Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2021.01.20. 11:00:16

Kalapos írta:
2021.01.19. 15:46:05

Hát abban a formában elkaszálták volna a SW-t azért? Se meleg se fekete nem volt a New Hope-ban. És igen, átalakítva bizony nehéz ugyanúgy nézni őket, és folytatni Pl. csinálj sequelt úgy hogy Han Solo meleg, vagy még jobb legyen Anakin meleg :mrgreen: Meg mondom, lehet Legolas vagy Frodo meleg, senki se tudja, senkit se érdekel. Csak Samwise meg Aragorn beállítottságát tudjuk, és azoknak van csak fontossága. Samwise mondjuk lehetne meleg, de az is tönkre tenné a sztorit mert nem lehetnének gyerekei, nem lehetne családja, aminek a megalapítása egyik fontos célja a karakternek, bemutatni az átlagember céljait, a család alapítás fontosságát, ahogy Aragornnak se, ami még rosszabb mert nem lehetne örököse. Most mennyire kizökkentő lenne már hogy ha Samu meleg és azon gondolkozik Frodo mögött bandokolva hogy vajon talál-e majd egy árvát örökbe fogadni. lol.
Legolas lehetne meleg, de akkor se akarja senki látni hogy nem tudom az első erdei őrrel elmennek az éjszakába romantikázni, nincs szüksége rá a filmnek, és igenis ártana neki, a filmnek semmi köze hozzá hogy belemenjen ezekbe a témákba, egy csók is hihetetlen jelentőségű abban a világban, és kizökkentő lenne ha bele lenne erőltetve a modern propaganda. A hobbitban még nők sincsenek, mert minek, felesleges volt ahhoz a történethez amit el akart mesélni az író. Ezt meg lehetne oldani annyival hogy Legolas meleg, de nem mutatjuk, max sugaljuk, hogy ne zökkentsen ki az érzelmileg és testiségben rendkívül visszafogott, zárkózkodó fantáziavilágból egy nagy melegseggrepacsi! És igen, a heterot is rossz lenne túlzásba vinni, ott se látsz semmi extrát aminek a történet szempontjából nincs célja! Nem csajozik Merry se a kocsmában, mert nem célja a filmnek, pedig természtes lenne és a nagy gonosz fehér populációnak biztos tetszene.
Ezzel szerintem pont nem mondtok ellent egymásnak, mert pont azt sugallja mindkét komment, hogy tökmindegy, se nem javít se nem ront a történeten a karakterek nemi identitása. Egyszerűen nem erről szól, egyáltatlán nem egy szerelmi történet, és azért azt kiemelném, hogy a könyveben Aragorn és Arwen szerelmi szála negyed annyi figyelmet nem kap mint a filmben. Tehát már az is részben hozzáírt romantizálás.

Azzal mondjuk,nem értek egyet, hogy Samunál a család jelenti a végkifejletet. Ott az ellentét volt fontos a többi hobittal szemben, hogy Frodóval ellentétben visszatért a társadalomba, és nem hajóztak el szürkerévben. Ez igazából Frodo áldozatát volt hivatott bemutatni, hogy mennyire nagy teher volt a gyűrű cipelése. Amúgy lehet teljes joggal amelett érvelni, hogy Frodo, és Samu ne legyenek melegek, de akkor inkább azt emelném ki, hogy kettejük története a barátságról szól! Samu családja már nem oszt nem szoroz a történet szemponjából.

Bocs az off offolásáért, de LOTR... sajnos nem dumálunk róla annyit mint a háborgó csillagokról.
Veidt_madridista írta:
2021.01.20. 10:24:54
A történelem alakulásához nem volt közük, de próbálj meg akkor te mint egyszerű felhasználó kommentben beszúrni egy képet egy horogkeresztről, majd egy sarló-kalapácsról. A rendszer reakciója eltérő lesz, erre igen nagy összegben mernék fogadni. És akkor ezzel be is bizonyosodna, hogy a facebook politikai alapon diszkriminál.
Ebben a témában meg is született a megoldás, a HunDub nevű pofátlanul lenyúlt közösségi platform megtestesülésében. Toroczkai bepromózta a szólászszabadság zászlóshajóját... Marhára érdekel, hogy tényleg lelép e ide a szélsőjobb krémje.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Varatrix 2021.01.20. 12:08:31-kor.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2021.01.20. 10:24:54

A történelem alakulásához nem volt közük, de próbálj meg akkor te mint egyszerű felhasználó kommentben beszúrni egy képet egy horogkeresztről, majd egy sarló-kalapácsról. A rendszer reakciója eltérő lesz, erre igen nagy összegben mernék fogadni. És akkor ezzel be is bizonyosodna, hogy a facebook politikai alapon diszkriminál.
Kép
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.20. 09:23:15

dévid villa írta:
2021.01.20. 01:22:13
Veidt_madridista írta:
2021.01.20. 00:48:04
Atlantis írta:
2021.01.19. 18:15:20
A Facebooknak van egy alap szabályzata, ha az tiltja az önkényuralmi jelképeket akkor teljesen mindegy melyik országból használod az alkalmazást.
Nincs most időm hosszú kommentet írni, úgyhogy csak annyit, hogy a sarló-kalapács érdekes módon nincsen tiltva. :^o Egy példa a tízezer közül. Ez igazából remekül össze is foglalja mindazt, amit a tech óriások művelnek.
Ennek egy oka van: a történelmet a győztesek írják. A komcsikat nem győzték le sajnos, ezért létezhet még ma is, még akár a "fejlett nyugaton" is
Főleg, hogy jelenleg is több aktív és létező kommunista párt van a világon, például a világ egyik vezető nagyhatalmában, Kínában, ahol szintén ez a jelképük. Ehhez a tech óriásoknak vajmi kevés köze volt a történelem folyamán, hogy így alakult...
De gondolom az is a Facebook és a Google hibája, hogy a szovjet munkatáborok a mai napig csak "szükséges rosszként" vannak kb. elkönyvelve a történelemben, miközben bizonyítottan 1,5 millió ember halt meg ott minimum. (és mindannyian tudjuk hogy működnek a számok arrafelé)
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2021.01.20. 01:22:13

Veidt_madridista írta:
2021.01.20. 00:48:04
Atlantis írta:
2021.01.19. 18:15:20
A Facebooknak van egy alap szabályzata, ha az tiltja az önkényuralmi jelképeket akkor teljesen mindegy melyik országból használod az alkalmazást.
Nincs most időm hosszú kommentet írni, úgyhogy csak annyit, hogy a sarló-kalapács érdekes módon nincsen tiltva. :^o Egy példa a tízezer közül. Ez igazából remekül össze is foglalja mindazt, amit a tech óriások művelnek.
Ennek egy oka van: a történelmet a győztesek írják. A komcsikat nem győzték le sajnos, ezért létezhet még ma is, még akár a "fejlett nyugaton" is
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2021.01.20. 00:48:04

Atlantis írta:
2021.01.19. 18:15:20
A Facebooknak van egy alap szabályzata, ha az tiltja az önkényuralmi jelképeket akkor teljesen mindegy melyik országból használod az alkalmazást.
Nincs most időm hosszú kommentet írni, úgyhogy csak annyit, hogy a sarló-kalapács érdekes módon nincsen tiltva. :^o Egy példa a tízezer közül. Ez igazából remekül össze is foglalja mindazt, amit a tech óriások művelnek.
Kép
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.19. 19:49:55

ui:
Nero, Csababarca:
https://www.facebook.com -> Settings and privacy -> Your ad preferences on Facebook

Itt szedjetek ki mindent.
+
Esetleg a kor+lakhely+születési helyet ismerőseiteken kívül ne lássák mások.
+
https://www.facebook.com/adpreferences/ ... tings_menu itt tudjátok még átnyálazni részletesebben mi alapján kaptok reklámokat esetleg.


