Sorozatok & TV-műsorok

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.02.15. 13:51:31

Kalapos írta:
2021.02.11. 18:27:43
MatyiG írta:
2021.01.22. 22:40:32
2 év alatt megnéztem most annyira sorozatot, hogy össze tudjak ilyen listákat állítani:

TOP 50 https://www.imdb.com/list/ls094831514/?ref_=otl_1
TOP 15 https://www.imdb.com/list/ls094831017/?ref_=otl_2
TOP 5 https://www.imdb.com/list/ls094831004/?ref_=otl_3

Tervben van még: Band of Brothers, Lost Room, WestWorld, Ozark, AHS, Mindhunter, Manhunt, The Leftovers, Elite, Twin Peaks 1-2, The Act, The Terror, Legion, Making a Murderer, TD, Six Feet Under, Dexter, BB, Mr. Robot, Lost, Person of Interest, The Good Place

Ha valami kimaradt, jöhet ötlet.The Wire, Narcos, The Sopranos és társai nem érdekelnek, GOT szintén.
Lostot javaslom, de csak türelmesen, odafigyelve, és pozitívan hozzáállva. Karakterekben best ever szerintem, plot se rossz.
Ami érdekelne, hogy ami nem érdekel, mért nem érdekel? :lol:
Ami szerintem még beleférne az a Lucifer, Preacher, Tattoo és ami még nekem nagyon bejött az a Perception. Ha az utóbbi stílust kedveled, akkor a The Mentalist, illetve az Unforgettable is jó választás. Én most ilyenekre vadászom, a Forevert nemrég daráltam le, most a Limitless következik. Kíváncsi vagyok hozza-e a film szintjét.
Forca Barca!!!!
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2021.02.14. 12:19:17

Én nagyon szerettem a TCW-t és a Rebelst is, meg a sequel trilógiával sincs bajom, de a Resistance szerintem egyáltalán nem éri meg.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.14. 09:54:19

Tegnap elértem a Rebels végére.

Már az eleje is pozitív csalódás volt, de ez is egyre jobb lett. Annak nagyon örülök, hogy egyelőre ilyen nagyon misztikus, meseszerű lényeket (Loth farkasok, Bálnák meg az a nagydarab izé a 3. évadban a bázison) nem dobtak be az élőszereplős világba. Itt működtek, de azért a filmekben ilyen messzire nem mennék.
Sokkal nagyobbat üthettek volna a részek, ha nem tudok ennyi mindent előre, ez az én hülyeségem (meg a youtube-algoritmusé :D ).
A végébe azért bele tudnék kötni 1-2 helyen, de azért tetszett. Ezek után abszolút adnám, ha 1-2 szereplőt átemelnének a Mandalorian-ba, vagy az Ahsoka sorozatba.

El tudom képzelni amúgy, hogy az egész sorozat arról fog szólni, hogy keresik Ezra-t.
Ez is tud gyerekes lenni, de akit érdekel a SW világa, az szerintem nem fogja megbánni, ha ad neki egy próbát. Az animáció stílusát is meglepően hamar meg lehetett szokni.

A Resistance-ról vélemény? Érdemes belekezdeni? Én csak rosszat hallottam róla, annyira az az éra sem érdekel, de ezek után meggyőzhető vagyok :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
csdewl
Capitá del Barça
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2009.05.12. 08:05:35

2021.02.11. 20:50:59

"a Futball nyer, ha a Barca nyer"

"Köszönetet mondok a Barcelonának.Egy ilyen nagy klub ilyen nagy futballistái foglalkoztak velünk..." - Franklin Lobos, egy kimentett chilei bányász.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.02.11. 19:07:10

Lost valóban hatalmas, csak végig kell nézni. Én 3/4szer abba hagytam 3 évad után mert azt hittem hogy hatalmas baromság, de az utolsó 2 évadban mindent megértettem.

Akinek bejött a Narcos annak ajánlom az El Chapot. Szintén nagy sorozat és sokkal gyorsabban pörögnek az események.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2021.02.11. 18:50:39

Nem szeretem a gengszter/maffia filmeket, ezért nem érdekelnek. Fantasyt szintén nem szeretem, ezért a GoT is kilove. Lost tervben van amúgy, ha raveszem magam.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.02.11. 18:27:43

MatyiG írta:
2021.01.22. 22:40:32
2 év alatt megnéztem most annyira sorozatot, hogy össze tudjak ilyen listákat állítani:

TOP 50 https://www.imdb.com/list/ls094831514/?ref_=otl_1
TOP 15 https://www.imdb.com/list/ls094831017/?ref_=otl_2
TOP 5 https://www.imdb.com/list/ls094831004/?ref_=otl_3

Tervben van még: Band of Brothers, Lost Room, WestWorld, Ozark, AHS, Mindhunter, Manhunt, The Leftovers, Elite, Twin Peaks 1-2, The Act, The Terror, Legion, Making a Murderer, TD, Six Feet Under, Dexter, BB, Mr. Robot, Lost, Person of Interest, The Good Place

Ha valami kimaradt, jöhet ötlet.The Wire, Narcos, The Sopranos és társai nem érdekelnek, GOT szintén.
Lostot javaslom, de csak türelmesen, odafigyelve, és pozitívan hozzáállva. Karakterekben best ever szerintem, plot se rossz.
Ami érdekelne, hogy ami nem érdekel, mért nem érdekel? :lol:
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.11. 17:56:10

Mondjuk megint annak a tipikus esete, hogy addig értelmezték a mondandóját, hogy “ A zsidókat az utcán verték, nem a náci katonák, hanem a saját szomszédjaik"

A mondandó lényege pedig az ez utáni rész. Hogy az emberi ostobaság, gyarlóság, és még sorolhatnám mi miatt egy, vagy egy tucat ember majdnem leuralt egy világot.
Kép
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2021.02.11. 14:25:56

Hát ja, igazából neki is lehetett volna több esze, tudja hogy mennek manapság a dolgok. Mondjuk én sajnálom, SW-ban nem nagyon volt még ilyen verőnő. Valószínűleg kiírják, ezt lenne a legkönnyebb beleírni a sorozat sztorijába is, nem hiszem, hogy új színésznőt kap a karaktere. Az új Rangers sorozat msg lehet eleve nem is neki készült.
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2021.02.11. 14:15:15

Kép
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.02.11. 10:18:58

Azert nem szerencses nacizni,zsido veresrol beszelni ,meg barmilyen szinten ezekkel egy mondatba keverni amerikat.
Szineszno van meg sok. Igy jart.
A bicepsze ugyis nagyobb volt,mint a karaktere.. :D
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.02.11. 10:15:12

Eléggé félresikerült mondat, pont egy Disney alkalmazásában lévőtől nagy öngól.
Mondjuk Trumpot ebbe nem biztos, hogy bele kell keverni, akkor ha valóban ez lenne az ok, nem is alkalmazták volna.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2021.02.11. 10:14:25

Hát ez gáz
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.02.11. 09:34:16

Trump-párti

Várható volt hogy nem sokáig maradhat egy olyan közegben ahol mindenkinek a szivárvány brigádot meg a blm nevezetű szennyet kell éltetni.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.02.11. 09:15:56

csababarca írta:
2021.02.11. 09:12:47


ennek mi az előzménye konkrétan? mi is volt az a beszólása, ami miatt ez lett?
“ A zsidókat az utcán verték, nem a náci katonák, hanem a saját szomszédjaik... még a gyerekeket is. Mivel a történelmet hamisítják, ezért az emberek ma nem fogják fel, hogy ahhoz, hogy a náci katonák minden további nélkül összegyűjthessenek több ezer zsidót, az kellett, hogy a szomszédjaik is gyűlöljék őket, szimplán csak azért, mert zsidók. Ez miben különbözik attól, hogy valakit a politikai nézetei miatt gyűlölnek?" A színésznő által szerdán közölt Instagram sztori azóta törlésre került. Sőt, egy másik poszt is, amiben a színésznő ismét a maszkviselést kritizálta. “
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.02.11. 09:12:47

davi10 írta:
2021.02.11. 08:13:30
Megtörtént az, amire senki nem számított:

Gina Carano munkáját megköszönte a Lucasfilm.

ennek mi az előzménye konkrétan? mi is volt az a beszólása, ami miatt ez lett?
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.11. 08:13:30

Megtörtént az, amire senki nem számított:

Gina Carano munkáját megköszönte a Lucasfilm.

