Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.08. 22:05:01

https://24.hu/kulfold/2020/11/08/amerik ... rtent-igy/

Szerintem ez egy elég korrekt cikk a témáról, én egyelőre egyáltalán nem hiszem, hogy elcsalták volna a választásokat, főleg ahogy egyre többet olvasok a menetéről.

sansz írta:
2020.11.08. 00:30:27
Egy-két generációval ezelőtt ez a réteg elfogadta,hogy vannak náluk okosabbak, akár a tudományban,akár a politikában, most már nem, Trump is megmutatta nekik, érvek nélkül is lehet igazuk mindenben, ha elég hangosak.
A mondandód jelentős részével egytértek. A kiemelt részt tartom a legfontosabbnak. Az egész világon pontosan ez a tendencia látható. Az internet ennek a fellegvára sajnos, de nem akarok elkanyarodni nagyon a tárgytól, csak valóban egy dolgot ne felejtsünk el:
Sokáig valóban az volt a megszokott, hogy vezető pozíciókba okosabb emberek kerülnek, akiknek lehet hinni, hitelesek. És amikor a buta, de hangos emberek kerülnek oda, de közben az emberek továbbra is a hiteles és okos emberként tekintenek rá, lesz belőle olyan veszélyes szituációk, mint amikor a fertőtlenítőszerek esetleges belsőleges használatáról országos sajtótájékoztatón kezd elmélkedni az amerikai elnök...

Nézzünk körbe, hogy például az új divat az influencerek, és celebek követése lett, ők az új példaképek, akik általában 3 dologgal érik el a kivételes pozícójukat:
- hatalmas hülyeségeket csinálnak
- egész egyszerűen jól néznek ki
- esetleg valamiben kiemelkedően jó képességűek vagy tudásúak
Sajnos a 3. a legkisebb réteg, márpedig a legerőteljesebb véleményformáló közösséggé kezdenek válni.

Egész egyszerűen azt látom, hogy minden létező téren egy nagyon rossz irányba megy a világ, ahol lassan ciki lesz okosnak lenni, és nem küzdeni egy belső kitűnési kényszerrel.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 858
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.11.08. 00:30:27

Nero. írta:
2020.11.07. 19:22:16
Ami most ezekben a pillanatokban történik, azért is tartom ezt a választást igen fontosnak, nem csak azért mert tettem rá.

A mainstream média (CNN elsőként) bejelenti hogy Joe Biden nyeri az elnökválasztást, majd ezt követi többi, és végül az egész világ elkezd ünnepelni és gratulálni a gonosz narancsember legyőzéséhez.

A valóság pedig az, hogy hivatalos végeredmény még mindig nincs, hétfőtől indul a procedúra a bíróságon, valószínűleg több állam újra lesz számolva, és könnyen lehet hogy kiderül hogy Trump nyerte a választást.

