Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.12.01. 15:08:56

Nero. írta:
2020.12.01. 15:01:28
Nem, leírtam a Covidról gondolt véleményemet (alátámasztva 1-2 videóval ahol elmagyarázzák, főleg a gazdasági hatását) illetve a politikához is hozzá szóltam engedelmeddel mivel felmerült mint téma. A kettő annyiból kapcsolódik össze hogy azt azért tudjuk hogy az aktuális politikai hatalalom nem szereti ha másképpen gondolod mint ők

De teljesen mindegy, aki mást mer gondolni az azonnal levan ugatva. Világjárvány van és kész, és persze mindenki húzzon maszkot attól függetlenül hogy a kormány szándékosan kérte tavasszal hogy az emberek kerüljék a maszk hordást. :D
Oké, ezt elfogadom (első bekezdést).
De miért kell ezt 3-4 naponta nyomatni?
Most én barca szurkolóként írjam be a barca topikokba azt, hogy Barca drukker vagyok, csak hogy nyomatékosítsam?
Tisztában vagyunk a véleményeddel, ami itt zavar többeket, ahogy engem is, hogy ugyanazokat a köröket futod itt, és néha azért az az 1-2 videód inkább komikus, mert semmi nincsen mögöttük, mint bizonyíték.

Egyébként Te sem voltál leugatva egyből, de heti 2-3szor már sok.
Igen, világjárvány van, amin tudsz vitatkozni az a mértéke, súlyossága, azon lehet lamentálni.

Maszkot meg nem tart semeddig hordani. Ne haragudj, de ha megbüntetnek amiatt, mert nincs rajtam maszk, vagy apám boltját bezáratják ha bent találnak maszk nélküli vásárlót, az elég nagy anyagi kiesést jelentene.
Elhiszem, hogy valakik megengedhetik maguknak, hogy vagánykodnak, hogy nem viselnek maszkot (bár nem tudom Angliában van e ilyen kötelező maszkviselés, és milyen szankciókat von maga után) itthon, egészségükre váljék.
Én nem tehetem meg, hogy kockáztassak egy pár tízezres büntit, tehát hordom. Ha emiatt birka vagyok, aki a kormányra hallgat, akkor az vagyok.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.12.01. 15:01:28

Nem, leírtam a Covidról gondolt véleményemet (alátámasztva 1-2 videóval ahol elmagyarázzák, főleg a gazdasági hatását) illetve a politikához is hozzá szóltam engedelmeddel mivel felmerült mint téma. A kettő annyiból kapcsolódik össze hogy azt azért tudjuk hogy az aktuális politikai hatalalom nem szereti ha másképpen gondolod mint ők

De teljesen mindegy, aki mást mer gondolni az azonnal levan ugatva. Világjárvány van és kész, és persze mindenki húzzon maszkot attól függetlenül hogy a kormány szándékosan kérte tavasszal hogy az emberek kerüljék a maszk hordást, mostanra meg már kötelező. Hiteles. :D
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.12.01. 14:44:02

Nero. írta:
2020.12.01. 14:32:01
Csak leírtam az érem másik oldalát, de úgy tűnik hogy feleslegesen, mert csak az lehet amit a kormány mond.

https://rtl.hu/rtlklub/fokusz/mar-megel ... -adataiban

Az teljesen normális hogy ilyen hírek mennek csak 0-24 gondolom.
nincs logika a linkelgetéseid között.
össze vissza mindenben csak az összeesküvések.
engem nem lehet azzal vádolni, hogy mindent elfogadok amit a kormány mond.
ebben az esetben is pont letojom a kormány álláspontját.
csak most nem értem, hogy a kormánnyal van bajod? vagy a coviddal? vagy mivel?
mert pl az rtl kormányellenes hangulatú médium, mégis beszámolnak a covidról.

olyan ez a topik mostmár miattad, mintha valami gportálos, 13 éves gyerek által összetákolt oldal lenne.
mint a himymben a Ted rádióműsora.

