Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 570
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2020.11.29. 12:16:57

Samper írta:
2020.11.29. 10:48:44
A nyilatkozat alapján azt várom, hogy De Jong védő lesz, a két szűrő meg Pjanic és Alena
Csak magamat tudnám a BL-es forumból idézni itt az ideje váltani valóban csak éppen nem Kűmannak, hanem Kűmant. Ha van valátozás a dinoszaurusz FC-ben az is csak sérülés miatt, vicc hogy a teljesítményt és a formáció és taktikabeli hiányosságokat a mai napig nem orvosolja a holland. Nálam nincs helye a Barcába, max 30 évvel fiatalabban Pique helyén.
Amúgy Dest is kérdéses, így kénytelen lesz berakni valakit, De jong helyén meg Busi még kérdéses, Pjanic fix emiatt, Alena hétközben 107 átadásából 106 sikeres volt hülyeség lenne kihagyni amúgy is.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.11.29. 10:48:44

A nyilatkozat alapján azt várom, hogy De Jong védő lesz, a két szűrő meg Pjanic és Alena
vargazoli
Jugador del Barça
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2010.09.28. 13:57:02

2020.11.28. 23:38:30

Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 570
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2020.11.28. 22:05:30

Istenem a Real most nagyon rápörgött a tizikre, pedig csak annyit cumiznak be, amennyit ajándékba kaptak a végén az elöző szezonba =P~ :mrgreen:
Szokatlan, úgy látszik nem csak játékost, de bírót sincs már pénzük venni :mrgreen: =D>
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2020.11.28. 20:28:53

Peter írta:
2020.11.28. 17:42:26
Nem, nem, nem lehet Koeman ennyire balfék....hát holnap meglátjuk..... #-o

Dede!

Ez az egész eddigi hozzáállásán látszik. Nem kell megfelelnie az egy égadta világon senkinek. Bartoék sehol. Ha nem utat valamit az új elnökség simán úgy kirúgja, hogy le se esik. Semmi mást nem kéne csinálnia csak összerakni egy kezdőt, ami a bajnokságban folyamatosan ütőképes.

Nem jó a keretünk, de ebben a harmat bajnokságban nem a 10. helyre való. Erre mit csinál?

Látja, hogy Griezmann sehogy senki ellen nem illik be. Erre csatártól szélsőig, Messivel, Messi nélkül kipróbálja mindenhol és nem és nem megy. Senki nem róná fel neki, látható, hogy elhibázott igazolás, előtte két másik edző is megfőtt vele, de csak erőlteti tovább. Busquets ha kell, ha nem játszik. SR ha kell, ha nem játszik.

Ugyanazokat a hibákat elköveti és tetőzi, mint az elődei. Ha Busquets, Pique és SR nem sérült játszanának most is.

Braithwaite, Alena, Puig, Mingu és Araujo csak kényszerből kerül pályára.

Szerintem itt látszik, hogy semmi agya nincs és hacsak a körülménye miatt nem fog jönni a felismerés 4-5 fékkel fogunk játszani egész szezonban.
Kép
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.11.28. 17:42:26

gránit írta:
2020.11.28. 13:03:41
Én attól tartok, hogy a Lenglet-de Jong-párost fogja nyomatni, remélem, hogy nem ez lesz.
Ne legyen igazad.....de túl sokat elmélkedve ezen sajnos képes lehet Koeman erre.....a ligában elég nagy a lemaradásunk, félti a bőrét és hajlama is megvan hozzá, hogy óvatoskodjon....valamikor már leírtam, hogy Valverde tavalyi Inter elleni decemberi BL kezdője volt az egyedüli tökös lépése....sosem húzott utána hasonlót.....most kisértetiesen hasonló a helyzet....
Nem, nem, nem lehet Koeman ennyire balfék....hát holnap meglátjuk..... #-o
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2020.11.28. 15:44:12

vg99 írta:
2020.11.28. 13:59:04
Kíváncsi vagyok, hogy a kijevi csapatból ki marad holnapra. Braithwaite megérdemelné, Mingu valszeg, de akár Alena vagy Puig is jatszhatna.
TS - Dest, Mingu, Lenglet, Alba - Alena, De Jong - Messi, Coutinho (Puig), Dembele- Braithwaite
Aha TS-Dest,Mingu,Lenglet,Alba- Pjanic, Busquets-Trincao,Couthino,Messi,-Grizes.

Csere Pedri, ha felépült Arujo és Firpo.

Nagyon meglepne ha nem ez lenne.
Kép
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2020.11.28. 13:59:04

Kíváncsi vagyok, hogy a kijevi csapatból ki marad holnapra. Braithwaite megérdemelné, Mingu valszeg, de akár Alena vagy Puig is jatszhatna.
TS - Dest, Mingu, Lenglet, Alba - Alena, De Jong - Messi, Coutinho (Puig), Dembele- Braithwaite
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.11.28. 13:03:41

Peter írta:
2020.11.27. 22:17:15
Mindemellett azért is meddő, mert ezek a témák és beszélgetések egymással teljesen párhuzamosan is zajlhatnak, nem zárják ki egymást. Ha valaki a támadósor problémáit akarja elemezni, akkor nyisson erről egy külön eszmecserét, lásd azt az érdekfeszítő beszélgetést, ami Messi középről szélre való áthelyezéséről szólt. Mindenki arról beszél, amiről akar, mindegyik témáról lehet beszélni, anélkül, hogy a másik topic-nak a létjogosultságát valaki megkérdőjelezné. Ezért értelmetlen a hitvita.