A végeredmény pedig az lesz hogy Trump ellesz könyvelve mint a modern kor legnagyobb diktátora, aki a demokráciát is semmibe veszi. Az utcákon meg elszabadul a pokol. És ez is a narancsember hibája lesz.
Tesó, nyugi, én veled vagyok, Trumpnak szurkoltam, mondjuk nem azért, mert olyan szuper volt, halottakat támasztott fel és ilyenek, hanem pont azért, mert Amerika a világban egy picit jelentéktelenedett, az EU kevésbé feküdt le az USA érdekének megfelelően és ez jó irány Európának. Egyértelműen instabilabbá vált Amerika, nem csak Trump miatt, de nem is segített.
És más részről szánalmasnak tartom, hogy a másik oldal csak egy Bident tudott szülni. Se nem makulátlan, se nem erős, semmi. Elnökként esélyes,hogy helyette mindenről a pártja fog dönteni, az arcnélküli döntéseknek pedig komoly veszélye van, gátlástalanabbak, nagyobbakat mernek kockáztatni. De az is lehet,hogy az alelnöke fog előtérbe kerülni, akire a kutya se szavazott. Demokrácia yeah!
De az ugye megvan,hogy Biden MILLIÓKKAL több szavazatot kapott, és Trump végig csak a neki kedvező sajátos amerikai rendszerben bízhatott?
És az is megvan,hogy menet közben győztesnek hirdette ki magát, sőt,már a választás előtt pedzegette,hogy nem fogadja el,ha veszít, ezzel tüzelve a buta embereket,akikből nagyon sok van. Szerintem Trump pont ezzel okozta a legnagyobb bajokat, utat nyitot a magafajtáknak. Abszolút nem gondolom, hogy eddig olyan sok jó elnöke lett volna Amerikának, de eddig legalább az volt,hogy voltak érdemleges kampányok, programok és a sok hülye szavazónak az volt a dolga,hogy válasszon egy nála okosabb embert.
Na most Trump nem okosabb, sőt, ő a csőcselék megtestesítője, buták közt a legbutább és leghangosabb. Érvek helyett tőmondatok, ezt az utat nyitotta meg,hogy soktízmillió embernek ez elég. Sőt, ez az igényük, egész nap hülyítik egymást mindenféle tudománytalan agyszüleménnyel pl az általuk sokat szidott facebookon. Egy-két generációval ezelőtt ez a réteg elfogadta,hogy vannak náluk okosabbak, akár a tudományban,akár a politikában, most már nem, Trump is megmutatta nekik, érvek nélkül is lehet igazuk mindenben, ha elég hangosak.
És most is ez történik. Hála Trumpnak milliószor is át lehet számolni a szavazatokat,HA nem ő nyer, nem fogadják el, mert Trump már rég kijelentette,hogy győzött és nem fogad el mást. Félreértés ne essék, újra kell számolni minden kérdéses helyen és ki kell nyomozni mindent,ahol a csalás legkisebb gyanuja is fenn all. De ez a dolog most nem erről szól. De legalább most hetek, hónapok fognak elmenni és annyit fognak perekre és balhékra költeni,ami elég lett volna a Szíriai helyzet megoldására is. De nyugi, bár valószínűleg Trump tényleg kikapott, összességében nyert,ahogy mondtam, megnyitotta az utat, most már tudjuk,hogy a nyáj szavaz arra aki hangosan röfög. A következő elnökválasztást ki is lehet hagyni, elég lesz a legótvarabb valóságshowban szavazni,ahol a nyertes lesz az elnök.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2020.11.07. 19:53:43

Nero. írta:
2020.11.07. 19:22:16
Ami most ezekben a pillanatokban történik, azért is tartom ezt a választást igen fontosnak, nem csak azért mert tettem rá.

A mainstream média (CNN elsőként) bejelenti hogy Joe Biden nyeri az elnökválasztást, majd ezt követi többi, és végül az egész világ elkezd ünnepelni és gratulálni a gonosz narancsember legyőzéséhez.

A valóság pedig az, hogy hivatalos végeredmény még mindig nincs, hétfőtől indul a procedúra a bíróságon, valószínűleg több állam újra lesz számolva, és könnyen lehet hogy kiderül hogy Trump nyerte a választást.

A végeredmény pedig az lesz hogy Trump ellesz könyvelve mint a modern kor legnagyobb diktátora, aki a demokráciát is semmibe veszi. Az utcákon meg elszabadul a pokol. És ez is a narancsember hibája lesz.

Legalabb megvartak, amig megszamoljak a szavazatokat. Amik alapjan ugy tunik, Biden lesz az elnok hivatalosan is. Trump megnyilvanulasa a het kozepen gondolom teljesen okes volt, de ez meltanytalan. Ne viccelj mar.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.11.07. 19:51:55

Nero. írta:
2020.11.07. 19:22:16
Ami most ezekben a pillanatokban történik, azért is tartom ezt a választást igen fontosnak, nem csak azért mert tettem rá.

A mainstream média (CNN elsőként) bejelenti hogy Joe Biden nyeri az elnökválasztást, majd ezt követi többi, és végül az egész világ elkezd ünnepelni és gratulálni a gonosz narancsember legyőzéséhez.

A valóság pedig az, hogy hivatalos végeredmény még mindig nincs, hétfőtől indul a procedúra a bíróságon, valószínűleg több állam újra lesz számolva, és könnyen lehet hogy kiderül hogy Trump nyerte a választást.

