Ousmane Dembélé

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.02.01. 22:39:30

Én örülök annak, hogy legalább most egészséges, huzamosabb ideje.
Más szélsőnk meg nincsen, csak Trincao, de ő se jobb, sőt, meg Fati aki sérült.
Pedri se klasszikus szélső.

Muszáj a pályán lennie, a bosszantó gyermekes hibáival is.
Mondjuk engem jobban idegesít egy alibi passz mint hogy 5ből 4szer nem jön e az 1v1 de kinek mi.
Kontrák elbaltázását is rá lehet húzni, de az igazság az, hogy kb mindenkire igaz ez, lásd Messi tegnap. Ahelyett hogy letette volna Braithwaithnek belebonyolódott, mert Albat kereste.

Nem mentem fel, mert gyengén játszik, de muszáj szélsőt rakni a csapatba, az meg ő egyedül. (Pláne ha Mingu a jobbhátvéd aki a gólpassza ellenére nem egy támadó felfogású védő.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.02.01. 20:58:54

Nero. írta:
2021.02.01. 18:24:43
A gólunkban vastagon benne volt, de előtte teljesen súlytalan volt megint. Ráadásul egyre többször pazarol, ront el olyan szituációkat amikor 2v2, 3v3 van stb. kontrázunk és sok a terület.

Mert ugye az volt “megbeszélve” hogy hát a tiki-taka meg a be tömörült védelem nem fekszik neki, de ha kontrára kerül a sor akkor ő az elsőszámú gyilkos. Én ezt nem vettem még észre. Látszik rajta hogy robbanékony meg próbál cselezgetni, de túl sok valós eredménye nincs.
Szerintem a második félidőre a gólban való részvételen kívül is feljavult.
De amúgy igaz, amit felhoztok ellene, nem akarom mosdatni, mert az utóbbi meccseken valóban bosszantóan sok hibával játszik. De azért tud ő ennél jobbat.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.02.01. 20:13:11

MatyiG írta:
2021.02.01. 20:10:45
Komolyan mondom, nála idegesítőbben senki nem játszik nálunk. Oké, hogy ő legalább megpróbálja az 1v1-et, de milyen %-ban? Tényleg ez az egyedüli pozitívum, ha a pályán van, hogy benne van a veszély, csak sajnos mindkét irányba. :D
az a zavaró a gyerekben, h megindul egy ilyen elemi erővel, és mindig azt hiszed, h itt most szét lesz szaggatva mindenki, aztán a végén húz vmi full butaságot, és semmi nem lesz az egészből :D
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2021.02.01. 20:10:45

Komolyan mondom, nála idegesítőbben senki nem játszik nálunk. Oké, hogy ő legalább megpróbálja az 1v1-et, de milyen %-ban? Tényleg ez az egyedüli pozitívum, ha a pályán van, hogy benne van a veszély, csak sajnos mindkét irányba. :D
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.01. 19:21:23

Neki az ilyen kontrák fekszenek. Egyedül megindul, lefut mindenkit (megeszik a szokásos lövőcseleit) és befejezi.

Ha már gondolkodni kell, mondjuk 3v2-be, hogy kit kéne megjátszani, ott kezdődnek a bajok.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.02.01. 18:24:43

A gólunkban vastagon benne volt, de előtte teljesen súlytalan volt megint. Ráadásul egyre többször pazarol, ront el olyan szituációkat amikor 2v2, 3v3 van stb. kontrázunk és sok a terület.

Mert ugye az volt “megbeszélve” hogy hát a tiki-taka meg a be tömörült védelem nem fekszik neki, de ha kontrára kerül a sor akkor ő az elsőszámú gyilkos. Én ezt nem vettem még észre. Látszik rajta hogy robbanékony meg próbál cselezgetni, de túl sok valós eredménye nincs.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
ventiladors
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.05.13. 20:31:40

2021.02.01. 18:19:42

Most nézem, hogy a szerződése 2022 jún 30-ig szól. Sürgősen adjuk el!
ikajli
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2019.03.30. 20:40:04
Tartózkodási hely: Pécs

