Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
vargazoli
Jugador del Barça
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2010.09.28. 13:57:02

2020.11.24. 19:52:40

Belehalna, ha csak egyszer is beállítaná Puig-ot.
Ilyen fafejű konok barmot még sosem láttam.
Nyilván tudja, hogy R.P. milyen népszerű, mennyien szeretnék a csapatban látni.
A saját népszerűsége érdekében sem képes túllépni a betonkemény hülye fején.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.11.24. 19:47:14

soadroli írta:
2020.11.24. 19:43:08
Ter Stegen; Dest, Mingueza, Lenglet, Junior; Pjanic, Aleñá; Trincao, Coutinho, Pedri; Braithwaite
Végre egy SR-Pique-Busquets nélküli kezdő

Figyeljetek meg hogy jó focit fogunk nyomni
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2020.11.24. 19:43:08

Ter Stegen; Dest, Mingueza, Lenglet, Junior; Pjanic, Aleñá; Trincao, Coutinho, Pedri; Braithwaite
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.11.23. 21:26:50

Vajon Fernandest miért nevezte? Csak nem belső védőt akar vele játszatni?
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2020.11.23. 21:18:10

Sokan ötletelnek, hogy milyen összeállításban kellene felállni. Kinek ez, kinek az tetszik. Az ilyen ötleteléseket én komolytalannak tartom. Csak üres fecsegés. Az edző Koeman! Elvileg az ő szava dönt.
De most én is ötletelek. Olyan helyzetben van a klub - kívülről nézve -, hogy itt tűzoltásra van szükség. Szerintem edzői hibák, stratégiai hiányosság az alapvető gond az anyagiakon kívül. Ezért én azonnali hatállyal felmenteném Koemant. Házon belül megbíznák valamelyik edzőt az új vezetőség felállásáig. Ennyit bármelyik házon belüli edző meg tenni, hogy összeállítsa a következő meccsre a csapatot. Előitélet nélkül. Az új vezetőségnek így is lenne ideje, lehetősége változtatni. De meg kellene állítani a lejtőn való lecsúszást. Ezer, meg egy példa van az ilyen fajta edzőváltásra.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.11.23. 20:39:25

Sinya22 írta:
2020.11.23. 20:03:15
Látom sokan Puig-et a kezdőbe várjátok,szerintem előbb rakja be Alena-t,vagy Griezmann-t a kp-ra. Végül is Bödénél bejött Pakson :D
Szerintem is Alená fog kezdeni. :D
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2020.11.23. 20:03:15

Látom sokan Puig-et a kezdőbe várjátok,szerintem előbb rakja be Alena-t,vagy Griezmann-t a kp-ra. Végül is Bödénél bejött Pakson :D
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2020.11.23. 19:13:11

TS - Dest, Lenglet, Firpo, Alba - Pjanic - Puig, Coutinho - Trincao, Braithwaite, Dembele. Cserék: Conrad, Pedri, Alena
Aztan lesz, ami lesz..

Dortmundnak újabb 5 milla Dembele után.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2020.11.23. 16:19:30

Azért elég csúnya lenne, ha Junior még most sem játszana, mikor elvileg kh nek is bevethető. Nem vagyok nagy rajongója, mert alapjaraton nem győzött meg, de ebben a helyzetben azért legalább próbáljuk már ki.
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.11.23. 15:49:56

csababarca írta:
2020.11.23. 15:42:36
nyomnék egy TS- Dest, Lenglet, Mingueza, Alba- Puig, Pjanic- Pedri, Konrad, Dembelé/Trincao, Coutinho vonalat.
tudom nincs center, de Griezman baromi gyenge, Braitwhait szintén zenész, akkor inkább legyen elől 4 mozgékony emberke.
Ebben most egyetértek, én is ezt a kezdot tennem fel, nyomják a fiatalok.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.11.23. 15:43:56