Amit írtál, az mind igaz, az utolsó mondatról még annyit, hogy ahhoz, hogy a védelem ki nem kényszerített hibái lekerüljenek a napirendről, ahhoz magát a védelmet kell összerakni, és az időzített bombákat eltávolítani. Erre most jó esély is van. Legyen bármilyen erős támadósorunk, a kiélezett meccsekhez elengedhetetlen a biztos védelem, erre az Atleti elleni meccs vagy a 2006-os tavaszi menetelésünk a legjobb példák. Európa csúcsára csak akkor tudtunk mindig feljutni, amikor volt egy megbízható védelmünk is, a '92-es döntőt se nyerjük meg, ha Koemanék hátul bénáznak, és ajándékoznak egy gólt az ellenfélnek. Nem fért volna bele. 0-0 volt rendes játékidőben. Ha elkezdenek hülyéskedni, bukjuk a döntőt, sőt, el se jutunk odáig, mert a Kaiserslautern már korábban kiszórt volna minket.

Rijkaard atomvédelmet rakott össze, a labdakihozatalaink is akkor voltak a legpengésebbek. A madridisták azon szörnyülködtek, hogy a mi védelmünk még Victor Valdés-ből is Zamora-díjas kapust csinál. Aztán ott volt Mascherano, sosem felejtem el az Arsenal elleni legendás mentését, ami a megmenekülésünket és a továbbjutásunkat eredményezte. Fénykorában Piqué is egy nagyon jó hátvéd volt, csak nem tudott időben félreállni. Nagyon kíváncsi vagyok arra, hogy Koeman valódi megoldáshoz fog-e folyamodni, vagy megmarad a Messi által kritizált, jó öreg lyuktömködős, más csapatrészből játékost átirányítós bűvészkedésnél. Én attól tartok, hogy a Lenglet-de Jong-párost fogja nyomatni, remélem, hogy nem ez lesz.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.11.27. 22:17:15

gránit írta:
2020.11.24. 20:52:50
Hitvita.....és emiatt meddő ez a vita....ráció kontra érzelem, vágy.....illetve a múlt keresése.....
Camp Nouba gólokért járnak az emberek, nem bunkerfociért.....persze, ez tiszta sor....lenne három sor MSN....talán a tizedik játékos sem kellene, vagy legyen Henry, Eto, Villa???.... a kapus pedig labdaszedők helyett....ehhez kellett egy jó generáció, egy tudatosan és szerencsésen (ezt jó értelemben értem, jókor jó helyen a megfelelő emberek stb, tehát nem véletlen szerencse!) összeálló rendszer.....el tudták dugni a labdát, kimagasló technikai tudás, kiváló fizikális állapot....kimagasló és érett játékosok, gólvágók....
Nyilván minden Barca szurkoló ezt szeretné látni.....szerencsések voltunk, hogy hosszú évekig ilyen csapatunk volt....persze az a csapat is képes volt hajmeresztő dolgokra hátul....egy kósza beadásból - amire ellenfél játékos nem is érkezett - simán öngól is összejött....de egyben volt minden és rúgtunk utána hármat, vagy ha kikaptunk, mert ilyen is volt, akkor a következő meccsen gurítottunk egy ötöst.....
Csak ma, ma van....más játékosok, más generáció, más egyéniségek, más körülmények....minden más....és attól lesz egyben a mai csapat, ha önmaguk lehetőségeihez és képességeihez leginkább alkalmazkodva vannak összerakva.....és jelenleg ezt normális védelem nélkül lehetetlenség összerakni, egyszerűen képtelenség....
Érjen be szerencsésen Fati, Pedri, Puig korosztály, és a védelem szó kerüljön ki a fórum szótárából!
Sindic de Socis
Barça C
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2020.11.27. 15:48:37

2020.11.27. 16:00:11

gránit írta:
2020.11.24. 20:52:50
mess2009 írta:
2020.11.24. 20:05:08

viszont van egy logikai bökkenője: 0 góllal nem lehet meccset nyerni, sőt semmit sem.
A kérdés arra vonatkozott, hogy ha kritizálom a támadósort, és egyben kritizálom a védelmet, miért teszel úgy, mintha a támadósort nem kritizáltam volna, és miért váltotta ki belőled azt a reflexet, hogy szerintem gól nélkül lehet nyerni (ezt neveztem irreleváns válasznak).
Ezt az érvelési hibát hívják "hamis dilemmának", elkövetőit pedig mess-ire el kell kerülni.

Jöhet Oscar Mingueza és Ronald Araujo.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.11.24. 20:52:50

mess2009 írta:
2020.11.24. 20:05:08

remélem segítettem.
Részben igen, így részben köszönöm. A kérdés arra vonatkozott, hogy ha kritizálom a támadósort, és egyben kritizálom a védelmet, miért teszel úgy, mintha a támadósort nem kritizáltam volna, és miért váltotta ki belőled azt a reflexet, hogy szerintem gól nélkül lehet nyerni (ezt neveztem irreleváns válasznak). Erre lettem volna kíváncsi. Erre ugyan nem jött válasz, de másra igen, ami sok mindent megmagyaráz. Nem azért neveztem irrelevánsnak, mert önmagában ne lenne igaz, hogy gól nélkül nem lehet nyerni. Hanem azért volt irreleváns válasz, mert ennek nem állítottam az ellenkezőjét.

mess2009 írta:
2020.11.24. 20:05:08

"egy patent védelemmel (azt csúcsra járatva) egy pontot lehet szerezni"
Egy patent védelemmel akár három pontot is meg tudsz egy meccsen menteni. Sőt, nem is kell patentnek lennie, elég, ha nem két időzített bomba van a védelemben. Ami nem azt jelenti, hogy tudunk szerzett gól nélkül nyerni.

