Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.02.01. 11:04:44

Elnézést, téma váltás.
Legutóbb valaki küldött oscaros diversity őrültséget amiről jót beszélgettünk, most van game industryból hasonló.

https://www.ign.com/articles/activision ... le-afl-cio

Számomra felfoghatatlan hogy ennyire nyomják ezt a témát, és ezzel egyáltalán foglalkozni kell. Már elmondtam a véleményem, nem ragozom túl, de kíváncsian várom hogy hol üti még fel a fejét.
Én ilyeneket tudok elképzelni a jövőben pl fehér normális jelentkezőket azért nem vesznek fel pl egyetemre mert már megvan a kvóta fehérre, és már kisebbséget kell felvenni. Aztán így jártál. Még pár év és munkavállalás, oktatás, adó? ki tudja miben fog szívni aki "átlagos". De vannak tippjeim: mondjuk legyél nyíltan bi twitteren, és akkor már jó vagy és nem vagy gonosz rossz fehér átlag állat, közben meg nyugodtan csajozhatsz. Aztán persze, mondjuk azt hogy ez semmi, ez megkerülhető, ez nem ügy. De attól félek az lesz.
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.01. 10:59:36

Atlantis írta:
2021.01.31. 23:19:45

Mert ez a középosztály a legveszélyesebb egy kormányzat számára. Mert nekik van elég egzisztánciájuk, hogy ne kelljen másoktól függeniuk közvetlenül legalábbis, így képeseks arra, hogy egyet hátrealépve tekintesenek a dolgokra és meglássanak olyat is amit nem kellene. Majd ezek után akár valódi szervezkezésedkbe foghassanak a hatalom ellen. Ezt ha ez legbontják tudatosan és kicserélik egy műveletlen, képzetlen leszakadó és lemaradó közegre, akik ezáltak a komrány kiszolgáltatottjái lesznek a minimálbéren keresztül, meg közmunkával. Na pontosan ez az a réteg akikre nekik szükségük van. Őket lesz könnyű irányítani egy a választás előtt 2 héttel bejelentett 10%-os béremeléssel! Vagy Mondjuk egy egyszer 13. havi fizetés bevezetéséev, stb.
(és ez nem csak mostani kormámy célja, a történelem folyamán rengeteg ilyet láttunk, csk kicsit máskétt más rétegekkel.)
Ez olyan szintű konteó, mint ha a "chemtrailt" beszoroznád a "kinaivakcinákchipettartalmaznak".
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.31. 23:19:45

recrea írta:
2021.01.31. 21:38:40
Bocsánat, nemcsak a szociális juttatásra gondoltam, hanem a jóléti juttatásokra, aminek egy szűk rétege a szociális juttatás. Vallás, sport, kultúra is ide tartozik, sok pénzt csesznek rá el arányában. Szociális védőháló szerintem sincs ebben az országban, ebben egyetértek Veled.

Mindig örök dilemma volt egy törzs vezetői életében a zsákmány felosztása és maximalizálása: ha nem adsz többet a legjobb vadászoknak, akkor csökken a hús mennyisége, amit kiosztani lehet. Ha nem kap elegendő élelmet a gyengébb többség, akkor csökken a hosszabbtávú túlélés esélye. Manapság az ősi vita a történelmi jobb és baloldal viszonyában él tovább.

Ha hagyjuk elszegényedni és elbutulni a leszakadókat, akkor egyre kisebb az esélyük felzárkózni. Itthon nincs középosztály, egyszerűen eltűnt az évek alatt és a világon a legalacsonyabb jövedelműek körében a legmagasabb a népszaporulat (vagyis rohamosan fog nőni itthon a c-ok száma). A maradék középosztály épp most szegényedik el vagy fog, ha vége a moratóriumnak. Ha nem kezdődik meg egy értelmes felzárkóztatás, egy elbutult rész fogja alkotni a többséget és lehúzza az országot magával. Ha a legjobb vadászoknak nem adod meg, ami a képességeikkel arányos, elhagyják az országot. Ugyanoda jutunk. Középutat kell megtalálnia az országnak, most elindultunk egy szélsőséges irányába, ami hosszútávon az első verziót fogja okozni. Sajnos ezt torzítja, h a szavazást is meg kell nyerni, jót nem tudnak mindenkivel tenni.
Mert ez a középosztály a legveszélyesebb egy kormányzat számára. Mert nekik van elég egzisztánciájuk, hogy ne kelljen másoktól függeniuk közvetlenül legalábbis, így képeseks arra, hogy egyet hátrealépve tekintesenek a dolgokra és meglássanak olyat is amit nem kellene. Majd ezek után akár valódi szervezkezésedkbe foghassanak a hatalom ellen. Ezt ha ez legbontják tudatosan és kicserélik egy műveletlen, képzetlen leszakadó és lemaradó közegre, akik ezáltak a komrány kiszolgáltatottjái lesznek a minimálbéren keresztül, meg közmunkával. Na pontosan ez az a réteg akikre nekik szükségük van. Őket lesz könnyű irányítani egy a választás előtt 2 héttel bejelentett 10%-os béremeléssel! Vagy Mondjuk egy egyszer 13. havi fizetés bevezetéséev, stb.
(és ez nem csak mostani kormámy célja, a történelem folyamán rengeteg ilyet láttunk, csk kicsit máskétt más rétegekkel.)
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.01.31. 21:38:40

Bocsánat, nemcsak a szociális juttatásra gondoltam, hanem a jóléti juttatásokra, aminek egy szűk rétege a szociális juttatás. Vallás, sport, kultúra is ide tartozik, sok pénzt csesznek rá el arányában. Szociális védőháló szerintem sincs ebben az országban, ebben egyetértek Veled.

