Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.11.22. 14:22:52

SR két, Piqué négy hónapra dőlt ki. =D>
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.11.22. 14:04:08

Barca_10 írta:
2020.11.22. 12:46:55

Messihez nézve kb mindenki limitált képességű.
Részben igazat adok, de Dembelét idén eddig nem venném elő. Trincaoról nem mondanék semmit mert nem játszott eleget hogy megítéljük, Pedri pedig nem balszélső hanem tkp Iniesta helyén. Ez látszott a Betis és a Getafe ellen is hogy ott érzi magát a legjobban.
Válaszolva a kérdésedre Coutinho és Dembelé átvehetné a stafétát, nekem pozitív csalódások mindketten eddig.
A taktikai résszel egyetértek, a kp-ra egy Kanté féle négytüdejű csúcsnéger kell hogy legyen kp-s védekezés, nyáron talán hozhattuk is volna, Lampard nem igazán számol vele, nyílván fontosabb volt Bartonak eltakarítani a nyomokat mintsem tisztességesen dolgozni.
Jah hát nem Messihez mérve néztem őket, hanem mondjuk a korábbi játékosainkhoz.
Dembelé felett én sem török pálcát, én kedvelem, de azért neki is bőven megvannak a korlátai, és ez a teszetosza játék neki fekszik legkevésbé.
Látszik, hogy ha van egy pici területe, akkor veszélyes tud lenni.

Pedri meg jah, nem balszélső, mégis Koeman ott erőlteti, lehet azért mert ő is látja, hogy középen nagy a nyüzsi, Pedri meg súlytalan ahhoz, hogy komoly szinten helyt álljon ilyenkor.

Kanté vonallal egyetértek, de most ezen a helyzeten ő sem tudna sokat dobni, de egy fontos puzzle darab lehetne, hogy helyére kerüljenek a dolgok.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.11.22. 13:56:09

Teljesen hasznavehetetlen Trincao is. Nem olyan nagy meglepetés, hogy ott tartunk, ahol, amikor tele van a csapat teljesen középszerű, túlértékelt játékosokkal. De Jong sem jelent semmi pluszt a csapatban. Dembélé-től sem jönnek a gólok. A csapat jelentős része teljesen középszerű.

Koeman azt mondja, abszurd, hogy a Barca ilyen gólt kapjon. Ezt úgy mondja, mintha nem látta volna a csapat eddigi mérkőzéseit. Már annyi szürreális, bohózatba illő gólt kaptunk, hogy lassan egy egész estés kabarét lehetne már belőlük összeállítani. Ezen meglepődni, erre rácsodálkozni az igazi abszurd. Ez sajnos nem meglepetés, ilyen gyenge "védelem" mellett ez sajnos nem abszurd, hanem törvényszerű. Ha ezt nem látja, az az igazi probléma. Az abszurd az lenne, ha egy jó védelem kapna ilyen gólokat. De ez esetben egy gyenge, fogalmatlan "védelem" kap ilyen komédiába illő találatokat.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2020.11.22. 14:07:02-kor.
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 820
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2020.11.22. 13:15:30

Atya gatya.... ebben a Trincaoban csak en nem latok semmit? Kivancsi vagyok azert, hogy mikor megy o is a kukaba ...
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2020.11.22. 12:46:55

csababarca írta:
2020.11.22. 09:51:45

Itt kikre gondolsz?
Mert hiába sikeréhes valaki, ha képességlimitált.

Fati sérült, kb ő az egyedüli aki ki tudott bontakozni, és valamit ér is a játéka.

