Magyar Válogatott

Foci a Barçán kívül

Szerinted a selejtezősorozatban Magyarország:

Megnyeri a csoportját
13
72%
Második helyen Szerbia mögött végez
4
22%
Csak a harmadik hely jön össze
1
6%
Teljes csalódás lesz.
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 18
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.11.18. 22:47:12

MatyiG írta:
2020.11.18. 21:29:22
Tartani kell az ikszet és feljutunk az A-divízióba. :shock:
Ennek mi a lényege vb szempontból?
Szinte biztos oda is kijutottunk?
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.11.18. 21:29:22

Tartani kell az ikszet és feljutunk az A-divízióba. :shock:
Avatar
ventiladors
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.05.13. 20:31:40

2020.11.16. 17:19:04

zsoltfree írta:
2020.11.13. 15:57:14
csababarca:
"Mire a végére értem rájöttem, hogy egyrészt ez itt offtopic, amiért elnézést kérek. Másrészt pedig a fenébe is. Tegnap a srácok vért izzadva megküzdöttek az EB-re jutásért, kint van a válogatott. Pont." - hát basszus ezzel én is teljes mértékben így vagyok:-)
"Üdvözöllek a való világban."
Ez egy ilyen világ. Ma a szórakoztató iparban van a legtöbb pénz. A foci is ennek a része, és a részvételi szabályokat nem mi írtuk. Nem a fociét, hanem azt, hogyan lehet ebből pénzt kivenni. Ha nem építünk stadiont akkor a Fradi mehetett volna hazai BL meccset játszani Bécsbe, Pozsonyba, Zágrábba vagy esetleg Belgrádba. A válogatott jövőre nem a Puskás Aránában játszana, hanem mehetnék mondjuk Dániába mert ott van pénz stadionra.
Egyébként ez szerintem nem csupán arról szól, hogy egy stadion árából, hány vastüdőt lehetne vásárolni, hanem így kívánják elejét venni, hogy az összetartozás érzését megélhessék a Fradi, a Videoton, DVTK, stb. szurkolók. Nem is beszélve a magyar válogatottról. Ugyanezért volt a NOLIMPIA, nehogy büszkék legyünk arra, hogy magyarok vagyunk.

Bocs az Offtopicért, a stadionozás vitt rá.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.11.14. 18:24:35

Közeg....mentalitás....önbizalom....hit....néhány kiegészítéssel, mint a megfelelő ember a megfelelő helyen, illetve bizonyos tényezők időbeni egybeesése.....és a szerencse.
Ezekből rakódott össze a jelenlegi válogatott viszonylagos sikere. A siker is viszonylagos fogalom, természetesen.
A válogatott gerince olyan csapatokban, közegben edz, éli - élte, tanulja / tanulta, tapasztalja / tapasztalta - hétköznapjait, ahol magába képes szívni a közeg mentalitását. Ezek a csapatok jelenleg sikeresek, a játékosoknak megfelelő az önbizalmuk, hisznek magukban és a csapatukban is. A válogatotthoz ezeket mind magukkal hozzák. Ahhoz a válogatotthoz, aminek Rossi a kapitánya, aki szintén hasonló közegből származik. Kapitány és játékosai értik egymást, nem nehéz összedolgozni.
(egyébként Dárdai, Strock is ilyen volt, de Rossi temperamentuma, habitusa előny).
Willi Orban nagyon kellett. Az egyik legfontosabb tartóelem a szerkezetben.
Szoboszlai abban a Salzburgban fejlődhet, ami évek óta látványosan működik.
Ki kellett "kukázni" Nego-t is, aki ugyan nem kevés ideje itt él, de szintén más közegből származik, onnan szívta magába az alapokat. Nem tegnap volt U20-as francia válogatott, de hozott ebből valamit magával.
Szerencse általában mindenhez kell, de muszáj elébe menni, azt is ki kell egy picit érdemelni.
Több szerencsés tényezője is volt a válogatottnak, de ott voltak, majd éltek vele.

Szubjektív, de érdekes, hogy Dzsudzsákot sokkal előbb kiraktam volna a keretből, mint Rossi, és ugyanezt gondolom Szalai Ádámról, emberelőny az ellenfélnek. A pályán kellene bizonyítani, a gólok hasznosabbak, mint a PR szöveg....
komutnemukod
Jugador del Barça
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2005.11.02. 19:20:59

2020.11.13. 19:52:42

Atlantis írta:
2020.11.13. 14:50:41
zsoltfree írta:
2020.11.13. 12:45:57
Nézzük logikusan:
A Mezőkövesdnek miért kellett 5000fős stadion amikor a 4000et is csak akkor éri el a nézőszám, amikor a Fradival játszanak (mert a Fradi drukkerek mindenhova sokan mennek), miközben a város lélekszáma 16000 fő? Az előző (covid előtti) szezonban 2.393 volt az átlag nézőszám a hazai meccseken. 800 millió forint ment el erre.
A Pancho Aréna, 3500 fő befogadási képessége egy 1800fős településre 3,5 milliárd forintból mivel indokolható?

A Puskás Ferenc Stadionnal együtt összesen 33 stadiont épít vagy újít fel a kormány az országban. Ezek költsége jelenleg 405 milliárd forint a Népszava összesítése szerint. by Népszava
Természetesen lehet vitatkozni, a TAO most közpénz-e, vagy sem, meg mivel biztosan szélsőbalos provokálós média, ezért többet is számoltak, kerekítsük le 300 milliárdra nagyvonalúan ami az adófizetők pénzéből ment rá. Igazad van, hiszen 10 évre vetítve kb. 30 milliárd ment el évente stadionokra, ez a több ezer milliárdos évi Magyarország költségvetéséhez képest elenyésző:
A jövő évi költségvetés 19 580,097 milliárd forint bevételi főösszeggel, 20 587,531 milliárd forint kiadási főösszeggel és 998,433 milliárd forint hiánnyal számol. - by Origo (2019)
Szóval ahhoz viszonyítva tényleg elenyésző összegekről beszélünk, csak van ennek egy másik vetülete:

Tehát van 300 milliárd stadion építésre elköltött pénzünk eddig. Akkor vegyünk alapul egy kifejezetten drága beruházást érzékeltetésnek: DÉL-BUDAI CENTRUMKÓRHÁZ
- A dél-budai centrumkórház zöldmezős beruházásként 1,2 millió ember ellátásáért lesz felelős. (by Origo)
- Az építési költséget 100-150 milliárd forintra becsülte a kormány. (by Népszava) , de mivel tuti szélsőbalos provokálós média, biztos hazudnak és többet mondanak, hogy lejárassák a kormányt, szóval legyen 100 milliárd.

