Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.11. 13:58:17

Gránit, én elismerem, hogy igazad volt minden múltbéli vitában, és igazad van most is, és igazad van a jövőbeli összes vitában is, maximálisan megelőlegezve a bizalmat számodra.
A mélyen tisztelt fórumot kérem erősítsenek meg, hogy ugyanezen kijelentésemet megismételhessem a teljes fórum nevében is, hogy le tudjuk zárni ezt a témát.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.12.11. 13:55:16

dévid villa írta:
2020.12.11. 13:49:56
Engedjétek el. Tipikusan megtestesíti azt, ami miatt okádni lehetne a mai "liberalizmusnak" csúfolt valamitől. Nem érdemes így vitatkozni.
Utálom a liberalizmust, leginkább gazdasági területen (hozzáteszem, a rabszolgatartás is liberális kormányok alatt működött). Pont a válság alatt válik különösen mókássá, hogy akik minél kisebb állami szerepvállalást, minél kisebb államot, minél kisebb állami szabályozást és adót akarnak, ha jön egy válság, pontosan ugyanazok az emberek mennek képmutatóan az államhoz kuncsorogni mentőcsomagért.

Csak nyilván egyszerűbb egy felszínes jelzőt eldurrantanod, mint felfognod, hogy mit ír a másik. :D Klasszikus buborék-mentalitás.
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.12.11. 13:49:56

Engedjétek el. Tipikusan megtestesíti azt, ami miatt okádni lehetne a mai "liberalizmusnak" csúfolt valamitől. Nem érdemes így vitatkozni.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.12.11. 13:40:03

Atlantis írta:
2020.12.11. 13:30:24

1) végig érveltem - Nem. Te folyamatosan jöttél a kövéres példáddal és ugyanazt ismételgetted, miközben Kalapos kolléga teljesen más aspektusokat próbált megvilágítani többször is. Te erre válaszként ismételgetted önmagadat a legtöbbször.
Önellentmondásos, amit írsz. Én érveltem amellett, hogy egyes jelzők sértők lehetnek. Reagáltál erre? Nem. Te azt nehezményezed, hogy én nem reagálok mindenre, amit nekem írnak, miközben szinte mindenre reagálok, pontról pontra. Ezzel szemben a "vita"partner reagált arra, amit én írtam? Nem. Pedig teljesen egyértelmű volt, amit írtam, egyes jelzők lehetnek sértők - még ha igazak is -, emellett más az, ha egy olyan attribútum alapján hivatkozol valakire, amire igazságtalanságok épülnek, és más az, amikor nem egy ilyen attribútum alapján hivatkozol valakire. Ebben mit olyan nehéz felfogni?

Atlantis írta:
2020.12.11. 13:30:24

2) Atomjaira szedtem az üzeneteidet - Ez azt jelentené, hogy minden ott elhangzott érvre, és állításra reagáltál.
Óóóó, a képmutatás magas iskolája. Egyetlen érvre nem reagáltál, amit írtam, egy kivételével, amit lesöpörnél az asztalról (kövéres példa). Én reagáltam elég sok dologra, csak az illető kihátrált a saját hülyeségei mögül. Nem én ruháztam fel más tartalommal, hanem leírtam, hogy miért nem helytálló, amit ír.
Atlantis írta:
2020.12.11. 13:30:24

3) Érdekes, hogy te akarod eldönteni helyette. - pontosan ez mutatja meg, hogy nem fogtad fel még mindig az amit Kalapos magyarázott, mert egyáltalán nem ezt írta, és nem is ezt fejtegette.
De, ezt írta. Folyamatosan azért áhítozik, hogy ő hívhassa feketének a feketét. Én értem, hogy ő ezt nem találja sértőnek. Csak a kérdés nem az, hogy ő annak találja-e, hanem hogy a hivatkozott fél annak találja-e. Ha Dél-Afrikában lennél fehér, neked sem tetszene ez a megkülönböztetés, szavak szintjén sem. Durva dolgok történtek ott, és akit ott sérelem ért, az is teljesen jogosan háborodik fel.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.11. 13:30:24