Persze ezek után is lehet megtalálhatnak az ilyen reklámok. Attól függ hogyan célozták be a közönséget és mennyi pénzt öltek bele (szerintem sokat) :D
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.19. 18:15:20

Veidt_madridista írta:
2021.01.19. 11:14:16
Atlantis írta:
2021.01.19. 08:21:40
(...)
Nyilván Toroczkait is azért tiltották ki, mert erőszakos cselekményre buzdított. Meg azért töröltek vele egy időben vagy kéttucatnyi másik jobboldali politikust az egész EU-ból. Meg azért jár tiltás Toroczkai nevének/képének posztolásáért, mert demokratikus alapon működik a dolog! :D Nagyon jó kommenteket írsz, csak az a baj, hogy a valóság egy kicsit más képet mutat. A jobbos tartalmakat péppé cenzúrázzák, a többit nem, ilyen egyszerű ez. Egy ismerősöm pl. egy kelta keresztes kép megosztásáért kapott 30 napot, ami sehol nem minősül tiltott önkényuralmi jelképnek. De ez is vicces téma, mert az USA-ban (ahol az fb szerverei vannak) a horogkereszt sincsen betiltva. Nem mintha náci lennék, de pontosan milyen vonatkozó törvényekről / jogszabályokról is van szó akkor pontosan?

És igen, lehet mondani, hogy belépéskor elfogadtam én is xy felhasználói szabályzatot az fb-n, de nekem nem rémlik, hogy politikai alapú cenzúrát ígértek volna. Az USA már arra halad egy ideje, hogy ne magáncégekként kezeljék ezeket a tech óriásokat. Szerintem nagyon helyesen, még ha ezzel szembe is megyek a jobboldali gazdasági alapvetéseknek...
Mivel nem vagyok jogász, ezért nem én fogom tudni elmagyarázni, de ugye például a EU elkészítette a GDPR szabályozást, aminek a Facebook is (már amennyire) megfelel, nemzetközi cégként. Amúgy pedig szerverei nem csak az USA-ban vannak. A náci jelképes dolgot pedig nem értem. A Facebooknak van egy alap szabályzata, ha az tiltja az önkényuralmi jelképeket akkor teljesen mindegy melyik országból használod az alkalmazást.
Ezen a fórumon sem tudod leírni, hogy [auto_cenzúra], akkor sem ha amúgy kínai származásúként próbálod leírni Kínában egy ottani gép előtt ülve. Pedig nem tiltja semmilyen magyar törvény vagy jogszabály, hogy leírd, de az itteni belső szabályzat igen.

Amúgy a legnagyobb baj az érvelésetekkel, hogy azt mondjátok kettős mérce van. Viszont önmagában amiket írtok számomra azt támasztja alá, hogy a "jobboldali" politikusok nem képesek betartani a szabályokat amikbe beleegyeztek. Sosem látok olyan felháborodott cikket, hogy tessék itt egy ugyanolyan jellegű gyűlöletkeltő bejegyzés az Ungár Pétertől, mint ami miatt a Toroczkai Lászlót kitiltották.

Enélkül én csak azt látom, hogy vannak szélsőjobboldali politikusok akik tudatosan a nemzeti érzelmekre hatva próbálnak felépíteni egy ellenségképet, egy gonosz, baloldali háttérhatalommal szemben. Igyekeznek meggyőzni arról, hogy veszélyben vagy, és meg kell védened saját magadat, a családodat, és a hazádat. Ez pedig gyűlöletbe fog átcsapni, és mivel a politizálásuk alapja az ellenségkép kreálás és ezáltal a gyűlölet és félelem keltés, értelemszerűen könnyebben lépnek át egy határvonalat ami már nem felel meg bizonyos szabályoknak, amiket amúgy saját magukat elfogadtak a regisztrációkor.


És félreértés ne essék, az ilyen törvénybe/szabályba foglalt dolgokat túltolt egyenlőségre törekvéseket, mint a lentebb tárgyalt oscar díjas marhaság, meg például a kötelező női kvóta a felsőbbvezetésben, stb. én is abszolút ellenzem. Valóban vannak olyan baloldali emberek akik túltolják a szekeret, és amúgy szerintem ezáltal már inkább szélsőbaloldalinak tekinthetőek, mert ez a valódi egyenlőséggel, szabadsággal bőven szembemegy, ha kvótákat írunk ki. Ahogy a túltolt PCségtől is kiráz a hideg és még sorolhatnám.
Viszont ezek az összeesküvés elméletek számomra megint egy ugyanolyan rossz végletet mutatnak, mint ezek a marhaságok.

Kalapos írta:
2021.01.19. 17:50:12

Képzeld el hogy jó, nem a legjobb, de jó kreatív munkatárs vagy és fehér. Eddig normális helyeken nem volt se előnyöd, se hátrányod, ahogy másnak sem. Normális helyeken.
Ezután viszont konkrétan hátrányban leszel, mert ha egy azonos lehetőségre beadja az ajánlatát/önéletrajzát/jelentkezését egy kisebbségi, akkor ha kicsit rosszabb is mint te, vele fognak szerződni hogy meglegyen a pipájuk. Konkrétan te kerülsz igazságtalan hátrányba, mind1 milyen keményen dolgoztál, miközben az egésznek a lényege hogy egészséges egyenlőség legyen. Normálisan mind1 lenne hogy ki milyen színű vagy hogy elégül ki.. nem ez a lényeg már megint itt tartunk. Antirasszismus néven rasszista lépéseket teszünk. Nagyon fáj nekem ez az egész téma, kiakasztóan, és ezért ragozom túl, de csak eddig, nem esek át a ló túloldalára. Remélem én is hogy nem sok vizet zavar majd ez a szabály, de az hogy egyáltalán felmerült már kiakasztó.
Szerintem már kifejtettem lentebb is, hogy teljesen egyetértek azzal, hogy ezek a szabályok teljesen hülyeségek.
Ráadásul sajnos nagyon sok téren ütközik ki egyre több helyen. A nagyobb multiknál már évekkel ezelőtt célkitűzés lett elérni X% női vezetőt, X% fogyatékossággal élőt foglalkoztatni stb. Konkrétan nagyobb nemzetközi multiknál már most hátrányban vagy fehér férfiként egy interjún bárki más nem fehér férfival szemben.
Az én szememben ezek tökéletesen szembe mennek az egyenlőség és szabadság fogalmával, ha kvótával kényszerítesz ki dolgokat. Ez igazából pontosan megfelel a rasszizmusnak, hiszen a fehér férfiak vannak konkrétan negatívan skatulyázva ezáltal. Bár elismerem nem vagyok politológus vagy ilyesmi, de erősen kétlem, hogy ez a baloldali értékekkel valóban összeegyeztethető, ha egyet hátralépve nézünk rájuk.