Akkor a fenti adatok alapján a stadionépítésekből kijött volna 3 szuperkórház megépítése az elmúlt 10 évben, ami közel 3 millió ember modern, magas színvonalú ellátását biztosíthatná. De legyünk nagyon negatívak és vegyünk csak 2 szuperkórházat 2 millió emberrel.


Ezen kívül pontosan ahogy lentebb elhangzott, a foci a legnézettebb, legtöbb pénzt megmozgató sport Magyarországon, tehát elvileg a legkevesebb támogatást igényelné, ugyanis ott vannak a legnagyobb bevételek jegyeladásból, szponzorációból, és tévés közvetítésekből. Mi mégis pont ebbe toljuk bele a pénzt.

De még rendben, az is okés, hogy szembemegyünk a logikával és stadionokat újítunk fel, mert rossz állapotban vannak. Miért kell 2-3 szor nagyobbakat építeni, mint amit az elmúlt 10 év nézőszámai indokolnának?

Ha meg az lenne a cél, hogy a magyar foci színvonala nőjön, akkor nem inkább az edzőpályákra, felszerelésekre, és egyebekre kellene költeni, és ha már megvan a színvonalas foci akkor a stadionokkal foglalkozni? Mintha házat akarnánk építeni úgy, hogy egyből a tetővel kezdjük, csak még az alap meg a falak hiányoznak hozzá....


Ja és én itthon lakok, sajnos én és a családom több tagja is rendszeres látogatója vagyunk a magyar egészségügynek, úgyhogy elég jól látom mekkora kakiban van. Ha ettől a hozzászólásomat értékesebbnek találod.

Szerk.: Mire a végére értem rájöttem, hogy egyrészt ez itt offtopic, amiért elnézést kérek. Másrészt pedig a fenébe is. Tegnap a srácok vért izzadva megküzdöttek az EB-re jutásért, kint van a válogatott. Pont.
Egészségügyre elköltött pénz:
2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017
Kormányzati alrendszerek összesen, milliárd Ft 1 420,3 1 408,2 1 463,5 1 551,1 1 634,2 1 723,0 1 823,8
2018
1 985,2
Tudom luxus meg nehéz, de gondolkodjunk már mielőtt hülyét csinálunk magunkból. (100 milliárd plusz/év)
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.13. 15:57:14

csababarca:
- "Öltözködés, pávahaj, páva beállások szabadok előtt." Mégis mit vársz egy tini fiútól 2020-ban? Ez most a divat. Nekem sem tetszik, de ebből levonni bármilyen következtetést...
- Utak rosszabb minőségűek? Ez megint eléggé út függő. Szüleim egy mini eldugott zsákfaluban laknak, kb 10 éve volt út felújítás. Azóta rengeteg fa szállító autó, vagy a környékbeli tanyákba traktor, kamion jár rajta, de az út eléggé jól bírja. Ahol Budapesten lakok és ott is kb ekkor lett felújítva út, azóta is elég jól bírja. Ez rohadtul nem ország vagy kormány függő.
- Aki nem itt él az mitől látna jobban az itteni viszonyokra? Ha a fradi és a népstadion pedig rendben van, akkor szerintem ezzel az összes ráfordított összeg kb 2/3-át, de lehet hogy 3/4-ét is lefedi. Akkor ez már tényleg elég kis pénz? Kisvárdán és Felcsúton életemben nem voltam, fogalmam sincs miért van ott stadion és az mekkora, de lehet van neki valami oka, erről pont úgy fogalmam sincs, ahogy egy négynégynégyes újságírónak sem. Pontosan, a válogatott sikere mindannyiunké, és ennek mindenki örülhet(ne).