a fidesz annyira ragaszkodik a hatalmához, hogy nem kockáztatna egy hoax-al annak elvesztését. márpedig egy vírussal és ahhoz való hozzáállással játszadozni akár a hatalmadba is kerülhet. nem úgy ismertem meg a fideszt a 20 év alatt, hogy ők belemennének olyan játékba, hogy leállítják az "európa vezető", "mindenkit megelőző" gazdaságukat, csak úgy poénból.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.01. 14:40:03

Petr írta:
2020.12.01. 14:36:48
Nero. írta:
2020.12.01. 14:32:01
Csak leírtam az érem másik oldalát, de úgy tűnik hogy feleslegesen, mert csak az lehet amit a kormány mond.

Ezt megis mibol sikerult leszurni? Random marhasagokat linkelgetsz barmifele bizonyitek nelkul igazsagnak elkonyvelve. Innentol egy lepes a laposfold.
Azért, mert ha valaki nem ért egyet vele, akkor az biztosan azt mondja amit a Fidesz. :D Mivel amúgy egyáltalán nem szán figyelmet másokra, így fel sem tűnik neki, hogy olyanokkal vitatkozik legfőbb érvként azzal, hogy "jó akkor hidd el a fideszes dolgokat", akik amúgy az előző vitákban a fidesz tevékenysége ellen szólaltak fel. :D :D

Szerk.: közben puff, megint egy random link a kollégától :D
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2020.12.01. 14:36:48

Nero. írta:
2020.12.01. 14:32:01
Csak leírtam az érem másik oldalát, de úgy tűnik hogy feleslegesen, mert csak az lehet amit a kormány mond.

Ezt megis mibol sikerult leszurni? Random marhasagokat linkelgetsz barmifele bizonyitek nelkul igazsagnak elkonyvelve. Innentol egy lepes a laposfold.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.12.01. 14:32:01

Csak leírtam az érem másik oldalát, de úgy tűnik hogy feleslegesen, mert csak az lehet amit a kormány mond.

https://rtl.hu/rtlklub/fokusz/mar-megel ... -adataiban

Az teljesen normális hogy ilyen hírek mennek csak 0-24 gondolom.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nero. 2020.12.01. 14:37:05-kor.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.12.01. 14:09:24

Nero. írta:
2020.12.01. 13:29:31


Érdekes hogy ezt az amerikai elnök is megemlítette de gondolom ő is hülye az ilyen linkeknek meg itt nincs helye.
Marha érdekes, egy olyan embert hivatkozási alapnak tekinteni, aki szerint nem létezik a vírus...ugye ez volt a kiindulópontja az ő covid-tevékenységének.
Gratulálok.

De akkor megkérdezem, mi a célod?
Komolyan, mi a célod ezekkel?
Érdekelne, hogy mit vársz?
Mondjuk azt, hogy igazad van?
És akkor ha igazad van, akkor mi a következő lépés? Szavazzunk Toroczkaira? Vagy mégis mit csináljunk, abban az esetben, ha elfogadjuk az igazadat?
Miért van az, hogy berakod ezeket, majd eltűnsz, aztán visszajössz egy újabb adag ilyen videóval?
Miért veszed ezeket készpénznek, miért vagy annyira biztos benne, hogy ez az igazság?

Egyszerűen nem értelek.

btw hol lett népszerű OV a vétó miatt?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csababarca 2020.12.01. 14:32:09-kor.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2020.12.01. 14:08:48

Elnézést, annyi az összetett mondat meg a kérdés a hozzászólásodban, h nem bírom követni, ehhez én kevés vagyok. Senkire nem használtam itt csúnya jelzőt, max a butát, aki esetleg magára vette, azon nem tudok segíteni. Egyébként rám bármilyen csúnya jelzőt lehet használni, engem nem zavar, én szeretek mindenkit :D

További jó politizálást.