2021.01.29. 13:40:17

Örülök neki, hogy most huzamosabban tud játszani (gyorsan le is kopogom), de most nekem a pályán látható viselkedése alapján valahogy úgy tűnik, mintha kicsit sokat gondolna magáról. Például amikor a Rayo ellen meghúzták a mezét és visszaütött. Vagy, hogy sokszor mutogat a többieknek. Szerintem nem ártana helyre tenni. Próbálhatna hasznosabb, alázatosabb lenni. Minden esetre azt gondolom, hogy ha nem sérül meg játszatni kell, és jönni fognak a gólok is.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.01.17. 14:24:29

recrea írta:
2021.01.16. 19:39:35
Szerintem jelenleg az is előrelépés, h Messin kívül tőle tartanak a védők egyedül, alig merik 1 az 1-ben hagyni. A többi támadónkat a részeg húgom is leszereli.
Ez az! Előző szezonban voltak olyan meccseink, ahol rengeteget passzoltunk, dőltek a rekordok, 80 százalékos labdabirtoklás, stb. Csak épp az ellenfél kapujára nem voltunk veszélyesek.

Amúgy megértem azokat, akiket zavar, hogy sokat hibázik, de így is minden meccsen szinte van min. 2-3 olyan megmozdulása, amiben benne van a gól. Én azért bízok benne, hogy ezek idővel elkezdenek beakadozni, a hibákból meg kevesebb lesz.
Jó, nem 18 éves már, de nem vannak, akik később érnek be, főleg ennyi sérülés és kihagyás után érthető, hogy olyan sokat nem fejlődött, mióta nálunk van. A lehetőségek viszont szvsz még mindig ott vannak benne, és az edzői stábon is műlik, hogy ebből mennyit sikerül kiaknázni.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.01.16. 19:39:35

Szerintem jelenleg az is előrelépés, h Messin kívül tőle tartanak a védők egyedül, alig merik 1 az 1-ben hagyni. A többi támadónkat a részeg húgom is leszereli.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.01.16. 09:49:46

bingyo24 írta:
2021.01.16. 08:11:40
Nem Pedrirol beszéltem hanem Pedrorol
Ja, szerk-ben írtam utólag hogy rájöttem, kire gondoltál. Attól még tartom, hogy a Szoci ellen egyedül ő próbálkozott bármivel is Messi és Fati távollétében. Sőt, a Pedris részt is tartom, ősszel kb két hónapig nem csinált semmit, és néhány jó meccsu tán most megint pár meccsen nem csinált semmit. De őt nem szidod, mert nem látványosan vesztett labdát, hanem egyszerűen nem próbálkozott semmivel, így bele sem bukott. De ő 18, és olcsó volt, úgyhogy nem bántjuk. Megjegyzem, én sem bántom, mert látom, hogy még nem Barca-kezdő szint a srác - annak ellenére, hogy természetesen ígéretes, és még lehet belőle Barca-szintű kezdő -, ráadásul rettenetesen túl van tolva játékpercben, és amit amúgy tud (pl sok szürke de hasznos munka, meccsenként 1-1 jó előrepassz), a meccsek több mint felében még azt sem tudja letenni az asztalra, mert hullafáradt. Megteszi amit tud, fáradt, eszem ágában sincs szidni, mert hosszabb távon jobban használva én is reménykedem benne, csak a kettős mércére akkor is jó példának tartom. Dembélét sem szidom, mert szerintem ő pont azt csinálja, amit tud. Megy lendületből, és majd lesz valami. Némelyik meccsen ebből gól lesz közvetlenül vagy közvetve, némelyiken nem. Némelyiken többet hibázik, mint a másikon. De aki ennyit kockáztat, annál bizony sok látványos hiba lesz, és ez benne is van. Messi ugyanez, de neki minden idők legjobb játékosaként nyilván mások az arányai. :D
De újra kihangsúlyoznám azt is, hogy tényleg szinte semmi segítséget nem kapott a lendületesebb támadásoknál, senki nem ért fel mellé, és muszáj volt neki megállni, és/vagy még egy cselbe belemenni, amit amúgy szerintem nem is vállalt volna be, ha ott van mellette/előtte valaki. Nincs mellette lendületes játékos a csapatban...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.01.16. 09:25:12

bingyo24 írta:
2021.01.15. 22:35:17
Neharagudjatok meg de Dembele ,Pedronak a cipőjét sem köthetnè meg nagyon sok hibával játszik sokszor,mint egy óvodás úgy adja el a labdát.
Mégis mit segít az összehasonlítás? Pedro elment kész vége a történet lezárva.
Kép
bingyo24
Barça B
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2015.03.13. 12:40:22