A lehetőségekben kellene egyenlőséget teremteni, hogy mindenkinek ugyanolyan lehetősége legyen elérni a céljait (oktatás,képzés,stb.). Ez lenne a kulcs szerintem. Csak ehhez, hogy valóban gyors hatása legyen, sajnos olyan mélységekben kellene belenyúlni a jelenlegi társadalmi berendezkedésbe, amit senki nem mer valóban megkockáztatni. Például ha egy kisebbségi gyerek olyan családba születik ahol a lopás természetes és a tanulás szégyen, ott a gyereknek nagyon nehéz kitörnie, szinte esélytelen. Ahhoz pedig hogy a család másképp gondolkozzon, nagyon sok szociális MUNKÁRA lenne szükség elsősorban, nem anyagi támogatásra. Beszélni a szülőkkel, megértetni velük, hogy mennyivel jobb élete lehetne a gyereknek, ha tanulhatna és vihetné valamire, stb.

Ez viszont sok tervezést, és olyan munkaerőt igényel akikből amúgy is komoly hiány van napjainkban. Plusz komoly anyagi ráfordítást is igényelne. Szóval a legtöbb ország nem akar érdemben belevágni, mert ez alsó hangon 10-15 éves távlatokban gondolkodást igényelne, ami szembemegy a 4 évente újraválasztásra készüléssel. Minek törődjenek valamivel ami már lehet nem is nekik hoz hasznot? Cserébe 1 este alatt összedobni valami saláta törvényt egy hülye kvótáról amivel utána lehet takarózni, hogy igenis foglalkoztak a témával mennyivel egyszerűbb?
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.01.19. 17:50:12

Atlantis, Csababarca, mindenki.

Örülök hogy hasonlóan látjuk a dolgokat, jó veletek beszélgetni, én valóban túl drámázom a témát. Még egy oldala jutott eszembe ami az eddigieknél is jobban böki a csőröm, aztán átlépek a témán.
Képzeld el hogy jó, nem a legjobb, de jó kreatív munkatárs vagy és fehér. Eddig normális helyeken nem volt se előnyöd, se hátrányod, ahogy másnak sem. Normális helyeken.
Ezután viszont konkrétan hátrányban leszel, mert ha egy azonos lehetőségre beadja az ajánlatát/önéletrajzát/jelentkezését egy kisebbségi, akkor ha kicsit rosszabb is mint te, vele fognak szerződni hogy meglegyen a pipájuk. Konkrétan te kerülsz igazságtalan hátrányba, mind1 milyen keményen dolgoztál, miközben az egésznek a lényege hogy egészséges egyenlőség legyen. Normálisan mind1 lenne hogy ki milyen színű vagy hogy elégül ki.. nem ez a lényeg már megint itt tartunk. Antirasszismus néven rasszista lépéseket teszünk. Nagyon fáj nekem ez az egész téma, kiakasztóan, és ezért ragozom túl, de csak eddig, nem esek át a ló túloldalára. Remélem én is hogy nem sok vizet zavar majd ez a szabály, de az hogy egyáltalán felmerült már kiakasztó.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.01.19. 17:34:43

Atlantis írta:
2021.01.19. 17:25:10

Halkan hozzáteszem ha tényleg végigolvastátok a szabályokat, akkor látszik, hogy iszonyatosan egyszerű lesz kijátszani, ráadásul a felelj meg a 4ből 2nek majd a 2őn belül a 3 lehetőségből 1nek, iszonyat kényelmes mozgásteret is ad a készítőknek. Ráadásul itt most ez kizárólag a legjobb filmnek járó Oscar-jelöléshez kötődő feltétel.
Aki pedig egy kicsit is nyomon követte az Oscart és nem csak ezen a híren kezdett el kiakadni, az tudja, hogy már 2013 óta eleve olyan filmek nyerték csak meg a díjat amik megfeleltek ezeknek a kritériumoknak, de talán régebben is sokszor. Szóval azoknak akik kifejezetten a legjobb filmnek járó díjra hajtottak, eddig rengeteg mindenre oda kellett figyelniük, nem sok vizet zavar majd ez. Igazából csak nekünk nézőknek idegesítő, hogy ilyen hülye dolgokat leírnak és az orrunk elé tolnak.
Kösz, hogy ezt leírtad, nekem nem sikerült ennyire érthetően.
Ugyanígy gondolom, látom ezt a dolgot.

Leírva tényleg furán hat, de semmi olyan nincs benne, mint amit eddig nem alkalmaztak, íratlan szabályként.
És igen, legjobb film kategória, tehát egy ilyen 0,1%os metszete az egy évben elkészülő filmeknek.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.19. 17:25:10

LG írta:
2021.01.19. 12:52:07
De most milyen konteokról beszéltek? Toroczkai teljesen valós problémákra hívja fel a figyelmet a videóiban, amelyekkel én magam is szembesülök napi szinten. Ilyen dolog a kettős mérce is, nem is értem, miért nem szúrja ki a szemeteket.

https://24.hu/kultura/2020/09/09/oscar- ... szabalyok/

Tudom, már volt téma, de megéri rá visszatérni. Undorító, agresszív kampány folyik a ciszheteró fehér férfiak ellen minden szinten, és mivel én is közéjük tartozom, szóval ne csodálkozzatok, hogy ingerült vagyok miatta. Feltéve, ha jól értelmezem, hogy a ciszheteró a normálist jeleni.
Ebben a topicban vagy 4 videója lett részletesen kivesézve, és levezetve, hogy azok miért voltak tele nettó hülyeséggel/hazugsággal/félrevezetéssel. A trükk az, hogy nem csak be kell ide linkelni a dolgokat mint valami túlbuzgó hittérítő, hanem utána érdemes elolvasni a rá érkező érdemi reakciókat is, nem pedig csak azokra reagálni amikre az érdemi vita elkerülése nélkül lehet, mert csak vagdalkozások voltak. A trükk tehát az, hogy ha felteszel egy kérdést, hallgasd is meg a választ.