gránit írta:
2020.12.11. 12:53:15
Kalapos írta:
2020.12.11. 12:45:19

A butaságod a vérlázító, valamint az hogy logikátlannak hívsz, holott én kiemeltem hogy te hol vagy logikátlan, és arra nem reagálsz, csak azt mondod hogy én is az vagyok, alátámasztás nélkül. Leírtam miért vagy logikátlan olvasd vissza, több példám is volt, a fenti hozzászólásban is jelen van: az hogy miként szólsz az számít, te direkt szemét módon szólsz, de ez nem zárja ki hogy ne lehessen úgy hogy az ne legyen szemét. Olvasgass vissza, és a viszontlátásra.
Na itt már kijön belőled az állati éned, pedig én végig érveltem. Mire nem reagáltam, kedves Kalapos? Atomjaira szedtem az üzeneteidet. Te minden érvemet elengedted a füled mellett, és te azon háborogsz, hogy én nem figyelek rád? Csak azt tettem. Csak éppen nem volt helytálló, amit írtál, és ezredjére is előhozakodtál azzal, amit már rég megcáfoltam. Azt pedig, hogy más milyen jelzőt lát "szemétnek" saját magára nézve, azt nem te döntöd el, hanem ő. Érdekes, hogy te akarod eldönteni helyette. :D De nyugodtan menj oda egy ázsiaihoz úgy, hogy "hé, te sárga!", sok sikert kívánok az ottani eredményes beszélgetésedhez is majd. :mrgreen:
Nagyon komoly fogalomzavarok vannak benned.
1) végig érveltem - Nem. Te folyamatosan jöttél a kövéres példáddal és ugyanazt ismételgetted, miközben Kalapos kolléga teljesen más aspektusokat próbált megvilágítani többször is. Te erre válaszként ismételgetted önmagadat a legtöbbször.
2) Atomjaira szedtem az üzeneteidet - Ez azt jelentené, hogy minden ott elhangzott érvre, és állításra reagáltál. Ez nem igaz, a fentebbi miatt egyrészt. Másrészt pont arra hívtuk fel a figyelmedet többször is, egy 10 mondatos üzenetből kiveszel 1 mondatot, és a kontextusából kiragadva ruházod fel a saját véleményednek megfelelő értelmezéssel. Ezzel egyrészt hamis jelentést adsz annak amit írtak, másrészt pont az érdemi üzenetre nem reagálsz.
3) Érdekes, hogy te akarod eldönteni helyette. - pontosan ez mutatja meg, hogy nem fogtad fel még mindig az amit Kalapos magyarázott, mert egyáltalán nem ezt írta, és nem is ezt fejtegette.

A kérdés már csak az, hogy tényleg nem sikerült értelmezni a hozzászólásokat, vagy szándékosan csinálod, hogy amire nem tudsz érdemben válaszolni azt konstans nem vagy hajlandó figyelembe venni?

Ha viszont ezt nevezed érvelési technikának, hogy addig ismételgeted önmagadat és ugyanazon érveidet, függetlenül attól mit ír a másik, amíg sikerül ki nem borítanod, akkor gratulálok, mert nagyon jól csinálod. :D
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2020.12.11. 13:05:35

mes írta:
2020.12.11. 12:32:16
" black life matter" , " first black president of the USA" , mond ez valamit? Vagy a black itt mast jelent ?
A black itt feketét jelent. A Demba Ba-féle esetnél pedig azt, hogy el akarták kerülni az emberhátrányt. Ennyi a történet tulajdonképpen. :D
Kép
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.12.11. 12:53:15

Kalapos írta:
2020.12.11. 12:45:19

A butaságod a vérlázító, valamint az hogy logikátlannak hívsz, holott én kiemeltem hogy te hol vagy logikátlan, és arra nem reagálsz, csak azt mondod hogy én is az vagyok, alátámasztás nélkül. Leírtam miért vagy logikátlan olvasd vissza, több példám is volt, a fenti hozzászólásban is jelen van: az hogy miként szólsz az számít, te direkt szemét módon szólsz, de ez nem zárja ki hogy ne lehessen úgy hogy az ne legyen szemét. Olvasgass vissza, és a viszontlátásra.
Na itt már kijön belőled az állati éned, pedig én végig érveltem. Mire nem reagáltam, kedves Kalapos? Atomjaira szedtem az üzeneteidet. Te minden érvemet elengedted a füled mellett, és te azon háborogsz, hogy én nem figyelek rád? Csak azt tettem. Csak éppen nem volt helytálló, amit írtál, és ezredjére is előhozakodtál azzal, amit már rég megcáfoltam. Azt pedig, hogy más milyen jelzőt lát "szemétnek" saját magára nézve, azt nem te döntöd el, hanem ő. Érdekes, hogy te akarod eldönteni helyette. :D De nyugodtan menj oda egy ázsiaihoz úgy, hogy "hé, te sárga!", sok sikert kívánok az ottani eredményes beszélgetésedhez is majd. :mrgreen:
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2020.12.11. 12:45:19

gránit írta:
2020.12.11. 12:39:54
Kalapos írta:
2020.12.11. 12:28:10
Befejezem még hideg fejjel, és az lesz amit Csababarca is írt. Nem veszlek észre, ahogy te sem a mondandóm.
Itt tényleg annak van igaza aki hangosabb, aztán az a poén hogy egyik hozzászóló se rassista, még sincs egyetértés. Mármint veled, mert mindenki más már konkrétan megköszönte és elfogadta a másik érveit és meglátásait, de te még mindig odaböksz valami olyat hogy az vérlázító legyen. Most mindketten ugyanúgy zárjuk le, és mindketten azt hisszük hogy mi vagyunk az okos, a másik a szamár, legyen így rendben.
Nem gondollak semminek, nem ismerlek, az általad leírtakra reagáltam. Ha szerinted vérlázító, hogy egy ázsiainak ne mondd azt, hogy "hé, te ferdeszemű", vagy miért nevezem szörnyűnek, ha egy fehérnek Dél-Afrikában a "fehér"-bélyeg alatt kell élnie, az ciki.
A butaságod a vérlázító, valamint az hogy logikátlannak hívsz, holott én kiemeltem hogy te hol vagy logikátlan, és arra nem reagálsz, csak azt mondod hogy én is az vagyok, alátámasztás nélkül. Leírtam miért vagy logikátlan olvasd vissza, több példám is volt, a fenti hozzászólásban is jelen van: az hogy miként szólsz az számít, te direkt szemét módon szólsz, de ez nem zárja ki hogy ne lehessen úgy hogy az ne legyen szemét. Olvasgass vissza, és a viszontlátásra.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.12.11. 12:39:54