Tomix354 írta:
2020.11.23. 15:23:35
Teljesen jogos döntés, BL abszolút nem realitás, így az senkit sem érdekel. Sőt akár egy x is belefér, de egyébként teljesen mindegy, hogy esetleg egy körrel tovább megyünk vagy sem később. Pihentetni kell mert embertelen sűrű a naptár, január közepéig szinte 3 naponta lesznek meccsek.
Ezt nem mondanám. A BL nagyon lutri. Ritka az, amikor azok amikor a papírforma érvényesül az elődöntőbe, döntőbe jutásnál, sőt a győzelemnél is. Ott voltak a Real Bl győzelmei, a Tottenham döntője, a PSG sem valami könnyen jutott el tavaly elődöntőig, ott meg megkapták a Lipcsét. De szinte minden évben vannak ilyenek. Elég egy szerencsés sorsolás, valaki jobb napot fog ki stb. Az meg, hogy egy körrel továbbmegyünk a jelenlegi helyzetben, amikor minden egyes cent létkérdés nagyon fontos.

Én valami TS- Dest, Lenglet, Mingueza, Alba- Puig, Pjanic- Cou/Pedri, Konrad, Griezmann -Dembelé/Trincao kezdőt el tudnék képzelni.

A realitás viszont középen Pjanic-Alena, elől pedig Pedri/Cou-Griezmann-Trincao.
Forca Barca!!!!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.11.23. 15:42:36

nyomnék egy TS- Dest, Lenglet, Mingueza, Alba- Puig, Pjanic- Pedri, Konrad, Dembelé/Trincao, Coutinho vonalat.
tudom nincs center, de Griezman baromi gyenge, Braitwhait szintén zenész, akkor inkább legyen elől 4 mozgékony emberke.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.23. 15:35:43

Tökös húzás Messi és de Jong pihentetése. Szerintem jó időzítés, hiszen várhatóan egy X is elég a biztos matematikai továbbjutáshoz, ráadásul egy hosszabb, kellemetlenebb utazástól is megkíméli őket.

Nagyon kíváncsi leszek így a felállásra:
Ronald Koeman has decided to call up 19 players for this match, which will be played at the Kiev Olympic Stadium. They are: Ter Stegen, Dest, Aleñá, Griezmann, Pjanic, Braithwaite, O. Dembélé, Riqui Puig, Neto, Coutinho, Lenglet, Pedri, Trincao, Jordi Alba, Matheus, Junior, Iñaki Peña, O. Mingueza and Konrad.
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2020.11.23. 15:23:35

Teljesen jogos döntés, BL abszolút nem realitás, így az senkit sem érdekel. Sőt akár egy x is belefér, de egyébként teljesen mindegy, hogy esetleg egy körrel tovább megyünk vagy sem később. Pihentetni kell mert embertelen sűrű a naptár, január közepéig szinte 3 naponta lesznek meccsek.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.11.23. 14:22:00

3 - 4 - 3 felállásra gondolnék (nem lesz Dembi sem?....lassan közölünk is nevezhetne valakit Koeman....Puig miatt sem kell türelmetlenkedni, eljött az idő....Messit jobbra ki kell tenni)
védelemmel sokat nem lehet kezdeni, Dest - Lenglet - Alba
középen : de Jong - Pjanic - Cou - Pedri
elöl : Messi - Gríz - Trincao
ikajli
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2019.03.30. 20:40:04
Tartózkodási hely: Pécs

2020.11.23. 13:45:14

soadroli írta:
2020.11.23. 13:32:19
Dembélé mégsem utazik, megsérült. Remélem csak elővigyázatosság.
A vállával van gondja, ha jól tudom, az meg remélhetőleg csak kisebb kellemetlenség. A mozgását azért persze korlátozhatja.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2020.11.23. 13:32:19

Dembélé mégsem utazik, megsérült. Remélem csak elővigyázatosság.
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.23. 13:12:46

Érdekes húzás, holnap bebiztosíthatnánk a továbbjutást...

