Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.28. 23:21:47

Ahol strómanja van a miniszterelnöknek. - Az előző elvileg a Simicska volt. Aki összerúgja a port látványosan az Orbánnal, és azóta egy forint lenyulast nem bizonyított róla? Pedig hát ő jobban tudja mint a független objektív média, de akkor miért nem teregette ki a szennyest? Ezzel szemben a minta szomszéd Ausztriában alkancellar lehetett egy Strache, amire azért rá tudnám húzni a korrupt jelzőt.

vagy ahol krumplival vesznek szavazatot - itt gondolom a jakab féle rágalmakra gondolsz. Tehát szerinted egy szavazókörben, (ami elég kis terület) krumplit osztogatnak de erről egy kép sem készül, de mivel az ellenzék ezt kiabálta mindenhol ezért kB azóta minden Fideszes szavazó egyenlő krumpliert megvett degenerált? Tehát olyan világban, ahol minden zsebben ott lapul egy legalább 10 megapixeles kamera, ott nem készül fotó úgy, hogy az összes ellenzéki párt összes szereplője elmegy ellenőrizni egy nem túl nagy szavazókörzetet, de krumplis kép bezzeg nincs. Ja, bocs van, de azokon a krumplival balos politikusok vannak.
Kaszinók nyitva maradhatnak egy pandémia közepén stb - ezt én sem értem

Van 1-2 olyan dolog a fidesszel kapcsolatban amivel egy lapon vagyok velük, de mint tegnap is mondtam, még egy ennyire korrupt/gengszter csapat nincs ha pénzről van szó. - de az MSZP - SZDSZ kormányt figyelemmel kiserted? - Vagy ez a buszos tender nem volt gáz. Az új lánchíd szerződés szintén. Amikor Lakner Csaba kokainozas közben beszél arról hogyan kell szet lopni valamit az szintén nem gáz.


Nagyjából Puzsér napokban megjelent véleményével tudok egyet érteni. A Gyurcsány/Dobrev/Jakab klán is megéri a pénzét, de annak minimum véget kell vetni hogy ezek a bűnözők 2/3os többséggel uralkodnak, most már több mint egy évtizede. - oké, legyen váltás, de igerd meg hogy akkor hazajossz és maradsz is.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.01.28. 23:00:53

Ahol strómanja van a miniszterelnöknek, vagy ahol krumplival vesznek szavazatot, kaszinók nyitva maradhatnak egy pandémia közepén stb., ott az ember bármit eltud képzelni.

Van 1-2 olyan dolog a fidesszel kapcsolatban amivel egy lapon vagyok velük, de mint tegnap is mondtam, még egy ennyire korrupt/gengszter csapat nincs ha pénzről van szó.

Nagyjából Puzsér napokban megjelent véleményével tudok egyet érteni. A Gyurcsány/Dobrev/Jakab klán is megéri a pénzét, de annak minimum véget kell vetni hogy ezek a bűnözők 2/3os többséggel uralkodnak, most már több mint egy évtizede.

Kár hogy ennek az országnak soha nem lesz egy értelmes vezetője. Akkor se élnénk úgy mint Luxemburg, de ennél biztosan több van benne.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.28. 22:59:20

csababarca írta:
2021.01.28. 22:42:06
De most ehhez nem kell ez a lista, hogy érzékeld korrupt az egész ország.
Sőt a lista mellékes, mert mondjuk ha kicsit előrébb lennénk se lenne jobb.

Szemellenzősnek kell lenni ahhoz, hogy a korrupció minden szinten törtènő jelenlétét ne érzékeljük.
És ez még csak nem is kormányellenes dolog, mert ez az embereken múlik, rajtunk, mert korruptak voltunk 15-20 éve is.
Az idézett szervezet szerint 2006 ban és az utána lévő években minden szempontból jobban teljesített Magyarország, azóta ez évről évre kB csökken. Hát az én szemellenzőmmel valahogy nem ezt tapasztalom.

Ez elég általános kijelentés, kb megfoghatatlan. Lehet korrupt egy konkrét hivatal, egy cég, egy személy, de ezek szerint azt mondod, hogy az ország az, tehát te is, én is. Szerintem nem. Összességében nem mondanám annak. És ha elofordul is (mert hol nem) azért nem gondolnám ezt rosszabbnak, mint volt. A mélypont szerintem a 90-es évek volt. Az óta azért szerintem kerülnek ki a korrupt elemek a rendszerből. És külföldön is lehetne bőven hozni példákat. Viszont nagy kérdés az, hogy mi a korrupció.

