Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.11.25. 15:31:15

Peter írta:
2020.11.25. 14:16:27
gránit írta:
2020.11.25. 13:15:29
Pedri még csak 18 éves - éppen ma! :D -, így nem marasztalnám el, viszont Puig ritmusváltásaiban én többet látok, jobban ki tudja mozdítani a védelmet az állásaiból. Pedri nekem statikusabbnak tűnik. Lehetnének akár egyszerre is a pályán, csak nem ebben a 4-2-4-féle furcsaságban. Ebben a modellben Pedrinek is csak egy tőle idegen poszton van hely, teljesen súlytalan is volt az Atleti ellen.
4-3-3 lenne ideális, de akár a 3-4-3 felállásban még több lehetne.....jobban "uralva" a középpályát
Támogatom. A 4-3-3 jó lenne, egy vkp-val és két irányítóval. Ez a két mélységi középpályásos dolog nekem sem tetszik. Se nem szűrnek, se nem irányítanak, Pjanic-ot tegnap észre sem vettem a pályán, annyira funkciótlan volt. "Kedvencem" még, amikor hátrányban Koeman nyakra-főre beküldi a támadókat, de irányítót egyet se, aki el is juttatná hozzájuk a labdát. Ezért szakadozik a kép ebben az ömlesztett 4-2-4-ben, ez egy 50 éve kihalt formáció, amit pontosan az a célkitűzés haladott meg, amit említettél, a középpálya uralása és a kreatív középpályások.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.11.25. 14:16:27

gránit írta:
2020.11.25. 13:15:29
Pedri még csak 18 éves - éppen ma! :D -, így nem marasztalnám el, viszont Puig ritmusváltásaiban én többet látok, jobban ki tudja mozdítani a védelmet az állásaiból. Pedri nekem statikusabbnak tűnik. Lehetnének akár egyszerre is a pályán, csak nem ebben a 4-2-4-féle furcsaságban. Ebben a modellben Pedrinek is csak egy tőle idegen poszton van hely, teljesen súlytalan is volt az Atleti ellen.
4-3-3 lenne ideális, de akár a 3-4-3 felállásban még több lehetne.....jobban "uralva" a középpályát
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.25. 13:26:27

Barcahun írta:
2020.11.25. 13:03:38
Aztán most meg Braitwaith milyen szuper csatár lett, szerintem semmilyen, szinte bárkit oda lehetett volna tenni a Dinamo B ellen a ligából csatárposzton, valami hasonlót azért tudott volna, Grizi is végre azt tette, amit kell, helyzetből gólt, ami nála nem is annyira egyértelmű, ha kezdett volna, akkor most ő lenne sziper szuper marionk valószínű.



És most hogy mindenzt láttuk nézzúk, meg ahogy hétvégén Kűman úr De Jonggal védőt játszat, Grizivel 9s-t, Pedrit a szélen szenvedtetti posztján kivül, szorítsunk, hogy Dembele ne sérüljön meg, nézzük ahogy Messi hátrányba csipőre tett kézzel a kezdőkörben Man City mezébe képzeli magát, miközben Stegen még kivéd plussz 3 kapott gólt, de legalább vigasztal a tudat SR, Busi, Pique csak azért nem lesznek ott mert sérültek :mrgreen: =D> =P~
Griezmann is kezdett már a Dinamo ellen (otthon), nulla volt ott is. Ahogy eddig majdnem minden meccsen. Én nem nézném le Braithwaite-et, pláne úgy nem, hogy ilyen fos a keret.

Főoldali cikk, Koeman Mingueza-ról:

"A fejlődése szempontjából fontos lesz a folytonosság. Ma bizonyított, de még sokat kell dolgoznia. Öt-hat hétig edzett velünk, jó benyomást keltett bennünk. Megmutatta, hogy számíthatunk rá középhátvédként. Valószínű, hogy vasárnap újra ő lesz az egyik belső védő."

