Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
bojankrkic27
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 262
Csatlakozott: 2008.03.01. 14:28:23

2021.02.10. 15:43:58

daffy írta:
2021.02.10. 13:12:02

A sporszakmai kérdést el lehet kezdeni azzal,hogy jön egy új elnök. Ő meg aláír 80%-os csökkentéssel. Ez máris 2 hatalmas lépés. Persze elmehet egy PSG-be bajnokságot hajkurászni és egy esetleges bl-t. De nem lenne jobb maradni és makulátlan önéletrajzzal visszavonulni "csak" ennyi kupát nyerve,mint amennyi most van(esetleg plusz 1-2) ? Nyilván máshogy gondolkodunk,de ez jót tenne a Messi PR-nak is.
Nyilván mindketten tudjuk, hogy egy 80%-os fizucsökkentés irreális, de én őszintén hiszek benne, hogy ha mondjuk Laporta megnyeri a választásokat és egy olyan koncepciót tud felmutatni Messinek amiben tud hinni még egy fizetéscsökkentésbe is belemenne. Ezzel számomra egyértelműen igazolná, hogy neki igenis fontos a klub és szeretne itt maradni. Természetesen nem bármi áron... és itt nem az anyagiakra gondolok.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.02.10. 15:22:49

Persze, ő csökkenti a fizetését 80%al miközben az ilyen
Piqué, Busquets, Dembele, Coutinho, Umtiti stb.féle semmittevők konkrétan meglopjàk a klubot, arról nem beszélve hogy jó 10 éven át teljesen röhejes áron adtunk/vettünk játékosokat.

Ez mind Messi hibája?

Amúgy ha eligazol a PSGbe annak még a Real is meginná a levét olyan szempontból hogy a Liga nézettsége/népszerűsége még inkább csökkenne.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2021.02.10. 13:12:02

bojankrkic27 írta:
2021.02.10. 12:14:51
ebben teljes mértékben igazad van! Azonban jegyezzük meg mellékesen, hogy valószínűleg még egy ilyen mértékű fizucsökkentést is bevállalna, ha a klub az anyagi problémáktól eltekintve legalább sportszakmai szempontból rendben lenne. Szerintem az Messi fő problémája az utóbbi években, hogy nem tudtak egy olyan koncepciót létrehozni a klubot vezető illetők (gondolok itt megfelelő igazolásokra), hogy a Barca továbbra is fő esélyes legyen a végső sikerre mondjuk a bajnokok ligájában. A totális fejetlenség jellemzi a klubot már jó pár éve.... na őneki ebből lett elege.
A sporszakmai kérdést el lehet kezdeni azzal,hogy jön egy új elnök. Ő meg aláír 80%-os csökkentéssel. Ez máris 2 hatalmas lépés. Persze elmehet egy PSG-be bajnokságot hajkurászni és egy esetleges bl-t. De nem lenne jobb maradni és makulátlan önéletrajzzal visszavonulni "csak" ennyi kupát nyerve,mint amennyi most van(esetleg plusz 1-2) ? Nyilván máshogy gondolkodunk,de ez jót tenne a Messi PR-nak is.
bojankrkic27
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 262
Csatlakozott: 2008.03.01. 14:28:23

2021.02.10. 12:14:51

daffy írta:
2021.02.10. 07:32:38
Nero. írta:
2021.02.10. 01:28:13
Ha igazak a pletykák, hogy a fizetése csődbe viszi a klubot, akkor valóban mennie kell,
Miért?
Ezek szerint a lehetőségekhez képest akár többszörösen is túl volt fizetve az utóbbi időben. Neki nem alsógatyára kell a pénz. A szobor akkor marad állva,ha marad. Simán mondhatja,hogy akkor 80%os bércsökkentés és tiszteletem a klub és a szurkolók felé. Értem én,hogy 2 év alatt kiesne neki vagy 100 millió. De azt a 100-at megkapta pluszban eddig,mint utólag kiderült a pénzügyi helyzetből.
Nekem mindegy lenne,hogy 300 ferrarim van vagy 310.
ebben teljes mértékben igazad van! Azonban jegyezzük meg mellékesen, hogy valószínűleg még egy ilyen mértékű fizucsökkentést is bevállalna, ha a klub az anyagi problémáktól eltekintve legalább sportszakmai szempontból rendben lenne. Szerintem az Messi fő problémája az utóbbi években, hogy nem tudtak egy olyan koncepciót létrehozni a klubot vezető illetők (gondolok itt megfelelő igazolásokra), hogy a Barca továbbra is fő esélyes legyen a végső sikerre mondjuk a bajnokok ligájában. A totális fejetlenség jellemzi a klubot már jó pár éve.... na őneki ebből lett elege.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.02.10. 08:17:28

