Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.11.24. 12:29:37

gránit írta:
2020.11.24. 12:05:28


Ami Eric Garciát illeti - vagy mást; Garcia mellett szól, hogy olcsó lesz vagy teljesen ingyen jöhet -, itt nem csak egy betonvédelem lenne előrelépés, arra nem is lenne anyagi keret. Itt már az is nagy előrelépés lenne, ha nem két lábon járó időzített bombák lennének a pályán. Nem is kell a védelemnek megnyernie a meccseket, elég lenne az is, ha egyszerűen nem lenne ennyi baki, és ez igazán nem nagy elvárás. Itt minimális előrelépéssel, akár két, nem kimagasló képességű, de legalább megbízható belső védővel is nagy fejlődést tudnánk elérni.
ezzel egyetértek.
viszont az is hozzátartozik a történethez, hogy ahhoz, hogy a védelem működjön, a kp-t is rendben kellene tenni, mert az is romokban hever.
gondolom ebben is egyetérthetünk.

bajok vannak, amiket ahogy írtad is, jelen helyzetben nehéz orvosolni, persze meg kell próbálni, ha Eric Garciaval, akkor vele.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.11.24. 12:19:02

gránit írta:
2020.11.24. 11:23:44
mess2009 írta:
2020.11.24. 09:08:35


ennek (az okoskodásnak) viszont van egy logikai bökkenője: 0 góllal nem lehet meccset nyerni, sőt semmit sem.
azon kívül a góltalanság ugyanúgy mentális fék, mint egy bekapott (potya) gól.
ha az a nyomasztó légkör alakul ki, hogy egy bekapott góllal is padlóra lehet küldeni, mert úgysem (vagyunk) képesek válaszolni, nos ez bizony gáz....
a megoldás nyilván az arányos csapat építés, vagy a meglévő gyengeség tudatos kompenzálása (taktika, hozzáállás, edző....stb)
ami most történik az nagyjából világos: egy Messire kihegyezett csapat Messi ...hogy is fogalmazzam?! drámai visszaesésével (mondjuk) bele szürkült az amúgy sem acélos Spanyol Ligába.[/b]
Lehet egy kérdésem? Ha valaki világosan leírja, milyen súlyos gondokat lát a támadósorban, sőt, azt is leírja, hogy már nem tud rácsodálkozni arra, hogy Griezmann-nak Barcelonában nem megy, és az 50. off meccse után nem tud meglepődni azon, hogy az 51. meccse is off, akkor a védelem ezzel párhuzamos és ezt ki nem záró kritikája esetén miért ugrik valaki, mint Pavlov kutyája, hogy "de bezzeg a góltalanság", és kezd bele egy teljesen irreleváns litániába a góltalanság problémájáról? Miközben aki(k)nek címzed, nem látják kevésbé sötéten a támadósor helyzetét, mint te. Ez nagyon érdekelne. Most tényleg, tekintsünk el attól, hogy nem tudtad értelmezni egyikünk üzenetét sem, inkább a válaszod miértje érdekel, mert van az, hogy a védelem kritikája esetén úgy bukkan fel reflex-szerűen ellen-témaként a támadósor helyzete, hogy a támadósor porrá lett szidva a hozzászólásban, amire reagáltál. Tényleg nagyon kíváncsi vagyok erre, és előre is köszönöm szépen a választ! Ez már pszichológia (is), de lehet, hogy csak vannak, akik kizárólag sok szerzett gólt akarnak látni, és minden ezzel nem 100%-ban megegyező véleményre már reflex-választ adnak. Nagyon kíváncsi vagyok erre, és köszönöm, ha tudsz ebben segíteni.

A védelem megerősítése olcsóbb, nyilván ezért is van terítéken Eric Garcia.
Nem tudom, hogy te nem akarod vagy nem tudod megérteni, amit itt többen leírtak.
Nem azzal védi senki a védelmet, hogy a támadósor is gáz, hanem hogy elől sokkal több van azokban a játékosokban.
Egy példa: Ha hátul lenne egy Van Dijk-Hummels (most beírtam két nevet)duó, akik eddig elég jól működtek, alig kaptunk gólokat, most elkezdenének folyamatosan bohózatba illő hibákat csinálni. Elől meg ilyen Braitwaithe-ek játszanának évek óta totál impotensen.
Nem náluk keresnénk elsősorban a hibákat, hogy nem lőnek meccsenként 2-3 gólt, hanem hátul, ahol olyanok játszanak, akik minőségben, képességeikben a topon vannak, de valamiért kabaréba illő teljesítményt hoznak. A támadókban egyszerűen ennyi van, jó cserejátékosok, de egyik sem a kezdőbe való, Van Dijk-éknál pedig valami nagyon nincsen rendben és ez az ami érthetetlen.
Előre viszont nem volt esély igazolni.

Talán képes vagy így megérteni, hogy az emberek itt mire gondolnak és nem folyamatosan azzal jönnél, hogy a védelmet azzal mosdatjuk, hogy a támadok is sz...ok, meg hogy ellentmondunk magunknak, mert ha figyelmesen olvasol nincs ilyenről szó.
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2399
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.11.24. 12:05:28

csababarca írta:
2020.11.24. 11:55:21
gránit írta:
2020.11.24. 11:45:39

A kérdés csak az, hogy lehet-e tőlük többet várni. Szerintem lényegesen többet nem.
ha már belőnénk a helyzeteink egy részét (most itt az olyanokra gondolok, amit üres kapura mellétesznek, vagy Messi 15-16 méterről kaput sem talál), akkor az már javulás lenne.

védelemtől sem lehet többet várni, egy Eric Garciával nem leszünk beljebb.

de akkor fogalmazok úgy, hogy én a támadósorban látom a fejlődés esélyét (ahogy leírtam fentebb), a védelemben viszont nem.
Az első mondatod önmagában teljes mértékig igaz. Ha belőnénk a helyzeteinket, az tényleg javulás lenne, és tényleg beleférne a meccsenként átlagosan kapott egy gól. A probléma az, hogy nem lőjük be a helyzeteinket, és a kérdés, hogy lehet-e ettől az alakulattól mást várni, vagy sem. Szerinted igen, legalábbis látsz erre esélyt, OK, köszi a választ!

