Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.02.09. 01:33:15

https://shopbuilder.hu/edzotermi-gorbe- ... nWNvZA8c24

Otthoni edzés egyik előnye hogy a sok idiótát nem kell elviselni, viszont a kiscsajok hiányoznak :D
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2589
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2021.02.09. 00:03:47

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat! :)

Meg is fogadtam és leálltam a futással és láss csodát már szinte teljesen elmúlt a térdfájás.
Marad a gyors gyaloglás, régen is sokat toltam, átlag napi 1-1,5 óra.
Aztán visszatérek az 1 nap futás 1 nap gyaloglás kombóra, remélem azt azért majd bírja a hulladék testem. :mrgreen:
A saját termet úgy értettem van egy nagy garázsom amiben van egy profi fekpadom, rúdjaim meg pár mázsa súlyom. A rendes termek amúgy sem hiányoznak, a sok ökörrel meg "telefon sportolóval' . :twisted:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.02.05. 16:25:32

Leon írta:
2021.02.05. 07:11:38
A szófsásom lényege: mi az ami segíthet? Fáslizás, valami krém, bármi?
Vagy kussoljak és pihenjek mi? :mrgreen:
Orvos....ne kussolj...legyél vele mielőbb képbe, ha semmi komoly, akkor is.
Ha testépítést is nyomatot, a heti 5x8 futás nem hátráltatja az izmok fejlődését?
Nekem a heti 40 km már vitte az izmokat, imádom a futást, de a nyomatás elsőbbséget élvez 2-3x6-8 km beszélgetős tempóban a zsírt elintézi, de az izmokat nem bántja.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2021.02.05. 15:29:13

miro. írta:
2021.02.05. 14:35:49
Bicikli es kis izuletvedo-porcepito tabletta
Ezt akartam én is. Cápa porc tabletta nekem már napokkal később érezhető javulást hozott. Én elve inkább biciklizek, mint futok mellék edzés gyanánt, de nekem nagyon sok probléma volt már a térdemmel és a porcerősítők valóban releváns segítséget nyújtottak. Nálam sajnos időről időre visszajön a kattogás és a fájdalom is, de annyiszor sérültek már atérdeim, hogy ez nem az ilyen monotonabb edzés hibája, hanem annak hogy a rögbi nem kímélte az izületeimet.

Ha nyomni akarod tovább és nem akarsz órákat orvosnál tölteni és megérteni a probléma forrását, akkor mindenképpen ezt javaslom. :mrgreen:
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.02.05. 14:35:49

MQuCsabi írta:
2021.02.05. 13:28:03
Csak egy vélemény:

Én a monoton, hosszú távú futással állnék le. Látom, hogy ez nem opció nálad, de azért kifejtem :twisted:

- A fájdalom simán lehet attól, hogy volt kihagyás, aztán most újra vissza kell erősödni az ízületeknek.
- Én inkább sprinteket javasolnék, pláne, ha egyébként erősítesz is, hosszú távra pedig inkább sétát. Az alatt is át tudsz szellemülni csak nyilván hosszabb idő így letudni 8-10km-t. :mrgreen: Bár, ha idegből futsz, feszkó levezetésként, akkor ugye az lebeg előtted, hogy nem futhatnak előtted, így ez az opció tényleg kizárva.

Összefoglalva, ha belefér, egészségügyi szempontból mindenképp azt javasolnám, hogy hosszú séták legyenek, a futás pedig korlátozódjon rövid távú, sprint vagy közel sprint sebességű futásokra.