A cnn tartott ki a legtovább pl Arizona kérdésében, mikor a fox már Bidennek adta napokkal ezelőtt.
Valóság az, hogy nem fog Trump nyerni, ideje feldolgoznod ezt az infót.
Hiába írta ki a te valóságodat twitterre, az attól nem valóság.

Ez még mindig jobb mint amikor Trump szerda reggel (magyar idő szerint) kijelentette hogy nyert, az gondolom rendben volt.

Ezek a médiumok elég sok dologgal tisztában vannak, lehet jobban tudják az igazságot, valóságot mint te pl.
Nem gondolom hogy ekkora lyukra futnának.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.11.07. 19:22:16

Ami most ezekben a pillanatokban történik, azért is tartom ezt a választást igen fontosnak, nem csak azért mert tettem rá.

A mainstream média (CNN elsőként) bejelenti hogy Joe Biden nyeri az elnökválasztást, majd ezt követi többi, és végül az egész világ elkezd ünnepelni és gratulálni a gonosz narancsember legyőzéséhez.

A valóság pedig az, hogy hivatalos végeredmény még mindig nincs, hétfőtől indul a procedúra a bíróságon, valószínűleg több állam újra lesz számolva, és könnyen lehet hogy kiderül hogy Trump nyerte a választást.

A végeredmény pedig az lesz hogy Trump ellesz könyvelve mint a modern kor legnagyobb diktátora, aki a demokráciát is semmibe veszi. Az utcákon meg elszabadul a pokol. És ez is a narancsember hibája lesz.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2020.11.07. 09:33:52

Nem értek a geopolitikához (mondjuk nem sokan sztem), USA-t sem követem, de a közel-keleti országokat és Törökországot nézve melyik elnökjelöltnek milyen következménye lehet?

Amit eddig levettem: Trump nem akar háborúzni, Biden igen, sarkosan :)
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.11.07. 08:47:30

dévid villa írta:
2020.11.07. 08:01:27
Azért van jópár turpisság, többek között statisztikai alapon, az ún. Benford módszerrel is kimutatható, hogy Biden számaival valami nem stimmel, és belenyúlhattak. Anno a Fidesz győzelmét is ezzel ellenőrizte 2018-ban az index, és kijött, hogy semmi probléma nincs. Bízom abban, hogy ott is megvannak az erre megfelelő szervek, és kivizsgálják rendesen ezeket, és nemcsak a """független""" """tényellenőrzők""" döntik el, hogy mi igaz, és mi nem.

Amúgy ezt a független tényellenőrzősdit egy akkora baromságnak tartom. És azt ki ellenőrzi, hogy a független tényellenőrző az tényleg független-e, és, hogy tényleg igazat mond?

https://telex.hu/kulfold/2020/11/06/don ... k-szavazas

Pl. a nagy függetlenobjektív Telex úgy "cáfolja" Trumpot, hogy bármiféle forrás nélkül rávágja mindenre amit mond, hogy nem, ez nem igaz. Ez lenne a fact check? Na hagyjuk már...
De látod a telex lehozta ezt.
Egyébként meg fogják vizsgálni, pár államot újra is számolnak, aztán kiderül.
Egyelőre feltételezések vannak, nem lehet tényként leírni hogy csalás történt. Meg vannak erre a szervek ott, nem gondolom, hogy ha rendszerszintű csalás történt volna, az ne derülne ki.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.11.07. 08:01:27

Azért van jópár turpisság, többek között statisztikai alapon, az ún. Benford módszerrel is kimutatható, hogy Biden számaival valami nem stimmel, és belenyúlhattak. Anno a Fidesz győzelmét is ezzel ellenőrizte 2018-ban az index, és kijött, hogy semmi probléma nincs. Bízom abban, hogy ott is megvannak az erre megfelelő szervek, és kivizsgálják rendesen ezeket, és nemcsak a """független""" """tényellenőrzők""" döntik el, hogy mi igaz, és mi nem.