Reméljük...
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.11.25. 13:15:29

Pedri még csak 18 éves - éppen ma! :D -, így nem marasztalnám el, viszont Puig ritmusváltásaiban én többet látok, jobban ki tudja mozdítani a védelmet az állásaiból. Pedri nekem statikusabbnak tűnik. Lehetnének akár egyszerre is a pályán, csak nem ebben a 4-2-4-féle furcsaságban. Ebben a modellben Pedrinek is csak egy tőle idegen poszton van hely, teljesen súlytalan is volt az Atleti ellen.
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 570
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2020.11.25. 13:03:38

Páran ekézik Puigot, aki kifejezetten üdítő volt, és a helyzetéig 100%-osan játszott, onnan görcsösen az tény, de talán azért mert tudja, az 10 perce maradt, és akkor kell megmutatni mindent, miután nem kap lehetőséget. Pedri kontra Puig meg sztm felesleges téma, tőlem akár egyszerre is lehetnének pályán, meg egyenlő arányban kapnának lehetőséget talán az lenne ideális. Pedri uccsó 3 meccsen egy dekával nem jobb, mint Puig. Sztm mindkettő jó játékos, Pedri nekem kicsit alibi játékos, nem keverném össze az altatós tiki-takával, azt amit ő csinál, hiányzik belőle a kreatív bevállalósság egyelőre, több passzt nem vállalt már be, helyzet elemzéseknél már szembetűnő volt többször is. Viszont nagyon stabil és labdákat szerez, megtart. Volt nekünk Xavi-Inesta egyszerre pályán, szóval lehet itt még Pedri-Puig is és nem is baj, ha mind2n másba jók, sőt!

Aztán most meg Braitwaith milyen szuper csatár lett, szerintem semmilyen, szinte bárkit oda lehetett volna tenni a Dinamo B ellen a ligából csatárposzton, valami hasonlót azért tudott volna, Grizi is végre azt tette, amit kell, helyzetből gólt, ami nála nem is annyira egyértelmű, ha kezdett volna, akkor most ő lenne sziper szuper marionk valószínű.

Túlértékelni sem kell ezt a győzelmet, akármilyen viccesen hangzik, de pesten ez nem lett volna ilyen egyszerű győzelem, ha győzelem lett volna egyáltalán. Dinamo B ma harmat gyenge volt.

Ami viszont kimelendő, az a játékosok akarata, hogy egy összekavart kerettel kapott gól nélkül jönnek le végre, és Stegen is csak 1-2 bravurt mutatott ehhez, Alena és Mingueza meg simán jobb volt, mint a felnőtt csapatban a helyén játszó nagyok.

És most hogy mindenzt láttuk nézzúk, meg ahogy hétvégén Kűman úr De Jonggal védőt játszat, Grizivel 9s-t, Pedrit a szélen szenvedtetti posztján kivül, szorítsunk, hogy Dembele ne sérüljön meg, nézzük ahogy Messi hátrányba csipőre tett kézzel a kezdőkörben Man City mezébe képzeli magát, miközben Stegen még kivéd plussz 3 kapott gólt, de legalább vigasztal a tudat SR, Busi, Pique csak azért nem lesznek ott mert sérültek :mrgreen: =D> =P~
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.11.25. 12:46:50

Nyilván nem hasonlítható össze a kettő, de nekem a tavalyi utolsó Inter elleni csoportmeccsünk "érzete" volt....ott Valverde rendesen belenyúlt és felforgatta a gálát....csak aztán ennek semmi folytatása nem volt....most ugyan Koeman szorultabb helyzetben van a változtatások tekintetében és a kényszer is nagy úr, így csak bízni lehet abban, hogy akik rászolgáltak tegnap, azok kapnak kellő lehetőséget a folytatásban.....
Emlékezzünk vissza, amikor Pep elkezdte játszatni Busit annak idején, hányszor nem értettük, hogy mit erőlteti ezt a csetlő botló nyakigláb gyereket.....aztán csak összeállt idővel a "gyerek".
A tegnapi kezdőt tekintve és hosszabb jövőt nézve Firpo és Lenglet a leggyengébb láncszem....
Alena önmagához képest harapósabb volt, mint korábban bármikor
Trincao kap annyi lehetőséget, hogy ideje lenne többet mutatnia
Puig látszik, hogy nagyon akar, nyugodtabb légkörre lenne szüksége
Mingueza mély vízbe való.....érthetetlen, mire vártak eddig vele
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2020.11.25. 13:08:05-kor.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.11.25. 12:40:20