Nero. írta:
2021.02.10. 01:28:13

Azzal nem ha kiveszed a toronymagasan legjobb játékosunkat :D Azt se tudom kit neveznék második legjobbnak jelenleg, talán Ter Stegen, de fontosságban óriási a különbség kettejük közt.

Ha igazak a pletykák, hogy a fizetése csődbe viszi a klubot, akkor valóban mennie kell, de ennyi erővel lehetne jönni Dembele vagy Coutinho igazolási díjával, vagy a keret felének a nevetséges fizetésével.
Nalam ez a CR-Messi vilag a pool bl gyozelme es szezonja ota lecsengett,
Persze, hiszen ők is idősödnek. Ettől függetlenül CR 36 évesen még mindig hányja a gólokat a Juvéban, ennyi idősen a legtöbb játékos már rég visszavonul vagy valahol Amerikában bohóckodik. Messi is 33 már, de még mindig kőkeményen tőle függ a Barca.
Utóbbi szerintem még mindig ott van a világ 3 legjobb játékosa közt. Pl. ha valaki felajánlaná hogy cseréljük el Messit Lewandovskira, biztos hogy nem fogadnám el. Egy Neymar-Bruno Fernandes kettősért eladnám, de ez csak fikció.

Abban biztos vagyok egy jó darabig ez nem ismétlődik meg, hogy 10-12 éven 2 játékos abszolút kiemelkedik a többi közül, és állandóan köztük dől el az Aranylabda. Úgy lesz majd mint régen, hogy minden évben más nyeri.
Nem erted most Nero amirol irok.
Teljesen mas aspektusbol kozelitjuk meg a dolgot.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2021.02.10. 07:32:38

Nero. írta:
2021.02.10. 01:28:13
Ha igazak a pletykák, hogy a fizetése csődbe viszi a klubot, akkor valóban mennie kell,
Miért?
Ezek szerint a lehetőségekhez képest akár többszörösen is túl volt fizetve az utóbbi időben. Neki nem alsógatyára kell a pénz. A szobor akkor marad állva,ha marad. Simán mondhatja,hogy akkor 80%os bércsökkentés és tiszteletem a klub és a szurkolók felé. Értem én,hogy 2 év alatt kiesne neki vagy 100 millió. De azt a 100-at megkapta pluszban eddig,mint utólag kiderült a pénzügyi helyzetből.
Nekem mindegy lenne,hogy 300 ferrarim van vagy 310.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.02.10. 01:28:13

Mondjuk en arrol beszelek,hogy mivel lehetne szerintem nektek jobb,
Azzal nem ha kiveszed a toronymagasan legjobb játékosunkat :D Azt se tudom kit neveznék második legjobbnak jelenleg, talán Ter Stegen, de fontosságban óriási a különbség kettejük közt.

Ha igazak a pletykák, hogy a fizetése csődbe viszi a klubot, akkor valóban mennie kell, de ennyi erővel lehetne jönni Dembele vagy Coutinho igazolási díjával, vagy a keret felének a nevetséges fizetésével.
Nalam ez a CR-Messi vilag a pool bl gyozelme es szezonja ota lecsengett,
Persze, hiszen ők is idősödnek. Ettől függetlenül CR 36 évesen még mindig hányja a gólokat a Juvéban, ennyi idősen a legtöbb játékos már rég visszavonul vagy valahol Amerikában bohóckodik. Messi is 33 már, de még mindig kőkeményen tőle függ a Barca.
Utóbbi szerintem még mindig ott van a világ 3 legjobb játékosa közt. Pl. ha valaki felajánlaná hogy cseréljük el Messit Lewandovskira, biztos hogy nem fogadnám el. Egy Neymar-Bruno Fernandes kettősért eladnám, de ez csak fikció.