Mindig örök dilemma volt egy törzs vezetői életében a zsákmány felosztása és maximalizálása: ha nem adsz többet a legjobb vadászoknak, akkor csökken a hús mennyisége, amit kiosztani lehet. Ha nem kap elegendő élelmet a gyengébb többség, akkor csökken a hosszabbtávú túlélés esélye. Manapság az ősi vita a történelmi jobb és baloldal viszonyában él tovább.

Ha hagyjuk elszegényedni és elbutulni a leszakadókat, akkor egyre kisebb az esélyük felzárkózni. Itthon nincs középosztály, egyszerűen eltűnt az évek alatt és a világon a legalacsonyabb jövedelműek körében a legmagasabb a népszaporulat (vagyis rohamosan fog nőni itthon a c-ok száma). A maradék középosztály épp most szegényedik el vagy fog, ha vége a moratóriumnak. Ha nem kezdődik meg egy értelmes felzárkóztatás, egy elbutult rész fogja alkotni a többséget és lehúzza az országot magával. Ha a legjobb vadászoknak nem adod meg, ami a képességeikkel arányos, elhagyják az országot. Ugyanoda jutunk. Középutat kell megtalálnia az országnak, most elindultunk egy szélsőséges irányába, ami hosszútávon az első verziót fogja okozni. Sajnos ezt torzítja, h a szavazást is meg kell nyerni, jót nem tudnak mindenkivel tenni.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.01.31. 19:25:52

recrea írta:
2021.01.31. 16:41:18

CSOK, babaváró, ingyenes egészségügy, ingyenes oktatás, segélyek, felosztó-kirovó nyugdíjrendszer, gyógyszerek állami támogatása...így hirtelen.
Köszi! A szociálpolitika nem ismeri az ingyenességet, mert nem ingyen van, (there is no free lunch) mert járulékokból és adókból finanszirozzák,azaz valakinek pénzbe kerül. A nagy rendszerek a szolidaritás eszményére épülnek és nem a piaci mechanizmusra. A csok a középosztályt hivatott támogatni, más kérdés, hogy inkább az elit(társpol értelemben) az igazi haszonélvezője. Érdemes megnézni az 1993/III.tv a köznyelvben csak szoc. törvényt, főleg a pénzbeli ellátásokat, hogy mennyire bőkezűek. Magyarországon amúgy kb. egyetlen univerzális pénzbeli ellátás van, az a csp, amelyet kb 2009 óta nem emeltek...
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.01.31. 16:41:18

Cseri írta:
2021.01.31. 15:31:03
recrea írta:
2021.01.31. 12:42:04
Az egyik legundorítóbb, legfeltűnőbb, legegyértelműbb tény, hogy nem költenek az oktatásra, elbutítják az országot, akarattal. Helyette a pénzt kiszórják szociális juttatásokra. Teljesen elképesztő, vérlázító...ha valaki ezt nem látja, azon nem lehet segíteni.
Minden tiszteletem a pedagógusoké, le a kalappal.
Szociális szakemberként tevékenykedem, így érdekel, hogy a fidesz, milyen szociális juttatásokra szórja a pénzt? Azon kívül, hogy próbálja áttolni az egyházaknak az ellátórendszert...
CSOK, babaváró, ingyenes egészségügy, ingyenes oktatás, segélyek, felosztó-kirovó nyugdíjrendszer, gyógyszerek állami támogatása...így hirtelen. Le kell tölteni az állami költségvetést és meg kell nézni a gazdasági intézkedések és a szociális intézkedésekre elköltött pénz arányát.

Az elüldözött Bokros Lajos felismerte, h becsődöl az ország, ha nem lépnek gyorsan, és kőkemény megszorító csomagot dobott be 95-ben, ki is verte a biztosítékot a népnél. Állítom, ha azt végigverik, akkor ma Ausztria keleti részének a szintjén lenne ez az ország. Nem kellett a magyarnak, mert csak az orráig lát, a kormány pedig “nem teheti meg”, mert ebben az országban nem a gazdasági döntések alapján szavaz az ember fia, hanem szociális alapon, tehát arra, aki krumplit oszt, aki Erzsébet utalványt oszt és 1,4%-kal emeli a nyugdíjakat. Meg az alapján, amit a tv mond. Mi van?!