Olyan szerkezetbeli és taktikai problémák vannak, hogy nem tudsz olyan csapatot felrakni akik hosszútávon eredményesek tudnának lenni.
Főleg azért sem, mert gyengék. Egy Trincao-Pedri-Dembele hármasból lehetne összegyúrni egy komoly szintű focistát.
Messihez nézve kb mindenki limitált képességű.
Részben igazat adok, de Dembelét idén eddig nem venném elő. Trincaoról nem mondanék semmit mert nem játszott eleget hogy megítéljük, Pedri pedig nem balszélső hanem tkp Iniesta helyén. Ez látszott a Betis és a Getafe ellen is hogy ott érzi magát a legjobban.
Válaszolva a kérdésedre Coutinho és Dembelé átvehetné a stafétát, nekem pozitív csalódások mindketten eddig.
A taktikai résszel egyetértek, a kp-ra egy Kanté féle négytüdejű csúcsnéger kell hogy legyen kp-s védekezés, nyáron talán hozhattuk is volna, Lampard nem igazán számol vele, nyílván fontosabb volt Bartonak eltakarítani a nyomokat mintsem tisztességesen dolgozni.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.11.22. 12:01:07

Tomix354 írta:
2020.11.22. 11:38:58
gránit írta:
2020.11.22. 11:30:08
Koemant semmiképp nem lehet felmenteni, ő küldte el Suárezt. Most vérbeli középcsatárért áhítozunk, miközben volt ilyen, és Koeman tehet arról, hogy most nincs. Ő lett a bűnbak a 2-8-ért, miközben azon a meccsen is ő talált be egyébként. Ő még bőven azok közé tartozott, akikkel még a legkevesebb baj volt. De Koemannak kényelmesebb volt őt kidobni, mint nekimenni Piqué-éknek.
Én úgy emlékszem, hogy Koeman lenyilatkozta, hogy Suarezt a klub akarta eladni, nem pedig ő.
Össze vissza beszél ő is, ahogy Bartoék is ezt tették, mindenki hárította csak a felelősséget. Csak míg a vezetőségtől mást nem is várhattunk, egy Barca-legendától is csalódás. Persze ettől nem lesz kisebb játékos, de az edzősködés nem való neki magas szinten, ezt jó lenne, ha belátná. (nem fogja)
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.11.22. 11:54:03

Én meg azt olvastam Koemantól, hogy Suárez maga akart elmenni. Ami elég érdekes annak tudatában, hogy egy kb. egyperces telefonhívással ő közölte vele, hogy nem szerepel a tervei között. Az ő személyes tervei között.

Nem lep meg, ha nyilatkozott mást is, elhiszem neked, hogy te mást olvastál/hallottál tőle. Már azt se hiszem el neki, amit kérdez.

https://www.goal.com/en/news/koeman-sua ... kjge3vn2ga
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2020.11.22. 11:38:58

gránit írta:
2020.11.22. 11:30:08
Koemant semmiképp nem lehet felmenteni, ő küldte el Suárezt. Most vérbeli középcsatárért áhítozunk, miközben volt ilyen, és Koeman tehet arról, hogy most nincs. Ő lett a bűnbak a 2-8-ért, miközben azon a meccsen is ő talált be egyébként. Ő még bőven azok közé tartozott, akikkel még a legkevesebb baj volt. De Koemannak kényelmesebb volt őt kidobni, mint nekimenni Piqué-éknek.
Én úgy emlékszem, hogy Koeman lenyilatkozta, hogy Suarezt a klub akarta eladni, nem pedig ő.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.11.22. 11:30:08

Koemant semmiképp nem lehet felmenteni, ő küldte el Suárezt. Most vérbeli középcsatárért áhítozunk, miközben volt ilyen, és Koeman tehet arról, hogy most nincs. Ő lett a bűnbak a 2-8-ért, miközben azon a meccsen is ő talált be egyébként. Ő még bőven azok közé tartozott, akikkel még a legkevesebb baj volt. De Koemannak kényelmesebb volt őt kidobni, mint nekimenni Piqué-éknek.
Atthis
Barça C
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2007.07.26. 21:22:33

2020.11.22. 11:27:05

Sajnos eddig nagyon pocsék ez az idény, persze nem a tegnapi meccset kell nézni, de ugyanúgy szenvedünk már kiscsapatok ellen is. Szerintem a csatár mögötti poszton Coutinhoval és jobb szélen Dembelével eredményesek lehetnénk, csak Messi és Griezmann játékával kéne valamit kezdeni. Tegnap már azon gondolkodtam, ha Braitwhwaite-t többször raknánk a kezdőbe, még lehet meg is oldaná a 9-es posztot. Ezekkel a meccs végi 5-10 percekkel sokat nem tud kezdeni. Ami nagyobb gond, hogy a védelmünk egy hulladék, a Piqué-Lenglet kettős már tavaly sem működött jól, a szuper edzőnk meg bár a támadószekcióban rotált, variált, a védelemmel sose kezdett semmit, néha berakta Araujot, és annyi, aki hamar le is sérült. Desttel, Albával és Robertoval legalább a szélső hátvéd posztok úgy-ahogy meg vannak oldva. Piqué sérülésével, most kéne legalább 2 fiatal gyereket felhozzon a B-ből a mesternek, sokat már nem veszíthetünk. De Jong se fogja ezt bírni, hogy folyamatosan játszik, vagy kp vagy védőként. Idén azt hiszem örülhetünk, ha a BL szereplés összejön, és találunk pár fiatalt, akikre az új edző majd építheti a jövő Barcáját.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2020.11.22. 11:16:20

Tetszik a miért kellett 20 gólt elengednünk Suarezzel.
Szerintem most Vidal is jól jönne középre.
Sőt még néha Rakéta is.
Szóval szerintem nem.
Nagyon is jó, hogy megkezdődött az öregek leselejtezése, máshol még ők is alkothatnak valamit,
itt az elmúlt 3 év lejtmenet volt. Még hosszabb is lehetett volna a lista Busquetssel, Robertoval, plusz Griezmannra sincs semmi szükség. Az meg megint csak vicc, hogy Pique 37 éves koráig kap szerződést. Lenglet meg szintén bebetonozva egy életre.
Azt senki sem gondolta, hogy nem tudunk igazolni, így edző legyen a talpán, aki ebből ki tud főzni valamit.
Persze azért talán lehetne jobban is,
Griezmann out,
Messi kevesebb játék, pl. kezdhetett volna most is a 2. félidőben, talán akkor nem 3m/félidő a futásteljesítménye,
Balszélre inkább az amerikai gyerek, nem kényszermegoldásként egy irányító.
Braithwaite akár játszhatnak egyszer csatárt egy egész meccsen, mert így kb. pont nincs értelme, hogy itt van. Vagy adjuk el.
Todibo kölcsönadása értelmezhetetlen.
Azt meg nem értem, minek vannak fiatalok a keretben, ha úgysem cserélik be őket, semmilyen körülmények között. És nem csak Alenára vagy Puigra gondolok.
Fati, Pedri, Dest és Araujo a kellemes csalódás, no meg, hogy Dembele és Coutinho talán használható lesz mégiscsak. Persze egy új csapathoz ez még édeskevés.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2020.11.22. 11:10:58

Kell egy középcsatár, egy igazi, vérbeli kaput támadó ragadozó, aki focizni is tud, gólerős is.
Nem Griezmann vergődését kéne nézni elöl. Tele vagyunk szélsővel, támadó középpályásokkal, akik szervezik, teszik veszik, csak épp nincs aki gólt rugjon.
Ezzel nem Koemant védem, mert fel lehetne jobban is állítani a csapatot, de ezen a kereten nagyon alakítani kell.
Griezmann el kell engedni mert felesleges,
Messi távozása meg lassan a megújulás feltétele lesz, a posztja miatt is, meg az anyagiak miatt is.
Kép
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.11.22. 10:42:39

Chino írta:
2020.11.22. 04:16:34
gránit írta:
2020.11.22. 01:13:50
mvik írta:
2020.11.22. 00:59:15

A végén behoz egy rakásra egy rakat támadót és középpálya nuku, kérdem én drága Mester akkor ki a büdös franc fogja feljátszani a csatárokra a labdát???
Ez egy igazi Koeman-féle specialitás. Szorult helyzetben beküld egy rakás csatárt, miközben nincs, aki eljuttatná hozzájuk a labdát. Ugyanezt csinálta a Real Madrid ellen, hátrányban beküldött négy csatárt, mint egy kisgyerek, amikor fifázik.
Lehozta Griezmannt ezzel Coutinho hátralépett. Gyakorlatilag ugyanez volt eddig csak most Trincao-Messi-Brait-Dembélé volt a Fati-Messi-Griez-Dembélé vonal helyett és mögöttük nem Pedri, hanem a brazil volt.
Az már más kérdés hogy a legvégén SR kiesett.
Egyik variáció sem ér semmit, ha nincs középpálya, ami el is juttatja hozzájuk a labdát.
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2020.11.22. 10:28:42

Messivel több gond is van. Sajnos öregszik,amiből adódóan lassabb lett, keveset fut és sok labdát elszór. Ebből adódóan egyre kevesebb golt rug. És van más is, Xavi, Ini, Alves nincsen. Csak középszerü emberekkel van körül véve. De Jong, Fati, Pedri nagy tehetségek-de még csak igéretek. És még annyi, hogy agyon nyerte magát, és tele van suskával. Motiváció? Ha elmegy most kellene eladni, mert nyáron ingyen mehet. Persze nagyon kiváncs vagyok, hogy pl. az angol bajnoksában mire vnné, ott kell hajtani, kemények és
védekezni is kell. Mulik az idő, én a kezdetektől láttam, fáj a szivem. Viszont-sajnos-a csapatnál más a kép. Nem lehet mindig az élen lenni, az is csda ami az elmult 12-15 évben
törétnt.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.11.22. 09:51:45

Barca_10 írta:
2020.11.22. 08:54:36
Messi totál kiégett, nettó emberhátrány a csávó minden meccsen. Minden tiszteletem az övé, de jobb lenne ha csak a második félidőkre állna be és lehetne hagyni kibontakozni azokat akik még sikereket is akarnak elérni itt.
Itt kikre gondolsz?
Mert hiába sikeréhes valaki, ha képességlimitált.

Fati sérült, kb ő az egyedüli aki ki tudott bontakozni, és valamit ér is a játéka.

Olyan szerkezetbeli és taktikai problémák vannak, hogy nem tudsz olyan csapatot felrakni akik hosszútávon eredményesek tudnának lenni.
Főleg azért sem, mert gyengék. Egy Trincao-Pedri-Dembele hármasból lehetne összegyúrni egy komoly szintű focistát.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2020.11.22. 09:19:40

Ilyen kritikákat kár irni, mert több év alatt leépültnk. Minden évben hozni kell 2-3 uj gyereket, elmaradt. Ez adja a válltozást, a versenyt. Most megszabadultunk Sarez-Vidal-Rakéta hármastól, de ez kevés. Ráadásul egyszerre nem mehet el 5-6 játékos, pont most, amikor nincsen pénz minőségi emberekre. Leépültük. Kár itt Puigot és néhány névtelen gyereket emlegetni a második csapatból-mellesleg senki nem látta öket-csak gyegülnénk. Sem elöl sem középen nem jó a keret. Messi már a mult. Hogy miért az mindenki láthatja
hétről-hétre. Nehéz idők jönnek. Kell3-4 év. Talán annyi elég lenne.
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2020.11.22. 08:54:36

Messi totál kiégett, nettó emberhátrány a csávó minden meccsen. Minden tiszteletem az övé, de jobb lenne ha csak a második félidőkre állna be és lehetne hagyni kibontakozni azokat akik még sikereket is akarnak elérni itt.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2020.11.22. 08:38:48

Ez a sok csatár a végére próbálkozás - eddig még egyszer sem vált be.
Messit a kezdőbe nevezni válagatott szünet után - eddig még nem vált be. Az első félidőben akár 10 emberrel is játszhattunk volna...
Griezman - hááát. Eddig még nem vált be.
Tény, hogy nincs aki gólt rúgjon, a támadójátékunk meddő, alig alig jutunk el helyzetig, lőni pedig senki sem mer, illetve sokan nem is tudnak...
Tetszik, nem tetszik még többet kellene kísérletezni a felállással és a padon ülőkkel, mert ez magától így nem fog megoldódni. Ez a szezon jó esetben erről fog szólni.
A bajnokságot már most elfelejtehetjük, de a lényeg, hogy legyen valami haszna ennek az évnek is legalább építsünk végre egy új, hosszú távon ütőképes csapatot.
... és igen, (minden tisztelet mellett) Messi néha hasznosabb lenne, ha csak egy félidőt játszana...
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.11.22. 04:16:34

gránit írta:
2020.11.22. 01:13:50
mvik írta:
2020.11.22. 00:59:15

A végén behoz egy rakásra egy rakat támadót és középpálya nuku, kérdem én drága Mester akkor ki a büdös franc fogja feljátszani a csatárokra a labdát???
Ez egy igazi Koeman-féle specialitás. Szorult helyzetben beküld egy rakás csatárt, miközben nincs, aki eljuttatná hozzájuk a labdát. Ugyanezt csinálta a Real Madrid ellen, hátrányban beküldött négy csatárt, mint egy kisgyerek, amikor fifázik.
Lehozta Griezmannt ezzel Coutinho hátralépett. Gyakorlatilag ugyanez volt eddig csak most Trincao-Messi-Brait-Dembélé volt a Fati-Messi-Griez-Dembélé vonal helyett és mögöttük nem Pedri, hanem a brazil volt.
Az már más kérdés hogy a legvégén SR kiesett.
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.11.22. 01:42:23

Chino írta:
2020.11.22. 01:06:02

Akkor meg az menne, hoogy Todibo vagy Araujo miért ül a padon vagy marad ki a keretből.
Ilyet tőlem nem látnál, de szerintem mástól se sűrűn. Én konkrétan mindig a bő keret híve voltam, és a lent kifejtett okok miatt sosem kedveltem a minimalista lyukbetömködő szemléletet. De Jongot átrakja Koeman a védelembe, csak így meg de Jong helyén lesz üresedés. Pjanic lesz így az egyetlen mélységi középpályásunk. A lyukbetömködés másik hátulütője pedig, amire mvik is rámutatott, hogy egyes játékosok így nem a saját pozíciójukban játszanak, és olyan játékosok játszanak egyes posztokon, ahol semmi keresnivalójuk.

Nem mindenért Koeman a hibás, de a saját hibáit azért hozzáteszi az eredménytelenséghez. Nem hibáztatható a siralmas anyagi helyzetért, ahogy azért sem, hogy az Espai Barca-projektre a klub teljes adósságállományának többszörösét akarják elkölteni - erről az esztelen pénzszórásról méltatlanul kevés szó esik, amikor a rossz pénzügyi helyzetről van szó -, de a meglévő állományt is rosszul kezeli, lásd Puig mellőzését. Az meg roppant mókás, amikor hátrányban beküldi az összes támadót, miközben nincs egy irányító, aki továbbítani is tudná nekik a labdát.
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3308
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2020.11.22. 01:17:32

Chino írta:
2020.11.22. 00:19:49

Ezt a 15-20 gólos kidobást Suarez személyében hagyjuk már. Ha Messi elment volna most az menne, hogy elment évi 40+ gól. Akkor megfordítom, ha itt lenne Depay lenne +20 gólunk
Tudod, azért írja mindenki hogy kidobtunk 15-20 gólt, mert nem lett pótolva senkivel. Ha itt lenne Depay, egy szót se szólna senki, de nincs itt, úgyhogy ezt a mondatodat szerintem engedjük is el.
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.11.22. 01:13:50

mvik írta:
2020.11.22. 00:59:15

A végén behoz egy rakásra egy rakat támadót és középpálya nuku, kérdem én drága Mester akkor ki a büdös franc fogja feljátszani a csatárokra a labdát???
Ez egy igazi Koeman-féle specialitás. Szorult helyzetben beküld egy rakás csatárt, miközben nincs, aki eljuttatná hozzájuk a labdát. Ugyanezt csinálta a Real Madrid ellen, hátrányban beküldött négy csatárt, mint egy kisgyerek, amikor fifázik.

mvik írta:
2020.11.22. 00:59:15

Már a második félidőre úgy kellett volna kimenni, hogy Messit kirakni jobbszélre, Dembit balra, Brait... csatárnak, mögé meg a Coutinhot
Messit szerintem sincs értelme középen erőltetni. Nincs már meg a robbanékonysága ahhoz, hogy a betömörülő védők között szlalomozzon. Szélről befelé húzva többet tudna 1 vs 1-ezni, ahelyett, hogy középen belevezetné a labdát az előtte tömörülő embertömegbe.
mvik írta:
2020.11.22. 00:59:15

