Spanyol Kupa & Szuperkupa

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.01.24. 02:24:45

MichaaBee írta:
2021.01.24. 00:39:17
Attól hogy ez elmaradt, nem hiszem, hogy megoldás őket egyből kitenni, szükség van az átmenetre, szerintem a középcsatár poszton ezt most jól látjuk.
Suarezt hiba volt elküldeni. Nem utólag okoskodok, Koeman "belépőjét" edzőként töketlennek neveztem egy akkori posztomban.
Piqué viszont az 2024-ig (csendben Bartoval lepacsizva) hosszabbíthatott.

Vajon melyik top klub hunyt volna szemet egy évről évre gyengülő játékosa "négyórás alvás az üzleti ügyei és egyéb elfoglaltságai miatt" interjúja után ?
Igazi profi mentalitású Piqué mellett kiállt nyilvánosan Valverde és Barto is.
Milyen morális üzenete van ennek az öltözőben?
Ami még ehhez hozzáadódhat, azok a kvalitásbeli hiányosságai.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2021.01.24. 00:39:17

Peter írta:
2021.01.23. 21:00:18
A tökös edző ismérve, hogy a Piqué félék nem maradnak a csapat nyakán koloncnak.
Szerintem Piqué rendben van, még ha nem is kéne már kezdőnek lennie, 3. számú középhátvédnek még tökéletes.

Suárezt is elhordta az egész fórum koloncnak, aztán megnézhetjük hol vagyunk most nélküle, meg hol van ő nélkülünk... Évekkel ezelőtt el kellett volna kezdeni az idősödő sztárok pótlását, pl Suárez ezt régóta mondta már. Attól hogy ez elmaradt, nem hiszem, hogy megoldás őket egyből kitenni, szükség van az átmenetre, szerintem a középcsatár poszton ezt most jól látjuk.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.01.23. 22:32:40

davi10 írta:
2021.01.23. 08:51:17
- Szerintem kicsit ellent is mondasz magadnak, nem lehet 10-12 forduló alatt behozni az elmúlt 5 évre esedékes megújulást...
Az új csapat összeszoktatási folyamatáról írtam és az első 10-12 forduló (amikor a sérülések jöttek) elpazarolásáról. Azóta volt kénytelen mélyebben belenyúlni Koeman, holott megtehette volna ezt az elejétől.
Természetes, hogy nem lehet 5 év lemaradását behozni ennyi idő alatt.
Mindegy is, a lényeg, hogy valami elindult, úgysem rajtunk múlnak a dolgok.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.01.23. 21:00:18

davi10 írta:
2021.01.23. 08:51:17
A jó munkához idő kell, hozhattak volna ide bárkit, Pep, Klopp, Simeone, kétlem, hogy bármelyikük előrébb állna féltávnál, mint a 3. hely. Talán a szuperkupát behúzták volna.
Az építkezés szempontjából a koncepció, a mutatott játék, a felkészültség, pontos összjáték, egymás helyezkedésének ismerete előbbrevaló lenne, mint a pontok vagy éppen az aktuális helyezés féltávnál. Ha az előbbi működik, a többi alakul magától.

A tökös edző ismérve, hogy a Piqué félék nem maradnak a csapat nyakán koloncnak.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.01.23. 10:55:59

gránit írta:
2021.01.23. 10:05:41
Peterrel értek egyet. Nem kellett volna itt 11 Barca B-s srácot bedobni, de simán lehetett volna Araújóval kezdeni a szezont, aki már tavaly bemutatkozott a csapatban, és már akkor biztosabb pont volt a védelemben, mint bárki. Azt nem állítom, hogy a kezdeti pontvesztések miatt úszik el a bajnokság, mert azóta sincs igazán komoly előrelépés. A kupameccseken az elmúlt három meccs mérlege rendes játékidőn belül bizony három x.