Pillantsatok már rá Bokros önéletrajzára, h hol és kik alkalmazták a fickót, nem épp a sarki fűszeres vezetője volt. Hozza képest Matolcsy általános iskolai matektanár.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.01.31. 15:31:03

recrea írta:
2021.01.31. 12:42:04
Az egyik legundorítóbb, legfeltűnőbb, legegyértelműbb tény, hogy nem költenek az oktatásra, elbutítják az országot, akarattal. Helyette a pénzt kiszórják szociális juttatásokra. Teljesen elképesztő, vérlázító...ha valaki ezt nem látja, azon nem lehet segíteni.
Minden tiszteletem a pedagógusoké, le a kalappal.
Szociális szakemberként tevékenykedem, így érdekel, hogy a fidesz, milyen szociális juttatásokra szórja a pénzt? Azon kívül, hogy próbálja áttolni az egyházaknak az ellátórendszert...
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Faxe
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2017.08.13. 19:51:39

2021.01.31. 14:34:45

ntibi67 írta:
2021.01.31. 12:10:00
LG írta:
2021.01.31. 11:17:02
Pedagógusbérek:
Szlovákiában kezdő pedagógus kap 720 eurót, a mai árfolyamon 257 354,60 forint. Év végén vizsga, ha sikeres, már 800 euró kerül kereshet. Egy ismerősöm 3 év után kapott nettó 900 eurót, 5 év alatt simán 1000 fölé lehet menni atesztációval.

És ez Szlovákia, nem Nyugat. De tudom, tudom, Gyurcsányék tették tönkre ennyire az országot... :mrgreen:
Több mihazánkos ismerősöm is van de az biztos hogy nincs köztük egy sem aki gyurcsány nevét ironikusan hozná szóba ha hazánk tönkretételéről van szó.Sőt egyértelmű véleményük,hogy inkább kívülről támogatni a Fideszt mint hogy a gyurcsány vezette ellenzék hatalomra kerüljön.
Igen is nagyban köszönhető annak a lemaradásunk hogy 2006 környékén 2évig nem csináltak semmit (ő mondta Őszödön).Ebben az időszakban húztak el mellettünk a környező országok és nem is érintette őket olyan mértékben a 2008 gazdasági világválság.2010-től ezzel a körhátránnyal és az IMF béklyóval az ország bokáján kezdte meg a Fidesz a felzárkódást.
Bocsánat, de hadd kérdezzem meg, hogy jól értem amit mondasz? 2006-tól 2008-ig nem csináltak semmit és ebben az időszakban húztak el mellettünk a környező országok?
Mik azok az adatok amiben akkor húztak el nagyon a környező országok, illetve a világválság hatása miatt, amiről nyilván az akkori kormány tehetett?
Egy főre jutó GDP? Államadósság? Ez egyelőre nekem origo színvonal bedurrantva random általánosításokkal.

Hadd próbáljak meg érvelni, nem csak dobálózni olyan dolgokkal amiknek utána sem néztem:

EGy főre jutó GDP:
https://data.worldbank.org/indicator/NY ... start=2006

Csehek, szlovákok elhúztak, viszont a lengyelek utólértek minket, Románia sokkal jobban megközelített az elmúlt 10 évben. UGyanúgy náluk is volt világválság. Sem a környező országok hatalmas elhúzását, sem a nagy felzárkózásunkat nem látom. Inkább Románia, Lengyelország közelített meg jobban. Nehéz emiatt azt mondani hogy Viktor egy zseni és mennyi mindent köszönhetünk neki.

GINI index (mennyire megosztott a társadalom anyagilag, minél kisebb, annál jobb)
https://data.worldbank.org/indicator/SI ... start=2006

2010-hez képest csak nálunk és Bulgáriánál nem csökkent. Erre túlzottan nem lennék büszke.

Adóbevétel a GDP arányában (minél kisebb az érték, annál kevesebbet vesz el az állam):
https://data.worldbank.org/indicator/GC ... view=chart

Nyilván volt több helyen is emelkedés, főleg 2008-10 környékén a világválság miatt. Szlovákoknál, horvátoknak is. Azonban még mindig nálunk a legmagasabb és 2010 óta ez láthatóan nem csökken. A környező országokban még mindig a legmagasabb. Nem látok akkora fejlődést ebben


Mégegyszer: Én nem tartom magam a baloldallal szimpatizálónak, nem is akarom egyáltalán mentegetni Gyurcsányékat. Kormánykritikusnak viszont igen. Nem értem sokan miért veszik személyes támadásnak, ha valaki a kormánnyal szemben kritikát fogalmaz meg. Nem is lehet már azt mondani hogy valamit nem csinálnak tökéletesen?

Engem meg lehet győzni, racionális embernek tartom magam. Ha valaki tud mutatni olyan adatokat, amik azt mutatják, hogy 2010-től ugrásszerű fejlődésnek indultunk ("Magyarország jobban teljesít") 3db 2/3 kormányzással, akkor elfogadom, sőt el is ismerem ha ilyen van. Egyelőre még várok, mert nem kaptam ilyen alátámasztást, csupán annyit hogy Gyurcsányék idejében rosszabb volt minden. (Most nem olyan adatokra lennék kíváncsi, hogy nőtt a születésszám, meg a házasságok száma, mert azt a CSOK garantálta, hanem tényleges országos gazdasági adatok, amiken látszik az egyértelmű fejlődés)

Persze erre egyszerű válaszként jöhet hogy biztosan kamu az adat, és a liberális ellenzék hamisítja őket hogy Magyarországot támadják, ezzel sajnos nem tudok mit kezdeni, ezek a hivatalosan elérhető worldbank adatok :D
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2021.01.31. 13:35:24

