Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2020.11.08. 19:24:24

MatyiG írta:
2020.11.08. 18:44:45
Suareznél a Barcában a mai napig sincs jobb center.
Nincs magasan a léc, mivel Braithwaite az egyedüli.
De igenis magasan van. Suarez tette magasra. A Barca történetének negyedik legjobb centere volt. Hány csatár van a csapatban? Center pozícióban egyik sem felel meg. Lehetne idehozni akár száz csatárt is, semmi garancia nincs, hogy ebben a csapatban jobb lenne. Nem azt mondom, hogy nem lenne jó.
Dani Alves szavaival élve ez a játékos prostitúció tönkre teszi azt a csapatot, akiért szinte rajongtag az emberek
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2020.11.08. 18:59:36

LG írta:
2020.11.08. 11:32:36
A Halaand-Griezmann összehasonlítást nem értem, a francia még legjobb időszakaiban sem közelítette meg gólerősségben a norvégot, igaz, nem is ugyanaz volt a szerepkörük. De amit nálunk hoz az arrogáns csigazabáló, az kb. annyi, amennyit Pedro is lehozott anno, a jobb szezonjaiban felül is múlta. Csak ugye utóbbiért nem fizettünk ki 120 millió eurót, és nem keresett közel annyit, mint Messi.
nem csodálkozom, hogy nem érted! a "....az arrogáns csigazabáló...." az zsigeri gyűlölködést jelez ami blokkolja a tárgyilagosságot. amúgy pedig oda is írtad: nem ugyanaz volt a szerepkörük.... én pedig világosan fogalmaztam: Griezmann egy-egy szép akció végén lőtt alig mellé, Haaland pedig csúnyán elpuskázta a ziccereit mégsem gyalázzák.
de nyugalom, megfogadtam nem olvasok és nem is írok a továbbiakban olyasmit itt a fórumon amiben a francia szerepel.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.11.08. 18:44:45

Suareznél a Barcában a mai napig sincs jobb center.
Nincs magasan a léc, mivel Braithwaite az egyedüli.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2020.11.08. 18:41:19

davi10 írta:
2020.11.08. 18:23:44
grgly50 írta:
2020.11.08. 18:05:32
idős korára sincsennek tekintettel
Ezen jót röhögtem, kösz! :D

Amúgy nekem az a sztori sincs meg, hogy Suarez feljánlotta, hogy jó lesz neki a fele fizu és a pad.

Nekem az van meg, hogy utoljára még jól lehúzta a klubot, amelyik annak ellenére is leigazolta, hogy harmadjára leégette magát a harapdalásával és fél évig el volt tiltva.
Egy harminc fölötti focistáért már nem nagyon kapkodnak, legyen az bárki. Suareznél a Barcában a mai napig sincs jobb center.
Az, hogy nálad kimaradtak információk, csak sajnálni tudom. Ha van időd, próbálj meg olvasni spanyol lapokat is.
De fő a vidámság
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7359
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.11.08. 18:38:22

Gaillard írta:
2020.11.08. 16:49:36
Nem tudom, hogy igazán éles szituációban, ütemben fociztál-e már, de Messi játékszituáció felismerése Griezmann gólja előtt az a szituáció volt, amit kb. csak Messi tud ilyen módon kivitelezni. Egy töredék pillanatban kell látnod kb. totál magad körül mindenkinek a helyzetét sprinter tempóban, na az fotelból lehet, hogy egyszerűnek tűnik, a valóságban pedig csak a fejben leggyorsabb játékosok képesek rá, hogy ilyen prompt döntést hozzanak.
Megjegyzem, ha Messi nem dönt így, majd a 11-est megelőző kapu előtti szituációban is a legjobban, illetve nem oldja meg a kényszerítőből tőle indult akció végén a helyzetét szintén nagyszerűen, egyáltalán nem biztos, hogy tegnap 3 ponttal gazdagabb lett volna a Barcelona........
Sőt, ha 5 perccel azelőtt Ter Stegen nem úgy gurítja ki a labdát, meg 10 passzal előtte De Jong nem úgy teszi oda Busquetsnek, akkor mennyi minden más lett volna!
És azt se felejtsük el, hogy a második félidő túlnyomó részében a Betis ember és gólhátrányban játszott.
Forca Barca!!!!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.08. 18:23:44

grgly50 írta:
2020.11.08. 18:05:32
idős korára sincsennek tekintettel
Ezen jót röhögtem, kösz! :D

Amúgy nekem az a sztori sincs meg, hogy Suarez feljánlotta, hogy jó lesz neki a fele fizu és a pad.