Atlantis:
- A Kisvárda és a felcsúti stadion lsd fentebb, bár Kisvárdánál nem tűnik túl elrugaszkodottnak egy 4 ezer helyett ha már csinálnak akkor nagyobbat és ezért egy 5 ezer főset csinálnak.
- Látod, hogy a stadionok nem voltak egy ilyen szinten ennyire húzós összeg, mint amennyire sokat beszélnek róla? Főleg ha belevesszük, hogy sokak szerint a népstadion még rendeben is van mert az kellett, és szerintem ez volt a stadionépítésekre költött pénz jelentős része, lehet hogy akár a fele is, ezt nem tudom pontosan.
- Az egészségügyhöz pedig rohadtul nem értek, de abban biztos vagyok, hogy egyáltalán nem csak arról szól, hogy 1 szuperkórház és akkor 1 millió ember egészsége ok, ugyanez 3 szuperkórházzal már 3 millió ember. Ennek piszok sok vetülete van. Pl ha nincs annyi alkoholista és cigifüggő (alkohol jövedéki adó emelés + dohánybolt és jövedéki emelés, és igen, a dohányboltoknál biztos nem az lmp-s képviselők ismerősei kaptak boltokat, de ez is csak akkor zavarja úgy általában az ellenzéket, ha épp nem ők kormányoznak és inkább egy pár magyar embernek termeljen hasznot mint mondjuk egy külföldi áruháznak?). Szóval kevesebb betegség az már egy megelőzés, plusz azért minden kórházba pumpáltak bele pénzeket, és ez nem úgy megy, hogy vigyának volt 100 millája, de ő szeret tippmixezni, ezért a 100-ból mind a 100-at a kórház helyett a foci kapta. Most egy világjárvány van, és még most sem omlott össze ez az évek óta lesajnált egészségügy. De ez nagyon hosszú téma, és nagyon naív gondolat lenne azt feltételezni, hogy ami kb az elmúlt 70 évben így alakult egészségügyi helyzet most hipphopp jó lenne, ha ez a pár stadion nem lenne.
- Az, hogy egy stadion mekkora legyen, hát erre sincs rálátásom, de szerintem neked és az újságírónak sincs. De nem hiszem hogy sokkal nagyobb élpülne valahol, mint amilyen eddig is volt. Valamivel nagyobb biztosan, mert gondolom nézőszám emelkedést várnak, ha már egyszer hozzá kell nyúlni, de a 2x3-szoros szorzókat túlzásnak érzem. Honnan tudod, hogy utánpótlásképzés, edzőképést nem fejlesztették? Mert tény, ha csak felhúzunk egy stadiont, attól egy méterrel nem vagyunk előrébb, de én azért olvastam bőven egyéb fejlesztésekről is.
- Ja és én itthon lakok, sajnos én és a családom több tagja is rendszeres látogatója vagyunk a magyar egészségügynek, úgyhogy elég jól látom mekkora kakiban van. Ha ettől a hozzászólásomat értékesebbnek találod. - persze, hogy annak. És ez megint csak hely függő. Amikor nekem vagy hozzátartozómnak és ismerősömnek volt gondja, akkor nagyon korrekt ellátást kaptak, persze ne keverjük bele ebbe a kórháztól függő bürokráciát, vagy azt hogy az orvosnak épp milyen napja van, de én például gyerekkorom óta csak pozitív dolgokat láttam ilyen helyeken. Míg gyerekkoromban arra emlékszem, hogy ha ilyen helyre mentünk, akkor [auto_cenzúra] élet hogy az egész napunk rámegy, és vihettük még mellé a fél háztartást is hogy a doki egyáltalán ránk köszönjön.

"Mire a végére értem rájöttem, hogy egyrészt ez itt offtopic, amiért elnézést kérek. Másrészt pedig a fenébe is. Tegnap a srácok vért izzadva megküzdöttek az EB-re jutásért, kint van a válogatott. Pont." - hát basszus ezzel én is teljes mértékben így vagyok:-)
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.11.13. 15:37:24

csababarca:

Nem ertunk egyet,de azon veszekedni meg nem akarok hogy milyen valakinek a haja,meg hogy oltozik az utcan. :D
Egyszerubb lett volna leirnod,hogy nem szimpatikus neked a gyerek,de ezt nem akkor amikor kirugja a valogatottat a 92.percben az EB-re,ilyenkor Te se vard hogy egyetertsen veled az ember.

Inkabb nezzuk meg a Mandot. :mrgreen:
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6590
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.13. 14:54:25

csababarca írta:
2020.11.13. 14:46:58
öltözködés, pávahaj, páva beállások szabadok előtt, had ne említsem kire emlékeztet nagyon a gyerek.
Utóbbi kettő engem nem zavar, szerintem egyik se vészes, civilbe meg szerintem nem láttam még a gyereket, abba elhiszem, hogy lehet valami :D

A stadionos cucc persze rohadt gáz, én 2 stadion-t "adtam" a Puskást meg a Groupama-t, azoknak van értelme. A Debreceni meg megtelt egyszer, azóta szerintem negyedház, ha jön a Fradi akkor 3/4.
De arra voltam tavaly, az egész Nagyerdőt szépen megcsinálták, elhiszem, hogy adta magát az új stadion a 2. legnagyobb városba.

A többinek semmi értelme. És ez csak az egyik fele, a másik fele az, hogy 3-4x annyiba kerülnek, mint kéne.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.13. 14:50:41

zsoltfree írta:
2020.11.13. 12:45:57
Nézzük logikusan:
A Mezőkövesdnek miért kellett 5000fős stadion amikor a 4000et is csak akkor éri el a nézőszám, amikor a Fradival játszanak (mert a Fradi drukkerek mindenhova sokan mennek), miközben a város lélekszáma 16000 fő? Az előző (covid előtti) szezonban 2.393 volt az átlag nézőszám a hazai meccseken. 800 millió forint ment el erre.
A Pancho Aréna, 3500 fő befogadási képessége egy 1800fős településre 3,5 milliárd forintból mivel indokolható?

A Puskás Ferenc Stadionnal együtt összesen 33 stadiont épít vagy újít fel a kormány az országban. Ezek költsége jelenleg 405 milliárd forint a Népszava összesítése szerint. by Népszava
Természetesen lehet vitatkozni, a TAO most közpénz-e, vagy sem, meg mivel biztosan szélsőbalos provokálós média, ezért többet is számoltak, kerekítsük le 300 milliárdra nagyvonalúan ami az adófizetők pénzéből ment rá. Igazad van, hiszen 10 évre vetítve kb. 30 milliárd ment el évente stadionokra, ez a több ezer milliárdos évi Magyarország költségvetéséhez képest elenyésző:
A jövő évi költségvetés 19 580,097 milliárd forint bevételi főösszeggel, 20 587,531 milliárd forint kiadási főösszeggel és 998,433 milliárd forint hiánnyal számol. - by Origo (2019)
Szóval ahhoz viszonyítva tényleg elenyésző összegekről beszélünk, csak van ennek egy másik vetülete:

Tehát van 300 milliárd stadion építésre elköltött pénzünk eddig. Akkor vegyünk alapul egy kifejezetten drága beruházást érzékeltetésnek: DÉL-BUDAI CENTRUMKÓRHÁZ
- A dél-budai centrumkórház zöldmezős beruházásként 1,2 millió ember ellátásáért lesz felelős. (by Origo)
- Az építési költséget 100-150 milliárd forintra becsülte a kormány. (by Népszava) , de mivel tuti szélsőbalos provokálós média, biztos hazudnak és többet mondanak, hogy lejárassák a kormányt, szóval legyen 100 milliárd.