LG írta:
2021.01.31. 12:56:36
Nem Gyurcsányon és ország tönkretételén ironizáltam, hanem azon, hogy vannak akik még 2021-ben is rá hivatkozva magyaráznak meg mindent, holott már lett volna idő és lehetőség sok mindenen változtatni azóta. Erre hoztam fel, hogy a három 2/3-dal hatalmas lehetőséget kapott a kormány, sok területen mégsem vagy csak nagyon kis mértékben történt előrelépés. Véletlenül sem szeretném visszasírni Gyurcsányt, sőt, azt szeretném, ha végre eltakarodna a politikából, de Orbánról is egyre inkább ez a véleményem.
Ok elfogadom,de Te is értsd meg hogy kénytelen vagyok felhozni gyurcsány múltbéli bűneit is hiszen ő irányítja most is az ellenzéket (kivéve a mihazánk).Látjuk hogy a fővárosban is leigazolt két mszps polgit hogy többsége legyen és az ő akarata érvényesüljön.Ahol csak teheti az ő és az apró klán akarata érvényesül.Apró Antal lánya Apró Piroska volt Horn titkátságvezetője,a lánya DKlára volt Medgyessy titkárságvezetője,a vejéből csináltak miniszterelnököt.Szép kis sorminta lenne ha DKlára lenne a következő.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.01.31. 12:56:36

Nem Gyurcsányon és ország tönkretételén ironizáltam, hanem azon, hogy vannak akik még 2021-ben is rá hivatkozva magyaráznak meg mindent, holott már lett volna idő és lehetőség sok mindenen változtatni azóta. Erre hoztam fel, hogy a három 2/3-dal hatalmas lehetőséget kapott a kormány, sok területen mégsem vagy csak nagyon kis mértékben történt előrelépés. Véletlenül sem szeretném visszasírni Gyurcsányt, sőt, azt szeretném, ha végre eltakarodna a politikából, de Orbánról is egyre inkább ez a véleményem.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.01.31. 12:42:04

Az egyik legundorítóbb, legfeltűnőbb, legegyértelműbb tény, hogy nem költenek az oktatásra, elbutítják az országot, akarattal. Helyette a pénzt kiszórják szociális juttatásokra. Teljesen elképesztő, vérlázító...ha valaki ezt nem látja, azon nem lehet segíteni.
Minden tiszteletem a pedagógusoké, le a kalappal.

Nekem oly sok problémám nincs egyébként a Fidesszel, ez van, ehhez alkalmazkodom. A korrupció sem igazán foglalkoztat, csak annyiban, hogy egyrészt nem vagyok benne, másrészt pedig semmi piacot nem hagynak másnak, amid van, azt elveszik és fentről haladnak lefelé. Aki ezt sem látja, az ostoba, ha valaki esetleg magára veszi innen, nyugodtan tegye.

Ehhez egy idézet: “A mi üzletünket nem lehet csak úgy elvenni” :D Forbes címlap, Gattyán György, nem igényel magyarázatot.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.01.31. 12:41:30

Szlovákok, lengyelek utóbbi èvekben rendezték a béreket, előtte ott is hasonlóak voltak.

Volt rà 10 évül, hogy rendezzék.
Nem tették, csak egy kőbe vésett bértáblával.

Pénz lenne rá, akarat nincs.
Minisztériumi dolgozók bértábláját megoldották, ott is 2 éve a pedhez hasonló szégyenfizuk voltak.

Kár ezt is 2010 előtti dolgokra kenni, főleg hogy állandóan megy a mantra hogy mennyire dübörög a gazdaság, mennyire élen járunk mindenben, stb.
Ha így van valóban, még szomorúbb hogy nem rendezték.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2021.01.31. 12:10:00

LG írta:
2021.01.31. 11:17:02
Pedagógusbérek:
Szlovákiában kezdő pedagógus kap 720 eurót, a mai árfolyamon 257 354,60 forint. Év végén vizsga, ha sikeres, már 800 euró kerül kereshet. Egy ismerősöm 3 év után kapott nettó 900 eurót, 5 év alatt simán 1000 fölé lehet menni atesztációval.

És ez Szlovákia, nem Nyugat. De tudom, tudom, Gyurcsányék tették tönkre ennyire az országot... :mrgreen:
Több mihazánkos ismerősöm is van de az biztos hogy nincs köztük egy sem aki gyurcsány nevét ironikusan hozná szóba ha hazánk tönkretételéről van szó.Sőt egyértelmű véleményük,hogy inkább kívülről támogatni a Fideszt mint hogy a gyurcsány vezette ellenzék hatalomra kerüljön.
Igen is nagyban köszönhető annak a lemaradásunk hogy 2006 környékén 2évig nem csináltak semmit (ő mondta Őszödön).Ebben az időszakban húztak el mellettünk a környező országok és nem is érintette őket olyan mértékben a 2008 gazdasági világválság.2010-től ezzel a körhátránnyal és az IMF béklyóval az ország bokáján kezdte meg a Fidesz a felzárkódást.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.01.31. 11:20:48

LG írta:
2021.01.31. 11:17:02
Pedagógusbérek:
Szlovákiában kezdő pedagógus kap 720 eurót, a mai árfolyamon 257 354,60 forint. Év végén vizsga, ha sikeres, már 800 euró kerül kereshet. Egy ismerősöm 3 év után kapott nettó 900 eurót, 5 év alatt simán 1000 fölé lehet menni atesztációval.