Ami Eric Garciát illeti - vagy mást; Garcia mellett szól, hogy olcsó lesz vagy teljesen ingyen jöhet -, itt nem csak egy betonvédelem lenne előrelépés, arra nem is lenne anyagi keret. Itt már az is nagy előrelépés lenne, ha nem két lábon járó időzített bombák lennének a pályán. Nem is kell a védelemnek megnyernie a meccseket, elég lenne az is, ha egyszerűen nem lenne ennyi baki, és ez igazán nem nagy elvárás. Itt minimális előrelépéssel, akár két, nem kimagasló képességű, de legalább megbízható belső védővel is nagy fejlődést tudnánk elérni.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.11.24. 11:55:21

gránit írta:
2020.11.24. 11:45:39

A kérdés csak az, hogy lehet-e tőlük többet várni. Szerintem lényegesen többet nem.
ha már belőnénk a helyzeteink egy részét (most itt az olyanokra gondolok, amit üres kapura mellétesznek, vagy Messi 15-16 méterről kaput sem talál), akkor az már javulás lenne.

védelemtől sem lehet többet várni, egy Eric Garciával nem leszünk beljebb.

de akkor fogalmazok úgy, hogy én a támadósorban látom a fejlődés esélyét (ahogy leírtam fentebb), a védelemben viszont nem.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2399
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.11.24. 11:45:39

csababarca írta:
2020.11.24. 09:37:13

most az egy gólért is fejre kell állni.

sokszor elmondtam már, még EV alatt is...hogy az volt a csapat ereje a szememben, hogy kétségem nem volt afelől, hogy rúgni fogunk gólokat...a játék képe is azt mutatta, hogy előbb utóbb lesz gól. (persze előfordult a legszebb időszakban is, hogy nulláztunk)

most egyszerűen semmi ilyesmi érzésem sincs, annak örülök, hogy bejutunk a 16-on belülre (ha már távolról lőni még ebben az ínséges időszakban is tilos).
A kérdés csak az, hogy lehet-e tőlük többet várni. Szerintem lényegesen többet nem.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.11.24. 11:44:16

csababarca írta:
2020.11.24. 09:37:13
Lehet a védelmet ekézni, ami szerintem is röhejes, de egyszerűen a kapu előtt sem vagyunk jók.
így meg tök mindegy, hogy mi történik, gól nélkül ahogy alattam is írták nem lehet meccset nyerni.
amikor papíron jobb védelmünk volt, akkor is nyeltünk gólokat, csak egy álmos meccsen is 2 gólt tudtunk rúgni bármikor, de inkább hármat. (főleg otthon)
most az egy gólért is fejre kell állni.

sokszor elmondtam már, még EV alatt is...hogy az volt a csapat ereje a szememben, hogy kétségem nem volt afelől, hogy rúgni fogunk gólokat...a játék képe is azt mutatta, hogy előbb utóbb lesz gól. (persze előfordult a legszebb időszakban is, hogy nulláztunk)

most egyszerűen semmi ilyesmi érzésem sincs, annak örülök, hogy bejutunk a 16-on belülre (ha már távolról lőni még ebben az ínséges időszakban is tilos).
de most egyszerűen nincsenek gólok, helyzetek se annyi, amiket rendre kihagyunk.
és igen, lehet emlegetni Lajost, aki ilyenkor már azért 5-6 gólt összekapart alsóhangon, Messi 10 felett járt már a szezon ezen szakaszában a bajnokságban.
most meg semmi nem jön össze, emellé társul a lötyögés.

tehát lehet itt elemezni, hogy a védelem a bajos, vagy a támadósor, a konklúzió az, hogy mindkettő.
viszont az is tény, hogy nulla góllal még soha nem nyert senki semmit (meglepő), tehát elől kellene mindenképpen előrelépni, mert nem voltunk, vagyunk, leszünk soha az a csapat, akik majd nulla kapott góllal fogunk eredményeket elérni.
el kell kezdeni gólokat termelni, és nem bezuhanni totálisan, ha hátrányba kerülünk.
Nagyjából nekem is ez a véleményem, azzal azonban tudnék vitatkozni, hogy a lehetőségek nincsenek meg. Mert szerintem bőven akadnak, talán több is mint korábban. De a dekoncentráltságtól vagy fogalmam sincs mitől, egyszerűen siralmas amit a kapu előtt művelünk. Ez leginkább Messin figyelhető meg, mert amiket korábban vakon is elrakott most mindn kihagyja. És ez nem magyarázható azzal, hogy öregszik. De ilyen hirtelen csak úgy nem esik vissza senki, valahol hatalmas probléma van, de ha sikerülne kicsit visszaterelni a helyes útra és egy 50%-os Leot kapnánk már nem itt tartanánk. Rengeteg meccs volt, amit már az első félidőben le lehetett volna rendezni. Jó példa a Juve elleni. Végig izgulni kellett, hogy meglesz-e a győzelem, pedig egy hatékonyabb helyzetkihasználással félidőben minden további nélkül 3-4 gólos előnnyel fordulhattunk volna.
Nem is egyszer volt mérkőzés utáni nyilatkozatban, mikor megkérdezték, hogy mi volt az oka az eredménynek, mindenkitől az a válasz jött, hogy elbarmolták a helyzeteket.
Meg nem mondom melyik meccs után Koeman szinte őrjöngött, hogy nem hiszi el, hogy ennyi lehetőségből ilyen impotensek vagyunk.
A másik, hogy sokaknál még mindig megvan a betegség, hogy rendre Messit keresik. Ott vannak ziccerben/nagyon jó helyzetben, de inkább kényszeresen Leot keresik, akárhány védő is sanyargatja. Fatiban is számomra ez az egyik legkellemesebb csalódás, hogy ő be meri ezeket a szituációkat vállalni és nincs benne rögeszmésen az, hogy Messivel rúgasson gólt. Valószínűleg ez is az egyik oka, hogy ott tart ahol.
A korábbi szezonokban, ha mi kaptuk az első gólt sem estem kétségbe, mert szinte mindig benne volt az, hogy fordíthatunk, de jelenleg ezt nagyon nem látom.