Abban viszont segítettél - és végső soron erre voltam kíváncsi -, hogy az említett reflex miért jön elő szinte sablonszerűen. Az alap felfogás sokaknál az, hogy rúgjunk jó sok gólt - eddig a pontig én is maximálisan osztom a szemléletedet -, és akkor mindegy, hogy mi van hátul. És mivel a sok gólt várják, ingerli őket, hogy valaki egy másik dologgal is foglalkozik. Én még azt is megértem, hogy valaki prioritásokat állít fel, hogy az egyik fontosabb, mint a másik, bár ezzel sem értek egyet, mert pont a góltermelés beszakadása miatt nem engedhetjük meg magunknak azt, ami többek között a hétvégén is történt.

Nyilván ha lőnénk meccsenként hármat, most nem beszélnénk erről. De nem lövünk meccsenként átlagban hármat, és ezért esik más megvilágításba a védelem is. De abban mindenképpen segítettél - és nem csak te -, hogy számodra/számotokra ez elsősorban egy érzelmi/felfogásbeli kérdés, így rád/rátok hagyom. Az én hibám is, hogy ebbe a hitvitába belementem, és nem engedtem el már akkor magam mellett azt, hogy hát nem kell nekünk szűrő, mer' másnak sincs, meg mer' másnak is van, aztán mégis kapnak gólokat. Mert bár a mi csapatunk kirakós puzzle-je teljesen más darabkákat igényelne, mint azoknak a csapatoknak a kirakós puzzle-je, nem ismertem fel, hogy ez egy hitvita, így komolyan vettem és belementem.

Igen, ha lőnénk hármat, nem lenne gond, ha kapnánk egyet. A probléma az (is), hogy nem lövünk annyit, amennyi ezt biztonsággal ellensúlyozná. Ha egy védelmi baki miatt elúszik egy meccs, nyilván lehet azt mondani, hogy miért nem lőttünk kettőt, pont ezért írtuk azt akkor, amire válaszoltál, hogy a jelenlegi helyzethez kell alkalmazkodunk, mert most két időzített bomba nem fér bele hátul. Amire irreleváns válasz volt az, hogy szerzett gól nélkül nem lehet nyerni, mert egyrész én/mi nem állítottuk ennek az ellenkezőjét, másrészt az egy pont még mindig jobb lett volna, mint a nulla. De ezt hagyjuk is, mert akkora dráma és hitvita kerekedett olyan ártalmatlan állításokból, hogy "szükségünk van szűrőre" meg "a védelmet erősíteni most olcsóbb" vagy "alkalmazkodnunk kell a jelenlegi helyzethez", hogy az tényleg részben komikus, részben megdöbbentő.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2020.11.24. 20:49:04

Ki nem állhatom Giroud-t, de megint gólt rúgott, ha már nem volt pénzünk venni játékosokat, akkor őt és mondjuk Kantét lehet adták volna occsón kölcsönbe. Hosszabb időre meg nem is kellenek. Bár tudom, mi 4-5 évre vagyonokért igazolunk csak 30 felettieket vagy noname játékosokat is. Mondjuk Boatenget nehéz lenne überelni.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2020.11.24. 20:05:08

gránit írta:
2020.11.24. 11:23:44
mess2009 írta:
2020.11.24. 09:08:35


ennek (az okoskodásnak) viszont van egy logikai bökkenője: 0 góllal nem lehet meccset nyerni, sőt semmit sem.
azon kívül a góltalanság ugyanúgy mentális fék, mint egy bekapott (potya) gól.
ha az a nyomasztó légkör alakul ki, hogy egy bekapott góllal is padlóra lehet küldeni, mert úgysem (vagyunk) képesek válaszolni, nos ez bizony gáz....
a megoldás nyilván az arányos csapat építés, vagy a meglévő gyengeség tudatos kompenzálása (taktika, hozzáállás, edző....stb)
ami most történik az nagyjából világos: egy Messire kihegyezett csapat Messi ...hogy is fogalmazzam?! drámai visszaesésével (mondjuk) bele szürkült az amúgy sem acélos Spanyol Ligába.[/b]
Lehet egy kérdésem? Ha valaki világosan leírja, milyen súlyos gondokat lát a támadósorban, sőt, azt is leírja, hogy már nem tud rácsodálkozni arra, hogy Griezmann-nak Barcelonában nem megy, és az 50. off meccse után nem tud meglepődni azon, hogy az 51. meccse is off, akkor a védelem ezzel párhuzamos és ezt ki nem záró kritikája esetén miért ugrik valaki, mint Pavlov kutyája, hogy "de bezzeg a góltalanság", és kezd bele egy teljesen irreleváns litániába a góltalanság problémájáról? Miközben aki(k)nek címzed, nem látják kevésbé sötéten a támadósor helyzetét, mint te. Ez nagyon érdekelne. Most tényleg, tekintsünk el attól, hogy nem tudtad értelmezni egyikünk üzenetét sem, inkább a válaszod miértje érdekel, mert van az, hogy a védelem kritikája esetén úgy bukkan fel reflex-szerűen ellen-témaként a támadósor helyzete, hogy a támadósor porrá lett szidva a hozzászólásban, amire reagáltál. Tényleg nagyon kíváncsi vagyok erre, és előre is köszönöm szépen a választ! Ez már pszichológia (is), de lehet, hogy csak vannak, akik kizárólag sok szerzett gólt akarnak látni, és minden ezzel nem 100%-ban megegyező véleményre már reflex-választ adnak. Nagyon kíváncsi vagyok erre, és köszönöm, ha tudsz ebben segíteni.

