Testépítés, edzésprogramok

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
La Pulga
Atomico
Hozzászólások: 2597
Csatlakozott: 2007.07.28. 11:36:28
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2020.12.12. 21:20:52

davi10 írta:
2020.12.12. 16:20:35
Ezt igazolja, hogy kb. a legtöbb feliratkozója is neki van, illetve az ilyen youtube-drámákban általában senki nem mer belekötni.
Eppen most volt botranya, hogy az egyik asszem deadliftes videojanal kamu sulyokat hasznal es tobben is nekimentek emiatt.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.12. 19:29:30

Igen a kézi súlyzó megvan már, a húzódzkodó rúdon nagyon gondolkodtam, csak sajnos a lakás adottságai miatt bajban vagyok a "hova tegyem/szereljem" kérdéssel eléggé.
Ez a videó nagyon tetszik, hogy mutatja az izomzatot konkrétan amit erősít. Így látom hogy pontosan hol kell éreznem a gyakorlatot és könnyebben észrevehetem ha helytelenül csinálom. Athlean-X videóiba csak belekattintgattam kicsit, de elég szimpatikusan magyaráz, majd megnézek pár videót jobban is.
Köszönöm a tippeket és tanácsokat.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.12.12. 16:32:10

https://m.youtube.com/watch?v=W-9L0J_9qag

Hasazni ajánlom ezt a programot, van level 2 és level 3 is.

Egyébként szerintem érdemes befektetni két kézisulyzó párra (mondjuk 8-16), egy állítható fekpadra,huzockodó rúd, tolockodó állvány stb. ezek nem olyan drágák és így viszonylag értelmes edzést lehet végezni. Beütöd a YouTubeon hogy “Chest dumbell workout” pl. aztán kinézel valamit.
Mi a lakótársakkal összeálltunk és vettünk egy csomó dolgot így nem gond ha épp zárva van a terem.

Athlean-X-et én is követem.

Egyébként így 10 év edzés után az a véleményem, hogy ami leginkább számít a testépítéssel kapcsolatban az a genetika. Nem az fogja eldönteni a karod méretét hogy kinek a bicepsz edzését követed, vagy hogy Scitec vagy Biotech kreatint szedsz e.

Illetve anno Drugs Bunny minden szava szentírás volt számomra, de amióta heti 2szer edzek egy izom csoportra (heti 6 edzés) sokkal jobban fejlődök, pedig ő állandóan hangoskodott hogy aki heti 4nél többször edz az hülye. Az is tapasztalatom hogy ezek a kiegészítők (tömegnövelő, fehérje stb.) csak pénzkidobás, ha normálisan eszel.

Lakatos Péter oldalát ajánlom a facebookon, ő tényleg ért hozzá és nem csak eladni akar.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.12. 16:20:35

Atlantis írta:
2020.12.12. 15:09:30
Tudtok esetleg ajánlani YouTube videókat/csatornákat, esetleg telefonos appokat amik Nektek beváltak az otthoni edzésekhez és nem kell hozzájuk egy súlyzónál komolyabb eszköz? Lehetőleg kezdőknek is jó.
Én 2 Youtube csatornát követek, egyik se kifejezetten sajátsúlyos, de van rajtuk ilyen is tartalom is.

1. Athlean-X. A csávó a New York Mets-nél dolgozott, több diplomája van, szóval elég hiteles arc. Néha túlkomplikálja a dolgokat, de érthetően magyaráz és én is pl. a vállamra tök jó dolgokat lestem el innen, haveromnak a nyakán segített egy videója.
Kb. 10 éves a csatornája és sajnos megragadt a kicsit clickbait-es címeknél, de szerintem messze a legjobb youtuber a témában. Ezt igazolja, hogy kb. a legtöbb feliratkozója is neki van, illetve az ilyen youtube-drámákban általában senki nem mer belekötni.