Azért én látok még valami reményt, a védelem nem fog megújulni, max. Araujo villanhat egyet, de a támadósorban van esély, hogy sikerül Messiéknek feljavulni és Dembélé is folytatja ezen az úton. Másrészt a legnehezebb meccseket már nagyjából letudtuk. Juve,Sevilla, Villarreal, Atma, Real már megvan, tavaszig már csak egy hazai Juve és egy Soci lesz talán keményebb falat. Ha sikerül hozni a kötelezőket és télen sikerül egy kicsit rendet tenni a fejekben még kinézhet valami.
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2399
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.11.24. 11:23:44

mess2009 írta:
2020.11.24. 09:08:35


ennek (az okoskodásnak) viszont van egy logikai bökkenője: 0 góllal nem lehet meccset nyerni, sőt semmit sem.
azon kívül a góltalanság ugyanúgy mentális fék, mint egy bekapott (potya) gól.
ha az a nyomasztó légkör alakul ki, hogy egy bekapott góllal is padlóra lehet küldeni, mert úgysem (vagyunk) képesek válaszolni, nos ez bizony gáz....
a megoldás nyilván az arányos csapat építés, vagy a meglévő gyengeség tudatos kompenzálása (taktika, hozzáállás, edző....stb)
ami most történik az nagyjából világos: egy Messire kihegyezett csapat Messi ...hogy is fogalmazzam?! drámai visszaesésével (mondjuk) bele szürkült az amúgy sem acélos Spanyol Ligába.[/b]
Lehet egy kérdésem? Ha valaki világosan leírja, milyen súlyos gondokat lát a támadósorban, sőt, azt is leírja, hogy már nem tud rácsodálkozni arra, hogy Griezmann-nak Barcelonában nem megy, és az 50. off meccse után nem tud meglepődni azon, hogy az 51. meccse is off, akkor a védelem ezzel párhuzamos és ezt ki nem záró kritikája esetén miért ugrik valaki, mint Pavlov kutyája, hogy "de bezzeg a góltalanság", és kezd bele egy teljesen irreleváns litániába a góltalanság problémájáról? Miközben aki(k)nek címzed, nem látják kevésbé sötéten a támadósor helyzetét, mint te. Ez nagyon érdekelne. Most tényleg, tekintsünk el attól, hogy nem tudtad értelmezni egyikünk üzenetét sem, inkább a válaszod miértje érdekel, mert van az, hogy a védelem kritikája esetén úgy bukkan fel reflex-szerűen ellen-témaként a támadósor helyzete, hogy a támadósor porrá lett szidva a hozzászólásban, amire reagáltál. Tényleg nagyon kíváncsi vagyok erre, és előre is köszönöm szépen a választ! Ez már pszichológia (is), de lehet, hogy csak vannak, akik kizárólag sok szerzett gólt akarnak látni, és minden ezzel nem 100%-ban megegyező véleményre már reflex-választ adnak. Nagyon kíváncsi vagyok erre, és köszönöm, ha tudsz ebben segíteni.

A védelem megerősítése olcsóbb, nyilván ezért is van terítéken Eric Garcia.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2020.11.24. 09:55:36

Az a baj,hogy a mostani állapot meg eredmények hosszú évek munkája. A védekezésünk ahogy írtátok,régebb óta akadozott,már az MSN időszakában is. Mára meg nem akadozik,hanem romokban van,4-3-3,4-3-2-1,ugyanazokkal a védekező játékosokkal. Ha megnézzük a védelmet van 2 ember aki alapból a kényszer miatt került be(Roberto,Lenglet), nem egyszer kijött az,hogy ők nem a kezdőbe valóak,még is normális esetben az alap csapat velük kezdődik. Ott van Piqué,akinek a lassúsága szintén évek óta probléma,még sem lett helyettese/riválisa,talán most majd lesz,de ehhez is meg kellett sérüljön,meg el kellett fogynia a védelemnek létszámban is. Ez nagyon szomorú. Alba-val is ugyanez lesz szerintem,amíg akar kezdő lesz,érdemi helyettes nélkül. Tavaly ő sem villogott már,sérült is volt,ez az egész Alba-Messi kapcsolat meg kezd eltűnni. De a spanyol még 2 évet ott lesz a kezdőben,bármi van.

És akkor ehhez jön ez a szezon,ahol van egy Dembelé,aki az előzőekhez képest még jól is teljesít,de nem fog világot váltani,egy 18 éves gyerek,aki ráadásul most ki is dőlt,egy francia,aki másfél szezon óta sehol nem válik be,és egy Messi,aki nem fogja már azokat a számokat hozni mint korábban,ráadásul fél éve menne innen. Suarez elment,csatár nincs. Persze,hogy alig bírunk gólt lőni,és erőlködés az egész. És ez nem fog változni a következő 1 évben sem,kötve hiszem hogy az új elnök majd csettintéssel rendbe teszi a klubbot pénzügyileg,és már a nyáron megkezdődik az új csapat építés. Mert hiába vannak fiatalok akikre lehet építeni (Araujo,Dest,De Jong, Puig, Fati,Pedri, Dembelé?) ha minden csapatrészre ráfér az erősítés bőven. Én nem is csodálom,hogy Messi menni akar már egy ideje,ő is tisztában van ezzel,ez nem egyik napról a másikra megy,neki meg már nincsen 4-5 éve,hogy megvárja.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2020.11.24. 09:49:51

Szerintem itt senki nem vitatta, hogy meg kell erősíteni a védelmet. A probléma ott van, hogy jelenleg erre nincsen esélyünk. November vége van, és a legoptimistább forgatókönyv az, hogy megszerezzük télen Garciát, de állítólag erre sincs sok esély nyárig. Lehet, hogy te hosszútávról írsz, ezért beszélünk el egymás mellett, de ezt meg nyilván nem vitatja senki.
De a szomorú tény az, hogy jelenleg ennyi van benne hátsó alakzatban és nem várható a közeljövőben nagy ugrás, mert se pénz, se játékos.

Ellenben elöl a képességeihez mérve szinte mindenki alulteljesít, ezért mondjuk, hogy itt már csak azzal, hogy Messit - aki jelenleg 20-30%-ot mutat önmagához képest - visszaterelnénk egy olyan állapotba, hogy kicsit is érdekelje a foci, esetleg Griezmannt is mentálisan helyretenné valaki, vagy a kettőjük kémiája csak kicsit is javulna, Coutinho folytatná az ígéretes szezonkezdést, Dembelé szerezne meccsrutint, elkezdenének jönni a gólok.
Ebben szerintem semmi ellentmondás nincs. Attól, hogy Messi most haszontalan lett, miért ne várhatnánk, hogy újra el kezd focizni-? Persze, ezek is csak spekulációk, de JELENLEG erre több reális esélyt látok, mint, hogy majd jön a B-ből egy csodavédő és helyreteszi a védelmet. Attól várom a javulást, amiről tudjuk, hogy képes igen jól működni, nem pedig attól, ami sosem volt jó.