Kalapos írta:
2021.01.19. 15:46:05
A szabályok tisztán:
https://www.oscars.org/news/academy-est ... ligibility

Húhú, ez a doksi szerintem nagyon kemény, konkrétan meg kell keresned a legjobb kisebbségi színészeket és kreatív csapattagokat, és imátkoznod hogy neked dolgozzanak. Ja ha már foglaltak? Akkor imátkozz a 2. legjobbakért... a 3. legjobbakért... Ha mindenki foglalt akkor meg rúgj ki egy jó fehéret akit ismersz, és vegyél fel a helyére egy rosszabbat akivel megvan a pipád. Persze biztos van elég indiai meg stb cameraman, jut mindenkinek. Annyira ostoba hogy erre figyelni kell egyáltalán, aztán lehet van elég tehetséges kisebbség de akkor hogy figyelni kell rá egyáltalán az értelmetlen.
Fehért nem kérnek számon egyébként, pedig akkor már igazán bele írhatták volna azt is. De fogyatékkalélőt azt számon kérnek, istenem, mondjuk mért ne lehetne egy siketnéma vágó, nem is tudom.

Az elv hogy bárki eljuthasson a filmkészítés csúcsára egy szép elv, de ilyen módon papírra vetni szerintem komikus.
Én még nem találkoztam olyan emberrel, aki egyetértett volna ezzel a szabályozással. Egyértelműen nettó hülyeség az ilyen jellegű előírás az élet minden területén. Igenis mindenki a szakmai képességeinek megfelelően jusson előrébb a szakmájában, ne a bőrszíne alapján. Ez pedig legyen igaz a fehérekre, feketékre, és mindenki mására egyaránt. Ez a fajta "előírás" és különböző célszámok kitűzése igazából színtiszta lustaság és érdektelenség.
Ugyanis ha tényleg érdekelné az embereket ez a kérdéskör, akkor a fiatalkori lehetőségeket biztosítanák megfelelően a mellőzött kisebbségek számára, mint az oktatás, ösztöndíj, stb. Ez a rendszer ugyanis pont arra jó, hogy simán pár "kamu" pozícióba vagy töltelék szerepbe betesznek valakit akit kell, és kész, megfeleltek az előírásoknak. Valójában semmit nem segít, emiatt egyáltalán nem fog valaki eljutni a filmkészítés csúcsára.

Halkan hozzáteszem ha tényleg végigolvastátok a szabályokat, akkor látszik, hogy iszonyatosan egyszerű lesz kijátszani, ráadásul a felelj meg a 4ből 2nek majd a 2őn belül a 3 lehetőségből 1nek, iszonyat kényelmes mozgásteret is ad a készítőknek. Ráadásul itt most ez kizárólag a legjobb filmnek járó Oscar-jelöléshez kötődő feltétel.
Aki pedig egy kicsit is nyomon követte az Oscart és nem csak ezen a híren kezdett el kiakadni, az tudja, hogy már 2013 óta eleve olyan filmek nyerték csak meg a díjat amik megfeleltek ezeknek a kritériumoknak, de talán régebben is sokszor. Szóval azoknak akik kifejezetten a legjobb filmnek járó díjra hajtottak, eddig rengeteg mindenre oda kellett figyelniük, nem sok vizet zavar majd ez. Igazából csak nekünk nézőknek idegesítő, hogy ilyen hülye dolgokat leírnak és az orrunk elé tolnak.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.01.19. 16:03:59

https://www.google.co.uk/amp/s/www.wash ... utType=amp

Ez se piskóta :D

Vajon mekkora botrány lenne abból ha arról diskurálnának hogy a feketéknek nem lenne szabad hamburgert árulniuk.

https://youtu.be/BNuiLNCRjVY

Freemant meg gondolom többet nem hívták meg a CNNhez :D
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.01.19. 16:00:25

Kalapos írta:
2021.01.19. 15:46:05


Hát abban a formában elkaszálták volna a SW-t azért? Se meleg se fekete nem volt a New Hope-ban. És igen, átalakítva bizony nehéz ugyanúgy nézni őket, és folytatni Pl. csinálj sequelt úgy hogy Han Solo meleg, vagy még jobb legyen Anakin meleg :mrgreen: Meg mondom, lehet Legolas vagy Frodo meleg, senki se tudja, senkit se érdekel. Csak Samwise meg Aragorn beállítottságát tudjuk, és azoknak van csak fontossága. Samwise mondjuk lehetne meleg, de az is tönkre tenné a sztorit mert nem lehetnének gyerekei, nem lehetne családja, aminek a megalapítása egyik fontos célja a karakternek, bemutatni az átlagember céljait, a család alapítás fontosságát, ahogy Aragornnak se, ami még rosszabb mert nem lehetne örököse. Most mennyire kizökkentő lenne már hogy ha Samu meleg és azon gondolkozik Frodo mögött bandokolva hogy vajon talál-e majd egy árvát örökbe fogadni. lol.
Legolas lehetne meleg, de akkor se akarja senki látni hogy nem tudom az első erdei őrrel elmennek az éjszakába romantikázni, nincs szüksége rá a filmnek, és igenis ártana neki, a filmnek semmi köze hozzá hogy belemenjen ezekbe a témákba, egy csók is hihetetlen jelentőségű abban a világban, és kizökkentő lenne ha bele lenne erőltetve a modern propaganda. A hobbitban még nők sincsenek, mert minek, felesleges volt ahhoz a történethez amit el akart mesélni az író. Ezt meg lehetne oldani annyival hogy Legolas meleg, de nem mutatjuk, max sugaljuk, hogy ne zökkentsen ki az érzelmileg és testiségben rendkívül visszafogott, zárkózkodó fantáziavilágból egy nagy melegseggrepacsi! És igen, a heterot is rossz lenne túlzásba vinni, ott se látsz semmi extrát aminek a történet szempontjából nincs célja! Nem csajozik Merry se a kocsmában, mert nem célja a filmnek, pedig természtes lenne és a nagy gonosz fehér populációnak biztos tetszene.

A szabályok tisztán:
https://www.oscars.org/news/academy-est ... ligibility

Húhú, ez a doksi szerintem nagyon kemény, konkrétan meg kell keresned a legjobb kisebbségi színészeket és kreatív csapattagokat, és imátkoznod hogy neked dolgozzanak. Ja ha már foglaltak? Akkor imátkozz a 2. legjobbakért... a 3. legjobbakért... Ha mindenki foglalt akkor meg rúgj ki egy jó fehéret akit ismersz, és vegyél fel a helyére egy rosszabbat akivel megvan a pipád. Persze biztos van elég indiai meg stb cameraman, jut mindenkinek. Annyira ostoba hogy erre figyelni kell egyáltalán, aztán lehet van elég tehetséges kisebbség de akkor hogy figyelni kell rá egyáltalán az értelmetlen.
Fehért nem kérnek számon egyébként, pedig akkor már igazán bele írhatták volna azt is. De fogyatékkalélőt azt számon kérnek, istenem, mondjuk mért ne lehetne egy siketnéma vágó, nem is tudom.