2. Buff Dudes, őket inkább csak a "fun" miatt követem, meg érdekes kajákat csinálnak. Edzés szempontjából olyan sok újdonságot nem tudnak mondani, de nekik is vannak otthoni edzésre videóik.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.12. 15:09:30

Sziasztok,
Először is köszi a lentebbi koffeinmentes kávé tippeket, ahogy nézegettem vissza hátha szóba került már ez láttam meg, és kipróbálom majd, mert amit eddig kóstoltam az erősen az éppenhogy elmegy kategória volt. :D

Hátha vannak itt is esetleg másik, akik most elkezdtek otthoni edzős videókat nézni a kondi termek bezárása miatt. Tudtok esetleg ajánlani YouTube videókat/csatornákat, esetleg telefonos appokat amik Nektek beváltak az otthoni edzésekhez és nem kell hozzájuk egy súlyzónál komolyabb eszköz? Lehetőleg kezdőknek is jó.

Én eddig Chris Heria meg a Bodybuilding.com Youtube csatornáit néztem, de jó lenne egy kis újítás mert kezd unalmas lenni ugyanazt hallgatni/nézni, és jó lenne egy kis változatosság.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.11.30. 13:56:46

Sziasztok! Kellett valakinek már csinálnia diétát hisztaminérzékenység miatt?

Van egy ismerősöm, akinek szeretnék meghálálni egy szívességet. Komolyabban foglalkozik a fitnesszel, szeret enni, de eddig is odafigyelt az étkezésre (cukros, zsíros ételek kilőve), erre pedig most rájött a hisztaminérzékenység.

Alapból valami jó kaját akartam venni neki (kézműves termékeket szereti és becsüli), esetleg táplálékkiegészítőt, de így most át kell gondolnom, hogy mit lehet és mit nem.

Valaki, akinek már van tapasztalata a hit-el, esetleg tudna valamit javasolni?
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2020.11.06. 19:11:42

LG írta:
2020.11.06. 18:41:19
Sziasztok!

Egy ismerősömnek problémája van a nagy wc-zéssel. Van úgy, hogy két napig nem megy neki, ami ráadásul komoly hasfájással is jár.

Pedig odafigyel rá, hogy sok rostot egyen (gyümölcs, zöldség, zabkása, chili stb.), heti négyszer jár edzésre. De ezek sem segítenek rajta.

Esetleg valami ötlet, hogy milyen étrenddel és mozgásformákkal próbálkozhatna? Én azt tanácsoltam neki, ha semmilyen módszer nem segít, menjen el orvoshoz.
a sok rosthoz extrém folyadékfogyasztás is dukál. igyon meg napi 4 litert és meglátja jobb lesz.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.11.06. 18:41:19

Sziasztok!

Egy ismerősömnek problémája van a nagy wc-zéssel. Van úgy, hogy két napig nem megy neki, ami ráadásul komoly hasfájással is jár.

Pedig odafigyel rá, hogy sok rostot egyen (gyümölcs, zöldség, zabkása, chili stb.), heti négyszer jár edzésre. De ezek sem segítenek rajta.

Esetleg valami ötlet, hogy milyen étrenddel és mozgásformákkal próbálkozhatna? Én azt tanácsoltam neki, ha semmilyen módszer nem segít, menjen el orvoshoz.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.02.01. 17:24:35