A védelem megerősítése olcsóbb, nyilván ezért is van terítéken Eric Garcia.
nekem itt elsősorban attól kell eltekintenem, hogy nyájas kérdésbe csomagolva sértegetsz.
nos el van tekintve.
érdemben pedig: egy patent védelemmel (azt csúcsra járatva) egy pontot lehet szerezni, a három ponthoz pedig győzelem vagyis min eggyel több gól kell mint amit a védelem beszed. (azt a poént most kihagyhatjuk, hogy a védők is rúghatnak gólt....) lehet ez irreleváns (neked) de ettől még cáfolhatatlan tény.
nem szégyellem mert ez is tény: a sok szerzett gólt nagyon szeretem látni, míg a beszedettektől inkább dühöngök ennek azonban sajnos semmi köze a Barca gondjaihoz... na erre jó lenne: irreleváns.
miután a hsz.-eid - remélem nem bántalak meg vele - nem a relativitás elmélet szintjén mozognak, nem gondolom, hogy ne lenne érthető csekély figyelemmel is.
legfeljebb nem értek egyet velük.....tán ez nem ugyanaz. felesleges hangsúlyozni, hogy milyen csapatrészeket mikor szidunk, többnyire akkor amikor rá szolgálnak. a magam részéről igyekeztem az egyoldalúság logikai bökkenőjére rámutatni, sőt leírtam a bajok általam vélt egyik fő okát is. sőt még azt is, hogy a csapatrészeket bizony együtt kell kezelni vagy a meglévő aránytalanságokat kiküszöbölni ...ha lehet.
remélem segítettem.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2020.11.24. 19:32:04

gránit írta:
2020.11.24. 18:38:57
Messi amúgy középen játszva futotta a legsikeresebb éveit, a legtermékenyebb szezonjai akkor voltak, amikor már középre húzódott. Hogy ez pontosan mikor kezdődött, már nem emlékszem. Ibra távozása után, de hogy rögtön, minden átmenet nélkül, vagy kicsit később, erre nem emlékszem már. A 2011-es BL-döntő emlékeit felidézve, akkor már egyértelműen középen játszott. Ennek persze két okból nincs jelentősége, egyrészt, mert lehet, hogy szélről indulva még ennél is termékenyebb lehetett volna, másrészt, ennek már sok-sok éve, és ma már egyértelműen rossz helyen van. Nem tud ma már átszlalomozni a betömörülő embertömegen, igazán sistergős szólógólt sem lőtt így már jó ideje. Szélről indulva több 1 vs 1-re lenne lehetősége, így jóval hatékonyabb lehetne.

....

Így van, pontosan emiatt én gyakran nem is látok semmilyen 4-2-3-1-et, hanem inkább egy ömlesztett, irányító nélküli 4-2-4-et. A 4-2-3-1 a hivatalos, de inkább egy ömlesztett össze-visszaság van elől.
Én bevallom, 10-13 közt szüneteltem kb a futball nézésében, vagy legalábbis csak klasszikókat meg 1-2 fontosabb meccset néztem, így ez nincs meg sajna annyira. De az elmúlt 5 év, meg a fiatalkori énje mindenképp erősebb volt szélről, ahogy te is írod, talán annyira nincs is jelentősége annak a bizonyos időszaknak. Eleve a foci is változott, keményebbek lettek a védekezések is, erősebbek a védők fizikailag is. Az 100%, hogy most rossz helyen van, de amíg annak ellenére sem látja be az edző, hogy egy amúgy remek passzban lévő Cou és Pedri (Puig) kerül el a helyükről csak amiatt, hogy rossz helyen szerepeltethesse, addig nem látok reményt a gólözönökre, mert ahogy írtam, mindenki posztidegen helyen játszik rendszeresen. A szezonkezdésünk egész korrekt volt, akkor Cou irányított és Messi volt a "9-es", ami megint gázos, de még mindig sokkal jobb, és az egész foci sokkal menőbb volt egy remek Couval irányítóként, akit Pedri amúgy azon a poszton tényleg remekül, érett focival váltott is. Még Griez bénázása is kevésbé volt problémás jobboldalon, mert amúgy pörgött a foci. Rossz és rossz közül inkább preferálnám ezt, és inkább Griezt dobjuk ki posztidegen helyre, akinek úgyis hóttmindegy, és ne Cout aki meccseket tud eldönteni.