csababarca írta:
2020.11.25. 12:27:36


nem nagyon keverném össze az nba-s posztokat a focival.
Braitwhait nagyon messze van az erőcsatár fogalmától fociban, egyáltalán nem nevezhető annak.
Alapvetően nem is lehet, mert a fociban sokkal több a hely, így mások a mozgások. A Barcelona viszont abban az értelemben is különleges csapat, hogy az ellenfelet úgy be tudja szorítani, hogy ugyanazok a játékszituációk alakulnak ki, mintha zónázást látnánk. A mi bicskánk a betömörülő ellenfelekbe azért törik bele olykor, azért gyökereztük a földbe felálló/betömörülő védelem ellen, és esünk ki gyengébb csapatokkal szemben, mert azokat a megoldásokat, amik ilyenkor segítenek, sosem alkalmaztuk. Nálunk ha valaki be akar törni, a többi ölbe tett kézzel nézi. Ott csüngenek a szerencsétlen nyakán hárman, és nincs egy ember, aki ad egy elzárást, kivon egy védőt a játékból, és csinál egy folyosót a csapattársának. Mert, ahogy írtam, nem csak támadókat lehet kiiktatni a játékból, de védőket is.

Miért is nem? Ugyanazokat a Stockton-Malone-féle elzárásokat-leválásokat meg tudja csinálni. Sosem lesz olyan eredményes, mint Malone vagy Suárez. De ha jól használjuk a képességeit, egész jó játékos lehetne. Szigorúan feltételes módban, mert fogalmunk nincs, hogy ezt tudná-e hozni egy erősebb ellenféllel szemben is. De megpróbálni meg lehet, és még meg is lepnénk az ellenfeleket, a statikus töketlenkedés erőltetése helyett.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2020.11.25. 12:29:07

mess2009 írta:
2020.11.25. 11:30:41
megint más Pedrit egy szinten említette Puiggal...nos az állandó vágyak tárgya tegnap kétségtelenül frissen mozogva szórta el a labdákat, míg Pedri egyre érettebb játéka engem(!) Iniestáéra emlékeztet időnként.
Mondjuk erre csak annyit,hogy Puig Setien óta nem volt kezdő,sőt ha jól rémlik nem is játszott tét meccsen,ellenben Pedrivel aki rendre megkapja az esélyt. Normális helyzetben szerintem mindkettőnek lenne helye,én még most sem értem Koeman miért mellőzi ennyire előbbit,hogy 8-9 hiányzó kell ahhoz hogy egyáltalán becserélje.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.11.25. 12:27:36

gránit írta:
2020.11.25. 11:33:49


Suárez nem erőcsatár volt, hanem center. Barkley-t Robinsonnal, almát az űrhajóval. Nem ugyanaz a kategória. 9-es poszton ettől még játszat, csak máshogy kell használni.
nem nagyon keverném össze az nba-s posztokat a focival.
Braitwhait nagyon messze van az erőcsatár fogalmától fociban, egyáltalán nem nevezhető annak.
Más kérdés, hogy tegnap amit kellett azt megcsinálta, amolyan Villásan, ahogy alattam említették.
De ennek Lajos is nagymestere volt.

Lényeg a lényeg, megérdemli a dícséretet a tegnapiért (főleg tőlem, aki állandóan savazta őt is), de ne keverjük a posztokat, pláne ne egy meccs alapján, mert eddig pont hogy totál súlytalan volt, akármikor beszállt játszani.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2020.11.25. 12:11:50