Egyébként budapesti a termed? Ki tudsz nyitni vagy teljesen bekorlátoztak?
Sprintelgetni ertelmetlen,mert abbol meg huzodas lesz vagy rosszabb esetbe szakadas.
Ahoz kell mar egy jo allapotu izom,sok nyujtassal.
Az inkabb a hosszu futas utani kovetkezo lepcsofok,hogy te szintet lepve nagyobb pulzusszamu futasokat csinalsz,rovidebb tavon.
Foleg ugy,ha setalsz mondjuk 8-10 kilometereket,bemacskasodik a labad,esetleg kicsi izomlaz,az izmaid kotottebbek lesznek,aztan arra rasprintelni,hat azt fogadsz meg amit akarsz,de ez meleg

Szerk. A terdedve nezve a sprintek, meg ha ne adj isten van egy porc kopasod,vagy a szallagjaid picit nyulva vannak vagy csak begyulladva,akkor megagyazol a nagyobb bajnak.

Bicikli es kis izuletvedo-porcepito tabletta.
Majd kezdesnel egy uj cipo,es meglatod hogy vagy.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2458
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2021.02.05. 14:34:26

Nem róla írták, hanem a parancsnokságról. A mai német-osztrák határon hadifogságba esni, az meg ciki.
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2021.02.05. 14:28:46

gránit írta:
2021.02.05. 14:23:45
Elolvastam a new york times-os cikket, nem látom, mi vele a gond. Kényes igazság.
Annyira értelmetlen a cikk, mint Erwin Rommelt lenácizni kb.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2458
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2021.02.05. 14:23:45

Elolvastam a new york times-os cikket, nem látom, mi vele a gond. Kényes igazság.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.05. 13:28:03

Csak egy vélemény:

Én a monoton, hosszú távú futással állnék le. Látom, hogy ez nem opció nálad, de azért kifejtem :twisted:

- A fájdalom simán lehet attól, hogy volt kihagyás, aztán most újra vissza kell erősödni az ízületeknek.
- Én inkább sprinteket javasolnék, pláne, ha egyébként erősítesz is, hosszú távra pedig inkább sétát. Az alatt is át tudsz szellemülni csak nyilván hosszabb idő így letudni 8-10km-t. :mrgreen: Bár, ha idegből futsz, feszkó levezetésként, akkor ugye az lebeg előtted, hogy nem futhatnak előtted, így ez az opció tényleg kizárva.

Összefoglalva, ha belefér, egészségügyi szempontból mindenképp azt javasolnám, hogy hosszú séták legyenek, a futás pedig korlátozódjon rövid távú, sprint vagy közel sprint sebességű futásokra.

Egyébként budapesti a termed? Ki tudsz nyitni vagy teljesen bekorlátoztak?
Kép
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.02.05. 11:53:52

Leon írta:
2021.02.05. 07:11:38
Engem már nem érdekel ez az egész, majd megunják.
Más: Segítségétek kérnék olyanoktól akik rendszeresen futnak.
A testépítés (szerencsére van egy kis saját termem ahol tudom nyomatni) mellett idén elkezdtem rendszeresen futni. Heti átlag 5 napot futok, 8/km nap és olyan 35-40 perc alatt tolom le.
Vannak faja futócipőim de a térdem oldalsó meg elülső része eléggé ki van és rohadt idegesítő mert hiába bírnám a tempót a folyamat fellépő tompa fájdalom miatt vissza kell vennem nyugdíjas tempóra a sebességet.
Tudom vegyek vissza, pihenjek,ne fussak betonon, stb. De nem bírom ki hogy ne menjek, nem érdekel a -10 meg a szakadó eső sem, alig várom az estét a meló végét amikor nekiindulhatok.
A szófsásom lényege: mi az ami segíthet? Fáslizás, valami krém, bármi?
Vagy kussoljak és pihenjek mi? :mrgreen:
Allj le a futassal egy honapra,akar kicsit tobbre es ess neki az otthoni biciklizesnek.
Megerosited a combizmodat,igy a terdeid kisebb terhet kapnak futas kozben.
Nyilvan beton,cipo amiket masik is irnak necces,csak ha nem vallik be akkor meg fa szan koptatod szet a terdeid.
En ezzel kezdenem.( mutottek a terdem mar)
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.05. 10:56:09

A fájdalom mértékétől függően érdemes lehet megfontolni egy orvosi vizsgálatot is. Ha jól emlékszem a reumatológiára érdemes ilyenkor időpontot kérni.
Ha komolyabb és rendszeresebb fájdalmaid vannak, simán lehetséges, hogy valamilyen porc kopásod vagy hasonlód van, amin a krémek meg jobb cipők érdemben nem fognak segíteni. Viszont ha nem veszel róla tudomást később hosszútávon komolyabb bajt is okozhat.