2021.01.16. 08:11:40

Nem Pedrirol beszéltem hanem Pedrorol
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.01.15. 22:48:31

bingyo24 írta:
2021.01.15. 22:35:17
Neharagudjatok meg de Dembele ,Pedronak a cipőjét sem köthetnè meg nagyon sok hibával játszik sokszor,mint egy óvodás úgy adja el a labdát.
Hát nem tudom, azért elég kettős mérce. Pedri pl az előzőn és ezen a meccsen is totál beleszürkült a mezőnybe, az égvilágon semmit nem csinált konkrétan, ami az ő posztján azért nagyon nagy luxus, mert neki kellene abból a pozícióból diktálni a játékot, kapocsnak lenni a kp és a támadók közt, kulcspasszokat adni, stb. Ezek közül semmit nem csinált, közepesen jól védekezett, de ez nagyon kevés ott. Dembelé meg hibázgatott, mert nagyon akart, és tegyük hozzá, nem volt társa sem. Hány eset volt, mikor megindult, lehagyott/cselezett 1-1 védőt, és megállt, mert SENKI NEM JÖTT VELE. Pl. pont az általad említett Pedri sem. Aztán megállt, toporgott, vagy megpróbált meghúzni egy cselt, vagy elvállalta a lövést, de egyszerűen szinte soha nem volt alternatívája sem, pedig sokszor akart volna passzolni. Szerintem De Jong, Araujo és Ter Stegen mellett a 4. kiemelendő ember ezen az amúgy ürülék meccsen Dembelé a hajtása, akarása miatt. Mondjuk ezen a meccsen tényleg olyan volt a játék, hogy sokat elmond, hogy ő még felfelé tűnt ki. Pedri meg lefelé lógott ki most és az előző meccsén is, ha már valamerre. Hozzáteszem, hülyére is van játszatva, jó%-ban ez is lehetett az oka, de ez más kérdés.

De persze Pedri kvázi ingyen jött, Dembi meg jó soké', de ne felejtsük el, hogy erről nem ő tehet. Pedri persze sok fejlődés, kicsit több rotálás mellett le fogja hagyni Dembit, de szerintem jelen pillanatban a francia többet tesz a Barca-meccsekhez az esetek többségében - Pedrinek 3-4 jó meccse volt, és azon is meccsenként kb 1-1 jó megmozdulása, amiben szerencsére gólpassz és 1 gól is volt. Dembi azért jópárat vágott már, több jó felfutása és gól/kulcspassza volt, kevesebb játékidő alatt egy olyan poszton, ahol ezt azért kicsit nehezebb talán elérni.

Közben kicsit tényleg többet hibázik, de ennek ez az ára. Messi mennyit hibázott életében, agresszív felpasszok, lövések, kreatív megoldások alatt? Rengeteget. De csak így lehetsz jó támadó...

Szerk: most láttam, hogy PedrO-t írtál, ami persze Pedri is lehet, mert neki az a böcsületes neve. De ha a régi Pedrónkra gondoltál, akkor az írásom fele semmis. :) Pedro kb maximalizálta az adottságait itt, szerintem erőn felül teljesítve az itt töltött ideje nagy részében. Dembelé meg valóban inkább az inverze ilyen téren. De egész más típusú játékosokról van szó amúgy is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
bingyo24
Barça B
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2015.03.13. 12:40:22

2021.01.15. 22:35:17

Neharagudjatok meg de Dembele ,Pedronak a cipőjét sem köthetnè meg nagyon sok hibával játszik sokszor,mint egy óvodás úgy adja el a labdát.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2021.01.15. 21:22:45

Számomra a legnagyobb pozitívum, hogy a 120 perc alatt nem sérült le. A hosszabbításban már azt figyeltem mikor száll le érte a mentőhelikopter...
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.01.15. 17:21:51

csababarca írta:
2021.01.15. 14:08:49
Mennyivel jobb a sok oldalpasszt, meg alibizést nézni.
A "stabilitás",a 90%-os passzpontosság nálunk mindig is aranyat ért. :D Na meg nem árt ha az emberben van egy kis Barca DNS,anélkül nem az igazi. :D
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.01.15. 16:50:01