Hogy mennyire nem ura a saját helyzetének Koeman, azt jól jelzi, hogy folyton a rossz helyzetkihasználásra panaszkodik, miközben ez sem a véletlen műve, ezt sem a szél fújja a pályára, hanem teljesen szükségszerűen következik abból, amit sokszor leírtunk, a begyakorolt figurák hiánya, a koncepció hiánya, a felkészületlenség, a biztos játékminták hiánya miatt teljesen spontán a támadójátékunk. Ha a játékosok pontosan tudják, hogy mi fog történni és milyen figurát játszanak, az értelemszerűen hatékonyabb, mert mindenki tudja, mi a következő lépés, és mi fog történni. Ha csak rögtönzünk, az nyilvánvalóan kevésbé hatékony. Ahogy esik, úgy puffan, ha rögtönzünk, és kijön a lépés, örülünk és bizakodunk, hogy hátha most elkezdődött valami. Ha nem jön be a rögtönzés, akkor meg visszatérünk a valóságba.
Igen, meg nőnünk kell, hogy védekezhessünk. Ez kulcskérdés, mindenkinek magára kell dobnia 15 centit, és menni fog.
Az általad leírtakra a minap Pedri volt a kicsúcsosodás, mikor úgy ment szembe a kapussal 1 az 1-ben, hogy hátulról még csak nem is közelítették, vagy semmi, de teljesen meglepődött, és megállt a kapus előtt, és kereste, hogy mi mást csinálhat, mert ellőni aztán nem meri. Szerencsére jól megoldotta a passzt, szóval végül minden rendben lett, de a röhej szint alatt volt már, és jól mutatja, milyen mentalitással futballoznak a srácok.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2021.01.23. 10:05:41

Peterrel értek egyet. Nem kellett volna itt 11 Barca B-s srácot bedobni, de simán lehetett volna Araújóval kezdeni a szezont, aki már tavaly bemutatkozott a csapatban, és már akkor biztosabb pont volt a védelemben, mint bárki. Azt nem állítom, hogy a kezdeti pontvesztések miatt úszik el a bajnokság, mert azóta sincs igazán komoly előrelépés. A kupameccseken az elmúlt három meccs mérlege rendes játékidőn belül bizony három x.

Hogy mennyire nem ura a saját helyzetének Koeman, azt jól jelzi, hogy folyton a rossz helyzetkihasználásra panaszkodik, miközben ez sem a véletlen műve, ezt sem a szél fújja a pályára, hanem teljesen szükségszerűen következik abból, amit sokszor leírtunk, a begyakorolt figurák hiánya, a koncepció hiánya, a felkészületlenség, a biztos játékminták hiánya miatt teljesen spontán a támadójátékunk. Ha a játékosok pontosan tudják, hogy mi fog történni és milyen figurát játszanak, az értelemszerűen hatékonyabb, mert mindenki tudja, mi a következő lépés, és mi fog történni. Ha csak rögtönzünk, az nyilvánvalóan kevésbé hatékony. Ahogy esik, úgy puffan, ha rögtönzünk, és kijön a lépés, örülünk és bizakodunk, hogy hátha most elkezdődött valami. Ha nem jön be a rögtönzés, akkor meg visszatérünk a valóságba.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.23. 08:51:17

Peter írta:
2021.01.22. 17:44:45

Koeman és az öltöző kapcsolata miatt egyáltalán nem felesleges, mert erre épül az ami ma van :