Nekem például a glükozamin szedése segített amikor hasonló problémáim voltak, amit a reumatológiai vizsgálat után írtak fel.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.02.05. 10:28:47

Leon írta:
2021.02.05. 07:11:38
Engem már nem érdekel ez az egész, majd megunják.
Más: Segítségétek kérnék olyanoktól akik rendszeresen futnak.
A testépítés (szerencsére van egy kis saját termem ahol tudom nyomatni) mellett idén elkezdtem rendszeresen futni. Heti átlag 5 napot futok, 8/km nap és olyan 35-40 perc alatt tolom le.
Vannak faja futócipőim de a térdem oldalsó meg elülső része eléggé ki van és rohadt idegesítő mert hiába bírnám a tempót a folyamat fellépő tompa fájdalom miatt vissza kell vennem nyugdíjas tempóra a sebességet.
Tudom vegyek vissza, pihenjek,ne fussak betonon, stb. De nem bírom ki hogy ne menjek, nem érdekel a -10 meg a szakadó eső sem, alig várom az estét a meló végét amikor nekiindulhatok.
A szófsásom lényege: mi az ami segíthet? Fáslizás, valami krém, bármi?
Vagy kussoljak és pihenjek mi? :mrgreen:
cipőváltás, láb beméretése is segíthet.
egy rosszul megválasztott cipő sokat ront, és kihat a térdekre is.
nem beszélve ha a talpformádhoz valami teljesen idegen cipőt használsz.

ha ezeken túl vagy, akkor bocsi, ha nem, akkor szerintem ezen az úton indulj el.
plusz orvos.

az ilyen krémek felületi kezelések, hosszútávon nincs értelme.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2021.02.05. 09:36:46

Leon írta:
2021.02.05. 07:11:38
Engem már nem érdekel ez az egész, majd megunják.
Más: Segítségétek kérnék olyanoktól akik rendszeresen futnak.
A testépítés (szerencsére van egy kis saját termem ahol tudom nyomatni) mellett idén elkezdtem rendszeresen futni. Heti átlag 5 napot futok, 8/km nap és olyan 35-40 perc alatt tolom le.
Vannak faja futócipőim de a térdem oldalsó meg elülső része eléggé ki van és rohadt idegesítő mert hiába bírnám a tempót a folyamat fellépő tompa fájdalom miatt vissza kell vennem nyugdíjas tempóra a sebességet.
Tudom vegyek vissza, pihenjek,ne fussak betonon, stb. De nem bírom ki hogy ne menjek, nem érdekel a -10 meg a szakadó eső sem, alig várom az estét a meló végét amikor nekiindulhatok.
A szófsásom lényege: mi az ami segíthet? Fáslizás, valami krém, bármi?
Vagy kussoljak és pihenjek mi? :mrgreen:
Én is nagyjából ezzel a 4:30-as kilométeridővel futok, és nekem is ilyen 6-10 km között mozog a napi táv. Most a téli hónapokban jóval ritkábban fordul elő, mert nagyon hidegben nem szeretek kimenni. A térdízületeknek kifejezetten rosszat tesz a hideg, de amúgy teljesen megértelek, ha bírnám, én is mennék minden nap, mert a jelelegi helyzetben olyankor érzem, hogy élek :D (én március óta itthonról dolgozom, eléggé ingerszegény minden) Tegnap pont mentem egy nyolcast, felemelő volt két hét után...
Mikor nagyon elkapom a fonalat, próbálkozom én is a mindennapi futással (legutóbb nyáron volt ilyen), de ilyenkor a 3-4. nap már szenvedős nagyon, egyszerűen fájnak a lábaim, és nem bírok többet. Van egy versenyszerűen futó kollégám, aki néha szokott tanácsokat osztogatni az érdeklődőknek, és ő is mindig azt mondja, hogy pihenni muszáj. A pihenés lehet lazább nap, amikor mondjuk kevesebbet futsz, és/vagy lassabban, de talán a legcélszerűbb az, ha 3-5 naponta van egy szünet. Alapvetően a mindennapi futás azoknak való, akiknek az életmódja is ehhez hangolt (táplálkozás, alvás tudatosan, stb).