Nekem az van meg, hogy utoljára még jól lehúzta a klubot, amelyik annak ellenére is leigazolta, hogy harmadjára leégette magát a harapdalásával és fél évig el volt tiltva.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2020.11.08. 18:05:32

Suarez, ha nem akart volna menni, még itt lenne. Amúgy meg már nem mindegy.
[/quote]

Szerintem gondold át mégegyszer! Tények bizonyítják!, hogy Suareznek a foci az élete, a Barcát tekintette családjának, ide kötöttték barátai. De amikor egyértelműen kiútálják, idős korára sincsennek tekintettel, mihez kezdjen? Felajánlja, hogy padozik kevesebb mint fél pénzért, csak maradhasson. Dicstelenűl rúgják ki. Nézd meg Riqui Puigot! Egyszerűen, annélkül, hogy egy bevetésen megnézné az edző, elküldi a ...csába. Egy Suarez már nem várhatja meg, hogy ez a kártojás elhúzzon. Arra nincs ideje.
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2020.11.08. 16:49:36

Nem tudom, hogy igazán éles szituációban, ütemben fociztál-e már, de Messi játékszituáció felismerése Griezmann gólja előtt az a szituáció volt, amit kb. csak Messi tud ilyen módon kivitelezni. Egy töredék pillanatban kell látnod kb. totál magad körül mindenkinek a helyzetét sprinter tempóban, na az fotelból lehet, hogy egyszerűnek tűnik, a valóságban pedig csak a fejben leggyorsabb játékosok képesek rá, hogy ilyen prompt döntést hozzanak.
Megjegyzem, ha Messi nem dönt így, majd a 11-est megelőző kapu előtti szituációban is a legjobban, illetve nem oldja meg a kényszerítőből tőle indult akció végén a helyzetét szintén nagyszerűen, egyáltalán nem biztos, hogy tegnap 3 ponttal gazdagabb lett volna a Barcelona és így, hogy az egyik legnagyobb erőssége a csapatnak (Fati) kiesett, lehet, hogy sokat fog ez érni az elszámolásnál, mert a dobogót sem annyira könnyű lesz most elérni.
Lehet, hogy Fati sajnálatos sérülése miatt kerülhetett sor Messi bevetésére a második félidőben és nem ez volt az eredeti szándéka Koemannak.

Fati kiesése nemcsak a pontok számában, a támadójáték lassulása, a kreativitás csökkenése miatt probléma, hanem, hogy miként jön majd vissza egy hosszú pihenő után a fiatal zseni aspiráns, továbbra is tudja majd ezt a szintet hozni.
Messit is nehezebb lesz így padoztatni, mert kettőjük távolléte a támadásokból már jelentős veszteség.
Ez most nagyon rossz ütemben jött, főleg, hogy nem lesz anyagi mozgástér a téli szünetben a variációkra.
mess2009 írta:
2020.11.08. 10:03:57
tanulságos meccs volt a tegnapi.
nekem az első félidei dinamikusabb játék tetszett igazán éppen Messi nélkül.
Griezmann ebben a szakaszban igenis jól mozgott indított, helyzetbe került lőtt ha kellett igaz mellé de azok a lövések csak hajszállal kerülték el a kaput. este láttam a Német derbin a csoda tinit (Haaland)orbitális helyzeteket elpuskázni pocsék lövésekkel nem tudok róla, hogy gyalázták volna....
Messi és az ő padozása....nem láttam semmi különbséget az eddigiekhez azon túl, hogy lőtt két gólt és átlépett egy beadást amit nagy valószínűséggel a védővel a nyakán nem is tudott volna lekezelni. remélem, hogy tényleg áttört a foci átok és egy erősebb nem tíz emberes csapat ellen is ezt láthatjuk majd .
védelem: nehéz lenne menteni különösen Piquet, aki az elsőt szó szerint összehozta két nagy hibával is majd a második labdavesztésnél is ott volt...
Fati kiesése nagy érvágás sajnálom a srácot, kissé korán kóstol bele a cirkusz sötétebbik oldalába.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2020.11.08. 16:31:03

