Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.11.17. 00:27:23

Sokadszorra mondom, ezeknek a folyamatoknak itt és most kell megálljt parancsolni!
Ezt nem lehet, ez lesz az új világrend (10-15 év múlva már teljesen más világ lesz).
Az egyetlen amit Magyarország tehet, hogy kilép az EUból ha mindenáron ránk akarják erőltetni az új “kultúrát”.

Csak azt nem értem, hogy ezeknek az őrülteknek hogy a fenébe lett ekkora hatalmuk, és miért akarják mindenáron, elképesztő agresszívan eltörölni a keresztény kultúrát, és ránk erőltetni ezeket a radikális eszméket.

https://twitter.com/bankofengland/statu ... 68448?s=21
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.17. 00:11:31

LG írta:
2020.11.16. 22:32:37
Nem vagyok gazdasági szakértő, de biztos vagyok benne, hogy Magyarország, amely már annyi mindent túlélt a történelme során, túlélné az EU-ból való kilépést is. Trianon után is felálltunk, annál aligha lenne nagyobb ütés ez utóbbi.

Ebben is egyet értek Toroczkaival, törekedni kell rá, hogy az ország gazdasasága a lehető legkevésbé függjön más országokétól.
EU tagként is tudsz erre törekedni. Mondjuk több száz milliárd forintnyi nyugati autógyáraknak adott anyagi támogatás helyett a hazai innováció/startupok támogatása? :D

Persze, hogy túlélné az ország, de kíváncsi lennék a véleményedre, hogy nekünk miért is lenne jobb az EU nélkül?
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2020.11.16. 23:51:54

https://24.hu/belfold/2020/11/16/orban- ... eCk5T9HzkY

Most már azt is tudjuk, hogy a pálinka alapvető élelmiszer. Szerintem csak az alkoholisták gondolják ezt...
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2020.11.16. 23:12:34

Persze, mint alapító nyilatkozat, ott szerepel. De mikor Jakabot megkérdezték erről, félig kikerülte a kérdést, és azt mondta, hogy ma Magyarországon össze kell fogniuk az ellenzéki pártoknak Orbán ellen, mert egyszerűen ilyen a politikai környezet. Ezért is fogadtak el új alapnyilatkozatot is, hogy lehessen mit mutogatni. Tehát nem nagyon foglalkoznak már ők ezzel, legszívesebben le is tagadnák, ha lehetne (ahogy a nemzeti oldal is letagadná a jobbikos árulókat).

Jobbik-szavazó? Valszeg azok, akik nem követik a híreket, és nem tűnt fel nekik, hogy az értékeit és elveit felrugó, mondanivaló nélküli, ultrapopulista párt lett belőlük. Mást nem nagyon tudok elképzelni. Normális jobboldali ember nem asszisztál a benyaláshoz Gyurcsány Ferenc fenekébe.
csababarca írta:
2020.11.16. 22:41:09
Most is itt àll őrt a szobámban, nehogy megnyissam a googlet és transzneművé váljak. KÖszi Viktor<3
Komoly veszélyek ezek.
És mit szólsz az EU pár nappal ezelőtt elfogadott LMBTQstb. programjához, aminek keretén belül kiemelt pénzügyi támogatást adnának a szokásos kamucivil szervezeteknek? Már nem csak a homokosokról van szó, hanem a transz- és interszexualitás kutatásáról is! :D :D :D

Mit szólsz az új norvég törvényhez, amely pénzbírsággal és egy évig terjedő börtönbüntetéssel sújtaná a MAGÁNBESZÉLGETÉSBEN elhangzott bifób és transzfób kijelentéseket? (Nyilvános kijelentésért három évig terjedő börtön.)

Mit szólsz a manchesteri rendőr friss nyilatkozatához, aki gyanúsnak találta a 2017-es robbantás arab elkövetőjének viselkedését, de nem mert odamenni hozzá, mert félt, hogy rasszistának bélyegzik? (23 halott.)

Mit szólsz ahhoz, hogy az Oscarra kijutó francia film shortlistjére öt olyan került be, amely kivétel nélkül a libsi propagandát ad a nézőnek. (1. multikulti család, 2. a pedofil és családellenes Mignonnes 3. buziszerelem, 4. leszbi szerelem, 5. egy néger fiú küzdelme a gettója megmentéséért.)