Csak, hogy valami használhatót is mondjak (mert az eddigi a szokásos szentbeszéd volt, én is tudom :D): https://benu.hu/shop/richtofit-sport-ge ... ktiv-125ml.
Nekem ez nagyon bevált, melegít és hűsít egyszerre, teljesen el tudja lazítani a lábamat. (Viszont amíg nem mostál kezet alaposan utána, addig a WC közelébe se menj! :D)
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.05. 09:22:40

https://www.thetimes.co.uk/article/orba ... -hz6vn8lg7

Ezért nem nagyon szoktam adni az ilyen haladó féreg média véleményére. Náci, hát persze. Ez simán jobban felpörget mint egy erős kávé.

Leon, egyébként én szoktam futni, bár soha sem voltam profi, de nem vagyok olyan borzasztó az amatőrök között. Tavaly év végén kihagytam kb mindenféle mozgást. És amikor újra elkezdtem, akkor nekem is fájt a térdem, de olyan helyen ahol szinte soha sem. Aztán 3. futásnál már nem fájt, aminek több oka lehetett:
- az első kettőnél nagyon hideg volt
- az első kettő futást nagyon lassan csináltam, az egyiknél valakivel futottam, aki lassúbb volt, így a lassabb futásnál nagyon lefelé ható erő érkezett a térdeimre, mint ha gyorsabban lendületesebben futottam volna.

Viszont fásli meg ilyen nem segít, de mint minden ilyesminél szerintem az a legjobb, ha tényleg fáj akkor nézesd meg dokival, mert ismerek olyat, aki hirtelen megerőltetéssel "futótérdes" lett, amire meg pont nem az a legjobb, ha tovább futsz vele.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2589
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2021.02.05. 07:11:38

Engem már nem érdekel ez az egész, majd megunják.
Más: Segítségétek kérnék olyanoktól akik rendszeresen futnak.
A testépítés (szerencsére van egy kis saját termem ahol tudom nyomatni) mellett idén elkezdtem rendszeresen futni. Heti átlag 5 napot futok, 8/km nap és olyan 35-40 perc alatt tolom le.
Vannak faja futócipőim de a térdem oldalsó meg elülső része eléggé ki van és rohadt idegesítő mert hiába bírnám a tempót a folyamat fellépő tompa fájdalom miatt vissza kell vennem nyugdíjas tempóra a sebességet.
Tudom vegyek vissza, pihenjek,ne fussak betonon, stb. De nem bírom ki hogy ne menjek, nem érdekel a -10 meg a szakadó eső sem, alig várom az estét a meló végét amikor nekiindulhatok.
A szófsásom lényege: mi az ami segíthet? Fáslizás, valami krém, bármi?
Vagy kussoljak és pihenjek mi? :mrgreen:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.02.05. 02:21:05