Ez azért kardinális kérdés, mert a belépője meghatározta a jövőképét. Amit az azóta eltelt idő sajnos részben igazolt.
Egy tökös edző Piquével kezdte volna a tisztogatást, ha ezt Barto nem engedte, akkor aki komolyan gondolta volna a Barca teljes megújulását, nem vállalta volna el az edzői megbízást.
4 - 5 éves megújulási folyamat elmaradását egy full kiégett csapat esetében csaknem teljes kisöpréssel lehet megoldani. Koeman 10 - 12 fordulón keresztül a rági tákolmányt babusgatta ahelyett, hogy kiállt volna a fiatalok mellett. Az öltözőben megmaradt a régi hierarchia, ott ragadt a romlott levegő, erkölcsi fertő, mentális szétesés és a fiatalok számára bizonytalan jövőkép. Egy Suarezzel így példát statuálni méltatlan, szánalmas, gyenge volt. Ezzel nem is érthető, hogy mit akart elérni. Koeman nem önmagától, saját elhatározásból tudatosan nyúlt a fiatalokhoz, hanem szezon közben kényszerből ami látszott a felállás, posztok, cserék megnyilvánulásain, kapkodásain. Ha a mester bizonytalan abban amit tanít, mit lehet elvárni a diákjától? Koeman lekéste a fiatalok vonatját, most szalad utána, Valamennyire bíznak benne a srácok, de ez jelenleg csak az edzői tisztelet és nem a zsigeri megbízás, hogy tűzbe mennek a mesterért és csapatért amit épít, aminek a részesei. Ezt a belépéskor képes lett volna megteremteni, de ő más utat választott. Hiányzik az alap bizalom, ami a kezdetekhez datálódna. Bölcsen, okosan építhet ma is bizalmat még Koeman, csak sokkal nehezebb ezt szezon közben kialakítani.
Ma már nem mondhatja a fiataloknak, hogy "kikaptunk, na és? megyünk tovább, legközelebb nyerni fogtok". Eltékozolt 10-12 fordulót, ezt kellett volna arra felhasználni. Ebben az első 10-12 fordulóban kellett volna kijönni a kóros pontatlanságnak, hibáknak, hiányosságoknak amiket nyugalommal és türelemmel lehetett volna orvosolni. Ma már türelemből, nyugalomból, időből jóval kevesebb, ezzel szemben nyomásból a csapaton egyre több van.
Szerintem teljesen a valóságtól elrugaszkodott dolgokat írsz, nem is szeretnék hosszan reagálni.

- Koeman nem fogja kirakni egyből az egyik csk-t, amikor nincs is rendes alternatíva.
- Ahogy Suarez-t sem Ő rakta ki, hanem Barto.
- Semmilyen fiatalítási vonatot nem késett le Koeman, csak éppen nem lehet úgy kezdeni egy szezont, hogy egyből bedobsz 11 Barca B-s játekost, akik eddig a harmadosztályban szórakoztak.
- Szerintem kicsit ellent is mondasz magadnak, nem lehet 10-12 forduló alatt behozni az elmúlt 5 évre esedékes megújulást...
- Az meg, hogy szerinted mi folyik az öltözőben, csak spekuláció.

A jó munkához idő kell, hozhattak volna ide bárkit, Pep, Klopp, Simeone, kétlem, hogy bármelyikük előrébb állna féltávnál, mint a 3. hely. Talán a szuperkupát behúzták volna.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.01.22. 17:44:45

davi10 írta:
2021.01.22. 15:19:11
Azt, hogy mennyire önszántából frissített, szerintem felesleges boncolgatni. Nem tudhatjuk, hogy ha Pique, Robi, és a többiek nem esnek ki, akkor hogyan használta volna a játékosokat.
Koeman és az öltöző kapcsolata miatt egyáltalán nem felesleges, mert erre épül az ami ma van :

