Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15416
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.02.19. 21:27:08

Kalapos írta:
2021.02.19. 20:15:51

Rég volt már 2013, könnyen bizonyítható hogy nincs igazam. De nem is 2 év az igazság, 2016ban a PSG meg a Juve ellen is tudatosan generált helyzet nélkül játszottunk el 4ből 3 meccset, ha jól emlékszem. Volt hogy egész évben nem volt csak öngólunk meg 11es gólunk a blben idegenben nem? Teljes koncepció hiány.

PSG ellen idegenben is voltak ziccereink, ahogy a Juve ellen is mindkét meccsen, konkrétan emlékszem egy ordító Iniesta helyzetre is Torinóból.
Tehát ne vagdalkozzunk ilyenekkel, mert ezeket egy összefoglaló alapján könnyen lehet cáfolni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 767
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.02.19. 20:50:19

vg99 írta:
2021.02.19. 20:04:10
Messivel nekem 3 problémám van:
Évek óta a legfontosabb meccseken gyenge,
Xavi vagy Ini tudta, hogy mikor tud segíteni, Messit viszont tilos lecserélni, ő dönti el, mikor játszik,
a fizuja teljesen beteg, részben ezért vagyunk ott ahol. Azért habelegondolunk, h nyáron kaptunk volna 100at plusz 140 megspórolt fizu.. akkor mondjuk Depay, Garcia vagy Vijnaldumért lett volna 10-10 millió. Vagy Haalandra 75 most.
És 90%, hogy nyáron lelép a psgbe vagy mcbe, miközben nem nyerünk semmit idén vele sem.
Messi fizujáról. Ha figyelmesen elolvasnátok azokat a pénzügyi jelentéseket, amit a fizetésekről írnak, akkor tudhatnátok, hogy az az összeg, ami Messi nevére megy, az valóban extrém. Csakhogy az BRUTTÓ! A spanyol adótörvények szerint durván annak a 30 százaléka a nettó. Nyílván az is nagy pénz, de már egész másként néz ki.
S hogy miért lehet ilyen magas a pénze? Amikor idecsábítottak az eliteket, jó pénzt kellett nekik adni. Na, de azért az nem jól néz ki, hogy Messi kevesebbet keressen, mint ők. Így srófolják fel a fizetéseket a csillagos égig.
Amikor ez történt, akkor a kasszában volt pénz.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.02.19. 20:42:12

bence0330 írta:
2021.02.19. 20:19:46

Az első pont még oké, ha nem is teljesen igaz. Tavaly (sajna) a Napli ellen pl egyedül továbblőtt minket, Pool ellen is 3-0-ra eldöntött kb egyedül egy meccset, nem tud mindig egyedül megtenni ezt. Néha igen, néha nem. A nagyobb csapatok ellen ritkábban elég egyedül, mert jó az ellenfél... nincs körülötte színvonalas csapat.
Erről beszélek. Hogy nem várhatjuk tőle hogy megoldja, de változtatni meg nem lehet, tehát ez az a hozzáállás hogy akkor maradjon így minden, jó ez így, majd legközelebb összejön, váltsunk edzőt, igazoljunk újakat. Nem fog működni, ez a terv halott ügy, ezt próbálom leírni. Azért csak az a vége mindig hogy leégünk évről évre nem, ugyanazzal a játékkal? Szóval valamit csak kéne csinálni? És már mondtam, szinvonalas csapat körülötte.. 2016ban volt szinvonalunk, de 17ben meg 18ban is, meg 13ban meg 14ben is. 19ben majd nem jók voltunk, de nem jött össze, és azért idegenben voltak gondok bőven. Megpróbálom beleképzelni magam egy másik csapat helyébe. Pl a Pool szurkolók szidták-e Salahot vagy Manét amikor kikaptak a Realtól a döntőbe? Valszeg nem, volt kapus akit szidhattak. Szidta-e a Bayern Lewát amikor kiestek a Real ellen bohóc gólokkal? Nem hiszem, volt más akit szidhattak. Szidták a PSG támadókat a Bayern elleni döntő után? Nem számottevően, nem jött össze ennyi. Sorolhatnánk.
Akkor mért mondom hogy ne mentsük fel Messit, és kritizáljuk őt is nyugodtan, és ne fókuszáljunk Pikére meg Destre meg Koemanra? Ne maradjon annyiba hogy nem jött össze...