Ugyanitt keresek olyan személyt, aki tud YouTube videót vágni. Ha pechem van, akkor Zsoltfree pont tudott volna :)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára recrea 2020.12.01. 14:11:07-kor.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.01. 13:59:27

Nero. írta:
2020.12.01. 13:29:31
Ez érdekes, mert a videók vagy a poszt nézői/olvasói elég erősen egyetértenek az elhangzottakkal.
Persze, mert ilyen emberek követik és iratkoznak fel az ilyen csatornákra. Ez nem érv.

És egyelőre a konteósok is úgy gondolkoznak, hogy ha valaki nem hisz a bromságokban akkor az idióta, birka, nem nyílt fel a szeme, stb.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2020.12.01. 13:51:18

Nero. írta:
2020.12.01. 13:29:31
Érdekes hogy ezt az amerikai elnök is megemlítette de gondolom ő is hülye az ilyen linkeknek meg itt nincs helye.
Na jó ez már a vég kezdete....Trump mondott valamit, ez hivatkozási alap?

Nézzük csak:
- Trump azt is kijelentette, hogy a spanyolnátha a második világháború végét is elhozhatta.
- Trump szerint a globális felmelegedés hoax
- Trump rossz államnak gratulált a Super Bowl után
- Trump szernt létezik AIDS-vakcina
- Trump szerint Trump jóképű

Bárkit elfogadok alátámasztásként, de Őt nem!
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.01. 13:43:15

Nero. írta:
2020.12.01. 13:29:31
Alcantara írta:
2020.12.01. 13:22:45
Szerintem most érett meg az idő, hogy kipattintsanak innen a linkjeiddel és a provokáló szövegeiddel együtt.
Vagy engem, mert szóvá teszem.
Ez érdekes, mert a videók vagy a poszt nézői/olvasói elég erősen egyetértenek az elhangzottakkal.

Otthon így működik a fidesz-rendszer hogy aki nem ért egyet a kormánnyal, azt likvidálni kell?

Egyébként pár hónapja írták itt többen hogy a választások előtt szóltak az iskolákban szóltak a tanári karban hogy kire kell szavazni, meg így volt ez több más munkahelyen is. :D
Szerintem keress egy pszichológust, mert nagyon komoly üldözési mániád van, ennek semmi köze a fidesz-rendszerhez.

Konstans dobálod be az egyértelműen provokatív linkeket, és azokra az emberekre sosem reagálsz, akik érdemben pontról pontra megcáfolják azokat a dolgokat amik az általad linkeltekben van. Egészen addig csendben vagy, amíg valaki be nem szól, és akkor arra mint egy kiéhezett kopó veted rá magad, mert ott nincs szükség érvekre, hanem kijátszhatod a szokásos "otthon biztos így meg úgy van" kártyádat.

Inkább menj és keress magadnak valami facebook csoportot vagy egy hírportál komment szekciót, ott vevők az emberek az ilyen jellegű értelmetlen vagdalkozós veszekedésekre amiket itt próbálsz gerjeszteni folyamatosan. :wink:


recrea írta:
2020.12.01. 10:01:10
Igen, csak szerinted üti egymást, illetve kérlek a kérdésre válaszolj, mitől értékes vagy nem értékes egy munka?
Ne haragudj, de emellett nem tudok elmenni szó nélkül.

"A választókat ne azonosítsd a megvett nyugdíjasokkal meg a buta ci.ányokkal, akik négyévente megszavazzák Viktort. Az értelmesebbje nem őket szeretné (kivéve, akinek érdeke, pl megvették egy sza.os dohánybolttal), csak olyan a választási rendszer, amilyen."
Tehát ez a fentebbi idézett mondatod nem üti ezt a kijelentésedet:
"Elkeserítő, hogy eltűnt az emberekből a tisztelet és a szeretet, nagyon jól megmutatkozik ezen a fórumon, a közösségi médiában, a médiában, az utcán. Felsőbbrendűség és ítélkezés, ebből tökéletesen látszik, h mennyi boldogtalan és megkeseredett ember van ebben az országban."
Mert Te csak provokációnak szántad? Ne haragudj, de ez színtiszta képmutatás.Vagy akkor lehet igazából mindenki akit kritizáltál, hozzád hasonlóan csak provokált?
Gondolom ezen logika alapján, ha most sok csúnya jelzőt használnék rád, de egy hozzászólással később azt írom, csak provokáltalak, akkor rendben van minden, és majd a fórum bannt is visszavonják rólam, mert csak provokáltam, ja az mindjárt más? :D
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.12.01. 13:29:31