Sokadszorra mondom, ezeknek a folyamatoknak itt és most kell megálljt parancsolni!
Kép
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.16. 22:52:26

Veidt_madridista írta:
2020.11.16. 22:22:37
zsoltfree írta:
2020.11.16. 21:29:40
Pl Jobbik azzal a DK-val, aki miatt létre jött (a Jobbik alapító okiratban most is ott van)
Már nincs, Jakab elegánsan megoldotta. A hatalomba kerülése után új alapnyilatkozatot fogadtak el. :D
Keress rá a Jobbik honlapján. Ide másolom: "A Jobbik Magyarországért Mozgalom előtt álló elsődleges feladat a kommunista utódpárt és a vele összeforrt szélsőséges liberálisok eltávolítása a politikai hatalomból."

Én tényleg nem értem, hogy még ezek után mit jelent egyáltalán az a kifejezés, hogy Jobbik szavazó.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.11.16. 22:41:09

Nero. írta:
2020.11.16. 22:34:40

Az egyetlen szimpatikus dolog Orbántól és a Fidesztől hogy próbál megvédeni “titeket” ettől a globalizmustól.
Most is itt àll őrt a szobámban, nehogy megnyissam a googlet és transzneművé váljak. KÖszi Viktor<3
Komoly veszélyek ezek.
LG írta:
2020.11.16. 22:32:37
Nem vagyok gazdasági szakértő, de biztos vagyok benne, hogy Magyarország, amely már annyi mindent túlélt a történelme során, túlélné az EU-ból való kilépést is. Trianon után is felálltunk, annál aligha lenne nagyobb ütés ez utóbbi.

Ebben is egyet értek Toroczkaival, törekedni kell rá, hogy az ország gazdasasága a lehető legkevésbé függjön más országokétól.
Persze hogy túlélné, de a fidesz nem biztos, ezzel el is dőlt a kérdés.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.11.16. 22:34:40

LG írta:
2020.11.16. 21:51:43
https://www.youtube.com/watch?v=0QDO95GGyvk

Ha már téma az EU és Orbán is.

A jövőben egyébként én is megfontolnám a kilépést, ha továbbra is ilyen irányban halad az EU. Pedig nagyon kellene egy erős, összetartó Európa a mai világban, de sajnos a nyugati vezetők éppen az ellenkezőjén dolgoznak. :(
Annak nem tudom hogy milyen következményei lennének gazdaságilag ha kilépnénk, de ha megtennénk ezt a lépést, akkor az őrülteknek Brüsszelben még kisebb esélyük lenne ide behozni ezt a transgender/blm stb. mentalitást.

Ha ma megnyitjátok a googlet, akkor láthatjátok hogy most megint “transgender awareness week”. Ez most màr egy kicsit unalmas, hogy mindenhol ezt látja az ember.

Az egyetlen szimpatikus dolog Orbántól és a Fidesztől hogy próbál megvédeni “titeket” ettől a globalizmustól.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.11.16. 22:32:37

Nem vagyok gazdasági szakértő, de biztos vagyok benne, hogy Magyarország, amely már annyi mindent túlélt a történelme során, túlélné az EU-ból való kilépést is. Trianon után is felálltunk, annál aligha lenne nagyobb ütés ez utóbbi.

Ebben is egyet értek Toroczkaival, törekedni kell rá, hogy az ország gazdasasága a lehető legkevésbé függjön más országokétól.
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2020.11.16. 22:22:37