Akkor a fenti adatok alapján a stadionépítésekből kijött volna 3 szuperkórház megépítése az elmúlt 10 évben, ami közel 3 millió ember modern, magas színvonalú ellátását biztosíthatná. De legyünk nagyon negatívak és vegyünk csak 2 szuperkórházat 2 millió emberrel.


Ezen kívül pontosan ahogy lentebb elhangzott, a foci a legnézettebb, legtöbb pénzt megmozgató sport Magyarországon, tehát elvileg a legkevesebb támogatást igényelné, ugyanis ott vannak a legnagyobb bevételek jegyeladásból, szponzorációból, és tévés közvetítésekből. Mi mégis pont ebbe toljuk bele a pénzt.

De még rendben, az is okés, hogy szembemegyünk a logikával és stadionokat újítunk fel, mert rossz állapotban vannak. Miért kell 2-3 szor nagyobbakat építeni, mint amit az elmúlt 10 év nézőszámai indokolnának?

Ha meg az lenne a cél, hogy a magyar foci színvonala nőjön, akkor nem inkább az edzőpályákra, felszerelésekre, és egyebekre kellene költeni, és ha már megvan a színvonalas foci akkor a stadionokkal foglalkozni? Mintha házat akarnánk építeni úgy, hogy egyből a tetővel kezdjük, csak még az alap meg a falak hiányoznak hozzá....


Ja és én itthon lakok, sajnos én és a családom több tagja is rendszeres látogatója vagyunk a magyar egészségügynek, úgyhogy elég jól látom mekkora kakiban van. Ha ettől a hozzászólásomat értékesebbnek találod.

Szerk.: Mire a végére értem rájöttem, hogy egyrészt ez itt offtopic, amiért elnézést kérek. Másrészt pedig a fenébe is. Tegnap a srácok vért izzadva megküzdöttek az EB-re jutásért, kint van a válogatott. Pont.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.11.13. 14:46:58

davi10 írta:
2020.11.13. 14:20:13


Itt most megint nem értek veled egyet.
Nem kötelező megmagyaráznod, sőt semmi sem az, de mondjuk engem is érdekelne, hogy mi az ami kiváltotta ezt az ellenszenvet. Se egy grimasz, se egy bunkó nyilatkozat, semmi kirívót nem tudok felidézni tőle. Az meg, hogy a pályán mit csinál... Én nem látom rajta, hogy büdös lenne neki a munka, viszont az összes fiatal tehetségben, főleg a támadókban (Haaland, Fati stb.) ott van és ott is kell legyen valamilyen szintű "pofátlanság".
De van különbség aközött, hogy valaki csak a pályán ilyen (Fati, Ronaldinho), vagy tényleg egy shrekkkfej (Neymar, Balotelli).

Azt el tudom képzelni, hogy az agyonszopkodása az újságokban meg a Trollfocin már idegesítő lehet, de erről nem a srác tehet.
öltözködés, pávahaj, páva beállások szabadok előtt, had ne említsem kire emlékeztet nagyon a gyerek.

nekem nincs vele bajom, mert erőssége a válogatottnak, főleg mert nem csak az alibit hozza mint sokan anno, meg most is.
és igen, valószínűleg az agyonszopkodása a médiában is rátesz egy lapáttal.
meg az is hogy volt már itt kikiáltva csodagyereknek sok mindenki, aztán pár év múlva süllyesztő.
reméljük vele nem ez lesz, szerencse, hogy nem a magyar közegben szocializálódott, az sokat segít.


@Nero-nak meg van igaza sok mindenben.
Én értem, hogy mennyit fejlődtünk, de ez is magyar viszonylatban szenzáció. Mondjuk az útépítés is minőségileg kula, 3-4 évet bírnak az utaink. Szlovákiában meg Lengyeleknél bőven különb utak vannak. Egy szegmens, de erre legalább szánnak pénzt és energiát, még ha trágya minőségben is, mert ugye a költség nagy részét le kell nyúlni, és silány alapanyagot használni.
Barátnőm lengyel, mindig elkapja a röhögőgörcs, amikor Tornyosnémetinél átjövünk a határon, és az ótvaros út egyből a határ után. mondjuk épül jó ideje végre a gyorsforgalmi, reméljük kész is lesz egyszer.

Az hogy nem itt él, attól még láthatja jobban, mint aki itt él, sőt.
Neki mondjuk van viszonyítási alapja.

A stadion építéssel se az a baj, hogy mondjuk a tradicionális csapatoknak építenek, meg van egy szép nemzeti stadion, ezek rendben vannak.
de egy köpedék kisvárda, felcsútra mi a francnak? franc se jár azokra a meccsekre, ezek a teljesen értelmetlen költések, azt akkor inkább fordították volna valamelyik másik stadionra, amit ebbe a kettőbe pl belefeccöltek.

de ez már nagyon offtopik, de lehet ezt a témát máshogy is látni, nem csak narancsszemüvegen keresztül.
a válogatott sikere viszont mindannyiunké, tök mindegy mennyire értünk egyet a fidesszel, vagy mennyire nem.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6590
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.13. 14:20:13

csababarca írta:
2020.11.13. 07:53:44

de miért kéne megmagyaráznom a szubjektív véleményemet, amit ÉN látok rajta?
és amikről beszélsz ráadásul egy szót sem ejtettem, a teljesítményéről semmi negatívat nem mondtam, tehát nem értem.
személyisége NEKEM nem szimpatikus, mármint amennyit látok, érzékelek belőle így meccseken.

reméljük befutja azt a jövőt, amit most bele látunk, a Lipcse egy jó ugródeszka lehet neki, de az sem baj, ha év végéig marad Salzburgban egyébként.
Itt most megint nem értek veled egyet.
Nem kötelező megmagyaráznod, sőt semmi sem az, de mondjuk engem is érdekelne, hogy mi az ami kiváltotta ezt az ellenszenvet. Se egy grimasz, se egy bunkó nyilatkozat, semmi kirívót nem tudok felidézni tőle. Az meg, hogy a pályán mit csinál... Én nem látom rajta, hogy büdös lenne neki a munka, viszont az összes fiatal tehetségben, főleg a támadókban (Haaland, Fati stb.) ott van és ott is kell legyen valamilyen szintű "pofátlanság".
De van különbség aközött, hogy valaki csak a pályán ilyen (Fati, Ronaldinho), vagy tényleg egy shrekkkfej (Neymar, Balotelli).