Peter írta:
2021.01.15. 13:38:36
grgly50 írta:
2021.01.15. 13:18:32
Megfogalmaztad a gondolataimat!
Még hozzátenném, hogy semmi ész nincs a játékában. Él a tehetségével. Gyors, jól cselez, de utána "hogy, mit kellene csinálni?" az már gond. Kapussal szemben csak erőből. Számtalan példa van rá!
Edző vajon miért van?
Dembelé és Gríz játékát folyamatosan olyan kritikák érik, amit rajtunk kívül az edzőnek is látnia kell.
Mindkét srác elfelejtett focizni? Persze ziccerben az edző nem rúghatja be, többek között erre is és minden egyébre ott az edzői stáb. Felkészítés, gyakorlás, taktika, fizikális és mentális tényezők....stb
Ja, igen! Milyen edző?? Hol van itt edző? Papíron igen. Ott van.
ikajli
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2019.03.30. 20:40:04
Tartózkodási hely: Pécs

2021.01.15. 14:57:04

Én meglehetősen szurkolok neki, ezért talán elnézőbb is vagyok vele, mint az átlag. Szerintem sem a legjobb meccse volt a Sociedad elleni, de én is úgy érzem, hogy túlzás lenne földbe döngölni. Jónak érzem, hogy próbálkozik, előre megy, ellövi a 16-oson kívülről. 1-2 igazán beakadhatott volna. Szerintem igen is volt az elmúlt meccseken jópár jószemű passza. És valóban jobban visszazár, próbálja zavarni az ellenfelet, ha nem is túl agresszíven. Figyeltem, hogy milyen sokszor integet, próbálja mutatni, hogy hova menjen a labda, vagyis együtt él a játékkal.

Sajnos mostanában az 1-1 elleni próbálkozásai kevesebbszer sikeresek. Többször veszít azért labdát, mert hosszan tolja meg. Figyelem, hogy csines helyzetbe inkább nem megy bele. Ami nem tetszik, hogy gyors támadásoknál (ha egyáltalán van) nem fut nagy lendülettel, hogy megjátszható legyen. Ezt nem értem, hogy miért van.

Azért én bízok benne, hogy ha folyamatosan játszik, akkor sokat fejlődik. Megnéztem egy dortmundos összeállítást róla, jól nyomta. Persze egy összeállítás csalóka.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.01.15. 14:23:38

csababarca írta:
2021.01.15. 14:08:49
Mennyivel jobb a sok oldalpasszt, meg alibizést nézni.
A gyerek legalább megy előre, próbálkozik, igyekszik támadóként a kaput támadni. (tudom ez ördögtől való dolog, mert egy tuti másfél méteres passz az sokkal jobb mint egy megnyert párharc előrefelé)

Óriási túlzás volt amit a meccs után kapott itt, messze nem volt olyan rossz, sőt, kb a legjobb volt a támadók közül.
Direkt megnéztem a statisztikáit, összehasonlítva Brait, Griezman kettőssel, hát beszédes. A "nem volt sikeres passza, meg csele" 3 kattintás után dőlt meg. (mondjuk ehhez statisztika se kell, csak nézni és látni a meccseket, de sebaj)

Majd Sergi Roberto kiszorítja, garantáltan nem lesz elvesztett labda, de támadásvezetés se.
Jaja. Nekem is kicsit idegesítő volt, mert tegnap még több védőbe beleszaladása volt, mint szokott, de bizony kell ez a mentalitás előre. Ha belőtt volna egy gólt, akkor meg itt istenítettük volna, hogy milyen bátor. Messi hiányában különösképpen kell ő, még akkor is, ha ront elöl. Lefoglal 2-3 védőt a cseleinél eleve. A vége tényleg kicsit aránytalanul sok rontásba torkollik, de néha meg beveri/jól beadja. Szerintem nyomja csak így tovább. Amúgy kicsit jobban vissza is zár mostanság.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.01.15. 14:08:49