Szerk:
- Nem csak ez a 2 véglet van.
- Nem Európa, hanem az eu orszagairol volt szó.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zsoltfree 2021.01.28. 23:01:31-kor.
Faxe
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2017.08.13. 19:51:39

2021.01.28. 22:52:29

Oké, ha nem fogadjuk el az ilyen bohócszervezetek véleményét, akkor te hova tennéd Magyarországot? Az antikorrupt országokhoz? Esetleg Európa legkevésbé korrupt országa? Tényleg érdekel mit gondolnak erről a Fidesz szavazók
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.01.28. 22:42:06

De most ehhez nem kell ez a lista, hogy érzékeld korrupt az egész ország.
Sőt a lista mellékes, mert mondjuk ha kicsit előrébb lennénk se lenne jobb.

Szemellenzősnek kell lenni ahhoz, hogy a korrupció minden szinten törtènő jelenlétét ne érzékeljük.
És ez még csak nem is kormányellenes dolog, mert ez az embereken múlik, rajtunk, mert korruptak voltunk 15-20 éve is.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.28. 22:33:52

csababarca írta:
2021.01.28. 22:15:53
zsoltfree írta:
2021.01.28. 22:08:16

Szóval a transparency International szerint az egyik legkorruptabbak vagyunk. Ah értem. Akkor biztos így van.
Jah azok csicskák, bohócszervezet.

De akkor kire hallgassunk a témában?
A szemünkre, fülünkre?
Akkor még hátrébb lennénk :lol:
Ez a szép. Amikor egy hálózat egyik tagja (ú. n. civil szervezet) kiad egy ilyen komoly nyilatkozatot, majd egy másik tagja (ú. n. független és objektív média) ezt azonnal lekozli és jönnek az emberek, hogy na már megint mekkora undorító ez a magyar kormány. És persze mi Fidesz szavazók vagyunk birkák, ha ebben a dologban azért némiképp ketelkedünk.

Ja, és ez is lol
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.01.28. 22:15:53

zsoltfree írta:
2021.01.28. 22:08:16

Szóval a transparency International szerint az egyik legkorruptabbak vagyunk. Ah értem. Akkor biztos így van.
Jah azok csicskák, bohócszervezet.

De akkor kire hallgassunk a témában?
A szemünkre, fülünkre?
Akkor még hátrébb lennénk :lol:
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.28. 22:08:16

Nero. írta:
2021.01.28. 19:15:57
https://444.hu/2021/01/28/magyarorszag- ... -az-eu-ban

Amiről tegnap beszéltünk
Szóval a transparency International szerint az egyik legkorruptabbak vagyunk. Ah értem. Akkor biztos így van.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.01.28. 22:05:27

Jaj de ne filmekkel példázzunk már:D
Ott persze hogy odavágnak:D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csababarca 2021.01.28. 22:13:38-kor.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.01.28. 21:51:55

davi10 írta:
2021.01.28. 21:35:12
Nero. írta:
2021.01.28. 21:29:08
A buta rendőröket azért nem olyan lehetetlen sarokba szorítani, de gépfegyveres katonákat senki nem fog dobálni.
Mondjuk ezért szerintem járna neked egy tasli, de az más téma.
Nagyrészük nem egy atomfizikus, de ami igazán dühítő hogy sokszor pl. játszák az eszüket ha valaki elfelejtett indexelni, de a romatelepre nem mernek bemenni még akkor se ha valami komoly balhé van.

Ettől függetlenül nem haragszom rájuk, az ilyen “A.C.A.B” féle “huligánokat” mindig kinevettem, valahol sajnálom is őket hiszen egy rendőr nem keres többet mint 250. És ugye mint korábban írtam pár évvel ezelőtt még kilóra meglehetett venni őket, tehát inkább zsebre dolgoztak mintsem hogy azzal legyenek elfoglalva, hogy rend legyen az utcán.

Nem vagyok rendőr ellenes, kifejezetten tetszik amikor látom hogy ilyen Dél/Közép Amerikai filmekben odavágnak a gengsztereknek elég rendesen. Csak nálunk fordítva van, inkább a kisemberrel erősködnek.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.28. 21:35:12

Nero. írta:
2021.01.28. 21:29:08
A buta rendőröket azért nem olyan lehetetlen sarokba szorítani, de gépfegyveres katonákat senki nem fog dobálni.
Mondjuk ezért szerintem járna neked egy tasli, de az más téma.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.01.28. 21:29:08

Illetve Orbán viszonylag hamar kapcsolt, látta hónapokkal ezelőtt hogy más országokban az emberek azonnal “felszólalnak” ha a szabadságukkal játszanak, ezért gyorsan kirendelte a katonákat a rendőrök mellé.

A buta rendőröket azért nem olyan lehetetlen sarokba szorítani, de gépfegyveres katonákat senki nem fog dobálni.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.28. 21:20:40

@Nero igen, nálunk a Fidesz-szavazó nyugdíjasok a legradikálisabbak és a legagresszívabbak. Azt hiszem a Vona fogalmazta meg még anno, hogy a világon mindenhol a fiatalok a radikálisak, nálunk a nyugdíjasok.