mess2009 írta:
2020.11.25. 11:30:41
érdekes ahogy néhányan kezelik, hogy egy adott ellenfél gyenge játékerőt képvisel. odáig rendben hogy megemlítik, de aztán megy a szerintem hamis dicshimnusz.
ha egy ellenfél gyenge, akkor a kevésbé gyenge jónak tűnik, relatíve.
Majdnem minden második komment óvaintő azzal kapcsolatban, hogy nem a legacélosabb ellenfél ellen ment ez a teljesítmény. Ettől függetlenül biztos igazad van, hogy volt, aki úgy kezelte, mintha a Bayernt vertük volna...
tegnap egy gyenge csapat ellen nyertünk és hiába mondja Koemann, hogy ez az a játék..... majd ha a matracosok ellen mondhatja akkor értékelem.
Ebben részben egyetértek, mert mint szurkoló, azt szeretném ha nagyobb csapatok ellen is képesek lennénk ilyen teljesítményre. Ugyanakkor be kell látni, hogy nem lenne egy szerencsés edzői kommunikáció, ha Koeman azzal nyitna a sajtó szobában, hogy: "Szép meg, jó de az Atelti ellen borzalmasak votunk..."
Braithwate...valaki már odáig ment, hogy ilyen erőcsatár még soha!(sic) nem játszott a Barcában....gyorsan elfelejtette pl. Lajosunkat.
Szerintem sem volt az Uru erőcsatár. Sőt én amióta követem a csapatot, nem is nagyon emlékszem, hogy lett volna klasszikus erőcsatárunk. Abban sem vagyok biztos hogy Braithwate az lenne, nem láttam eleget játszani. Tegnap valóban hasonó szerpe volt. Villa játszott sokszor olyan kevéssé látványos szerepben, hogy az elmozgásaival kelett helyet csinálnia Pedrónak, és Messinek...
megint más Pedrit egy szinten említette Puiggal...nos az állandó vágyak tárgya tegnap kétségtelenül frissen mozogva szórta el a labdákat, míg Pedri egyre érettebb játéka engem(!) Iniestáéra emlékeztet időnként.
Pedrid én is sokkal érettebb játékosnak látom, remélem nem teszi tönkre a nyomás.
egyetértek viszont a Dest, Mingueza dicséretekkel, de nálam Alena és Trinkao is hasonlóan jónak tűnt. Coutinho viszont sajna nagyon nem.
nem igazán osztom ugyan a Pique - Lenglet páros leszólását de ezt a kényszer egy időre úgyis megoldotta, túl léphetünk rajta.
Ezzel egyetértek. Trincao játékával kapcsolatban, valahogy sokkal jobban érzem a veszélyt, és a Barca kompatibilitást, mint mondjuk Dembelé játékában. Nem igazán tudom alátámasztani miért, sajnos aportugál is sok hibával játszik, de valahogy az az érzésem, hogy előbb utóbb összejön, és ott lesz a gól, vagy a gólpassz.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.11.25. 11:33:49

mess2009 írta:
2020.11.25. 11:30:41

.valaki már odáig ment, hogy ilyen erőcsatár még soha!(sic) nem játszott a Barcában....gyorsan elfelejtette pl. Lajosunkat.
Suárez nem erőcsatár volt, hanem center. Barkley-t Robinsonnal, almát az űrhajóval. Nem ugyanaz a kategória. 9-es poszton ettől még játszat, csak máshogy kell használni.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2020.11.25. 11:30:41

néhány saját reflexió.
érdekes ahogy néhányan kezelik, hogy egy adott ellenfél gyenge játékerőt képvisel. odáig rendben hogy megemlítik, de aztán megy a szerintem hamis dicshimnusz.
ha egy ellenfél gyenge, akkor a kevésbé gyenge jónak tűnik, relatíve.
tegnap egy gyenge csapat ellen nyertünk és hiába mondja Koemann, hogy ez az a játék..... majd ha a matracosok ellen mondhatja akkor értékelem.
Braithwate...valaki már odáig ment, hogy ilyen erőcsatár még soha!(sic) nem játszott a Barcában....gyorsan elfelejtette pl. Lajosunkat.
megint más Pedrit egy szinten említette Puiggal...nos az állandó vágyak tárgya tegnap kétségtelenül frissen mozogva szórta el a labdákat, míg Pedri egyre érettebb játéka engem(!) Iniestáéra emlékeztet időnként.
egyetértek viszont a Dest, Mingueza dicséretekkel, de nálam Alena és Trinkao is hasonlóan jónak tűnt. Coutinho viszont sajna nagyon nem.
nem igazán osztom ugyan a Pique - Lenglet páros leszólását de ezt a kényszer egy időre úgyis megoldotta, túl léphetünk rajta.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.25. 11:08:37

Nekem Coutinho is tetszett, azért elég nagy szerepe volt abban, hogy egy fokkal gyorsabban járattuk a labdát.
@ Xavier Hernandez most épült fel, lehetett számítani, hogy a hétvégi 30 perc után most kb. 60-at fog kapni, nem is baj.