4-2-4, igen, mióta nem Cou van középen/Pedri. Esetenként 3-7-re, szélsőséges esetben 1-9-re változik. :D Remélem - bár addigra csak kirúgják - majd a BL negyeddöntőben egy Liverpool ellen a 60. percben is meghúzza, és akkor még a tavalyit is alul fogjuk múlni, mondjuk egy 10-essel a kapott gólok rublikában :D Ha még egy Getafe is kihagyott vagy 3 1 v 1 kapussal szembeni ziccert pár percen belül, mert nem hitték el, mi történik. :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.11.24. 18:38:57

Messi amúgy középen játszva futotta a legsikeresebb éveit, a legtermékenyebb szezonjai akkor voltak, amikor már középre húzódott. Hogy ez pontosan mikor kezdődött, már nem emlékszem. Ibra távozása után, de hogy rögtön, minden átmenet nélkül, vagy kicsit később, erre nem emlékszem már. A 2011-es BL-döntő emlékeit felidézve, akkor már egyértelműen középen játszott. Ennek persze két okból nincs jelentősége, egyrészt, mert lehet, hogy szélről indulva még ennél is termékenyebb lehetett volna, másrészt, ennek már sok-sok éve, és ma már egyértelműen rossz helyen van. Nem tud ma már átszlalomozni a betömörülő embertömegen, igazán sistergős szólógólt sem lőtt így már jó ideje. Szélről indulva több 1 vs 1-re lenne lehetősége, így jóval hatékonyabb lehetne.

bence0330 írta:
2020.11.24. 14:20:05

Koemannak viszont vagy váltania kell, vagy el kell küldeni őt, mert ez, hogy mindenkit posztidegen helyen játszat, vagy Fifázgat rossz eredménynél 6-7 egymás lábát taposó támadóval kp nélkül, ez nagyon gáz. A Puig téma is gáz, de védhető, ezek viszont nem, és sokba került már eddig is nagyon.
Így van, pontosan emiatt én gyakran nem is látok semmilyen 4-2-3-1-et, hanem inkább egy ömlesztett, irányító nélküli 4-2-4-et. A 4-2-3-1 a hivatalos, de inkább egy ömlesztett össze-visszaság van elől.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.11.24. 16:12:29

Kedvenc csapatunk problémái nem ma fognak megoldódni, de :
- Barto valahogy csak eltünt
- Piqué, SR, Busi tengelyt a vezetők, edzők helyett az élet tette félre és nem ezen játékosok zsenialitása miatt tátong üresen a helyük. Egészséges klubban eleve max padon lett volna helyük Lenglet-vel egyetemben, akt vegyünk úgy, hogy most be kell szállnia a padról.
- január végére új elnök várható
- igazolási lehetőség januárig nincs (házon belüli megoldások lehetnek)

Van viszont egy aktuális edző, akitől a problémák ellenére elvárható lenne, hogy a jelenlegi játékosokat a tudásuk és képességeik szerinti posztokon szerepeltesse. Ne óvatoskodjon, legyen rugalmas és kreatív. Ki lehet mászni a jelenlegi helyzetből, nem a kifogásokat kell keresni, adott az edzői képességek bizonyítási lehetősége. Egyáltalán nem hálátlan feladat.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2020.11.24. 15:26:22

gránit írta:
2020.11.24. 14:39:34

Messi szerintem is hatékonyabb lenne szélről befelé mozogva. Sajnos már nincs meg a robbanékonysága ahhoz, hogy az előtte betömörülő embertömegen átkígyózza magát, így folyamatosan fennakad a dzsumbujban. Miközben szélről befelé mozogva többet tudna 1 vs 1-ezni. Araújo visszatérését én is várom már. Nem tudjuk, hogy lesz-e belőle klasszis hátvéd, de ha csak nem egy két lábon járó időzített bomba lesz, az már előrelépés lenne. Bízok benne. Koeman FIFA-zásával kapcsolatban az zavar leginkább, hogy vesztett helyzetben becsődít minden támadót, miközben nincs irányító, aki eljuttatná hozzájuk a labdát (pl. Puig).
Persze, ez az én bajom is. Nem a támadók számával volt baj sosem, hanem

a.: A támadók hatékonyságával (ziccerek kihagyása)
b.: Kreatív megoldások hiányában (tiki-töketlenkedés)

Az elsőt mentális felkészítéssel meg lehet oldani, esetenként posztcserével. Utóbbiba meg pont a kreatív kp hiányzik, ami sajna a 4-2-3-1 sajátossága eleve, de még rá is tesz egy lapáttal Puig kihagyásával, a két irányjtó kp szélre kitoloncolásával Messi "javára", aki eleve rossz helyen van szintén. Most is van pát kp-sunk, akiket csak azért nem játszat, mert két szűrőt akar mindenáron egy szűrőtlen keretből. :D

Messivel kapcsolatban egy dologban nem értek csak egyet, és ott is nagyon kicsi a nézetkülönbségünk: szerintem sokkal kevesebbet lassult. Régen sem volt igazán jó középen, pláne egy ATM vagy Getafe típusú ellenfél ellen, ahol tényleg körbevették őt bástyaként. Jobb szélen szlalomozott kifogástalanul mindig is, és most is elképesztő volt pár megmozdulása 3-4 meccsen, mikor odakerült véletlenül. Szerintem 1 v 1-ben senkinek semmi köze hozzá még mindig, értsd egy csúcsformában lévő Virgil-nek sem, de szélről 2-3-4 emberen is át tud siklani, mert ott nem egymás mellett állnak toronyként 4-en. De mindig is ezt csinálta, szóval én nem látom a nagy sebességvisszaesést, a régi Messihez képest, egyszerűen betették a tőle idegen helyre a darálóba. 25 évesen is pont ennyi gólt lőtt volna szerintem innen, meg pont ugyanígy megakasztották volna, mint most, mert nincs ember, aki ott át tudja verekedni magát.

Mindezt elmondva, ez tisztán Ronald Kókler hibája. Nem véletlenségből, hanem rossz taktikai húzások miatt nem rúg épp most gólt meg cselez le mindenkit, pláne, hogy mostanság a kedve is megvolt szerintem, lásd Betis elleni meccset, ahol még Griezzel is hogy örültek egymásnak, és mennyire önzetlenek voltak.