Amúgy ezt a független tényellenőrzősdit egy akkora baromságnak tartom. És azt ki ellenőrzi, hogy a független tényellenőrző az tényleg független-e, és, hogy tényleg igazat mond?

https://telex.hu/kulfold/2020/11/06/don ... k-szavazas

Pl. a nagy függetlenobjektív Telex úgy "cáfolja" Trumpot, hogy bármiféle forrás nélkül rávágja mindenre amit mond, hogy nem, ez nem igaz. Ez lenne a fact check? Na hagyjuk már...
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.11.07. 00:03:28

Nero. írta:
2020.11.06. 20:23:13
2 államban már biztosan újra számlálás lesz, de valószínűleg az lesz még 5-6 is. Áll a bál, ahogy várható volt, de biztos hogy ez is Trump hibája, hiszem a “narancs ember rossz! :evil: Nem érted??!!! narancs ember rossz!! :evil: ”, ahogy az életvidám demokraták mondják.

Nem jó ez nekik hogy végre van egy politikus aki távol tartotta őket a háborúktól (béke Észak-Koreával, összehozta az országokat a Közel-keleten, Balkánon), hazahozta a katonákat, felépítette nekik minden idők legerősebb hadseregét, a gazdaságuk soha nem volt olyan jó a Covid megjelenése előtt, stb. stb.

Helyette be kell tolni a 77 éves szenilis vénembert aki fel se fogja hogy mi történik körülötte, és hiába van 47 éve Washingtonban, abszolút hatástalan.

Amúgy Biden kb. 10 millióval több szavazatot kapott eddig mint Obama 2008ban :lol: :lol: Mondjuk úgy nem nehéz ha azok is szavaztak akik már évek óta nincsenek köztünk.
Fogadásod még él nem?
Inkább törődj azzal, mert láthatóan csak a szennyet és a kattintásvadász bullshitet nyeled be, majd ide jösz kiborulni, meg halott szavazókról beszélni.

Mindjárt jönnek a gyíkemberek is.

Trump meg 9 millióval kapott többet mint 4 éve lololololloolooll....akkor ennyi erővel az hogy lehet?

Szerintem hagyd meg az amerikaiaknak hogy mi jó nekik, majd eldöntik, semmi jogod ítélkezni.
Ha Trumpot túlélték akkor ezt a Bident is túlfogják.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.06. 20:38:00

Nekem egy ilyen gyűjteményt küldtek, nem tudom mennyire kamu.

Eltart ez még vagy 1 hónapig.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.11.06. 20:23:13

2 államban már biztosan újra számlálás lesz, de valószínűleg az lesz még 5-6 is. Áll a bál, ahogy várható volt, de biztos hogy ez is Trump hibája, hiszem a “narancs ember rossz! :evil: Nem érted??!!! narancs ember rossz!! :evil: ”, ahogy az életvidám demokraták mondják.

Nem jó ez nekik hogy végre van egy politikus aki távol tartotta őket a háborúktól (béke Észak-Koreával, összehozta az országokat a Közel-keleten, Balkánon), hazahozta a katonákat, felépítette nekik minden idők legerősebb hadseregét, a gazdaságuk soha nem volt olyan jó a Covid megjelenése előtt, stb. stb.

Helyette be kell tolni a 77 éves szenilis vénembert aki fel se fogja hogy mi történik körülötte, és hiába van 47 éve Washingtonban, abszolút hatástalan.

Amúgy Biden kb. 10 millióval több szavazatot kapott eddig mint Obama 2008ban :lol: :lol: Mondjuk úgy nem nehéz ha azok is szavaztak akik már évek óta nincsenek köztünk.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nero. 2020.11.06. 21:23:36-kor.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21125
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.11.06. 19:44:05

Nero. írta:
2020.11.04. 17:41:22
Viccesek azért az “ember barát”, “jogok”, “mind egyenlőek vagyunk” stb. balosok, hogy ilyen pofátlanul próbáljàk meg elcsalni a szavazást a “demokrácia” nevében.

Persze ez még nem biztos de kint nagy balhé van alakulóban.