El tudom képzelni, hogy Koeman variál egyet és átáll 3 védőre. Ezt a Matheus gyereket megnézném már, illetve remélem Puig is kap lehetőséget.

5-szörös pénz van a Dinamora, be lehet próbálni.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2020.11.23. 12:55:21

aynas írta:
2020.11.22. 18:03:02
A Dinamo ellen nem lesz
Pique
Araujo
Sergi Roberto
Busquets
Fati
Umtiti?
Mikor ha nem a Dianmo ellen kéne pár játékost pihentetni és lehetőséget adni pár játékosnak.

Stegen, Dest, Lenglet, B csapatból valaki, Firpo
Alena, Puig
Dembele Coutinho, Trincao
Braithwaite
cserének: Alba, De Jong, Pjanic, Messi , Griezmann, Pedri. Ez a gyökér addig játszatja De Jongot még meg nem sérül. Az Osasuna elleni meccs sokkal fontosabb mint a Dinamo elleni,ezért nem kérdés a rotáció. És meg lehetne nézni a fiatalok milyen sebességgel játszanának Messi nélkül. Ha ég a ház, az utolsó 30 percre lehetne cserélni. De akár Konrad is játszahatn az agyatlan Dembele helyett.
Messi és De Jong is kimaradt a keretből, Araujo még sérült, kíváncsi vagyok ki lesz a másik kh és a másik vkp.
aynas
Capitá del Barça
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2004.10.28. 13:08:07

2020.11.22. 18:03:02

A Dinamo ellen nem lesz
Pique
Araujo
Sergi Roberto
Busquets
Fati
Umtiti?
Mikor ha nem a Dianmo ellen kéne pár játékost pihentetni és lehetőséget adni pár játékosnak.

Stegen, Dest, Lenglet, B csapatból valaki, Firpo
Alena, Puig
Dembele Coutinho, Trincao
Braithwaite
cserének: Alba, De Jong, Pjanic, Messi , Griezmann, Pedri. Ez a gyökér addig játszatja De Jongot még meg nem sérül. Az Osasuna elleni meccs sokkal fontosabb mint a Dinamo elleni,ezért nem kérdés a rotáció. És meg lehetne nézni a fiatalok milyen sebességgel játszanának Messi nélkül. Ha ég a ház, az utolsó 30 percre lehetne cserélni. De akár Konrad is játszahatn az agyatlan Dembele helyett.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.06. 19:49:44

Feast4 írta:
2020.11.06. 14:20:47

Na Ronald? Nála mi a megnyugtató? Mire várunk mitől lesz jobb?

Kitalálta a 4-2-3-1-et. Oké, nincs ezzel gond, de a csapat gyorsabb lett? Nem. Stabilabb a középpálya. Nem.