Tehát, ha januárig nem javul a támadóalakzat, kizártnak tartom, hogy majd hátul nyerjük meg a meccseket ilyen sérüléshullám mellett. Hosszútávon meg természetesen erősíteni kell hátul, hiszen pl. Lengletnél is egyértelmű, hogy egy 3. számú KH-nek teljesen okés, de nem egy kezdőszintű játékos itt (bár az ATMA ellen kivételesen jól tolta).
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.11.24. 09:37:13

Lehet a védelmet ekézni, ami szerintem is röhejes, de egyszerűen a kapu előtt sem vagyunk jók.
így meg tök mindegy, hogy mi történik, gól nélkül ahogy alattam is írták nem lehet meccset nyerni.
amikor papíron jobb védelmünk volt, akkor is nyeltünk gólokat, csak egy álmos meccsen is 2 gólt tudtunk rúgni bármikor, de inkább hármat. (főleg otthon)
most az egy gólért is fejre kell állni.

sokszor elmondtam már, még EV alatt is...hogy az volt a csapat ereje a szememben, hogy kétségem nem volt afelől, hogy rúgni fogunk gólokat...a játék képe is azt mutatta, hogy előbb utóbb lesz gól. (persze előfordult a legszebb időszakban is, hogy nulláztunk)

most egyszerűen semmi ilyesmi érzésem sincs, annak örülök, hogy bejutunk a 16-on belülre (ha már távolról lőni még ebben az ínséges időszakban is tilos).
de most egyszerűen nincsenek gólok, helyzetek se annyi, amiket rendre kihagyunk.
és igen, lehet emlegetni Lajost, aki ilyenkor már azért 5-6 gólt összekapart alsóhangon, Messi 10 felett járt már a szezon ezen szakaszában a bajnokságban.
most meg semmi nem jön össze, emellé társul a lötyögés.

tehát lehet itt elemezni, hogy a védelem a bajos, vagy a támadósor, a konklúzió az, hogy mindkettő.
viszont az is tény, hogy nulla góllal még soha nem nyert senki semmit (meglepő), tehát elől kellene mindenképpen előrelépni, mert nem voltunk, vagyunk, leszünk soha az a csapat, akik majd nulla kapott góllal fogunk eredményeket elérni.
el kell kezdeni gólokat termelni, és nem bezuhanni totálisan, ha hátrányba kerülünk.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2020.11.24. 09:08:35

Ma ez van.....ez a helyzet.....nosztalgiázni, keresni a gólokat lehet, de attól a jelenlegi helyzet nem változik....nem lehet klónozni azt ami elmúlt....a csapatot a jelenlegi képességeihez kell formálni, alakítani, felkészíteni.
[/quote]

Így van, a jelenlegi helyzethez kell alkalmazkodni. Vannak, akik még mindig abban bíznak, hogy majd rúgunk meccsenként három gólt elől, és akkor nem számít, ha hátul becsúszik egy-egy baki. Csak sajnos jelenleg nem ez a helyzet, fantazmagóriákra, vágyálmokra meg nem lehet eredményes csapatot építeni. Ezt a mennyiségű bakit, ezt a gyönge védelmet ez a csapat jelenleg nem bírja el, és bár a támadósorban is roppant nagy problémák vannak, a védelmet megerősíteni olcsóbb, mint a támadósort. Szerezni egy belső védőt, plusz Araújót beépíteni a kezdőbe, Todibo is jól jönne most, és máris felcsillanna némi remény. Annak meg semmi értelmét nem látom, hogy a támadósor van kikiáltva a legnagyobb problémának, majd a kikiáltott legnagyobb problémától várjuk a csodát. Önellentmondásokra sem lehet csapatot építeni. Itt egy nagyon pragmatikusan, logikusan, ésszerűen építkező új korszakra van szükség.

Azzal az érveddel is egyetértek, hogy egy gyenge védelem mellett kockáztatni sem lehet igazán, ezért is van szükség ennek a csapatrésznek a rendbetételére.
[/quote]


ennek (az okoskodásnak) viszont van egy logikai bökkenője: 0 góllal nem lehet meccset nyerni, sőt semmit sem.
azon kívül a góltalanság ugyanúgy mentális fék, mint egy bekapott (potya) gól.
ha az a nyomasztó légkör alakul ki, hogy egy bekapott góllal is padlóra lehet küldeni, mert úgysem (vagyunk) képesek válaszolni, nos ez bizony gáz....
a megoldás nyilván az arányos csapat építés, vagy a meglévő gyengeség tudatos kompenzálása (taktika, hozzáállás, edző....stb)
ami most történik az nagyjából világos: egy Messire kihegyezett csapat Messi ...hogy is fogalmazzam?! drámai visszaesésével (mondjuk) bele szürkült az amúgy sem acélos Spanyol Ligába.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2020.11.24. 09:08:03

Leon írta:
2020.11.24. 00:04:19
Nyilván ez elmúlt bő egy évtizedben hozzászoktunk, hogy többnyire domináljuk a ligát de ez a produkció több mint gyér. Egyszerűen úgy látom, hogy a játékosokat bazira nem érdekli, hogy mi van a pályán. Felnyalják a nagy lóvét és el lötyögnek. Szégyellje magát az összes és égjen rá a hátukra a Barca mez amiért ilyen semmit érő kókler mihaszna hozzáállással köpnek a szurkolókra Messivel az élen... Szomorodjon meg az egész csürhe komolyan mondom.... :evil:
Vajon kinek a hibája, hogy motiválatlan a csapat?
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2020.11.24. 09:07:05

vg99 írta:
2020.11.24. 07:22:16
akkor kevesebb pontunk lenne mint most?
Igen, mert az edző ugyanaz...
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2020.11.24. 07:22:16

Szerintetek, ha nyáron elengedjük olcsón Messit, és eladjuk Griezmannt,
a bejövő kis pénzből pedig feltöltjük a kiszemelt (amúgy nem top) játékosokkal a keretet, plusz a megspórolt bérekkel javítunk a hiányon,
akkor kevesebb pontunk lenne mint most?
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2399
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.11.24. 00:18:17