Abban biztos vagyok egy jó darabig ez nem ismétlődik meg, hogy 10-12 éven 2 játékos abszolút kiemelkedik a többi közül, és állandóan köztük dől el az Aranylabda. Úgy lesz majd mint régen, hogy minden évben más nyeri.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.02.09. 22:00:12

Nero. írta:
2021.02.09. 21:44:14

Értem hogy nem úgy mondod, meg én se úgy, de ha oda akarnék szúrni akkor azt mondanám, hogy a “saját házad tájékán kellene sepregetni, mert lenne mit” :D A ti jövőképetek még a miénknél is borúsabb. Ti sem fogjátok telepakolni a vitrint a következő pár évben, az is biztos. :D

Egyébként még van benne 2-3 év bőven. Ha tudjuk állni a fizetését akkor nyilván maradjon, a hétvégén is láttuk hogy mit jelent.

Én csak azért akarom hogy menjen, mert itt már csak az idejét vesztegeti. Ezekkel a kóklerekkel valóban nem fog BLt nyerni, a Cityvel szerintem meg lenne viszonylag simán, és azzal együtt a 7. Aranylabda is meg lenne.

Még mindig nagyon tud, csak már nincsenek társak.
Mondjuk en arrol beszelek,hogy mivel lehetne szerintem nektek jobb,nem arrol,hogy mennyire rossz nektek.
Illetve real szempontbol nem vigasztal,hogy nektek se megy.. :D
En nem latom azt,hogy Messi annyira extra lenne meg barhol is.
Persze,ha kiszedjuk europa legerosebb csapatat es betesszuk oda,biztos hogy nem logna ki lefele.
De pl a city nelkule is bl-t nyerhet.
Foleg, ha elmegy mashova, ott nem o lesz a masodedzo,meg a klublegenda. Kivancsi leszek,mennyire fogja O ezt elnezni.
Nalam ez a CR-Messi vilag a pool bl gyozelme es szezonja ota lecsengett,vagy mar nem ugy megy semelyiknek.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.02.09. 21:44:14

miro. írta:
2021.02.09. 21:36:04
Hat jol van sracok. Legyen nektek igy jo akkor.
Amig Messi nalatok van,az a tobbi nagycsapatnak csak jo,mert vele nem vagytok tenyezok a Bl-ben mar regota.
A klub penzugyi helyzetet meg..
De legalabb golkiraly lesz,meg ad majd golpasszokat,aztan sitku.
Értem hogy nem úgy mondod, meg én se úgy, de ha oda akarnék szúrni akkor azt mondanám, hogy a “saját házad tájékán kellene sepregetni, mert lenne mit” :D A ti jövőképetek még a miénknél is borúsabb. Ti sem fogjátok telepakolni a vitrint a következő pár évben, az is biztos. :D

Egyébként még van benne 2-3 év bőven. Ha tudjuk állni a fizetését akkor nyilván maradjon, a hétvégén is láttuk hogy mit jelent.

Én csak azért akarom hogy menjen, mert itt már csak az idejét vesztegeti. Ezekkel a kóklerekkel valóban nem fog BLt nyerni, a Cityvel szerintem meg lenne viszonylag simán, és azzal együtt a 7. Aranylabda is meg lenne.

Még mindig nagyon tud, csak már nincsenek társak.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.02.09. 21:36:04

Hat jol van sracok. Legyen nektek igy jo akkor.
A Messi utani korszak egyszer eljon,csak nem mindegy hogy milyen klub es csapat lesz utana. Szerintem ti ketto evvel tovabb huztatok ezt a szerelmet,magatokat jo nagy sza rba hozva.
Amig Messi nalatok van,az a tobbi nagycsapatnak csak jo,mert vele nem vagytok tenyezok a Bl-ben mar regota.
A klub penzugyi helyzetet meg..
De legalabb golkiraly lesz,meg ad majd golpasszokat,aztan sitku.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2021.02.09. 21:26:18