ralph54 írta:Én kemény energiatil függő voltam, a vége felé napi 4-5 fél literes monstert is megintam, addigra a szervezet annyira megszokta, hogy az élénkítő hatásából szinte semmit nem éreztem, csak a szokás miatt ittam már. A leszokás könnyebb volt, mint gondoltam, az első nap volt iszonyatos, akkor szinte elviselhetetlen fejfájás, kábultság voltak a tünetek, nem bírtam semmit csinálni, a nap végén kihánytam még az előző napi kaját is, ugyanis nem kakiltam reggel, ahogy máskor szoktam. A következő nap már jóval enyhébbek voltak a tünetek, és aztán még 2-3 napig éreztem egyre enyhébben őket, aztán semmi, visszaállt minden a régi kerégvágásba. Érdekes módon egyáltalán nem kívántam egy percig sem a leszokás alatt, meg azóta sem.
Sportoláshoz meg egyáltalán nem hiányzik, pedig mikor még függő voltam, úgy éreztem, hogy mozdulni sem bírok, amíg le nem megy egy dobozzal.
Lényegében ugyanezt én is végig csináltam. Később visszaszoktam, nem azért, mert kívánta volna a szervezetem, csak mert utána olvastam, hogy napi max. 300 mg koffeinnek nem lesz semmilyen káros hatása, sőt. Tehát ezt az értéket tartom nagyjából, kávét, energiaitalt, teát és mindent mást amiben koffein van együttvéve. Könnyű nagyjából meghatározni, egy presso kávéban kb. 80mg koffein van, a legtöbb 250ml-es energiaital esetében szintén. Persze ez változó lehet, és a kávénál nehezebb számolni, de tudjuk, hogy a robusta kétszer olyan erős, mint az arabica, de én azt nem iszom, mert az íze nem olyan jó, mint az utóbbié. Illetve a kotyogós kávé is jó erős, mert jobban kilúgozódik belőle a koffein.
Tehát most iszok energiaitalt, de jóval kevesebbet, mint korábban, nagyjából napi 2 csésze kávé (vagy 1 kávé, 1 fekete tea) és energiaitalt. Semmi bajom nincs tőle, és bár jól voltam akkor is, mikor egyáltalán nem fogyasztottam koffeint, most kifejezetten jobb a közérzetem, egy csésze forró kávé az ember lelkének is jól esik. :)
Régebben én is Monstert ittam, most Biotech-es energiaitalt vagy Hell Active-ot iszok edzés előtt, nem csodaszer, de azért van egy kis élénkítő hatása, elméletileg a BCAA az izomépítést is segíti. Mivel a koffein vízhajtó, így természetesen hosszabb edzéseknél oda kell figyelni a folyadékpótlásra, ilyenkor télen csak ásványvizet szoktam inni edzés közben, nyáron pedig izotóniás italokat.

Illetve kivételes esetekben szoktam alkohollal keverni is, bár tudom, hogy ez egészségtelen szokás, de elég ritkán csinálom, úgyhogy nem hinném, hogy komolyabb probléma lenne belőle. Egyetemista koromban azért gyakrabban volt ilyen, és komolyabb mennyiségben, annak valószínűleg nem lett volna jó vége, ha hosszútávon folytatom.
ralph54
Barça C
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2020.01.11. 10:53:09

2020.02.01. 16:57:08

Én kemény energiatil függő voltam, a vége felé napi 4-5 fél literes monstert is megintam, addigra a szervezet annyira megszokta, hogy az élénkítő hatásából szinte semmit nem éreztem, csak a szokás miatt ittam már. A leszokás könnyebb volt, mint gondoltam, az első nap volt iszonyatos, akkor szinte elviselhetetlen fejfájás, kábultság voltak a tünetek, nem bírtam semmit csinálni, a nap végén kihánytam még az előző napi kaját is, ugyanis nem kakiltam reggel, ahogy máskor szoktam. A következő nap már jóval enyhébbek voltak a tünetek, és aztán még 2-3 napig éreztem egyre enyhébben őket, aztán semmi, visszaállt minden a régi kerégvágásba. auto clicker Érdekes módon egyáltalán nem kívántam egy percig sem a leszokás alatt, meg azóta sem.
Sportoláshoz meg egyáltalán nem hiányzik, pedig mikor még függő voltam, úgy éreztem, hogy mozdulni sem bírok, amíg le nem megy egy dobozzal.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ralph54 2020.02.04. 20:48:47-kor.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.05.05. 11:46:26

+ hozzáállás

Ahogy recrea írta másik topicban, az is lehet, hogy ellazázza a melegítést.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.05.05. 11:44:16

Messinek is nagyon sok izomsérülése volt 2006-2008 között.

2006: 10, 70 és 87 nap
2007: 28 és 35 nap
2008: 7 nap

"Kinövi" majd ő is.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2019.05.05. 11:33:13

miro. írta: Orvos,gyúró,erőnléti edző,edzésterv,edzés intenzitás,pihenés. Azért sok minden közrejátszhat.
+kaja, bemelegítés.
Viszont az is lehet, hogy csak rossz a genetikája, és nem való élsportra, mint pl. Vermalen.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2019.05.05. 09:45:01

Samper írta:Sok nálunk az izomsérülés. Biztos, hogty orvosaink és gyúróink megfelelő színvonalúak?
Orvos,gyúró,erőnléti edző,edzésterv,edzés intenzitás,pihenés. Azért sok minden közrejátszhat.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.05.05. 02:32:55