Azért, mert nekünk van egy tendenciánk arra, hogy impotensen játszunk, akár helyzetek nélkül egész félidőket. Aztán persze, előbb utóbb kapunk gólokat, és összetörünk, de itt nálunk rendszerszintű probléma van, nem az hogy most pont nem jött ki a lépés mert valaki elcsúszott, majd jövőre megpróbáljuk újra, jók vagyunk. Nem, itt évről évre bukta van, és évről évre nem tudunk helyzeteket kialakítani, főleg idegenben. Na már most a rendszerünk neve add Messinek a labdát mert kéri, a félpályánál. Ha nem megy a rendszer, akkor a rendszer elemeit meg kell nézni, meg azt is aki kitalálta. Ezért mondom, hogy az edző, a társak meg Messi is nyugodtan kerülhet a kritika középpontjába, fel ne mentse valaki hogy hát nem csinálhat mindent egyedül, meg mi lenne ha még futna is pedig így is milyen jó!
Na, én leírtam többször a véleményem, kaptam vegyes visszajelzéseket, amit nagyra értékelek, és szerintem jó visszajelzések voltak amik jogosan mutattak rá arra hogy miben lehet igazam, és arra miben nem, szóval hagyom a dolgot a továbbiakban. Mindenki próbálja megfogalmazni hogy mi gond lehet, ez volt az én köröm. Abszolút igazság, vagy megoldás nincs ebben a témában.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7097
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.02.19. 20:19:46

vg99 írta:
2021.02.19. 20:04:10
Messivel nekem 3 problémám van:
Évek óta a legfontosabb meccseken gyenge,
Xavi vagy Ini tudta, hogy mikor tud segíteni, Messit viszont tilos lecserélni, ő dönti el, mikor játszik,
a fizuja teljesen beteg, részben ezért vagyunk ott ahol. Azért habelegondolunk, h nyáron kaptunk volna 100at plusz 140 megspórolt fizu.. akkor mondjuk Depay, Garcia vagy Vijnaldumért lett volna 10-10 millió. Vagy Haalandra 75 most.
És 90%, hogy nyáron lelép a psgbe vagy mcbe, miközben nem nyerünk semmit idén vele sem.
Az első pont még oké, ha nem is teljesen igaz. Tavaly (sajna) a Napli ellen pl egyedül továbblőtt minket, Pool ellen is 3-0-ra eldöntött kb egyedül egy meccset, nem tud mindig egyedül megtenni ezt. Néha igen, néha nem. A nagyobb csapatok ellen ritkábban elég egyedül, mert jó az ellenfél... nincs körülötte színvonalas csapat.

A pénz kérdés meg szerintem homlokegyenest az ellenkezője. Kijelentették, hogy a bevétel harmada legalább az ő érdeme, és kb reális is, kétlem, hogy túlzás. Többszörösét hozza a klubnak, amit fizetnek neki, ellentétben kb mindenki mással, akik sokat keresnek. Jövőre már lesz közönség, a TV-szerződések most is megvoltak, nézettség miatta az egekben, mezeladások, ésatöbbi ésatöbbi...

Szerintem nem fog elmenni, de ezt nem tudja senki, még ő sem.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Rob888
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2020.10.01. 23:49:16

2021.02.19. 20:18:25

vg99 írta:
2021.02.19. 20:04:10
Messivel nekem 3 problémám van:
Évek óta a legfontosabb meccseken gyenge,
Xavi vagy Ini tudta, hogy mikor tud segíteni, Messit viszont tilos lecserélni, ő dönti el, mikor játszik,
a fizuja teljesen beteg, részben ezért vagyunk ott ahol. Azért habelegondolunk, h nyáron kaptunk volna 100at plusz 140 megspórolt fizu.. akkor mondjuk Depay, Garcia vagy Vijnaldumért lett volna 10-10 millió. Vagy Haalandra 75 most.
És 90%, hogy nyáron lelép a psgbe vagy mcbe, miközben nem nyerünk semmit idén vele sem.
Nézzük meg mely meccseken volt gyenge. Róma 2017 visszavágó, PSG 2016 ( A Liverpool ellen összességében nem játszott gyengén, szerintem) Bayern 2020, PSG 2021, Több fontos meccsre, amin gyenge volt nem emlékszem. Ezekből kettő az utóbbi egy évben. Hány fontos meccset nyertünk neki köszönhetően? Számtalant! A csere kérdésben igazad van és tényleg el kellett volna engedi a nyáron.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.02.19. 20:15:51

Rob888 írta:
2021.02.19. 20:07:54
Hát Kalapos! 8 éve!!! Tiszteletben tartom a véleményed, de az enyém teljesen más. Amiket írtál az utóbbi 2 évre igaz. A 2010-es évek nagy részében Európa elitjébe tartoztunk. A La Ligát, ami akkor a legerősebb volt folyamatosan megnyertük. Voltak bukások is, de ez ezen a szinten megtörténik mindenkivel. Messi minden címet halomra nyert, az évtized legjobb labdarúgója lett. A Barca játéka elkápráztatta az egész világot, annak ellenére, hogy igen volt egy Róma 2017 és egy München 2013.
Nem tetszett, hogy azt írtad, hogy a mellett érvelő véleményeknek nincsen jelentőségük. Minden véleménynek van jelentősége, a tiédnek is. Még ha nem is értek vele egyet, de elgondolkodtat. Ezért van a Fórum!
Igen, ezért van a fórum :)

Rég volt már 2013, könnyen bizonyítható hogy nincs igazam. De nem is 2 év az igazság, 2016ban a PSG meg a Juve ellen is tudatosan generált helyzet nélkül játszottunk el 4ből 3 meccset, ha jól emlékszem. Volt hogy egész évben nem volt csak öngólunk meg 11es gólunk a blben idegenben nem? Teljes koncepció hiány.