Alcantara írta:
2020.12.01. 13:22:45
Szerintem most érett meg az idő, hogy kipattintsanak innen a linkjeiddel és a provokáló szövegeiddel együtt.
Vagy engem, mert szóvá teszem.
Ez érdekes, mert a videók vagy a poszt nézői/olvasói elég erősen egyetértenek az elhangzottakkal.

Otthon így működik a fidesz-rendszer hogy aki nem ért egyet a kormánnyal, azt likvidálni kell?

Egyébként pár hónapja írták itt többen hogy a választások előtt szóltak az iskolákban szóltak a tanári karban hogy kire kell szavazni, meg így volt ez több más munkahelyen is. :D

Covid: Ugye pár helyről hallottuk ezt a “hazugságot” hogy a kórházak pénzt kapnak minden egyes Covid-haláleset utàn, így gyakorlatilag a végső stádiumos betegek is a koronavirus áldozatai ha van pozitív koronavirus tesztjük.
https://youtu.be/5sBB65XsobA

Érdekes hogy ezt az amerikai elnök is megemlítette de gondolom ő is hülye az ilyen linkeknek meg itt nincs helye.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2020.12.01. 13:22:45

Szerintem most érett meg az idő, hogy kipattintsanak innen a linkjeiddel és a provokáló szövegeiddel együtt.
Vagy engem, mert szóvá teszem.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.12.01. 12:28:58

Akit jobban érdekel hogy a koronavirussal kapcsolatos túlreagálás, korlátozások hogyan kapcsolódnak össze a “Great Reset” nevezetű marxista elmélettel azok itt kaphatnak bővebb tájékoztatást.:

https://m.youtube.com/watch?v=ZvGQPuGTRwc

https://m.youtube.com/watch?v=YKNLt5M0L0w

Gondolom ezek is csak konteók, amúgy minden a legnagyobb rendben van.

Gödényre is mindenki ugat holott soha nem tagadta a virust csak próbálta reálisan látni a helyzetet és nem pánikot kelteni, meg gondolok sokaknak nem tetszik hogy megoszt ilyen történeteket.:

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 2056658448

A fideszhez annyit amit már a múltkor is írtam, hogy 12 évük volt arra hogy változtassanak az országon, szerintem ez nem sikerült nekik. A minimálbér még mindig nem elég arra hogy megélj, az átlagfizetés szintén csak túlélésre elég kb, az egészségügy továbbra is romokban, cigányság integrálása, stb.
Ettől függetlenül érdemes figyelni hogy külföldön Orbán mennyire népszerű lett a vétó miatt. A világ minden tájáról éltetik.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2020.12.01. 10:01:10