Feltételezem, hogy senkinek nem túl nagy meglepetés, h egy jó csapatban focizó Suarez a góllövőlista első felében fog végezni egy olyan bajnokságban, ahol Messin kívül nincs 30 gólos ember :D
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2020.11.08. 16:18:06

grgly50 írta:
2020.11.08. 13:14:23
Nagyszájú fóbiások!
Csak megjegyzem, hogy Luis Suarez, aki félpénzért sem kellett, sírva ment el a matracosokhoz, a góllövő lista élén! A Barca meg a táblázat8. helyén. A többi csak makogás.
Suarez, ha nem akart volna menni, még itt lenne. Amúgy meg már nem mindegy.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.11.08. 13:38:47

grgly50 írta:
2020.11.08. 13:14:23
Nagyszájú fóbiások!
Csak megjegyzem, hogy Luis Suarez, aki félpénzért sem kellett, sírva ment el a matracosokhoz, a góllövő lista élén! A Barca meg a táblázat8. helyén. A többi csak makogás.
Majd ezt nézzük meg a szezon végén is. A többi csak makogás.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.11.08. 13:36:45

gránit írta:
2020.11.08. 04:27:56

Óriási mezőnyfölényre lesz majd szükségünk tavasszal a BL-ben, hogy a "védelem" minél kisebb terhelés alá essen. Állandó nyomás esetén sajnos könnyen egész estés bohózatba torkollhat a ténykedésük.
A remény hal meg utoljára....reméljük januárban történik valami....Dest és Araujo adott....tehát elég lehet egy normális belső védő és egy normális szűrő a középpályán (le sem merem írni, hogy jó, elég a normális is, inkább nálunk váljon jóvá!)....nem mondom, hogy velük BL-ért mennénkl, de óriási változás lehetne....hihetetlen, de két nyavajás normális kategóriájú fiatalon mennyi minden múlna..... #-o
Persze ehhez még az is kell, hogy Dest és Araujó kezdjenek....!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2020.11.08. 13:39:01-kor.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2020.11.08. 13:14:23

Nagyszájú fóbiások!
Csak megjegyzem, hogy Luis Suarez, aki félpénzért sem kellett, sírva ment el a matracosokhoz, a góllövő lista élén! A Barca meg a táblázat8. helyén. A többi csak makogás.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.11.08. 12:34:39

Griezmann-nal nem az a probléma, hogy tegnap volt egy rossz napja, kihagyott mindent és Messi-varázs kellett ahhoz, hogy egymillió helyzetből betaláljon. Hanem az, hogy neki valamiért mindig ilyen rossz napja van, amióta a Barcelonában játszik.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.11.08. 11:32:36

A Halaand-Griezmann összehasonlítást nem értem, a francia még legjobb időszakaiban sem közelítette meg gólerősségben a norvégot, igaz, nem is ugyanaz volt a szerepkörük. De amit nálunk hoz az arrogáns csigazabáló, az kb. annyi, amennyit Pedro is lehozott anno, a jobb szezonjaiban felül is múlta. Csak ugye utóbbiért nem fizettünk ki 120 millió eurót, és nem keresett közel annyit, mint Messi.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2020.11.08. 10:03:57