Kalapos írta:
2020.12.11. 12:28:10
Befejezem még hideg fejjel, és az lesz amit Csababarca is írt. Nem veszlek észre, ahogy te sem a mondandóm.
Itt tényleg annak van igaza aki hangosabb, aztán az a poén hogy egyik hozzászóló se rassista, még sincs egyetértés. Mármint veled, mert mindenki más már konkrétan megköszönte és elfogadta a másik érveit és meglátásait, de te még mindig odaböksz valami olyat hogy az vérlázító legyen. Most mindketten ugyanúgy zárjuk le, és mindketten azt hisszük hogy mi vagyunk az okos, a másik a szamár, legyen így rendben.
Nem gondollak semminek, nem ismerlek, az általad leírtakra reagáltam. Ha szerinted vérlázító, hogy egy ázsiainak ne mondd azt, hogy "hé, te ferdeszemű", vagy miért nevezem szörnyűnek, ha egy fehérnek Dél-Afrikában a "fehér"-bélyeg alatt kell élnie, az ciki.
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 820
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2020.12.11. 12:32:16

Tulsagosan fel van fujva ez a dolog.
Romanul a negru = fekete.

" black life matter" , " first black president of the USA" , mond ez valamit? Vagy a black itt mast jelent ?

Ez csak azert van, mert par 2 bites hiresseg reklamot csinalt ebbol is...

Neymar van bedurcizva ezen? O messze all meg a szinesborusegtol 😂
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2020.12.11. 12:28:10

Befejezem még hideg fejjel, és az lesz amit Csababarca is írt. Nem veszlek észre, ahogy te sem a mondandóm.
Itt tényleg annak van igaza aki hangosabb, aztán az a poén hogy egyik hozzászóló se rassista, még sincs egyetértés. Mármint veled, mert mindenki más már konkrétan megköszönte és elfogadta a másik érveit és meglátásait, de te még mindig odaböksz valami olyat hogy az vérlázító legyen. Most mindketten ugyanúgy zárjuk le, és mindketten azt hisszük hogy mi vagyunk az okos, a másik a szamár, legyen így rendben.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.12.11. 12:25:09

csababarca írta:
2020.12.11. 12:13:36
Világos, de ezt neki is írhattad volna. Én nagyon szeretem az embereket a saját logikátlanságukban táncolva látni. Szerinted szerintem be fogja látni a tévedését? Dehogy fogja, huszadszorra se tudja értelmezni, amit leírtam neki. Ugyanazon rugózunk régóta. Nekem viszont van egy olyan perverzióm, hogy szeretek ebben elmerülni. Nekem ez a kultúrkör csemege. Hidd el, sokkal fárasztóbb az olyan vita, amiben a másik fél érvelni is tud. Az a fárasztó, nem ez. Lásd az idei bértárgyalásokat a járvány idején... Na, az lesz a fárasztó. Ez csak hobby.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.12.11. 12:16:25

Kalapos írta:
2020.12.11. 11:53:33
Ezt is már vagy ezerszer leírtam neked - de csak tolod tovább -, hogy nem a szavakat akarja senki kitörölni a szótárból. Ha látsz egy ázsiait, tudod, hogy "sárga" vagy "ferdeszemű". Ahogy egy albínón is látod, hogy albínó. De ha te úgy mész oda valakihez, hogy "hé, látom, te albínó vagy!", vagy "hé, te sárga", vagy "hé, te ferdeszemű ott", akkor te tényleg nem vagy emberek közé való.

Miért gondolod, hogy egy feketének csak az USA-ban lehetnek sérelmei? Ez az 1800-ozás is bizonyította, hogy mennyire felszínesen látod ezt a témát. Ember, egy ma velem egy idős fekete srác apja még nem tehette be a lábát abba a WC-be, mint amibe én betehettem volna. Fel sem fogod a szavak súlyát, sem azt, ami mögöttük van. Ebben egyébként sansznak nagyon igaza volt, hogy a jelzőknek a súlyát nem a betűk mágikus sorrendje adja, hanem mindaz, ami mögöttük rejlik, a hétköznapi valóságban, az intézményes megkülönböztetésben. Ha valakire olyan attribútum alapján hivatkozol, amire igazságtalanságok épülnek, joggal fogja sérelmezni az illető, neked pedig semmidbe nem kerül ezt tudomásul venned és elfogadnod. Nekem nem kell izzadnom amiatt, hogy ne bántsak meg másokat semmilyen külsőség alapján, mert eszembe nem jutna úgy hivatkozni bárkire, amiről tudom, hogy őt az nagy valószínűséggel bántaná az illetőt.