Ez azért kardinális kérdés, mert a belépője meghatározta a jövőképét. Amit az azóta eltelt idő sajnos részben igazolt.
Egy tökös edző Piquével kezdte volna a tisztogatást, ha ezt Barto nem engedte, akkor aki komolyan gondolta volna a Barca teljes megújulását, nem vállalta volna el az edzői megbízást.
4 - 5 éves megújulási folyamat elmaradását egy full kiégett csapat esetében csaknem teljes kisöpréssel lehet megoldani. Koeman 10 - 12 fordulón keresztül a rági tákolmányt babusgatta ahelyett, hogy kiállt volna a fiatalok mellett. Az öltözőben megmaradt a régi hierarchia, ott ragadt a romlott levegő, erkölcsi fertő, mentális szétesés és a fiatalok számára bizonytalan jövőkép. Egy Suarezzel így példát statuálni méltatlan, szánalmas, gyenge volt. Ezzel nem is érthető, hogy mit akart elérni. Koeman nem önmagától, saját elhatározásból tudatosan nyúlt a fiatalokhoz, hanem szezon közben kényszerből ami látszott a felállás, posztok, cserék megnyilvánulásain, kapkodásain. Ha a mester bizonytalan abban amit tanít, mit lehet elvárni a diákjától? Koeman lekéste a fiatalok vonatját, most szalad utána, Valamennyire bíznak benne a srácok, de ez jelenleg csak az edzői tisztelet és nem a zsigeri megbízás, hogy tűzbe mennek a mesterért és csapatért amit épít, aminek a részesei. Ezt a belépéskor képes lett volna megteremteni, de ő más utat választott. Hiányzik az alap bizalom, ami a kezdetekhez datálódna. Bölcsen, okosan építhet ma is bizalmat még Koeman, csak sokkal nehezebb ezt szezon közben kialakítani.
Ma már nem mondhatja a fiataloknak, hogy "kikaptunk, na és? megyünk tovább, legközelebb nyerni fogtok". Eltékozolt 10-12 fordulót, ezt kellett volna arra felhasználni. Ebben az első 10-12 fordulóban kellett volna kijönni a kóros pontatlanságnak, hibáknak, hiányosságoknak amiket nyugalommal és türelemmel lehetett volna orvosolni. Ma már türelemből, nyugalomból, időből jóval kevesebb, ezzel szemben nyomásból a csapaton egyre több van.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.22. 15:19:11

Peter írta:
2021.01.22. 14:29:12

Nem az előrelépést kérdőjeleztem meg, hanem Koeman pedagógia, pszichológiai képességeit illetve azt a módot, ahogyan az elvárásait, elképzeléseit, kéréseit a játékosainak továbbadja. Jelenleg a mentális problémák súlyosabbak a fizikainál, ugyanakkor ezek megfelelő kémia vagy a megfelelő módon történő információk, követelmények átadása esetén rövidebb idő alatt orvosolhatók.

Ennyire friss alapanyaggal sem Valverde, sem Setien nem dolgozott vagy nem dolgozhatott, de ez már történelem. Csak mellesleg jegyzem meg, hogy Koeman sem önszántából frissített, hanem a sérülések miatt rákényszerült. Pedri kivétel, Dest részben kivétel.

A jelenleg pályára küldhető játékosok megfelelő mentális állapotban igenis látványosabb előrelépésre lennének képesek.
Nem lehet egyik pillanatról a másikra a szarból várat építeni, és Koeman érkezése előtt jó nagyba voltunk...

Vannak elvitathatatlan érdemei a hollandnak (pl. A játékosok nem veszik már a 60. percbe a seggükön a levegőt), de elképesztően pontatlan mindenki. Ez a legnagyobb baj, pontatlan passzok, pontatlan befejezések, és ezzel tényleg nem tudom, hogy mit lehet kezdeni. Nem vagyok se pedgaógus, se sportpszichológus, ezért is nekem érthetetlen, hogy látszólag nagyobb tekintélye van, mint az előző 2 spanyol öregúrnak, a játekosok jobb fizikai állapotban vannak, mint az elmúlt években, és mégis kórosan pontatlanok. És nem csak 1-2 játékos, mindenki.

Azt, hogy mennyire önszántából frissített, szerintem felesleges boncolgatni. Nem tudhatjuk, hogy ha Pique, Robi, és a többiek nem esnek ki, akkor hogyan használta volna a játékosokat.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.01.22. 14:48:50

Peter írta:
2021.01.22. 14:29:12

Nem az előrelépést kérdőjeleztem meg, hanem Koeman pedagógia, pszichológiai képességeit illetve azt a módot, ahogyan az elvárásait, elképzeléseit, kéréseit a játékosainak továbbadja. Jelenleg a mentális problémák súlyosabbak a fizikainál, ugyanakkor ezek megfelelő kémia vagy a megfelelő módon történő információk, követelmények átadása esetén rövidebb idő alatt orvosolhatók.