Mennyivel jobb a sok oldalpasszt, meg alibizést nézni.
A gyerek legalább megy előre, próbálkozik, igyekszik támadóként a kaput támadni. (tudom ez ördögtől való dolog, mert egy tuti másfél méteres passz az sokkal jobb mint egy megnyert párharc előrefelé)

Óriási túlzás volt amit a meccs után kapott itt, messze nem volt olyan rossz, sőt, kb a legjobb volt a támadók közül.
Direkt megnéztem a statisztikáit, összehasonlítva Brait, Griezman kettőssel, hát beszédes. A "nem volt sikeres passza, meg csele" 3 kattintás után dőlt meg. (mondjuk ehhez statisztika se kell, csak nézni és látni a meccseket, de sebaj)

Majd Sergi Roberto kiszorítja, garantáltan nem lesz elvesztett labda, de támadásvezetés se.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.01.15. 13:38:36

grgly50 írta:
2021.01.15. 13:18:32
Megfogalmaztad a gondolataimat!
Még hozzátenném, hogy semmi ész nincs a játékában. Él a tehetségével. Gyors, jól cselez, de utána "hogy, mit kellene csinálni?" az már gond. Kapussal szemben csak erőből. Számtalan példa van rá!
Edző vajon miért van?
Dembelé és Gríz játékát folyamatosan olyan kritikák érik, amit rajtunk kívül az edzőnek is látnia kell.
Mindkét srác elfelejtett focizni? Persze ziccerben az edző nem rúghatja be, többek között erre is és minden egyébre ott az edzői stáb. Felkészítés, gyakorlás, taktika, fizikális és mentális tényezők....stb
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.01.15. 13:18:32

Titinho írta:
2021.01.14. 11:43:14
Számomra a legrosszabb teljesítményt a tegnapi meccsen egyértelműen a Dembelé - Jordi Alba kettős nyújtotta. Alba-n látszott a legjobban a dekoncentráltság, ami már meccsek óta tart nála, tökéletesen megtestesíti az alibi játék fogalmát. De ő nincs ugye elővéve, a 20 éves gyerek a másik oldalon 5 rosszabb meccs után már kevés ide. :?

Dembelé pedig egyre jobban idegesít, nem néztem statisztikát róla, de lefogadom, hogy messze neki volt a legtöbb labdavesztése ami kb 25-30 között lehet. 120 perc alatt 1 db jó beadása volt a 30. perc környékén, a többi megmozdulása semmit nem ért. Rengeteg önzőség és pontatlanság jellemzte, nem egy-két kontra volt amikor 3-an 4-en vittük kapura de egyedül akarta megoldani. És nekem azzal ne jöjjön senki, hogy milyen gyors, a 34 éves Monreált még jó hogy megveri. Meg hogy milyen aktív volt, meg hasznos de szeleburdi, meg volt benne lendület meg váratlan. Anyám...ja az volt váratlan, amikor futás közben elhagyja a labdát meg képtelen eltalálni a kaput. Csak mondom, hogy 3,5 éve van itt a pali, májusban vagy júniusban lesz 24 éves, de még mindig megy a simogatás vele szemben, hogy: jól van Dembouz, 3x megvertél egy védőt, meg volt lendületed, de vesztettél 20 labdát, jajj de kis szeleburdi vagy. Tavaly ugyanezért a teljesítményért Lajos úgy el lett küldve az anyjába, hogy alig várta hogy induljon. :? De nem baj simogassuk meg, rúgtál idén 5 gólt pajti (abból 2-t egy nulla Fradi ellen), jó lesz ez. 3,5 éve megy ez, hogy jó lesz ez, meg majd formába lendül. 3,5 év...nem 4 hónapja van itt és nem 20 éves mint más, de vele van türelem. Tegnap egy Collado nem csak Trincaotól de tőle is jobb teljesítményt nyújtott volna, a harmadosztályból felhozva.