És ez Szlovákia, nem Nyugat. De tudom, tudom, Gyurcsányék tették tönkre ennyire az országot... :mrgreen:
Lengyeleknél is 2 éve hasonlóan helyretették.
Hasonló kellene itt is.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.01.31. 11:17:02

Pedagógusbérek:
Szlovákiában kezdő pedagógus kap 720 eurót, a mai árfolyamon 257 354,60 forint. Év végén vizsga, ha sikeres, már 800 euró kerül kereshet. Egy ismerősöm 3 év után kapott nettó 900 eurót, 5 év alatt simán 1000 fölé lehet menni atesztációval.

És ez Szlovákia, nem Nyugat. De tudom, tudom, Gyurcsányék tették tönkre ennyire az országot... :mrgreen:
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.01.31. 11:02:44

zsoltfree írta:
2021.01.31. 10:09:24
Faxe - nem azt írtam, hogy mindenki, aki x kor feletti az úgy gondolja. Csak azt írtam, LEHET másképp gondolnád. Ez adott volna egy tapasztalast neked a jelenlegi másik politikai vonalról is, akire szavazni készülsz. Más valamiről olvasni és más megtapasztalni. Ennyi.
Apum 16 éves kora óta dolgozik, tehát '79 óta. Mégse szavazna soha a fideszre, még ha pisztolyt fognál a fejéhez, akkor sem.
Miért? Mert neki nem az a lényeg, hogy most hónap végére van 50ezer forint plusz bevétele 2008hoz képest (csak mondtam egy összeget), hanem az, hogy ne hazudjanak az arcába a nap minden órájában.
A álságos keresztény maszlag, a folyamatos ellenségkeresés és találás, félelemkeltés "de mi megvédünk" mentalitás pontosan arra a korszakra emlékezteti, amiben felnőtt. A szocializmusra.
Pont azt tapasztalja most, mint akkor. Hogy a kiváltságos rétegé minden, a többiek meg le vannak tojva.

És apumat pl nem lehet azzal vádolni, hogy a libernyák balos sajtó befolyásolja, mert konkrétan nem használt soha internetet, egy nyomógombos nokiája van a mai napig, max a tv-t kapcsolgatja, az az egyedüli médium meg a rádió amiből tájékozódik. Illetve ugye ami fontosabb, csak mára elfelejtődött, az a mindenapi valós helyzetű tapasztalás. Az már ma kit érdekel ugye.
dévid villa írta:
2021.01.31. 10:49:14
Ha nem olvasnék "függetlenobjektív" médiát, ami azt sulykolja, hogy MiNdEn Sz*r!, akkor fel se tűnne az, hogy állítólag milyen sz*r, korrupt, f*s, élhetetlen ez az ország. Ez azért sokat mondó...

A "függetlenobjektív" média miért hallgat arról, amikor mondjuk épül valami? Mondjuk egy iskola, kórház, vagy felújatanak valamit a kettő közül? Ha csak a függetlenobjektív médiából tájékozódnék, én is azt hinném, hogy a kormány magasról tojik az oktatásra és az egészségügyre, sőt, csak stadionokat építenek (igaz, utóbbit megadom, hogy túlzásba mentek vele)
Azért, mert tudod, hogy ha valami épül, annak a fele el lesz rakva zsebbe.
Az oktatás meg nem fejlődik attól, hogy kifestenek egy tantermet, az "csak" a körülményeket javítja, nem az oktatás minőségét. Azt az javítaná, ha vonzó lenne a szakma, és a fiatalok akik elmennek tanári karra, mert naívan még ebben gondolkoznak, azok látnának perspektívát.
Pl egy angol szakosnak igen könnyű otthagynia a pályát, vagy informatikusnak, biológusnak, kémikusnak, mert a tripláját hozzávágják a kezdő tanári fizuhoz képest.
Amíg nem teszed vonzóvá a szakmát, addig veszett fejsze nyele, hogy mi épül-szépül. A körítés megvan, persze, azzal nincs hiba.
A mi évfolyamunkban 15 angol szakos tanár végzett, egyről tudok, aki valóban tanár lett, a többi vagy el sem kezdte, vagy fél év után ott hagyta mert a 150ezres nettó az a nullával egyenlő a mai világban.

El kell tudni választani a két dolgot egymástól.
Szép dolog, hogy az iskolákat is rendbe rakják, fejlesztik, felszerelik, le a kalappal.
De ez csak egy kis szeglete annak, hogy normális oktatás legyen, egy nagyon kis szelete.
Törekvések vannak, de nagyon kevés. Ide egy nagyarányú injekció kéne, a bértábla átdolgozása, stb.
Legalább annyira, hogy ne a 2013-as bérszintekhez legyen kötve, még 2021ben is.