Joe “Ha nem rám szavazol nem is vagy fekete” Biden
Gyönyörű
https://www.szabadeuropa.hu/a/torolte-a ... 33492.html
Azért az látszik, hogy a Facebook és társai melyik oldalon állnak. Teljesen igaza van Toroczkainak, hogy szükség lenne egy független közösségi portálra az olyanok helyett, ahol a balliberális véleményterror és kampány megy.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 858
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.11.05. 10:10:26

danianevem írta:
2020.11.04. 17:06:49
Nem érdemes végleges eredményre várni az amerikai választásoknál, legalábbis nem lesz ez a kör lefutva egyhamar. Trumpék már hónapok óta próbálják teljesen aláásni a levélszavazatokat, így főleg azoknál az államoknál, ahol ezek bizonyulnak döntőnek, biztosan a legfelső bíróságig viszik majd az ügyet.

Az minden esetre roppant elkeserítő, hogy még mindig ekkora bizalom van irányába, mikor már évek óta nagyjából minden második hónapra jut olyan ügye, ami normál esetben legalább önkritika gyakorlását kellene, hogy jelentse. A blőd, tudományt teljesen nélkülöző retorikája már csak hab a tortán. Persze az se semmi, hogy a másik oldal mindössze egy 77 éves, gondolkodásban szintén évtizedekkel lemaradó Bident tudta felmutatni...
Ez a fura Amerikában,hogy nekik ez a választás ennyire fontos és ennyire önkifejező, amikor nálunk két teljesen vállalhatatlan szereplő küzd, akkor nem sokan mennek szavazni, lényegében csaköa fix agybeteg szimpatizánsok.

Szerintem Trump szavazatainál az az elkeserítőbb, amit az utolsó mondatodban írtál Bidennel kapcsolatban. Most komolyan, ezt a szerencsétlent kellett indítani a demokratáknak, ez volt a max? Ráadásul még azt selehet mondani, hogy legalább a múltja rendben van. Nincs rendben, mutyizások, hazugságok, csalások. Amíg frissebb volt fejben a rossz értelemben vett igazi politikus volt, lengett,mint egy zászló a széliránytól függően.
Valószínűleg nyerni fog, éb a következő kimeneteleket látom: folytatja a drüga Obama külpolitikáját, mossolyogva osztogatja a demokráciát, teljes térségeket lenullázva, káoszt szülve, terroristákat támogatva. Kadhafi nélkül milyen szuper demokrácia lett Líbiában és milyen jó,hogy a kezdet kezdetén Szíriában agyontámogatták a "békés", már akkor is civil és rendőröket lefejező tüntetőket.
Minden ami sátáni az pedig az oroszok miatt van. Kb ezt várom a külügytől. Aztán ránézésre ez az ember nem fog bírni frissen éveket, lehet már most sem, ami két dolgot eredményez. Egyrészt hivatalosan is átveheti a hatalmat az alelnöke, akire a kutya nem szavazott volna és Biden se rajong érte, szóval szuper demokrácia. Másrészt lehet,hogy csak csendben irányítja majd az emberei a pártja az akárki, ő meg csak egy halott keze lesz, amit kilógatnak az ablakból. Ez azért veszélyes,mert ilyenkor az érdekek könnyen összkuszálódnak. A döntések mögött nem kell vállalni az arcot, ezzel pedig bátrabban hoznak rossz döntéseket.
Szóval Biden ugyanúgy érthetetlen nekem, mint az a gonosz, agresszív Clintonné. Tényleg csak ők vannak?
Másik oldal meg Trump. Elmebeteg, ostoba, beszélni is fáj róla, szörnyű, hogy ennyi ésszel ilyen ember egész életen át sikeres tudott lenni. De még mindig kiszámíthatóbbnak érzem, ami jobb a világnak.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.04. 17:58:40

Nero. írta:
2020.11.04. 17:41:22
Viccesek azért az “ember barát”, “jogok”, “mind egyenlőek vagyunk” stb. balosok, hogy ilyen pofátlanul próbáljàk meg elcsalni a szavazást a “demokrácia” nevében.

Persze ez még nem biztos de kint nagy balhé van alakulóban.