Nekem nagyon de nagyon kevés a pali, olyan alap szintű szitukat nem tud megoldani hogy fáj nézni. Tőle SOKKAL jobban elvàrom a teljesítményt, mert nem új gyerek, VB-t megjárt játékosról beszélünk. És még egyszer mondom, olyanokkal egy Barcában ne jöjjünk, hogy ja hát gyors. Kösz Csoki. :?
Megfogalmaztad a gondolataimat!
Még hozzátenném, hogy semmi ész nincs a játékában. Él a tehetségével. Gyors, jól cselez, de utána "hogy, mit kellene csinálni?" az már gond. Kapussal szemben csak erőből. Számtalan példa van rá!
Ja, a jelmondatoddal kapcsolatban egy ésrevétel, megjegyzésem: ""Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!- Johan Cruyff" Nos, ez NEM IGAZ! Például csak szerettem focizni. Akartam is. Soha nem tudtam.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.01.15. 11:32:15

Guille írta:
2021.01.14. 14:31:27
Szerintem ez azért túlzás, ennyire nem volt katasztrófa. Az első félidő második felében talán a leghasznosabb játékosunk volt, oké, hogy ez önmagában nem egy nagy kitüntetés. A második félidőben tényleg rendszeresen elszabta és elönzőzte a dolgokat, akkor már engem is idegesített.
Igazából szerintem Dembélében az a fő kettősség, hogy nagyon kéne egy hasonló profilú játékos, aki megbízható teljesítményt tud hozni és a játékintelligenciája is nagyobb, és azért indokolt a játszatása, mert ha ő nincs a pályán, akkor senki még csak meg sem próbál felvállalni egy 1v1 párharcot (Messit kivéve nyilván), és szélsőnk sincsen rajta kívül, aki képes az alapvonal felé cselezni. Fatit kihagytam, persze ő tudja, de ugye sérült.
Tehát szerintem az a baj, hogy ha nem játszik, megy a langyos tötymörgés, kapura senki nem lő, senki nem cselez, kizárólag Messitől várhatunk bármiféle kapuratörést. Centerezést meg senkitől (Alba csak a bólyákat lövi). Ezzel persze nem akarom Dembit felmenteni, mert inkább az a hihetetlen, hogy a többi támadó ennyire beszari v. önbizalomhiányos. Bármennyire is gyengén játszik, más jelenleg nem képes kiszámíthatatlanságot vinni a játékba sajnos. Fati stílusa nagyon hiányzik.
Hát igen. Egyetértek Titinhoval, engem is nagyon idegesít, de néha el is dönti a meccseket. A tegnapelőtti meccs egy botrány volt tőle eredményességileg, de legalább egyedüliként bevállalt valamit, ami szerencsével gólt is hozhatott volna. De Guille véleményével is egyetértek, miszerint sajnos jelenleg MUSZÁJ játszatni, mert ha ő nincs, akkor Fati és Messi hiányában senki nem mer bevállalni semmit. Puig még igen, de ő más poszton van, nem ér vele kapu elé nagyon. Meg hát ritkán játszik. Ha Fati visszatér, akkor kérdőjelesebb lesz a játszatása, habár a jobboldalon akkor is csak Trincao van alternatívának...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2021.01.14. 14:31:27

Szerintem ez azért túlzás, ennyire nem volt katasztrófa. Az első félidő második felében talán a leghasznosabb játékosunk volt, oké, hogy ez önmagában nem egy nagy kitüntetés. A második félidőben tényleg rendszeresen elszabta és elönzőzte a dolgokat, akkor már engem is idegesített.
Igazából szerintem Dembélében az a fő kettősség, hogy nagyon kéne egy hasonló profilú játékos, aki megbízható teljesítményt tud hozni és a játékintelligenciája is nagyobb, és azért indokolt a játszatása, mert ha ő nincs a pályán, akkor senki még csak meg sem próbál felvállalni egy 1v1 párharcot (Messit kivéve nyilván), és szélsőnk sincsen rajta kívül, aki képes az alapvonal felé cselezni. Fatit kihagytam, persze ő tudja, de ugye sérült.
Tehát szerintem az a baj, hogy ha nem játszik, megy a langyos tötymörgés, kapura senki nem lő, senki nem cselez, kizárólag Messitől várhatunk bármiféle kapuratörést. Centerezést meg senkitől (Alba csak a bólyákat lövi). Ezzel persze nem akarom Dembit felmenteni, mert inkább az a hihetetlen, hogy a többi támadó ennyire beszari v. önbizalomhiányos. Bármennyire is gyengén játszik, más jelenleg nem képes kiszámíthatatlanságot vinni a játékba sajnos. Fati stílusa nagyon hiányzik.
Válasz küldése