Hiába van "szabadidejük" a vendéglátósoknak, én se számítok semmi komolyra, mint pl. a hollandoknál volt.
De ha mégis lesz, akkor nagyon ügyesen kijátszotta már előre ezt a fidesz úgy, hogy le lehessen kommunikálni, hogy a mocskos szemét ellenzéki csőcseléknek már az emberélet se szent. Még mutatnak pár vágóképet FreeSZFE-s maszkos fiatalokról meg Gyurcsányról (mert nyilván ő is meg fog jelenni), és máris van mit nyomatni pár hétig.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.01.28. 20:37:12

Nero. írta:
2021.01.28. 19:56:48


LG: Meglepne ha tényleg lenne tüntetés. Olvasgattam Gödény csoportját ott mindig több ezer ember írta, hogy na majd kimegyünk az utcára ez meg az lesz, aztán végül kiment 3 ember. Valamiről YouTube videót csinálni/leírni a Facebookon és élesben megtenni 2 különböző kávéház. Én is magyar vagyok, nem fogom a fajtámat szidni, de nem a bátorságunkról vagyunk híresek. Meglepne ha a nép olyan agresszívan merne fellépni mint mondjuk Hollandiában, Angliában, Amerikában, Albánia, Olaszország stb. stb.
Vicces amikor ilyen 40-50 éves, nem éppen kisportolt emberek írják a facebookon hogy majd ők kimennek a Kossuth térre és így úgy pofán vágják a rendőrt :D Persze

Én is csak itt ugatok
Pedig ez a történelmünk során nem volt mindig így, sőt, de igen, sajnos mára eléggé sikerült megtörni minket. De nem csak minket. Írtam már korábban, hogy én Szlovákiában lakok, és itt is van ám minden, elképesztő korrupciós botrányok, a maffia keze még mindig a legfelsőbb körökig elér. Most a covid alatt itt még nagyobb disznóságokat nyomtak le az emberek torkán, még szigorúbb korlátozások, 2x egész országos tesztelés. Ennek ellenére a járványhelyzettel ősszel és télen semmivel sem volt jobb, mint Magyarországon, sőt, volt olyan időszak, hogy jelentősen rosszabb volt, ennyit érnek ezek a gyökérségek, a vírus ugyanúgy terjed, de cserébe a pánikkeltéssel és az emberek stresszben tartásával, a gazdaság tönkretevésével, az egészségügyi dolgozók felesleges leterhelésével orbitális károkat okoznak, sokkal nagyobbakat, mint amit a vírus alapvetően okozott volna. Ennek ellenére itt sincs semmi 1-2 gyenge erőtlen megmozduláson kívül, pedig itt a kormánynak nincsenek olyan fanatikus hívei, mint pl. Orbánnak, sőt az emberek nagy része már utálja őket, statisztikák is mutatják, hogy a népszerűségük a béka segge alatt van, de még is simán hatalmon maradhatnak, és folytathatják az ország tönkretételét. :cry:

Talán az előző rendszer alatt törhetett el valami a térség lakosaiban. A rendszerváltás sajnos igazi áttörést nem hozott, ugyanaz a befásult mentalitás maradt. A fiatalok egy darabig lázadnak, de aztán vagy belerohadnak ők is ebbe az egészbe, vagy külföldre mennek. Komoly fordulat kellene, ha akarunk valamit. [-o<
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.01.28. 19:56:48

Mondjuk annyit javult hogy ugye a közúti rendőrt ma már nem tudod lerendezni egy tízezressel mint mondjuk 10-15 éve, illetve a hálapénz nevezetű nem tudom minek is vége elvileg mostantól

LG: Meglepne ha tényleg lenne tüntetés. Olvasgattam Gödény csoportját ott mindig több ezer ember írta, hogy na majd kimegyünk az utcára ez meg az lesz, aztán végül kiment 3 ember. Valamiről YouTube videót csinálni/leírni a Facebookon és élesben megtenni 2 különböző kávéház. Én is magyar vagyok, nem fogom a fajtámat szidni, de nem a bátorságunkról vagyunk híresek. Meglepne ha a nép olyan agresszívan merne fellépni mint mondjuk Hollandiában, Angliában, Amerikában, Albánia, Olaszország stb. stb.
Vicces amikor ilyen 40-50 éves, nem éppen kisportolt emberek írják a facebookon hogy majd ők kimennek a Kossuth térre és így úgy pofán vágják a rendőrt :D Persze

Én is csak itt ugatok
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.01.28. 19:51:09

https://www.youtube.com/watch?v=TBJjUietPDs

Hajrá! Tényleg nagyon ideje lenne már, hogy az emberek felébredjenek, és véget vessenek ennek az elképesztő őrültségnek.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.28. 19:40:31