Griezmann-t mindenhol kipróbálta már a támadósorban, sehol nem megy neki. Szerintem eljött a pillanat, hogy padra tegye és ne mondja nekem senki, hogy nyomás van rajta, játszatni kell, mert vezetőség nincs, most tehetne azt amit akar. Előtte két edző játszatta a franciát, nem épült be elhibázott igazolás, nem az ő sara, nem kéne tetézni a bajt. Braithwaite egy közepes alja erőcsatár, de szerintem ő sem okozna nagyobb kárt, mint Griezmann. Oké lecseréli, Nagyon jó, 60-70 percig szinte mindig pályán van.
Ebben teljesen egyetértek, hogy többet kéne kísérleteznie, és Griezmann-t el kéne felejteni. Talán ha egy Real ellen le tudta ültetni a padra, akkor máskor is sikerül.
Amúgy igenis vnnak periódusok, ahol kifejezetten gyorsnak tűnik a csapat, csak ezek max 5-10 percig tartanak, ezekből kéne vagy sokkal több, vagy ez alatt az idő alatt tényleg sikerüljön már 2-3 gólt berámolni.
Barcahun írta:
2020.11.06. 16:34:36
Én úgy emlékszem Businak van a második legtöbb játszott perce :roll: (Grizinek meg csak azért nincs mert annyira, rossz le kell venni 50 perc múlva, de akkor is fix kezdő), probléma akkor leírom ha nem egyértelmű, miből látszik amatőr Kűman.
De Jongot én is néha szívesebben látnám, mint Piquet oké, de akkor teljesen helytelen belőle védőt csinálni, max kényszerhelyzetben, de a Kiev B csapata ellen nehogy már De Jongra kelljen szorulni Lenglettel a padon, és felállt védelem ellen, eddig sem működött, amit akart, gyors szélsőket rak be Fati, meg Dembele, úgy hogy nincs területük. A motiválaltlan Messinek, botladozó Grizi minek kezd? Busi? Kiev B ellen? Ne haragudj de full amatőr volt amit csinál, és 3x. Utoljára a Sevilla ellen láttam tőle jó cseréket, nyilván vannak jó húzásai is, de összeségében tényleg szertáros lenne egy Betisnél is, mindegy igazából, ha neked tetszik az jó, legalább van ilyen is, én azért nem fogok könnyeket hullatni érte, és nem ő az első amatőr holland edzőnk, aki idő előtt fog felállni, hasonló teljesítmény után.
Most ránéztem Businak az 5. legtöbb perce van a Ligában, 13. a BL-ben (összesített statot nem találtam) és Pjanic az elején még koronás volt.
A De Jong-használatban úgy néz ki nem fogunk egyetérteni, szerintem teljesen okés még mindig amit vele csinált ezen a 2 meccsen, tekintve a körülményeket. Korábban is játszott már kh-t De Jong, ezt nem most találta ki az öreg.
Griezmann-on nem fogunk összeveszni, totál emberhátrány a pali, mehet a padra. Messi meg úgyis kezdeni fog...
Fati és Dembele helyett nem tudom kit lehetett volna nyomatni, Trincao-nak eddig több volt a rossz megoldása, mint a jó, Pedri már eleve pályán volt, Griezmann meg szélen is haszontalan. Fati viszont szerintem betömörülő védelem ellen is hasznosabb a szélen, mint középen.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 570
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2020.11.06. 16:34:36

davi10 írta:
2020.11.06. 12:56:46
Barcahun írta:
2020.11.06. 12:17:41
Ne haragudj de ezek tények, azért mert nincs feltétlen igazad, nem jelenti azt, hogy nem érdemes vitázni, egyébként sem vitatkozunk, csupán érvelünk, és más véleményen vagyunk, én tiszteletbe tartom a Tiedet. De azt írtad, több helyzetünk volt, mégis fele annyi gólt és pontot szereztünk, mint Valvi első évében, ezért én ezt tévesnek érzem bocs. Azt írtam más keret volt és nem is Valverde érdeme ez feltétlenül, de azért Kűmant pozitív változásnak felfogni vele szemben kicsit visszás számomra.
A reagálást nem keverném össze a kapkodós értelmetlen cserékkel, reagálást arra értettem, hogy meccsről meccsre ugyanaz, semmit nem változtat (nem meccs közben, bár ott is mindig ugyanazt). Érinthetetlenek? Busi, Messi Grizi, akik rendszerint kezdenek, és szinte csak Grizit kapja le a pályáról.
Ha nem érted mi a baj azzal, hogy valaki De Jongot belső védőnek használja, miközben van Lenglet a padon :roll: hát.. és után megbontja még azt a védelmet is mert rájön, hlgy felállt védelemhez, kreatív jól passzoló játékosok kellenek, és felküldi Kiev ellen, majd Lenglet be, akiről rögtön kapunk gólt, nyilván mert védelmet ok nélkül nem bontunk [-o< és egy sor amatőr hibát vétett már, töke meg nincs nyúlni, az említett alulteljesítő trióhoz.
Nézd én nem Kűman nyakába akarom varrni az évet, mert sokkal többet nem vártam ennél, de tőle pl. többet, ahogy Grizitől, Messitől is. Tetszik vagy sem ha ezt a 3 embert idén pályára sem küldjük még egy Setiénnel, Puiggal, Braitwaithel is kb itt tartanánk.
Nem is a tényekkel vitatkozom, hanem a "sokkal jobb mutatott játék" kijelentés az amit eléggé erősnek érzek.
Azt viszont remélem te sem vitatod el, hogy a csapatnak vannak gólhelyzetei, és emlékeim szerint jóval több, mint Valverde alatt, akinél pont a helyzetkihasználás volt csúcson, mert 1 helyzetből tudtunk nyerni meccseket 1-0-ra. És akkor egy élete formájában játszó Umititi volt Pique párja.