Igen, én a bőrszínem miatt még sosem estem el semmilyen lehetőségtől. Ezért nincs pofám megkérdőjelezni mások sérelmeit, akik mindezt elszenvedik. Vannak a világon olyan helyek is, ahol a fehérek kerültek méltatlan helyzetbe, lásd Dél-Afrikát. Na, ott már mást gondolnál erről a témáról, ha azt a billogot kellene hordanod, hogy "fehér".
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.12.11. 12:13:36

Sinya22 írta:
2020.12.11. 12:07:39

A semmit magyarázod,a sokadik topikban,oldalakon keresztül.

A """""vitát""""" meg régen megnyerted,mivel mindenkit kiakasztottál már. Nem tűnt fel?
Dembelé topikban is végig ment ez oldalakon keresztül, direkt megnéztem az első-középső-utolsó komment majdnem szóról szóra ugyanaz.
Fűrészeli az ürüléket.

@Gránit, megismertük az álláspontodat (ami hasonló az enyémhez), csűrheted-csavarhatod de ebben ennyi van. Nem fognak neked igazat adni, mert máshogy gondolják. Nem rosszabbul, vagy helytelenül, vagy valótlanul, hanem MÁSHOGY.

Tényleg azt fogod elérni, hogy nem fognak reagálni már ezekre a hsz-ekre, mert egyszerűen nagyon fárasztó veled vitatkozni/eszmét cserélni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2020.12.11. 12:07:39

gránit írta:
2020.12.11. 11:26:03


Látom a topic-ban az uralkodó szemléletet, én azt magyarázom el, hogy ezen a buborékon kívül a világban miért vélekednek erről másképp az emberek.
A semmit magyarázod,a sokadik topikban,oldalakon keresztül.

A """""vitát""""" meg régen megnyerted,mivel mindenkit kiakasztottál már. Nem tűnt fel?
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2020.12.11. 11:53:33

Ha egy ázsiaira a jelenlétében sárgaként hivatkozol, vagy úgy emeled ki a tömegből, hogy "az a sárga ott", megmondom neked, ő is meg fog sértődni, és nála is el fogod vágni magadat. De ezt is már vagy ezerszer leírtam neked, de csak tolod tovább, hogy miért nem ugyanaz, hogy egy olyan attribútum alapján hivatkozol valamire, amire igazságtalanságok épülnek és/vagy nagyon súlyos történelmi gyökerei vannak, és egy olyan attribútum alapján, ami alapján nem szenvedsz rendszerszintű hátrányokat, és nem fognak a házad kapujára a családodat megfélemlítő szövegeket festeni. Ilyet nem élsz át azért, ha kék vagy zöld vagy piros színű ruhát hordasz, de a hajszíned miatt sem. A sovány-magas-kérdéssel is magadat lövöd lábon, és a saját mondandódat csapod agyon. Az egyikhez negatívumokat, a másikhoz inkább pozitívumokat társítanak. Ezért nem mindegy, hogy milyen külsőség alapján hivatkozol valakire, mert vannak jelzők, amikkel megbántasz embereket. És nem is mondhatod meg másnak, hogy más min ne sértődjön meg, mert fogalmad nincs, hogy emiatt a jelző miatt ő hányszor szenvedett hátrányt életében. Elképzelni nem tudom, mit nem tudsz ezen felfogni.

Látom a topic-ban az uralkodó szemléletet, én azt magyarázom el, hogy ezen a buborékon kívül a világban miért vélekednek erről másképp az emberek. Ez egy lehetőség lett volna számodra, hogy ezt megértsd, de te inkább önigazolást keresel a saját posványodban, ahelyett, hogy próbáltad volna megérteni, amit nem értesz. Ehhez csak értelmezned kellett volna tudnod, amit írtam.
De te, nem az ő jelenlétében sem értetted hogy rágondolnak mint ázsiai, hiába sárga, nem? Ezért kérdezem hogy rossz a látásod?Szerinted normális hogy negatívum van hozzátársítva ezért ne használjuk. Szerintem nem normális hogy negatívum van hozzátársítva, ezért ne társítsunk hozzá negatívumot és lehessen használni, büszkén.
Szerinted szőkézni se lehet, mert negatív, egy hülye vicc hosszú jelenléte miatt. Én meg azt mondom hogy okosabb vagyok annál mint hogy érdekeljen egy hülye vicc.
Te azt mondod normális hogy a francia aki törökországban játszik az mérges, ha feketének hívják, mert az USA-ban 1800-ban mi történt. Szerinted, én azért nem érzem bántónak ha fehérnek hívnak mert itt nem történt semmi. Valaki példát hozott fehérek elleni rasszizmusra. Szerinted az nem számít, mert veled nem történt semmi itt európában ami bántot volna, ezért azt elintézted egy "te jó ég"-gel. Szerintem tök mindegy kinek a házára és mit festenek, az így is úgy is menjen rendőrségre. Én nem mondtam hogy rendben van rasszizmusból felfesteni bármit bárki falára. Szerintem viszont felfújni a semleges dolgokat nem segít, mert egy eszmének minél nagyobb vízhangja van, annál híresebb, annál több helyre eljut, annál nehezebb kiirtani.
Akkor most ki él buborékban?
Mert szerintem te írsz össze-visszaságokat. Nem tudsz az életben úgy megoldani helyzeteket, hogy nem használod a kifejezéseket, ezt is leírták már mások, meglehet oldani úgy hogy használod és az rendben van, de te szándékosan csak olyan példát hozol ami nincs rendben, csak ezzel nem negálod a rendes példákat pl. that quick black kid on the wing, so agile, has a good right foot. Most ebbe mi volt rasszista? Mint leírtuk, az a rasszista ha olyat mond valaki hogy: so stupid black monkey, you should go back to africa to starve. A fehérre is lehet ilyet mondani, csak nálunk nem szoktunk mert mindenki az: i went to the store, and there was this older white mister who helped me reach something vs ya white privilged fu-k face die in hell rassist pig (holott nem csinált semmit, csak ül a kerti hintaágyában). De szerinted utóbbi nem létezik, mert erre azt a példát hoztad hogy ha veled se történt semmi, akkor mással se, sehol a világon. De a franciának van joga felháborodni mert az usa így meg úgy, ez volt a példád. És az alapüzenetet még mindig nem kapizsgálod, csak a felszínesség érdekel, hogy úgy tűnjön te ok vagy a standardek alapján, mert szándékosan vakon élsz, és nem veszed észre ha valaki más, holott egy 3 éves is látja, csak nem érdekli és ugyanúgy játszik vele a homokozóban, gyermeki ártatlansággal. Ennek kéne lennie a normálisnak, nem annak hogy nem mersz megszólalni a másik társaságában. A következő az lesz hogy van otthon gyömülcs, de nem mered megkínálni, mert ha meglátja a tálban a banánt, még rasszistának titulál és elveszed a munkád és életed. Erre is céloztak többen, hogy feszülsz, hogy mit szabad mint nem, pedig te tényleg ártatlan vagy, és bírod a tagot, csak hát fekete, és ezért külön bánás módot igényel, ne hogy megsértsd.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.12.11. 11:26:03

