Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2020.12.16. 19:41:12

Matyi, próbáld meg a premierplayer.tv weboldalt, nem tudom engedik-e hogy otthonról előfizess rá, de a La Liga TV 6 font egy hónapra, akadásmentes HD minőség.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.12.16. 19:26:45

Olcha írta:
2020.12.16. 19:09:17
bence0330 írta:
2020.12.16. 18:19:11
Kivételesen angol kommentárral néztem a meccset, kíváncsi voltam a véleményükre, mert ők elég szókimondóak tudnak lenni, míg a magyarok általában túl korrektek.
Én már jó ideje csak Phil Schoen és Ray Hudson hangjával nézem a meccseket, mert objektív a hozzáállásuk és sokkal szabadabban beszélhetnek. Viszonylag gyakran értekezem amerikaiakkal és a mentalitásuk jóval előremutatóbb és fejlettebb, mint (sajnos) az itthoni átlag.. :(
//Nálunk rengeteg jó képességű ember van és nem hiába külföldön érvényesülnek igazán..

Viszont visszatérve a Hudsonékhoz: szinte szóról szóra elmondtad amit mondtak és nehéz azzal vitatkozni amit állítottak!

Bízom benne, hogy ma látunk valami szépet s jót.. esetleg egy Riquit a kezdőben.. //Álmodozzak csak, mi?! :\
Hol lesed a meccseket? Stream vagy előfizettél valahová?
Avatar
Olcha
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2018.06.28. 19:31:15

2020.12.16. 19:09:17

bence0330 írta:
2020.12.16. 18:19:11
Kivételesen angol kommentárral néztem a meccset, kíváncsi voltam a véleményükre, mert ők elég szókimondóak tudnak lenni, míg a magyarok általában túl korrektek.
Én már jó ideje csak Phil Schoen és Ray Hudson hangjával nézem a meccseket, mert objektív a hozzáállásuk és sokkal szabadabban beszélhetnek. Viszonylag gyakran értekezem amerikaiakkal és a mentalitásuk jóval előremutatóbb és fejlettebb, mint (sajnos) az itthoni átlag.. :(
//Nálunk rengeteg jó képességű ember van és nem hiába külföldön érvényesülnek igazán..

Viszont visszatérve a Hudsonékhoz: szinte szóról szóra elmondtad amit mondtak és nehéz azzal vitatkozni amit állítottak!

Bízom benne, hogy ma látunk valami szépet s jót.. esetleg egy Riquit a kezdőben.. //Álmodozzak csak, mi?! :\
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.12.16. 18:29:01

Fontos meccs ez ha életben akarjuk tartani a bajnoki címmel kapcsolatos reményeket. Bár én jelenleg túl sokat nem tennék rá hogy a végén mi leszünk az elsők.

Ha valóban úgy van ahogy Koeman mondja, hogy már nem olyan jó a csapat, akkor stílust kellene váltani. Sokkal agresszívebben kezdeni például. Gondolom Silva a kulcsemberük, nyugodtan oda lehet vágni neki egyet mindjárt az elején. Ha támadnak akkor mindenki jöjjön vissza védekezni, támadásoknál ne betegesen mindig Messit keressük a labdàval, nyugodtan rálehet szúrni távolról is, nem kell a 20 passz a 16oson belül, stb. stb.

Hajrá
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2020.12.16. 18:19:11

Kivételesen angol kommentárral néztem a meccset, kíváncsi voltam a véleményükre, mert ők elég szókimondóak tudnak lenni, míg a magyarok általában túl korrektek. Kb összefoglalom, miket mondtak, amire emlékszem:

Koeman: nagyjából ugyanaz az értetlenség volt a hangjukban, néha éles kritikákat is megfogalmazva, pl hogy mielőbb le kell vetkőznie a logikátlan makacsságát (kb szó szerinti fordítás). Mindkét kommentátor plusz a sideline is sűrűn kitért Puigra, aki mindhármuk szerint a csapata legjobbja volt még azon kevés percek során is, amit kapott, és hogy a Juve ellen is durva "impact"-je volt, más kérdés, hogy kevés volt akkor is az idő arra, hogy ez gólokban megnyilvánuljon. Totális értetlenkedés követte a cseréket, mármint hogy megint nem R. P. érkezett, akik szerintük (is) Európa legtehetségesebb fiatal játékosa.
Pedriről megoszlottak a vélemények, egyiknek sem volt baja vele, szerintük elég direkt futballra képes a posztján, de mindegyik messze R. P. mögé tette.
Bratih-nek kulcsfontosságot tulajdonítottak mind, a gól előtt pl. ugye ő harcolt meg brutális módon a lasztiért, amit senki más rajta kívül nem tett volna meg.
Messivel kapcsolatban a főbb vélemények azok voltak, hogy magához képest gyenge, de még így is a csapat nélkülözhetetlen legjobbja

Ez is elhangzott a vkp mogyorótlankodása közben - amiből most szerencsére gól nem született, de nem is rajtuk múlt, hogy De Jong értelmezhetetlen labdavesztései után nem lett nagyobb baj - hogy "imagine this against a club like Bayern Munich or Liverpool...."

Destet és Araujot egyértelműen nagyon sokra tartották.

Couval nem volt túl sok bajuk, szerintük kicsit lassú és indirekt a játéka - nem említették az év elejét, mikor szerintem kb az ellenkezője volt igaz.

Busiról elég gyenge lehetett a véleményük, mert valamelyikük megjegyezte a cseréjénél, hogy magához képest most egész korrekt meccset játszott.

Griezről kicsit jobb volt a véleményük, mint itt általában, amolyan néha eltűnik, néha hasznosan futballozik kategóriába sorolták.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.14. 22:33:43

Igen, ez az, csak nem emlékeztem már rá pontosan, mindenesetre elég sötét képet fest...
Közben a Celta 4-0-ra megy a Cadiz ellen....
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.14. 13:01:18

Subinho írta:
2020.12.14. 10:40:48

Itt az oldalon volt egy cikk, ahol a Bartomeu éra volt könyvelője nyilatkozott, hogy irdatlan hitelt vettek fel a stadion felújítására és ez is mind elment fizetésekre, prémiumokra, stb... Nem tudom, igaz-e, de itt volt fent a cikk.
Nem erre gondolsz?
https://www.eurobarca.hu/hirek/hatter/2 ... i-barcara/

Csak mert szerintem ebben a cikkben volt csak erről szó, és itt a Laporta éra könyvelőjeként van említve, és hogy erre szeretnék majd felvenni a hitelt Bartoék(, csak közben ugye lemondtak). :D
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.14. 10:40:48

NovaProspekt írta:
2020.12.14. 10:20:15
Subinho írta:
2020.12.14. 06:52:52
Ilyenkor merül fel a kérdés, hogy hol az a rengeteg pénz, amit felvettek stadion újjáépítésre??? Talán 800 millió?
Ha eltűnt, akkor miért nem ül még Barto és bandája börtönben?
sehol, nem vett fel senki ilyen pénzt, maximum beszélve volt róla.
Itt az oldalon volt egy cikk, ahol a Bartomeu éra volt könyvelője nyilatkozott, hogy irdatlan hitelt vettek fel a stadion felújítására és ez is mind elment fizetésekre, prémiumokra, stb... Nem tudom, igaz-e, de itt volt fent a cikk.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1910
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.12.14. 10:20:15

Subinho írta:
2020.12.14. 06:52:52
Ilyenkor merül fel a kérdés, hogy hol az a rengeteg pénz, amit felvettek stadion újjáépítésre??? Talán 800 millió?
Ha eltűnt, akkor miért nem ül még Barto és bandája börtönben?
sehol, nem vett fel senki ilyen pénzt, maximum beszélve volt róla.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.14. 06:52:52

1-2 éve még az Atleti ellen játszottunk ilyen szenvedős 1-0-ás meccset, most a ragadókon kikapunk, a kicsapatóktól általában égünk, lásd. Cadiz, a kieső Levante ellen szenvedős 1-0
Jelenleg a reális a 7-8. hely, de nagyon remélem a 4. hely meglesz szezon végén, mert ha a BL pénztől is elesik a klub, akkor tényleg csőd lesz...
Bárki is lesz az elnök, nehéz dolga lesz. Építkezni nulla pénzből és megoldani a hiányt anélkül, hogy ki kelljen árusítani a keretet.
Ilyenkor merül fel a kérdés, hogy hol az a rengeteg pénz, amit felvettek stadion újjáépítésre??? Talán 800 millió?
Ha eltűnt, akkor miért nem ül még Barto és bandája börtönben?
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2020.12.14. 05:26:18

Sok mérkőzést láthattál, mert az argentin tegnapi mérkőzésen az elmúlt éveket tekintve a legtöbbször rohangált védekezés jelleggel, amikor már az eredményt kellett tartani, sőt volt olyan szituáció, amikor hiába vitte egymaga félpályán keresztül a labdát, nem volt érdemben kinek adnia a támadás befejezésénél.
Képzeld el, 34 évesen már nem lehet úgy végigrohangálni minden szituációt, hogy utána amikor rajta múlik valami, abból már érdemi bejezés legyen.
Szerencsére tegnap több támadás vezetés azért átadott a többieknek - igaz sokra nem mentek nélküle -, hogy közben szusszanjon, így tudott még a gólnál érdemi sprintet és befejezést kivitelezni.
Következő mérkőzésen én nem kezdetném, mert nem fogja bírni a folyamatos terhelést olyan szinten, hogy amikor kell, akkor hatékony legyen.

menczel írta:
2020.12.14. 02:12:59
Vezércikkből: " Az akaratot nem lehet elvitatni a csapat és különösen Messi részéről".
Hát én pont ezt nem látom, és micsoda istenkáromlás, de jobbak leszünk ha elmegy az év végén. A nulla focit néző csajomnak is feltűnt , hogy csak álldogál, szekunder szégyenérzetem van őt nézve. Hogy nem érzi ezt ő a pályán? Még előző években csak-csak, amikor lőtte a gólokat, de idén, amikor semmi nem megy, akkor hogy önigazolja azt, hogy ő csak nézelődik a középkörben miközben tőle 10 méterre rohangálnak, hogy az általa keletkezett rést betömjék?
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2020.12.14. 05:08:26

aszim írta:
2020.12.13. 23:40:43
Szemezgetek az edzői feladatok közül: pl pontrugások kidolgozása. Van 15 szögletünk és még véletlenül sem tudjuk felfedezni, hogy mit szeretnének elérni. Szabadrugások: egy Barcelona szintű csapatnál tényleg nincs ember Messin kívül aki 25 m-re el tudja rugni a labdát??? Nem kellene az edzővel foglalkoznunk de ez a [auto_cenzúra] a Mezőkövesd kispadjára való. Fogalma sincs, hogy mit kellene itt csinálni.
Már ne haragudj, de ez nem Koeman-nal kezdődött. Sőt az egyik legnagyobb, ha nem a legnagyobb helyzetunk is abból lett, hogy 25-28 méterről nem ralotte, hanem egy begyakorolt figurát vettünk elő a zsebbol...

Nézni is kéne a meccset és nem csak vakon szórni a szavakat....

A másik meg, hogy kire a jó Istenre szeretnéd beívelni a szögleteinket? Van két belső védőnk, egy Brait, Busquets-et nem irom, mert a melegszecsóm magasabbra ugrik... De Jong nem igazán jó a fejesekben.


Értem én, hogy most a hollandot kell ekézni, teszem hozzá van is miért. De 55 kapuralövésünk volt 3 meccsen, tehát a helyzetek megvannak. Ergo csak nem az edző hibás, hogy egy francia válogatott védő otoson belülről üres kapura felebombaz? Vagy, hogy minden lehetséges helyzetet kihagynak a játékosok?