Araujo meg ha már nem is fejlődne, akkor is überelné a jelenlegi szintet hátul. Azért már jópár meccsen láttuk, tán egy APRÓ hibájára emlékszem idénről, valakit nem fogott rendesen egy oldalról érkező beadásnál, de nem emlékszem, melyik meccs volt. Ez meg mindegyik védőnél benne van. De amúgy is fejlődni fog, helyezkedésben pláne, mert nagyon fiatal, csak azt akartam kihangsúlyozni, hogy még anélkül is tökéletes lenne - pont mint Puig, aki szintén már most zseniális, nemhogy ha még hagynák fejlődni is...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.11.24. 14:39:34

bence0330 írta:
2020.11.24. 14:20:05

Messi azon az 1-2 meccsen, ahol kikeveredett a jobbszélre, összehozott pár olyan tizenegyest, mint régen, átszlalomozva 2-3 emberen, és aztán kb a 4. tudta valahogy felvágni - mert volt helye. Még azt az egy szem akciógólját is jobbról bekeveredve lőtte. Ha Ronald Kontár ezt végre észrevenné, és odatenné, ahol már többszáz gólt lőtt, és nem középen sanyargatnánk, akkor Grieznek is kicsit több helye lenne középen, mögé lehetne tenni Cou-t a normál posztjára és cserének (sajna, Puig helyett) Pedrit, és máris MINDENKI a helyén játszana. Így a tömegben veszik el Messi
Messi szerintem is hatékonyabb lenne szélről befelé mozogva. Sajnos már nincs meg a robbanékonysága ahhoz, hogy az előtte betömörülő embertömegen átkígyózza magát, így folyamatosan fennakad a dzsumbujban. Miközben szélről befelé mozogva többet tudna 1 vs 1-ezni. Araújo visszatérését én is várom már. Nem tudjuk, hogy lesz-e belőle klasszis hátvéd, de ha csak nem egy két lábon járó időzített bomba lesz, az már előrelépés lenne. Bízok benne. Koeman FIFA-zásával kapcsolatban az zavar leginkább, hogy vesztett helyzetben becsődít minden támadót, miközben nincs irányító, aki eljuttatná hozzájuk a labdát (pl. Puig).
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2020.11.24. 14:20:05

Szerintem rengeteg minden tud itt még elbillenni jó irányba. Az elképesztő fejnehéz sorsolás, amin túl vagyunk. Vagy pl. a két sérülés, bármennyire sajnálom őket, nagyon jól is elsülhet még. Araujo visszatérése, Puig esetlegesen akár be is verekedheti még magát. Messi azon az 1-2 meccsen, ahol kikeveredett a jobbszélre, összehozott pár olyan tizenegyest, mint régen, átszlalomozva 2-3 emberen, és aztán kb a 4. tudta valahogy felvágni - mert volt helye. Még azt az egy szem akciógólját is jobbról bekeveredve lőtte. Ha Ronald Kontár ezt végre észrevenné, és odatenné, ahol már többszáz gólt lőtt, és nem középen sanyargatnánk, akkor Grieznek is kicsit több helye lenne középen, mögé lehetne tenni Cou-t a normál posztjára és cserének (sajna, Puig helyett) Pedrit, és máris MINDENKI a helyén játszana. Így a tömegben veszik el Messi, Cou és Pedri 0-ák, nem önhibájukból, hanem mert nem szélsők, Dembélé meg ugyan kicsit jobb a jobb oldalon, de ő számít itt a legkevésbé szerintem. Szerintem így egy csapásra több gólos meccseink lennének, amik elfednék az amúgy nyilván létező hátsó problémáinkat.

Vizuális szemléltetésképp: Koeman féle tökéletesen posztidegen támadókvartett:


Griez(második támadó)
Pedri/Cou(támadóközéppályások) - Messi(jobbszélső) - Dembélé(jobbszélső, oké, de teljesen kétlábas)

4 ember közül 1 van a helyén, de Dembi is jó a másik oldalon Fati helyett, sőt, balszélsőnk amúgy sincs, szóval most ott a helye.

Normál felállás ugyanezen játékosokból, poszthűen:

Griez(Braith)
Dembélé - Cou/Pedri - Messi

Oké, Griez itt sem tökéletes, de kicsit szabadabb lenne, meg amúgy is szerintem ez a 100-ad rangú kérdés most. Azon kívül mindenki a helyén lenne.

Szerintem konkrétan ennyi kéne és bajnokesélyesek lennénk. Túl vagyunk minden kemény ellenfelen, ha elkezdünk gólokat rúgni, mindegy lesz 1-1 beszedett gól. Nem mondom, hogy Bayern meg Liverpool nem tudna eléggé megverni egy negyed-elődöntőben a BL-ben de ne felejtsük el, addig sokminden történhet, és az már egyenes kiesés szakasz, ahol bármi megtörténhet. Amúgy meg oda legalább már kvázi bejutottunk, kvázi elsőként.

Koemannak viszont vagy váltania kell, vagy el kell küldeni őt, mert ez, hogy mindenkit posztidegen helyen játszat, vagy Fifázgat rossz eredménynél 6-7 egymás lábát taposó támadóval kp nélkül, ez nagyon gáz. A Puig téma is gáz, de védhető, ezek viszont nem, és sokba került már eddig is nagyon.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.11.24. 14:02:47

Peter írta:
2020.11.24. 13:54:36

Nincs új a nap alatt....alapok - ez a fociban a védelem - nélkül semmi sem fog működni....
Ott a pont.