Stalkyard írta:
2020.12.01. 09:12:37
recrea írta:
2020.12.01. 07:12:56
A kedvenc típusom az emberek között, akinek az egoizmusa mellé sértődékenység párosul, és nem tud felülemelkedni egy provokáló mondaton. Meg lehet nyugodni, a menyasszonyom is Viktorra szavazott, tehát ha nem nyugdíjas vagy buta ci.ány valaki, akkor jó nő lehet :D #-o
De amúgy akkor mire jó a provokáció, ha te is tudod, hogy amit írtál, nem fedi a valóságot? Vagy ez is egyfajta kiélése valamilyen frusztrációnak? :D
Nincs semmiféle frusztrációm a témában, szerintem rengeteg dolgot jól csinál a kormány és rengeteget nem, és ezt jól külön tudom választani és nem érzelmi alapon nézem. Továbbmegyek, saját magam és családom szempontjából sok pozitívumot vezettek be, pl. mezőgazdaság támogatása, KATA vállakozási forma.
Nekem még az is jó, h elegánsan becsukják a szemüket és fülüket, amikor a devizakárosultakról esik szó és az is, h az elmúlt időszak döntéseivel több 100 ezer újabb eladósodott ember lesz, mert ezen a piacon dolgozom és ebből van pénzem. Elmondhatatlanul maradandó károkat okozott ez a népnek, ennek az államnak.

Azért írtam, mert a kolléga minősítette a választópolgárokat, köztük Téged is, meg engem is, szélsőséges példával szerettem volna jelezni, h nem minden választópolgár hülye. A csőlátással van a problémám, meg a felsőbbrendűséggel, de azt is megértem, ha valaki ettől tökösebb fiúnak érzi magát, ezért nem állok bele, örülök, ha neki jobb ;)

Dv,
Igen, csak szerinted üti egymást, illetve kérlek a kérdésre válaszolj, mitől értékes vagy nem értékes egy munka?

Bocsánat, még egy dolog: 2008 óta aktívan fórumozom itt, egyszer sem voltam figyelmeztetve vagy kitiltva, pedig volt néhány vitám :D
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.12.01. 09:59:35

recrea írta:
2020.12.01. 07:12:56
A kedvenc típusom az emberek között, akinek az egoizmusa mellé sértődékenység párosul, és nem tud felülemelkedni egy provokáló mondaton. Meg lehet nyugodni, a menyasszonyom is Viktorra szavazott, tehát ha nem nyugdíjas vagy buta ci.ány valaki, akkor jó nő lehet :D #-o

Elkeserítő, hogy eltűnt az emberekből a tisztelet és a szeretet, nagyon jól megmutatkozik ezen a fórumon, a közösségi médiában, a médiában, az utcán. Felsőbbrendűség és ítélkezés, ebből tökéletesen látszik, h mennyi boldogtalan és megkeseredett ember van ebben az országban.

Dévid villa, fogalmazd meg nekem kérlek, mit takar az "értékes munka" fogalma?!
Csak szerintem üti az első két bekezdés egymást? Hiányolja a tiszteletet a kolléga, miközben meg bevallja, hogy csak provokált :D akkor a kolléga részéről hol mutatkozik meg a tisztelet?

Az értékes munkát csak azért tettem hozzá, hogy nehogy az jöjjön válaszként, hogy "a diploma ellenére még lehet valaki egy semmirekellő p..., akit csak megvettek egy dohánybolttal"
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.12.01. 09:30:34

Stalkyard írta:
2020.12.01. 09:12:37

De amúgy akkor mire jó a provokáció, ha te is tudod, hogy amit írtál, nem fedi a valóságot? Vagy ez is egyfajta kiélése valamilyen frusztrációnak? :D
szerintem ha az belefér, hogy egy két ember sportot űz abból, hogy ide rak 3-4 naponta valami hergelő videót, meg kinyilatkoztatást az ügyeletes összeesküvéshívő prófétától, akkor az ilyesmi provokálás is belefér.

főleg, hogy pár ember libernyákozik, libsizik a fórumon, mert a vezér is használja ezeket a szavakat, akkor menő.

sajnos azt kellene szűrni itt, és szankcionálni, amikor ilyen nevesincs csatornákat linkelnek TÉNYKÉNT hivatkozva (mindkét oldalról értem, de főleg ugye 1-2 ember él ebből itt). Hol vannak már a szép idők, mikor csak Samper ügyeletes hajnal 3-4kor érkező totálisan témaidegen posztjai okozták a fejfájást :mrgreen:
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2020.12.01. 09:12:37

recrea írta:
2020.12.01. 07:12:56
A kedvenc típusom az emberek között, akinek az egoizmusa mellé sértődékenység párosul, és nem tud felülemelkedni egy provokáló mondaton. Meg lehet nyugodni, a menyasszonyom is Viktorra szavazott, tehát ha nem nyugdíjas vagy buta ci.ány valaki, akkor jó nő lehet :D #-o