Nero. írta:
2021.01.28. 19:15:57
https://444.hu/2021/01/28/magyarorszag- ... -az-eu-ban

Amiről tegnap beszéltünk
Nekem ez a középmezőny amúgy egy pozitív meglepetés az elmúlt évek után. :D
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.01.28. 19:15:57

“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.28. 15:23:51

Szerintem az a kulcs, amit nem győzök hangsúlyozni, hogy megfelelő kritikával kell olvasni mindent. Ahol például hivatkoznak valamire/valakire, de nincs konkrét forrásmegjelölés a cikkben (lásd Origó rendszeresen), ott élből fenntartással kezelek minden amit olvasok, teljesen mindegy melyik portál.
Jobb, bal, meg oldal nélküli médiák is egyaránt néha hatalmas baromságokat tudnak lehozni. A magyar és amerikai média helyzete például ilyen szempontból kifejezetten szomorú, a többire nem nagyon van rálátásom.

Itthon az egyik fele konkrétan kormányszócsőként üzemel (all hail the kesma), a másik fele pedig túlságosan erőteljesen áll be az "ellenzéki" vonalba. Én személy szerint alapból ezért olvasok már csak hvg-t. Az ottani cikkek azért általában sokkal alaposabbak, a fizetős részen lévő cikkek kifejezetten magas minőséget képviselnek. Hazugságon még sosem kaptam őket, néhány elfogult cikk ott is előfordul néha, de arányaiban a legkorrektebbnek tartom őket.
Amerikában meg a két pártnak van túlságosan nagy gazdasági és politikai befolyása mindenre, elképesztően egészségtelen mértékben.

Azt pedig senki se felejtse el, hogy természetes az aktuális kormány kritikája. Jelenleg az ellenzéknek kb. semmi beleszólása nincs semmibe, nemhogy döntési joga. :D Az országot és embereket érintő döntéseket a kormány hozza, az Ő kezükben van a hatalom, így Őket lehet kritizálni. Az ellenzéken elég kevés fogás marad emiatt, bár hozzáteszem ha van akkor általában megkapják ők is. Lásd az Orosz pénzen magánrepülőző jobbikos képviselő, a bkk-n nyerő offsore cég, stb.

A jelenlegi kormány intézkezdéseknek pedig sajnos a jelentős többsége eléggé megkérdőjelezhető. Sajnos a legtöbbször még a tényleg jó, hasznos és elismerendő kezdeményezéseiket sem képesek megvalósítani anélkül, hogy ne saját maguknak kezdvezzenek.
Egy nagyon jó aktuális példa a módszertani központok létrehozása a három látványcsapatsportban – a foci mellett a kézilabdában és a kosárlabdában –. Az alap elgondolás szerintem teljesen jó lenne, és még szakmai berkekben is hiányolják régóta az országos szakmai koncepció, stb. kiépítését. Tökre lehetne örülni neki, egy jó irányvonal, támogatható lehetne, erre hogyan valósítja meg a kormány?
"Hungarikum a módszertani központnak kijelölt akadémiák kiválasztása, hiszen az eljárás nem volt nyilvános, még a szakszövetségeket sem vonták be. A központokat a kormány (Orbán Viktor s.k., miniszterelnök) jelöli ki a sportért felelős miniszter javaslatára." A szerződések, pénzügyi keret tikosítva, a szakmai társadalmat abszolút kihagyva történik valami megint, tehát transzparenciát teljesen mellőzve.
Ilyen esetben pedig jogos a kritika, mert 2021-ben egy nem diktatúrában nem így kellene működjenek a dolgok.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2021.01.28. 10:29:19

gránit írta:
2021.01.27. 23:56:44
Nekem az elsődleges problémám az volt ezzel a 444-féle vonallal, amíg olvastam ezeket, hogy bár feszegettek fontos témákat, mindig csak valami ellen tudtak kiállni, előmozdítani viszont nem tudtak folyamatokat. Konkrét példa: Ausztriában például sok olvasott hírportál időről időre beáll egyes kezdeményezések mögé, ilyen volt például a szórakozóhelyeken való dohányzás korlátozásáról/tiltásáról szóló kezdeményezés, mivel a passzív dohányzás elképesztő méreteket ölt az országban. Egyes hírportálok pedig simán beálltak az aláírásgyűjtés megsegítésébe, pedig egy politikai párt kezdeményezte a dolgot, így ott egy-egy kezdeményezéshez milliós nagyságrendű aláírás gyűlik össze időről időre. Amit értékesnek, fontosnak találnak, azt nem átallanak segíteni, akkor sem, ha az egy konkrét politikai párthoz köthető. Magyarországon szerintem túl lett tolva a mesterséges semlegesség, és az emberek már nem mernek egy az egyben beállni valami mögé, mert rettegnek attól, hogy ha az adott ügy bukik, akkor buknak vele együtt ők is. Ez a fajta opportunizmus és erőltetett semlegesség elég nagy gátja a közélet fejlődésének és az adott társadalom haladásának. A 444-féle portálok meg mindig csak valami ellen tudnak kiállni, ami önmagában nagyon fontos, csak nem elégséges.
Oké, de most annyit tudok, hogy az osztrák lapok jobbak... Ami kritikát felhoztok a 444-el szemben az igaz az összes ilyenre (nevezzük kormánykritikus lapoknak). A kormánypárti lapoknál többnyire inverz van, tehát a kormány bármit csinál az jó, ők sem kérik számon a sajátjaikat.