A bekapott bohóc gólokért nem okolom Messit, Csababarca. De meg kellene nézni melyik védelem bírja azt hogy 2 percenként egy eladott labdával vagy egy egyszerű szerelésből emberelőnyben sprintel rá az ellenfél, úgy hogy állig fel vannak tolva a szélsővédők meg a belső kp-k is. Mert nálunk ez van, nem jutunk lövésekig, nem zárjuk le a támadásokat, hanem elhalnak és azonnal sprintel az ellenfél. Ezt nem lehet bírni akkor se ha jó védőink vannak. Emellett még gyengék is igen, a jelenlegi játékunkban meg duplán kijön a gyengeségük. A támadásaink impotenssége egy oka a bohóc bekapott góljainknak. egy oka a többől. És hogy mért vagyunk impotensek arra jó lenne rájönni, ezzel próbálkozik mindenki naphosszat a fórumon is.
Rob888
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2020.10.01. 23:49:16

2021.02.19. 20:07:54

Hát Kalapos! 8 éve!!! Tiszteletben tartom a véleményed, de az enyém teljesen más. Amiket írtál az utóbbi 2 évre igaz. A 2010-es évek nagy részében Európa elitjébe tartoztunk. A La Ligát, ami akkor a legerősebb volt folyamatosan megnyertük. Voltak bukások is, de ez ezen a szinten megtörténik mindenkivel. Messi minden címet halomra nyert, az évtized legjobb labdarúgója lett. A Barca játéka elkápráztatta az egész világot, annak ellenére, hogy igen volt egy Róma 2017 és egy München 2013.
Nem tetszett, hogy azt írtad, hogy a mellett érvelő véleményeknek nincsen jelentőségük. Minden véleménynek van jelentősége, a tiédnek is. Még ha nem is értek vele egyet, de elgondolkodtat. Ezért van a Fórum!
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2021.02.19. 20:04:10

Messivel nekem 3 problémám van:
Évek óta a legfontosabb meccseken gyenge,
Xavi vagy Ini tudta, hogy mikor tud segíteni, Messit viszont tilos lecserélni, ő dönti el, mikor játszik,
a fizuja teljesen beteg, részben ezért vagyunk ott ahol. Azért habelegondolunk, h nyáron kaptunk volna 100at plusz 140 megspórolt fizu.. akkor mondjuk Depay, Garcia vagy Vijnaldumért lett volna 10-10 millió. Vagy Haalandra 75 most.
És 90%, hogy nyáron lelép a psgbe vagy mcbe, miközben nem nyerünk semmit idén vele sem.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.02.19. 20:03:08

csababarca írta:
2021.02.19. 19:29:37
Jól van Kalapos, vezesd le, hogy 2012 óta rosszak vagyunk, mert Messi.
Azért ez még a Messi utálat közepén is erős, 2019-ben se voltunk annyira rosszak, azt a hűűű de korszakos Liverpoolt itthon megfektettünk mint a rongyot, úgy játszottunk velünk. Messi vezetésével.

Értem amit mondasz egyébként, tartalmaz igazságokat is, de azért nehogy már ő legyen a hibás, hogy kapjuk a bohóc gólokat, meg mert nincs koncepció.
Szerintem is menjen el, mert lejárt a kapcsolat szavatossága.
Én már nyáron is mondtam, hogy el kell engedni.
Aztán virgonckodhatnak a szupersztárjaink nélküle, egycsapásra megszűnnének a védelmi gondjaink, a kp hiányosságai, és a támadósor is hármasával kezdené el rúgni a gólokat nélküle.

Gyenge volt a PSG ellen? Igen, tény.
Mint ahogy azok a dolgok is makacs tények, hogy ő tartja lélegeztetőgépen a csapatot, mert a fiatalabb sztárocskáink nem képesek 2 jó meccset lehozni egymás után. Nem hogy eldönteni 1-1 meccsen néhanapján.

2012 óta nyertünk 5 bajnokságot, meg pár kupácskát, de tudom, ezek 'mit is' ? se érnek.

