La Masia - Barça fiatalok

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.03.16. 13:59:50

Eric Garcia miatt néhány meccset megnéztem a szezon elején. Cityben nem szerencsés szereplései voltak, buktak a Leicester ellen is akkor (5-1), talán két tizenegyest is összehozott. Azóta Pepnél nem játszott, tudtommal. A nemzetek ligájában Ramos mellett könnyebb két meccsét láttam.
Garcia finomabb, technikailag képzettebb játékosnak tűnik, mint mondjuk Mingu, viszont "törékenyebb" testfelépítésű, talán mozgékonyabb és gyorsabb is.
Garcia még védekező középpályás poszton sem elképzelhetetlen, szerintem.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.03.16. 13:10:55

hajnesz írta:
2021.03.16. 12:28:01

Tudom, hogy nem a mostani szint a mérvadó, de szerintem képzettebb, mint Lenglet, vagy Araujo, a különbség annyi, hogy Lenglet tapasztaltabb, Araujo meg sokkal jobb védekezésben.
Technikailag lehet, de taktikailag Araujo és Lenglet is képzettebb, pedig aztán én utálom a franciát rendesen, és sose tartottam semmibe.
De Mingun látszik sokszor, hogy fogalma nincs a játékról, csak "érzésből" oldja meg a szitukat, ösztönből védekezik sok esetben.
Nem véletlen a sok faultja, és nem véletlen nem játszik "tisztán", egyszerűen taktikai képzettség hiányában folyamatosan le van maradva, aztán kompenzálni kell.

Ha csak a labda-technika kapcsolatban nézzük, akkor lehet képzettebb, de én komplex írtam ezt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.03.16. 13:02:08

Mingueza....vártam a bemutatkozását és valami alternatívát a Piqué-Lengelet párosnak.
Csodában nem reménykedtem egy frissen felkerülő belső védőtől, de harcossága és tenni akarása egyelőre feledteti "darabosságát". Bátran ütköző, konfliktust is felvállaló, technikailag fejlődésre szoruló védő, de senkinek sem egyszerű nálunk a kezdet. Emlékezzünk csak a csetlő botló nyakigláb Busira.... #-o
Mingu szíve és lelkesedése szimpatikus, technikailag fejlődnie kell, de életkora és a közeg miatt ahol van, erre minden lehetősége adott.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2021.03.16. 12:36:10

Szerintem is a hibái és a technikai hiányosságai ellenére a jelenlegi helyzetben nem lehet kérdés, hogy további esélyt kell kapnia a bizonyításra. Lelkes, fejlődőképes, nincs nagy arca és odateszi magát mindig. Képes kivágni a lelátóra is, ha bajban van, egy veszélyes passz helyett. Ha mentálisan is bírja a terhelést, még lehet belőle komolyabb védő is.

Feltételezem, maximum 1 védő fog jönni nyáron (Garcia), Umtitit mindenképpen, de még Lenglet-t is jó lenne elsózni, Piqué sem lesz már egészségesebb, max. kiegészítő embernek hagynám, tehát legrosszabb esetben is egy mindenes beugrósnak középre/jobbra tökéletesnek tűnik Mingu. A védelem Sergi Robertoja lehet :wink:
Ha nem válik be később, most mit veszítünk? Akkor is el fogja vinni egy kisebb csapat.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.03.16. 12:33:52

csababarca írta:
2021.03.16. 12:22:26
Én bírom a tagot, van benne tűz, szenvedély, látszik, hogy nem semleges számára a csapat.
Nem képzett, sőt ügyetlen ezen a szinten, de emlékszem Puyolra az első éveiből, jézus:D Na de nem vele hasonlítom össze, de ha feleannyit ad a klubnak hosszútávon, már jól járunk.

És bizony, olcsó, saját nevelés, több poszton is elvan, úgyhogy mindenképp megtartanám, szerintem rászolgált.
Hibázik ő is, de ki nem? Ha 2-3 év múlva is ugyanilyen lesz, és nem fejlődik, akkor majd el lehet adni esetleg.
Én (egyelőre) egy tökéletes 3. számú védőnek találom. Nem egy hatalmas tehetség, de megvan benne a tűz, kiteszi a lelkét a pályán a csapatért és ez jelenleg hiánycikk. Pimienta is azt emelte ki, hogy egy igazi csupaszív vezéralkat, nem mellesleg ebben a háromvédős rendszerben ő a leghatékonyabb. Nem tudom ki lenne képes ezt a posztot betölteni, még ha érkezik is védő. Ráadásul ez még csak az első szezonja a felnőtteknél és nem egy megszeppent tízévesként kezdett játszani.
A hosszabbítás szerintem nem kétséges, az hogy mennyire lesz majd a jövőben a csapat hasznára, az ki fog derülni.

Collado érdekes kérdés. Egyértelmű, hogy a B-csapat húzóembere, az egyik legjobb játékosa. Nélküle nagyon meggyengülnének. Ugyanakkor főleg Triancao érkezésével az A-csapatban már nagyon le van fedve az a poszt. Amennyit jelenleg láttunk a portugálból Collado szerintem kenterbe verné az utóbbi meccseit is figyelembe véve. Simán megérett az első osztályra, de a "nagyoknál" sztem nincs sok esélye. Az ő szempontjából jobb lenne egy első osztályú csapat valahol, az utánpótlásunk viszont nagyot vesztene. Kicsit olyan a helyzete, mint Puignak. Ha feljönne kapná a "másodperceket", máshol viszont akár kezdő is lehetne.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Chino 2021.03.16. 12:58:44-kor.
Forca Barca!!!!
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2021.03.16. 12:28:01

csababarca írta:
2021.03.16. 12:22:26
Én bírom a tagot, van benne tűz, szenvedély, látszik, hogy nem semleges számára a csapat.
Nem képzett, sőt ügyetlen ezen a szinten, de emlékszem Puyolra az első éveiből, jézus:D
Tudom, hogy nem a mostani szint a mérvadó, de szerintem képzettebb, mint Lenglet, vagy Araujo, a különbség annyi, hogy Lenglet tapasztaltabb, Araujo meg sokkal jobb védekezésben.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.03.16. 12:22:26

Én bírom a tagot, van benne tűz, szenvedély, látszik, hogy nem semleges számára a csapat.
Nem képzett, sőt ügyetlen ezen a szinten, de emlékszem Puyolra az első éveiből, jézus:D Na de nem vele hasonlítom össze, de ha feleannyit ad a klubnak hosszútávon, már jól járunk.

És bizony, olcsó, saját nevelés, több poszton is elvan, úgyhogy mindenképp megtartanám, szerintem rászolgált.
Hibázik ő is, de ki nem? Ha 2-3 év múlva is ugyanilyen lesz, és nem fejlődik, akkor majd el lehet adni esetleg.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2021.03.16. 12:20:26

Titinho írta:
2021.03.16. 11:44:17

MÁS TÉMA:
Mivel nincs saját topikja, és hivatalosan még a B-hez tartozik ezért itt teszem fel a kérdést.

Ti mit gondoltok Mingueza teljesítményéről az idei szezonban? Kinek mi a véleménye róla? Mennyire válhat be az első csapatban hosszabb távon?

Jelenleg egyébként idén nyáron jár le a szerződése, de tartalmaz egy opciót +2 évre ha hivatalosan az első keret tagja lesz. (Hasonló a szitu mint Puig esetében) A Betis egyébként nagyon érdeklődik és egy ideje figyelik is a helyzetét. Ha nyáron nem lesz az első csapat tagja, akkor ingyen mehet.

Kíváncsi vagyok ki mit gondol róla, aztán majd én is leírom a véleményemet. :wink:
Nekem az egyik kedvencem a jelenlegi csapatból, szeretem az ilyen csupa szív játékosokat. Ha képes lesz szintet lépni, akkor akár meghatározó ember is lehet hosszú távon, engem nagyon emlékeztet Puyolra. Nagy kérdés, ha visszaállunk 4 védős rendszerre, akkor hol tud majd játszani, de ebben a 3 védősben nagyon adja.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.03.16. 12:15:45

Titinho írta:
2021.03.16. 11:44:17
Mivel nincs saját topikja, és hivatalosan még a B-hez tartozik ezért itt teszem fel a kérdést.

Ti mit gondoltok Mingueza teljesítményéről az idei szezonban? Kinek mi a véleménye róla? Mennyire válhat be az első csapatban hosszabb távon?
Én egyáltalán nem értem a fikát amit itt kap. Nálam semmivel nem rosszabb, mint a 2 francia védő.
1 nagy hibájára emlékszem, azt is a földön fekve követte el szerencsétlen. Én teljesen meg vagyok elégedve vele. 21 éves, ez az első szezonja.

Saját nevelés, nincs nagy fizuja, jhv-ként is bevethető, de kh-ekből se állunk olyan baromi jól.
Nálam nem kérdés, hogy hosszabbítani kell vele.
Azt nem tudom, hogy hosszabb távon mennyire válik be, de most szükség van rá. De jövőre el tudnék nézegetni a 3 védős felállásban egy Mingu-Araujo-Garcia triót.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.03.16. 11:44:17

Chino írta:
2021.03.05. 09:14:40
Gavit (Pablo Gavira) ismeri valaki vagy látta már játszani? 16 éves támadó középpályás, jelenleg az ifjúsági csapatban játszik. Egyik ismerősöm hívta fel rá a figyelmem, azt mondta iszonyú tehetséges a srác, a játékstílusa Inire hajaz. Esetleg valaki tud egy kicsit többet róla?.

Ez alapján mondjuk tényleg nem tűnik rossznak a srác:

https://www.youtube.com/watch?v=Ohm71D7y-2k
Az ifisták között tényleg a legnagyobb kincsnek tartják a srácot. Már nem is az ifi csapatban, hanem a Barca B-ben szerepel, hétvégén is játszott az Espanyol elleni idegenbeli meccsen, amit meg is nyertek a "kicsik" 1-0-ra. Így a Gimnástic-al azonos pontszámmal 2. a B csapat.

MÁS TÉMA:
Mivel nincs saját topikja, és hivatalosan még a B-hez tartozik ezért itt teszem fel a kérdést.

Ti mit gondoltok Mingueza teljesítményéről az idei szezonban? Kinek mi a véleménye róla? Mennyire válhat be az első csapatban hosszabb távon?

Jelenleg egyébként idén nyáron jár le a szerződése, de tartalmaz egy opciót +2 évre ha hivatalosan az első keret tagja lesz. (Hasonló a szitu mint Puig esetében) A Betis egyébként nagyon érdeklődik és egy ideje figyelik is a helyzetét. Ha nyáron nem lesz az első csapat tagja, akkor ingyen mehet.

Kíváncsi vagyok ki mit gondol róla, aztán majd én is leírom a véleményemet. :wink:
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.03.10. 11:17:32

Barcaforever írta:
2021.03.10. 06:22:47
Colladoval 2 évet hosszabítani akar a klub. Kíváncsi leszek az ő fejlődésére, marad-e plusz az első csapat keretébe be fog-e kerülni.
Ez nem két kérdés, hanem egy : csak akkor marad, ha kinyílik előtte az első csapat kapuja. Ha nem kezd most az A-val edzeni, akkor nem reális, hogy maradjon. Persze ahhoz, hogy kerettag lehessen, a mai keretből sokakat el kell adni, vagy kölcsön kell adni.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.03.10. 06:22:47

Colladoval 2 évet hosszabítani akar a klub. Kíváncsi leszek az ő fejlődésére, marad-e plusz az első csapat keretébe be fog-e kerülni.
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.03.05. 09:14:40

Gavit (Pablo Gavira) ismeri valaki vagy látta már játszani? 16 éves támadó középpályás, jelenleg az ifjúsági csapatban játszik. Egyik ismerősöm hívta fel rá a figyelmem, azt mondta iszonyú tehetséges a srác, a játékstílusa Inire hajaz. Esetleg valaki tud egy kicsit többet róla?.

Ez alapján mondjuk tényleg nem tűnik rossznak a srác:

https://www.youtube.com/watch?v=Ohm71D7y-2k
Forca Barca!!!!
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.03.02. 13:46:57

A B-csapat hosszú évek óta nem jut fel a másodosztályban. Ez még nem lenne baj, de van egy ismétlődő hiba, a kevés lőtt gól. Nincs valami alapvető hiba a La Masia nevelőmunkájában a támadójáték körül?
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.02.02. 10:45:58

Az A keret állandó meghívottjai lehetnének az edéseken: Konrad, Collado,Ilaix,Comas, Balde.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.01.27. 15:51:01

Chino írta:
2021.01.27. 14:56:17
OB már rég nem abban a pozícióban játszik, ahol a Busi. Tavaly, elment a hollandokhoz és Orellana vette át a posztját, meg is ragadt a kezdőben. (nem jogtalanul) Eggyel feljebb játszik, inkább De Jong helyén.
Trincao leigazolását én védeném. A tavalyi szezonban, mikor elkezdett folyamatosan játszani rendre a csapatuk legjobbja volt, jöttek a gólok/gólpasszok nem egyszer a hónap játékosa volt a ligában 20 évesen, válogatottban is bemutatkozott. Plusz Abel Ruizt is be lehetett vonni az üzletbe.
Az más kérdés, hogy itt milyen teljesítményt, ezt nem lehetett előre tudni, nem voltak előzetesen ilyen jellegű jelek. Ami felróható, hogy ilyen pénzügyi helyzetben ennyit kidobtak rá. De Collado felhozatal sem lenne szükséges. Max. gyenge ellenfél ellen, pihentetésképp beállhatna, de a posztja abszolút nem hiánycikk.
Igen, de azért szerintem egyrészt van átfedés a két poszt közt, és alighanem simán vissza tudna állni, de De Jong cseréje is eléggé hiánycikk amúgy (konkrétan nincs, még talán Alenát soroltam volna oda...). Orellana valamiért nincs meg, de nem sok meccset néztem, szóval nem csoda, valamiért ez a két játékos rémlik, hogy tetszett.
Ja, Trincaóra én is írtam, hogy nem lehetett sejteni (Griezzel ellentétben, bár ennyire gyengének talán még őt sem várta senki), hogy ilyen pocsék igazolás lesz. No még persze van fél éve bizonyítani, az utolsó meccsén pont elkezdett agresszív szélsőként játszani. Én is inkább az elvet kritizáltam, hogy az egyetlen, és a világ még mindig egyik legjobb befejezőjét elküldtük pénzügyi okokból, mellette meg jöhetett Trincao ennyiért. Ha már baj van, és emiatt elküldjük a francba Suarezt is, akkor jöhetett volna Collado harmadcserének Dembi, meg a néha ott játszó Leo helyett. Fél évre pár meccses próbára gondoltam volna én is, és nem vesztünk vele semmit. Trincao mellett sajnos tényleg nincs neki most posztja kipróbálásra sem nagyon, mert Trincaot meg közben nagyon fel kéne hozni, ha már itt van.

Ami érdekes, hogy Konradnak viszont lenne helye Fati hiányában, mégsem játszik. Pedig Braithnél alighanem többet tudna mutatni, a srác gyors, cselezni is tud, Braith meg egy közepes befejező, aki centerként tud villogtatni pár erényt, de kidobtak a szélre.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.01.27. 14:56:17

bence0330 írta:
2021.01.26. 22:08:54

Én pár hónapja megnéztem pár Barca B meccset, és nekem onnan két ember tűnt ki: Oriol Busi, pont névrokona posztján, és Collado. Collado mondjuk jobbszélső főleg, és oda azért van kínálat, de pl. pont neki kellett volna feljönnie Trincao érkezése helyett, ha már nincs lóvé. Ilyeneken lehetett volna spórolni, 2.-3. hegedűsökön a posztjukon, nem nagy rizikó, és Trincao szintjét simán lehozta volna, sőt. (Oké, előre nem lehetett tudni, hogy ilyen gyenge lesz itt a portugál)
Oriol Busquetnek viszont azért lenne annyi helye, hogy kipróbálni néhány meccsen. Pjanic nincs formában, Névrokonának most szerintem nagyon jól megy, de attól még kéne a csere és a rotálás neki is. Pláne, ha megsérül, és Pjanic marad egyedül...
OB már rég nem abban a pozícióban játszik, ahol a Busi. Tavaly, elment a hollandokhoz és Orellana vette át a posztját, meg is ragadt a kezdőben. (nem jogtalanul) Eggyel feljebb játszik, inkább De Jong helyén.
Trincao leigazolását én védeném. A tavalyi szezonban, mikor elkezdett folyamatosan játszani rendre a csapatuk legjobbja volt, jöttek a gólok/gólpasszok nem egyszer a hónap játékosa volt a ligában 20 évesen, válogatottban is bemutatkozott. Plusz Abel Ruizt is be lehetett vonni az üzletbe.
Az más kérdés, hogy itt milyen teljesítményt, ezt nem lehetett előre tudni, nem voltak előzetesen ilyen jellegű jelek. Ami felróható, hogy ilyen pénzügyi helyzetben ennyit kidobtak rá. De Collado felhozatal sem lenne szükséges. Max. gyenge ellenfél ellen, pihentetésképp beállhatna, de a posztja abszolút nem hiánycikk.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.01.26. 22:08:54

bunga írta:
2021.01.26. 21:22:49
Ha nem lesz mozgás a keretben, újabb játékosokat fel kéne hozni - legalább edzésekre. E nélkül akinek lejár a szerződése és ér valamit, úgyse marad a B-ben. Rajtuk kívül Comast kellene még kipróbálni, mert újabb sérülések esetén tavasszal szükség lehet rá.
Én pár hónapja megnéztem pár Barca B meccset, és nekem onnan két ember tűnt ki: Oriol Busi, pont névrokona posztján, és Collado. Collado mondjuk jobbszélső főleg, és oda azért van kínálat, de pl. pont neki kellett volna feljönnie Trincao érkezése helyett, ha már nincs lóvé. Ilyeneken lehetett volna spórolni, 2.-3. hegedűsökön a posztjukon, nem nagy rizikó, és Trincao szintjét simán lehozta volna, sőt. (Oké, előre nem lehetett tudni, hogy ilyen gyenge lesz itt a portugál)
Oriol Busquetnek viszont azért lenne annyi helye, hogy kipróbálni néhány meccsen. Pjanic nincs formában, Névrokonának most szerintem nagyon jól megy, de attól még kéne a csere és a rotálás neki is. Pláne, ha megsérül, és Pjanic marad egyedül...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2021.01.26. 21:53:41

bunga írta:
2021.01.26. 21:22:49
Ha nem lesz mozgás a keretben, újabb játékosokat fel kéne hozni - legalább edzésekre. E nélkül akinek lejár a szerződése és ér valamit, úgyse marad a B-ben. Rajtuk kívül Comast kellene még kipróbálni, mert újabb sérülések esetén tavasszal szükség lehet rá.
Te vagy Samper fia? :D
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.01.26. 21:22:49

Ha nem lesz mozgás a keretben, újabb játékosokat fel kéne hozni - legalább edzésekre. E nélkül akinek lejár a szerződése és ér valamit, úgyse marad a B-ben. Rajtuk kívül Comast kellene még kipróbálni, mert újabb sérülések esetén tavasszal szükség lehet rá.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2021.01.22. 10:40:43