Az elv hogy bárki eljuthasson a filmkészítés csúcsára egy szép elv, de ilyen módon papírra vetni szerintem komikus.
Hülyeség ez a szabályozás, nem ezen megy a vita.
Továbbra is lehet normális filmet készíteni, minőségit.

A Gyűrűk urában meg az SW-ben a sztori a lényeg.
Érdekes, pedig az új SW Disney, és a main karakterek nem melegek.
De nem ettől [auto_cenzúra] az új trilógia, hogy van benne ázsiai karakter, meg néger mellékszereplő, meg az utolsó rész végén két csaj smárol. Ez a kit érdekel kategória?
Azért rossz a trilógia, mert rosszul van megírva, függetlenül attól, hogy milyen rasszok vannak benne, meg milyen propaganda.

btw, a LOTR-ban meg pl tök mindegy hogy Trufa, Pippin, Legolas, Boromir milyen beállítottságú (most csak a main karaktereket soroltam), ha hetero vagy ha melegek is ugyanoda vezet a sztorijuk.
Nem gondolom, hogy kevesebb lett volna a film ha egy adott ponton mondjuk kimondják, hogy Trufa-Pippin barátság extrákkal kapcsolatban vannak:D nekem eleve gyanús volt anno mikor néztem, hogy ott valami nem kóser :lol:


na mindegy, Oscar díj egy vicc amúgy is, alulreprezentált évtizedekig, most meg átesik a ló túloldalára.
engem az érdekel majd, hogy a gyakorlatban ez hogyan valósul meg, mi mit látunk majd ebből, mennyire lesz kizökkentő stb.
szerintem abban egyetértünk, hogy jelen esetben találgatunk.
azért se jó régi filmekkel példálózni, mert azokat ismerjük, tudjuk, persze, nekem is nehéz lenne elképzelnem Luke-t négerként:D De ha ne adj isten 77-ben négerként látom Luke-t, akkor nem érdekelt volna, hogy olyan színészt castingoltak rá. Utólag már persze, ne változtassák meg.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.01.19. 15:46:05

csababarca írta:
2021.01.19. 15:16:35
Miért ne láttam volna? Miért ne lennének sikeresek?
Pont a LOTR meg SW-t nem a színészi játék teszi sikeressé, hanem a sztori és a lore ami körülveszi ezeket.
Most ha Han 40 éve megcsókolja Luke-t, akkor rosszabb a film, vagy nem alakul ki ekkora univerzum az SW körül? Ezt kötve hiszem.

Egyébként ha figyelmesen elolvasod ezeket a szabályokat, akkor láthatod, hogy egy olyan film amiben csak fehér hetero férfiak szerepelnek, továbbra is nevezhető az Oscarra, és legyártható a film.
Mint ahogy a mai napig van ilyenekre példa.

Összetett a szabályrendszer, és nem csak a filmre vonatkozik, hanem javarészt egyébként a háttérmunkára.
Nekem gyanús, hogy ezek a standardok kb minden filmben megvoltak, amiket nagy stúdió gyártott, de most hoztak rá egy szabályt.
Hát abban a formában elkaszálták volna a SW-t azért? Se meleg se fekete nem volt a New Hope-ban. És igen, átalakítva bizony nehéz ugyanúgy nézni őket, és folytatni Pl. csinálj sequelt úgy hogy Han Solo meleg, vagy még jobb legyen Anakin meleg :mrgreen: Meg mondom, lehet Legolas vagy Frodo meleg, senki se tudja, senkit se érdekel. Csak Samwise meg Aragorn beállítottságát tudjuk, és azoknak van csak fontossága. Samwise mondjuk lehetne meleg, de az is tönkre tenné a sztorit mert nem lehetnének gyerekei, nem lehetne családja, aminek a megalapítása egyik fontos célja a karakternek, bemutatni az átlagember céljait, a család alapítás fontosságát, ahogy Aragornnak se, ami még rosszabb mert nem lehetne örököse. Most mennyire kizökkentő lenne már hogy ha Samu meleg és azon gondolkozik Frodo mögött bandokolva hogy vajon talál-e majd egy árvát örökbe fogadni. lol.
Legolas lehetne meleg, de akkor se akarja senki látni hogy nem tudom az első erdei őrrel elmennek az éjszakába romantikázni, nincs szüksége rá a filmnek, és igenis ártana neki, a filmnek semmi köze hozzá hogy belemenjen ezekbe a témákba, egy csók is hihetetlen jelentőségű abban a világban, és kizökkentő lenne ha bele lenne erőltetve a modern propaganda. A hobbitban még nők sincsenek, mert minek, felesleges volt ahhoz a történethez amit el akart mesélni az író. Ezt meg lehetne oldani annyival hogy Legolas meleg, de nem mutatjuk, max sugaljuk, hogy ne zökkentsen ki az érzelmileg és testiségben rendkívül visszafogott, zárkózkodó fantáziavilágból egy nagy melegseggrepacsi! És igen, a heterot is rossz lenne túlzásba vinni, ott se látsz semmi extrát aminek a történet szempontjából nincs célja! Nem csajozik Merry se a kocsmában, mert nem célja a filmnek, pedig természtes lenne és a nagy gonosz fehér populációnak biztos tetszene.

A szabályok tisztán:
https://www.oscars.org/news/academy-est ... ligibility

Húhú, ez a doksi szerintem nagyon kemény, konkrétan meg kell keresned a legjobb kisebbségi színészeket és kreatív csapattagokat, és imátkoznod hogy neked dolgozzanak. Ja ha már foglaltak? Akkor imátkozz a 2. legjobbakért... a 3. legjobbakért... Ha mindenki foglalt akkor meg rúgj ki egy jó fehéret akit ismersz, és vegyél fel a helyére egy rosszabbat akivel megvan a pipád. Persze biztos van elég indiai meg stb cameraman, jut mindenkinek. Annyira ostoba hogy erre figyelni kell egyáltalán, aztán lehet van elég tehetséges kisebbség de akkor hogy figyelni kell rá egyáltalán az értelmetlen.
Fehért nem kérnek számon egyébként, pedig akkor már igazán bele írhatták volna azt is. De fogyatékkalélőt azt számon kérnek, istenem, mondjuk mért ne lehetne egy siketnéma vágó, nem is tudom.