Peter írta:
2020.11.24. 00:02:11
gránit írta:
2020.11.23. 21:18:23
Így túl sok értelme nincs annak, hogy a támadósor visszaesését jelöljük meg elsőszámú problémaként, majd ugyanettől az elsőszámú problémától várjuk a csodát.
Jelen pillanatban ez a csapat ezt a védelmet a jelenlegi állapotában nem bírja el, belső védőt pedig valószínűleg olcsóbban fogunk tudni szerzeni, mint egy középcsatárt. Ne felejtsük el Araújót sem, a védelem megerősítése korántsem egy álom, sőt, jelenleg erre sokkal több esély és anyagi keret van, mint a támadósort megerősíteni.
Ma ez van.....ez a helyzet.....nosztalgiázni, keresni a gólokat lehet, de attól a jelenlegi helyzet nem változik....nem lehet klónozni azt ami elmúlt....a csapatot a jelenlegi képességeihez kell formálni, alakítani, felkészíteni.
Így van, a jelenlegi helyzethez kell alkalmazkodni. Vannak, akik még mindig abban bíznak, hogy majd rúgunk meccsenként három gólt elől, és akkor nem számít, ha hátul becsúszik egy-egy baki. Csak sajnos jelenleg nem ez a helyzet, fantazmagóriákra, vágyálmokra meg nem lehet eredményes csapatot építeni. Ezt a mennyiségű bakit, ezt a gyönge védelmet ez a csapat jelenleg nem bírja el, és bár a támadósorban is roppant nagy problémák vannak, a védelmet megerősíteni olcsóbb, mint a támadósort. Szerezni egy belső védőt, plusz Araújót beépíteni a kezdőbe, Todibo is jól jönne most, és máris felcsillanna némi remény. Annak meg semmi értelmét nem látom, hogy a támadósor van kikiáltva a legnagyobb problémának, majd a kikiáltott legnagyobb problémától várjuk a csodát. Önellentmondásokra sem lehet csapatot építeni. Itt egy nagyon pragmatikusan, logikusan, ésszerűen építkező új korszakra van szükség.

Azzal az érveddel is egyetértek, hogy egy gyenge védelem mellett kockáztatni sem lehet igazán, ezért is van szükség ennek a csapatrésznek a rendbetételére.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2020.11.24. 00:04:19

Nyilván ez elmúlt bő egy évtizedben hozzászoktunk, hogy többnyire domináljuk a ligát de ez a produkció több mint gyér. Egyszerűen úgy látom, hogy a játékosokat bazira nem érdekli, hogy mi van a pályán. Felnyalják a nagy lóvét és el lötyögnek. Szégyellje magát az összes és égjen rá a hátukra a Barca mez amiért ilyen semmit érő kókler mihaszna hozzáállással köpnek a szurkolókra Messivel az élen... Szomorodjon meg az egész csürhe komolyan mondom.... :evil:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.11.24. 00:02:11

gránit írta:
2020.11.23. 21:18:23
Így túl sok értelme nincs annak, hogy a támadósor visszaesését jelöljük meg elsőszámú problémaként, majd ugyanettől az elsőszámú problémától várjuk a csodát.
Jelen pillanatban ez a csapat ezt a védelmet a jelenlegi állapotában nem bírja el, belső védőt pedig valószínűleg olcsóbban fogunk tudni szerzeni, mint egy középcsatárt. Ne felejtsük el Araújót sem, a védelem megerősítése korántsem egy álom, sőt, jelenleg erre sokkal több esély és anyagi keret van, mint a támadósort megerősíteni.
Ma ez van.....ez a helyzet.....nosztalgiázni, keresni a gólokat lehet, de attól a jelenlegi helyzet nem változik....nem lehet klónozni azt ami elmúlt....a csapatot a jelenlegi képességeihez kell formálni, alakítani, felkészíteni....ma nem zsonglőrök alkotják a csapatot....vannak ügyes fiatalok (jelenleg az előre játékhoz alkalmas szereplőket ismerjük) akik akkor lesznek még ügyesebbek, amennyiben megfelelő a hátsó alakzat....szükségük van szilárd talajra amiről elrugaszkodhatnak.....szükség van a tudatra, hogy bevállalhatnak kockázatos dolgokat, ha elvesztik a labdát akkor abból nem kapnak azonnal gólt....ez egy egyszerű egymásra épülő és egymást kisegítő játék....meg kell bízniuk egymásban....ettől az önbizalom nő, bátrabbak, kretívabbak lesznek és nem a biztonságosnak gondolt oldalpasszokat fogják kreseni, hanem elkezdik élvezni a focit, bátran kezdeményezhetnek, kockáztathatnak.....és akkor a gólok is jönni fognak....ezért is van szükség a védelem rendbetételére elsősorban...pénz nincs, akkor ott az utánpótlás....van egy Araujo....megkésve bár, de játszatni kell Mingueza-t....visszahívni Tobidot....télen, vagy ingyen nyáron Eric Garciat....itt van Dest....Alba még alkalmas a feladatára....jó kapus van....eleje van / lesz a csapatnak....ha össze lesz rakva a védelem a gólok is jönni fognak
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2399
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.11.23. 21:18:23

Guille írta:
2020.11.23. 21:04:10


Tehát nem az a kérdés jelenleg, hogy hogyan erősítsük meg a védelmet, hanem, hogy egyáltalán ki tudjunk állni létszámban.
Ez elég önellentmondásos. Már csak azért is szükség van a védelem megerősítésére, mert létszámban is szűken vagyunk. Továbbra sem látom ezt egy vagy-vagy kérdésnek, mindkét csapatrésszel gondok vannak. Szerinted jóval több van ebben a támadósorban, szerintem lényegesen több semmiképp nincs. Én már nem tudok rácsodálkozni arra, hogy Griezmann-nak nem megy Barcelonában. Máshol lehet ő egy megfelelő kirakósdarab, itt nem az. Fati visszatérését már most várom, és persze hálás kapaszkodó, hogy ha lőnénk meccsenként hármat, akkor beleférne egy-egy baki hátul, csak szerintem jelenleg ez ugyanolyan álom, mint a jelenlegi védelmünktől bakimentességet várni. Elég önellentmondásos várni attól a csodát, amelynek a radikális visszaesését hangoztatjuk. Így túl sok értelme nincs annak, hogy a támadósor visszaesését jelöljük meg elsőszámú problémaként, majd ugyanettől az elsőszámú problémától várjuk a csodát. Teljes önellentmondás.