Kalapos írta:
2020.12.11. 10:13:40
Ha egy ázsiaira a jelenlétében sárgaként hivatkozol, vagy úgy emeled ki a tömegből, hogy "az a sárga ott", megmondom neked, ő is meg fog sértődni, és nála is el fogod vágni magadat. De ezt is már vagy ezerszer leírtam neked - de csak tolod tovább -, hogy miért nem ugyanaz, ha egy olyan attribútum alapján hivatkozol valakire, amire igazságtalanságok épülnek és/vagy nagyon súlyos történelmi gyökerei vannak, és egy olyan attribútum alapján, ami alapján nem szenvedsz rendszerszintű hátrányokat, és nem fognak a házad kapujára a családodat megfélemlítő szövegeket festeni. Ilyet nem élsz át azért, ha kék vagy zöld vagy piros színű ruhát hordasz, de a hajszíned miatt sem. A sovány-magas-kérdéssel is magadat lövöd lábon, és a saját mondandódat csapod agyon. Az egyikhez negatívumokat, a másikhoz inkább pozitívumokat társítanak. Ezért nem mindegy, hogy milyen külsőség alapján hivatkozol valakire, mert vannak jelzők, amikkel megbántasz embereket. És ne mondd meg másnak, hogy más min ne sértődjön meg, mert fogalmad nincs, hogy emiatt a jelző miatt ő hányszor szenvedett hátrányt életében. Elképzelni nem tudom, mit nem tudsz ezen felfogni.

Látom a topic-ban az uralkodó szemléletet, én azt magyarázom el, hogy ezen a buborékon kívül a világban miért vélekednek erről másképp az emberek. Ez egy lehetőség lett volna számodra, hogy ezt megértsd, de te inkább önigazolást keresel a saját posványodban, ahelyett, hogy próbáltad volna megérteni, amit nem értesz. Ehhez csak értelmezned kellett volna tudnod, amit írtam. Egyébként volt olyan hozzászólás, ami leírta, hogy ha bőrszín alapján hivatkoznál a munkahelyen, ahol dolgozik, azonnal ki lenne penderítve az illető, csak a szóban forgó fórumtársnak nincs késztetése úgy beleállni a trash-be, mint nekem. :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2020.12.11. 11:56:21-kor.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2020.12.11. 10:13:40

Én ezen a ponton úgy érzem mindenkivel tökéletes pontra jutottam az eszmecserében kivéve Gránitot, ő ugyanis nem olvas el mindent, csak hadakozik össze-vissza. Nem érti hogy mi a különbség amikor szabadon mondhatsz feketét fehéret és senki se érzi magát megbántva, és aközött amikor csak --- embert mondhatsz. Az ázsiai példát is rendkívül buta szerintem, mégis hogy nem tudod azonosítani hogy az ázsiairól van szó? Meg hogy nem lehet hajszín és egyebek alapján hivatkozni valakire a tömegből? Meg megint a soványozás.... Ember te szándékosan vak vagy? Egy embert így írnak le: fehér, magas, középkorú, sovány, fekete haj, és hogy milyen ruha van rajta. Ha ezeket nem használod soha nem szedsz ki valakit a tömegből. Gondolkozz egy repülőtéren, 1000 ember, köztük egy gyanús, hogy szeded ki? Te ezek alapjában nem érted az egyenlőség koncepcióját, amikor nem fáj ha úgy hívnak ami vagy, mert ami vagy egyenlő mindenki mással is, és ezért nem fájhat ha úgy hívnak. De többször már tényleg nem írom le, ezt rajtad kívül mindenki érti. Ezzel a hozzáállással csak rontasz a helyzeten, ezt is elmagyarázták már többen is. Atlantis véleménye megint nagyon tetszik, és mindenki másé is. Gránit te viszont itt buborékozol, meg hisztire hivatkozol, és megint a sovány példát használod... Már leírtam hogy a sovány mért lehet bántó, de a magas mért nem. Én értem hogy egy idili állapotot vázolok fel, ami nagyon messze van, és nem lehet csak úgy áttérni egyről a kettőre, nekem ezt jelentette a beszélgetés, de erről nem veled sikerült beszélgetni az biztos.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.11. 10:10:24