Joe “Ha nem rám szavazol nem is vagy fekete” Biden
Gyönyörű
Milyen pofátlan elcsalásra gondolsz?
Arra, hogy Trump le akarja zárni a szavazatszámlálást amikor biztosan nyerésre áll? Csak mert ő amúgy nem balos, csak szólok :D :D
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.11.04. 17:58:11

Nero. írta:
2020.11.04. 17:41:22
Viccesek azért az “ember barát”, “jogok”, “mind egyenlőek vagyunk” stb. balosok, hogy ilyen pofátlanul próbáljàk meg elcsalni a szavazást a “demokrácia” nevében.

Persze ez még nem biztos de kint nagy balhé van alakulóban.

Joe “Ha nem rám szavazol nem is vagy fekete” Biden
Gyönyörű
:lol: :lol: :lol:

Fogadásod tuti meglesz, de nem kell egyből világvégét, meg csalást vizionálni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.11.04. 17:41:22

Viccesek azért az “ember barát”, “jogok”, “mind egyenlőek vagyunk” stb. balosok, hogy ilyen pofátlanul próbáljàk meg elcsalni a szavazást a “demokrácia” nevében.

Persze ez még nem biztos de kint nagy balhé van alakulóban.

Joe “Ha nem rám szavazol nem is vagy fekete” Biden
Gyönyörű
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.04. 17:10:09

Szerintem jelenleg csak az a biztos, hogy a héten még nem lesz valódi végeredmény. A levélszavazatok számlálása el fogja húzni, rendkívül szoros lesz majd az állás, és teljesen biztos vagyok benne, hogy bárki is fog veszíteni, meg fogja támadni az eredményeket. Túlságosan rá lett hergelve a nép arra, hogy választási csalások és visszaélések lesznek. (oroszok, levélszavazat trükközés, stb.)
Én azt tippelem, hogy Trump nyer, de elképesztően szorosan. A 2018as magyar választások dejavu érzésem van. Itt is mindenki azt várta akkor, hogy rekordszámú részvétel lesz, és na majd most az ellenzék az élre tör aztán sima kormány győzelem volt. Itt is mindenki mondta hogy rekord részvétel, kék hullám. Aztán látjuk hogy áll :D
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2020.11.04. 17:06:49

Nem érdemes végleges eredményre várni az amerikai választásoknál, legalábbis nem lesz ez a kör lefutva egyhamar. Trumpék már hónapok óta próbálják teljesen aláásni a levélszavazatokat, így főleg azoknál az államoknál, ahol ezek bizonyulnak döntőnek, biztosan a legfelső bíróságig viszik majd az ügyet.

Az minden esetre roppant elkeserítő, hogy még mindig ekkora bizalom van irányába, mikor már évek óta nagyjából minden második hónapra jut olyan ügye, ami normál esetben legalább önkritika gyakorlását kellene, hogy jelentse. A blőd, tudományt teljesen nélkülöző retorikája már csak hab a tortán. Persze az se semmi, hogy a másik oldal mindössze egy 77 éves, gondolkodásban szintén évtizedekkel lemaradó Bident tudta felmutatni...
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.04. 16:57:31

dévid villa írta:
2020.11.04. 10:32:13

Ez mind szép és jó, de akkor miért van az, hogy Soros György-re csak legyint mindenki? A kormány sorosozása nevetséges propaganda, de közben meg most ismerted be te is, hogy az NGO-i befolyásolni próbálnak. Nekem ez így nem áll össze. Tény, hogy Soros befolyásolni akarja az európai politikát, és a szándákai ellentétesek a magyar kormányéval, csak tudnám, hogy akkor miért olyan nagy probléma az egyesek szemében, hogy Soros ellen kampányolnak?
Megpróbálom egy nagyon egyszerű, hétköznapi példával szemléltetni:
Megalakul a Hentesek Szövetség Magyarországon. Rendszeresen felkeresik az Agrárminisztert, hogy támogatást, adókedvezményt kapjanak a helyi állattenyészetek, hentesüzemek. Mivel a Hentesek Szövetsége azért alakult, hogy a hentesek érdekeit képviselje és támogassa, ezért ugye ez teljesen természetes dolog.
Erre jönnek a földművesek, akiket zavar, hogy több támogatást kapnak az állattenyésztők. Ezért teleplakátolják az országot azzal, hogy ezek az álnok hentesek mindent megtesznek, hogy nyomorba döntsék az országot, és az a céljuk, hogy levágják az összes állatot az országban, még a háziállatokat is, aztán végül az embereket is, és a sátán gyermekei!