Eric Garciát pedig azért is kergetik, mert a védelem megerősítése olcsóbb, ami döntő tényezője lehet a téli átigazolási időszaknak jelen gazdasági helyzetben (már ha jönni fog egyáltalán valaki). Pont azért van szükség erősítésre hátul is, mert a góltermelés beszakadt. Jelen pillanatban ez a csapat ezt a védelmet a jelenlegi állapotában nem bírja el, belső védőt pedig valószínűleg olcsóbban fogunk tudni szerzeni, mint egy középcsatárt. Ne felejtsük el Araújót sem, a védelem megerősítése korántsem egy álom, sőt, jelenleg erre sokkal több esély és anyagi keret van, mint a támadósort megerősíteni.

Ez a támadóalakzat véleményem szerint lényegesen javulni nem fog. Két személycserével a védelem belsejében viszont látok esélyt arra, hogy egy kevesebbet bakizó védelemmel és egy meccsenként két gólt átlagoló támadósorral még lehet keresnivalónk a bajnokságban. A Real Madrid így nyert bajnokságot legutóbb, 70 lőtt gól elég volt nekik a bajnoki címhez.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2020.11.23. 21:04:10

A védelem megerősítésével az a probléma jelenleg, hogy csak álom. Szűrőt pedig végképp nem fogunk szerezni még télen sem, ha védőt véletlenül sikerülne is (olcsón, ki tudja milyet...).
Tehát nem az a kérdés jelenleg, hogy hogyan erősítsük meg a védelmet, hanem, hogy egyáltalán ki tudjunk állni létszámban.
Én Chinoval értek egyet abban, hogy senki nem a védelmen rugózna, ha elöl hoznánk a kötelezőt. Nem realitás ettől a kerettől 0 gólos meccseket várni hátul, míg elöl viszont jóval több van a brigádban. A másik témában felmerült Suarez elküldése kapcsán az évi 15-20 gól veszteség, de jelenleg évi 30-40-ben vagyunk, mivel Messi olyan, mintha a dublőre lenne a pályán. Ezt viszont rendbe lehetne tenni az edzőnek, van rá elméleti sanszunk.
Tehát a védelem MAGÁHOZ képest nem teljesít rosszul (mert ennyit tudnak), míg a támadósor nagyon is.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2399
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.11.23. 14:51:38

Chino írta:
2020.11.23. 14:32:50

Az pedig, hogy ne lennének minőségi játékosok elől enyhén szólva is túlzás.

De nem is ez a legfőbb baj, hanem, hogy a lehetőségeik megvannak. De amikor öt méterről az üres kapuba képtelen betalálni ott már nagyon komoly gondok vannak
Nem ezt írtam. Azt írtam, hogy nem értettem egyet azzal az állításoddal, hogy nincsenek elől képességbeli problémák. De, vannak elől képességbeli problémák. Ráadásul ezt te magad leírod. Igen, nagyon komoly gondok vannak elől (is). Annyira görcsösen próbálsz megcáfolni, hogy a saját állításaidat ütöd agyon a nagy vagdalkozásban. Csak te próbálod úgy beállítani, mintha csak a vakvéletlennek és a csillagok szerencsétlen állásának lenne köszönhető, hogy elől nem megy. Csak ami ezredjére megtörténik "véletlenül", az már nem véletlen, hanem törvényszerűség.

A támadósor helyzetét még sötétebben látom, mint te (illetve te is sötéten látod, csak ezen a fronton is próbálsz kifogásokba kapaszkodni). Ennek a fényében elég mókás, hogy te akartál engem görcsösen meggyőzni arról, hogy a támadósor teljesítménye romlott radikálisan. Ki mondta, hogy nem? Én semmilyen rangsort nem állítok fel, mindkét csapatrészben óriási gondok vannak. Ráadásul pont amiatt, hogy bezuhant a góltermelés, pont emiatt nem engedhetjük meg magunknak a ki nem kényszerített hibákat hátul, és az elképesztő potyagólokat, amik eddig belefértek, de most már nem férnek bele. Amikor meccsenként átlagosan három gólt szereztünk, általában belefért a meccsenként átlagban kapott egy gól. Most már nem fér bele, ezért is van szükség erősítésre a hátsó alakzatban.

Az én állításom annyi volt, hogy szükség van egy vérbeli védekező középpályásra. Te meg elkezdtél a szélrózsa minden irányába vagdalózni, olyan irányba, aminek én nem állítottam az ellenkezőjét. Éppen ezért, ha a védelmet kritizálom, teljesen fölösleges minden egyes alkalommal kényszeredetten a támadósorral előhozakodnod a védelem mosdatásaképpen, egyrészt, mert a támadóalakzatban még nagyobb problémákat látok, mint te, másrészt azért, mert az elől történő bénázás nem kifogás a hátul történő bénázásra és az ott elkövetett ki nem kényszerített hibákra. Teljesen fölösleges azzal mosdatni a védelmet, hogy "sosem volt top szint", miért, akkor most se legyen az? #-o Régebben ez általában belefért - akkor sem mindig -, most már nem. Pont a támadóalakzat terméketlensége teszi még inkább szükségessé a védelem megerősítését (is).

Nem, nem arról írtam, hogy mi a legfőbb oka annak, hogy ott tanyázunk, ahol. Ez legfeljebb a te monodrámád. Én azt állítottam, hogy szükség van egy vérbeli védekező középpályásra.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.11.23. 14:32:50

gránit írta:
2020.11.23. 12:17:32
Bezuhant a góltermelés. Igen. Ki állította ennek az ellenkezőjét? Miért van az, hogy ezzel mindig előjössz, ha a védelmet kritika éri? Két teljesen különböző téma. Ez olyan, mintha azt mondanám, hogy úristen, ég a ház, te meg azt mondanád, hogy nem baj, másol meg árvíz van. Igazad van, ezt tényleg nem értem, mert semmi értelme.