tanulságos meccs volt a tegnapi.
nekem az első félidei dinamikusabb játék tetszett igazán éppen Messi nélkül.
Griezmann ebben a szakaszban igenis jól mozgott indított, helyzetbe került lőtt ha kellett igaz mellé de azok a lövések csak hajszállal kerülték el a kaput. este láttam a Német derbin a csoda tinit (Haaland)orbitális helyzeteket elpuskázni pocsék lövésekkel nem tudok róla, hogy gyalázták volna....
Messi és az ő padozása....nem láttam semmi különbséget az eddigiekhez azon túl, hogy lőtt két gólt és átlépett egy beadást amit nagy valószínűséggel a védővel a nyakán nem is tudott volna lekezelni. remélem, hogy tényleg áttört a foci átok és egy erősebb nem tíz emberes csapat ellen is ezt láthatjuk majd .
védelem: nehéz lenne menteni különösen Piquet, aki az elsőt szó szerint összehozta két nagy hibával is majd a második labdavesztésnél is ott volt...
Fati kiesése nagy érvágás sajnálom a srácot, kissé korán kóstol bele a cirkusz sötétebbik oldalába.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.11.08. 04:27:56

Peter írta:
2020.11.08. 01:41:51
mindkét kapott gólunk előtt SR oldalán simán jutottak el a gólpasszig...(oké, most adott ő is elöl kettőt, de ez nem menti fel)....Busi, Lenglet, Piqué már megszokott módon asszisztáltak....szóval kettőt megint bekaptunk, ami ma belefért....de ahogy láttuk már és gyanítom fogunk még olyat látni amikor éppen nem fér bele a kettő....
Előre Fati kiesése nagy érvágás, de még így is jobban állunk, mint védelemben....
Ez a "védelem" annyit szed be, amekkora nyomás alá vetik. Lenglet-ból annyiszor csinál bohócot az ellenfél, ahányszor lehetősége nyílik rá. Amelyik csapatnak megvan az ereje ahhoz, hogy ötször megcsinálhatja Lenglet-vel a második gól előtti jelenetet, az ötször meg is fogja csinálni. Óriási mezőnyfölényre lesz majd szükségünk tavasszal a BL-ben, hogy a "védelem" minél kisebb terhelés alá essen. Állandó nyomás esetén sajnos könnyen egész estés bohózatba torkollhat a ténykedésük.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.11.08. 01:41:51

Januárig adott, hogy miből lehet főzni....Fati sajnos hiányozni fog....
Haladjunk hátulról.....Dest és felépülése után Araujo nagyon kellene....mindkét kapott gólunk előtt SR oldalán simán jutottak el a gólpasszig...(oké, most adott ő is elöl kettőt, de ez nem menti fel)....Busi, Lenglet, Piqué már megszokott módon asszisztáltak....szóval kettőt megint bekaptunk, ami ma belefért....de ahogy láttuk már és gyanítom fogunk még olyat látni amikor éppen nem fér bele a kettő....
Előre Fati kiesése nagy érvágás, de még így is jobban állunk, mint védelemben....
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.11.07. 23:04:57

sansz írta:
2020.11.07. 22:01:54
SR pedig.. tavaly nagyon sokat szidtam, mostansák kicsit másként látom. Továbbra sem szeretem mikor simán lefutják, vagy ott sincs, de vannak pazar szerelései és nagyon sok fontos labdát ad. Ma is volt két gólpassza és még egyszer ennyi azzal egyenértékű. A látványos hibái is azért ott vannak persze.
Az a baj, hogy komolyabb ellenfelek ellen ő életveszély, simán el tud menni rajta egy rangadó. Cserének jó lehetne, pl. mikor támadnunk kell, akkor jöhetne, de kezdőként semmiképp nem játszatnám nagy meccseken.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.11.07. 22:01:54

Grizes kihagyott ziccerei ide vagy oda, szerintem valamelyest igazolta, hogy Messi nélkül jobban él. Legtöbbszőr amiatt szidjuk,hogy közelében sincs a gólnak, hát most nagyon közel volt több alkalommal is. Az eredmény ugyanaz és mégsem.
És kicsit Messi is igazolta,hogy jó neki a padon nem úgy játszott,hogy á, van 90 perc,úgyhogy 45öt majd sétálgatok, mert összesen volt ennyi. Azért jött jópár "megvárjuk Messit" és "elkéri a labdát így bármi áron neki passzolom", de ez a társak hibája is.
SR pedig.. tavaly nagyon sokat szidtam, mostansák kicsit másként látom. Továbbra sem szeretem mikor simán lefutják, vagy ott sincs, de vannak pazar szerelései és nagyon sok fontos labdát ad. Ma is volt két gólpassza és még egyszer ennyi azzal egyenértékű. A látványos hibái is azért ott vannak persze.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.11.07. 20:56:06