Logikusnak tűnik? :D

Ez a helyzet azzal is amit írsz. Nem azzal van a baj, hogy a Fidesznek nem tetszik Soros tevékenysége, hiszen szembemegy az érdekeikkel. Azzal sincs baja senkinek, ha ezt szóvá teszik. Ha megemlítik a kampányukban, azzal sincs baj. A legtöbb ember szerintem nem szereti Sorost, hiszen alapvetően egy spekuláns. :D
A baj azzal van, például amit linkeltél például. A nettó hülyeségek tényként beállítása, és még pénz kiadása is rá. A folyamatos hazudozások. Az, hogy konkrétan az új dél-budai szuperkórház komplett megvalósítási költségét ölik bele lassan a Soros elleni kampányba az elmúlt években. A probléma a felesleges gyűlöletkeltés, megbélyegzés, és igen, a propaganda, ami amúgy nagyszerűen idézi a náci időszakot, amit legjobb tudomásom szerint a Fidesz is rendszeresen elítél (hiszen mekkora balhét csaptak a zsidózó ellenzéki jelölt miatt).
Felőlem még akár kampányolhatnának is Soros ellen, de ne az adófizetők több tíz milliárd forintjából, ne az egészségügy, oktatás, és egyéb amúgy végülis alig fontos dolgok rovására menjen a dolog. Ne üldözzünk el egy világszínvonalú egyetemet, mert Soros...

Persze ha Te egy olyan világban szeretnél élni, ahol az a természetes felfogás, hogy aki nem velem van nyíltan, az ellenem van, és innentől kezdve feltétel nélkül gyűlölnöm és utálnom kell, akkor az is lehet egy döntés. Bevallom őszintén nem fogom megérteni soha, de el tudom fogadni, hogy ha Te ezt szereted, ebben érzed jól magad. Ha Neked az nem probléma, hogy konkrétan nettó hazugságokat állítanak be kész tényként, amik sokszor még konkrétan bíróságon is bizonyítottan hazugságok, és költenek rá milliárdokat, még az is a Te döntésed. Nekem furcsa, de szíved joga így dönteni.
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.11.04. 16:04:55

Mondjuk azok az egységugrások a kék görbén elég... khm, érdekesek, na. Főleg hogy a számlálást le is állították, hogy aludjanak a számlálók, majd miután újra elindult a számlálás, akkor jött ez a hirtelen ugrás :D ez tuti a bíróságra fog kerülni.

https://cdn.blog.hu/re/reaktor/image/trump1.png

https://cdn.blog.hu/re/reaktor/image/trump2.png
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.11.04. 15:39:19

Nero. írta:
2020.11.04. 15:28:27
dévid villa írta:
2020.11.04. 15:16:06
csababarca írta:
2020.11.04. 15:10:50
Jah Biden jön fel, egyből csalás.
Szerintem semmi nem fog változni, és Trump nyer.
Remélem egyből olcsóbb lesz a kenyér, kevesebb adót kell fizetnünk, meg az üzemanyagárak is lemennek, meg fizetésemelések itthon.

Levélszavazatokat számolják utoljára, ezt nem most menet közben találták ki.
Michigan nélkül nem fog nyerni Trump, akkor se ha mindenhol máshol megtartja az előnyét (amiket amúgy meg fog, azért azok elég nagynak tűnnek). Akkor 270-268-ra nyer Biden. Trumpnak akkor lenne esélye, ha valami csoda folytán Nevadát megfordítaná, ott ő kezdett el feljönni a végén.
Mit tippelsz most mint végső eredmény? Több lesz köztük mint 60-80 elektrolit szavazat? 100ig jó vagyok a fogadásommal

Éjjel néztem akkor Texasban és Floridában is a helyszínen leadott szavazàsokat számlálták a végén, úgy fordította meg őket, de mindegy, az igaz azért hogy ránk magyarokra ez túl sok hatással nincs, de ettől függetlenül nekem roppant szimpatikus Trump, és örülnék ha a fogadásom is nyerne.