ALEXDP írta:
2021.02.04. 21:09:31
A gyomorforgató az, ahogy minden és mindenki alárendeli magát ennek a bohózatnak. Nevetnem kell , amikor olvasom, hogy de ha ekkor meg akkor, akkor így meg úgy jártak volna el...
😂😂😂
És az is vicces , ahogy ezt pár lelkes valóságként éli meg.
Az egészből annyi a valóság, amennyit a lezárások mutatnak...
Ha az lenne a társadalmi tapasztalat, hogy ez veszélyes helyzet, és félni kell, akkor mindenki magától otthon maradna. Ehelyett mi történik?
Nagyon vicces 😂😂😂
Hogy ez gyomorforgató vagy bohózat vagy vicces vagy egyéb, az csak elnevezés kérdése.
Személyes tapasztalat megosztása és lelkes valóságként megélése nem feltétlen ugyanazt kell, hogy jelentse.
Társadalmi tapasztalat, hogy ez veszélyes helyzet és félni kell vagy sem, ez teljesen indiferens akkor, amikor az embereket saját akaratukon kívül jelentősen korlátozzák. Így vagy úgy, de alkamazkodásra kényszerít mindenkit. Kit ehhez, kit ahhoz, kit kevésbé, kit jobban, de olyan ma nincs, aki teliszabhatja az egészet.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2458
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2021.02.04. 22:01:08

Szerintem meg egy nagyon tanulságos tanulóév volt, már aki fogékony az ilyesmire. Bebizonyosodott, hogy az otthoni munka gond nélkül működik, ezt a járvány után is simán lehet rendszeresíteni mindazoknak, akiknek a munkaköre ezt lehetővé teszi. Nagyvárosok fölött eltűnt a szmog, javult a levegő és a vizek minősége is stb-stb, nagyon sok tanulsága van ennek az egésznek, az egészségügyről nem is beszélve. Sok időszerű dolgot előmozdított, a spanyolországi részleges alapjövedelemtől kezdve az említett bécsi példáig, erre az egy dologra alkalmasak a válságok, rámutatnak arra, hogy a jövőben mit kell másképp csinálnunk, és mit csináltunk eddig rosszul. Persze, sokan vannak, akiknek annyi esett le az egészből, hogy nem kocsmázhat éjszaka, meg kihalt a Bulinegyed, de hallottam már olyat is, hogy emiatt nem rendelnek 20 óra után a lányok a rosszlanyokponthun, és ez neki mennyire rossz, mert neki a későbbi időpontok lennének a jók. :mrgreen: Nyilván, ilyen vélemény is van, ezt is el kell fogadni. Nem mindenki szeret tágabb kontextusban gondolkodni.

Engem maga a vírus nem is nagyon érdekelt, inkább a szemlélet, ami miatt ez a válság idáig terebélyesedhetett. Ha ezen múlt volna, itt egy fekete halál-szintű krach is beüthetett volna, ami 1347-1353 között Európa jelentős részét kiirtotta. És még csak nem is ilyen vírus/baktérium terjedt, meg nem egy lepra vagy egy tbc. Egy abszolút megelőzhető és elkerülhető válságot voltak képesek idáig eszkalálni, miközben minimális józan ésszel és gyors döntésekkel ez abszolút elkerülhető lett volna. Ahol ezt tették, ott a gazdaság már növekedő pályán is van.
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 582
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2021.02.04. 21:09:31