Egyébként azzal sem értek egyet, hogy a támadósorban nincsenek képességbeli problémák.
Nem különböző téma, és nem mosdatom a védelmet, ha már folyamatosan ezzel jössz. Itt arról van szó, hogy mi a legfőbb oka, hogy ott tanyázunk ahol. Ez a hátsó alakzat sosem volt top szinten. Csak éppen annyit birtokoltuk a labdát, hogy az ellenfélnek sokkal kevesebb sansza volt a támadásra, emellett labdavesztéseknél folyamatosan visszatámadtunk és már félpályánál visszaszereztük azt.
Te azt nem érted, hogy a legnagyobb visszaesés nem hátul van. Tavaly és azelőtt is kkaptuk bőven a bohózatba illő gólokat. Ez nem menti fel Piqué-ék balfa..ságait, de ez nem egyik szezonról a másikra történt.
Egyszerűen azt próbálom elmondani, hogy a leglátványosabb probléma nem ott van.
Az pedig, hogy ne lennének minőségi játékosok elől enyhén szólva is túlzás. Messiről nem kell beszélni, ha nem a jelenlegi teljesítményét vesszük még mindig a nagyon szűk elitben van. Griezmann pedig azért bizonyította már, hogy szintén az elitben van. Az Atma-nak az egyik legfontosabb húzóembere volt, az elsőszámú gólfelelős. Rendre 20-30 gólt, a csapat összes találatának közel felét ő termelte. (de még a tavalyi kritikán aluli formáját is alulmúlja) A válogatottban is régóta stabil ember. Dembélé, ha kizárólag a képességeit nézzük szintén nem kutyaütő.
De nem is ez a legfőbb baj, hanem, hogy a lehetőségeik megvannak. De amikor öt méterről az üres kapuba képtelen betalálni ott már nagyon komoly gondok vannak vagy mikor Messi azokat a helyzeteket rendre kihagyja, amiket korábban csukott szemmel elrakott. Az is sokatmondó, hogy korábban rettegtek a kapusok, ha odaállt a szabadrúgáshoz, most az utóbbi kb. 20 lövéséből, nemhogy gól nem esett, hanem talán egy, a Dinamo ellen jelentett valami veszélyt.

Te azt nem érted, hogy én nem arról beszélek, hogy a védelem vagy támadóalakzat a rosszabb, hanem arról, hogy mi változott meg radikálisan.
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2399
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.11.23. 12:17:32

Chino írta:
2020.11.23. 11:18:55


Ha megmutatod, hogy mikor említettem, hogy rendben van ezerszer megkövetlek.
N+1 alkalom volt arra, hogy egy bohózatba illő kapott gól után azzal hozakodtál elő, hogy más csapatok is kapnak gólokat. Pár órája azzal jöttél elő, hogy nem kapunk több gólt, mint a Madrid, meg hogy milyen jó, hogy a 4. helyen - ami valójában 4-9. hely - állunk kapott gólok terén (tavaly ötödikek voltunk ezen a téren, és el is vesztettük a bajnokságot). Sőt, hujj de jó, hogy az angol bajnokság 13. helyén álló csapatához képest sem kaptunk több gólt. Ennyi erővel, ebből a logikátlanságból kiindulva a támadósorral sincs semmi probléma, mert egy meccsel kevesebbet játszva ugyanannyi gólt lőttünk mint a Madrid. Sőt, 50%-kal többet lőttünk, mint az angol bajnokság 13. helyén álló csapata, ugyanannyi bajnoki meccsen. Ennyi erővel tök jó a támadósorunk. Meg hogy tavaly a 6. fordulóban volt ennyi kapott gólunk... #-o Buktuk is a bajnokságot...

Azért nincs értelme ennek az iszapbirkózásodnak, mert két teljesen eltérő elvárás-rendszerrel rendelkezünk. Neked van egy minimalista szemléleted, amit maximálisan tiszteletben tartok és elfogadok, amellett, hogy nem értek vele egyet. Nekem meg van egy maximalista szemléletem, és egyáltalán nem érdekel, hogy van csapat, ami nálunk több gólt kap, meg hogy máshol sem mennek jól a dolgok. Az legyen a Madrid baja, hogy egy klasszikus védekező középpályással is csak ennyire képesek hátul, engem ez nem érdekel. Te azt keresed, hogy hányan vannak mögöttünk, rájuk hivatkozol - akik amúgy előttünk vannak, de egy kifogásokból felállított alternatív valóságban persze minden lehetséges -, és ezzel próbálsz abszurd jelenségeket igazolni; én meg azt nézem, hányan vannak előttünk.

Bezuhant a góltermelés. Igen. Ki állította ennek az ellenkezőjét? Miért van az, hogy ezzel mindig előjössz, ha a védelmet kritika éri? Két teljesen különböző téma. Ez olyan, mintha azt mondanám, hogy úristen, ég a ház, te meg azt mondanád, hogy nem baj, másol meg árvíz van. Igazad van, ezt tényleg nem értem, mert semmi értelme.

Egyébként azzal sem értek egyet, hogy a támadósorban nincsenek képességbeli problémák.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2020.11.23. 11:43:57

Chino írta:
2020.11.23. 11:18:55
Te vagy nem tudod vagy nem akarod megérteni mit mondok. Senki nem mentegeti a védelmet, én is írtam kritikát, nem is egyszer.
Arra reflektált, amit Én írtam. Én pedig annyit írtam, hogy az Atleti ellen, nem a védekezéssel volt a probléma. Ezt pedig tartom!

Amúgy ember legyen a talpán, aki tudná biztosan, hogy hogyan lehetne kezelni ezt a helyzetet. Sokan, sokszor leírják, hogy hogyan keveredtünk ide, de a felelősünk megvan, most már arról kéne szólnia a dolgoknak, hogy hogyan lesz kezelve ez a helyzet. A keretminőség, szerintem koréntsem annyira rossz, hogy nekünk a középmezőnyben lenne a helyünk. A gazdasági helyzetünk azonban nem teszi lehetővé, hogy 10 játékost vásároljunk a nyáron. Az új elnöknek nem lesz egyszerű dolga, mert bármennyire is szeretnék itt sokan, nem teheti meg, hogy ajtót nyit minden "öregnek" : Roberto, Piqué, Busi, Messi, Alba, és akkor a további közellenségekrő még nem beszéltünk, mint Umtiti, Griezmann, vagy akár Dembouz. Nemhiszem, hogy egycspásra százmilliókért fogjuk őket értékéseíteni.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.11.23. 11:18:55