Igazából már az is csoda, hogy ekkora ellenszélben egyáltalán szorossá tudta tenni Trump.
100-nál csak akkor lesz nagyobb különbség, ha mindenhol megfordítja Biden (Pennsylvania, North Carolina, Georgia). Szerintem amúgy ez a 270-268 lesz a végeredmény.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.11.04. 15:28:27

dévid villa írta:
2020.11.04. 15:16:06
csababarca írta:
2020.11.04. 15:10:50
Jah Biden jön fel, egyből csalás.
Szerintem semmi nem fog változni, és Trump nyer.
Remélem egyből olcsóbb lesz a kenyér, kevesebb adót kell fizetnünk, meg az üzemanyagárak is lemennek, meg fizetésemelések itthon.

Levélszavazatokat számolják utoljára, ezt nem most menet közben találták ki.
Michigan nélkül nem fog nyerni Trump, akkor se ha mindenhol máshol megtartja az előnyét (amiket amúgy meg fog, azért azok elég nagynak tűnnek). Akkor 270-268-ra nyer Biden. Trumpnak akkor lenne esélye, ha valami csoda folytán Nevadát megfordítaná, ott ő kezdett el feljönni a végén.
Mit tippelsz most mint végső eredmény? Több lesz köztük mint 60-80 elektrolit szavazat? 100ig jó vagyok a fogadásommal

Éjjel néztem akkor Texasban és Floridában is a helyszínen leadott szavazàsokat számlálták a végén, úgy fordította meg őket, de mindegy, az igaz azért hogy ránk magyarokra ez túl sok hatással nincs, de ettől függetlenül nekem roppant szimpatikus Trump, és örülnék ha a fogadásom is nyerne.

Igazából már az is csoda, hogy ekkora ellenszélben egyáltalán szorossá tudta tenni Trump.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.11.04. 15:23:05

dévid villa írta:
2020.11.04. 15:16:06


Michigan nélkül nem fog nyerni Trump, akkor se ha mindenhol máshol megtartja az előnyét (amiket amúgy meg fog, azért azok elég nagynak tűnnek). Akkor 270-268-ra nyer Biden. Trumpnak akkor lenne esélye, ha valami csoda folytán Nevadát megfordítaná, ott ő kezdett el feljönni a végén.

még akkor írtam, amikor nem láttam a te hsz-edet hogy már Biden vezet.
így már más, de még mindig azt mondom, hogy Nevadában és Michiganben is visszahozhatja Trump.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.11.04. 15:16:06

csababarca írta:
2020.11.04. 15:10:50
Jah Biden jön fel, egyből csalás.
Szerintem semmi nem fog változni, és Trump nyer.
Remélem egyből olcsóbb lesz a kenyér, kevesebb adót kell fizetnünk, meg az üzemanyagárak is lemennek, meg fizetésemelések itthon.

Levélszavazatokat számolják utoljára, ezt nem most menet közben találták ki.
Michigan nélkül nem fog nyerni Trump, akkor se ha mindenhol máshol megtartja az előnyét (amiket amúgy meg fog, azért azok elég nagynak tűnnek). Akkor 270-268-ra nyer Biden. Trumpnak akkor lenne esélye, ha valami csoda folytán Nevadát megfordítaná, ott ő kezdett el feljönni a végén.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.11.04. 15:10:50

Jah Biden jön fel, egyből csalás.
Szerintem semmi nem fog változni, és Trump nyer.
Remélem egyből olcsóbb lesz a kenyér, kevesebb adót kell fizetnünk, meg az üzemanyagárak is lemennek, meg fizetésemelések itthon.

Levélszavazatokat számolják utoljára, ezt nem most menet közben találták ki.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése