Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 572
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2021.01.24. 16:16:55

pirulákat bevenni, alternatív programot bekészíteni némi alkohol társaságában, jöhet a meccs :lol: jó szórakozást mindenkinek!
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.24. 15:55:15

gránit írta:
2021.01.22. 08:08:31
Eközben Suárez tegnap duplázott.
Ibra meg 39 évesen is 12 gólnál tart 9 meccsen, mi meg fillérekért elengedtük... :D
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.01.24. 15:51:29

Ez a Braithwaite gyerek hogy megragadt a kezdőben. Értem én hogy sérülések, meg amúgy ő legalább hajt, de akkor is, ez az ember tavaly a Leganes (?) kezdőjátékosa volt.

Nem akarom újból és újból elővenni a régen minden jobb volt dumát, de amúgy elképesztően gyenge ez a keret.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6639
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.24. 15:25:26

TS - Mingueza, Araujo, Umtiti, Alba - Busi, De Jong, Pedri - Dembele, Braithwaite, Griezmann
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2021.01.22. 08:08:31

Eközben Suárez tegnap duplázott.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1935
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.01.13. 18:29:36

Stalkyard írta:
2021.01.13. 16:33:15
Ja, csak akinek google-ben kell keresni a nevét, annak minden bizonnyal nincs akkora fizetési igénye, mint egy Busquetsnek, és hajlandó is klubot váltani. Egy játékosért kifizetett összeget egy átigazolás során még mindig nem a nettó játéktudás határoz meg, és egy átigazolás még mindig nem úgy működik, mint a Fifában. Pont ezért váltott klubot egy Thiago 30 millióért a nyáron, míg egy Jotáért 40 (?) milliót adtak.
plusz az sem mindegy, h a noname guglis gyerek még vmi fiatal tehetség-e, akinek még lehet karrierje, vagy kiöregedett játékos, akinek már biztosan nem lehet.

de az egész okfejtés valóban tök felesleges, mert Busiék fejében meg sem fordult, h feladják a gigafizujaikat. úgy meg nem lesz transzfer.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.01.13. 18:15:19

MatyiG írta:
2021.01.12. 12:23:55
Szerintem ha 85 pontot hozunk, akkor elégedettek lehetünk a tavaszi szezonnal, és lehet esély az első helyre. Ehhez a maradék 20 meccsen már csak 9 pontot lehet veszíteni.
85 ponttal én is elégedett lennék, de az Atletico ellen könnyen lehet, hogy kevés lenne. 16 meccsen most van nekik 41.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2021.01.13. 16:33:15

Nero. írta:
2021.01.13. 14:00:04
akkor Pique meg Busquets elment volna 20-30-ért. Értem...
Ezt te sem gondolhatod komolyan.
Hát valamennyi értékük csak van :D Egy olyan világban ahol olyan játékosokért is kifizetnek 30 milliót akiket a googlebe kell kikeresni ha csak nem vagy valami nagy focirajongó.
Ja, csak akinek google-ben kell keresni a nevét, annak minden bizonnyal nincs akkora fizetési igénye, mint egy Busquetsnek, és hajlandó is klubot váltani. Egy játékosért kifizetett összeget egy átigazolás során még mindig nem a nettó játéktudás határoz meg, és egy átigazolás még mindig nem úgy működik, mint a Fifában. Pont ezért váltott klubot egy Thiago 30 millióért a nyáron, míg egy Jotáért 40 (?) milliót adtak.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.01.13. 14:16:43

Nero. írta:
2021.01.13. 14:00:04
Titinho: Ennyi erővel nekem meg 2005 feelingem van mert akkor és most is egy francia játszott jobboldali támadót. :D Értem amúgy, de én messze nem lennék ilyen bizakodó
Jó hát halál komolyan én se gondoltam, azért is írtam a végére, hogy szép kis mese. :D Csak valahogy eszembe jutott a minap. :wink:
Annyira bizakodó én sem vagyok, ebben a csapatban nem hiszem hogy benne van egy 18 meccses győzelmi sorozat mint akkor.

A 2. hely még meglehet a Real előtt, mivel ők is rapszódikus teljesítményt nyújtanak, ezért bízok inkább benne. :)
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.01.13. 14:00:04

akkor Pique meg Busquets elment volna 20-30-ért. Értem...
Ezt te sem gondolhatod komolyan.
Hát valamennyi értékük csak van :D Egy olyan világban ahol olyan játékosokért is kifizetnek 30 milliót akiket a googlebe kell kikeresni ha csak nem vagy valami nagy focirajongó. Bár az tény hogy valóban lelettünk rántva az eladásokkal az utóbbi években.

Titinho: Ennyi erővel nekem meg 2005 feelingem van mert akkor és most is egy francia játszott jobboldali támadót. :D Értem amúgy, de én messze nem lennék ilyen bizakodó
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.01.13. 10:52:01

MatyiG írta:
2021.01.12. 12:23:55
Szerintem ha 85 pontot hozunk, akkor elégedettek lehetünk a tavaszi szezonnal, és lehet esély az első helyre. Ehhez a maradék 20 meccsen már csak 9 pontot lehet veszíteni.
Ehhez tényleg óriási menetelésre lenne szükség, egy jó hosszú győzelmi sorozattal együtt. Úgy hogy megyünk idegenben az Sevilla, Villarreal, Atletico, Real négyeshez.

A 2. és 3. hely inkább a valós cél nekünk erre az évre, a Tico nagyon egyben van most, nem hiszem hogy mi vagy akár a Real is megfoghatja őket.

Kicsit egyébként DeJavu érzésem van ezzel a szezonnal kapcsolatban. 2003-ban akkor is egy holland edző került hozzánk, új csapatot kellett építenie. Az első 18-20 forduló botrányosan rossz volt, majd megtalálta az ideális 4-3-3-at és egy 18 meccses győzelmi (vagy veretlenségi...nem emlékszem már) sorozattal másodikok lettünk, pedig ott a szezon első felében még a kieső helyekhez voltunk közel.

Akkor 2004 januárjában jött ugye Davids egy fél évre, ezzel Xavi feljebb került egy sorral a kp-n, és jöttek is az eredmények egy későbbi brutális 4-3-3-al. Addig ugye Rijkaard is változtatta folyamatosan a csapatot.

Na ezért van egy kicsit dejavum. :D Holland edző pipa. Egy új 4-3-3 pipa. De Jong előrébb játszatása szürő helyett (Xavi effektus) pipa. Most nem igazoltunk kp-ra, de Busi játszik egyedül szűrőt 2 kp mögött...pipa. 8 meccses (eddig) veretlenségi szériában pipa. Messi újra formában és viszi a csapatot (Ronaldinho effektus) pipa. Akkor lett Laporta elnök, bár egy fél évvel korábban (idén is ?) :wink:

Jó igen tudom, ez mind szép kis mese, de valamelyik nap jutott ez csak eszembe. :D

Bár ehhez sok mindennek kell még állandósulnia nálunk, főleg Koeman felfogásában. Pl. ha most ezzel az új felállással nem jönnénk ki jól egy meccsen, akkor ne legyen meg meccs közbe 3 taktikai és szerkezeti váltás. Ez most tényleg olyan felállás ami látszólag fekszik a csapatnak és a játékosoknak is, kb a fél kezdő 11 jobban teljesít ebben a formációban. Én csak annyit kérek ha màr ennyi időbe telt, akkor maradjon a csapat ennél az alapfelállásnál, ne 20 percenként más (mint ugye az Eibar ellen itthon). Vagy nem kell minden 2. meccsen a 3-5-2, meg 5-3-2, meg 4-2-3-1 meg 4-1-4-1.

Ettől függetlenül, ha az Atletico még hozza a 2 elmaradt meccsét 13 pont lesz a difi, ami nagyon sok. Még a Realnak is az lesz, a 10 pontos hátrány. Én azt várom tényleg hogy legyünk ott a 2. helyen és a 4 nagy elleni idegenbeli meccsünkön legyünk a pályán.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6639
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.13. 08:39:01

Nero. írta:
2021.01.12. 21:22:29
Ne kezdjük már ezt el megint. Szerinted bárki adott volna Pique-ért vagy Busquets-ért pénzt?
Nem, maximum ilyen 20-30 milliókat, de a SR-Piqué-Lenglet-Busquets 4es elmehetett volna 80-100 millióért, és abból lehetett volna hozni az EG-Wjandalum-Depay hármast.
Tehát ha Rakitic, Vidal és Rafinha összesen kb. 3 millióért ment el, akkor Pique meg Busquets elment volna 20-30-ért. Értem...
Ezt te sem gondolhatod komolyan.
Nero. írta:
2021.01.12. 21:22:29
A sokat kritizált Valverde helyzete sem volt jobb amikor jött (összesen 2 támadó a keretben), még is utcahosszal, majdnem veretlenül nyertük a bajnokságot.
Jó lesz az legalább 5 nek (Lajos, Messi, Deulofeu, Dembele, Paco), és neki se volt megtiltva, hogy valakit használjon a B-ből a kupákon kívül is. Ha jól rémlik, az az Arnaiz srác nem is produkált rossz számokat amikor játszott.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.01.12. 21:22:29

Ne kezdjük már ezt el megint. Szerinted bárki adott volna Pique-ért vagy Busquets-ért pénzt?
Nem, maximum ilyen 20-30 milliókat, de a SR-Piqué-Lenglet-Busquets 4es elmehetett volna 80-100 millióért, és abból lehetett volna hozni az EG-Wjandalum-Depay hármast.

Az említett játékosok amúgy sem játszanak, mert vagy sérültek, vagy gyengék, vagy ha játszanak is amúgy sem tesznek hozzá többet, mint mondjuk az alternatívájuk.

Ha például azért lenne a Mingueza-Araujo kettős a kezdő, mert mindenki mást eladtunk és nem igazoltunk, akkor elfogadnám azt hogy gyengébb a keret, és így nem feltétlenül várható el a bajnokság.

Az szintén zavar Koemannal kapcsolatban hogy egy Juventus elleni BL meccsen azzal van elfoglalva, hogy az ellenfél fiatal cserejátékosaival vált szót, vagy hogy sokszor csak ül a kispadon és néz a földbe. Ennyi lóvéért az a minimum hogy Simeone-módjára végig ugrálja a meccset és úgy hajtja a játékosait ahogy csak lehet.

A sokat kritizált Valverde helyzete sem volt jobb amikor jött (összesen 2 támadó a keretben), még is utcahosszal, majdnem veretlenül nyertük a bajnokságot.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7118
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.01.12. 20:09:29

Iszonyat Koeman-ellenes vagyok/voltam, de azért látom a fejlődést is. Ha elengedi az 1-1 hülyeségét, amit nem akarok névlegesíteni, mert mindenki tud, akkor elismerem, hogy tévedtem vele kapcsolatban - nyilván örömmel teszem. Talált végre egy jó játékrendszert, amiben sok jó ember kis helyen is elfér. Nagyjából a jó embereket játszatja, a nyilvánvaló 1-en kívül + tán Trincao, de róla is kezd leszokni. Griez szerintem védhető, sok ziccere volt, és kivár vele Koeman, mert úgy gondolja, hogy lassan elkezdenek bepattogni - és még akár igaza is lehet. De amúgy is volt, hogy parkoltatta M.B. kedvéért. A nyilatkozataiban javult, nem szúr már oda mindenkinek, a pálya mellett is javult, nem hőbölög már gusztustalanul. Nem használ már játékosokat posztidegen helyeken, vagy csak végszükségből. Szerintem van javulás, és nem az eredmények miatt mondom elsősorban, bár nyilván egyikből következik a másik.

Más kérdés, hogy 1-1 kérdésben szerencséje is volt, illetve hogy Messi úgy tűnik, tényleg visszatért, de szerintem nem csak amiatt van fejlődés. Én elégedett lennék a 3. hellyel, de szerintem jó eséllyel meglesz a 2., és kicsit majd csökken a difi az ATMA-val szemben is, nem lesz megalázó a vége, szerintem 4-5 ponttal fognak verni minket.

Kicsit zavar, hogy sok pontot elkótyavetyált rengeteg rossz döntéssel, és ha az nem lett volna, versenyben lennénk a bajnoki címért, de ha a javulás állandósul, én megbékélek vele, és ha a tavasz relatíve jól sikerül, és reménykeltő jövő elé nézhetünk, részemről fátylat borítok az első félévre.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6639
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.12. 19:26:36

Nero. írta:
2021.01.12. 18:49:04
Az hogy gyenge a keret az nem lehet kifogás, egyrészt nyáron nyugodtan lehetett volna takarítani, más részt ha nem is olyan erős mint volt, még mindig sokkal erősebb mint mondjuk az Atleticoé, de a Realtól sem vagyunk lemaradva értékben.

Engem nem érdekelnek Koeman kifogásai, az eddigi teljesítményünk a bajnokságban egy kettes alá, jóindulattal.
Ne kezdjük már ezt el megint. Szerinted bárki adott volna Pique-ért vagy Busquets-ért pénzt?
Amikor Vidal-ok meg Rakitic-ek bagóért mentek el, Lajosnak meg mi fizettünk, hogy menjen el.

Szerintem az elmúlt év(tized)ek edzői közül Koeman indult a legnagyobb hendikeppel, ha valakinek, akkor neki lehetnek kifogásai. Idén. Jövőre már, mint említettem többet várnék el egy 3. helynél.

Az nem gond Nero., hogy maximalista vagy, de egy kicsit próbáld meg szerintem reálisabban nézni a dolgokat.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.01.12. 18:49:04

Azt is érdemes figyelembe venni hogy az elmúlt időszak jobb eredményei (bár nem tudom hogy 8 meccsből 6 győzelem 2 döntetlen olyan elképesztően jó lenne-e, főleg hogy kibekkelt győzelmek is voltak), annak is köszönhetőek hogy jóval barátságosabb sorsolásunk volt.
Tavasszal majd megyünk a Sevillához, Realhoz, Villarrealhoz, még egy meccs az Atleticoval, jönni fog a BL+kupa....

Ha az Atletico a 3 elmaradt meccséből csak egyet nyer meg, egyet pedig döntetlenre hoz, harmadikon kikap (elég kedvező forgatókönyv), akkor is 8 pont a hátrány, ami minden csak nem közel.

Az hogy gyenge a keret az nem lehet kifogás, egyrészt nyáron nyugodtan lehetett volna takarítani, más részt ha nem is olyan erős mint volt, még mindig sokkal erősebb mint mondjuk az Atleticoé, de a Realtól sem vagyunk lemaradva értékben.

Engem nem érdekelnek Koeman kifogásai, az eddigi teljesítményünk a bajnokságban egy kettes alá, jóindulattal.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2021.01.12. 18:05:01

Barcaforever írta:
2021.01.12. 13:48:19
Fú de ehhez lehengerlő játékra lenne szükség, kívánom, hogy legyen így. Vmilyen szinten jogos amit írsz de kisebb csoda kéne ahhoz, hogy csak 9 pontot veszítsünk innen. [-o<
Amúgy az a vicces, hogy ehhez még lehengerlő játék sem kell. Ehhez elég 17gólt rúgni, meg 0-t kapni, és teljesítve is van :mrgreen:
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.01.12. 13:48:19

MatyiG írta:
2021.01.12. 12:23:55
Szerintem ha 85 pontot hozunk, akkor elégedettek lehetünk a tavaszi szezonnal, és lehet esély az első helyre. Ehhez a maradék 20 meccsen már csak 9 pontot lehet veszíteni.

Fú de ehhez lehengerlő játékra lenne szükség, kívánom, hogy legyen így. Vmilyen szinten jogos amit írsz de kisebb csoda kéne ahhoz, hogy csak 9 pontot veszítsünk innen. [-o<
Kép
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2021.01.12. 13:19:41

Szerintem is kar szamolgatni, most mar alap a triplazas. :D
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.01.12. 12:42:58

MatyiG írta:
2021.01.12. 12:23:55
Szerintem ha 85 pontot hozunk, akkor elégedettek lehetünk a tavaszi szezonnal, és lehet esély az első helyre. Ehhez a maradék 20 meccsen már csak 9 pontot lehet veszíteni.
Nagyon matekoztok, míg mások örülnek, hogy valami olyan, mintha működne....:)
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2021.01.12. 12:23:55

Szerintem ha 85 pontot hozunk, akkor elégedettek lehetünk a tavaszi szezonnal, és lehet esély az első helyre. Ehhez a maradék 20 meccsen már csak 9 pontot lehet veszíteni.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15422
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.01.12. 12:12:23

Atlantis írta:
2021.01.12. 11:58:23


A realitás jelenleg az, hogy ezzel a kerettel is BL indulást érő helyen végezzünk. Bármilyen kupa megnyerése idén csodával lenne határos. Abban kellene reménykedni inkább, hogy a fiatalok stabilan beépüljenek a csapatba (Pedri,Arujo,Fati,stb.), akikkel talán újra csúcsra érhet a csapat egyszer.
nyilván ez a főcél, ezt nem vitatom.
de adódhat olyan helyzet, hogy szoros lesz a vége.
ha fejlődünk, és elkezdünk győzelmi szériákat produkálni, akkor kiélezett lehet (!!!) a vége.

nem elvárás egy ilyen első félév után a bajnoki cím, én sem erről beszéltem.
ha lesz esély, akkor annyit remélek, hogy olyan formát érünk el, amivel lesz sanszunk beleszólni a bajnoki címbe.
egy szóval nem írtam, hogy elvárás:D

az viszont igenis elvárás, hogy a szezon második felében eredményesebbek legyünk, és ne 55%al nyerjük meg a meccseinket:) hanem mondjuk a háralévő 20 meccsből húzzunk be 14-15-öt, ami nem egy elrugaszkodott dolog, mert most is meg lehetett volna 12-13 győzelem, ha nem bohóckodunk otthon.
és akkor majd meglátjuk, hogy ez mire lesz elég.

ha harmadik helyre, akkor harmadik helyre, ha elsőre elsőre.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2021.01.12. 12:09:29

A többiek nevében nem tudok beszélni, nem is akarok, de nekem a szezon előtt az elvárásom egy tisztes helytállással megszerzett 3. hely volt és 0 kupa, FIATALIÍTÁS, a selejt elzavarása, a zsinórban 3 BL bukás kiégett, öreg játékosainak eltakarítása a kezdőből volt.