A már említett 46. Perces hármas csere nálam semmiképp nem volt sem kapkodós, sem értelmetlen, ugyanez mondjuk a Getafe és a Real ellen bemutatott húzásokra nem mondható el, azok tényleg aggasztóak voltak. Viszont pont az Alaves elleni meccs sejteti azt, hogy talán tanult ezekből, és már nem kell a 80. percig várni a cserékkel.

A másikhoz meg igazából nem értem, hogy hova szerettél volna kilyukadni a Lenglet-vonallal, de személy szerint nyugodtabb vagyok, ha bárki más (akár De Jong) játszik Pique mellett. És ezen a 2 meccsen szerintem abszolút logikus volt De Jong "áthelyezése" meccs közben, ezt már fent leírtam, nem is értem mi ezekkel a probléma, mivel Araujo és Umtiti sérült, és "vkp-bb" játékosból is 2 van De Jong-on kívül.

Griezmann és Busquets játékperceire viszont vess már egy pillantást, messze vannak az érinthetetlentől. Még úgy is, hogy Griezmann szerintem is többet játszik, mint amennyit érdemelne. Messi pedig tényleg pihenhetne egy kicsit már.

Szerintem a 2x megalázott és teljesen nihillista közeget hozó Valverde-től, illetve a tekintély nélküli és újabb történelmi BL-buktát összehozó Setien után bárki előrelépés, ilyen kudarcok után ezeknek az embereknek egyszerűen nem volt maradása.
Én úgy emlékszem Businak van a második legtöbb játszott perce :roll: (Grizinek meg csak azért nincs mert annyira, rossz le kell venni 50 perc múlva, de akkor is fix kezdő), probléma akkor leírom ha nem egyértelmű, miből látszik amatőr Kűman.
De Jongot én is néha szívesebben látnám, mint Piquet oké, de akkor teljesen helytelen belőle védőt csinálni, max kényszerhelyzetben, de a Kiev B csapata ellen nehogy már De Jongra kelljen szorulni Lenglettel a padon, és felállt védelem ellen, eddig sem működött, amit akart, gyors szélsőket rak be Fati, meg Dembele, úgy hogy nincs területük. A motiválaltlan Messinek, botladozó Grizi minek kezd? Busi? Kiev B ellen? Ne haragudj de full amatőr volt amit csinál, és 3x. Utoljára a Sevilla ellen láttam tőle jó cseréket, nyilván vannak jó húzásai is, de összeségében tényleg szertáros lenne egy Betisnél is, mindegy igazából, ha neked tetszik az jó, legalább van ilyen is, én azért nem fogok könnyeket hullatni érte, és nem ő az első amatőr holland edzőnk, aki idő előtt fog felállni, hasonló teljesítmény után.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2020.11.06. 14:20:47

davi10 írta:
2020.11.06. 09:54:57
....

Ernőnek két baromi nagy baja volt, és ez már szerintem az első meccsein kijött.

Teljesen stillusidegen játékfelfogása volt a kerethez képest. És baromira kisstílű volt a gondolkodása, igazi középcsapathoz való edző volt.

Egyet értek, ahogy mondtad, baromi unalmas meccseken, vártuk, hogy majd a Dembiék világot váltanak. De nem váltottak, annyi, hogy legalább eredményes volt az első éve.

Na Ronald? Nála mi a megnyugtató? Mire várunk mitől lesz jobb?

Kitalálta a 4-2-3-1-et. Oké, nincs ezzel gond, de a csapat gyorsabb lett? Nem. Stabilabb a középpálya. Nem.

Griezmann-t mindenhol kipróbálta már a támadósorban, sehol nem megy neki. Szerintem eljött a pillanat, hogy padra tegye és ne mondja nekem senki, hogy nyomás van rajta, játszatni kell, mert vezetőség nincs, most tehetne azt amit akar. Előtte két edző játszatta a franciát, nem épült be elhibázott igazolás, nem az ő sara, nem kéne tetézni a bajt. Braithwaite egy közepes alja erőcsatár, de szerintem ő sem okozna nagyobb kárt, mint Griezmann. Oké lecseréli, Nagyon jó, 60-70 percig szinte mindig pályán van.

Én megértem, hogy nem kapta meg az embereit, megértem, hogy van akit ki akart tenni de nem tud. De könyörgöm, akkor hozott anyag van. Kísérletezzen! De az nem kísérletezés, hogy ugyanazokat a már 100x besült ötleteket kipróbálja Ő is. És azért mert észreveszi, hogy a Lenglet besárgult és sanszosan kiállítják, az nem arról szól hogy tud cserélni, csak arról, hogy legalább a nyilvánvalót észreveszi.

Messi szerintem az eddigi legrosszabb szezonját hozza. Valahogy fel kéne rázni. Ez is az edző dolga lenne, de egyenlőre semmi.

A hétközi BL meccsen, nem hiszem el, hogy nem tudott értelmesen belenyúlni. 20 perc után fonalat vesztettünk aztán, izmoztunk a Dinamo C csapatával. És baromira nem tud cserélni. Az hogy az Alaves ellen korábban cserélt, hát könyörgöm, baromi géz volt, jó hogy nem várt 80 percig.

Ezek edzői hibák. Tök egyértelmű hol vagyunk gyengék. Egy kedvetlenül sétáló Messi épp elég egy kezdőbe, nem kell Griezmann. Az egekbe imádott De Jong alatta is harmat gyenge. Busquets most is sokat játszik, hiába van alternatívája már. Ugyanazokat a hibákat követi el sorra, mint az elődei és csak most már nem tudom mire várunk, mitől lesz jobb.

Pénz nélkül vagy kitalálunk épkézláb felállást és dolgozunk a meglévőből... Vagy teszünk egy piros gombaparókát Ronaldra befestjük fehérre a fejét és elkezdünk vele Barcás happy meal menüt árultatni, bízva abban, hogy McKoeman valahogy pénzt hajt. Kb. itt tartunk, ha nem kapja össze a csapatot.
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.06. 12:56:46