Az elv hogy bárki eljuthasson a filmkészítés csúcsára egy szép elv, de ilyen módon papírra vetni szerintem komikus.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.01.19. 15:16:35

Kalapos írta:
2021.01.19. 14:48:53

Nem tudom szereted-e, de gondolkodj úgy hogy te mint magyar nem láttad volna a LOTR-t vagy a SW-t, vagy nem tudom Indiana Jones, Godfather stb, ezek nem lennének ma sikerek, és nem járnák be a világot ma, mert nem korrektek. És nem is tudok őket úgy átalakítani hogy korrekt legyen, és önmaga maradjon.

Kifejezetten rosszul látod, hogy régen is voltak négerek. Pont azért hozták ez az intézkedést hogy kiszakítsák őket a mellékszereplő státuszból, és mert kevés díjat kaptak a feketék, és ezt arra vezették vissza hogy biztos fehér elnyomás van, akik nem hagyják őket szóhoz jutni. Ez van mögötte konkrétan. Morgan papa vagy S. Jackson szerintem nem azért kerül be egy filmbe mert fekete, hanem azért mert jó színészek akik megfelelnek a szerepnek, és a filmjeik elismertek. De ez meg fog fordulni. És ez csak a feketés téma, a meleges sokkal rosszabb, mert ott nem elég a képernyőre tenni valakit, be is kell mutatni hogy hogyan miért más, mert alapvetően ugye kivülről nem látható.

Panaszkodni meg senki se fog, nem mernek.
Miért ne láttam volna? Miért ne lennének sikeresek?
Pont a LOTR meg SW-t nem a színészi játék teszi sikeressé, hanem a sztori és a lore ami körülveszi ezeket.
Most ha Han 40 éve megcsókolja Luke-t, akkor rosszabb a film, vagy nem alakul ki ekkora univerzum az SW körül? Ezt kötve hiszem.

Egyébként ha figyelmesen elolvasod ezeket a szabályokat, akkor láthatod, hogy egy olyan film amiben csak fehér hetero férfiak szerepelnek, továbbra is nevezhető az Oscarra, és legyártható a film.
Mint ahogy a mai napig van ilyenekre példa.

Összetett a szabályrendszer, és nem csak a filmre vonatkozik, hanem javarészt egyébként a háttérmunkára.
Nekem gyanús, hogy ezek a standardok kb minden filmben megvoltak, amiket nagy stúdió gyártott, de most hoztak rá egy szabályt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.01.19. 14:48:53

csababarca írta:
2021.01.19. 14:37:28
Kötelező körök régen is meg voltak a filmekben, könyvekben, kár ezt erre az intézkedésre kenni.

Mindegy, nekem teljesen, mindig megbánom, hogy beleállok ezekbe a vitákba, mert egyszerűen máshogy gondolkozunk erről a témáról.

Engem ez teljesen hidegen hagy, megmondom őszintén, pláne, hogy ez előtt is láttam nem egy és nem két filmet, akár a 80-90es évekből ahol szerepeltettek nègereket, erről írtam is korábban.

Majd ha elkezdenek a rendezők, producerek arról beszélni, hogy ez nekik problémát jelent, mondjuk nem egy-egy esetben hanem folyamatosan ilyen nyilatkozatok jönnek, akkor elfogadom és igazatok van.
Most jelenleg ez csak egy felesleges túráztatása a témának.
Nem tudom szereted-e, de gondolkodj úgy hogy te mint magyar nem láttad volna a LOTR-t vagy a SW-t, vagy nem tudom Indiana Jones, Godfather stb, ezek nem lennének ma sikerek, és nem járnák be a világot ma, mert nem korrektek. És nem is tudok őket úgy átalakítani hogy korrekt legyen, és önmaga maradjon.

Kifejezetten rosszul látod, hogy régen is voltak négerek. Pont azért hozták ez az intézkedést hogy kiszakítsák őket a mellékszereplő státuszból, és mert kevés díjat kaptak a feketék, és ezt arra vezették vissza hogy biztos fehér elnyomás van, akik nem hagyják őket szóhoz jutni. Ez van mögötte konkrétan. Morgan papa vagy S. Jackson szerintem nem azért kerül be egy filmbe mert fekete, hanem azért mert jó színészek akik megfelelnek a szerepnek, és a filmjeik elismertek. De ez meg fog fordulni. És ez csak a feketés téma, a meleges sokkal rosszabb, mert ott nem elég a képernyőre tenni valakit, be is kell mutatni hogy hogyan miért más, mert alapvetően ugye kivülről nem látható.

Panaszkodni meg senki se fog, nem mernek.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.01.19. 14:37:28

Kötelező körök régen is meg voltak a filmekben, könyvekben, kár ezt erre az intézkedésre kenni.

Mindegy, nekem teljesen, mindig megbánom, hogy beleállok ezekbe a vitákba, mert egyszerűen máshogy gondolkozunk erről a témáról.

Engem ez teljesen hidegen hagy, megmondom őszintén, pláne, hogy ez előtt is láttam nem egy és nem két filmet, akár a 80-90es évekből ahol szerepeltettek nègereket, erről írtam is korábban.

Majd ha elkezdenek a rendezők, producerek arról beszélni, hogy ez nekik problémát jelent, mondjuk nem egy-egy esetben hanem folyamatosan ilyen nyilatkozatok jönnek, akkor elfogadom és igazatok van.
Most jelenleg ez csak egy felesleges túráztatása a témának.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.01.19. 14:10:12

csababarca írta:
2021.01.19. 13:10:56
LG írta:
2021.01.19. 12:52:07
De most milyen konteokról beszéltek? Toroczkai teljesen valós problémákra hívja fel a figyelmet a videóiban, amelyekkel én magam is szembesülök napi szinten. Ilyen dolog a kettős mérce is, nem is értem, miért nem szúrja ki a szemeteket.

https://24.hu/kultura/2020/09/09/oscar- ... szabalyok/

Tudom, már volt téma, de megéri rá visszatérni. Undorító, agresszív kampány folyik a ciszheteró fehér férfiak ellen minden szinten, és mivel én is közéjük tartozom, szóval ne csodálkozzatok, hogy ingerült vagyok miatta. Feltéve, ha jól értelmezem, hogy a ciszheteró a normálist jeleni.
Mert ezek konteok javarészt amikről beszél, inkább jövőbelátások, hogy mi lehet.
De nem akarok vitatkozni, felesleges.

Én is fehér hetero vagyok, és baromira hidegen hagy, hogy egy filmben kik szerepelnek.
Sorry, de tényleg, ennél komolyabb problémáim is vannak az életben, mint hogy egyel több meleg karakter szerepel a filmben, vagy 2-vel több.
Én sajnálom, ha ezeken valaki kiakad.
Én nem érzem magam feljebbvalónak, se alábbvalóbbnak sem. Nem vagyok attól se több se kevesebb mert hetero vagyok, meg fehér.
Mellékesen, támadva sem érzem magam, se online, se a való életben emiatt.
A letiltott emberről fogalmam sincs hogy ki, és nem is izgat. Meg én nem állok oldalakra sem.