Ez a bajnokság már úgyis elment úgyhogy ezentúl végre előkaparhatná a Mester a tökeit és elkezdhetné játszani a fiatalokat (na nem a Trincaot mert az a gyerek is egy hatalmas 0)
Trincao tényleg egy nulla, és érte is kiszórtunk 31 millió eurót az ablakon.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.11.22. 01:06:02

gránit írta:
2020.11.22. 00:36:23
Chino írta:
2020.11.22. 00:19:49

Toldozgatás-foldozgatás. Úgy, hogy egy darab, akár középszerű játékost sem tud a csapathoz hozni nehéz egy radikális újítást véghezvinni.
Ezt sajnos nem tudom elfogadni, körbenézhettek volna a szabadügynökpiacon, nem tették. Persze, mert nincs pénz. De Trincao-ra volt 31 millió euró. Depay-ra viszont nem volt 30...

Ez nem csak Koeman hibája, de Puig fafejű mellőzése mindenképp. Todibo kölcsönadása a jelenlegi szűk keret esetében meg teljesen értelmetlen. Ő inkább toldozgat-foldozgat, csak ezzel az a probléma, hogy hiába dobja át de Jongot a védelembe, így egy másik csapatrészben csinál lyukat, ahol jelenleg szintén csak egy ember bevethető. Ezért nincs értelme a toldozgatás-foldozgatásnak. Betöm egy lyukat és csinál egy másikat.
Chino írta:
2020.11.22. 00:19:49

Az hogy meg semmit nem bizonyított... Antic óta ki volt olyan edző aki már befutott volt? Ráadásul milyen alternatívák voltak? Bielsara milyen miniimális garancia lenne. 8 klubcsapatnál volt edző, szinte mindenhol egy évet és egyik sem tartozott az élcsapatok közé.

Én ilyet sosem vágtam a fejéhez, hogy semmit nem bizonyított edzőként. Pep sem bizonyított semmit edzőként, mielőtt a nagycsapat edzője lett. Ez nálam nem kritérium. Nem is értem, hogy jött ez most ide. Koeman egyébként egy egész jó Ajax-ot rakott össze, kb. 17 éve.

Chino írta:
2020.11.22. 00:19:49
Ezt a 15-20 gólos kidobást Suarez személyében hagyjuk már.
Miért hagyjuk már? Nem vele kellett volna kezdeni a változásokat. Nagyon hiányoznak a góljai.


Trincaot még tavaly télen igazolták le 23 millióért, amihez hozzá tudták vágni Ruizt. Nem lehetett sejteni, hogy 10-15 millió euro sem marad igazolásra. Sőt hiába hoznának embert a bérét sem tudnák fizetni.
A kh kérdést meg Valverde is eljátszotta, nem véletlenül kellett egy Murillo. De előzetesen Umtitit is már játékra késznek jelezték. 3 kh-val meg De Jonggal nekimenni a szezonnak úgy hogy két és fél hónappal később csatlakozik egy újabb nem egy földtől elrugaszkodott dolog. Akkor meg az menne, hoogy Todibo vagy Araujo miért ül a padon vagy marad ki a keretből.

Puigot mellőzi, igen. Nekem sem tetszik én is nagyon szívesen látnám, de megmondta neki, hogy nem számít rá, ő tudja miért, fölösleges nap, mint nap ezen feszülni.

