Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.12.29. 18:14:33

Úgy látszik, Koeman rákattan erre az 5 védőre. Most majd kiderül, mennyire működik más személyzettel. Papíron rendben kellene lennünk így is Eibarok ellen
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2020.12.29. 18:12:12

visca el barca írta:
2020.12.29. 18:07:11
ter stegen dest mingueza arujo lenglet firpo de jong pjanic pedri griez braith
Legalább mindenki a helyén játszik. Tudjukki nemszerepeltetése már nem is téma, pedig lassan szerintem Pedrit is tehermentesíteni kéne, mert nem lesz jó vége.

Viszont ez szerintem egy tisztán kirajzolódó 3-5-2, ahol tényleg mindenki a helyén fog játszani.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2020.12.29. 18:07:11

ter stegen dest mingueza arujo lenglet firpo de jong pjanic pedri griez braith
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2020.12.29. 16:16:58

Spíler2 adja. Telekom műsorújságban már benne vannak mai meccsek.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.29. 15:09:35

Port.hu meg UPC-s műsorújság szerint az Atma-Real ismétlés lesz ma.

Csak nem...
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
aszim
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2019.02.11. 21:19:48

2020.12.29. 09:06:03

MQuCsabi írta:
2020.12.29. 08:30:07
fcbarcelona.com on is 19:15 öt írnak és gondolom továbbra is a Spíler2 nél vannak a jogok.
Köszönöm! Remélem így lesz. (előbb-utóbb itt is frissítve lesz :mrgreen: )
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.29. 08:30:07

fcbarcelona.com on is 19:15 öt írnak és gondolom továbbra is a Spíler2 nél vannak a jogok.
Kép
aszim
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2019.02.11. 21:19:48

2020.12.29. 07:58:35

Van valakinek pontosabb híre, hogy mikor kezdődik a mai mérkőzés és hol közvetítik?
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.12.28. 13:08:10

Peter írta:
2020.12.27. 17:20:36
Ha már itt alább ennyi Messi folyik....:

egy értelmes, kreatív, jó pedagógus és pszichológus edző képes lenne kihozni Messiből a jelenlegi képességei szerinti maximumot....a kulcs ez....mikor kezdőként, mikor csereként, mikor lecserélve, mikor pihentetve, mikor és kivel a pályán

nincs lehetetlen, csak tehetetlen edző, stáb vagy komplett szakmai vezetés
bizonyított, ahogy eddig volt, az nem kerek....és annál csak jobb lehet a Messi-Gríz-Cou-Br megfelelő kombinációi, variációi, hol kezdőként. hol csereként.....a gólok is jönnének, az eredmények is....ez esetben pedig vélhetően mindenki boldogabb lenne (ha csak átmenetileg is, de akkor is!)....ha ez idővel bármelyiknek esetleg kevés lenne (mert idővel egy jó Fatival és Dembivel bővülhet a sor), jó játékkal, gólokkal a lábakban ott a játékospiac....(ha netán bőség zavara lenne ebből)

a kevesebb, néha több....csak ügyesnek kell lenni :mrgreen:
Fogalmunk sincs a tényleges hatalmi viszonyokról - de minden pillanatban vannak ilyenek. Ezekhez képest egy pszichológus egy vicc. Egyébként az Eibar ellen kiderül, hogy Messi távollétében játszik-e valaki felszabadultabban, mint máskor.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.12.28. 03:47:07

Peter írta:
2020.12.26. 18:11:48
gránit írta:
2020.12.25. 23:29:06
Kis csapatok ellen működhet.
Nagyobb csapatok ellen nem hiszem, hogy működne, ott nem csak a három védő kevés, de négy védővel is meg kellene tanulnunk olykor bekkelni, és azokat a tavaszi meccseket is sikerrel venni, amelyeken nem mi vagyunk az esélyesek.
Tokéletes lehetőség lehetne ezt a bekkelést összegyúrni a kontrák begyakorlásával. Elfogyunk ugyanis fizikálisan 60 perc után, tehát ha akarunk, ha nem, bekkelésre kényszerülünk, így saját érdekünkből valamint a taktikai variációk bővítése miatt is meg kellene tanulni kontrázni. Jelenleg Br és Gríz is alkalmas erre, amúgy felépülésük esetén Fati és Dembi is.
Rögzített helyzetek, átlövések mellett a kontrák is remekül szélesíthetnék a repertoárt....és a versenyképességünket is hatényonyabbá tenné....!
A Valladolid ellen is pont az volt az üdítő jelenség, hogy nem passzolgattuk körbe a védelmüket harmincszor, hanem húztunk egy váratlant, jött egy szokatlan beadás, ők meg csak pislogtak. Minél szélesebb a repertoár, annál kevésbé kiszámítható a játékunk, annál kevésbé tudja az ellenfél, mi fog következni, így annál inkább előttük járunk fejben. A megszokott repertoár akkor vált be a végletekig, és akkor tudtunk vele BL-t nyerni, amikor mi voltunk a legerősebbek (de akkor sem mindig). Egyedül ez a repertoár önmagában sajnos nem alkalmazható sikerrel olyan esetekben, amikor nem mi vagyunk a legerősebbek. Ilyenkor kell jönnie a bekkelés-kontrázás-vonalnak stb., amit tudni kell, ha nem mi vagyunk az erősebb csapat.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.12.27. 17:20:36

Ha már itt alább ennyi Messi folyik....:

egy értelmes, kreatív, jó pedagógus és pszichológus edző képes lenne kihozni Messiből a jelenlegi képességei szerinti maximumot....a kulcs ez....mikor kezdőként, mikor csereként, mikor lecserélve, mikor pihentetve, mikor és kivel a pályán

nincs lehetetlen, csak tehetetlen edző, stáb vagy komplett szakmai vezetés
bizonyított, ahogy eddig volt, az nem kerek....és annál csak jobb lehet a Messi-Gríz-Cou-Br megfelelő kombinációi, variációi, hol kezdőként. hol csereként.....a gólok is jönnének, az eredmények is....ez esetben pedig vélhetően mindenki boldogabb lenne (ha csak átmenetileg is, de akkor is!)....ha ez idővel bármelyiknek esetleg kevés lenne (mert idővel egy jó Fatival és Dembivel bővülhet a sor), jó játékkal, gólokkal a lábakban ott a játékospiac....(ha netán bőség zavara lenne ebből)

a kevesebb, néha több....csak ügyesnek kell lenni :mrgreen:
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.12.26. 21:19:15

Nekem annyi a meglátásom, hogy hiba az is, ha hátul eladod a labdát a 16osodon belül, meg az is ha az ellenfél 16osánál.
Ebben egyetértünk.
Azt sose fogom viszont elfogadni, hogy azt mondjuk ugyanakkora fajsúlyú hiba az egyik mint a másik.
Egyik esetben ziccerbe hozod az ellenfelet, másik esetben meg van a pályából 80 méter, legalább 3-4 passz mire odaérnek a mi 16osunkra, tehát van lehetőség javítani. És persze, a javítást Messire is értem, én is jobban örülnék, ha egyből visszazárna, meg loholna az ellen után.
De tegyük a kezünk a szívünkre, ez még a prime Messinél is csak egy meccsen 2-3szor fordult elő, hogy visszaszaladt a 16osig labdavesztés után.
Nem értem, hogy mit várunk egy 33 és fél éves Messitől, mikor sose volt rá jellemző, ezen már nem fog változtatni. Mi marad lehetőségnek?
Edző mondjuk azt mondja, hogy oké, akkor 45 perc jut Messinek, annyira van ereje.
Vagy olyan taktikát dolgoz ki, hogy egy labdavesztésből a kp úgy rendeződjön, hogy tudjon javítani.

Mert nem csak Messi szór el labdát elől, persze szemre többet, mint a többiek, mert többet is próbálkozik. Arányaiban megnézném azért ezt a támadókra vetítve.

Pedrivel szemben elég nagy a kontraszt, mert ő mondjuk visszazár egyből, ez tény.

Ami a másik, hogy miért szidok valakit az egyéni hibákért, miért nem szidom Messit is.
Hát, egyrészt nyilván elfogultságból, ezt nem tagadom.
Másrészt azért, mert még mindig ő adja a legtöbbet a csapatnak támadásban, hiába nem rúg annyi gólt, mint 2-3 éve, még mindig rajta áll vagy bukik, hogy egyáltalán helyzetbe kerülünk vagy nem. Nyilván másik is dolgoznak ki helyzeteket, de a nagyjában Messinek szerepe van még mindig.
Harmadrészt, mondjuk Busi és Roberto védekezés szempontjából is kulcspozícióban játszik, főleg Busi, ha labdát veszít, na abból helyzet van gyorsan, mivel mélyen játszik, sokszor a védelmi vonal előtt méterekkel, evidens, hogy ott kevésbé fér bele a hiba.

De ebben a szezonban nem is szidom Busit annyira, Robertot többet, mert van egy Dest a posztján, aki sokkal jobb mint Roberto. Akit meg személyileg nagyon bírok, szeretek egyébként.
Azt is leírtam már többször, hogy felesleges egyénekre fogni a formánkat, mivel akkora káosz van, hogy valaki előbb utóbb úgyis hibázik egy hatalmasat, szóval írhatnánk minden meccs után ugyanazokat, csak X-et Y-ra cserélve.
Mégis elnézőbb vagyok egy Pedrivel, Braitwaithel, Dembelével, Messivel, Minguezaval, Desttel szemben, mint másikkal.
Az okai a szimpátia ami szubjektív, meg objektív okok. (pl szerintem normális ha az ember elnézőbb egy Messivel szemben mint Griezmannal szemben, vagy Brait-Griez esetében is normális, de a Mingu-Lenglet/Piqué összehasonlítás is valahol érthető, hogy máshogy ítéljük meg.)

Na de béke, karácsony van, szeretet, miegymás.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.12.26. 20:51:01

csababarca írta:
2020.12.23. 11:07:50


Nincs rendben, hogy lazsál 20-30 perceket, mondjuk tegnap éppen ez sem volt igaz, de nem ezek miatt kapjuk a gólt.
Most lehetne írni akkor mindenkinél momentumokat, amik miatt gólt kaptunk.
Igen, vissza kellene zárnia, igen, le kellene támadnia, de attól mert 70 méterre a saját kapunktól nem támad le, attól még nem kell benyelni minden meccsen a gólokat.
Ha így lenne, ahogy te akarod sugallni, hogy a góljaink jó részét ebből kapjuk, akkor 7-8 éve folyamatosan 50 gól felett kapnánk a bajnokságban, vagy még több.
Pedig, a múltkori meccsen is igaz volt, de a játékidejében jobban bejöttek a cselek, egyszerűen jól játszott,talán ezért nem vetted észre. Most lehetne írni momentumokat a többiekről? Miért, sokan Piqué, Lenglet, SR és Busit nem így ítélik meg(és te is)? Nekik tényleg 100% os meccset kell lehozniuk és az utálóiktól az a vállveregetés,hogy nem fikázzák őket. Egy napig.
Másrészről nem mondtam,hogy kizárólag Messi pihenőidejéből kapjuk a gólokat, csak azt, hogy ilyenkor nagyon sokat elvesz a csapattól,amit valahogy kezelni kellene. 7-8 éve sem ő volt a legnagyobb futónk, nem is ez volt a dolga. De emberhátrány sem volt a meccsek harmadában.
Ez az elmúlt 1-2-3 év.
Jó is lenne,ha minden pihenéséből gól lenne, azért ez szerencsére nincs így, de elég sok ellenfél akciót segítünk ilyenkor.
Ráadásul az a poszt amit szeret,az elég kulcsposzt is, ott kevésbé szabadna kedv szerint futni.
csababarca írta:
2020.12.23. 11:07:50

Oké értem, hogy Messire kell kihegyezni, mert amúgy mindenki baromi jó védőmunkát tesz le az asztalra, kivéve őt, de ez szimpla elfogultság az irányába, negatív értelemben.

Nem tudom pl az miből alakult ki, hogy Busquets az 5-ösön leteszi a labdát az ellenfélnek. Gondolom fél perccel előtte Messi nem támadott le, így Busit fel is menthetjük, mert végülis, Messi miatt támadhatott az ellenfél.
Umtitinál is volt egy ilyen pl.


Na mindegy, mindig megfogadom, hogy nem szállok bele, amikor Messi gyalázás megy, mégha burkoltan is. De mégsem tudok elmenni ezek mellett szó nélkül, főleg úgy, hogy tegnap megnyerte a meccset nekünk elől. Egy gyenge ellenfél ellen, hát ennek is örülni kell.

Bayern ellen sem azért kaptunk 8at, mert Messi nem támadott le. Bárcsak így lenne, hogy ő a hibás az egészben, mert akkor tényleg csak ki kell pattintani a féket a csapatból, és minden problémánk megoldódik, Griezman elkezdi belőni üres kapura 20 centiről a helyzeteit, Pedri elkezd kapu felé menni, Busi elkezd futni gyorsan, Coutinho kaput talál végre, Lenglet-Piqué meg nem szerencsétlenkedik többet.
Ennyi a recept, nem is értem Koeman miért erőlteti Messit.


szerk.: Griezman akkor nem lenne felesleges, ha abból a 2-3 helyzetéből egyet betenne a kapuba. csak a ziccerei alapján már 10 gólosnak kellene lennie, ha csak egyet betesz belőlük meccsenként.
Ez egyáltalán nem gyalázás,jó részével te is egyetértesz,max annyi,hogy szerinted,ha egy ember a meccs harmadában nincs a pályán az nem gond,mert ott vannak a társak.
És szívesebben gyalázod Busit minden létező hibája után, azt mondod nem hiányzik,miközben voltak meccsek mikor csak SR és Busi adta a kulcspasszok háromnegyedét.

Én is szidom őket is, csak azt nem szeretem, mikor kizárólag a védekezeő játékosok egyéni hibáik alapján vannak megítélve, miközben ezek az egyéni hibák nem mindig, de gyakran abból jönnek,hogy nagy a nyomás rajtuk -itt az átkötés- mert többek közt a fegyelmezetlen, lusta szieszták miatt az ellenfél egy az egyben lendületből vezetik a labdát a védelemre.
Amúgy nem azt várom el Messitől,hogy álljon be védekezni, csak azt,ha ront,legalább próbálja kijavítani,vagy ha pihen, ne tegye ennyire látványosan,hogy az ellenfelek már keresik,hogy ahol Messi van, az a folyosó,ahol neki lehet iramodni.
És látszik mennyire csökken az ellenfelek támadási hatékonysága,amikor mindenki legalább egy kicsit próbál letámadni. Ha ezt nem bírják egész meccsen, akkor arra ott az öt cserelehetőség. Ez se gyalázás. Azért mert most nem kaptunk nyolc gólt abban a fél órában,amikor elfelejt a fél csapat futni, nem jelenti azt,hogy a következőn nem ez lesz. És akkor majd szidhatja mindenki azt, akit akar.

Szerintem ez nem az a csapat, amitől azt kell várni,hogy megnyerjen minden meccset, ilyen formában nekem tetszett a múltkori játék, sőt ebben az idényben kevés meccset nem élveztem. És ha 3-3 lett volna a vége,ami benne volt a pakliban:Messi labdaeladása és az ellenfél útbaigazítása, Busi forgolódása, majd Umtiti csele, mind simán gól lehetett volna. Attólmég ugyanúgy jó meccs lett volna, ezek a hibák függetlenek attól,hogy amúgy jó volt a meccs és lehet dicsérni (is) a játékosokat.
Azt nem tudom miért erőlteted,hogy én (vagy bárki) Messit tartja mindenért hibásnak. Soha nem mondtam ilyet. De mind posztja, mind önmaga miatt egyértelmű kulcsszereplő és csapaton belüli vezér (legalábbis a szűk katalán klikkben benne van), aki irányítja a játékot. Ez pont azt jelenti,ha nézhetetlen a játék, rosszak az eredmények, akkor abban neki is kulcsszerepe van(ahogy abból is,ha épp mindent megnyerünk). Nekem vele kapcsolatban leginkább kétféle kritikám szokott lenni. Abból is az egyik az már nem annyira,mert az előző idényben volt jellemző: látványosan követeli mindenkitől a labdát és látványosan mindenki neki passzolt egyből, nem volt semmi kreativitás és játéknak se lehetett nevezni. Sok bemákolt kiizzadt győzelem mellett is eredmény nélküliség lett a vége. Ez a Valverde focisuli utolsó szakasza volt, ami a katalán klikknek is jó volt és Setien se változtatott.
Hála az égnek ennek vége, habár még mindig benne van,hogy Messinek passzolnak ha jelez,pedig nem feltétlen neki kéne, de nem ez a dominás, van kreativitás. A másik kritikám viszont most is él: meccs közben nagyon sokat pihen és ezt sokszor nagyon rosszkor és rossz helyen teszi. Ez akkor is probléma, ha nyerünk és akkor is,ha vesztünk. Egyedül, ez akkor nem lenne gond, ha minden meccsen rúgna 3-4 gólt és akkor mondhatjuk,hogy talán Messi sétáival is bírjon ki a védelem nem három gólt kapni. De nem ez van, így ez marad problémának, ami amúgy kezelhető lenne.
Grizesnél pedig, ha vannak helyzetek,lesznek gólok is, amióta itt van most először produkált ennyi lehetőséget zsinórban a meccseken, ez csak haladás, nem? Ha ezt hozná tovább, akkor megjönnek a gólok is. Pech széria van, de olyan nincs,hogy valaki sok helyzet mellett egész idényben kevés gólt szerezzen.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.12.26. 18:11:48

gránit írta:
2020.12.25. 23:29:06
Kis csapatok ellen működhet.
Nagyobb csapatok ellen nem hiszem, hogy működne, ott nem csak a három védő kevés, de négy védővel is meg kellene tanulnunk olykor bekkelni, és azokat a tavaszi meccseket is sikerrel venni, amelyeken nem mi vagyunk az esélyesek.
Tokéletes lehetőség lehetne ezt a bekkelést összegyúrni a kontrák begyakorlásával. Elfogyunk ugyanis fizikálisan 60 perc után, tehát ha akarunk, ha nem, bekkelésre kényszerülünk, így saját érdekünkből valamint a taktikai variációk bővítése miatt is meg kellene tanulni kontrázni. Jelenleg Br és Gríz is alkalmas erre, amúgy felépülésük esetén Fati és Dembi is.
Rögzített helyzetek, átlövések mellett a kontrák is remekül szélesíthetnék a repertoárt....és a versenyképességünket is hatényonyabbá tenné....!
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2020.12.26. 11:28:51

Szerintem működőképes a felállás,
és nincs további sérült,
mert szinte senkinek nincs az 5 védő közül már helyettese.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.12.25. 23:29:06

vidra írta:
2020.12.23. 23:27:51
Mit szóltok ehhez a 3 védős rendszerhez? Működni látszott valami!
Kis csapatok ellen működhet. Mingueza húzódott ki a szélre, és Dest egy sorral fentebb játszott, ami alapvetően egy jó meglátás, nem törvényszerű, hogy az ilyen típusú/stílusú játékosok, szélsők a hátvédsorból fejlődjenek fel, nyugodtan lehet őket alkalmazni egy sorral feljebb. Így az elég lyukas középpályánk is hatékonyabban be van tömve, mint amikor 4-2-4-ben kettészakad a csapat, amelynek egyik fele hátulról próbál építkezni, a másik fele meg ácsorog a támadófalban.

Nagyobb csapatok ellen nem hiszem, hogy működne, ott nem csak a három védő kevés, de négy védővel is meg kellene tanulnunk olykor bekkelni, és azokat a tavaszi meccseket is sikerrel venni, amelyeken nem mi vagyunk az esélyesek. Nagyon helyesen írták pár napja/hete, hogy ha nyomás alá kerülünk, akkor az tuti bukó, hát igen, nem csak a passzjátékra és a támadásépítésre kell őket felkészíteni, hanem arra is, hogy mit kell tenni, ha mi vagyunk nagy nyomás alatt. Ennek hiányában általában elbukjuk azokat a párharcokat, ahol nem mi vagyunk az esélyesek. A 3-5-2 az ilyen meccseken felejtős, de kis csapatok ellen abszolút működhet, tömörebb, erőteljesebben leuralt középpályával.
Gerginho88
Barça B
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2020.12.23. 19:20:17

2020.12.25. 20:33:08

bence0330 írta:
2020.12.25. 20:28:01
Langlé szerintem kicsit rosszabb helyzetekben kicsit butább hibákat vét, mind Mingu, de én sem vagyok egyelőre oda a fiatalért. Minden meccsen van 1-2 rossz megmozdulása, de engem nem ez zavar, mert fiatal. Engem az intenzitásának a hiánya zavar. Nagy nyugalmat áraszt magából, a viselkedése van Dyke-ére emlékeztet, halállaza, de közben ezzel a lazasággal passzol el 1-2 labdát, és támadja túl lassan és körülményesen a támadót. Araujo pl. ennek az ellentéte, brutális intenzitás végig, és nagyon agresszív - ráadásul nem is hibázik. A Ronaldo elleni tizenegyesét vicc lenne annak hívni, a mezőnyben sem fújták volna be soha, egy ponton sem vétett semmilyen szabály ellen.

Mingu öngólját pl nem rónám fel neki, lökték is meg pech is volt. Nem buta nyámnyila hiba, mint Lenglet meg Piquet szórakozásai. De az intenzitását nagyon gyorsan fel kell emelni, és nem szabad ennyiszer előrebóklásznia, mert nehezen érkezik vissza, pont a lazasága miatt.

Azzal azért jobban egyetértek, aki szerint nem érdemes összehasonlítani a franciával. Sajna már most közel egy szinten vannak, és a franci a pályafutása csúcsán van elvileg, Mingu meg még tutira lesz jobb.
Intenzitása? Jesszusom lemaradtam valamiről akkor... A gyerek az első védőnk Puyol óta aki rúg csíp harap és belebikazik egyet a labdába...
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2020.12.25. 20:28:01

Langlé szerintem kicsit rosszabb helyzetekben kicsit butább hibákat vét, mind Mingu, de én sem vagyok egyelőre oda a fiatalért. Minden meccsen van 1-2 rossz megmozdulása, de engem nem ez zavar, mert fiatal. Engem az intenzitásának a hiánya zavar. Nagy nyugalmat áraszt magából, a viselkedése van Dyke-ére emlékeztet, halállaza, de közben ezzel a lazasággal passzol el 1-2 labdát, és támadja túl lassan és körülményesen a támadót. Araujo pl. ennek az ellentéte, brutális intenzitás végig, és nagyon agresszív - ráadásul nem is hibázik. A Ronaldo elleni tizenegyesét vicc lenne annak hívni, a mezőnyben sem fújták volna be soha, egy ponton sem vétett semmilyen szabály ellen.

Mingu öngólját pl nem rónám fel neki, lökték is meg pech is volt. Nem buta nyámnyila hiba, mint Lenglet meg Piquet szórakozásai. De az intenzitását nagyon gyorsan fel kell emelni, és nem szabad ennyiszer előrebóklásznia, mert nehezen érkezik vissza, pont a lazasága miatt.

Azzal azért jobban egyetértek, aki szerint nem érdemes összehasonlítani a franciával. Sajna már most közel egy szinten vannak, és a franci a pályafutása csúcsán van elvileg, Mingu meg még tutira lesz jobb.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.12.25. 18:16:38

MatyiG írta:
2020.12.25. 17:31:12
Lenglet a néhány évvel ezelőtti, akkor még némileg stabilabb csapatban is hozta a hibáit
Setién irányítása alatt ő volt a legmegbízhatóbb és legstabilabb védőnk magasan.
A két vélemény nem zárja ki egymást....
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.12.25. 17:31:12

Lenglet a néhány évvel ezelőtti, akkor még némileg stabilabb csapatban is hozta a hibáit
Setién irányítása alatt ő volt a legmegbízhatóbb és legstabilabb védőnk magasan.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.12.25. 16:51:36

Chino írta:
2020.12.25. 14:51:20
Minguesa kezdőtagsága sztem nem nagyon lesz meg, de harmadik védőnek tökéletes. Hosszútávú következtetést persze nem lehet levonni, mert kell még neki rutin, de ha Lenglet sokszor elővesszük Mingu-nak is van szinte minden meccsen 1-2 olyan hibája, amiból itt elterjedt "bohócgolokat" kaphatunk. Fiatalok közül én inkább EG-ben gondolkozom, pláne, hogy rá hajt is a klub így valószínűbb hogy jobban fogják nyomatni.
.-
.
Összehasonlítani lehet Lenglet és Mingu hibáit csak éppen semmi értelme nincsen.
Lenglet nem kevés meccsel a lábában, ereje teljéhez közelítő labdarúgó életkorban van, míg Mingu talán tíz meccsen sem játszott. Lenglet a néhány évvel ezelőtti, akkor még némileg stabilabb csapatban is hozta a hibáit, pedig "lelkileg" volt mellette egy Piqué, elöl Messi és a többiek néhány góllal többet tudtak szerezni mint manapság, Tehát jóval kisebb volt a nyomás Lenglet vállán, Szezononként csak egy-egy BL meccs volt az igazi pofon, de az mindíg akkora volt, hogy az egész csapat vitte a balhét....szóval Lenglet barátunk el volt dugva....itt is csak kevesek csőrét bökte míg elöl jöttek a gólok....az idei szezont ismerjük jól, friss még minden.... :mrgreen:
Örök törvény, hogy mindíg az lenne a jó játékos, aki nincs....Eric Garcia....nyilván Pep nem véletlenül vitte, de több és változatosabb meccsekkel a lábában (City és válogatott), neki is feltünnek hibái, hiányosságai. Mingu darabosabb, ami belső védőként előny is lehet, EG technikásabb, finomabbak a mozdulatai....de a Leicestertől kapott ötös óta Pep is hanyagolja....
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.12.25. 14:51:20