De amúgy akkor mire jó a provokáció, ha te is tudod, hogy amit írtál, nem fedi a valóságot? Vagy ez is egyfajta kiélése valamilyen frusztrációnak? :D
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2020.12.01. 07:12:56

A kedvenc típusom az emberek között, akinek az egoizmusa mellé sértődékenység párosul, és nem tud felülemelkedni egy provokáló mondaton. Meg lehet nyugodni, a menyasszonyom is Viktorra szavazott, tehát ha nem nyugdíjas vagy buta ci.ány valaki, akkor jó nő lehet :D #-o

Elkeserítő, hogy eltűnt az emberekből a tisztelet és a szeretet, nagyon jól megmutatkozik ezen a fórumon, a közösségi médiában, a médiában, az utcán. Felsőbbrendűség és ítélkezés, ebből tökéletesen látszik, h mennyi boldogtalan és megkeseredett ember van ebben az országban.

Dévid villa, fogalmazd meg nekem kérlek, mit takar az "értékes munka" fogalma?!
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.30. 19:52:11

Gránit: Így értem. Az utólagos intézkedést pedig azért elég necces szerintem számonkérni bárkin is. Így is kb minden [auto_cenzúra] volt, amit tett/nem tett/később tett. Bele sem merek gondolni mekkora parasztlázadás lett volna, ha februárban lezárnak ennyi mindent. Illetve ezt a kérdést meghagyom azokra a szakértőkre akik jobban rálátnak a dolgok miértjére, és tudnak mérlegelni a döntéshez. Utóbb már lehet ők is így látják, de nem igazán tudok ezért felelősségre vonni senkit sem.

Recrea: köszi az infót, neked köszönhetően rájöttem, hogy buta cigány vagyok. Dohánybolttal nem vettek meg + nyugdíjas sem vagyok. Akkor kizárásos alapon marad a buta cigány. Így van ez a gyönyörű toleráns bal oldallal, aki nem rájuk szavaz, az csak ez a 3 kategória lehet. Annak viszont örülök, hogy vannak ilyen bölcs, tisztánlátó, toleráns, értelmes emberek itt hazánkban, mint amilyen Te is vagy. Milyen kár lenne, ha csak megvett nyugdíjasok, buta cigók, vagy dohányboltosok lennének. Te idióta.

Atlantis: Egyrészt oké, itt szerintem is kb párt alapon szavazna mindenről, ha ilyen kérdést megkérdeznének az emberektől. Viszont más országokban is azért a társadalmi összetétel nem olyan, mint mondjuk belőled (hazánkra nézve) 10 millió. Nagyon eltérő emberek élnek szerintem mindenhol. Általában egy amolyan itteni nemzeti konzultáció, csak mondjuk online + személyihez kötve + más kérdésekkel lehetne érdekes, hogy mondjuk ki mit tart fontosnak, de ilyen stadion, vagy híd párhuzam szerintem nem annyira valid, mert egyrészt ez a példa más költségvetési keretből megy a pénz, illetve a stadion kormányzati támogatás volt, míg a lánchíd - jelenleg - a főváros hatásköre.