Félreértés ne essék, értem a kritikákat, amiket megfogalmaztok, sőt mi több egyet is értek, amire utalni szeretnék az az, hogy sajnos rz mindenkire ráhúzható.

Ha nekem kéne megfogalmaznom, hogy miért kap annyi kritikát a 444, akkor inkább az lenne, hogy ugyanazok melett, vagy ellen áll ki mint egy telex, vagy HVG, viszont a cikkek formailag rövidebbek, a megfogalmazás egyszerűbb, de inkább bugyutább. Képesek 10 mondantban állást foglalni nagyon fajsúlyos kérdésekben, ami rontja az ázsiót, hiszen mások akár több oldalt szentelnek ugyanannak a kérdésnek. Sokszor az az érzésem, hogy terjedelmesebb kommentek születnek a témába egy fórumon, vagy facebookon mint a cikk ami a kommentet szülte. Ez valahol szerintem nem normális.

Végsősoron azt gondolom nem létezik jó vagy rossz újság, csak azon múlik Te hogyan "használod". Nem bánom hogy gondolatokat ébresztenek, mert van hogy egyetértek, van hogy nem. Viszont az emberek az utóbbi időben úgy múködnek, hogy ha valamivel, vagy valakivel nem értenek egyet, azt lehülyézik és nem foglalkoznak vele többé. Azokat a lapokat keresik ahol a tartalom legmagasabb százalékával egyetértenek, véletlenül sem szeretnének ellentétes véleménnyel tallákozni. Ez az attitűd vezet odáig, hogy átadják magukat az adott lapnak és végül nem egyetértenek azzal amit írnak, hanem a lap határozza majd meg hogy mivel értenek egyet.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.28. 09:35:05

gránit írta:
2021.01.27. 23:56:44
Varatrix írta:
2021.01.25. 10:08:28
Ezt én is adom ezt a gondolatmenetet. Ha mondjuk fikáznák a kormányt, de mondjuk a jó intézkedéseket is ugyanilyen módon leírnák, és akár annak tudnának örülni, akkor nem lenne feltűnő. Viszont az azért mindenképp érdekes, hogy ez a kormány eddig csak rosszat csinált. De tényleg, bármit is csináltak, az rossz. Az elmúlt 11 évben. Mindig, tehát semmi jót. Azért egy kicsit sem érdekes ez? Aztán az ember ha nem olvas ilyen médiát pár hétig, hónapig, hanem csak él, és megy jobbra-balra, és szétnéz, akkor nem pont azt látja, hogy minden rossz. Persze fikázni egyszerűbb, és arra mindig tömegesen van igény, mert nagyon sok embernél rájátszhatnak arra az igényére, hogy az egész életükért a kormány a hibás. És egyébként nem lennék meggyőződve arról, hogy ha holnap az ellenzék kerülne hatalomra, akkor nem pont ugyanígy fikáznák az új hatalmat (bár itt nem lenne egységes front a telex-444-24.hu-hvg tengely). Ez viszont veszélyes, mert most az embereket elég magas fokon felhergelték már, és simán lehet az is, hogy már mondjuk többen szavaznának a jelenlegi kormány ellen, mint mellett, viszont egyik média sem számol azzal, hogy mi lesz akkor, ha majd ők lesznek ott a fazék közelében. Persze ízelítőt lehet látni, mert sok új polgi és városvezetés lett ellenzéki az elmúlt 2 évben, és azokat azért meg lehet nézni milyenek. Oké, lehet, hogy a jelenlegi hatalom nem hibátlan. És oké, váltsuk le, ha van jobb (ha van jobb, az engem mindig érdekel). Viszont a jobb az nem egyenlő azzal, hogy váltsuk le a másik bandára. Egy extrém példa, de mondjuk volt itt tanácsköztársaság, vagy szocializmus is. Ezek is mások voltak. De nevezhető jobbnak? Koromból adódóan sajnos vagy nem sajnos, én szavazókorú voltam a 2010 előtti kormányok alatt is, és azt nem szeretném vissza, mert akkor nem az volt a legnagyobb bajom az életemben, hogy freeszfe, meg netadó, meg hogy ez meg az épült... Egészen más világ volt az, és köszönöm, de abból nem szeretnék még egyszer. És itt ne az öszödi beszédre gondoljunk. Szvsz akkor Ferinek ez a malőrje csak elterelte a figyelmet a többi balhéjáról, ami sokkal vérlázítóbb volt mint most bármelyik kormány közeli ügy, de persze ma már ez rég volt és egyszerűbb Feri legnagyobb hibájának ezt a szenvedélyes igazságbeszédének nevezni, pedig volna még mire emlékezni bőven.