gránit írta:
2020.11.23. 04:05:33
A támadósor kb. 60%-a véleményem szerint teljesen kuka, csak annak nem látom értelmét, hogy a védelem kritikájakor minden alkalommal előjön a támadóalakzat hatékonyságának a hiánya felmentő ellentémaként, vélt mentőövként. Annak meg végképp nem látom értelmét (az említett okok miatt), hogy a védelmünk katasztrofális állapotát más csapatok védelmeinek statisztikai mutatóival próbáljuk megmagyarázni, mi több, a szükséges változtatásokat ezekre hivatkozva elutasítani.
Te vagy nem tudod vagy nem akarod megérteni mit mondok. Senki nem mentegeti a védelmet, én is írtam kritikát, nem is egyszer. Ha megmutatod, hogy mikor említettem, hogy rendben van ezerszer megkövetlek. A mondandóm lényege, hogy a korábbi állapotokhoz képest hatalmas visszaesés van. És nem fokozatosan jött ki, hanem hirtelen, egyik szezonról a másikra. Jelenleg ha a tízesünknek nem Messi lenne a hátára írva, a top 10 játékos közelébe sem kerülne. A védőknek elsősorban képességbeli hiányosságai vannak, nem képviselnek minőséget. Ez persze nem menti az orbitális hibáikat, de elől Messi, Griezmann, Dembélé top támadók, nekik nem a képességeikkel van a gond. Tavaly az előbbi elrakott 31 gólt és adott 27 assistot, előtte 51-et, most 11 meccsen van 1 akciógólja úgy, hogy egy félidő kivételével az ősszes meccset végigjátszotta, Griezmann meg képes a tavalyi önmagát is alulmúlnia. A legszomorúbb, hogy a 17-18 éves Fatitól kell a gólokat várni. Ha nekünk is ilyen Viniciusokkal, Lucas Vazquezekkel meg Rodrygokkal kellene felállni egy szavam sem lenne, de itt nem ez a helyzet.

Amiket felhoztam összehasonlításként arra irányultak, hogy pl. egy Kantéval, akit megváltóként képzelnek sokan sincs igazán különbség.
De ha megnézed az utóbbi két bajnoki címünket, mindig több gólt kaptunk mint az utánunk lévő, csak éppen erre rendre tudtunk válaszolni. Sosem olyanok voltunk, mint az Atma, hogy volt egy beton védelem és elég volt pontrúgásból vagy valahogy begyömöszölni 1-2 gólt a győzelemhez. Mindig benne volt a csapatban, hogy képes gólokkal pontot menteni. És az a szomorú, hogy a lehetőségek most is megvannak, csak a dekoncentráltság vagy csak sima bénázás miatt ezek kimaradnak.

Az pedig, hogy nem tudjuk erősíteni a védelmet megköszönhetjük Bartonak. Hogy egy lejáró szerződésű játékost, akit nem is nagyon használnak a csapatában, ráadásul ide is akar jönni nem tudunk megszerezni már mindennek az alja.

És azért Koemantól sem kell csodát várni. A tavalyi vagy korábbi játékosok csak gyengébbek lettek (nem is kicsivel), ő akart 3 (4) új embert, és egyet sem kapott. Így azért nem egyszerű. Aki Valverdet sírja vissza közel sem biztos, hogy jobb eredményt ért volna el, sőt.. Őt is legtöbbször Messi rántotta ki a sz...-ból. A játék képe pedig a mostaninál is nézhetetlenebb volt.
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2399
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.11.23. 10:03:23

Varatrix írta:
2020.11.23. 09:18:22
gránit írta:
2020.11.23. 04:05:33
A támadósor kb. 60%-a véleményem szerint teljesen kuka...
Én lehet még ennél is pesszimistább vagyok. Jelenleg gyakorlatilag csak Fatit látom elég jónak a szeretett csapatomhoz, bár Messi nyilván a kedvtelensége ellenére, sem egy 0%.os játékos. Na de a többiek!?? Coutinho idei játéka nálam, még ér valemennyit, ha őt is a támadókhoz vesszük, és számomra kifújt. Pedrire nyilván nem haragszom, mert nagyon fiatal, és remélem gyümölcsöző lesz, hogy ennyit játszik, mert vannak bíztató meccsei, és percei. Demveleé szerintem jó képességű játékos, de egy sokkal direktebb csapatba látom a helyét, nem nálunk. Szerintem a PL-be befuthatna, itt nincsen jövője. Most sokan dícsérték, hogy harcias volt, ami igaz is, de még így is teljesen meddő volt a játéka, amikor a kapu közelébe ért, addig tudott csak területeket szerezn nekünk. Hermoso a tizenhatos előterében leradírozta a franciát.
Nekem a kb. 60% kuka úgy jött ki, hogy Fati, Coutinho és ha megrázza magát, mint a Betis ellen, Messi tartoznak a legalább elégséges kategóriába, a többiek, Griezmann, Braithwaite, Dembélé és Trincao kuka. Dembélé lehet, hogy igyekszik, csak ennek nem sok foganatja van a gyakorlatban. Ahogy azzal a gyakori mantrával sem értek egyet, hogy a gonosz Messi akadályozza az állítólagos titánokat, akik miatta nem tudnak kibontakozni. Dembélé kifejezetten sokat volt most is játékban, csak a nagy akarásával kb. annyira mentünk vele, mint egy szorulásos ember az ő akarásával.

Ami még nagy probléma, hogy nincs irányítója a csapatnak. Ahogy Puhl Sándor szokta mondani, "mindig az a jó játékos, aki nem játszik", és nem is gondolom, hogy Puig-dzsal egyszersmint minden gondunk megoldódna, de legalább meg lehetne próbálni, hátha működne.

A védelmet két okból veszem elő többször, mint a többieket. Egyrészt nevetségessé teszik a klubot, az egész klub gúny tárgyává válik miattuk, aminek nem csak az eredményre van komoly hatása. Másrészt, a nagy megmérettetéseken, a nagy törésteszteken miattuk vagyunk esélytelenek tavaszról tavaszra. Messi majdnem összehozott egy továbbjutást a Liverpool ellen, de amikor a visszavágón ő is off volt, a csapat teljesen tanácstalan volt az ő húzóereje nélkül. Beigazolódik az, amit sokan már évek óta mondtunk, hogy Messi nélkül óriási gondok lesznek itt, ami be is következett, mert ez a Messi már nem az a Messi. És ha ő nem húzza ki a hajánál fogva a csapatot a slamasztikából, akkor nincs senki, aki ezt megtegye. Hihetetlen, mennyi problémát el lehetett fedni vele hosszú éveken keresztül.
Válasz küldése