Még mindig nevetséges, hogy idióta tweetek miatt így elvágnak valakit. Szerintem Ő nem annyira fontos, mint mondjuk James Gunn volt, aki olcsón megússza, neki lehet, hogy tényleg annyi.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2021.01.22. 22:40:32

2 év alatt megnéztem most annyira sorozatot, hogy össze tudjak ilyen listákat állítani:

TOP 50 https://www.imdb.com/list/ls094831514/?ref_=otl_1
TOP 15 https://www.imdb.com/list/ls094831017/?ref_=otl_2
TOP 5 https://www.imdb.com/list/ls094831004/?ref_=otl_3

Tervben van még: Band of Brothers, Lost Room, WestWorld, Ozark, AHS, Mindhunter, Manhunt, The Leftovers, Elite, Twin Peaks 1-2, The Act, The Terror, Legion, Making a Murderer, TD, Six Feet Under, Dexter, BB, Mr. Robot, Lost, Person of Interest, The Good Place

Ha valami kimaradt, jöhet ötlet.The Wire, Narcos, The Sopranos és társai nem érdekelnek, GOT szintén.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.01.19. 02:57:19

Veidt_madridista írta:
2021.01.03. 12:59:13
Nero. írta:
2021.01.02. 23:01:05
A Narcos 3. és 4. évad milyen?
Csak három évada van összesen. A harmadik már a Cali-kartellről szól, szerintem elég jó, nincsen elnyújtva. Mindenképp érdemes megnézni.

Folytatást is csináltak hozzá Narcos:Mexico néven, az már nagyrészt fikció a kolumbiai színtérrel ellentétben. Eddig két évada van, de jön majd a harmadik is.
Végig néztem, most így frissen nálam minden idők legjobb sorozata. A Narcos 3. évad annyira nem adta, de a Narcos Mexico 1-2 brutál jó.

Az El Chapo hasonló?
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2021.01.14. 20:58:58

Aki jó sorozatot keres, illetve szereti a drámákat, az nézze a This is us-t. Rohadt jó. :)
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.09. 16:47:08

Sziasztok,

Animációs sorozat témában szükségem van segítségre. Régen volt a Nickelodeonon egy Rocket Power nevű extrémsportos mese. Sehol nem találom meg magyarul. Tudja esetleg valaki, honnan lehetne beszerezni?
Kép
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.01.07. 13:51:03

Amennyire én átlátom a Prequel jedi nem törődött, nem ment le a kis emberek szintjére. "Csak a politikával foglalkoztak" nálam = biztonsági őrei a VIP szenátus tagjainak.
Ki is derül hogy azért tűntek el olyan könnyen, és veszett el a mítoszuk, mert nem találkoztak a hétköznapi emberekkel, akik fenntartották volna a legendáikat szájhagyomány útján. (milyen érdekes ha lenne telekommunikáció a SW világban, szét lenne nyomatva propagandával hol így hol úgy, és nem lenne olyan hogy a fő érájukban valaki ne halott volna róluk, nem tűnt volna el a köztudatból a jedi szó ha lenne telco. Ha meg ki találják hogy most ők a rosszak akkor is mindenki azt hallgatná hogy hát azok a szemetek megint mit csináltak)

A prequel jedi az óriási templomában luxos körülmények között elmélkedik, pedig ha kimenne az utcára találna megoldható problémákat.
A klasszik jedi a szakadt ruhájában, kis poros viskójában él vissza fogott életet és próbál bölcsességgel jót tenni, ha pedig muszáj lekaszabolt mindenkit. Qui-Gon hogy álcázza magát fel is vesz egy szakadt rongyot az első filmben hogy ne tűnjön ki a tömegből. Ebbe is bele lehet magyarázni, hogy milyen szép motívum ahogy hasonlít külsőre Obi-ra meg Yoda-ra az OT-ből, míg minden más jedi szép rendezett ruhában mondjuk fényes övvel díszítve ül semmit téve a tanácsi székben.

Ahsoka talán azért jedibb jedi mert a klasszikus vándor jótevő szerepében tűnik fel, és egy random kis bolygó random kis lakosainak próbál segíteni, ott tesz jót ahol csak tud. Aztán kiderül, hogy neki is van végső célja ugye, de azt a benyomást kapjuk először hogy próbál közben jót tenni a galaxisban.

Szóval a szakadt magányos utazó jótevő, aki bölcs és igazságos egy klasszik jedi kép, míg a prequel jedik inkább egy a társadalom alsó rétegeitől elrugaszkodott szektát mutatnak akik a hatalmat védik, bízva abban hogy majd a hatalom dolgozik a kis emberek jólétén, és nekik nem kell. Ezen a vonalon Mando is hatalmas jedi, főleg amikor az első évadban segítenek egy random bolygó lakosainak az egy kifejezetten szép jedi tett. :lol:

Abban még találok egy ellentmondást, hogy a jedi way hogy hagyj mindent a maga útján gurulni, mert az erő úgy akarja, és akkor úgy lesz jó, közben meg mindenki mindent megtesz, hogy változtasson a végkifejleten. Ahsoka erre is jó példa, hogy nem törődik a nagy harccal, hanem a saját kis céljával. Meg még van az az eszme is hogy "ne féltsd azt, aki eggyé válik az erővel", tehát tudj elengedni, és ne akarj mindenkit megmenteni. Ez össze is kapcsolódik az előzővel. Hogy melyik jedi mennyire követi ezt azt nehéz lenne lebontani :D

Végül szerintem nagy szabadsági fokkal rendelkeztek a jedik, hogy megválasszák a saját útjukat, és nem tudom eldönteni melyik volt a helyes, vagy leghelyesebb. Yoda, Obi, Gui-Gon, Ahsoka és Luke a fő példák nyílván.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.01.07. 11:38:26

Persze.
Yoda,Obi wan a legnagyobb mesterek.
Quigont sajnalom en is baromira. Nagyon passzolt a vilagba. Luke lehetett volna a harmadik/legnagyobb. De elment kardot dobalni,meg csocsoket cumizni.




Szexi ahsoka. :lol: Atyavilag.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2021.01.06. 11:01:55

dévid villa írta:
2021.01.06. 10:24:47
Ha Yoda annyira jó lett volna, akkor nem az ő vezetése alatt bukik el a Jedi Rend. Az ő vezetése alatt a Jedik túlságosan belefolytak a politikába, és annak ellenére, hogy "mi a béke őrei vagyunk, nem katonák", beálltak katonának is a köztársaság hadseregébe :D ne szépítsük: Yodának aktív szerepe volt abban hogy a Jedik letértek az útról.

Qui-Gont adom, de ő elég korán meghalt. De a TCW-ben az ő szelleme tereli Yodát a helyes útra vissza :D

Ahsoka elmagyarázza a 7. évadban elég jól, hogy a Jedik letértek az útról, már nem a béke őrei, nem tudnak az elesettekkel foglalkozni, mert leköti őket a háború és a politika. Tévúton járt a Jedi Rend a PT-érában, és bizony ennek a Rendnek Yoda volt a vezetője.
Kétségkívül azt gondolom, hogy jobban ismered ezt a világot mint Én. Ugyanakkor ahogy látom Yoda valóban kudarcot valott az prequel filmekben, viszont a kudarcát elismerte, és tanult azokból. Később nem elhanyagolható szerepet játsztott abban, hogy a jedi visszatérhessen. Szerintem nem attól nagy ember/Jedi valaki, hogy ha nem hibázik, hanem attól, hogy hajlandó ezeket belátni, változni és változtatni. Szerintem Yoda történetének nagyon szép íve volt, kudarcal, mélyponttal, és feltámadással.

Nem ismerem behatóan Ashoka történetét, kevés ismeretem alapján viszont nem gondolom, hogy olyan "ember" lehet egy rend legnagyobbja, aki magára hagyja azt...

Mondjuk zárásként azt hozzá tenném, hogy igazság szerint nem arról van szó, hogy Ő lett volna "legjobb", ahogy azt írtad! Hanem arról, hogy az Én fejemben így viselkedik egy idealizált mester ahogyan Yoda. Szóval ez a tipikus fantasy archetípus, mint Gandalf, hogy sokszor talányokba beszél, ritkán harcol, inkább a bölcsességre, a szavaira támaszkodik, mintsem az erejére, ami amúgy hatalmas.

Mondjuk full logicba tolva a dolgot, azért felmerül bennem a kérdés, hogy ha nem politizálsz, és nem is harcolsz, akkor hogyan nyomod a békefentartást? :-k Ha ezt lefejtjük, maradhat egy csapat hippi, szivárványos kardokkal...
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2021.01.06. 10:24:47

Ha Yoda annyira jó lett volna, akkor nem az ő vezetése alatt bukik el a Jedi Rend. Az ő vezetése alatt a Jedik túlságosan belefolytak a politikába, és annak ellenére, hogy "mi a béke őrei vagyunk, nem katonák", beálltak katonának is a köztársaság hadseregébe :D ne szépítsük: Yodának aktív szerepe volt abban hogy a Jedik letértek az útról.

Qui-Gont adom, de ő elég korán meghalt. De a TCW-ben az ő szelleme tereli Yodát a helyes útra vissza :D

Ahsoka elmagyarázza a 7. évadban elég jól, hogy a Jedik letértek az útról, már nem a béke őrei, nem tudnak az elesettekkel foglalkozni, mert leköti őket a háború és a politika. Tévúton járt a Jedi Rend a PT-érában, és bizony ennek a Rendnek Yoda volt a vezetője.
Válasz küldése