gránit írta:
2020.12.11. 08:32:06
Ezt persze a hozzád hasonló emberek lassítani fogják, de szerencsére mi vagyunk többen.
Na jólvan, szevasz... :lol:
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.12.11. 08:32:06

davi10 írta:
2020.12.11. 06:59:17

Gondolom te se fociztál cigányokkal egyedüli "csöves magyarként" fiatalon.
Valóban nem, ettől még igaz, hogy soha semmilyen ajtó nem zárult be előttem a bőrszínem miatt, és soha nem voltam ugyanazért a dologért jobban megbüntetve, mint más az ő bőrszíne miatt. Ha veled ilyesmi történt, jogosan háborodsz fel, de ahogy itt az többször elhangzott, egyesek az igazságtalanságokat nem felszámolni akarják, hanem újabb igazságtalanságokkal akarnak rá válaszolni, és neked nemigen volt ellenvetésed ez ellen. Az, hogy a cigányok jelentős része a mai napig olyan elszigeteltségben él, amilyenben, pont abból fakad, hogy közöttük is nagyon sok a rasszista, akik képtelenek az emberre egyszerűen emberként tekinteni, bőrszíntől függetlenül. De azt ne mondd nekem, hogy a bőrszíned miatt egyetlen állástól vagy lehetőségtől is elestél, mert azt bizony egy "te jó ég"-gel fogják elintézni.

davi10 írta:
2020.12.11. 06:59:17

És a BLM vandalizálások alatt (talán pont Nero linkelte a videót) se volt egy csomó vadbarom, aki az őket szépen megkérő embert, hogy távozzanak a birtokáról "shut yo' white ass up!" és hasonló színvonalas visszavágással illette.

Elképesztő, hogy mennyire tudsz ragaszkodni az "igazadhoz". Hangozatod az empátiát, de a fehérek elleni rasszizmust meg lezavarod egy "te jó ég..."-gel.
Hogy jön ide a BLM? Demba Ba, Webo, Neymar, Kimpembe, Verratti, de még az általam nem sokra tartott, de az ügyben egyértelműen állást foglaló Erdoğan is a BLM tagja, és fosztogattak az amerikai zavargások során? Ezért meddő a hozzád hasonló emberekkel vitatkozni, mert mindent a saját ideológiai buborékodba akarsz beleszuszakolni. Szerinted Kimpembe nem foglalhat állást az ügyben a BLM-től teljesen függetlenül? Ez tényleg a "te jó ég"-kategória. Az igazamhoz nem ragaszkodok jobban, mint te a te vélt igazadhoz, és azt se mondd, hogy bármit akár csak át is gondoltál, amit leírtam. Például azt, hogy a probléma úgy lesz egy nap megoldva, ha az emberek emberként tekintenek a másikra, és nem feketeként/fehérként/sárgaként/ciklámenként. Mivel egyre több ember gondolkodik így, már most sokkal jobb a helyzet, mint akár csak 60 éve, és ez előttem is nagyon sok ajtót kinyit. 60 éve még bizalmatlanul néztek volna rám Kelet-Ázsiában a bőrszínem miatt. Ma már nem (az emberiség kb. fele ebben a régióban él). Minél több ember gondolkodik így, annál közelebb fogunk kerülni a célhoz. Ezt persze a hozzád hasonló emberek lassítani fogják, de szerencsére mi vagyunk többen.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.11. 06:59:17

gránit írta:
2020.12.11. 03:24:05
A fehérek diszkriminálva, te jó ég... Soha az életben nem kaptam megjegyzést a bőrszínemre, soha semmilyen ajtó nem zárult be előttem emiatt, soha életemben nem szekáltak emiatt, és hogy nekünk mennyire nem kellett ilyesmit megélnünk, jellemző, hogy valaki képes jó dolgában abban diszkriminációt látni, hogy feketéket lát a reklámban...
Gondolom te se fociztál cigányokkal egyedüli "csöves magyarként" fiatalon.
És a BLM vandalizálások alatt (talán pont Nero linkelte a videót) se volt egy csomó vadbarom, aki az őket szépen megkérő embert, hogy távozzanak a birtokáról "shut yo' white ass up!" és hasonló színvonalas visszavágással illette.