A balos vonalad is érdekes. Tényleg nem balos médiák ezek, és nem is tudnék hirtelen megnevezni balos médiát így hirtelen. Most az ellenzéknek ez a média rendszer nagyon kedvező, mert bár nem az ő házi médiájuk, de az ellenségem ellensége az én barátom elv miatt, most ezeket a politikusokat tolják előre, és hatékonyabban mint a kormány oldal, szóval az ellenzéknek ez a helyzet jó. Viszont ha kormányozni kellene akkor kíváncsian nézném hogy meddig állnának be mögéjük még... Karácsony pl jó példa. Geri minden második posztjából kb hír lesz több más sajtóban is, míg a hibáiból talán valami átformált sima címes cikket csinálnak, nyilvánvalóan facebook megosztás nélkül.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2021.01.27. 23:56:44

Varatrix írta:
2021.01.25. 10:08:28
Nekem az elsődleges problémám az volt ezzel a 444-féle vonallal, amíg olvastam ezeket, hogy bár feszegettek fontos témákat, mindig csak valami ellen tudtak kiállni, előmozdítani viszont nem tudtak folyamatokat. Konkrét példa: Ausztriában például sok olvasott hírportál időről időre beáll egyes kezdeményezések mögé, ilyen volt például a szórakozóhelyeken való dohányzás korlátozásáról/tiltásáról szóló kezdeményezés, mivel a passzív dohányzás elképesztő méreteket ölt az országban. Egyes hírportálok pedig simán beálltak az aláírásgyűjtés megsegítésébe, pedig egy politikai párt kezdeményezte a dolgot, így ott egy-egy kezdeményezéshez milliós nagyságrendű aláírás gyűlik össze időről időre. Amit értékesnek, fontosnak találnak, azt nem átallanak segíteni, akkor sem, ha az egy konkrét politikai párthoz köthető. Magyarországon szerintem túl lett tolva a mesterséges semlegesség, és az emberek már nem mernek egy az egyben beállni valami mögé, mert rettegnek attól, hogy ha az adott ügy bukik, akkor buknak vele együtt ők is. Ez a fajta opportunizmus és erőltetett semlegesség elég nagy gátja a közélet fejlődésének és az adott társadalom haladásának. A 444-féle portálok meg mindig csak valami ellen tudnak kiállni, ami önmagában nagyon fontos, csak nem elégséges.

A közéleti újságírás elbulvárosodása is nagy probléma, A dilis politikusokat sem azért cikizik, amiért lehetne és kellene, hanem inkább bulvártémák gyanánt. Trumppal kapcsolatban ezt már kifejtettem, arról, hogy már a járvány előtt is tarthatatlan volt a for-profit egészségügy mellett való kardoskodás - amit a járvány igazolt, hogy teljesen működésképtelen, az USA szív is emiatt rendesen -, szinte szó sem esett a mainstream médiában, de a Stormy Daniels-szel és különböző hölgyekkel való afférjaival bezzeg tele volt az önmagát közéletinek gondoló, valójában bulvármédia.

De ott volt Salvini, akinek számos ostoba húzása volt, az a kormány például durván oltásellenes volt, amit az idő igazolt, hogy totális katasztrófa. Elég nagy utat járt be a gyógyszeriparhoz való hozzáállás az elmúlt években, Svájcban például már komolyan felmerült, hogy a nagy gyógyszercégekben legyen társadalmi részesedés, hogy a társadalmi érdekeket, prioritásokat közvetlenül lehessen érvényesíteni. Most például probléma, hogy lassan haladnak az oltóanyag gyártásával, és ilyenkor jönne jól, ha a társadalmi érdekeknek lenne a cégen belül egy képviselete, jelenléte az igazgatótanácsban, magyarán legyen társadalmi részesedés a gyógyszeriparban, hogy a társadalom számára éppen fontos prioritásokat előbbre tudják helyezni. Ilyen komoly állásfoglalások gazdaságpolitikai dilemmák és paradigmaváltások terén még a nyugati újságírásban is csak a kattintások tekintetében "másodvonalbeli" portálokon jelennek meg, a mainstream ott is teljesen el van bulvárosodva, csak az a különbség, hogy olykor egyes kezdeményezések mögé be tudnak állni és támogatják is azokat.