Alena-ra én valószínűleg csak azért csodálkozom rá, mert amikor Valverde felhozta akkor tényleg hihetetlen alibi volt, most azért voltak előre is okos labdái, meg az alkatához képest tudja jól fedezni a labdát. Szerintem nem volt rosszabb, mint amit Busi szokott hozni, vagy amit tegnap Pjanic játszott.
Mingueza ezzel a hosszú hajjal, a kicsit csöves szakállal meg (ahogy lejött) az átlagnál agresszívabb játékkal engem kicsit Ramos-ra emlékeztet. Innentől nyomatnám az Araujo-Mingueza párost. Pique sérült, Firpo-n tegnap is látszott, hogy nem az a poszt, Lenglet meg normális esetben már rég nem lenne kezdő.
Amúgy a B-ben vagy a Juvenil-ben játszott együtt Mingueza és Araujo?

Braithwaite-re is kíváncsi voltam, azt már tavaly is lehetett látni, hogy a csávó kihajtja a belét a pályán és folyamatosan megy a már veszettnek vélt labdákra is. Inkább egy ilyet csávót néznék elöl, mint a tejbetök Griezmann-t. Szerintem ha megkapná a folyamatos lehetőséget (és egy jó formában lévő Messi lenne mellette) akár hozhatná is Suarez számait. Mármint inkább belőle nézném ki, mint Griezmann-ból.

Trincao nem volt tegnap katasztrófa, még játszótársa is volt (Dest még mindig nagyon nagy fogásnak tűnik), de engem továbbra se győzött meg, pedig őt vártam a leginkább az új igazolások közül.

Nagyon remélem, hogy ezután Koeman a többi fiatalhoz (+ Braithwaite) is bátrabban fog nyúlni, mert amit tegnap lehoztak az elég biztató. A "gálakezdő" otthon a még tartalékosabb Dinamo ellen jobban megszenvedett.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2020.11.25. 10:25:09

Alena engem sem győzött meg, inkább a csere, cseréje, ha nagyon kell még ember, hogy meglegyen a keret.
Ruqui viszont a hibái ellenére jobban tetszik továbbra is, bátor, harcias, megy előre, cselez, váratlant húz, passzol váratlanul, gyorsan zsugázik Albával, látszik, hogy klasszik La Masias gyerek, régifajta.
Dest meg ha szerez bátorságot, akkor nem kérdés, hogy megérte elcserélni Semedora.
Griezmann-nak grat a gólért, de azért most sem lógott ki felfelé. Eddig azért játszott, mert ennyi pénzért csak működnie kell (és nem), most majd azért fog, mert különben hogyan adjuk el. nem könnyű, de Martin ma bejátszotta magát helyette a csapatba.
Nálam elől most Messi-Pedri-Dembele-Martin lenne a kezdő, vagy ha Messi 2. félidős, akkor helyette Cou kezd. És Riqui is csere.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2020.11.25. 08:29:39

Elnézve a tegnapi kezdőt, az jutott az eszembe, hogy ez az a csapat volt, ami ötvözte azon kívánságunkat, hogy ki ne játszon, kit akarunk elengedni végre és a reális lehetőségeink akik maradtak a pályán, tehát igzolások nélkül ez a csaoat.

Én nagyon remélem, hogy ez testztelve lesz a bajnokságban is, mert bár nem a legerősebb ellenfél volt, de midnenképpen bíztató a fiatalok játéka.

Szeretném, ha Mingueza kapna még esélyt, ha hasnoló teljesítményt tud nyújtatni a ligában, akkor örölnék ha az első keretnél maradna. Nyilván egy meccs alatt nem lehet ítéletet hozni, de félő, hogy Frenkie folytatja középen.

Alena sok dícslretet kapott, de nekem még mindig az az érzésem, hogy nagyon bátortalan előre. A labdatartása viszont kiváló volt, ugyanaz a hibátlan alibi foci, mint amit Pjanic is játszott. Érzésem szerint Riqui többet hibázott, viszont ehhez az is kelett, hogy merjen megindulni, és előre vágni labdákat, összességében veszélyesebbnek érztem vele a csapatot. Szerintem remek tizenkettedik ember lehetne a kölyökből, és felhozni, akkor amikor gyorsulnia kell a cspatnak.