zsoltfree írta:
2020.11.16. 21:29:40
Pl Jobbik azzal a DK-val, aki miatt létre jött (a Jobbik alapító okiratban most is ott van)
Már nincs, Jakab elegánsan megoldotta. A hatalomba kerülése után új alapnyilatkozatot fogadtak el. :D
davi10 írta:
2020.11.16. 21:34:41
A Puzsér-féle vonalban én is látok rációt, még ha őt személyesen nevetségesnek tartanám, mint miniszterelnök-jelölt, pedig alapvetően inkább bírom a csávót, mint nem. Csak hát mögéjük is kéne egy rakat pénz.
Puzsér története tökéletesen mutatja, hogy identitások vannak, és semmi más (Puzsér ezt hívja posztmodernnek). Nyilván senki sem számított arra, hogy győzni fog, megosztó koncepcióval állt elő, a városvezetői kompetenciája is kérdéses, de olyan kevés szavazatot kapott, ami azt mutatja: itthon nincs igény szakpolitizálásra. Komolyan mondom, van néhány üde színfolt mindkét oldalon (Fidesznél pl. Varga Judit, Orbán Balázs az új generációból), de amúgy olyan rohadt semmitmondó az egész magyar politikai élet, hogy az fájdalmas. Én személy szerint alig olvasok már valamit a témában, a cikkek címei is bőven elegendőek. Nem mintha amúgy a sajtónak nagy színvonala lenne.
davi10 írta:
2020.11.16. 21:34:41
De be lehet jelenteni 200 ukránt egy háztartásba :D
Ja, a bejelentettek hozhattak kb. fél százalékot a Fidesznek :D Hagyjuk már. Ez pont olyan, mint a "megvett" erdélyi magyarokat felhozni, akik konkrétan kettő (vagy csak egy?) országgyűlési mandátumról döntenek.
davi10 írta:
2020.11.16. 22:16:29
Meg nekem ez a Mi Hazánk is egy vicc a nagy EU fóbiájukkal.
Az már nem lesz annyira vicces, ha blokkolják a pénzeket a saját maguk által kitalált hülyeségekre, kamukra hivatkozva. A jó öreg jogállamiság, ami semmit sem jelent :D :D :D
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.16. 22:16:29

LG írta:
2020.11.16. 21:51:43
https://www.youtube.com/watch?v=0QDO95GGyvk

Ha már téma az EU és Orbán is.
Annyira kínos már hallgatni Viktort.
"Erősek leszünk, nagyok"
"Legjobban fejlett országok közé tartozva nettó befizetők leszünk"

Hagyjuk már...

Meg nekem ez a Mi Hazánk is egy vicc a nagy EU fóbiájukkal.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.11.16. 22:04:32

LG írta:
2020.11.16. 21:51:43

A jövőben egyébként én is megfontolnám a kilépést, ha továbbra is ilyen irányban halad az EU. Pedig nagyon kellene egy erős, összetartó Európa a mai világban, de sajnos a nyugati vezetők éppen az ellenkezőjén dolgoznak. :(
mondhat akármit Orbán arról, hogy ki haszonélvezője az eu-nak meg ki nem, de mi jelenleg az EU nélkül meghalnánk.
kimenne több százezernyi munkahely, infrastruktúra az országból, gondolom azoknak a magyaroknak, akik kint vannak az EU országaiban is nehezedne a helyzetük.
10-15 év alatt lehetne talán felkészülni az eu elhagyására, most erről beszélgetni komolytalan, pont mint Duró Dóra kérdése. (ennyire kompetens)
de megint megnyugodtam OV szavait hallva, 10 év és kánaán. győzzük kivárni, mert 2010-ben is 10 év volt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.11.16. 21:51:43

https://www.youtube.com/watch?v=0QDO95GGyvk

Ha már téma az EU és Orbán is.

A jövőben egyébként én is megfontolnám a kilépést, ha továbbra is ilyen irányban halad az EU. Pedig nagyon kellene egy erős, összetartó Európa a mai világban, de sajnos a nyugati vezetők éppen az ellenkezőjén dolgoznak. :(
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.11.16. 21:42:17

zsoltfree írta:
2020.11.16. 21:29:40
bal oldali párt, aki nem abból élne, hogy amit a Fidesz állít azt ő tagadja, akkor annak tudnék örülni, de ez jelenleg egy fantom gondolat.
fantom gondolat, mert olyan helyen, ahol egy kormány átírja kénye kedve szerint akármikor a választási törvényt, ott nincs értelme normális politikát folytatni.
a fidesz túlhatalma vezet ahhoz, hogy ennyire bipolárissá válik a magyar pártpolitika is már.
2014-ben még egy jobbikra is volt igény, ma már nincsen, vannak ezek a 5-15%közötti pártok, meg a fidesz.
egyik sem képes önmagában, de még sima koalícióban sem eredményt elérni.

mondom, amikor egy kormánypárt 2/3-al nyer meg 3 választást, akkor az ide vezet. és ez szerintem jó a fidesznek, mert el tudja lőni a szépen elraktározott Gyurcsányos kártyáit, nagyjából erre futtatták ki az elmúlt 10 év ellenzékiségét, akik meg tátott szájjal belesétálnak ebbe.