miro. írta:
2021.02.09. 21:15:17
MatyiG írta:
2021.02.09. 21:11:37
Miért volt sorba az egeseknel? Pool ellen dupla, majd a visszavágón kiosztott három gólpasszt. Bayern ok, bár nem láttam a meccset.
A visszavago 4:0 lett. Nem adott harom golpasszt.
Plusz Romaban sem.
Erre irtam,hogy ad vissza,de nem olyan mertekbe.
Hát arról nem ő tehet, hogy nem rúgták be a ziccereket, amit ő készített elő. :) Egy párharc pedig két meccsből áll.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2453
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2021.02.09. 21:23:48

miro. írta:
2021.02.09. 20:17:53
Szép volt,jó volt,de ebből ilyen Kobe Bryant féle csapatra rátelepedés lesz.
Ez a párhuzam azért nem állja meg a helyét, mert Bryant már a pályán is nagyon terhes volt a csapatnak, nem csak a fizetési sapka jelentős részét blokkolta, behatárolva ezzel a csapat lehetőségeit. Bryant nem volt gólkirály az utolsó évében, gólpasszkirály meg főleg nem, a hatékonysági mutatói pedig botrányosan gyengék voltak. Ezzel szemben Messi még tavaly is a Liga legjobbja volt.

Ráadásul Bryant is csak akkor nyert bajnoki címet, amikor volt csapat körülötte. O'Neal, Gasol nélkül nem lett volna bajnok soha. Messi "égései" mindössze arra mutattak rá, hogy milyen szinten a hátán vitte a csapatot, és ha neki rossz napja volt, nem volt senki, aki átvette volna a stafétabotot. Bryantnek is voltak off meccsei. Csak ott volt mellette a fontos meccseken a háromszoros nagydöntő-MVP O'Neal... Messi egyébként idén is simán lehet még gólkirály.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.02.09. 21:15:17

MatyiG írta:
2021.02.09. 21:11:37
Miért volt sorba az egeseknel? Pool ellen dupla, majd a visszavágón kiosztott három gólpasszt. Bayern ok, bár nem láttam a meccset.
A visszavago 4:0 lett. Nem adott harom golpasszt.
Plusz Romaban sem.
Erre irtam,hogy ad vissza,de nem olyan mertekbe.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2021.02.09. 21:11:37

Miért volt sorba az egeseknel? Pool ellen dupla, majd a visszavágón kiosztott három gólpasszt. Bayern ok, bár nem láttam a meccset.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.02.09. 20:55:28

NovaProspekt írta:
2021.02.09. 20:22:18
miro. írta:
2021.02.09. 20:17:53
Mondjuk nyáron kicsit más volt még itt is a vélemény Messiről.
Nem vagyok benne biztos,hogy még itt lenne,ha az itteni szavazatok számítanak.
Persze most megint Ő a legjobb. Aztán ha kiestek egy normális csapat ellen a BL-ben pont ugyanezek jönnek,hogy hol volt Messi.
Amúgy,ha Ő tényleg ennyit keres már el kéne küldenetek.
Szép volt,jó volt,de ebből ilyen Kobe Bryant féle csapatra rátelepedés lesz.
Nyáron lejár a szerződése.
A mondandom lenyeget nem valtoztatja,max az utolso mondatot.
Arra akartam reagalni,hogy megint O lett az igazi csk,mert a Betis ellen jol allt be,kozben meg ami ment nyaron ez a minimum hogy normalis iramba probal kozlekedni a palyan.
Arrol nem is beszelve,hogy kb minden uj futballcipojenel uj szerzodest kert toletek,de a BL egeseknel O is ugyanugy a sorba volt a tobbiekkel.
Megneztem volna egy Puyol mikor csinalja ezt nalatok.
Aki “ismer” tudja hogy nem vagyok elfogult,vagy nagyon ritkan,de szerintem nalatok evek ota ra nott a fejetekre.
Amibol teny,hogy ad vissza,de egyaltalan nem olyan mertekbe.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.02.09. 20:25:38

miro. írta:
2021.02.09. 20:17:53
Mondjuk nyáron kicsit más volt még itt is a vélemény Messiről.
Nem vagyok benne biztos,hogy még itt lenne,ha az itteni szavazatok számítanak.
Persze most megint Ő a legjobb. Aztán ha kiestek egy normális csapat ellen a BL-ben pont ugyanezek jönnek,hogy hol volt Messi.
Amúgy,ha Ő tényleg ennyit keres már el kéne küldenetek.
Szép volt,jó volt,de ebből ilyen Kobe Bryant féle csapatra rátelepedés lesz.
Nem
https://youtu.be/mW9QNL2NCCc
5:45től