Azt el tudom képzelni, hogy az agyonszopkodása az újságokban meg a Trollfocin már idegesítő lehet, de erről nem a srác tehet.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2020.11.13. 14:16:57

Félig kívülállóként (Erdélyi magyar) a véleményem. Miért picsog ennyit itt mindenki? Kijutott a válogatott egy nagy tornára, ráadásul megérdemelten (jobbak voltunk az Izlandiaknál) egy olyan csapat ellen, akik még a legnagyobbak dolgát is megnehezítik. Tudom, hogy hatalmas pénzeket ölnek Magyarországon a fociba, de ez a legnépszerűbb sport és hosszú távon profitábilis is (nő a játékosok fizuja, akkor nő az adó is, ami megy az államkasszába). A másik ok, hogy kell a cirkusz a népnek és most egész jól elvoltam a válogatott játékával, ami például 5-6 éve nem volt igaz, tehát látszik a fejlődés is.

Hasonlítsátok ezt össze Romániával, ahol a BL csoportkörbe bejutott csapat (asszem Urziceni) sorsa az volt, hogy megkeresték az éves büdzséjük 5szörösét, amit a tulaj gyorsan ki is vett a csapatból és meg is szűnt a klub 2-3 év alatt csőd miatt.

A másik. A magyar egy kis nemzet. Amikor valamit elérünk, legyünk már rá büszkék. Ára volt? Hát persze. Az életben mindennek ára van! Szerintetek a belga válogatott mitől lett erős?
A Fifa egy szégyen
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.13. 12:45:57

Nero. írta:
2020.11.13. 12:05:39
Zola: Annyit írtam, hogy szerintem a kormány túl sokat költ a miniszterelnök kedvenc sportjára, ráadásul nem is vagyunk kiemelkedően jók benne, de ami az igazi probléma hogy alap dolgok (iskolák, kórházak stb.) nincsenek rendbe téve de egyik stadiont húzzák fel a másik után.
Erre te a semmiből előveszed ezt az agresszív, személyeskedő stílust, de ha én visszakontráznék egy olyannal, hogy a te hozzászólásaid az igaziak, aki ide jön sírni a eurobarca offtopicba hogy hogyan akarta megölni magát mert kidobta a sulis barátnő, akkor ugye én vagyok a szemét #-o =D>

Vakmacska írta:
2020.11.13. 06:42:15
Sz.r az élet, a politikusok lopnak, csalna =D> k hazudnak.
Mindenki tudja.
DE!! Ez az oldal a fociról szól, nem erről.
Értem én, hogy te a könnyebbik utat választottad, és elmenekültél, a kónnyebbik utat vàlasztva, gyáván, de mi itthon maradtunk, küzdeni, mert "itt élned, s halnod kell". Biztos külföldön jobb utolsó kis senki, lenézett csinkának lenni.
Tudod rólad az a Surda rész jut eszembe, mikor a haverja haza látogat a Mercivel, előadja magát, mindenki őt csodálja, aztán kiderül, hogy egy utolsó kis senki odakint.

Fikázd a kinti politikát, hogy ott mire szórják el a pénzt feleslegesen, ha már ott élsz.
Amikor elosszor olvastam ezt a hozzászólást azt hittem irónia, másodjára olvasva úgy tűnik valóban így gondolod.
Múltkor beszéltem egy otthon élő ismerősömmel, hogy ‘22ben csak ki lesz már szavazva a fidesz, hiszen mindenki látja hogy mit/mit nem csinálnak. Azt mondta felejtsem el, sima 2/3 lesz megint. Azt hittem csak viccel, de kezdem azt érezni hogy lehet hogy igaza lesz.
Az M4en látom milyen “reklámok” mennek, 10 év agymosás meghozza a gyümölcsét :D
EZ már eléggé off, de persze a gondolkodásod (onnan külföldről) addig terjed, hogy jujj, ne orbán. Aztán az, hogy azon túl mi vagy ki legyen, azt már meg sem kérdezed magadtól (mert szerintem ez az 1000 dolláros kérdés). Ezt hívják fóbiának.

Egyébként pedig tudod mennyi pénz ment el stadionra? Ez mondjuk mennyi rész egy éves költségvetésnek pl? És nem, ez nem OV kedvenc sportja, hanem a legnépszerűbb sport Magyarországon. Illetve mi lett volna a jó, ha a stadionok úgy néznek ki mint az épületek csernobilban, és ráomlanak az emberre? A legdrágább stadion a népstadion volt, és ott konkrétan már nem tudom hány éve a stadion egy része nem használható, pont biztonsági előírások miatt. Igen, volt költés stadionokra és sportlétesítményekre az elmúlt 10 évben, de ezzel kb az összes nagy klubnak és az országnak is új stadionja lett. Most nyilván a következő jó pár évtizedekben ezekre nem lesz költés, szóval még most kell ezt mantrázni, hogy jaj a stadionok tehetnek mindenről. De olyankor pedig, ha mondjuk nem csak szélsőbalos provokálós médiát olvasnál a reggeli kávé mellé, és mondjuk utánanéznél, hogy mennyit költöttek stadionra az elmúlt 10 évben össszesen, az mondjuk mennyi pénz csak 1 év költségvetéséhez viszonyítva, vagy rákeresnél hogy kórházra, és oktatásra mennyit költöttek.... Neadjisten saját tapasztalásból szétnéznél ott ahol Magyarországban mozogsz és megnéznéd mi épült, és mi fejlődött mondjuk az egészségügyben, vagy akár bármi másban akkor más lehetne a véleményed. Ja, hogy nem itt élsz, és szélsőbalos lapokból tájékozódsz? Úgy nem fog menni. Ja, és mielőtt a kedvenc érvemmel jönnél: nem origón és/vagy M1-en élek, köszönöm.