A példád egyébként jó, de erről nem kérdezném meg, hogy kell-vagy nem kell, hanem ezt mindenképp csinálnám. Aki ott érintett annak biztosan kell, aki meg nem érintett, de szavazhat az lehet másként szavaz, de az meg miért szóljon bele? Inkább ilyen ötletláda kéne nagyban. Pl a tervezett Gubacsi híd egy nagyon jó dolog lenne. Laktam sokáig dél-Pesten, és ültem már sokat a dugóban, amikor a XI kerületbe akartam átjutni és vissza. Örültem, hogy ez elkészül, viszont mennyi idióta orbán fóbiás kommentet olvastam erről telexen pl. Fingjuk sincs a problémáról, csak valami épül, és orbán kormánya csinélja => tehát biztos kaki. És ha szavazásra engednéd, akkor az eredmény is ez lenne sajnos. Szóval amolyan ország méretű ötletládát nagyon adnék, amit ha valaki kitenne, pl: ötletem, hogy fejezzék be az M0 körgyűrűt, és erre lehetne szavazni mondjuk személyivel. Viszont ugye itt nagyon sok idős ebből kiesne, szóval ez is zsákutca valahol. Ezért is mondom, hogy jobb híjján az aktuál kormányban bízhatsz, hogy valahogy a problémát felismerik, és ezt meg is oldják.
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.11.30. 18:44:52

recrea írta:
2020.11.30. 15:54:20
zsoltfree írta:
2020.11.30. 15:40:04
gránit írta:
2020.11.30. 14:02:25
De még mindig nem értem. Mi az amit te pl itt hazánkban rábíznál a választókra?
A választókat ne azonosítsd a megvett nyugdíjasokkal meg a buta ci.ányokkal, akik négyévente megszavazzák Viktort. Az értelmesebbje nem őket szeretné (kivéve, akinek érdeke, pl megvették egy sza.os dohánybolttal), csak olyan a választási rendszer, amilyen.
Érdekes, én több diplomás, értékes munkát végző emberről tudom, hogy Fidesz szavazók, valahogy a fentebbi jelzők egyike sem igaz rájuk :D mind nagycsaládos egyébként.

Ennyi erővel én is mondhatnám azt, hogy csak a retardált libernyákok, meg az lmbtq közösség tagjai akarják őt leváltani. Ez igy ugyanolyan baromság, mint amit te mondtál.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.30. 18:28:58

Egyrészt azért majdnem 2,5 millió ember szavazott rájuk azok közül akik itthon élnek. Azért ez nem az a szűkebb nyugdíjas/egyéb kör amit leírsz.

Amit a választókra lehetne bízni önkormányzati szinten: például hogy melyik beruházás valósuljon meg egy adott városban, tényleg van-e rá igény? Vagy mi a prioritás. Például egy újabb stadion felhúzása a fontosabb Budapesten a Közvágóhídnál, vagy a Lánchíd, esetleg a ráckevei hév felújítása?

Egy ilyen rendszer akkor működhetne jól azonban, ha azok akik kiírják ezeket szavazásokat, és akik szavaznak, azok érdemi, racionális érveket veszik figyelembe. Nem pedig politikai hovatartozás alapján szavaznak automatikusan, vagy érzelmi okokból.
Erre Magyarország sajnos valóban nem áll készen. Viszont vannak országok, ahol az emberek képesek erre, ott teljesen jól működhet amit gránit írt.
Az itteni kultúra évtizedekre van még ettől...

Erre egy jó példa amúgy itt a kerületemben a Déli Körvasút projekt.
https://welovebudapest.com/cikk/2020/4/ ... galloval-1
Az itt lakók évek óta, vagy évtizedek panaszkodnak a kerületen keresztülhaladó vasút okozta zajra. Túl sok a vonat, túl zajos, meg miegymás, és hogy miért nem kezdenek már valamit ezzel. Most jön a megoldási javaslat/projekt, ami maximálisan figyelembe veszi a zaj problémát is, és arra is igyekszik megoldást nyújtani, meg pár tízezer ember napi utazását megkönnyítené alsó hangon, meg úgy tényleg az egész Budapestnek jót tenne.
Erre nagyrészt ugyanaz az embertömeg elkezd tiltakozni meg aláírást gyűjteni a projekt ellen, mert hogy: az építkezés mennyi zajjal jár majd, meg néhány fát ki kell majd vágni miatta (aminek az újratelepítése is benne volt a projekt leírásban).