Ezért nem is helyes, amikor ezeket a felszínes portálokat "baloldalinak" titulálják, mert ezek nem baloldaliak, legfeljebb a jobbereket is cikizik. Baloldali/progresszív tartalmat, amíg olvastam ezeket, nagyítóval sem találtam bennük. Ez persze az egész közép-kelet-európai térségre igaz, hogy a létező baloldal a térségben nagyon szégyenlőssé és csendessé vált - talán Szlovénia kivétel -, a mainstream újságírásban gyakorlatilag alig-alig van jelen. Míg nyugatabbra a fent említett kezdeményezésekhez hasonlók folyamatosan napirenden vannak és valósulnak meg, lásd a berlini albérletplafont. Egy 444-féle portál egy ehhez hasonló szabályozásnak a töredékén már őrjöngene. Vagy éppen elhallgatná. A XIX. kerületi közösségi költségvetésről például írtak Ausztriában, de Magyarországon nem. Egyes botrányok, főleg korrupciós ügyek ellen ki tudnak állni, ami nagyon szép és jó, de a nagy képet tekintve ezek a felületes portálok a status quo-nak kedveznek.
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.27. 22:49:26

csababarca írta:
2021.01.27. 22:37:48
zsoltfree írta:
2021.01.27. 21:38:22

Lol, oda sokat jártam udvarolni 😂 igen az a környéken tényleg menő (újhartyán is).

Keszin drága a telek. 20 az alja ha jól tudom. Én attól kicsit messzebb, Veresegyház, Őrbottyán részt néztem, de utóbbinál kajak az volt a tapasztalat, hogy szép új házak, és hozzá földút. Wtf. Én egy nagyon messzi és eldugott faluból származok, de ott mióta élek mindig is volt aszfalt, pedig az egyik legszegenyebb megye.
És azt hittük mi is, hogy olcsóság lesz az ingatlan piacon, de nem igazán tapasztaltam ilyet. Némileg volt kis áresés, de inkább csak kivárt a piac, ezt hozzáértőktől olvastam is, de tényleg a tapasztalat is ez.
na akkor még lehet ismerhetem is az illetőt:D

jaja újhartyán is jó, csak ott alig van eladó telek, ha van is marha drága ugyanúgy, mint Dabason.

egyébként ezeken az újonnan kiépülő részeken nálunk is földút van sok helyen, jó esetben murva.
aztán idővel leaszfaltozzák, csak bírd kivárni:D

mondjuk ősszel pont nagy hőbörgés volt, mert egy ilyen új negyed konkrétan víz alá került, autókkal nem lehetett kijönni a házakból, mert az utat nem lehetett látni...durva.

itt vidéken semmi visszaesés nem volt, épülnek a 40-60 nm-es társasházi lakások, 50 millió az alja.
mázlival 40ért tudsz venni esetleg.
és viszik mint a cukrot, nem győzik őket építeni:D

lenne felesleges 200 millám felépítenék 7-8 ilyet, eladnám 50ért őket, aztán a haszont köszöntem szépen.


Egyébként full vakon tapogatózunk, én hónapok óta bújom a netet, de még mindig azt sem tudom mi van.
Pl lehet vennénk készen terveket, barátnőm lengyel, és talált egy szimpatikus oldalt.
De gondolom azokkal itthon kitörölhetjük a seggünket.
Az oldalukon nagyon jó képek vannak, méretekről is stb, lehet azt kéne hogy elmenni egy építésztervezőhöz (ha így hívják aki rajzolja ezeket), hogy ilyet szeretnénk, talán megoldja.
Nem tudom hogy működik ez sem.
na akkor még lehet ismerhetem is az illetőt:D - inkább beszéljük politikáról 😂 (amúgy ott legendásan fix Fideszes polgi van, ha jól emlékszem)

Amúgy Pesten is hihetetlen mennyi lakópark épül. És a legkisebb lakás is embertelen pénzbe kerül, de nőnek ki a földből mint a gomba. Frankón ranezek egy ilyen haztombre, és realizálódik, hogy vagy 100 lakás elkelt legkevesebb 40 milliós áron, de simán vannak akik másfél vagy kétszer ennyiért vettek nem házat, egy másfél szobás vagy csak egy 1 szobás lakást.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.01.27. 22:37:48

zsoltfree írta:
2021.01.27. 21:38:22

Lol, oda sokat jártam udvarolni 😂 igen az a környéken tényleg menő (újhartyán is).