Braithwaite esetében sem szeretném elkiabálni, hogy itt a kulcs, és miért nem használjuk, de mindenképpen több lehetőséget érdemel ezalapján. Nem legyen időhúzó csere, sok játékos helyett szívesen adnék neki perceket.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.11.25. 07:17:26

vidra írta:
2020.11.25. 03:12:35
A támadó beindulások miatti labdavesztéseket szerintem nem számolják bele a passzpontosságba, hiszen nincsen passz, csak csel, vagy ritmusváltás. Én ezekből érzésre többet látok, amikor több fiatal játszik. A nagy részük elhal, de egy kis részükből helyzet alakul ki.
Puig-nak pontosan ebben kell fejlődnie. Szépen vált ritmust, aztán túlságosan megtolja vagy hosszan szökteti magát.
vidra írta:
2020.11.25. 03:12:35

Az előző meccseken nekem az nagyon nem tetszett, hogy ezzel a viszonylag új felállással is kezdett ilyen ösztönösen f*s támadójátékunk kialakulni (mint korábban is), ami miatt a támadásainkat mindig kitolták és levédekezték a széleken. Most viszont többször is átjutottunk középen, mert a mozgások nem voltak annyira kiszámíthatóak.
Ebben Braithwaite meglepően jó volt. Csinált egy olyan elzárás-leválást, amit én focistától talán még nem is láttam soha, utat nyitva, folyosókat csinálva a társaknak szűk területen is. A fociban nyilván nagyobb a terület, mint más labdajátékokban, így általában az üres területek keresése a cél, és senkinek nem jut eszébe az, hogy nem csak a csatárokat, de a védőket is ki lehet kapcsolni, ki lehet iktatni a játékból. Emellett elég kevés csapat tud így egykapuzni, hogy ez egyáltalán felmerüljön. A Barcelona betömörülő védelem ellen ezeket a mozgásokat sikerrel tudná alkalmazni. Ez bennem kb. 15 éve megfogalmazódott, és Braithwaite talán az első focista, akitől ezt betömörülő védelem ellen alkalmazni láttam. Betömörülsz ellenem? OK, akkor a saját fegyvereddel győzlek le, és beteszek a pályára egy beállóst, aki screeneket csinál, és teszek róla, hogy te egy betörésnél ne tudj majd Messihez, Desthez, Dembélé-hez stb. hozzáférni. Így nem az ellenfél védelme tenné a mi támadójátékunkat statikussá, hanem mi hagynánk állva az ellenfél védelmét. Braithwaite-nek szerintem van kosaras múltja - nem tudom, rokona-e Sean Braithwaite-nek -, ezeket az elzárásokat, kizárásokat tudja. Egy jó szemű edző ezt elsőre kiszúrja.

vidra írta:
2020.11.25. 03:12:35

Én továbbra is tartom, hogy védekezésben nem volt olyan rossz a Dinamo, szépen együtt mozogtak, ahogy tanulták. Volt is gondunk velük az elején. A támadásaikról ez már nem mondható el.
Egyértelmű, hogy a Dinamo Kijev nem büntette a hibákat, és nem akarok ünneprontó lenni, de volt két olyan labdavesztésünk hátul, ami egy kicsit is komolyabb meccsen könnyen két, vicc kategóriába sorolható bekapott góllal járna. Lenglet reménytelen, simán be lehet már dobni Minguezát.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.11.25. 05:19:06

Az öregek cseppet se hiányoztak. Ilyen összeállítást az edző bármikor meghúzhat.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2020.11.25. 03:12:35

A támadó beindulások miatti labdavesztéseket szerintem nem számolják bele a passzpontosságba, hiszen nincsen passz, csak csel, vagy ritmusváltás (lehet rosszul tudom, javítsatok ki). Én ezekből érzésre többet látok, amikor több fiatal játszik. A nagy részük elhal, de egy kis részükből helyzet alakul ki. Amikor az öregek játszanak/játszottak, sokkal több a biztonsági oldalpassz és kevesebb a kapura törés. Messi próbálkozik néha, de rá mindig többen figyelnek. Nyilván Koeman óta több fiatal veszi körbe, akik kicsit színesítik a lehetőségeket és kavarják a védőket. Az előző meccseken nekem az nagyon nem tetszett, hogy ezzel a viszonylag új felállással is kezdett ilyen ösztönösen f*s támadójátékunk kialakulni (mint korábban is), ami miatt a támadásainkat mindig kitolták és levédekezték a széleken. Most viszont többször is átjutottunk középen, mert a mozgások nem voltak annyira kiszámíthatóak.