Ennél többet játékos nem igen tehet. A faxos húzás nem tetszett, egyenesen oda kellett volna állni a kamera elé a Liverpool vagy a Bayern elleni meccs után és azt mondani hogy ennek itt most vége.
Én remélem eligazol a Citybe. Velük újra tudna BLt nyerni + a PL is meg lenne.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1943
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.02.09. 20:22:18

miro. írta:
2021.02.09. 20:17:53
Mondjuk nyáron kicsit más volt még itt is a vélemény Messiről.
Nem vagyok benne biztos,hogy még itt lenne,ha az itteni szavazatok számítanak.
Persze most megint Ő a legjobb. Aztán ha kiestek egy normális csapat ellen a BL-ben pont ugyanezek jönnek,hogy hol volt Messi.
Amúgy,ha Ő tényleg ennyit keres már el kéne küldenetek.
Szép volt,jó volt,de ebből ilyen Kobe Bryant féle csapatra rátelepedés lesz.
Nyáron lejár a szerződése.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.02.09. 20:17:53

Mondjuk nyáron kicsit más volt még itt is a vélemény Messiről.
Nem vagyok benne biztos,hogy még itt lenne,ha az itteni szavazatok számítanak.
Persze most megint Ő a legjobb. Aztán ha kiestek egy normális csapat ellen a BL-ben pont ugyanezek jönnek,hogy hol volt Messi.
Amúgy,ha Ő tényleg ennyit keres már el kéne küldenetek.
Szép volt,jó volt,de ebből ilyen Kobe Bryant féle csapatra rátelepedés lesz.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2021.02.09. 19:45:48

NovaProspekt írta:
2021.02.08. 06:02:03
Nero. írta:
2021.02.08. 00:20:22
Csak azért mondom mert amikor előjön a Messi vs CR téma akkor sokan szeretnek elveszni a számok világában.
Ezeket gyorsan rövidre lehet zárni: 6 > 5
Szimpátia szavazás. Kivéve, mikor CR nyeri, akkor értékes díj.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7167
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.02.09. 18:30:06

Nero. írta:
2021.02.08. 00:20:22
A 2. gólhoz papíron nincs köze, hiszen nem ő lőtte, és a gólpasszt sem ő adta, de mégis leginkább az övé. És hány ilyen volt az elmúlt 15 évben...

Csak azért mondom mert amikor előjön a Messi vs CR téma akkor sokan szeretnek elveszni a számok világában.

Messi egyszerre hozza a gólokat, gólpasszokat, irányít, szervez, messze a legtöbb sikeres csel, messze a legtöbb szabadrúgás gól stb.

Ebben a Barcában meg aztán pláne neki kell csinálnia mindent. Kivéve a védekezést, mert azt Busquets meg Lenglet megoldja. :D
No igen. Nemrég néztem meg egy Messi vs Ronaldo statisztikás témát egyébként. Ami érdekes, hogy MÉG GÓL/MECCS ÁTLAGBAN IS MESSI VOLT A JOBB! :D Annak ellenére, hogy ez az egyetlen dolog, amiben Ronaldo legalább megközelíti Leo szintjét, és legalább lehet egy polcon emlegetni őket. Semmi másban nem, minden másban Messi egész más kategória. Hogy ne kelljen senkinek rákeresnie, mondom a főbb számadatokat, amik eredményesség és látvány szempontjából szerintem relevánsak:

Gól/meccs arány:
Leo: 0,80 (101 percenként) CR7: 0,73 (111 percenként) - 9,5%-os különbség

Gólpasszok:
Leo: 303 CR7: 223 (Pedig ugye 145 meccsel többje volt Roninak!)