Illetve az sem értem miért veszik az embernek készpénznek azt, amit pár bértollnok újságíró állít erősen politikai megrendelésre? Szerintem egy újságíró majd belelát a politikai szereplők életébe, hogy mit miért, mennyiért és milyen módon csinált, és szerinted jobban tudja, hogy hogyan kellene/kellett volna? Segítek, rohadtul nem. Nem szeretnék mosdatni egy politikust sem, mert egyik sem tett szívességet, de marhára könnyű jönni az ilyen agyhalott mantrákkal jönni, mint stadion <-> egészségügy úgy, hogy kb fingotok nem volt, hogy valójában mik vannak a döntések hátterében. És biztos lehetsz benne, hogy egy totál független újságírónak sincs fogalma erről. Az ő szakmája az, hogy kb tud írni és fogalmazni, csak sajnos manapság valamiért mind már csak véleményt formálni akar. Van aki ennek enged, és van aki nem.
komutnemukod
Jugador del Barça
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2005.11.02. 19:20:59

2020.11.13. 12:20:32

Nero. írta:
2020.11.13. 12:05:39
Zola: Annyit írtam, hogy szerintem a kormány túl sokat költ a miniszterelnök kedvenc sportjára, ráadásul nem is vagyunk kiemelkedően jók benne, de ami az igazi probléma hogy alap dolgok (iskolák, kórházak stb.) nincsenek rendbe téve de egyik stadiont húzzák fel a másik után.
Erre te a semmiből előveszed ezt az agresszív, személyeskedő stílust, de ha én visszakontráznék egy olyannal, hogy a te hozzászólásaid az igaziak, aki ide jön sírni a eurobarca offtopicba hogy hogyan akarta megölni magát mert kidobta a sulis barátnő, akkor ugye én vagyok a szemét #-o =D>

Vakmacska írta:
2020.11.13. 06:42:15
Sz.r az élet, a politikusok lopnak, csalna =D> k hazudnak.
Mindenki tudja.
DE!! Ez az oldal a fociról szól, nem erről.
Értem én, hogy te a könnyebbik utat választottad, és elmenekültél, a kónnyebbik utat vàlasztva, gyáván, de mi itthon maradtunk, küzdeni, mert "itt élned, s halnod kell". Biztos külföldön jobb utolsó kis senki, lenézett csinkának lenni.
Tudod rólad az a Surda rész jut eszembe, mikor a haverja haza látogat a Mercivel, előadja magát, mindenki őt csodálja, aztán kiderül, hogy egy utolsó kis senki odakint.

Fikázd a kinti politikát, hogy ott mire szórják el a pénzt feleslegesen, ha már ott élsz.
Amikor elosszor olvastam ezt a hozzászólást azt hittem irónia, másodjára olvasva úgy tűnik valóban így gondolod.
Múltkor beszéltem egy otthon élő ismerősömmel, hogy ‘22ben csak ki lesz már szavazva a fidesz, hiszen mindenki látja hogy mit/mit nem csinálnak. Azt mondta felejtsem el, sima 2/3 lesz megint. Azt hittem csak viccel, de kezdem azt érezni hogy lehet hogy igaza lesz.
Az M4en látom milyen “reklámok” mennek, 10 év agymosás meghozza a gyümölcsét :D
Engedd el ezt a témát, kevés vagy te ilyen szinten gondolkodni mint a légyfing.
Mosogass tovább és kérlek vesd meg a lábad ott ahol vagy, ostobából túl sok van még mindig itthon.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.11.13. 12:05:39

Zola: Annyit írtam, hogy szerintem a kormány túl sokat költ a miniszterelnök kedvenc sportjára, ráadásul nem is vagyunk kiemelkedően jók benne, de ami az igazi probléma hogy alap dolgok (iskolák, kórházak stb.) nincsenek rendbe téve de egyik stadiont húzzák fel a másik után.
Erre te a semmiből előveszed ezt az agresszív, személyeskedő stílust, de ha én visszakontráznék egy olyannal, hogy a te hozzászólásaid az igaziak, aki ide jön sírni a eurobarca offtopicba hogy hogyan akarta megölni magát mert kidobta a sulis barátnő, akkor ugye én vagyok a szemét #-o =D>

Vakmacska írta:
2020.11.13. 06:42:15
Sz.r az élet, a politikusok lopnak, csalna =D> k hazudnak.
Mindenki tudja.
DE!! Ez az oldal a fociról szól, nem erről.
Értem én, hogy te a könnyebbik utat választottad, és elmenekültél, a kónnyebbik utat vàlasztva, gyáván, de mi itthon maradtunk, küzdeni, mert "itt élned, s halnod kell". Biztos külföldön jobb utolsó kis senki, lenézett csinkának lenni.
Tudod rólad az a Surda rész jut eszembe, mikor a haverja haza látogat a Mercivel, előadja magát, mindenki őt csodálja, aztán kiderül, hogy egy utolsó kis senki odakint.