fidesz is majd felmorzsolódik, ha vezérüket vesztik, ott olyan személyi kultusz van, hogy tartani utána már nem lehet azt a pártfegyelmet.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.16. 21:34:41

dévid villa írta:
2020.11.16. 21:13:09
Akkor megtisztítja magát az ellenzék. Lehet jobb is lenne, ha mondjuk a Puzsér-féle centrum venné át a helyét. Bár, szerintem Gyurcsány ez után a vereség után se fog távozni a közéletből, tovább mérgezve azt :D De még lenne jópár név, akiket ki kéna takarítani onnan
Az remélem már mindenkinek tiszta, hogy Gyurcsány addig marad az ellenzék bohóca, amíg a Fidesz úgy akarja. Belengették a nagy elszámoltatást, de rájöttek, hogy sokkal jobb az, ha még 14 év után is lehet ujjal mutogatni a szemkilövetőre.

A Puzsér-féle vonalban én is látok rációt, még ha őt személyesen nevetségesnek tartanám, mint miniszterelnök-jelölt, pedig alapvetően inkább bírom a csávót, mint nem. Csak hát mögéjük is kéne egy rakat pénz.
Veidt_madridista írta:
2020.11.16. 20:43:22
Itt nem lehet elcsalni a választásokat, mint Belarussziában. EU-tagok vagyunk.
De be lehet jelenteni 200 ukránt egy háztartásba :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.16. 21:29:40

Egyébként jobb oldali szavazokent én teljesen egyetértek veled ebben. Nagyon nem egészséges, hogy ilyen ellenzék van. Kormányozni nem lenne képes, de választáson is csak úgy tud tényező lenni, ha osszefog mindenki mindenkivel. Pl Jobbik azzal a DK-val, aki miatt létre jött (a Jobbik alapító okiratban most is ott van). Én nagyon örülnék egy normális ellenzéknek, mert így nincs semmi ellensúly és a jelenlegi kormány tényleg bármit megtehet. Ez kicsit olyan mint ha kapott volna egy csekket és a jóindulatára van bízva, hogy mit ír rá. Nem hittem volna, hogy visszasírok egy Gyurcsány előtti MSZP-t. Pedig soha nem szavaznék arra sem. A jelenlegi ellenzekből a régi jobbikban láttam fantáziát de hasonlóan az új Mi hazánkhoz ők egy radikális párt, tehát döntő többsége soha nem lesz. Az lmp is szimpatikus volt régebben, de ők már 5% alatt vannak és sajnos ők is bealltak ebbe a bal oldali izébe. A többiek, mint a momentum, aki a noolimpiával bemutatkozott és egy nagyon gyomorforgató uszító politikát folytat, és a DK-ról szerintem nem kell mondanom semmit. Ez a kettő káros szerintem, és nagyobb kárt csinálnak mint a Fidesz valaha is fog. Ha a momentum és a dk (+mszp) eltunne és ilyen bazissal lenne egy intelligens bal oldali párt, aki nem abból élne, hogy amit a Fidesz állít azt ő tagadja, akkor annak tudnék örülni, de ez jelenleg egy fantom gondolat.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.11.16. 21:28:28

dévid villa írta:
2020.11.16. 21:13:09


Akkor megtisztítja magát az ellenzék. Lehet jobb is lenne, ha mondjuk a Puzsér-féle centrum venné át a helyét. Bár, szerintem Gyurcsány ez után a vereség után se fog távozni a közéletből, tovább mérgezve azt :D De még lenne jópár név, akiket ki kéna takarítani onnan
megélhetési politikusok vannak mindenhol, ezeket egy egy vereség nem hatja meg.
és ez minden pártnál így van, legyen az mszp, fidesz, jobbik, dk, stb.
max kiöregedik egy-két arc, aztán annyi.