Tomix354 írta:
2020.12.23. 15:06:15
Ha a következő szezont úgy tudjuk kezdeni, hogy Dest, Fati, Araujó stabil kezdők és persze korrekt teljesítményt is hoznak, már nem kuka a mostani a szezon. Ha azt sikerülne megfejelni azzal, hogy Mingueza is a kezdő közelébe kerülne, több mint korrekt. Ha ez megvan lehetne haladni tovább, középre mindenképpen kéne valaki, ha már Puig nem kap lehetőséget, meg persze nyáron rendet kell vágni a támadó szekcióban. Legalább 2 embertől meg kell szabadulni ott is.
Leginkább attól függ majd, hogy lesz-e edzőváltás. Fati szinte biztos vagyok benne, hogy kezdőtagságot kap és Pedrit sem hiszem, hogy hanyagolnák, ha nem marad Koeman. A fentiekből nekem inkább Dest és Araujo kérdésesebb, bár Araujot sztem Koeman is "észrevette" már, előbbi pedig akkor szorulhatna ki, ha az újabb trénernek nem lesz valami beütése.
Minguesa kezdőtagsága sztem nem nagyon lesz meg, de harmadik védőnek tökéletes. Hosszútávú következtetést persze nem lehet levonni, mert kell még neki rutin, de ha Lenglet sokszor elővesszük Mingu-nak is van szinte minden meccsen 1-2 olyan hibája, amiból itt elterjedt "bohócgolokat" kaphatunk. Fiatalok közül én inkább EG-ben gondolkozom, pláne, hogy rá hajt is a klub így valószínűbb hogy jobban fogják nyomatni. Plusz ott van még Ramos Mingo is, akit ki lehet próbálni. Ennek ellenére könnyen lehet, hogy amolyan "Busquetses" pályát fut majd be Minguesa.
Mondjuk itt inkább az a kérdés hogy mi lesz majd a Piqué-Lenglet-Umtiti-sorral, nem az, hogy ki jön majd.
Piqué sajnos nem fog visszavonulni, Umtitit meg senki nem viszi el a bérigénye nem viszik el. Nyáron is kellett volna a Lyonnak, de nem tudták állni a fizetését.

Ha egy Pedri-Dest-Araujo-Fati-Dembélé sorral behúzunk egy 2.-3. szoros helyet javuló játékkal egy korrekt szezon lehet az idei. Plusz én még bízom benne, hogy tavaszra jobban összeáll a csapat, Messi is javul, Fati is visszatér még bármi lehet. Ha az Eibart sikerül elkapni, az már egy jó év végi sorozat lenne.
.-
.
Forca Barca!!!!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.24. 10:37:12

Én látok benne fantáziát, legalább addig, amíg Fati és/vagy Dembele vissza nem tér. Nem csodálom, hogy Koeman kicsit ráunt Griezmann és Coutinho semmilyenségére. Logikus húzásnak tűnt, mert Alba és Dest kb. többet tunak adni a támadásokhoz, mint a fent említett 2 játékos.

Viszont ez egészen addig működőképes csak, amíg az egyik védőnket ki nem állítják vagy le nem sérül, mert a padon összesen egy Umtiti van, aki hát...
De Jong-ot meg nem hiszem, hogy feláldozná a középpályán, pláne, hogy kezdi elkapni a fonalat.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.12.23. 23:54:41

vidra írta:
2020.12.23. 23:27:51
Mit szóltok ehhez a 3 védős rendszerhez? Működni látszott valami!
Játékosállománytól függ, szerintem. Most ez a 3 - 5 - 2 úgy gondolom a lehető legjobb (meccs előtt is így gondoltam).
Ha Fati és Dembi (ha valaha lesz rendes Dembi) visszatér, akkor maradnék a 4 - 3 - 3 felállásnál
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2020.12.23. 23:27:51

Mit szóltok ehhez a 3 védős rendszerhez? Működni látszott valami!
Válasz küldése