Fikázd a kinti politikát, hogy ott mire szórják el a pénzt feleslegesen, ha már ott élsz.
Amikor elosszor olvastam ezt a hozzászólást azt hittem irónia, másodjára olvasva úgy tűnik valóban így gondolod.
Múltkor beszéltem egy otthon élő ismerősömmel, hogy ‘22ben csak ki lesz már szavazva a fidesz, hiszen mindenki látja hogy mit/mit nem csinálnak. Azt mondta felejtsem el, sima 2/3 lesz megint. Azt hittem csak viccel, de kezdem azt érezni hogy lehet hogy igaza lesz.
Az M4en látom milyen “reklámok” mennek, 10 év agymosás meghozza a gyümölcsét :D
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2020.11.13. 10:09:33

A másik ami fontos, hogy legtöbbször a tudatos játék mellett szerencsénk is van és jönnek is az eredmények.
Török, bolgár, szerb, izlandi verés, ruszkik ellen egy 2-3mas vereség és egy X. Ráadásul a bolgárokon kívül mind mind jobb csapat nálunk, vagyis papíron.
Féltem ha kiesünk Rossi-ban keresik majd a hibát, de ahogy csodát művelt ez a pali a Honvéddel, most ugyanezt teszi a válogatottal.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.13. 09:40:42

Azokat én sem értem, akik ilyenkor is csak negatív dolgokat tudnak írni.
Félreértés ne essék, bárki megkérdezheti a baráti körömet, elképesztően rossz véleménnyel vagyok a magyar futballról, pénzégetésnek tartom ami itthon megy, stb. Már a válogatott meccseket is csak akkor nézem ha haverok szerveznek közös meccsnézést.
DE
Ettől még ugyanúgy szurkolok nekik, mert a szívem ezt mondja. Tegnap amit a srácok elértek, az igenis NAGY dolog, és a Magyar Válogatott tagjai most ezekben a napokban semmi mást nem érdemelnek, mint tapsot, és elismerést. Utolsó percig küzdöttek. Végre nem törtek meg a nyomás alatt, a második gólunk önmagában is szemet gyönyörködtető volt:
Bevetődve blokkolás a saját kapunknál, szép sarkazás a középpályán, nagyszerű keresztbe mozgással teret nyitottak Szoboszlainak, aki pedig tanárian vágta be. Mindezt a 92. percben, hatalmas teher alatt.

Tegnap este, és legalább még ma ez legyen csak a lényeg. Nem az mlsz, stb. tevékenysége, hanem az a drámai, és a meccs képe alapján megérdemelt győzelem amit kiharcoltak tegnap a fiúk a pályán, és amit megérdemelnek a srácok ezért, az nem lehet más, mint taps: =D>
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.11.13. 07:53:44

miro. írta:
2020.11.13. 07:15:35


Hogy viselkedik a palyan? Golokat lo? 92.percben is neki ment a vedoknek,kapura indult es nem lotyogott meg tologatott alibibol? Ez mi ha nem jo hozzaalas, meg alazat?
Pedansan lekene terdelnie a himnusznal,simogatni a csapattarsakat hogy ugyesek? Vagy mi a gond vele?
Mit nem tesz meg amit kene meg? Sprintbe kozlekedik letamadasnal,az hogy nem utkozik annyit,nem szerel,
1. Valoszinuleg nem dolga, 2. Nem is jo benne valoszinuleg.
Van mellette 10 aki szinte “csak” abban jo,hogy tekerjen es leessen rola a gatya.
19 eves,europa egyik legnagyobb felfedezetje,hatalmas jovo all elotte,eldonti sorra a valogatott meccseket golokkal,golpasszokkal. Klubbjaban bl meccseken lo golt,bajnoksagban hozza a meccseket.
De nekunk nem tetszik na.. :)
Annyi ilyen rohangalt az elmult husz evben nalunk,hogy erheto teljesen.
Ha mas nemzetisegu lenne,mar a barcelonaban latnad a jovojet.
de miért kéne megmagyaráznom a szubjektív véleményemet, amit ÉN látok rajta?
és amikről beszélsz ráadásul egy szót sem ejtettem, a teljesítményéről semmi negatívat nem mondtam, tehát nem értem.
személyisége NEKEM nem szimpatikus, mármint amennyit látok, érzékelek belőle így meccseken.

reméljük befutja azt a jövőt, amit most bele látunk, a Lipcse egy jó ugródeszka lehet neki, de az sem baj, ha év végéig marad Salzburgban egyébként.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.11.13. 07:15:35

csababarca írta:
2020.11.13. 07:06:02

Mi az összefüggés?
Nekem ahogyan viselkedik a pályán, nagyon elszállt hatást kelt, alázatot nem làtok nála. Érdekes mert ez csak akkor jön elő ha a válogatottban van, a Salzburgban kevesebb az ilyen dolga. Gondolom különbnek érzi magát.

És mivel nincs összefüggés a két dolog között, a gólja szép volt, kihasználta hogy szétfutottak előtte, nagyon szépen eltalálta, védhetetlen volt az a lövés.
Hogy viselkedik a palyan? Golokat lo? 92.percben is neki ment a vedoknek,kapura indult es nem lotyogott meg tologatott alibibol? Ez mi ha nem jo hozzaalas, meg alazat?
Pedansan lekene terdelnie a himnusznal,simogatni a csapattarsakat hogy ugyesek? Vagy mi a gond vele?
Mit nem tesz meg amit kene meg? Sprintbe kozlekedik letamadasnal,az hogy nem utkozik annyit,nem szerel,
1. Valoszinuleg nem dolga, 2. Nem is jo benne valoszinuleg.
Van mellette 10 aki szinte “csak” abban jo,hogy tekerjen es leessen rola a gatya.
19 eves,europa egyik legnagyobb felfedezetje,hatalmas jovo all elotte,eldonti sorra a valogatott meccseket golokkal,golpasszokkal. Klubbjaban bl meccseken lo golt,bajnoksagban hozza a meccseket.
De nekunk nem tetszik na.. :)
Annyi ilyen rohangalt az elmult husz evben nalunk,hogy erheto teljesen.
Ha mas nemzetisegu lenne,mar a barcelonaban latnad a jovojet.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.11.13. 07:06:02

miro. írta:
2020.11.13. 04:28:56
A nagykepu zseles a 92.percben kirugja a valogatottat 19 evesen.. :D
Mi az összefüggés?
Nekem ahogyan viselkedik a pályán, nagyon elszállt hatást kelt, alázatot nem làtok nála. Érdekes mert ez csak akkor jön elő ha a válogatottban van, a Salzburgban kevesebb az ilyen dolga. Gondolom különbnek érzi magát.