Ennyire friss alapanyaggal sem Valverde, sem Setien nem dolgozott vagy nem dolgozhatott, de ez már történelem. Csak mellesleg jegyzem meg, hogy Koeman sem önszántából frissített, hanem a sérülések miatt rákényszerült. Pedri kivétel, Dest részben kivétel.

A jelenleg pályára küldhető játékosok megfelelő mentális állapotban igenis látványosabb előrelépésre lennének képesek.
Szerintem amúgy Valverdével megvolt. Valverde idejében sok panaszunk nem lehetett a BL két legutolsó meccsén kívül - ami persze elég nagy baj volt, de akkor is, volt veretlen szezonunk (asszem a Levantétól kaptunk ki a végén a B-csapatunkkal, azt nem veszem ide), és utána is simán nyertünk. Meggyőződésem, hogy behúztuk volna vele a tavalyit is, és 2-8 sem lett volna a Bayern-meccs vége. Kikaptunk volna, de jobban meccsben maradva.

Koemannak nyilván nincs emberi-pszichológia-pedagógia oldalon semmilyen pozitívuma, amit fel tud mutatni. Amikor azt hittük pár meccse, hogy javulunk, akkor igazából Messi játszott úgy, mint 10 évvel ezelőtt. Sok jó játékos koncepció nélkül... Puig is lejátszotta a legrosszabb meccsét, amit eddig valaha láttam tőle, egyrészt mert le lett építve, másrészt mert senkinek semmi köze nem volt mozgásban mellette a támadásépítéshez. Megindult, leste, hova tudná bejátszani, de semmi, és fordulhatott vissza. Ez vagy 10-szer megtörtént. Braith és Griez nagyon furák voltak együtt, kaotikus volt a mozgásuk. Trincaot nem említem, kár a betűkért. Nincsenek bevett formulák, támadásépítések, labdakihozatalok, labda nélküli mozgások, az emberek nem megjátszhatóak, nem mer a 10-11-esünkön kívül senki lőni, ésatöbbi.
A fiatalításról annyit, hogy még Pedrit is kényszer szülte, Cou volt az irányító mindig, amíg le nem sérült. Első sérülése után visszatérésekor még volt, hogy Pedrinek szavazott bizalmat, de az is félig kényszer volt.

Amúgy képes volt tényleg lenyilatkozni, hogy több tizit fognak rúgni...? :D Másik topikba is írtam, de ez a Messin kívüli 1/6-os tizistatisztika biztos azért van, mert a sok kiváló játékos nem rúgott elég tizit, meg amúgy sem tud egyenest rúgni a labdába. :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.01.22. 14:43:06

Múltkor valaki írta hogy 2004-feelingje van Rijkaarddal. :D Ha jól emlékszem 2004ben ki is estünk a kupàból a 64 közt a harmadosztályú Gramenet (?) ellen. :D

Abban az évben bajnokok lettünk úgy hogy még bármi lehet.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.22. 14:32:04

Mi a Rayot kaptuk,
Sevillát és a Valenciát összesorsolták, még a végén tényleg lesz esélyünk egy kupára idén :D
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.01.22. 14:29:12

davi10 írta:
2021.01.22. 11:49:02
Szerintem az az alapanyag se a legfrissebb, amelyik folyamatosan kiröhögteti magát a BL-ben komolyabb következmény nélkül.
És a legutóbbi edzők közül kivel volt meg a kémia? Én valami előrelépést látok Valverde meg Setien után.
Nem az előrelépést kérdőjeleztem meg, hanem Koeman pedagógia, pszichológiai képességeit illetve azt a módot, ahogyan az elvárásait, elképzeléseit, kéréseit a játékosainak továbbadja. Jelenleg a mentális problémák súlyosabbak a fizikainál, ugyanakkor ezek megfelelő kémia vagy a megfelelő módon történő információk, követelmények átadása esetén rövidebb idő alatt orvosolhatók.

Ennyire friss alapanyaggal sem Valverde, sem Setien nem dolgozott vagy nem dolgozhatott, de ez már történelem. Csak mellesleg jegyzem meg, hogy Koeman sem önszántából frissített, hanem a sérülések miatt rákényszerült. Pedri kivétel, Dest részben kivétel.