Egy kezdő tanári fizu ma 210 bruttó, slusszpassz, nincs cafetéria, semmi sincs. az 150 nettó kb.
Ha azt mondod, hogy ez méltányos....vagy hogy vonzó akkor oké, így gondolod.
Csak tedd mellé, hogy egy nyelv szakos elmegy magániskolába duplaennyi bruttóért, vagy egy informatikus ráképez, és elmegy programozónak szintén dupla ennyi bruttóért, biológus, kémikus stb így tovább.
Baromi nagy a különbség, egyszerűen csak kevés olyan barom van mint én, aki így is bevállalja, mert belefér, hiszen van más bevételem.


https://officina.hu/belfoeld/239-pedagogus-bertabla

de itt van, magad is megnézheted.
pl egy 12-14 éve pályán lévő, ped II-be lépő tanár bruttója 315 ezer forint, ha mesterszakon végzett, tehát a legmagasabb szinten, az 210ezer nettó körül van.
Nagyon kevés ilyen szakma van, ahol 12-14 év befektetett munkával ennyit kapsz.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.01.31. 10:59:54

ntibi67 írta:
2021.01.31. 09:39:36
Imádom ahogy itt egyesek próbálják mosdatni a 2010 előtti eseményeket és ezzel együtt gyurcsányt.Ha tehetnék itt énekelnék az munkásmozgalomi indulójukat az Internacionálét,tessék nektek belőle egy sor “a múltat végképp eltörölni”Ja meg lelkesen gyártják az új múltat.Gyurcsány is már a békés rendszerető árokbetemető trendi figuraként tetszeleg,közben meg csak halgassátok varjút vadait meg vágót ez mind ő maga.És ne feletsétek jakab már balról előz mindenkit a szövegével...jólétet minden magyarnak.
Én pl. egy szóval sem mosdattam Gyurcsányt, nem is értem, hogy nekem miért kell kezdtél el egy korábbi válaszodban Gyurcsányozni.

Ha valaki már olvasott itt tőlem pár hsz-t, az tudja, hogy a Mi Hazánk Mozgalmat támogatom, és azt szeretném, ha ők váltanák le a Fideszt. Sajnos jövőre erre még nincs túl sok esély - bár én biztatnék mindenkit, aki a Fidesz-baloldali összefogás duóból csak azért szavazna az egyikre, hogy ne a másik nyerjen, vagy mert azt lássa a kisebbnek rossznak, vagy csak egyszerűen jelentős változást akar, választja inkább őket - de reménykedek benne, hogy sikerül a parlamentbe jutniuk, hogy négy év alatt megismeri őket annyira az ország (most még azért elég sok emberhez el sem jut az üzenetük), hogy 2026-ban már győzhetnek. Csak nem szabad kishitűek lenni, hogy: á, ők csak egy kis párt, úgysem fognak nyerni soha. A világtörténelemben nem egyszer volt, hogy kevés ember összefogásából végül hatalmas változások bontakoztak ki :!:
Ha nem olvasnék "függetlenobjektív" médiát, ami azt sulykolja, hogy MiNdEn Sz*r!, akkor fel se tűnne az, hogy állítólag milyen sz*r, korrupt, f*s, élhetetlen ez az ország. Ez azért sokat mondó..
Én nem olvasok ilyen médiát, mégis látom, hogy ha nem is minden, de sok minden tényleg kaki. A korrupcióra, súlyos társadalmi egyenlőtlenségekre, igazságtalan ítéltekre, szervezett bűnözésre, cigánybűnözésre, az oktatás és az egészségügy gondjaira saját szememmel láttam számtalan példát. Nem is kellett nagyon figyelnem hozzá, szinte kiszúrták a szememet. Persze ezek nemcsak Magyarországon problémák, hanem a térség összes országában, esetleg ezeknek a mértéke különbözik. De a Fidesz a három 2/3-dal nagyobb esélyt kapott, hogy változtasson ezeken, mint bárki korábban, ehhez képest olyan sok mindent nem tettek.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára LG 2021.01.31. 11:10:20-kor.
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2021.01.31. 10:49:14

Ha nem olvasnék "függetlenobjektív" médiát, ami azt sulykolja, hogy MiNdEn Sz*r!, akkor fel se tűnne az, hogy állítólag milyen sz*r, korrupt, f*s, élhetetlen ez az ország. Ez azért sokat mondó...

A "függetlenobjektív" média miért hallgat arról, amikor mondjuk épül valami? Mondjuk egy iskola, kórház, vagy felújatanak valamit a kettő közül? Ha csak a függetlenobjektív médiából tájékozódnék, én is azt hinném, hogy a kormány magasról tojik az oktatásra és az egészségügyre, sőt, csak stadionokat építenek (igaz, utóbbit megadom, hogy túlzásba mentek vele)

Jakab Petit én sem értem, hogy lehet komolyan venni :D arra senki ne számítson amúgy, hogy neki bármi esélye van hogy jelölt legyen, a Jobbiknak az ellenzéken belül is kevés a támogatottsága. Az előválasztás Klárika meg a momentumos jelölt között fog eldőlni.
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.31. 10:09:24