gránit írta:
2021.02.04. 14:22:04
Peter írta:
2021.02.04. 10:08:00
gránit írta:
2021.02.03. 17:51:44
Túl későn hozták meg ezeket a döntéseket, ráadásul olyan ostobák voltak, hogy nyáron azt hitték, vége, és újra belobbantották az egészet. Kétszer is hibáztak. Tavaly ilyen időtájban már bőven szó volt arról, hogy a tiroli síparadicsomokat le kéne zárni, mert ebből baj lesz. Baj lett. Ha nem várják meg, hogy elszabaduljon a probléma, már rég túllennénk rajta. A problémát mindig olcsóbb megelőzni, mint hagyni megtörténni, aztán kapkodni.
A nyári balaton és adria jól megadta a löketet. Nyár eleje még óvatosan telt és nem sok nyaraló volt, aztán mindenki felbátorodott, "hazajött a szomszéd is egyben, akkor megyünk mi is" elindult a dominó, augsztuban az óvatosak is bátrak lettek, a kormány is tolta a balatont, aztán évnyitók....józan ésszel borítékolható volt, hogy gáz lesz ebből. Ráadásul minden hivatalos adat fáziskésésben volt a valósághoz képest. Nálunk volt baráti családban. Az első tünetek bejelentésére - ez péntek volt - "nyugalom, nem biztos, hogy covid, várjanak türelemmel" volt a válasz. Hétfőre elment a szag és ízlelés, na "ok, küldjük a tesztelést", ami csütörtök estére megérkezett, az eredmény pedig hétfő estére.Tünetek megjelenése és a teszt eredménye között 10 kerek nap telt el. Semmilyen kontakt nem érdekelte a hatóságot, senkit nem teszteltek saját kérés ellenére sem, "ha lesz tünet, jelentsék és jön a teszt". Mentősök csak azt tesztelhették, akinek elő volt írva a teszt. Mindez szeptember eleje Budapest. Balatonon voltak augusztus végén, négyből hárman betegek lettek.
Erről van szó. Itt egy éve nagy viták voltak arról, hogy ha országos szinten nem is hajlandók ezt megtenni, legalább a legforgalmasabb turista-paradicsomokat zárják már le. Nem zárták le, mert a vendéglátósok hőbörögtek, hogy nekik az bevételkiesés lenne. Egészen gyomorforgató ez a berendezkedés, hogy néhány ember profit-érdekeltsége felülírja a társadalmi érdekeket. Emellett az egész szemlélet önellentmondásos. Azáltal, hogy nem tudnak elszakadni a pillanatnyi profit-kilátásoktól, nem csak a társadalmi érdekekkel mennek szembe, de még a saját, hosszú távú érdekeikkel is. Így, hogy a járvány elszabadult, nekik is sokkal nagyobb árat kell fizetniük annál, mint amit akkor kellett volna, ha időben lezárják a határokat. Ebben az esetben néhány hónap alatt elült volna az egész mizéria. Ehelyett képtelenek voltak feladni a rövid-távú nyereséghajhászást, ezáltal nem csak a társadalom érdekeibe tapostak bele, de a saját, hosszú távú érdekeikbe is. A neoliberalizmus még ahhoz is ostoba, hogy önző legyen, még ehhez is hülyék. Olyan szinten a pillanatba vannak zárva, és olyan szinten nem tudnak elszakadni az azonnali profit-hajszolástól, hogy a saját, hosszú-távú érdekeiket is kinyírják ezzel a szűk-látókörű szemlélettel.

Ahogy az is egy téveszméje ennek a szemléletnek, hogy a szabályozás hiánya és a "szabad" piac hozza el a szabadságot, miközben a legtöbb esetben - ahogy ebben az esetben is - pont a szabályozás hiánya gátolja leginkább az emberek szabadságát (lásd munkaidő). Ez az egész szabadság-értelmezés nagyon félrement az utóbbi évtizedekben, a jelenlegi berendezkedésben ez leginkább a hülyeség szabadságát, az ostobaság korlátozatlanságát jelenti.

Engem igazából nem zavar, ha a vendéglátósok bedőlnek, csak ne adjanak nekik egy cent állami támogatást sem. Vagy ha igen, akkor kérjük később az osztalékokat. Ezt Bécsben részben meg is csinálták, hogy csak annak a biznisznek adnak tartományi támogatást, ha az ennek megfelelő rész társadalmi tulajdonba megy.
A gyomorforgató az, ahogy minden és mindenki alárendeli magát ennek a bohózatnak. Nevetnem kell , amikor olvasom, hogy de ha ekkor meg akkor, akkor így meg úgy jártak volna el...
😂😂😂
És az is vicces , ahogy ezt pár lelkes valóságként éli meg.
Az egészből annyi a valóság, amennyit a lezárások mutatnak...
Ha az lenne a társadalmi tapasztalat, hogy ez veszélyes helyzet, és félni kell, akkor mindenki magától otthon maradna. Ehelyett mi történik?
Nagyon vicces 😂😂😂
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.04. 17:52:56