Látod, Chino. Ha valaki érvel, azzal egyetértek. Veled azért nem értek egyet, mert te nem érvelsz, csak drámázol és fröcsögsz. De ezt a drámát én a magam részéről hivatalosan befejeztem, ez most már legyen tényleg a te monodrámád, amiben én nem kívánok még csak mellékszereplő sem lenni. Címezheted nekem a választ, ha cikinek érzed magadnak címezni - bár szerintem nem az, az ember akkor is magában beszél, ha gondolkodik -, én ezt a magam részéről lezártam.

Lapozzunk. Messi nem játszik este, várom a "titánok" kibontakozását, akik Messi árnyékában nagyon el vannak nyomva.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.11.24. 13:54:36

A labdarúgásnak is van "lelke", pszichológiája....csak egy aktuális példa :
Chelsea....jó kis támadó kerettel indultak a szezonnak, mégis böfögtek induláskor....Lampard lecserélte Kepát, a világ legrdágábban vett kapusát....és elkezdtek elöl is bemenni a helyzetek.

Nincs új a nap alatt....alapok - ez a fociban a védelem - nélkül semmi sem fog működni....
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.11.24. 13:38:03

Chino írta:
2020.11.24. 12:50:53
Azért értelmetlen a példád, mert a támadóalakzat tavaly sem volt már problémamentes. Én nem egy hirtelen, egyik pillanatról a másikra történő romlást látok, hanem egy fokozatos romlást, amit Messi sokáig el tudott fedni. Azzal pedig nem értek egyet, hogy a hibát mindig csak egy ponton kell (elsősorban) keresni. Ha szerinted a támadóalakzat formaromlása jelentősebb, akkor bennük kell elsősorban keresni a hibát. Szerintem meg a rangsorolással csak odázzuk az egyik csapatrész problémáinak a megoldását. Szerintem nem kell elfogadni, hogy a védelem akkor lehet magától értetődően rossz és rangsoroljuk ezt a témát hátra, csak mert tavaly is rossz volt, és csak mert az ottani formazuhanás korábban következett be (kb. Umtiti kidőlése óta). De ezt egyszer már leírtam neked, hogy ez nem egy vagy-vagy kérdés. És az a furcsa, hogy bár kivont szablyával esküdözöl, hogy te nem mosdatod a védelmet, kb. minden hozzászólásodban ezt teszed. Az én igazam az, hogy a védelem gyenge, és ennek gyakran hangot is adok. Te meg minden egyes alkalommal nekiállsz habzó szájjal drámázni. Vannak néhányan, akik ezt teszik - a habzó szájat kivéve -, aminek biztos megvan a maga oka, talán csak a sok gól érdekli őket, még bíznak ennek a támadóalakulatnak a formajavulásában, vagy egyszerűen csak egy sok gólos Barcát akarnak, és minden, ezzel nem teljesen megegyező véleményt egy sok gólos Barca elleni támadásnak vélnek stb. Ezekkel a hozzászólásokkal nem értek egyet, de el tudom fogadni a véleményüket, ahogy csababarca véleményét is elfogadom, hogy ő még lát esélyt ennek a támadóalakulatnak a feljavulásában. Én nem, de el tudom fogadni a másik véleményét. Amit nem tudok elfogadni, az a te fröcsögésed és a monodrámádba illő önellentmondásaid. Leírhatod ezerszer, hogy te nem mosdatod a védelmet, de, az előbb is ezt tetted. Számomra nem magától értetődő egy csapatrész gyengesége, akkor sem, ha egy másik csapatrész formája zuhan. Ez ennyire egyszerű, és ezt már ezerszer körbejártuk, de te minden egyes alkalommal gerjeszted ezt a monodrámát.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2020.11.24. 14:15:09-kor.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.11.24. 12:50:53

gránit írta:
2020.11.24. 12:34:34
Ne haragudj, de te tudsz olvasni? Funkcionálisan. Írtam egy hozzászólást, hogy a védelem megerősítése olcsóbb lenne. Erre jött egy válasz - ha Pavlov ezt láthatná! -, hogy nulla góllal nem lehet mérkőzést nyerni (miközben nem állítottam ennek az ellenkezőjét). Erről a jelenségre írtam, hogy a védelem kritikája esetén vannak, akik azonnal a támadósorra terelnek. Ez egy jelenség, ezt felettébb furcsának tartom.

Te például azt írtad - mosdatásképpen, ha már ennyire szereted ezt a szót :mrgreen: -, hogy tavaly is nyeltük a gólokat. Ja, buktuk is a bajnokságot. Semmi értelme az effajta mosdatásnak. Miközben a Madrid egy kevesebbet bakizó védelemmel 70 szerzett góllal bajnok tudott lenni. Itt nem betonvédelemről van szó, arra itt nem is lenne pénz. Egy minimális elvárásról írtam csak, hogy ha nem két időzített bomba lófrálna a pályán, már jóval beljebb lennénk. Ami nem zárja ki azt, hogy elől is elképesztően nagy gondok vannak. Braithwaite impotens ténykedéséről írsz. Erről írtam én azt, hogy ebben a csapatrészben meg én nem látok többet. Teljesen el tudom fogadni, ha valaki azt monda, ő még lát esélyt ebben a támadóalakzatban, lásd csababarca. Ő még bízik bennük, én már nem, de elfogadom a véleményét. De te impotenciáról írsz, miközben ugyanabban a hozzászólásban arról litániázol, hogy több van bennük... #-o Nem, nincs több Braithwaite-ben, sorry. És nem az az érdekes, hogy szerinted több van bennük, az egy vélemény lenne, amit el lehetne fogadni. De te egyszerre tartod őt impotensnek és várod a csodát meg az előrelépést.