Arról nem is beszélve, hogy a tizikkel sem vagyunk barátságos viszonyban. Rólunk szinte mindent fújnak, nekünk egyértelműeket sem.
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2020.12.14. 02:28:27

Az egyetlen épkézláb megoldás lenne erre a nagy szenvedésre, ha az egyes csapatrészek megtanulnának önállóan, a többi csapatrész nélkül is működni. Pl. a támadósor, ha megkapja a labdát, megtanulhatna gólt lőni a védők, a kapus, az edző, a másodedző, a csapat orvos és a karbantartó felzárkózásának megvárása nélkül.

Ugyanígy nem ártana, ha a védelem gyakrabban hozná le a 2vs2-ket meg a 3vs3-akat, anélkül, hogy a középpálya és a csatárok segítsenek menedzselni a blfsz labdavesztéseket.
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1612
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2020.12.14. 02:12:59

Vezércikkből: " Az akaratot nem lehet elvitatni a csapat és különösen Messi részéről".
Hát én pont ezt nem látom, és micsoda istenkáromlás, de jobbak leszünk ha elmegy az év végén. A nulla focit néző csajomnak is feltűnt , hogy csak álldogál, szekunder szégyenérzetem van őt nézve. Hogy nem érzi ezt ő a pályán? Még előző években csak-csak, amikor lőtte a gólokat, de idén, amikor semmi nem megy, akkor hogy önigazolja azt, hogy ő csak nézelődik a középkörben miközben tőle 10 méterre rohangálnak, hogy az általa keletkezett rést betömjék?
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2020.12.13. 23:42:49

Figyeljétek meg, hogy stabilizálódni fog a Barca és lehozzuk a bajnokságot ilyen egy-nullokkal, csak hogy maradhasson még pár évig, mint csodaedző, aki visszahozta a csapatot a másodosztály kapujából. Halljátok szavamat! :D
aszim
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2019.02.11. 21:19:48

2020.12.13. 23:40:43

Szemezgetek az edzői feladatok közül: pl pontrugások kidolgozása. Van 15 szögletünk és még véletlenül sem tudjuk felfedezni, hogy mit szeretnének elérni. Szabadrugások: egy Barcelona szintű csapatnál tényleg nincs ember Messin kívül aki 25 m-re el tudja rugni a labdát??? Nem kellene az edzővel foglalkoznunk de ez a [auto_cenzúra] a Mezőkövesd kispadjára való. Fogalma sincs, hogy mit kellene itt csinálni.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.12.13. 23:38:12

Barcaforever írta:
2020.12.13. 23:07:03
Továbbvinném az év szavazása jelölést, az idei best of momentumába, kéretném felvenni a mai Umtiti cserét.

Ez annyira, de annyira szánalmas volt és ezt mindenki azonnal értette. =D> :lol:
Várjál még ezzel....hosszú még a szezon és 2020 sem ért még véget....ez a pasi zseniális abban, hogy mindíg képes lesz olyat húzni, ami felülírja a korábbiakat.... #-o
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.12.13. 23:26:44

Ebben a mai meccsben az volt a legjobb, amikor a spori lefújta..... :mrgreen:
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.12.13. 23:15:41

Leon írta:
2020.12.13. 23:11:53
Meló közben fél szemmel néztem ezt a gálát, arra jó volt, hogy elaltasson...
Szerdán harmadfokú égési sérülésre számítok a Soci ellen. :roll:
A BL- ben majd agyonvernek ez nem is lehet kérdés, viccen kívül viszont az, hogy szerintetek egy EL helyet megcsípünk a szezon végén?
Az már most majdnem megvan, a 8. helyen állunk. Szerintem a 3. hely reális.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2020.12.13. 23:14:47