Közvetett gólpasszok:
Leo: 71 CR7: 44

Gólpassz/meccs:
Leo: 0,337 CR7: 0,213 - 58%-os különbség, azaz több, mint másfélszerese

Gólban való részvétel/meccs:
Leo: 1,14 CR7: 0,94 21%-os különbség

Címek:
Leo: 35 CR7: 33

Aranylabda:
Leo: 6 CR7: 5

Aranycipő:
Leo: 6 CR7: 4

Forrás: https://michelacosta.com/en/

Ha megnézitek, a meccsek, részvételek, stb számát kivéve (amiben + 2 éve miatt nyilván Roni többen vett részt és ez nem érdem) MINDEN ADATOT Leo vezet, méghozzá általában eléggé meggyőző többséggel. Őszintén nem értem, hogy lehet a két játékosról egyáltalán vitázni. A számok nem hazudnak...

... de tegyük fel, hogy mégis, és a látványra megyünk rá, és elfelejtjük mondjuk Ronaldinhot, Ibrát, Neymart, akik jobban közönségért játszanak/játszottak, mint a két szóban forgó rivális, és csak kettejükre koncentrálunk:

(forrás: https://www.messivsronaldo.app/detailed ... -dribbles/)

Sikeres cselek

Leo: 2312 CR7: 886

Sikeres cselek/meccs:

Leo: 4,85 CR7: 1,85 - 163%-os különbség, azaz több mint 2,5-szöröse

Annyi, hogy '08/09 óta nézik, de szerintem az már kb mindegy, elég minta az a 12 év. Elképesztően brutális különbség ez is, pedig Roni van cselgépként elhíresülve

És akármeddig mehetnénk, szabadrúgásokban is Messi a jobb, pedig Ronit mondják valamiért a sajtóban jobbnak ebben is, ésatöbbi.

Ronaldonak meg mindezzel ellentétben ott van a nemzetközi sikere a válogatottal érvként.... :D

Szerintem az egyetlen ok, hogy egyáltalán mint rivalizálásról beszélhetünk, hogy Ronaldo nagyon tolja magát, Messi meg sosem szól egy szót sem. Roni nagyon el tudja adni magát kifelé, angol kifejezéssel élve more marketable. Bennem van még a múltkori aranylabda-átadó előtti interjú a 3 jelölttel:

Roni: semmi kétség, én vagyok a legjobb
Virgil: ha nekem adják, elfogadom, de igazságtalan lenne, mert Leo a legjobb a világon
Leo: szoros mecccs lesz, mindhárman jók vagyunk, bárki megkaphatja.

Roni 5 aranylabdája Messi 6-jához képest szintén röhejes (félreértés ne essék, tisztelem a tagot, nagy játékos, de egy 7-3 sokkal jobban kifejezné a valóságot), de ezek kb a játékos csapatainak a sikerességeit mutatják. Hiába volt jobb focista majdnem minden évben Leo, ha egyszer fele esetben a Real vagy a Portugál válogatott nyert BL-t /EB-t, és ez az egyik döntő érv.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2021.02.09. 19:54:58-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1943
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.02.08. 06:02:03

Nero. írta:
2021.02.08. 00:20:22
Csak azért mondom mert amikor előjön a Messi vs CR téma akkor sokan szeretnek elveszni a számok világában.
Ezeket gyorsan rövidre lehet zárni: 6 > 5
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.02.08. 00:20:22

A 2. gólhoz papíron nincs köze, hiszen nem ő lőtte, és a gólpasszt sem ő adta, de mégis leginkább az övé. És hány ilyen volt az elmúlt 15 évben...

Csak azért mondom mert amikor előjön a Messi vs CR téma akkor sokan szeretnek elveszni a számok világában.

Messi egyszerre hozza a gólokat, gólpasszokat, irányít, szervez, messze a legtöbb sikeres csel, messze a legtöbb szabadrúgás gól stb.