Óriási probléma, hogy úgy kell neki állni egy művészi dolognak hogy az politikailag korrekt legyen. Ezen alapul a propaganda, hogy majd ők megmondják mi a helyes.

Ha egy filmben az ötletgazdának a joga eldönteni, hogy a sztori megkívánja-e egy bizonyos etnikum vagy nemi identitás vagy bárminek a reprezentációját, és akkor még nem beszéltünk a stábról, amit szintén korlátoznak! Nem reális helyzet, de ha neked van egy jó köröd fotósokból, sminkesekből stb és filmet akartok csinálni, de nem szabad, mert fel kell vennetek még egy meleget meg négert meg egy indiait, ha nem lenne köztetek alapból, és ez van papíron leírva. Ez a szabály, nem dolgozhattok politikailag korrekt művön, ha nem vesztek fel mást. Ha valaki nem akar melegeket meg négereket a fimjébe, ami szíve joga kéne legyen, de most már ezt nem teheti meg, mert senki se fog neki pénzt adni egy olyan filmre ami nem esélyes díjakra és előre tudni hogy a kritikusok le fogják hurrogni mert nem korrekt, és ez igenis egy probléma egy olyan területen ami lehet hogy nem égető, de az hogy ideáig eljutott maga probléma az sokatmondó. Ne mondjátok, hogy ez csak a díjat érinti, mert a legfelső szint trendjei és elvárásai mindig leérnek alulra, ez minden filmre/sorozatra ki fog hatni a jövőben, és vannak olyan témák/sztorik amikbe egyszerűen nem fér bele egy meleg vagy bárki, mert nem. Jönnek majd azok a pillanatok, amikor valaki azért lesz meleg a filmben, hogy meglegyen a pipa, és lesz egyetlen jelenet csak azért, hogy bemutassák, hogy meleg. Sok komoly filmbe annyira szűkös a játékidő hogy alapból sincs idejük mindent beletenni, és a film fele a padlón végzi vágás után, és most vesztenek még 5 perc játékidőt, hogy bemutassák, hogy igen ott a néger és ott a meleg, tessék, korrektek vagyunk. Ez a kötelesség annyira ostoba, hogy fáj. Ha egy karakter egész film alatt nem mutat szexuális beállítottságot, mert az nem fér bele, és nem fontos a karakter számára, az rendben van és megszoktuk, ugye? Csak annak van szerelmi története akinek a karakterének eleme a szerelmi történet, alapból. Most olyan karakterek lesznek, akiknek azért kell lenniük, hogy meglegyen egy bizonyos szerelmi történet, érted a problémát? Ha nem érdekelne ez az egész ki meleg ki nem, jaj szegény melegek hisztéria akkor a semleges karakterekből hihetnéd azt hogy X meleg, mert mért ne? Nincs bemutatva se az hogy meleg se az ellenkezője, és ez így oké, nem kellene ezt túlnyomni, nem az a dolga annak a karakternek hogy nemiidentitása vagy beállítottsága legyen. Forgass LOTR-t melegekkel meg indiaikkal, go on world, ahol direkt bemutatod ahogy Gandalf smárol Sarumánnal mielőtt összevesznek, csak hogy meglegyen a pipád hogy tessék! Korrekt vagyok!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.01.19. 13:10:56

LG írta:
2021.01.19. 12:52:07
De most milyen konteokról beszéltek? Toroczkai teljesen valós problémákra hívja fel a figyelmet a videóiban, amelyekkel én magam is szembesülök napi szinten. Ilyen dolog a kettős mérce is, nem is értem, miért nem szúrja ki a szemeteket.

https://24.hu/kultura/2020/09/09/oscar- ... szabalyok/

Tudom, már volt téma, de megéri rá visszatérni. Undorító, agresszív kampány folyik a ciszheteró fehér férfiak ellen minden szinten, és mivel én is közéjük tartozom, szóval ne csodálkozzatok, hogy ingerült vagyok miatta. Feltéve, ha jól értelmezem, hogy a ciszheteró a normálist jeleni.
Mert ezek konteok javarészt amikről beszél, inkább jövőbelátások, hogy mi lehet.
De nem akarok vitatkozni, felesleges.

Én is fehér hetero vagyok, és baromira hidegen hagy, hogy egy filmben kik szerepelnek.
Sorry, de tényleg, ennél komolyabb problémáim is vannak az életben, mint hogy egyel több meleg karakter szerepel a filmben, vagy 2-vel több.
Én sajnálom, ha ezeken valaki kiakad.
Én nem érzem magam feljebbvalónak, se alábbvalóbbnak sem. Nem vagyok attól se több se kevesebb mert hetero vagyok, meg fehér.
Mellékesen, támadva sem érzem magam, se online, se a való életben emiatt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.01.19. 12:52:07

De most milyen konteokról beszéltek? Toroczkai teljesen valós problémákra hívja fel a figyelmet a videóiban, amelyekkel én magam is szembesülök napi szinten. Ilyen dolog a kettős mérce is, nem is értem, miért nem szúrja ki a szemeteket.

https://24.hu/kultura/2020/09/09/oscar- ... szabalyok/

Tudom, már volt téma, de megéri rá visszatérni. Undorító, agresszív kampány folyik a ciszheteró fehér férfiak ellen minden szinten, és mivel én is közéjük tartozom, szóval ne csodálkozzatok, hogy ingerült vagyok miatta. Feltéve, ha jól értelmezem, hogy a ciszheteró a normálist jeleni.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.01.19. 12:21:11

Nem véletlen követtem ki az összeset, és iratkoztam le róluk, legyen az jobb vagy baloldali.
Nem lehet valahogy letiltani őket? 2 hete próbàltam, de nem találtam semmilyen opciót. Pl. megnézek egy FC Barcelona videót a facebookon és a következő amit bedob az Szijjártó ahogy milliárdos beruházásokról beszél, vagy egy UFC videót egy Kajdi Csaba nyavajgós videó követ, holott soha még csak be sem lájkoltam semmi ilyesmit.
De Jakab Péter is minden nap szembe jön.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.01.19. 12:15:51

Veidt_madridista írta:
2021.01.19. 11:14:16

Nyilván Toroczkait is azért tiltották ki, mert erőszakos cselekményre buzdított. Meg azért töröltek vele egy időben vagy kéttucatnyi másik jobboldali politikust az egész EU-ból. Meg azért jár tiltás Toroczkai nevének/képének posztolásáért, mert demokratikus alapon működik a dolog! :D Nagyon jó kommenteket írsz, csak az a baj, hogy a valóság egy kicsit más képet mutat. A jobbos tartalmakat péppé cenzúrázzák, a többit nem, ilyen egyszerű ez.
Hát nem tudom, akkor Duró Dóra miért van még fent? Őt miért nem tiltották ki?
Mert mondjuk ő a valódi szócsöve a pártnak, szerintem.
Legalábbis frontvonalba ő van kitolva.