Ha lenne egy Garcia egy Wijnaldum meg egy Depay a keretben nem kellett volna De Jongot hátratenni a védelembe. De SR-nek sem a vészpozíció a középpálya.
Forca Barca!!!!
mvik
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2009.06.05. 22:43:57

2020.11.22. 00:59:15

Üdv. Én azt nem értem, hogy mi a fenének olyan játékosokat játszatunk egy adott poszton ami nem az ő posztja? Itt most éppen Pedrire gondolok (de Cou a második félidőbe dettó), oké hogy nagyon ügyes a gyerek, de ő nem szélső nincs benne elég sebesség hogy bejátssza azt a posztot. Ott van a Konrad gyerek, bal szélső és még a meccskeretbe sincs??? Vicc amit művelnek komolyan mondom, sírnak hogy nincs pénz igazolásra, akkor azért van az utánpótlás hogy onnan hozzanak fel embereket, de még csak véletlenül se..... A végén behoz egy rakásra egy rakat támadót és középpálya nuku, kérdem én drága Mester akkor ki a büdös franc fogja feljátszani a csatárokra a labdát??? Már a második félidőre úgy kellett volna kimenni, hogy Messit kirakni jobbszélre, Dembit balra, Brait... csatárnak, mögé meg a Coutinhot, erre fent hagyja ezt a labahajú kis népművészeti cserépedényt akinek szokás szerint megint egy forintot nem ért a bőre. Ez a bajnokság már úgyis elment úgyhogy ezentúl végre előkaparhatná a Mester a tökeit és elkezdhetné játszani a fiatalokat (na nem a Trincaot mert az a gyerek is egy hatalmas 0), gondolok itt a Puig, Alena, Dest, Araujo, Konrad, Mingo, Mingueza, Oriol Busquets, Balde, Moriba, Collado sorra, és nyugodtan nekiállhatna kísérletezni, hátha a fiatalok lelkesedése valami csodát tesz, mert az öregek eltunyult jóllakottságából már elég volt. Télen simán eladnám a Grizes, Firpo, Braithwaite, Trincao sort mert haszontalanok a csapatba, ha kell áron alul, de ki kell rakni őket, mert ezt a szintet egy B csapatos gyerek is simán lehozza.
mvik
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.11.22. 00:36:23

Chino írta:
2020.11.22. 00:19:49

Toldozgatás-foldozgatás. Úgy, hogy egy darab, akár középszerű játékost sem tud a csapathoz hozni nehéz egy radikális újítást véghezvinni.
Ezt sajnos nem tudom elfogadni, körbenézhettek volna a szabadügynökpiacon, nem tették. Persze, mert nincs pénz. De Trincao-ra volt 31 millió euró. Depay-ra viszont nem volt 30...

Ez nem csak Koeman hibája, de Puig fafejű mellőzése mindenképp. Todibo kölcsönadása a jelenlegi szűk keret esetében meg teljesen értelmetlen. Ő inkább toldozgat-foldozgat, csak ezzel az a probléma, hogy hiába dobja át de Jongot a védelembe, így egy másik csapatrészben csinál lyukat, ahol jelenleg szintén csak egy ember bevethető. Ezért nincs értelme a toldozgatás-foldozgatásnak. Betöm egy lyukat és csinál egy másikat.
Chino írta:
2020.11.22. 00:19:49

Az hogy meg semmit nem bizonyított... Antic óta ki volt olyan edző aki már befutott volt? Ráadásul milyen alternatívák voltak? Bielsara milyen miniimális garancia lenne. 8 klubcsapatnál volt edző, szinte mindenhol egy évet és egyik sem tartozott az élcsapatok közé.
Én ilyet sosem vágtam a fejéhez, hogy semmit nem bizonyított edzőként. Pep sem bizonyított semmit edzőként, mielőtt a nagycsapat edzője lett. Ez nálam nem kritérium. Nem is értem, hogy jött ez most ide. Koeman egyébként egy egész jó Ajax-ot rakott össze, kb. 17 éve.

Chino írta:
2020.11.22. 00:19:49
Ezt a 15-20 gólos kidobást Suarez személyében hagyjuk már.
Miért hagyjuk már? Nem vele kellett volna kezdeni a változásokat. Nagyon hiányoznak a góljai. Azok közé tartozott, akikkel még a legkevesebb gond volt a csapatban, de Koemannak könnyebb volt egy bűnbakot találnia, mint konfrontálódni (többek között) Piqué-vel. Nagyon hiányoznak Suárez góljai, és azzal bizony nem lettünk jobbak, hogy ő lett elküldve.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2020.11.22. 01:03:05-kor.
Válasz küldése