gránit írta:
2021.02.04. 17:16:37
Lemaradt a második fele, ami azért fontos, mert nem mindegy, hogy néhány hónapra kelljen meghúznom a nadrágszíjat, vagy egy évre, esetleg több mint egy évre. Pont ez volt a probléma Európa-szerte. Gyors megoldás helyett még nagyobbá tették a problémát, emiatt veszítették el még többen az állásukat. Most ennek a levét isszák az emberek. Pedig már rég túllehetnénk rajta. Azok az országok, amelyek viszonylag gyorsan léptek, már nagyjából visszaálltak a normál kerékvágásba.
Az emberek nagyon jelentős része nem tud érdemben hosszú távon gondolkodni. Nem látják a fától az erdőt.
Amíg a nagy többség csak azt nézi, hogy nekem most mi a jó ebben az adott pillanatban, és nem azt, hogy mi az ami 1 vagy akár több év múlva is tényleg jó, addig a "vezetőink" is csak olyan döntéseket hoznak meg, ami a pillanatnyi közhangulatnak megfelel és nem gyengíti túlságosan a támogatottságukat. És még sokszor abban is mellényúlnak. :D
De ezt ha jól emlékszem már lentebb részletesen ki is veséztétek, mennyire egészségtelen ez a fajta gondolkodásmód.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.02.04. 17:29:16

https://index.hu/gazdasag/2021/02/04/or ... io-nyitas/

És tényleg jól fog kijönni ebből a fidesz :lol: :lol: “Online konzultáció” :D

Hihetetlen
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2458
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2021.02.04. 17:16:37

Lemaradt a második fele, ami azért fontos, mert nem mindegy, hogy néhány hónapra kelljen meghúznom a nadrágszíjat, vagy egy évre, esetleg több mint egy évre. Pont ez volt a probléma Európa-szerte. Gyors megoldás helyett még nagyobbá tették a problémát, emiatt veszítették el még többen az állásukat. Most ennek a levét isszák az emberek. Pedig már rég túllehetnénk rajta. Azok az országok, amelyek viszonylag gyorsan léptek, már nagyjából visszaálltak a normál kerékvágásba.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.02.04. 16:32:07

Egészen gyomorforgató ez a berendezkedés, hogy néhány ember profit-érdekeltsége
Nyilván akkor is ezt mondanád, hogy ha az lenne a tét hogy ennivalót tudj adni a gyerekeidnek.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nero. 2021.02.04. 18:11:19-kor.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2458
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2021.02.04. 16:16:47

Jaja, hogy egy klasszikust idézzünk, „a szakértelem, a szakmaiság olcsó, bolsevista trükk!” :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Jaj istenem... #-o :mrgreen:

Komolyra fordítva a szót, Kínát - vagy bármilyen problémát - úgy lehetne ellensúlyozni, hogy Európa meghaladja a saját töketlenségeit. Ez a neolib szemlélet annyira beleégett az öreg kontinensbe, hogy gyakorlatilag semmire nem tud reagálni. Még jó, hogy nem egy bubópestissel felérő járvány terjedt, ha a döntéshozókon múlt volna, hónapokig csak a semmittevés folyt volna akkor is.
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2021.02.04. 15:36:23

Ennyi balos zagyvaságot, LOL
Kép
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2458
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2021.02.04. 14:22:04