Gaillard írta:
2020.11.07. 20:40:04
Én arra céloztam, hogy nem felszívta magát a Vele szemben történt fegyelmezés kapcsán, csak egy "megfelelő" kvalitású ellenfél ellen ennyi bőven benne van még a játékában, amit segített, hogy élesebb tudott lenni a félidő első szakaszában.
Ellenfél és Messi adott állapota válogatja, hogy mennyire jó padoztatni vagy kezdetni egy mérkőzésen.
Teljesen világos.....a tekintetén is látszott, hogy élvezte a beszállást.....vele kapcsolatban fegyelmezés szóba sem jöhet, szerintem.....
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2020.11.07. 20:40:04

Én arra céloztam, hogy nem felszívta magát a Vele szemben történt fegyelmezés kapcsán, csak egy "megfelelő" kvalitású ellenfél ellen ennyi bőven benne van még a játékában, amit segített, hogy élesebb tudott lenni a félidő első szakaszában.
Ellenfél és Messi adott állapota válogatja, hogy mennyire jó padoztatni vagy kezdetni egy mérkőzésen.
Peter írta:
2020.11.07. 20:35:18
Gaillard írta:
2020.11.07. 19:11:01
Messi semmi mást nem csinált, csak azt, amire még képes, és ezen a mérkőzésen jobban kijött a lépés (például az akció góljánál volt bőven ideje befejezni), ez nem annak szólt, hogy egy félidőt padozott. Ez maximum abból a szempontból bírt jelentőséggel, hogy az ellenfélben már benne volt egy félidő, Ő pedig fejben még mindig gyorsabb a többségnél, csak már a test nem tud annyit, mint korábban.
Látszik, hogy már a fizikálisan nem tud olyan lenni, mint azelőtt, hiányoznak azok a pár centik, secundomok, de ebben a csapatban még mindig az egyik legjobb.
Saját magad vezetted le, hogy miért is jött jól az az egy félidő padozás.....
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.11.07. 20:35:18

Gaillard írta:
2020.11.07. 19:11:01
Messi semmi mást nem csinált, csak azt, amire még képes, és ezen a mérkőzésen jobban kijött a lépés (például az akció góljánál volt bőven ideje befejezni), ez nem annak szólt, hogy egy félidőt padozott. Ez maximum abból a szempontból bírt jelentőséggel, hogy az ellenfélben már benne volt egy félidő, Ő pedig fejben még mindig gyorsabb a többségnél, csak már a test nem tud annyit, mint korábban.
Látszik, hogy már a fizikálisan nem tud olyan lenni, mint azelőtt, hiányoznak azok a pár centik, secundomok, de ebben a csapatban még mindig az egyik legjobb.
Saját magad vezetted le, hogy miért is jött jól az az egy félidő padozás.....
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2020.11.07. 20:30:18

szbsz írta:
2020.11.07. 20:05:14
A Grizou fikázóknak elráulom, Ő a metajátékban jeleskedik nálunk. Ha ő nincs ma akkor nem nyerünk!!!
Azt Suareznek hívják, akire Te gondolsz, ezt a franciába belelátni csak nagyon éles szemmel lehet :D ő is érzi, de nem sokkal vagyunk vele előrébb.
Anno nem véletlen rúgott zsáknyi gólt Messi meg Neymar, Suarez eszméletlen magas szinten művelte ezt, elképesztő 9-es a pali.
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2020.11.07. 20:05:14

A Grizou fikázóknak elráulom, Ő a metajátékban jeleskedik nálunk. Ha ő nincs ma akkor nem nyerünk!!!
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Válasz küldése