A jelenleg pályára küldhető játékosok megfelelő mentális állapotban igenis látványosabb előrelépésre lennének képesek.
aynas
Capitá del Barça
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2004.10.28. 13:08:07

2021.01.22. 13:19:12

A 2. ligás Rayo Vallecanot kaptuk. 4, helyen állnak a bajnokságban, kupában az elchet verték ki. Jövő héten játszunk velünk szerdán vagy csütörtökön.
aynas
Capitá del Barça
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2004.10.28. 13:08:07

2021.01.22. 13:05:01

Most van a spanyol kupában a sorsolás. Az ellenfelek:
Villarreal, Real Sociedad, Sevilla, Valencia, Athletic, Granada, Valladolid, Levante, Osasuna, Betis, Almería, Girona, Rayo Vallecano, Alcoyano, Navalcarnero
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.22. 11:49:02

Peter írta:
2021.01.22. 09:44:54
Kezd nagyon unalmassá válni, hogy minden olyan, mint egy ehetetlen vacak kaja, ami nem a romlott alapanyagnak köszönhető, hanem mert nem jól főz a séf..... :mrgreen:

Nincs meg a csapat és edzője között a kémia. Ordít ez a jelenség hónapok óta.
Szerintem az az alapanyag se a legfrissebb, amelyik folyamatosan kiröhögteti magát a BL-ben komolyabb következmény nélkül.

És a legutóbbi edzők közül kivel volt meg a kémia? Én valami előrelépést látok Valverde meg Setien után.
Atis710 írta:
2021.01.22. 10:05:11

Matheus Fernandes: 4 millió (eddig 0 meccs a barcában)
A Dinamo ellen játszott :D
Pedri-nek meg méltatlan, de az Ő fizuját inkabb Puig-hoz neg Araujo-hoz kéne mérni. De még náluk is fiatalabb.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2021.01.22. 11:02:29

Peter írta:
2021.01.22. 10:32:16
gránit írta:
2021.01.22. 10:01:14
A három védős taktika, amit hónapokkal ezelőtt felvetettél, gyakorlatilag megvalósult. Ez jól tudna működni, ha lenne két, de legalább egy jó vkp
Nem tudnék bízni már Koemanban, akármilyen holland kontigenst is igérne. Egyszerűen nem érti a játékos nyelvét, szerintem képtelen átadni a játékosainak azt amit kell.
A tudásával kapcsolatban is merülnek fel kételyek, de az előbbi a nagyobb baj.

Araujo volt szerintem a mezőny legjobbja tegnap, mindenhol ott volt a srác és nem szalvétával nyúl a dolgokhoz.....tiszta a feje is, pszichésen a csapat átlagánál jobb állapotban van, a legtisztább fejű játékosnak nézett ki tegnap (kapusokkal sincs baj)....Minguval is alakulnak....Lenglet-re is jobb hatással van, mint Piqué (bár lehet, ezt csak szeretném gondolni, majd elválik)
Ez teljesen így van, és nem is látom azt a mintát vagy azt az elképzelést, amit Koeman meg szeretne valósítani. Teljes a spontaneitás, kimegyünk a pályára, és lesz ami lesz. Az is igaz, hogy egy határozott játékos milyen megnyugtatóan tud hatni a többiekre, ami az egész csapatrészt húzza fölfelé, míg egy bizonytalan láncszem az egész csapatot labilissá és kockázatkerülővé teheti. Minden lánc pontosan olyan erős, mint amilyen a leggyengébb láncszeme, ez főleg a védelemre igaz.