Én továbbra is tartom, hogy védekezésben nem volt olyan rossz a Dinamo, szépen együtt mozogtak, ahogy tanulták. Volt is gondunk velük az elején. A támadásaikról ez már nem mondható el.
Ha Koeman tökös lesz, akkor vasárnap is hasonlóan fiatal csapattal kezd és meglátjuk. Kialakulóban még a csapat. Tőlem veszíthetünk is, csak ne nyomjuk ezeket az altató oldalas passzokat, mert lekapcsol az agyam meccsnézés közben, aztán a kontrákból kapott góloknál mindig felébreszt a kommentátor, ami kellemetlen érzés.
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 570
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2020.11.25. 00:59:36

vidra írta:
2020.11.25. 00:28:24
Annyira (legalább) játszottunk jól, mint korábban az "öregekkel". Nyilván nincs meg még az az óriási tapasztalat, így mondjuk 2x annyit adják el a labdákat, mint a "tapasztalt játékosok", de legalább 2x annyi próbálkozás is van. Mozgott, élt a csapat, volt dinamika, volt helyezkedés. Taktikában rájöttek, hogy a szorosan álló védelmet ékkel lehet támadni: sok, egymáshoz közel álló játékossal.
A korábbi reménytelenségek után, ez most teljesen feldobott. Lehet tényleg van valami a fiatalok szerepeltetésében. Nem volt az a halál unalmas, kiszámítható meccskép. Tovább kéne ezt nyomni!

*Nem éreztem a Dinamo-t annyira rossznak, mint ahogy itt sokan írják.
De ez a Kiev annyira rossz, keretből több játékos hiányzott, mint eredetileg van.Az hogy több eladott labda volt azt kétlem 90% passzolás elég meggyőző. Alena 99%-osan, ami Xavit idézi,bár még nem olyan aktív, Puig nagyon jót ment a helyzetéig, ott nagyon mellé lőtt és onnantól hibázgatott, látszott zavarja, talán nem 1 meccset kéne adni neki, ebből is látszik, pedig sokkal jobb volt nézni, mint Pedrit, minimum mind2 rotálni kéne, mert nem vagyok meggyőze abban, hogy Pedri fix kezdő kéne legyen, Puig meg fix pados. De meccs embere Mingueza, aki Lenglet-Pique párosát egymaga felülmúlja. Todibot nem kellett volna kölcsönbe adni, Piquet meg Umtitit el jkellett volna küldeni, max Garciat idehozni még, és még pénzünk is lett volna, vmi csatárra.
Ez az otthon meccshez képest 1 félidővel jobb volt, de jó látni vannak az utánpótlásban. Van jövő.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2020.11.25. 00:28:24

Annyira (legalább) játszottunk jól, mint korábban az "öregekkel". Nyilván nincs meg még az az óriási tapasztalat, így mondjuk 2x annyit adják el a labdákat, mint a "tapasztalt játékosok", de legalább 2x annyi próbálkozás is van. Mozgott, élt a csapat, volt dinamika, volt helyezkedés. Taktikában rájöttek, hogy a szorosan álló védelmet ékkel lehet támadni: sok, egymáshoz közel álló játékossal.
A korábbi reménytelenségek után, ez most teljesen feldobott. Lehet tényleg van valami a fiatalok szerepeltetésében. Nem volt az a halál unalmas, kiszámítható meccskép. Tovább kéne ezt nyomni!

*Nem éreztem a Dinamo-t annyira rossznak, mint ahogy itt sokan írják.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.11.25. 00:26:39

Peter írta:
2020.11.25. 00:01:35

Ne legyél telhetetlen, túl szigorú
Nyilván. Nagyon jó meccs volt ez, és végre nem a statikus, tanácstalan, földbegyökerezett töketlenkedés ment az ellenfél kapujának előterében. Destnek már eddig is kezdőnek kellett volna lennie, Minguezától és Araújótól sokat várok. Puig játékában az tetszik, ahogy ritmust vált és fel tud gyorsítani, kimozgatva, kikényszerítve a védelmeket az állásaikból. Braithwaite bevetésében semmilyen kockázat nincs Griezmann-nal szemben, megérdemelne egy komolyabb esélyt. Ő azért érdekes a számomra, mert kosaras szemmel néztem a mai játékát. Ilyen erőcsatárra nem is emlékszem, hogy játszott volna valaha a Barcelonában. Betömörülő védelmek ellen ha van, aki jól fedezi a labdát, beáll a védők elé, és a fociban szokatlan, ritkán alkalmazott elzárásokat tud adni, az komoly lehetőségeket nyit meg a játékostársak előtt. Az első gól előtti munkája tankönyvbe illő példa. Azt az "ünneprontásként" meg nézd el nekem, hogy azért megjegyezzem, hogy mindezt milyen csapat ellen vitte véghez, és nehogy az legyen, hogy most lelkendezünk, majd egy bajnokin újra visszaszálljunk a földre, és szembejöjjön a realitás. Mert ez a Kijev azért nem büntette a hibákat, pedig volt belőle hátul kettő elég komoly. Firpo és Trincao pedig számomra továbbra is felejtősek.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2020.11.25. 00:36:00-kor.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.11.25. 00:01:35