Barcahun írta:
2020.11.06. 12:17:41
Ne haragudj de ezek tények, azért mert nincs feltétlen igazad, nem jelenti azt, hogy nem érdemes vitázni, egyébként sem vitatkozunk, csupán érvelünk, és más véleményen vagyunk, én tiszteletbe tartom a Tiedet. De azt írtad, több helyzetünk volt, mégis fele annyi gólt és pontot szereztünk, mint Valvi első évében, ezért én ezt tévesnek érzem bocs. Azt írtam más keret volt és nem is Valverde érdeme ez feltétlenül, de azért Kűmant pozitív változásnak felfogni vele szemben kicsit visszás számomra.
A reagálást nem keverném össze a kapkodós értelmetlen cserékkel, reagálást arra értettem, hogy meccsről meccsre ugyanaz, semmit nem változtat (nem meccs közben, bár ott is mindig ugyanazt). Érinthetetlenek? Busi, Messi Grizi, akik rendszerint kezdenek, és szinte csak Grizit kapja le a pályáról.
Ha nem érted mi a baj azzal, hogy valaki De Jongot belső védőnek használja, miközben van Lenglet a padon :roll: hát.. és után megbontja még azt a védelmet is mert rájön, hlgy felállt védelemhez, kreatív jól passzoló játékosok kellenek, és felküldi Kiev ellen, majd Lenglet be, akiről rögtön kapunk gólt, nyilván mert védelmet ok nélkül nem bontunk [-o< és egy sor amatőr hibát vétett már, töke meg nincs nyúlni, az említett alulteljesítő trióhoz.
Nézd én nem Kűman nyakába akarom varrni az évet, mert sokkal többet nem vártam ennél, de tőle pl. többet, ahogy Grizitől, Messitől is. Tetszik vagy sem ha ezt a 3 embert idén pályára sem küldjük még egy Setiénnel, Puiggal, Braitwaithel is kb itt tartanánk.
Nem is a tényekkel vitatkozom, hanem a "sokkal jobb mutatott játék" kijelentés az amit eléggé erősnek érzek.
Azt viszont remélem te sem vitatod el, hogy a csapatnak vannak gólhelyzetei, és emlékeim szerint jóval több, mint Valverde alatt, akinél pont a helyzetkihasználás volt csúcson, mert 1 helyzetből tudtunk nyerni meccseket 1-0-ra. És akkor egy élete formájában játszó Umititi volt Pique párja.

A már említett 46. Perces hármas csere nálam semmiképp nem volt sem kapkodós, sem értelmetlen, ugyanez mondjuk a Getafe és a Real ellen bemutatott húzásokra nem mondható el, azok tényleg aggasztóak voltak. Viszont pont az Alaves elleni meccs sejteti azt, hogy talán tanult ezekből, és már nem kell a 80. percig várni a cserékkel.

A másikhoz meg igazából nem értem, hogy hova szerettél volna kilyukadni a Lenglet-vonallal, de személy szerint nyugodtabb vagyok, ha bárki más (akár De Jong) játszik Pique mellett. És ezen a 2 meccsen szerintem abszolút logikus volt De Jong "áthelyezése" meccs közben, ezt már fent leírtam, nem is értem mi ezekkel a probléma, mivel Araujo és Umtiti sérült, és "vkp-bb" játékosból is 2 van De Jong-on kívül.

Griezmann és Busquets játékperceire viszont vess már egy pillantást, messze vannak az érinthetetlentől. Még úgy is, hogy Griezmann szerintem is többet játszik, mint amennyit érdemelne. Messi pedig tényleg pihenhetne egy kicsit már.

Szerintem a 2x megalázott és teljesen nihillista közeget hozó Valverde-től, illetve a tekintély nélküli és újabb történelmi BL-buktát összehozó Setien után bárki előrelépés, ilyen kudarcok után ezeknek az embereknek egyszerűen nem volt maradása.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 570
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2020.11.06. 12:17:41

davi10 írta:
2020.11.06. 09:54:57
Barcahun írta:
2020.11.05. 22:52:59
Sztm meg pont nem! Valvi mikor idejött első hat meccsét behúzta a ligában, 20 lőtt góllal, ahogyan a BL első három meccsét is, sokkal jobb mutatott játékkal. Tehát nincs több helyzetünk sőt.. Persze az más keret volt, meg lehet szeretni nem szeretni Valvit, azért 2 bajnokságot, meg kupát behúzott, erre most nincs esély, na nem Kúman miatt csak, de tény 9 alkalommal láttuk ugyanazt tőle, ném rotációval, de 0 reagálással, ötlettel, vagy változtatással. De Jong-Lenglet csere meg full amatőrségről tett tanubizonyságot,miközben vannak érinthetetlenek, mutatott játéktól függetlenül, pont Valvit szidták, mert le merte hozni Messit félidőben, meg 442 játszott és variált vele.
Szinte biztos vagyok benne az új vezetéssel új edző is érkezik majd, és ennyit már egy Xavi is tudni fog, amennyit Kűman Úr jelenleg.