A fizetés-Suárez-viszonylattal is egyetértek, és a klub itt egy gyáva utat választott. A nagyon mély problémákkal való szembenézés helyett - kreatív középpálya hiánya, szűrő hiánya, védelmi gyengeségek, a csapat erőnlétének bezuhanása stb. - egyszerűbb volt mindent egy emberre kenni, mert könnyebb egy emberbe belerúgni és vele vitetni el a balhét, mint a problémák gyökeréig lehatolni. Az, hogy Koeman egy egy perces telefonbeszélgetéssel küldte el Suárez-t, már előrevetítette azt az emberi gyengeséget, amely folyamatosan visszatérő téma vele kapcsolatban.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2021.01.22. 10:47:12

a tegnapi meccs kapcsán:
egyszer láttam Konrádot néhány percig valamikor, meg is jegyeztem itt, hogy van a gyerekben valami....most ezt meg erősítem.
egyetértek (ebben!) Koemannal, hogy Trincao inkább mint Puig és azzal is hogy levitte tegnap.
aki viszont - nem a Suarez nosztalgia - okán! reménytelenül nem idevaló az Braithwait.
ha valamikor most megértőbbnek bizonyulok aziránt a mentális görcs iránt amit egy alacsonyabban rangsorolt, biztos győzelmi kényszerrel tálalt de lelkes feltüzelt "kiscsapat" okozhat.
a hosszasan (lentebb)sorolt bajaink pedig sajna itt vannak és még cipelhetjük őket egy darabig.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.01.22. 10:32:16

gránit írta:
2021.01.22. 10:01:14
A három védős taktika, amit hónapokkal ezelőtt felvetettél, gyakorlatilag megvalósult. Ez jól tudna működni, ha lenne két, de legalább egy jó vkp,
Nem tudnék bízni már Koemanban, akármilyen holland kontigenst is igérne. Egyszerűen nem érti a játékos nyelvét, szerintem képtelen átadni a játékosainak azt amit kell.
A tudásával kapcsolatban is merülnek fel kételyek, de az előbbi a nagyobb baj.

Araujo volt szerintem a mezőny legjobbja tegnap, mindenhol ott volt a srác és nem szalvétával nyúl a dolgokhoz.....tiszta a feje is, pszichésen a csapat átlagánál jobb állapotban van, a legtisztább fejű játékosnak nézett ki tegnap (kapusokkal sincs baj)....Minguval is alakulnak....Lenglet-re is jobb hatással van, mint Piqué (bár lehet, ezt csak szeretném gondolni, majd elválik)
Atis710
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2020.10.31. 21:54:02

2021.01.22. 10:05:11

Egy kis érdekesség a bérezésekben:
Pjanic fizetése: 10.5 millió font évente
Umtiti: 10 millió
Trincao: 4.8 millio
Matheus Fernandes: 4 millió (eddig 0 meccs a barcában)
Firpó: 4 millió
Pedri: 720 ezer (ez csak viszonyítás miatt szerepel itt)
Persze Suareznek volt sok a fizetése, aki csinált is valamit. #-o #-o
Bezzeg peremembereknek lehet magas =D> =D>
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2021.01.22. 10:01:14

Peter írta:
2021.01.22. 09:44:54
gránit írta:
2021.01.22. 09:06:22
Így van, szükség van egy jó vkp-ra. Wijnaldum leigazolása lehet a megoldás.
Kezd nagyon unalmassá válni, hogy minden olyan, mint egy ehetetlen vacak kaja, ami nem a romlott alapanyagnak köszönhető, hanem mert nem jól főz a séf..... :mrgreen:

Nincs meg a csapat és edzője között a kémia. Ordít ez a jelenség hónapok óta.

Amúgy rég láttalak, le voltál tiltva vagy meguntad?
Nálunk már novemberben megkezdődött a téli szünet, hirtelen nagyon sok szabadidőm keletkezett, és a járvány miatt ezt kinti programokkal nem tudtam elütni. Benti programokkal annál inkább. :mrgreen: Belefért egy kis nosztalgia is, a legelső résztől újranéztem a teljes Dragon Ball-sorozatot. Többek között. Aztán januárral vége lett a jó világnak, de már csak alig több mint nyolc hónap, és megint Hawaii lesz. Nálunk ez az életritmika van érvényben.

A séf egy dologba fog tudni belekapaszkodni, ha egy használható holland-kontingens - amely szívesen dolgozna vele újra - elhozatalát beígéri az új elnökségnek.