Peter írta:
2021.01.22. 10:09:16
Riqui - mozgékony, pörög, van benne élet, de nagyon sok a pontatlan labda tőle és nem úgy, hogy aki felé megy a labda azt megelőzik, hanem egyszerűen rossz helyre megy....ebben nagyon kell javulnia és az sem mentség, hogy másoktól is látunk ilyet....oké, az egész csapat pszichésen zokni, ez a jelenség edző kérdés
Én nem ebben látom Puig legnagyobb hiányosságát, mert mindenkinek vannak rossz meccsei.
Szezon elején nagyon haragudtam, hogy Koeman miért nem játszatja, de így utólag mostmár értem, és igazat is adok neki.
Tegnapi meccsen is nagyon szembetűnő volt, hogy nem keresi a párharcokat, nem szerez labdát, és a jelenlegi barcában így szerintem nem lehet középpályásként játszani. A másik gond, hogy MINDIG a labda felé megy, szűkíti a területet, ami azért gond, mert alapvetően Messi is és Griezman is ugyanezt csinálja, így nem tudja ellensúlyozni azt a hátrányt, amit szenvedünk azzal, hogy ő nem védekezik. Nem a tegnapi a mérvadó, de a második félidőre szerintem nem azért javultunk fel, mert jött Dembi, hanem azért, mert ő ment le, nagyon szembetűnő volt, hogy lassítja a játékot. Nekem ő egy klasszikus 10-es, ami jelenleg nem szükséges a csapatban, mert Messi/Griezman ellátja ezt, viszont ők (talán Griezman is) többet adnak támadásban is.Szerintem pont ezért nincs helye Coutinhonak sem, 1v1-ben alapvetően nem a legjobbak, nem kiemelkedően gyorsak, rosszul érkeznek a kapu elé, így Koeman barcájában egyiküknek sincs alapvetően helye.

Hasonlítsuk össze Pedrivel. Puig oldalára írható, hogy talán jobban lát a pályán, jobban mozgatja a csapatot. Ezzel szemben Pedri, mikor gyengébben is játszik, de felszántja a pályát, labdákat szerez, attól függetlenül, hogy 50kg ő is (bőröndöstől). Érkezik a kapu elé, fut az üres területekre, ha Messi visszajön a labdáért, emellé labdával sem ügyetlen. Jobb napjain meg párharcokat nyer, képes megverni a védőjét.

Konrad nagyon jó játékos lehet, pech, hogy Fati is nagyon fiatal, és egy poszton játszanak. Talán Fati játszhat kicsit beljebb, és így juthat neki játéklehetőség a jövőben.
Moriba is nagyon tetszett, kemény, fut, lő, mindenhol ott van, csak neki még egy kicsit fel kell venni a felnőttek tempóját, sokszor 1 ütemmel lassabban játszotta meg a labdát, mint kellett volna, de ez első meccsnek több, mint jó volt. Nagyon elférne egy ilyen legény a középpályánkra, akár csereként is.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.01.22. 10:09:16

Konrad - ügyes gyerek, mozgékony, vagány, Trincao után felüdülés volt

Moriba - jól mozgott a srác, voltak labdaszerzései, látni benne fantáziát

Riqui - mozgékony, pörög, van benne élet, de nagyon sok a pontatlan labda tőle és nem úgy, hogy aki felé megy a labda azt megelőzik, hanem egyszerűen rossz helyre megy....ebben nagyon kell javulnia és az sem mentség, hogy másoktól is látunk ilyet....oké, az egész csapat pszichésen zokni, ez a jelenség edző kérdés
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.01.09. 13:11:03

Barcaforever írta:
2021.01.09. 12:49:40
https://www.sport.es/es/videos/barca/20 ... 3445.shtml

Moriba első gólja a vidiben hatalmas :twisted:
Uhh... és ha jól látom, a Reál ellen. :D

Én már csak azért beraknám, ha lőni tudna 20 méterekről... Jelenleg Dembi tud átlőni meg persze Messi, de mögöttük és előttük senki más. Pjanic elvileg igen, de ő nem játszik. Teljesen betömörülő védelem ellen jó lenne, ha legalább be lehetne cserélni 1-2 játékost, akik el merik vállalni, és erejük is van hozzá, ezzel is hozzáadva a repertoárhoz. Rakitic még pár éve nagyjából teljesítette ezt, de azóta senki sehol...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.01.09. 12:49:40

https://www.sport.es/es/videos/barca/20 ... 3445.shtml

Moriba első gólja a vidiben hatalmas :twisted:
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.12.19. 10:17:49

Remélem januárban újabb 3-4 fiatal részt fog venni az A csapat edzésein. Ha közülük lesz, aki komoly ígéret, alkalmat ad a kispadosaink kölcsönadására, eladására. Vagy nem kell arra a posztra igazolni.
Válasz küldése