Elképesztő, hogy mennyire tudsz ragaszkodni az "igazadhoz". Hangozatod az empátiát, de a fehérek elleni rasszizmust meg lezavarod egy "te jó ég..."-gel.
Nem is csoda, hogy lassan senkinek nincs már ehhez gyomra, hogy veled vitatkozzon.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.12.11. 03:24:05

Ehhez nem nekik kell elengedniük a múltat, ezek a sérelmek nem csak a múltban, hanem a jelenben is gyökereznek. Nem sokunknak kellett valaha olyasmit átélnie, mint LeBron James-nek, lásd a lenti példát. Ezeket az eseteket nem csak Martin Luther Kingéknek kellett megélniük, hanem az azóta történt óriási előrelépések ellenére a ma élő feketéknek is. A fehérek diszkriminálva, te jó ég... Soha az életben nem kaptam megjegyzést a bőrszínemre, soha semmilyen ajtó nem zárult be előttem emiatt, soha életemben nem szekáltak emiatt, és hogy nekünk mennyire nem kellett ilyesmit megélnünk, jellemző, hogy valaki képes jó dolgában abban diszkriminációt látni, hogy feketéket lát a reklámban... Ha van a túlérzékenységnek csimborasszója, akkor az ez. Ezen a ponton szögezzük le, a túlérzékenységet nem csak egyes feketék tolják... . Fehérek diszkriminálása, mert feketék szerepelnek a reklámban... Magasságos ég. Ha ez valakinek diszkrimináció, nem tudom, mit szólna, ha az ő házának a kapuját pingálnák ki egy egész családját megfélemlítő szöveggel... Már csak ezért is értem meg azokat, akik megsértődnek egy jelzőn, mert van, akinek még ilyesmire sincs szüksége ahhoz, hogy diszkriminációt kiáltson.

Ami a George Floyd nevű bűnözőt illeti, egy Mark D. McCoy nevű fickó írt egy erről egy összefoglaló bejegyzést:

"George Floyd and I were both arrested for allegedly spending counterfeit $20 bill. For George Floyd, a man my age, with two kids, it was a death sentence. For me, it is a story I sometimes tell at parties. That, my friends, is white privilege."

És ebben van a lényeg. Emellett emberek tömegei találták meg az esetben a saját életüket, és tudták behelyettesíteni a saját sérelmeiket, a saját tragédiáikat. Még akkor is a nyakán térdepel a "rendőr", amikor már semmilyen életjelet nem ad magáról. De azért még biztosra akart menni, hátha nem halt még meg...

Ha ez a probléma valaha meg lesz oldva, annak egy útja lesz: ha az emberek nem feketeként, fehérként, sárgaként, hupililaként tekintenek a másikra, hanem emberként.

"It ain't about black or white 'cause we human" - 2Pac
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.12.10. 22:23:16

Barca_10: Gusztustalanabb média mint a Sky vagy BBC nincs, szerencsére erre most már az angolok nagy része is kezd rájönni. Érdemes belenézni a YouTube csatornájukon a komment szekcióba, már amikor engedik a kommenteket a gennyládák. Ez a két médium az igazi vírus, de ezek rosszabbak mint a rák.

Egyébként ez is röhej hogy nagyítóval kell keresni az olyan oldalakat ahol ténylegesen független újságírás/híradás van. Akár magyar, akár globális szinten. Talán a Sky News Australia de azért az szégyen hogy több tízezer km-t kell “utazni” hogy valós híreket kapj arról hogy mi is történik a nagyvilágban.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2020.12.10. 21:11:06

Varatrix írta:
2020.12.09. 15:44:00
Barca_10 írta:
2020.12.09. 11:58:16
aki össze tudja rakni a képet azok kisebbségben vannak, de az emberek 80%-a birka, mindegy milyen érvekkel jössz elő jön a válasz hogy hallottam a tv-ben, olvastam a zindexen, origon stb. ezért tartunk ott ahol tartunk. ugyanolyan rasszizmus az is ha magyarként lecigányozod a románt például.
Ezt a bekezdést nem teljesen értem, mire gondolsz itt? Nem szeretnék beleállni met félek, hogy elbeszélnénk egymás melett...
most van időm válaszolni. arra gondolok hogy rengetegen-és ők vannak többen-kérdés nélkül elhiszik amit a média megír. jó példa erre a floyd eset, és a hétközi affért a Sky úgy hozta le hogy a 4.játékvezető használta az “n” betűs szót mindezt főoldali cikkben. beállították rasszistának a románt kérdés nélkül. a rasszizmus nem ennyire egyszerű dolog, sokan írtatok, sok mindennel egyet is értek mindkét fél részéről, de ez a hiszti ami lement hétközben, ami ömlik a reklámokból-mindenhol fekete reklámarc-,az egész kommunikáció a multik, politikusok részéről nyíltan diszkriminálja a fehér embereket és ez szerintem még nagyobb feszültséget eredményez és nagyobbra nyitja az ollót. amit nem írtatok és megjegyezném az annyi hogy menj be fekete környékre fehérként. ha rosszkor mész rossz helyre testi sértés, gyilkosság, bármi elképzelhető nem azért mert csúnyán néztél, rosszat szóltál hanem mert fehér vagy. ilyenek is léteznek sajnos, de egyet tudok érteni azzal hogy mi nem tapasztaltuk meg azt a fajta nyílt rasszizmust amit ők, viszont nekik is meg kell tanulni elengedni a múltat. Az hogy az usát szélsőséges manipulálható idióták lakják nem azt jelenti hogy Európában ugyanez a helyzet sőt. Itt ugyanúgy megkapja az esélyt a normális életre a fekete is mint a fehér, ezt tapasztalom 5 év Anglia után.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.10. 19:24:17