Másik dolog a péppé cenzúrázásról, hogy ez sem feltétlen igaz.
A szélsőséges baloldal sincs jelen facebookon. Bár mi számít annak ugye, aki olyan beállítottságú, már azt is leszélsőbalozza, aki egy feketével egy képen van:D

Én továbbra sem értem a problémát, innen is bármikor kivághatnak valakit.
És tetszik vagy sem, itt is történtek már szubjektív döntések, vagy súlyozása dolgoknak.
Akkor lenne igazad, ha ez nem egy független közösségi oldal lenne, amilyen, kezdettől fogva tiltogatták ki a nem kívánatos tartalmakat, miért most lett felhozva ez? miért nem 6-7-8 éve?
Másik, hogy igen, ha állami szabályozású lenne, akkor egészen más a történet.

De egyébként, a facebook alapelvei világosan fogalmaznak:
https://www.facebook.com/communitystandards/hate_speech

el lehet olvasni.
Duró Dóra könyvdarálós performansza ezt ki is elégíti.


Én mondjuk radikális lennék, ha enyém lenne a facebook, én kivágnám az összes politikai oldalt, csoportosulást, és a politikusokat is a facebookról. Nem véletlen követtem ki az összeset, és iratkoztam le róluk, legyen az jobb vagy baloldali.
Ehhez képest továbbra is az arcomba tolja a StopSoros jajj migráncsok (fidesz), loveEU, együtt leváltjuk a kormányt (dk, momentum), MI vagyunk az egyetlen olyan párt, akik...(ide helyettesíts be bármi nagyszólamú lőzungot, Duró Dóra) tartalmakat.
Egyenlő arányban nagyjából, bár inkább 50-30-20 (fideszes tartalom, dk-momentum-duró dóra).
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2021.01.19. 11:14:16

Atlantis írta:
2021.01.19. 08:21:40
(...)
Nyilván Toroczkait is azért tiltották ki, mert erőszakos cselekményre buzdított. Meg azért töröltek vele egy időben vagy kéttucatnyi másik jobboldali politikust az egész EU-ból. Meg azért jár tiltás Toroczkai nevének/képének posztolásáért, mert demokratikus alapon működik a dolog! :D Nagyon jó kommenteket írsz, csak az a baj, hogy a valóság egy kicsit más képet mutat. A jobbos tartalmakat péppé cenzúrázzák, a többit nem, ilyen egyszerű ez. Egy ismerősöm pl. egy kelta keresztes kép megosztásáért kapott 30 napot, ami sehol nem minősül tiltott önkényuralmi jelképnek. De ez is vicces téma, mert az USA-ban (ahol az fb szerverei vannak) a horogkereszt sincsen betiltva. Nem mintha náci lennék, de pontosan milyen vonatkozó törvényekről / jogszabályokról is van szó akkor pontosan?

És igen, lehet mondani, hogy belépéskor elfogadtam én is xy felhasználói szabályzatot az fb-n, de nekem nem rémlik, hogy politikai alapú cenzúrát ígértek volna. Az USA már arra halad egy ideje, hogy ne magáncégekként kezeljék ezeket a tech óriásokat. Szerintem nagyon helyesen, még ha ezzel szembe is megyek a jobboldali gazdasági alapvetéseknek...
Kép
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.01.19. 10:50:12

Atlantis írta:
2021.01.19. 08:21:40
Szóval a valódi kulcs tényleg ez lenne:
csababarca írta:
2021.01.19. 07:32:00
Btw, egyszerűbb lenne ha a tudatosságra hívná fel a figyelmet, csak ugye abban nincs konteo, csak józan ész.
Megtanítani az embereket gondolkodni, tudatosan használni az internetet és felhívni a figyelmet rá, hogy még ha a kedvenc "oldaladon" is olvasol valamit az nem instant igaz, kezeld megfelelő kritikával, és ne fogadj el mindent csak azért, mert tetszik a világnézetednek.
Ez lenne a megoldás, de a józan ész és hatalom nem kéz a kézben együtt járó dolgok. A tudatlanságra, befolyásolhatóságra sajnos "szükség van", nagy rá az igény.... :mrgreen:
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.01.19. 09:29:21

Atlantis írta:
2021.01.19. 08:21:40
Az a baj srácok, hogy nem értitek a független közösségi portálok fogalmát. Attól még, hogy politikailag független lesz egy portál, meg kell majd felelni a törvényi előírásoknak.
Tehát az antiszemita, pedofil, rasszista, bűncselekményre felbujtó üzenetek ugyanúgy ki lesznek onnan tiltva mint az önkényuralmi jelképek. Ha elsőre nem maguktól, be lesznek perelve és rá lesznek kényszerítve. Ha például Trump erőszakra és bűncselekményre uszít (capitolium ostroma például terrorcselekmény, amire az USAban viszonylag allergiásak), hullára mindegy milyen közösségi portálon teszi, ki lesz tiltva vagy tiltatva. Ezt pedig nem bal vagy jobb oldal, hanem a létező jogrendszer határozza meg. A mostani portálok ezeknek próbálnak megfelelni ezerrel, hogy elkerüljék a hatalmas nagy bírságokat.

...

Megtanítani az embereket gondolkodni, tudatosan használni az internetet és felhívni a figyelmet rá, hogy még ha a kedvenc "oldaladon" is olvasol valamit az nem instant igaz, kezeld megfelelő kritikával, és ne fogadj el mindent csak azért, mert tetszik a világnézetednek.

Atlantis, még egy remek hosszászólás, jó volt olvasni, köszi =D>

Nero:

A probléma a kettős mérce.:
https://youtu.be/5n1pRLtdLFs

Basszus, ez nagyon kemény, egyszerűen olyan buta. Fáj, az elvek, a logika, az összefüggések amiket felhoz, annyira helytelenek.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.01.19. 09:26:14

4 éve azért figyeltem fel az amerikai választásra, mert érdekelt, hogyan lehet kevesebb szavattal nyerni. (valamire emlékszem, ez a lényeg)

Jelen esetben a le vagy kitiltás a lényeg,

Adott a közösségi felület - amit épp Zuki működtet -, de Zuki is csak akkor és úgy működtetheti, ha bizonyos szabályokat betart, amit törvények írnak számára elő, illetve ezeket kénytelen ő is betartatni felhasználóival.

Az, hogy felhasználóként jelen van valaki, vagy mire használja, az sem mindegy..... :mrgreen:

Gyakorlatilag a saját, önálló weboldalán sem csinálhat feltétlenül azt az ember amit akar.
Erről a fórumról is kitiltanak, ha olyat írsz vagy cselekszel itt, ami a szabályzattal szembemegy, de más fórumokkal is hasonló a helyzet.

Nincs új a nap alatt, de itt az idő, gyere hozzám vásárolni és ne a szomszédtól vegyél....
Válasz küldése