Sok nálunk az izomsérülés. Biztos, hogty orvosaink és gyúróink megfelelő színvonalúak?
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.05.03. 08:50:39

@Varatrix

Vettem egy Bialetti főzőt 11 ezerért, mellé a Pellini koffeinmentesét (amit írtál), egyrészt ez a főző már nem engedi át a zaccot :D, másrészt a kávé brutál finom, összehasonlításként megvettem a Segafredo mentesét, de a Pellini után olyan, mintha valami keserű vizet innék.

Apró szépséghiba, h 3,5 ezerbe kerül 250 g, és ahogy iszom el is fogy kb. 2 hét alatt :D szóval privátban küldök egy számlaszámot, segíts kicsit, ha már havi plusz 7 ezres költségbe kergettél :D
Ha elfogy, megkóstolom a másikat is, amit ajánlottál.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.01.30. 13:23:04

Az agyon édesítéshez egy városi legenda:

“Szuterén kisbolt, a 60+-os helyi törzsközönség a köldökig dekoltált pultoshölgyet szórakoztatja, aki erősen rágózva veri vissza a kérök hadát egy "ugyammá Lacibácsival", vagy egy "na menny a pi..ába Gézával". Aztán jött egy párbeszéd, ami tökéletesen rávilágított a kommuizmus bukásának az emberi tényezőjére.
- Sanyika, hány cukorral kéred a presszót?
- Három! De ne kavard fel, mert nem szeretem, ha édes!”
:D :D :D

Köszönöm a tippeket Varatrix, a kávékat és a főzőt is ki fogom próbálni, 5-10 e Ft nem tétel, annak függvényében meg főleg nem, h 3500 Ft-ért veszek 250 g kávét :) Írom majd a tapasztalatot.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2019.01.30. 12:38:40

recrea írta: Én is így vagyok vele, az íze kedvéért iszom. Engem egyáltalán nem pörget fel a koffein, sőt, kb elalszok tőle, a kávétól meg az energiaitaltól is elkábulok. Ez létezik?
Létezik, valami olyasmit olvastam, hogy alapból van egy 20-30 perces folyamat, amíg a koffein hata a szervezetre, és ez elvileg emberenként eltérhet, de ha ebben az "emésztési folyamatban" elalszol, akkor segít az alvásodon, meg jobban ébredsz fel ilyesmi. Sok embertől hallom, egész meglepő amúgy!
Nekem magas a vérnyomásom, szóval várok finom, koffeinmentes, őrölt kávéra tippet.
https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_p ... %7Cp%7C%7C" target="_blank

Ez egy nagyon is finom márka, a boltokban kaphatóak közül.

Nálam mondjuk eddig ez jött be nagyon: (itt a nem koffeinmentes verziók is brutálisan finomak.

http://kavegepbolt.hu/Pacific-koffeinmentes-orolt-kave" target="_blank
Általában presszó kávét iszok és egy édesítővel, egyszerűen szeretem az utóbbi ízét. Feketén nem tudom meginni, vagyis nem ízlik, jó az édeske vagy helyettesítsem mással?
Hát biztos, hogy a keményvonalas baristák megszólnak ezért, de ha így ízlik, szerintem semmi gond vele! Én csak az agyon édesítést nem értem. Legalábbis szerintem az emberek nagy része nem koffeintől, hanem a hozzáadott cukortól függenek inkább.
Illetve még egy kérdés, klasszikus kotyogós főzővel csinálom itthon reggel a kávét, képtelen vagyok anélkül megcsinálni/kiönteni, h ne legyen zac a pohár alján. Erre van megoldás, mert elrontja a végét, h köpködöm ki kávét?!
Én havi egyszer mindig kitakarítom, teljesen tisztára. Ecet, szódabikarbóna mehet, de tisztítószerrel nem szabadna.