Azzal meg kifejezetten nem értek egyet, hogy ha a védelmek krémjéből valaki a Barcelonába igazolna, csak azért kezdene el bohóckodni és ki nem kényszerített hibákat elkövetni, mert a Barcelonába igazolt. Ez a jelenlegi bohóc-társulatnak már olyan szintű mosdatása és mentegetése, ami ne haragudj, nem érdekel. De ezt írtam már neked.
Esküszöm te nem tudsz szöveget értelmezni, olvasd el még egyszer hátha rájössz. Én feelhoztam egy példát, hogy mi lenne, ha megfordítanánk a szituációt, erre elkezdesz össze-vissza írogatni.

"Azzal meg kifejezetten nem értek egyet, hogy ha a védelmek krémjéből valaki a Barcelonába igazolna, csak azért kezdene el bohóckodni és ki nem kényszerített hibákat elkövetni, mert a Barcelonába igazolt."
Arra azért válaszolj már, hogy ez neked honnan jött, mert valamit nagyon benéztél.

De most már hagyjuk is, mert olyan berögzötten kapaszkodsz az igazadba, hogy nincs az akinek a normális érvét akár csak megfontolnád.
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.11.24. 12:34:34

Chino írta:
2020.11.24. 12:19:02


Nem tudom, hogy te nem akarod vagy nem tudod megérteni, amit itt többen leírtak.
Nem azzal védi senki a védelmet, hogy a támadósor is gáz, hanem hogy elől sokkal több van azokban a játékosokban.
Egy példa: Ha hátul lenne egy Van Dijk-Hummels (most beírtam két nevet)duó, akik eddig elég jól működtek, alig kaptunk gólokat, most elkezdenének folyamatosan bohózatba illő hibákat csinálni. Elől meg ilyen Braitwaithe-ek játszanának évek óta totál impotensen.
Nem náluk keresnénk elsősorban a hibákat, hogy nem lőnek meccsenként 2-3 gólt, hanem hátul, ahol olyanok játszanak, akik minőségben, képességeikben a topon vannak, de valamiért kabaréba illő teljesítményt hoznak. A támadókban egyszerűen ennyi van, jó cserejátékosok, de egyik sem a kezdőbe való, Van Dijk-éknál pedig valami nagyon nincsen rendben és ez az ami érthetetlen.
Előre viszont nem volt esély igazolni.

Talán képes vagy így megérteni, hogy az emberek itt mire gondolnak és nem folyamatosan azzal jönnél, hogy a védelmet azzal mosdatjuk, hogy a támadok is sz...ok, meg hogy ellentmondunk magunknak, mert ha figyelmesen olvasol nincs ilyenről szó.
Ne haragudj, de te tudsz olvasni? Funkcionálisan. Írtam egy hozzászólást, hogy a védelem megerősítése olcsóbb lenne. Erre jött egy válasz - ha Pavlov ezt láthatná! -, hogy nulla góllal nem lehet mérkőzést nyerni (miközben nem állítottam ennek az ellenkezőjét). Erre a jelenségre írtam, hogy a védelem kritikája esetén vannak, akik azonnal a támadósorra terelnek. Ez egy jelenség, ezt felettébb furcsának tartom.

Te például azt írtad - mosdatásképpen, ha már ennyire szereted ezt a szót :mrgreen: -, hogy tavaly is nyeltük a gólokat. Ja, buktuk is a bajnokságot. Semmi értelme az effajta mosdatásnak. Miközben a Madrid egy kevesebbet bakizó védelemmel 70 szerzett góllal bajnok tudott lenni. Itt nem betonvédelemről van szó, arra itt nem is lenne pénz. Egy minimális elvárásról írtam csak, hogy ha nem két időzített bomba lófrálna a pályán, már jóval beljebb lennénk. Ami nem zárja ki azt, hogy elől is elképesztően nagy gondok vannak. Braithwaite impotens ténykedéséről írsz. Erről írtam én azt, hogy ebben a csapatrészben meg én nem látok többet. Teljesen el tudom fogadni, ha valaki azt monda, ő még lát esélyt ebben a támadóalakzatban, lásd csababarca. Ő még bízik bennük, én már nem, de elfogadom a véleményét. De te impotenciáról írsz, miközben ugyanabban a hozzászólásban arról litániázol, hogy több van bennük... #-o Nem, nincs több Braithwaite-ben, sorry. És nem az az érdekes, hogy szerinted több van bennük, az egy vélemény lenne, amit el lehetne fogadni. De te egyszerre tartod őt impotensnek és várod a csodát meg az előrelépést, meg írod már le van n+1. alkalommal, hogy szerinted mennyivel több van bennük. A SZERINTED impotensekben... #-o

Azzal meg kifejezetten nem értek egyet, hogy ha a védelmek krémjéből valaki a Barcelonába igazolna, csak azért kezdene el bohóckodni és ki nem kényszerített hibákat elkövetni, mert a Barcelonába igazolt. Ez a jelenlegi bohóc-társulatnak már olyan szintű mosdatása és mentegetése, ami ne haragudj, nem érdekel. De ezt írtam már neked.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2020.11.24. 12:52:39-kor.
Válasz küldése