A három védős taktika, amit hónapokkal ezelőtt felvetettél, gyakorlatilag megvalósult. Ez jól tudna működni, ha lenne két, de legalább egy jó vkp, lenne hátul stabilitás, ez lehetővé tesz plusz egy embert a támadó szekcióba. Innentől kezdve megnyílnak a lehetőségek, akár 3-2-3-2-t is lehetne játszani. Ráadásul ha nem ömlesztve állunk fel, mint főleg a szezon elején, hanem kicsit rétegzettebben - egyébként is a pálya belseje az, amit a mi játékstílusunkban uralni kell, nem kifejezetten a széleket -, az lehetővé teszi azt is, hogy a leghátsó sornak nem kell a félpályáig felhúzódnia, amiből ebben a szezonban is kaptunk egy rahedli gólt. Szóval, ha van jó vkp, a háromvédős felállás abszolút működik.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2021.01.22. 10:09:43-kor.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.01.22. 09:44:54

gránit írta:
2021.01.22. 09:06:22
Így van, szükség van egy jó vkp-ra. Wijnaldum leigazolása lehet a megoldás.
Kezd nagyon unalmassá válni, hogy minden olyan, mint egy ehetetlen vacak kaja, ami nem a romlott alapanyagnak köszönhető, hanem mert nem jól főz a séf..... :mrgreen:

Nincs meg a csapat és edzője között a kémia. Ordít ez a jelenség hónapok óta.

Amúgy rég láttalak, le voltál tiltva vagy meguntad?
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2021.01.22. 09:06:22

Peter írta:
2021.01.18. 12:18:31

Busi - sajnos nincs olyan középpályásunk, aki védekezni tud, szerintem ez az a poszt aminek megoldása a legsürgetőbb
Pjanic - semmire sem alkalmazható vagy Koeman nem tudja semmire használni
Így van, szükség van egy jó vkp-ra. Wijnaldum leigazolása lehet a megoldás.
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2021.01.22. 08:41:18

Vidra:Miért lényegesek a sztár triók? Végre lehetne egy Barcelonánk nem milliárdokból összerakva, hanem tényleges építéssel.
Lehetne, de a fentiek igazolják, hogy nem lehet.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2021.01.22. 03:22:06

Miért lényegesek a sztár triók? Végre lehetne egy Barcelonánk nem milliárdokból összerakva, hanem tényleges építéssel.
Azt látom amúgy, hogy megvan a srácoknál a jó iparos munka, de valami brutális, mennyire nem érzik, mikor kell cselezni, mikor kell passzolni és melyik az a pillanat, amikor érdemes ellőni. Olyan, mintha ezeket véletlenszerűen cserélgetnék egy dobókockát dobálva.

Dembele ügyesen át tudja játszani az ellenfeleken a labdát, de aztán mindig belegabalyodik, vagy rossz helyre adja. Braithwaite küzd, ott van, nyomul, érkezik a kapu elé, de mindig olyan szerencsétlenül ér labdába, hogy nem a kapu felé megy. Griezmann ugyanez, bár őt a visszazárásnál kellemesebb nézni. A többieknél megint hasonló, csak más dolgokban: passz, labdakihozatal, védekezés, stb. Iszonyúan éretlen, csiszolatlan, szenvedős a játékunk.

A 11-esek tökéletes keresztmetszetét adják a csapat átlagos pszichés állapotának: folyamatosan félünk valamitől, bizonytalankodunk, óvatoskodunk. Mindenki olyan, mint egy félős kisgyerek, aki a szüleit lesi, hogy vajon jól csinálta-e a dolgokat, vagy ki fog kapni a hibákért. Sosem gondoltam, hogy ezt fogom mondani egyszer, de nagyon alacsony szinten van a csapat ego-ja.
A régi játékosoknál amúgy nem az ego-t érzem, mint ahogy itt párat említitek, hanem a "haggyatokmár élni, valahogy túlélem ezt a meccset is" viselkedést.

Ma kb. egyetlen határozott megmozdulás volt: Dembele lövése. Be is ment, meg is nyertük azzal gyakorlatilag.
Válasz küldése