Amúgy a szűrő vagy a tömítés is lehet rossz, egyiket sem drága pótolni. Ugyanaokkor, érdemes egyszer kiadni egy picit nagyobb összeget egy Bialetti márkájú kotyogóra. Ez a csúcs gyakorlatilag, és 5-10 e között ki lehet fogni, mérettől és designtól függően. Megéri, jobb a "munkabírása"... :mrgreen:
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2019.01.30. 11:17:11

Én sosem kávéztam,aztán egyetem alatt rászoktam én is,valamikor lement egy energiaital,de egyikből se ittam napi 1-nél többet. Viszont mindkettőt az ízért ittam én is,a kávétól volt hogy jobban aludtam. Viszont leszokásról egyik esetben se tudok beszélni,mert ha nem iszok pár napig kávét akkor is elvagyok,az energiaitalt meg nem veszem meg,de nem érzem magam rosszul,meg ilyenek. Persze aki évekig tolja,napi 2-3-t,annak lehet hogy vannak tünetei.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2019.01.30. 10:42:32

Dettó, én is immunis vagyok rá. Ellenben iszom napi 2-t, mert finom.
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2019.01.30. 01:10:41

Koffein rám sincs semmi élénkítő hatással, és nem rémlik, hogy valaha is lett volna. Pedig volt már rá példa, hogy tanuláshoz megittam embertelen mennyiségeket. De apukám ugyanez, szóval valószínűleg valamilyen örökletes dologról van szó.
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.01.29. 23:59:25

Varatrix írta: Ha van vérnyomás problémád, akkor tudok nagyon finom koffein mentes verziókat is ajánlani. :mrgreen: Én hálistennek az ízét szeretem, így nem érdekel a koffein.
Én is így vagyok vele, az íze kedvéért iszom. Engem egyáltalán nem pörget fel a koffein, sőt, kb elalszok tőle, a kávétól meg az energiaitaltól is elkábulok. Ez létezik?

Nekem magas a vérnyomásom, szóval várok finom, koffeinmentes, őrölt kávéra tippet.

Általában presszó kávét iszok és egy édesítővel, egyszerűen szeretem az utóbbi ízét. Feketén nem tudom meginni, vagyis nem ízlik, jó az édeske vagy helyettesítsem mással?

Illetve még egy kérdés, klasszikus kotyogós főzővel csinálom itthon reggel a kávét, képtelen vagyok anélkül megcsinálni/kiönteni, h ne legyen zac a pohár alján. Erre van megoldás, mert elrontja a végét, h köpködöm ki kávét?!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.01.26. 10:02:34

A taurint ne írjátok, MO-on nincs taurin bennük.
Azokban nincs, amit Magyarországon gyártanak, pl. Hell, Bomba, de RedBullban, Monsterban stb. van, legalábbis nem hiszem, hogy ide gyártanának külön menteset, illetve mikor még ittam és néztem, úgy emlékszem, hogy ezekben ugyanúgy volt. Mondjuk érdekes, hogy pont a taurint emlegetik a legkárosabb anyagként benne, pedig csupa jót olvastam róla.

Nero! Nemcsak a koffeinnel meg a cukorral lehet baj, ahogy idézték lejjebb, rengeteg ásványi anyag is vitamin van menne, ami károsíthatja a vesét.

Én kemény energiatil függő voltam, a vége felé napi 4-5 fél literes monstert is megintam, addigra a szervezet annyira megszokta, hogy az élénkítő hatásából szinte semmit nem éreztem, csak a szokás miatt ittam már. A leszokás könnyebb volt, mint gondoltam, az első nap volt iszonyatos, akkor szinte elviselhetetlen fejfájás, kábultság voltak a tünetek, nem bírtam semmit csinálni, a nap végén kihánytam még az előző napi kaját is, ugyanis nem kakiltam reggel, ahogy máskor szoktam. A következő nap már jóval enyhébbek voltak a tünetek, és aztán még 2-3 napig éreztem egyre enyhébben őket, aztán semmi, visszaállt minden a régi kerégvágásba. Érdekes módon egyáltalán nem kívántam egy percig sem a leszokás alatt, meg azóta sem.
Sportoláshoz meg egyáltalán nem hiányzik, pedig mikor még függő voltam, úgy éreztem, hogy mozdulni sem bírok, amíg le nem megy egy dobozzal.