Ebben a Barcában meg aztán pláne neki kell csinálnia mindent. Kivéve a védekezést, mert azt Busquets meg Lenglet megoldja. :D
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Jack Napier
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2015.02.01. 16:56:53
Tartózkodási hely: Gotham City

2021.02.07. 23:11:23

Sokáig csak a tisztelet jeleként gondoltam az csk-ságára (persze nyilván azért Ő mert már ősidők óta itt játszik) .
Az utóbbi időben viszont tényleg úgy látszik, hogy jó helyen van nála a karszalag.
Ma is a beállásával mintha az addig takarék lángon égő játékosok elhitték volna, hogy meg tudják fordítani meccset és sokkal nagyobb erőbedobással játszottak.
Vezér tud lenni mostmár és hajszolja a többieket ami ezeken a kellemetlen meccseken nagyon sokat számít.
"8-szor nyertük meg a bajnokságot 11 év alatt! Nem értékeljük ezt annyira, mint amennyire kellene de az évek során majd látni fogjuk mennyire nehéz is volt ezt elérni."- Lionel Messi 2019
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3273
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.02.03. 00:42:17

ventiladors írta:
2021.02.02. 19:26:42
(Aki azt mondja, hogy ez az edző hibája, annak azt mondom, hogy a Pesti úti öregek otthona lakói mellé is tehet akármilyen edzőt, nem fog soha még NBI-et se nyerni.)
A jó edző ismérve, hogy a keretből és játékosaiból a csapat érdekében képes kihozni a benne rejlő maximumot.... :mrgreen:
Messiről senki nem írt olyat, hogy most pihenjen....
Meg lehet tanulni bizonyos játékosok nélkül működni, de ahhoz olyan edző kell, aki képes megtanítani a játékosokat ennek a működésére.
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 572
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2021.02.02. 23:13:37

Nero. írta:
2021.02.02. 21:20:56
aszim írta:
2021.02.02. 18:26:19
Nero. írta:
2021.02.02. 18:03:15
https://index.hu/sport/2021/02/02/lione ... el-mundo-/

És még egy index cikk. Nem semmi azért.

Mondom, mostmár valamelyik aktuális vezető is megszólalhatna a témában.
Hogy egy klasszikust idézzek " Aki az (új) Indexből tájékozódik, annyit is ér :mrgreen: :lol:
Csak hogy ez nem az index agyszüleménye. Ők csak fordítanak.

Mindegy, igazából nem az én pénztárcám. Megtiszteltetés hogy a világ legjobb játékosa nálunk játszott/játszik és végig követhettem a karrierjét az elejétől a végéig.

Ha holnap csődbe megyünk és jönnek a behajtók és visznek mindent, akkor se lehet egy szavam se. A Barca annyi eufóriát (más használta ezt a szót a múltkor és nagyon helytálló volt) okozott nekem az elmúlt 15 évben hogy elmondani se lehet.
Azért az Indexen volt egy fordítás nélküli clickbait cikk is, az saját volt, olyan is volt, aztán jöttek az átvettek. A mostani is röhögni való. Katalán nyelv. Onnan indul ez alap, minden játékos szerződésébe benne van, semmit nem jelent, általában barcás edzőt hoznak és az indentitás és a könnyebb taktikai utasítások miatt egyszerűbb ez. Persze az újság szerint Messi nem tud katalánul, argentín sajtó szerint nem beszéli az anyanyelvét, igazából Messi nem is beszél =P~
A helyzet az MEssi, mint minden ekkora sportoló egy cég kb. és mint cég PC, azaz nem foglal állást sem kérdéses dolgokban, mint katalóna stb.
Azt mondjuk mostmár kezdik kaparászni, hogy talán Messi kitermelte az árát =D> De nyilván az adidas, akiknek feltételezem azért picit kisebb bevételt generál biztos véletlenül dobál utána évente 20 millákat, gondolom nem éri meg, és csődbe akarnak menni ők is.
Következőnek már azt fogják felfedezni, hogy 2013-ig mennyiért játszott, holott már volt 4 aranylasztija, rég a világ legjobbja volt, hogy itt az uccsó három évre kapott 555 millát nevetséges, 10 évre számolják ki a bérét, mert minden egyes évben ez idő alatt legjobb volt a világon (néha Roni beleszólt) és akkor nézzük meg mostani bandából már most van aki többet kap és ez a nagyon nem mindegy, mert azok a szerződések is hosszú időre szólnak és cserébe semmit nem tett le az asztalra még senki Messin kivül.
Válasz küldése