Keszin drága a telek. 20 az alja ha jól tudom. Én attól kicsit messzebb, Veresegyház, Őrbottyán részt néztem, de utóbbinál kajak az volt a tapasztalat, hogy szép új házak, és hozzá földút. Wtf. Én egy nagyon messzi és eldugott faluból származok, de ott mióta élek mindig is volt aszfalt, pedig az egyik legszegenyebb megye.
És azt hittük mi is, hogy olcsóság lesz az ingatlan piacon, de nem igazán tapasztaltam ilyet. Némileg volt kis áresés, de inkább csak kivárt a piac, ezt hozzáértőktől olvastam is, de tényleg a tapasztalat is ez.
na akkor még lehet ismerhetem is az illetőt:D

jaja újhartyán is jó, csak ott alig van eladó telek, ha van is marha drága ugyanúgy, mint Dabason.

egyébként ezeken az újonnan kiépülő részeken nálunk is földút van sok helyen, jó esetben murva.
aztán idővel leaszfaltozzák, csak bírd kivárni:D

mondjuk ősszel pont nagy hőbörgés volt, mert egy ilyen új negyed konkrétan víz alá került, autókkal nem lehetett kijönni a házakból, mert az utat nem lehetett látni...durva.

itt vidéken semmi visszaesés nem volt, épülnek a 40-60 nm-es társasházi lakások, 50 millió az alja.
mázlival 40ért tudsz venni esetleg.
és viszik mint a cukrot, nem győzik őket építeni:D

lenne felesleges 200 millám felépítenék 7-8 ilyet, eladnám 50ért őket, aztán a haszont köszöntem szépen.


Egyébként full vakon tapogatózunk, én hónapok óta bújom a netet, de még mindig azt sem tudom mi van.
Pl lehet vennénk készen terveket, barátnőm lengyel, és talált egy szimpatikus oldalt.
De gondolom azokkal itthon kitörölhetjük a seggünket.
Az oldalukon nagyon jó képek vannak, méretekről is stb, lehet azt kéne hogy elmenni egy építésztervezőhöz (ha így hívják aki rajzolja ezeket), hogy ilyet szeretnénk, talán megoldja.
Nem tudom hogy működik ez sem.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.27. 21:38:22

csababarca írta:
2021.01.27. 21:06:08
zsoltfree írta:
2021.01.27. 20:32:55


Akkor még egy felmondattal odébb terelve. Publikus, hogy merre laksz? Esetleg Pest megyén belül szerinted/szerintetek merre lehet érdemes kikoltozni / építkezni? Inkább észak lenne a preferált, mint dél. A nagyon fancy és drága települések kizarva, de nem szeretném, ha lepukkant cigo falu lenne. Egy arany közép út érdekelne. Pár települést néztem, de hihetetlen, hogy Pest megyében sok helyen az aszfaltozott út extra.
Szóval esetleg valakinek ötlete, tapasztalata, hogy hová, vagy hová ne?
Láthatod a tartózkodási helyemnél:)

Ez Délen van. Kocsival hamar BP-n van az ember, 45-50 perc az Árpád-híd is, de busszal halál, másfél óra kb oda eljutni. (azért mondom ezt, mert barátnőm ott dolgozik, és ezért akarna közelebb menni)
Na most itt a déli területen kb Dabas az egyetlen élhető település, itt élek 30 éve, úgyhogy ismerem a környéket jól.

Amit néztünk még az Szada, mert onnan kocsival nekem is 45 perc, neki 30 a munkahely, jó kompromisszum.
Lenne.
De ott meg 20 millió egy telek alsóhangon.

Északabbra nem nézegettem, talán Budakalász, Dunakeszi még érdekes lehet neked, bár már az előbbi is összenőtt szinte Budapesttel, és szerintem ott is őrült árak vannak.

Nagyon nehéz nekünk is, hogy milyen telket vegyünk és hol. Azért már ez is nagy összeg (10-12 millió amit szánunk rá max), nem akarjuk elkapkodni.
Lol, oda sokat jártam udvarolni 😂 igen az a környéken tényleg menő (újhartyán is).

Keszin drága a telek. 20 az alja ha jól tudom. Én attól kicsit messzebb, Veresegyház, Őrbottyán részt néztem, de utóbbinál kajak az volt a tapasztalat, hogy szép új házak, és hozzá földút. Wtf. Én egy nagyon messzi és eldugott faluból származok, de ott mióta élek mindig is volt aszfalt, pedig az egyik legszegenyebb megye. Itt komplett nagy házat kapsz annyiért, mint Pest megyében egy telket, út nélkül... Vicc. Egyébként mi is 20 alatt keresnénk telket, jó lenne inkább 15ert. Nem tudom mennyibe kerülne az a pár km aszfalt, de hogy 2021 re ezt a szintet a polgiknak nem sikerült megugrani...

És azt hittük mi is, hogy olcsóság lesz az ingatlan piacon, de nem igazán tapasztaltam ilyet. Némileg volt kis áresés, de inkább csak kivárt a piac, ezt hozzáértőktől olvastam is, de tényleg a tapasztalat is ez.
Válasz küldése