Ahogy Vartarix is írta, a kavé mértékkel még hasznos is, bár én napi szinten nem iszok. Heti 1-2 alkalommal szoktam max inni, ha olyan társasággal vagyok, én is inkább az ízéjért is nem a hatásáért. Ha pedig olyan helyzetbe kerülnék, hogy végig kell dolgoznom/vagy tanulnom egy éjszákét, akkor valószínűleg egy jó erős fekete teát választanék. Hosszútávon sokkal hatásosabb, mint pl. az energiaital.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.01.25. 19:06:47

Nyilván nem egy egészséges dolog az energiaital, csak azért írtam mert az emberek 90%a kávéfuggo és a ketogén diétát abszolút kinyírja a tej vagy a cukor, tehát valamennyire “jó” alternatíva.

Egyébként ennyire nem dramatizálnám túl, mára már mindenről megalapították hogy halálos méreg. Én inkább megiszok napi 2 cukormentes Monstert, mint 5-6-7 kávét, 2-3 deci tejjel meg 2-3 kanál kristálycukorral. Nem nagyon lehet meggyőzni arról hogy az utóbbi jobb dolog.

Daffy: :D Nincs gond a szellentésemmel, mondjuk alapból se, de ez a fajta étrend nem változtatott e téren semmit.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2019.01.25. 12:15:16

zola8787 írta:Köszi Nero!

Elhiszem, hogy az energiaital káros. Sokat iszom, függő vagyok. Mint az emberiség nagy része, csak a kávétòl.
Az energiaitalban ugye van koffein meg cukor. Ezek miatt káros, főleg a cukor miatt persze. Nem tudok róla, hogy más is lenne benne ami méreg. Ha van is, akkor mindenféle kòlában és gyümölcs italban is van. A taurint ne írjátok, MO-on nincs taurin bennük.

Szóval tényleg káros a cukor miatt, de nem rosszabb, mint egy kóla vagy egy csésze kávé 3 kockacukorral. De ha ez nen így van érdekelne más véleménye is.
Hogy sok benne a koffein? Egy 0,25-ös alap italban annyi van, mint egy csésze presszòkávèban.
Szeretnék leszokni róla,mindent eltudtam hagyni, csoki chips minden, ezt sajnos még mindig nem.
Kulináris kávéfogyasztóként, azért vitatkoznék. Nem vagyok függő, minőségi kávéfogyasztás híve vagyok, az elkészítésre,a kávé minőségére, és a használt eszközökre is háklis vagyok, sok-sok pénzt hajlandó vagyok erre elkölteni...

Hozzáteszem még, hogy én magam minden fajta kávét cukor nélkül iszok, azonban ittam már cukorral, és kijelenthető hogy, 3 kockacukorral már elég édes. Na most : "már 2 deciliter kóla is nagyjából 8 kockacukornak megfelelő mennyiségű cukrot tartalmaz. " Lehet álltalánosítok, de az üdítők elve e kalap alá esnek nálam.

Tehát jóformán, már csak ott "spórolsz" az egészségeddel.

Továbbá a kávéban található antioxidáns tulajdonságú flavonoidok, számos pozitív hatással vannak a szervezetedre.

Általánosan pedig a presszó kávé nagyon csalóka, mert az intenzív íz ellenére, az egyik legalacsonyabb a koffein tartalma a kávékészítési módok között, és ez a legelterjedtebb. tehát mondjuk az Amerikában kedvelt French press, vagy csöpögtetős hosszú kávénak 2x3x a koffein tartalma, és többet is isznak belőle.

Konklúzióként, szinte minden szakírás egyetért abban, hogy a kávé még egészségesnek is tekinthető, amennyiben minőségi kávét, cukor nélkül, mértékkel fogyasztasz. Ez egészséges embernél 3 csésze/nap nyugodtan.

Ha van vérnyomás problémád, akkor tudok nagyon finom koffein mentes verziókat is ajánlani. :mrgreen: Én hálistennek az ízét szeretem, így nem érdekel a koffein.
"Egy jelentés szerint már napi 3 doboz energiaital taurinmennyisége
Tudtommal nemrég betiltották a taurin tartalmú energiaitalokat, de mivel nem szeretem, és nem iszom, ebben nem vagyok biztos.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Válasz küldése