sansz írta:
2020.12.13. 23:10:47
Szerintem egyik-másik szurkolónak csapatot kéne váltania, mert a Barcát már nem szeretik, az tuti. Ebben nincs semmi gond, az érzések,érzelmek tudnak változni, de erre fel kéne eszmélni, mert aki egyébként egy élvezetes és győzelmet kikapart meccs után is csak anyázni tud, az csak magának tesz rosszat, ha azt hiszi,hogy még Barca szurkoló. Persze Koeman tehet mindenről. Ha a végén nem Umtitit hozza be akkor azért szidják, ha őt akkor meg azért. Szerintem tökéletes alkalom volt Umtiti beküldése, különösebb kockázat nélkül kaphatott pár éles percet. És igen,tudni kell visszaállni. A legszenvedősebb meccsek régen is a kiscsapatok ellen voltak, nincs erre jó ellenszer, pedig most taktikailag is volt minden: távoli lövések,kapuig passzolás, cselezés, tizenegyes,amit megint nem kaptunk, pálya széthúzás, tömörülés, minden. Értem,hogy frusztráltak vagyunk, mert most nagyon kellenek ezek a pontok, de ez egy jó meccs volt, szerencsénk továbbra se nagyon van, de megvannak a pontok.
Ne vedd ennyire a szívedre a dolgokat, de azért viszonylag elég rosszak vagyunk.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2020.12.13. 23:11:53

Meló közben fél szemmel néztem ezt a gálát, arra jó volt, hogy elaltasson...
Szerdán harmadfokú égési sérülésre számítok a Soci ellen. :roll:
A BL- ben majd agyonvernek ez nem is lehet kérdés, viccen kívül viszont az, hogy szerintetek egy EL helyet megcsípünk a szezon végén?
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.12.13. 23:10:47

Szerintem egyik-másik szurkolónak csapatot kéne váltania, mert a Barcát már nem szeretik, az tuti. Ebben nincs semmi gond, az érzések,érzelmek tudnak változni, de erre fel kéne eszmélni, mert aki egyébként egy élvezetes és győzelmet kikapart meccs után is csak anyázni tud, az csak magának tesz rosszat, ha azt hiszi,hogy még Barca szurkoló. Persze Koeman tehet mindenről. Ha a végén nem Umtitit hozza be akkor azért szidják, ha őt akkor meg azért. Szerintem tökéletes alkalom volt Umtiti beküldése, különösebb kockázat nélkül kaphatott pár éles percet. És igen,tudni kell visszaállni. A legszenvedősebb meccsek régen is a kiscsapatok ellen voltak, nincs erre jó ellenszer, pedig most taktikailag is volt minden: távoli lövések,kapuig passzolás, cselezés, tizenegyes,amit megint nem kaptunk, pálya széthúzás, tömörülés, minden. Értem,hogy frusztráltak vagyunk, mert most nagyon kellenek ezek a pontok, de ez egy jó meccs volt, szerencsénk továbbra se nagyon van, de megvannak a pontok.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.12.13. 23:10:20

Barcaforever írta:
2020.12.13. 23:07:03
Továbbvinném az év szavazása jelölést, az idei best of momentumába, kéretném felvenni a mai Umtiti cserét.

Ez annyira, de annyira szánalmas volt és ezt mindenki azonnal értette. =D> :lol:
Az lett volna szép, ha a végén befújják a tizenegyest Umtiti vélt vagy valós kezezésére. Hozzáteszem, a Juve ellen is csúnyán át lett játszva. Szomorú árnyéka önmagának.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2020.12.13. 23:07:03

Továbbvinném az év szavazása jelölést, az idei best of momentumába, kéretném felvenni a mai Umtiti cserét.

Ez annyira, de annyira szánalmas volt és ezt mindenki azonnal értette. =D> :lol:
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.12.13. 23:03:16

fcjoc írta:
2020.12.13. 22:44:44
Bármit mondtok, de Breith nagyon kell oda középre, szerintem a mezőnymunkája legalább annyira hasznos, mint Suarezé volt.

Kedvelem a palit.
Így tovább! =D>
Számomra is nagyon szimpatikus a fickó. Ideális esetben egy értékes csere lehetne, a jelenlegi helyzetet figyelembe véve viszont simán a kezdő szintjét üti. Sőt.
Válasz küldése