gránit írta:
2020.11.24. 22:49:18
Megint egy csúnya labdaeladás hátul (Firpo), amire egy komolyabb meccsen könnyen ráfázunk. A helyén kell ezt a győzelmet kezelni, viszont legalább vannak pozitívumok. Dest nagyon jónak tűnik.
Ne legyél telhetetlen, túl szigorú.... :roll:
Mingueza kellemes meglepetés, Dest jó, Araujo csak felépül....
Lenglet le lett kapva, ez sem semmi már.
Kellenek a játékpercek, engedni kell őket játszani.
Trincao még titkol valamit, Dembelé élesebb
Puig mióta nem játszott? Firpo detto
Igenis lehet élet Piqué, SR, Busi nélkül....akkor is, ha lesz még tanulópénz fizetve
Kellemes volt nézni a csikókat....
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.11.24. 23:29:26

csababarca írta:
2020.11.24. 23:08:39


pl a védő srác játszon mindenképpen, Braitwhait is megérdemli most a további lehetőséget.

Nagy szerencse, hogy most nem lehet a bénákat berakni, mert sérültek.
Araújo-Mingueza simán jöhet, ott nincs mire várni, csak Araújo felépülésére. Braithwaite engem kajakra meglepett, még úgy is, hogy az ellenfél olyan volt, amilyen. Az első gólnál is szépen készített elő, jól fedezi a labdát, erőcsatárnak jó. Kíváncsi leszek, hogy Koeman mit fog lépni, és hogy fogja összerakni a támadósort legközelebb. Például Coutinho/Dembélé-Braithwaite-Messi, mögöttük Puig-dzsal, ami nyilván nem fog megvalósulni, de ez most egy érdekes téma, és felmerülhetnek elég egzotikus variációk.

Trincao most sem győzött meg. Nem pikkelek rá, egyszerűen nem látom benne egyelőre az átütő erőt.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.11.24. 23:22:57

Mingueza eddig miért nem kapott lehetőséget....? Jöjjön Araujo és Lenglet mehet a padra....
Koeman talán életében először tökös volt....! (nyilván kényszerből is, de ez most mindegy)
Oké, Dinamó Kijev volt az ellenfél, de egy szimpatikus csikócsapat volt, akik akartak, futottak és jó volt nézni őket.....
Koeman úr, tessék játszatni őket, szokják csak a meccseket !
Nem kaptunk mémekbe illő gólt és lám elöl sem kifelé pattantak a labdák....

Gyakorolni, játszani és rutint szerezni....ez a házi feladat!
Avatar
Xavier Hernandez
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2018.01.04. 22:42:42
Tartózkodási hely: Barcelona

2020.11.24. 23:12:59

Összességében szórakoztató meccs volt, sok hibával, különösen hátul, de végre volt pár szép pillanat is! Jóval direktebb és dinamikusabb focit játszottunk, az erősen tartalékos, harmatgyenge Kijev nem volt ellenfél. Dest nagyon jó, Pjanic zéró, Alena és Puig sem hozták most azt, ami bennük van, nyilván a meccshiányuk is szerepet játszik ebben. Az viszont jó hír, hogy Koeman mert változtatni a szerkezeten és a csapat összetételén is, mondjuk Coutinho lecserélése nem nagyon volt indokolt, és azt sem értettem, Griezmann miért a padon kezdett, ha már Messi otthon nézte a meccset a tévében. De örülök a végén szerzett góljának, az kifejezetten szép, igazi Barcás akcióból született, és különösen Braithwaite góljainak, talán a jövőben hazai bajnokikon is kap szerepet. Bármennyire is középszerű játékos, a posztján jelenleg nincs jobb, ez a két gól talán jót tesz az önbizalmának.
Válasz küldése