Peter írta:
2021.02.04. 10:08:00
gránit írta:
2021.02.03. 17:51:44
Túl későn hozták meg ezeket a döntéseket, ráadásul olyan ostobák voltak, hogy nyáron azt hitték, vége, és újra belobbantották az egészet. Kétszer is hibáztak. Tavaly ilyen időtájban már bőven szó volt arról, hogy a tiroli síparadicsomokat le kéne zárni, mert ebből baj lesz. Baj lett. Ha nem várják meg, hogy elszabaduljon a probléma, már rég túllennénk rajta. A problémát mindig olcsóbb megelőzni, mint hagyni megtörténni, aztán kapkodni.
A nyári balaton és adria jól megadta a löketet. Nyár eleje még óvatosan telt és nem sok nyaraló volt, aztán mindenki felbátorodott, "hazajött a szomszéd is egyben, akkor megyünk mi is" elindult a dominó, augsztuban az óvatosak is bátrak lettek, a kormány is tolta a balatont, aztán évnyitók....józan ésszel borítékolható volt, hogy gáz lesz ebből. Ráadásul minden hivatalos adat fáziskésésben volt a valósághoz képest. Nálunk volt baráti családban. Az első tünetek bejelentésére - ez péntek volt - "nyugalom, nem biztos, hogy covid, várjanak türelemmel" volt a válasz. Hétfőre elment a szag és ízlelés, na "ok, küldjük a tesztelést", ami csütörtök estére megérkezett, az eredmény pedig hétfő estére.Tünetek megjelenése és a teszt eredménye között 10 kerek nap telt el. Semmilyen kontakt nem érdekelte a hatóságot, senkit nem teszteltek saját kérés ellenére sem, "ha lesz tünet, jelentsék és jön a teszt". Mentősök csak azt tesztelhették, akinek elő volt írva a teszt. Mindez szeptember eleje Budapest. Balatonon voltak augusztus végén, négyből hárman betegek lettek.
Erről van szó. Itt egy éve nagy viták voltak arról, hogy ha országos szinten nem is hajlandók ezt megtenni, legalább a legforgalmasabb turista-paradicsomokat zárják már le. Nem zárták le, mert a vendéglátósok hőbörögtek, hogy nekik az bevételkiesés lenne. Egészen gyomorforgató ez a berendezkedés, hogy néhány ember profit-érdekeltsége felülírja a társadalmi érdekeket. Emellett az egész szemlélet önellentmondásos. Azáltal, hogy nem tudnak elszakadni a pillanatnyi profit-kilátásoktól, nem csak a társadalmi érdekekkel mennek szembe, de még a saját, hosszú távú érdekeikkel is. Így, hogy a járvány elszabadult, nekik is sokkal nagyobb árat kell fizetniük annál, mint amit akkor kellett volna, ha időben lezárják a határokat. Ebben az esetben néhány hónap alatt elült volna az egész mizéria. Ehelyett képtelenek voltak feladni a rövid-távú nyereséghajhászást, ezáltal nem csak a társadalom érdekeibe tapostak bele, de a saját, hosszú távú érdekeikbe is. A neoliberalizmus még ahhoz is ostoba, hogy önző legyen, még ehhez is hülyék. Olyan szinten a pillanatba vannak zárva, és olyan szinten nem tudnak elszakadni az azonnali profit-hajszolástól, hogy a saját, hosszú-távú érdekeiket is kinyírják ezzel a szűk-látókörű szemlélettel.

Ahogy az is egy téveszméje ennek a szemléletnek, hogy a szabályozás hiánya és a "szabad" piac hozza el a szabadságot, miközben a legtöbb esetben - ahogy ebben az esetben is - pont a szabályozás hiánya gátolja leginkább az emberek szabadságát (lásd munkaidő). Ez az egész szabadság-értelmezés nagyon félrement az utóbbi évtizedekben, a jelenlegi berendezkedésben ez leginkább a hülyeség szabadságát, az ostobaság korlátozatlanságát jelenti.

Engem igazából nem zavar, ha a vendéglátósok bedőlnek, csak ne adjanak nekik egy cent állami támogatást sem. Vagy ha igen, akkor kérjük később az osztalékokat. Ezt Bécsben részben meg is csinálták, hogy csak annak a biznisznek adnak tartományi támogatást, ha az ennek megfelelő rész társadalmi tulajdonba megy.
Válasz küldése