fideszben is ugyanazok az arcok ott vannak, persze jönnek az ilyen gyógyegér Gulyások, alibi pozikkal, de a zöme az veterán már.
baloldalon meg Gyurcsány a legkomolyabb tényező, ez mindent elmond a magyar politikáról, hogy nem tudott elsüllyedni. (vagy nem hagyták, ugye)
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.11.16. 21:13:09

csababarca írta:
2020.11.16. 20:36:10
valóban ez az amit még nagyban nem próbáltak, kérdés, hogy ha most is nyer 2/3-al a fidesz, amire én nagy esélyt adok, akkor hogyan tovább? persze neki lehet futni majd újra meg újra....de vannak rezsimek amik évtizedek óta érinthetetlenek, lásd Lukasenko.
Akkor megtisztítja magát az ellenzék. Lehet jobb is lenne, ha mondjuk a Puzsér-féle centrum venné át a helyét. Bár, szerintem Gyurcsány ez után a vereség után se fog távozni a közéletből, tovább mérgezve azt :D De még lenne jópár név, akiket ki kéna takarítani onnan
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.11.16. 20:44:46

Veidt_madridista írta:
2020.11.16. 20:43:22
Itt nem lehet elcsalni a választásokat, mint Belarussziában. EU-tagok vagyunk.
nem az elcsalásra gondoltam, hanem arra, hogy valami miatt még mindig ő az elnök.
hogy ez éppen csalás miatt van, vagy más miatt, az mindegy.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2020.11.16. 20:43:22

Itt nem lehet elcsalni a választásokat, mint Belarussziában. EU-tagok vagyunk.
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.11.16. 20:36:10

Atlantis írta:
2020.11.16. 20:15:19


Szerintem pont ez az ellenzéki összefogás mutatja azt, hogy valóban mindenképp kormányt akarnak váltani, és végre nem csak egymáshoz méregetik a péniszüket, hogy ki a nagyobb ellenzéki. Enélkül konkrétan még a 2/3 megakadályozására sem lenne reális esélyük, annyira a Fidesznek kedvez a jelenlegi helyzet. Lásd 2018.

Ha meg akarják nyerni a választást akkor bizony ilyen egyszerű, lebutított üzenetre van szükség. A Fidesznek is beválik már 8 éve (Soros,Brüsszel), az amerikai választásokon is bevált (mindkét oldal rekordszámú szavazatot ért el).
Egész egyszerűen az embereknek ezek az egyszerű, könnyen emészthető egysoros üzenetek kellenek, hogy szavazzanak, nem valódi programok. Szomorú, de bárhova nézünk ezt látjuk.
lehet igazad van, nem tudom, én már nem tudom komolyan venni az ellenzéki pártokat sem, mind félkegyelmű, vagy demagóg, vagy már ránézésre alkalmatlan bárminemű vezetésre.

valóban ez az amit még nagyban nem próbáltak, kérdés, hogy ha most is nyer 2/3-al a fidesz, amire én nagy esélyt adok, akkor hogyan tovább? persze neki lehet futni majd újra meg újra....de vannak rezsimek amik évtizedek óta érinthetetlenek, lásd Lukasenko.

nem hiszek én már ebben, kommunizmus, gyökér utókommunizmus, újkommunizmus ala NER. én épp az első végén születtem, de nem biztos, hogy a szüleim megélik majd az Orbán rezsim bukását. pedig jó lenne, ebben reménykedem már csak, hogy ne az életük első 30 meg utolsó 30 évüket keljen ilyen állapotok között leélniük.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.16. 20:15:19

csababarca írta:
2020.11.16. 19:04:25

kb most a fidesz covid mentő alkotmánymódosítása miatt már csak ez maradt, de amúgy is ezt csinálták volna.
teljesen mindegy egyébként, ez olyan lesz mint amcsiban, ott a "bárki csak ne Trump" ment, itt meg a "bárki csak ne OV".
komolytalan a teljes ellenzék, szerintem nem is akarnak kormányt váltani, elvesztenék a platformjukat, politikájukat, ami abban merül ki hogy a fidesz bármit csinál az rossz.
pedig azért nem, pedig én gyűlölöm őket.
Szerintem pont ez az ellenzéki összefogás mutatja azt, hogy valóban mindenképp kormányt akarnak váltani, és végre nem csak egymáshoz méregetik a péniszüket, hogy ki a nagyobb ellenzéki. Enélkül konkrétan még a 2/3 megakadályozására sem lenne reális esélyük, annyira a Fidesznek kedvez a jelenlegi helyzet. Lásd 2018.