Mert nekik csak az lehet a megoldás, ha a vonatok nem járnának arra úgy egyáltalán. Az, hogy ez nem megvalósítható, meg ha mégis akkor több tízezer, százezer emberrel szúrnának ki, nem érdekli őket. Ahogy az sem érdekes, hogy ez a megoldás például csökkentené azt az átmenő autós forgalmat is, amire ugyancsak folyamatosan panaszkodnak. :D Meg a munkába járó parkoló autók száma is csökkenne, akikkel bajuk van, ja meg ugye a zajszennyezettség is csökkenne.

Egész egyszerűen nem látnak tovább az azonnali önös érdekeiknél nagyon sokan. Még azt sem fogják fel, hogy ha hosszú távon jobban járnak az egésszel, mert ők csak azt érik fel ésszel ami most van. A változástól félnek mint a tűztől, gondolkodni nem akarnak a megoldáson, csak elvárják hogy csettintésre jobb legyen. Ez jellemző a helyi lakosságra nagyrészt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Atlantis 2020.11.30. 18:48:50-kor.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2020.11.30. 15:54:20

zsoltfree írta:
2020.11.30. 15:40:04
gránit írta:
2020.11.30. 14:02:25
De még mindig nem értem. Mi az amit te pl itt hazánkban rábíznál a választókra?
A választókat ne azonosítsd a megvett nyugdíjasokkal meg a buta ci.ányokkal, akik négyévente megszavazzák Viktort. Az értelmesebbje nem őket szeretné (kivéve, akinek érdeke, pl megvették egy sza.os dohánybolttal), csak olyan a választási rendszer, amilyen.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.11.30. 15:53:29

zsoltfree írta:
2020.11.30. 15:40:04
gránit írta:
2020.11.30. 14:02:25
De még mindig nem értem. Mi az amit te pl itt hazánkban rábíznál a választókra?

Februárban? Nézz már kicsit lejjebb, ez egy értelmes fórum szerintem, de még páran most sem veszik ezt a járványt komolyan... Szerinted februárban ki tartott volna be bármilyen szabályt is?
Első kérdésedre a válasz: Magyarországon valóban semmit. Magyarországon a többség mindig is ellenzett mindenféle előremutató dolgot.

Második kérdés: ez nem is a lakosságra vonatkozott, hanem a kormányra. A határokat időben le kellett volna zárni. Valamennyire persze így is beszűrődött volna a vírus, hiszen az áruforgalom fennmaradt, de teljesen marginalizálni lehetett volna. Ez persze nem csak a magyarországi kormány hibája, Ausztriában is tárva-nyitva voltak a síparadicsomok télen. Most meg sír a turizmus, hogy csődbe fog menni... Minimális előrelátással, gyors határlezárásokkal meg lehetett volna akadályoznia a vírus belobbanását az egész világon, így viszont, hogy elszabadult, most már jóval nagyobb árat kell fizetni, mint amit akkor kellett volna, ha még időben lezárnak minden határt, és lecseng a vírus néhány hónap alatt.

Ezt a döntésképtelenséget, töketlenséget egyébként már az ebola-járvány idején már eljátszották a kormányok 2014-ben, akkor is képtelenek voltak gyors és markáns döntéseket meghozni, csak akkor mázlink volt, mert akkor a járvány a világnak egy elszigetelt szegletében lecsengett. Most nem volt ekkora szerencsénk.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2020.11.30. 15:55:36-kor.
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.30. 15:40:04

gránit írta:
2020.11.30. 14:02:25
De még mindig nem értem. Mi az amit te pl itt hazánkban rábíznál a választókra?

Februárban? Nézz már kicsit lejjebb, ez egy értelmes fórum szerintem, de még páran most sem veszik ezt a járványt komolyan... Szerinted februárban ki tartott volna be bármilyen szabályt is?
Válasz küldése