daffy írta:
2020.12.10. 17:03:48
sansz írta:
2020.12.10. 15:21:27
...
Egyfelől értem amit írsz,hovatovább egyet is értek vele. Az igazi gondolataimat nem nagyon tudom szavakba önteni. A kérdésem az,hogy mi a megoldás? Hogy kell hívni a feketét,ha ez nem megfelelő? Mi az,amit nem tud majd visszavezetni az ő vagy valószínűbben ősei sanyarú múltjára? Vagy mi az,amit majd nem akar visszavezetni?
Mindenkinek fáj a múlt,még ha ő nem is élte meg. Sok ismerős huszonéves habzó szájjal Trianonozik. Én bevallom,a történelmüket sokkal hiányosabban ismerem,mint ti. (nyilván rabszolgaság,elnyomás,mészárlások megvan). Én nem szeretem a múltat felhozni sok dolognál,igyekszem továbblépni,előre tekinteni. Ez hol jó,hol rossz. De végtére is azt gondolom,hogy amíg a "feketék" és mindenki más együtt nem képes ezt elengedni,addig rasszizmus/"álrasszizmus" lesz a fekete jelző.
A Trianon tökéletes példa arra, miért nem fogunk tudni a rasszizmuson sem felülemelkedni. A trianoni sérelmek is azért vannak bennünk, mert mind a mai napig táplálják belénk a sértettség érzetet miatta. Félreértés ne essék, szerintem sem volt korrekt, csúnyán elbántak velünk, és a mai napig hatással van emberek életére, már elsősorban inkább politikai céllal van felhasználva. Minden évben amikor jön a trianoni évforduló jönnek a cikkek, a videók, stb. és a legtöbbször nem szimpla megemlékezések, hanem felszítása a dolgoknak, és belénk nevelése, hogy ha Te nem háborodsz fel ellene nyíltan, nem is szereted a hazádat.

A rasszizmus elleni harcnak sem az kellene legyen a kulcsa, hogy mindenhova kiplakátoljuk, hogy ne legyél rasszista, és betiltunk szavakat, szobrokat, történelmi eseményeket. A kulcs az emberek gondolkodásmódjának a megváltoztatása lenne, hogy jobban elfogadjuk a másikat, és értékrendben ne tegyünk különbséget embertársaink között valamilyen rasszba sorolás miatt, hanem kizárólag a saját maga által tett és képviselt dolgok alapján alkossunk véleményt valakiről.
Amikor munkatársat vesz fel valaki a céghez, akkor tényleg a képességeit és személyiségét nézze, ne a nemi hovatartozását, bőre színét, stb.
Ehhez egy komoly gondolkodásmódbeli változás kell már a gyerekkori neveltetéstől kezdve, mert ezek a dolgok belénk vannak nevelve, és nagyon nehéz levetkőzni. Ami pedig a legfontosabb idő kell hozzá, és el kell fogadni a tényt, hogy ez bizony időbe telik, mert felnőtt emberek gondolkodásmódját nem tudod megváltoztatni egy-egy törvénnyel.


Teljesen megértem azokat az érveket, hogy mi nem érezzük át azt amin keresztül ment a fekete társadalom, az elnyomáson. És megértem, hogy bizonyos dolgokban érzékenyebbeknek kell lennünk velük szemben. A konkrét rasszizmus ellen igen, fel kell lépni ezt is elismerem. Szóval ha például valahol nem szolgálnak ki valakit azért mert arab/zsidó/fekete/magyar tehát színtisztán rasszista okokból, akkor az ellen fel kell lépni.
Viszont ha az emberekbe elkezdjük erőszakkal ráerőltetni ezt a Te semmit sem mondhatsz rá dolgot mert fehér vagy, annak az a vége, hogy majd folyamatosan az jár az emberek fejében egy feketével találkozva, hogy "jajj most nehogy azt higgyék rasszista vagyok, mit mondhatok, mit nem?".
Ez pedig folyamatos feszültséget, elnyomást, ezáltal pedig konfliktust fog szülni összességében, így csak negatívabb hatással lesz az együttélésre, hiszen ez szvsz rasszizmus, csak a fehérekkel szemben, a fehér emberek történelmi hibái miatt.

Én nem hiszem, hogy ilyen esetben tényleg a tűzzel tűz ellen a helyes megoldás... A PSG meccsén hogy nézett volna ki a szituáció ideális kezelése egy ideális világban: igen, felelősségre vonják, hogy mégis hogy gondolta a niggerezést, mire bíró kifejti, hogy nem niggerezett, semmilyen rasszizmus nem állt szándékában, erre a kedves játékos aki az arcába ordibált 10 centiről korrektebb hangnemben kioktatja, hogy szerinte miért nem volt helyes még így sem , a bíró felfogja, és bocsánatot kér, és a meccs megy tovább. - a kulcs a helyes kommunikáció

Csak hát az üldözöttséget üldöztetéssel kell megoldani, mert az emberek nem tudnak nem végletekben gondolkodni. :?
Válasz küldése