Ha meg akarják nyerni a választást akkor bizony ilyen egyszerű, lebutított üzenetre van szükség. A Fidesznek is beválik már 8 éve (Soros,Brüsszel), az amerikai választásokon is bevált (mindkét oldal rekordszámú szavazatot ért el).
Egész egyszerűen az embereknek ezek az egyszerű, könnyen emészthető egysoros üzenetek kellenek, hogy szavazzanak, nem valódi programok. Szomorú, de bárhova nézünk ezt látjuk.
Veidt_madridista írta:
2020.11.16. 19:54:21
+1, bár szerintem Márki-Zay már nem lenne a legideálisabb, szerintem drasztikusan csökkent a népszerűsége, de valóban egy függetlenebb jelöltre lenne szükség. Ide is egy humorista kellene, mint az ukránoknál. :D
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2020.11.16. 19:54:21

Egy lista helyett akár lehetne még kettő, de már az alkotmánymódosítási tervezet benyújtása előtt is egyértelmű volt, hogy erőteljesen a közös jelölt felé kacsintgat a teljes balliberális ellenzék. Egyszerűen túl gyengék máshoz. Az USA-hasonlat jó, reálpolitizálás helyett ugyanolyan identitásharcról szól a választási kampány, meg úgy általában már az aktuálpolitika is, mint a tengerentúlon. NER vs. O1G. Jelen állás szerint a kormánypártok magabiztosan behúznák a választást, de a kétharmad erős veszélyben lenne. Persze '22-ig még sok minden történhet, meg azért a Covid-válság megcsapkodja Orbánékat is. Trump is emiatt veszítette el a választást kb.

Az egy lista a Fidesznek is kedvez, egyrészt mert (puzsérosan fogalmazva) össze lehet Gyurcsányozni a teljes ellenzéket (jogosan), másrészt mert az ellenzéki szavazók nem adódnak egyenesen arányosan össze. A Jobbik szavazóinak pl. 20%-a nem támogatja a teljes összefogást egy korábbi felmérés szerint (magyarul nem szavaznának Gyurcsányra).

Hogy ki legyen a közös jelölt? Egyetlen épeszű választás van, Márki-Zay. Ennek ellenére persze Gyurcsányné sokkal valószínűbb, hiszen a DK a legerősebb ellenzéki párt. Karácsony nem hiszem, hogy otthagyná Budapestet ilyen hamar, talán le is nyilatkozta, hogy maradni akar. Vélemény: az MSZP és a Jobbik jelenléte teljesen feleslegessé vált mind a roncskoalícióban, mind a teljes magyar politikában.
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.16. 19:15:26

A közös jelölttel legutóbb is befürödtek nem? Vagy akkor csak szó volt róla? Ezzel csak kinevettetik magukat. Ugyan az a cél, mindegy, csak ne OV. Erre nem lehet alapozni egy "kampányt".
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.11.16. 19:04:25

Nero. írta:
2020.11.16. 17:58:09


Más: Látom hogy közös Miniszerelnök-jelöltet fog kinevezni az ellenzék. Erről ki mit gondol? Hogyan tud együtt működni mondjuk a Jobbik és az MSZP? Van otthon valami felmérés hogy jelenleg ki nyerné a választásokat?

kb most a fidesz covid mentő alkotmánymódosítása miatt már csak ez maradt, de amúgy is ezt csinálták volna.
teljesen mindegy egyébként, ez olyan lesz mint amcsiban, ott a "bárki csak ne Trump" ment, itt meg a "bárki csak ne OV".
komolytalan a teljes ellenzék, szerintem nem is akarnak kormányt váltani, elvesztenék a platformjukat, politikájukat, ami abban merül ki hogy a fidesz bármit csinál az rossz.
pedig azért nem, pedig én gyűlölöm őket.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.16. 18:09:17

Nero. írta:
2020.11.16. 17:58:09
Nem reagálok Zsolt hozzászólására, annak ellenére hogy itt izzadva írja a hosszú esszéket hogy márpedig a “Vezérünk jó!!!!”, alattam mások leírták amit gondolok.

Más: Látom hogy közös Miniszerelnök-jelöltet fog kinevezni az ellenzék. Erről ki mit gondol? Hogyan tud együtt működni mondjuk a Jobbik és az MSZP? Van otthon valami felmérés hogy jelenleg ki nyerné a választásokat?
Nem pont ezt írtam. Ellenben a te fröcsögésedre egy konkrét példát sem tudsz hozni. Ez úgymond öreg hiba.
Válasz küldése