És igen, amikor a csapat a 10. helyen és az alatt szerencsétlenkedett, jogos volt a felháborodás, Koeman egymás után csinálta a nagyobbnál nagyobb hülyeségeket, jött a semmi 0 játék eredmény nélkül, nyomatta az öregeket is a kezdőben, az elbaltázott felállások, a rossz cserék, a motiválatlan lézengő játékosok igenis aggodalomra adtak okot.

Most egy jobb időszak van, és igen, ha a két másik rivális bénázik, miért ne lehetne reménykedni a bajnoki címben? Nem elvárás, abszolút nem elvárás ettől a csapattól a bajnoki cím, de ha van rá esély, miért ne lehetne reménykedni? Amíg van matematikai esély, addig bizakodni kell, még akkor is, ha az első hármasból nekünk van a legkevesebb esélyünk. Nyertek már bajnokságot mások is ilyen hátrányból. Realistának kellene lenni, mert a túlzott optimizmus hamar nagy csalódáshoz vezethet, a túlzott pesszimizmus meg felemészt felülről, de ha valaki szeret mindenen puffogni, szíve joga, csak tartsa meg magának, mert más nem kíváncsi rá.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.12. 11:58:23

A München elleni vereség után majdnem mindenki azt írta, hogy legyen fiatalítás, legyen vérfrissítés, nagy változtatások, akár annak az árán is, hogy egy kicsit sikertelenebb időszak jön.A szezon elején amikor a keret papíron semmit sem erősödött, mindenki leírta a szezont előre.

Aztán ahogy jöttek a pontvesztések mindenki világfájdalomként élte meg a realitást, hogy pontokat veszítünk és lehet nem nyerünk címeket. Most nyerünk pár meccset zsinórban és megint jogos elvárás a bajnoki cím a Madridiak botladozásai esetén?

Komolyan emberek, a meccsről meccsre gondolkodás amit mindig hangoztatnak az edzők és játékosok, nem a szezonértékelésnél kell. :D

A realitás jelenleg az, hogy ezzel a kerettel is BL indulást érő helyen végezzünk. Bármilyen kupa megnyerése idén csodával lenne határos. Abban kellene reménykedni inkább, hogy a fiatalok stabilan beépüljenek a csapatba (Pedri,Arujo,Fati,stb.), akikkel talán újra csúcsra érhet a csapat egyszer.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2021.01.12. 11:56:54

davi10 írta:
2021.01.12. 11:35:27
Szerintem elhalasztják a választást akár nem, Koeman marad a szezon végéig.

És igen, sajnos megint kezdjük elhinni, hogy meglehet a bajnokság, mert az Atleti is tud bénázni. Azért sajnos, mert megint elképesztő fröcsögés lesz itt, ha nem húzzák be a srácok, pedig mostmár toronymagas esélyes a matrac.
A 2. helynek örülnék, és legyen meg a Szuperkupa-Királykupából legalább 1, hogy ne legyen ez is kupamentes szezon, és akkor szerintem Koeman elvégezte a dolgát.
Az más kérdés, hogyha jövőre is marad, és még igazolni is tudunk, akkor ennél több kell majd.
Egyetértek, szerintem sem kéne most belemenni az "ilyen meg olyan esélyeink vannak jelenleg bármi komolyabbra" vágyakozásba. A lényeg, hogy összeálljon a keret, legyen újra tendenciózusan élfocira emlékeztető produkció, úgy, hogy nem csak Messinek tapsolhatunk. Ebben nyilván benne kell legyen egy top 3 helyezés, ami lehet akár 1. is, vagy 1 kupa, de idén ne az eredményt kergessük elsősorban. BL-ben már minden párharc 50:50 lesz, ott sem várhatunk semmi extrát.
Szerencsére majd az új elnökség is hivatkozhat Bartora és a rossz szezonkezdetre, így talán csökken az eredménykényszerük.
Jövőre készen kell legyen a megújulás és megint mehetünk a címekért. (Koeman sorsa nyilván szintén idén eldől).
Én egy efféle ütemtervet képzelek el.
Válasz küldése