Faxe - nem azt írtam, hogy mindenki, aki x kor feletti az úgy gondolja. Csak azt írtam, LEHET másképp gondolnád. Ez adott volna egy tapasztalast neked a jelenlegi másik politikai vonalról is, akire szavazni készülsz. Más valamiről olvasni és más megtapasztalni. Ennyi.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2021.01.31. 09:58:31

ntibi67 írta:
2021.01.31. 09:39:36
Imádom ahogy itt egyesek próbálják mosdatni a 2010 előtti eseményeket és ezzel együtt gyurcsányt.Ha tehetnék itt énekelnék az munkásmozgalomi indulójukat az Internacionálét,tessék nektek belőle egy sor “a múltat végképp eltörölni”Ja meg lelkesen gyártják az új múltat.Gyurcsány is már a békés rendszerető árokbetemető trendi figuraként tetszeleg,közben meg csak halgassátok varjút vadait meg vágót ez mind ő maga.És ne feletsétek jakab már balról előz mindenkit a szövegével...jólétet minden magyarnak.

Imadom, hogy mar a masodik hozzaszolasodban dobalozol olyan kifejezesekkel, amiket nem ertesz es vonsz le nonszensz kovetkezteteseket felreertelmezve mindent, amit korabban leirtunk. Nem gond, de erdemes lenne a nagy szavak elott kicsit kepezned magad, hogy tudd, mirol beszelsz. Erre is valo az iskola, kiprobalhatnad. Nyilvan az interneten is tanulhatnal, de ugy tunik nem veszed ra a faradsagot, csak tudj destruktivan frocsogni.
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2021.01.31. 09:39:36

Imádom ahogy itt egyesek próbálják mosdatni a 2010 előtti eseményeket és ezzel együtt gyurcsányt.Ha tehetnék itt énekelnék az munkásmozgalomi indulójukat az Internacionálét,tessék nektek belőle egy sor “a múltat végképp eltörölni”Ja meg lelkesen gyártják az új múltat.Gyurcsány is már a békés rendszerető árokbetemető trendi figuraként tetszeleg,közben meg csak halgassátok varjút vadait meg vágót ez mind ő maga.És ne feletsétek jakab már balról előz mindenkit a szövegével...jólétet minden magyarnak.
Faxe
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2017.08.13. 19:51:39

2021.01.31. 08:59:08

zsoltfree írta:
2021.01.31. 00:31:59

És ha nem 444 szemüveggel olvasnad amit írok akkor megértened, hogy nem bezzeggyurcsanyozok, és nem azért jövök a korral mert bármit is az elmúlt 11 évben a fletóra fognék. Hanem zért írtam, mert ha úgy 7 évvel idősebb lennél akkor esélyes, hogy probaltal volna önállóan megelni a fletó korszakban. És akkor nem ez lenne a legnagyobb bajod, hogy egy transparency lehúz minket az ún korrupcióval, vagy esetleg egy sargentini vagy jurova épp jelentést akar írni rólunk a momentum kotta alapján, hanem kicsit más problémáid lennének, és könnyes szemmel lehet minden este Orbánért imádkoznál. A kor alatt csak ennyire gondoltam. Nem hiába nem tudják ezt a legtöbben bizonyos kor alatt, amiért egyébként nem lehet őket hibáztatni, viszont ki lehetne már nőni azt, hogy a fiatalok persze olyan nagyon jól tudnak mindent, viszont az idősebbek meg mind idióták. Azért a munkahelyeken és az életben ez a nagy talpra esett habitus keveseknél jön le, és erről legkevésbé tehet Viktor. De a napi fuggetlenobjektiv hir adag viszont igen.

Egészen biztos vagy benne, hogy minden ember aki 2010 előtt dolgozott úgy éli meg azt az időszakot hogy tragédia volt és élni is alig lehetett benne? Embereket iteltek halálra politikai okokból? Elnyomás alatt éltek? Tényleg kíváncsi vagyok hogy miért kellene Viktorhoz imádkozni mert megmentett attól a rendszertől.
Én később léptem a munkaerőpiacra de szülők, rokonok példájából kiindulva akkor is lehetett pénzt keresni, normálisan megélni, és amit te lefestesz az inkább az 1950-es évekbeli kommunista diktatúrák szintje, na ahelyett tényleg minden este Orbanhoz imádkozna mindenki ha e kettő közül lehetne választani.

Egyébként nem értem ha azt mondod magadról hogy nem vagy elkötelezett fidesz szavazó akkor miért válaszolsz minden egyes kritikára úgy, mintha a családodat támadnák?
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.01.31. 01:00:23

Ez egy jó topic.....itt akkor is jól tájékozódhat az ember, ha amúgy nem olvasna ezt azt
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.31. 00:31:59

"Abban lehet reménykedni antifideszesként, hogy egy újabb vereség lehúzza az ellenzéket a wc-n, és majd egy adott pontján a történelmünknek a fideszt egy forradalom leváltja." - ezt simán adom. Ha ez megtörténik utána ne vegyél rá mérget, hogy Fideszre szavaznék.