Nagyon máshogy emlékszünk a Valverde korszakra. Én arra emlékszem, hogy mennyire unalmas meccseket játszottunk, de mindenki nyugtatott a fórumon mindenkit, hogy majd Dembele beépül meg Dembele felépül meg Deulofeu felveszi a fonalat és jó lesz ez. Aztán nem lett jó. Olyanra meg egyáltalán nem emlékszem, hogy Valverde félidőben lecserélte volna Messi-t. Maximum valami kisebb sérülést tudok elképzelni. Valverde alatt annyival voltunk előrébb, hogy TS nem volt sérült a szezon elején, és Messi aranylabdás formában volt.

Kevesebb, mint 1 héttel az Alaves elleni meccs után, ahol félidőben 3-at cserélt és ezáltal veszélyesebbé tette a csapatot, beírod, hogy 0 reagálással hozza a meccseket felveti a kérdést, hogy van-e egyáltalán értelme veled vitatkozni...
Melyik Lenglet-De Jong cseréről beszélsz? Az Alaves elleniről, ahol Lenglet már a félidő előtt kisárgázta magát, és mivel nincs csere kh ezért hátratolta De Jong-ot, vagy a Kijev elleniről, ahol Koeman merészelte lehozni Busquets-et, és mivel továbbra sincs rendes(ebb) vkp, merte a helyére feltolni De Jong-ot?
És kik az érinthetetlenek? Nekem egyedül Messi, meg talán Pique ugrik be. SR és Busquets többet padozik, mint Valverde vagy Setien alatt, Pique-nek nincs helyettese, Alba meg rászolgál a kezdőtagságra, de őt is pl. lecserélte az Alaves és a Real ellen is.
Ne haragudj de ezek tények, azért mert nincs feltétlen igazad, nem jelenti azt, hogy nem érdemes vitázni, egyébként sem vitatkozunk, csupán érvelünk, és más véleményen vagyunk, én tiszteletbe tartom a Tiedet. De azt írtad, több helyzetünk volt, mégis fele annyi gólt és pontot szereztünk, mint Valvi első évében, ezért én ezt tévesnek érzem bocs. Azt írtam más keret volt és nem is Valverde érdeme ez feltétlenül, de azért Kűmant pozitív változásnak felfogni vele szemben kicsit visszás számomra.
A reagálást nem keverném össze a kapkodós értelmetlen cserékkel, reagálást arra értettem, hogy meccsről meccsre ugyanaz, semmit nem változtat (nem meccs közben, bár ott is mindig ugyanazt). Érinthetetlenek? Busi, Messi Grizi, akik rendszerint kezdenek, és szinte csak Grizit kapja le a pályáról.
Ha nem érted mi a baj azzal, hogy valaki De Jongot belső védőnek használja, miközben van Lenglet a padon :roll: hát.. és után megbontja még azt a védelmet is mert rájön, hlgy felállt védelemhez, kreatív jól passzoló játékosok kellenek, és felküldi Kiev ellen, majd Lenglet be, akiről rögtön kapunk gólt, nyilván mert védelmet ok nélkül nem bontunk [-o< és egy sor amatőr hibát vétett már, töke meg nincs nyúlni, az említett alulteljesítő trióhoz.
Nézd én nem Kűman nyakába akarom varrni az évet, mert sokkal többet nem vártam ennél, de tőle pl. többet, ahogy Grizitől, Messitől is. Tetszik vagy sem ha ezt a 3 embert idén pályára sem küldjük még egy Setiénnel, Puiggal, Braitwaithel is kb itt tartanánk.
Válasz küldése
cron