És mivel nincs összefüggés a két dolog között, a gólja szép volt, kihasználta hogy szétfutottak előtte, nagyon szépen eltalálta, védhetetlen volt az a lövés.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6590
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.13. 07:03:48

Leon írta:
2020.11.12. 23:40:30
Nem semmi, hogy megint kijutottunk az EB-re itt meg megy a köpködés meg a siránkozás, tipikus magyar mentalitás, gratulálok! =D>
Te vagy az utolsó, akitől ilyen kommentet vártam volna. :D
Egyetértek, de ettől a "tipikus magyar mentalitás" dumától falra mászok.
Persze kórházak állapota, persze kenyeret és cirkuszt a népnek stb. de kb. 5 éve van egy szimpatikus válogatottunk, hadd örüljünk már nekik. Azelőtt inkább azért néztem a válogatott meccseket, mert "kötelező" volt, most meg már rendesen várom.

Szoboszlai-t én sem értem miért lenne nagy az arca. Idejekorán felkapták, már amikor az U17-ben lőtte a szabadokat, ahhoz képest, hogy 3 éve nyomatják, teljesen normális. És nála legalább van teljesítmény is, reméljük sikerül egy rendes csapatba továbbállni.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2020.11.13. 06:42:15

Sz.r az élet, a politikusok lopnak, csalnak hazudnak.
Mindenki tudja.
DE!! Ez az oldal a fociról szól, nem erről.
Értem én, hogy te a könnyebbik utat választottad, és elmenekültél, a kónnyebbik utat vàlasztva, gyáván, de mi itthon maradtunk, küzdeni, mert "itt élned, s halnod kell". Biztos külföldön jobb utolsó kis senki, lenézett csinkának lenni.
Tudod rólad az a Surda rész jut eszembe, mikor a haverja haza látogat a Mercivel, előadja magát, mindenki őt csodálja, aztán kiderül, hogy egy utolsó kis senki odakint.

Fikázd a kinti politikát, hogy ott mire szórják el a pénzt feleslegesen, ha már ott élsz.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.11.13. 04:28:56

A nagykepu zseles a 92.percben kirugja a valogatottat 19 evesen.. :D

Naiv gondolkodas,hogy ha nem menne el a kozpenz focira,maradna korhazra.

Ja,es tortenelmi rekord,sose voltunk ket egymast koveto eb-n kint.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2020.11.13. 00:27:25

Nero. írta:
2020.11.12. 23:38:51
chrisnagy13 írta:
2020.11.12. 23:26:55
Őszintén meglep, hogy még vannak olyanok akik nézik ezt a sz.r magyar focit és még tapsolnak is hozzá, hogy 100 milliárdok mennek el rá közpénzből. Közben kedves szomszédaink pedig robognak el mellettünk az élet minden más területén. =D>
Örülök hogy nem vagyok egyedül a véleményemmel

Azért nehogy már egy EB-kijutás elég legyen ahhoz hogy “fogjuk be a szánkat.” Nyilván foci-rajongó vagyok én is, de az életben vannak prioritások.

Mondjuk én nem otthon élek, nem az én adómból megy, nem az én problémám, de érdekes azért Orbán gondolkodásmódja
Mi köze van a kettőnek egymáshoz? Rossz az élet ezért ne legyen addig foci míg jó lesz az élet?
Ráadásul minden második kommentedben leírod, hogy külföldön élsz, megértettük, felfogtuk, hogy mennyivel felettünk jársz és tökéletes az életed, de engedd már meg azt, hogy egy eszméletlen szimpatikus edző milyen focit tanított meg a magyar játékosoknak.
Az az akarat, az a harc amit itt letettek a pályán, hogy 0-1-nél is úgy hozták ki a labdát, hogy felvitték és nem csak belerúgtak egy nagyot. Ezt a csapatot csak szeretni lehet!
Megérdemelték! Én nem fogok kimenni meccsekre, de remélem, hogy addigra már teltházzal fog dübörögni a futball, megérdemlik, ismétlem magam!

Nem jobb csapat, mint a Barcelona, de sokkal jobban akartak, mint a mostani katalánok és sokkal élvezetesebb meccsei is vannak a válogatottnak.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2020.11.13. 00:14:25

csababarca írta:
2020.11.12. 22:53:25
Nego góljának örültem, az összes magyar álszenteskedős, magyarkodónak fricska kicsit.
A zselés hajú, 20 évesen nem fér be az arca a stadionba gyerek góljának már kevésbé.

Izland rácseszett, nem érdemelte volna meg a magyar csapat, hogy egy ekkora potyával essen ki.

Miért nagyképű? Több interjút, riportot is néztem már vele, egyszer sem volt elszállva, pontosan tudja, hogy milyen ütemben kell haladnia, nem nyilatkozott magáról olyanokat, hogy világlegjobbja, hogy kinőtte az osztrák ligát (pedig már egy ideje nagyon is ki), teljesen tisztelettudóan beszél mindig az ellenfelekről is, meg úgy saját magát is a helyén kezeli, hogy ő még "csak" egy tehetség, nem egy sztár.

Nézzél róla ilyeneket, több riport is fent van (én a Csisztu Zsuzsásat néztem, legutóbb youtuben megtalálod), meg fog változni a véleményed róla. Semmi nagyképűség nincs benne.

Amúgy tényleg nem értem, miért kárognak egyesek. Óriási eredmény kijutni egy EB-re, pótselejtezőn is. Miért ne lenne hatalmas eredmény? Miért nem lehet örülni egyszer az életben valaminek? Jobb savanyúan búvalb@szottnak lenni biztos. Attól, hogy nem jutunk ki, nem lesz világszínvonalú az egészségügyünk, se az oktatásunk. Ismerhetnétek már a kormányt, ha nem a focira, akkor más hülyeségre szórják el a pénzt, nem fognak többet keresni se az ápolók sem a tanárok, pedig minimum a dupláját kéne a jelenleginek, tisztában vagyok vele.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Válasz küldése