Azon viszont nagyon jót nevettem, hogy Jakab Pétert tényleg van olyan ember aki a parlament falain belül bárminek is el tudja képzelni? Én meg voltam róla győződve, hogy a Jobbik tábora az vagy átment a mi hazankhoz (ami tok normális mert kB ők képviselik azt aminek a Jobbik indult), vagy a megmaradt képviselők rokonai. Nektek totál nincs felhatalmazásotok Fidesz szavazókat lebirkázni. Max akkor, ha az elmúlt 2 évben nem olvastatok 1 politikai cikket sem. Tehát egy szélső jobbként alakult párt, aki még az alapító ikiratában is az exkomcsi pártok elleni fellépést tűzte ki fő célul, és így szerezte a szavazóit, annak az a legszürreálisabb, legelképzelhetetlenebb forgatókönyv amit az elmúlt 2 évben véghez vitt. Aki ezt a palimadarat aki okad... k módon tud csak egy parlamentben felszóllalni és a legnagyobb szélkakas a világon, szóval aki ezt a semmirekellőt szánná miniszterelnöknek, na szerintem azzal az emberrel van hatalmas probléma. A legnagyobb vicc ez a politikai jelenség, ami ma lett a Jobbik. Itthoni példa abszolút nincs rá, de külföldön is igen nehéz találni. Atya ég mi a fenének próbálok érvelni, amikor bárkinek ez a lény még miniszterelnök esélyes? Már csak azért is totál homály az, aki ezt így gondolja, mert azt azért lehet tudni, hogy a két legerősebb ellenzéki párt most a dk és a momentum. A többiek utána szépen lemaradva. Hogy a fenebe lenne esélye egy jobbikos jelöltnek egy elővalasztason? Főleg úgy hogy kB az összes többi parttól nagyon különbözik,így elvileg a szavazóik is, már ha tényleg maradtak még szavazóik. Bár az elmúlt 2 év menetelés után már lehet nem kellene meglepődni semmin.

Atlantis - az pedig tok jó, hogy lepattintod minden gondolatomat nagy magabiztossággal, de nem figyelsz. Többször leirtam már hogy nem vagyok kőkemény Fidesz szavazó, de igen is ha a jelenlegi kérdésben kell dönteni akkor egyértelmű, hogy nem ez az ellenzék. Te szépen leirod a Fideszt, de aztán te sem tudsz választani egy miniszterelnök jelölt közül sem a bal oldalon.

És ha nem 444 szemüveggel olvasnad amit írok akkor megértened, hogy nem bezzeggyurcsanyozok, és nem azért jövök a korral mert bármit is az elmúlt 11 évben a fletóra fognék. Hanem zért írtam, mert ha úgy 7 évvel idősebb lennél akkor esélyes, hogy probaltal volna önállóan megelni a fletó korszakban. És akkor nem ez lenne a legnagyobb bajod, hogy egy transparency lehúz minket az ún korrupcióval, vagy esetleg egy sargentini vagy jurova épp jelentést akar írni rólunk a momentum kotta alapján, hanem kicsit más problémáid lennének, és könnyes szemmel lehet minden este Orbánért imádkoznál. A kor alatt csak ennyire gondoltam. Nem hiába nem tudják ezt a legtöbben bizonyos kor alatt, amiért egyébként nem lehet őket hibáztatni, viszont ki lehetne már nőni azt, hogy a fiatalok persze olyan nagyon jól tudnak mindent, viszont az idősebbek meg mind idióták. Azért a munkahelyeken és az életben ez a nagy talpra esett habitus keveseknél jön le, és erről legkevésbé tehet Viktor. De a napi fuggetlenobjektiv hir adag viszont igen.

A kedvencem pedig, hogy több kommentben olvasom: Jakab kiosztja a fideszeseket? Mi ebben a kiosztás? Az, hogy üvöltve nyomja ezt a gagyi begyakorolt színjátékot? Nálatok ez az összevüggéstelen, full primitív, indokolatlan, habzó szájú gagyi rágalmazás egy vita elődöntő jelenség? Gyakorlatilag az az elvaradosotok, hogy ki tud leghangisabban oegygézni. Ez pont az a pali, akit kB válaszra sem kéne méltatni még egy sarki kocsmában sem. Ez ma nektek egy miniszterelnök jellem? Innen szeretnék gratulálni a szinthez.

Egyébként meg tök feleslegesen vitazunk itt magyar politikáról, amikor a blm mozgalmat béke nobel díjra jelölték. Vergődhetünk még itt a jólétben pár évet, de 10 éven belül úgyis begyűjtenek minket és visznek négerekhez rabszolgáknak, kivéve persze ha magunktól nem megyünk.
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2021.01.30. 21:23:55

Az emberek java semmire nem fog emlékezni mire a választás jön. Tele fogják nyomni propagandával! Pl.: 25 éven aluliak szja mentessége=a fiatalok sorsa szívügyünk, 13.havi nyugdíj=nem feledkezünk meg az öregekről, hisz ők a gyökereink, NKM&MVM összeolvadás azt sejteti, hogy az energiaszektor tulajdonosi köre átalakul=visszavettük magyar kézbe az energiát, ezt is megcsináltuk. Szóval ez várható. És szépen folytatódik minden ugyanúgy ahogy eddig. És valljuk be őszintén ebben ők nagyon jók. Mármint a propaganda keltésben.
Válasz küldése