Amit mondasz problémát, az 2 éve van jelen, nem 8-9 éve.
Ne forgasd ki teljesen a szavaim, én eddig, ha szidtam Messit, mindig azzal a céllal, hogy ráébresszek pár embert arra, hogy nem szenttehén. Nem azért hogy a szobrát leromboljam. Az edzőknek és társaknak meg a vezetőségnek is legalább akkora szerepe mint neki, csak őt soha senki se szidja, ez az ami zavar.

Ha csak lehet, vele képzelném el a Barcát mert nekem is melegíti a szívem Messi arcának látványa, nem dühvel vagy utálattal nézek rá, hogy is tehetném.
Egyszer se mondtam, hogy adjuk el, vagy más megoldást sem javasoltam a problémára, amit látok a pályán. Ha tudnék megoldást, akkor bizonyára értenék a focihoz, és edzőként dolgoznék.
Nem hiszem, hogy eredményesebbek leszünk nélküle, sőt. De rosszabb mivel lenne, azért bl indulásért Messi nélkül se küzdenénk, világbajnokok meg európa legígéretesebb fiataljaiból áll a keret, biztos meg lenne, meg a bl csoportkörből is tovább mennénk.
Az hogy felfelé nem fogunk elindulni a jelenlegi hozzáállással ilyen formában abban biztos vagyok. Lehet hogy Pep, vagy egy hasonló kaliber kitalálná hogy lehetne még Messit használni, nem tudom.

Csak azt mondom, hogy az évek óta megszokott: Messi teljesszabadság a pályán, de őt sose okoljuk semmiért az nem jó szemlélet.

Hogy 2 éve vagy 8, vagy valami más azt nem tudom, meg kéne nézni néhány összefoglalót a Bayern, PSG, Juve, Atletico, Roma, Liverpool, PSG elleni bl meccseinkről és megnézni, hogy támadásban ugyan ezek a játékhelyzetetek voltak-e mint most. Emlékeim szerint igen, de könnyen lehet bizonyítani az ellenkezőjét. A 2015 utáni időszakra viszont maradéktalanul ráhúzható ez, de szerintem kb Tata csapatára is, de Lucho ősze se volt rózsás.

Érdemeink spanyol földön elképesztőek, de még is minden szezon után fájt mindenkinek a feje, hogy beárnyékolja a bl égés a bajnoki címet. Ezt nem én mondom, ez a közhangulat. És a bl égések lelki sebei ki is hatottak a fiúkra. Amúgy a spanyol és argentin válogatott eredményeinek tendenciája kb azonos volt Barcáéval. Lucho frissített végül, de a spanyolok és úgy égtek helyzetnélkül minden világeseményen mint mi, szóval nem csak Messi az oka. Ez a foci nem megy, de Messit nem lehet másik focira használni. Mondom, edzői hibák sora, igazolási hibák sora stb. De nem nyeretlenkétévesek vannak a pályán, és mindenkire jogos a kritika. Felhozni azt hogy hát adott olyan passzokat amiket a társak kihagytak, és ez alapján ő fel van mentve a római égésről.. Erre linkeltem ezt: https://www.youtube.com/watch?v=Whrj98UTwsA&t=12s
Most akkor mentsük fel Grizit mert ő adott egy passzt amiből gól lehetett volna.. Ez nem mentség, [auto_cenzúra] volt Grizi, ahogy Messi is. Sőt, mivel Messire épül minden, ezért felé kétszer olyan jogos a kritika, nem pedig mentséget élvez.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15416
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.02.19. 19:29:37

Jól van Kalapos, vezesd le, hogy 2012 óta rosszak vagyunk, mert Messi.
Azért ez még a Messi utálat közepén is erős, 2019-ben se voltunk annyira rosszak, azt a hűűű de korszakos Liverpoolt itthon megfektettünk mint a rongyot, úgy játszottunk velünk. Messi vezetésével.

Értem amit mondasz egyébként, tartalmaz igazságokat is, de azért nehogy már ő legyen a hibás, hogy kapjuk a bohóc gólokat, meg mert nincs koncepció.
Szerintem is menjen el, mert lejárt a kapcsolat szavatossága.
Én már nyáron is mondtam, hogy el kell engedni.
Aztán virgonckodhatnak a szupersztárjaink nélküle, egycsapásra megszűnnének a védelmi gondjaink, a kp hiányosságai, és a támadósor is hármasával kezdené el rúgni a gólokat nélküle.

Gyenge volt a PSG ellen? Igen, tény.
Mint ahogy azok a dolgok is makacs tények, hogy ő tartja lélegeztetőgépen a csapatot, mert a fiatalabb sztárocskáink nem képesek 2 jó meccset lehozni egymás után. Nem hogy eldönteni 1-1 meccsen néhanapján.

2012 óta nyertünk 5 bajnokságot, meg pár kupácskát, de tudom, ezek 'mit is' ? se érnek.

Amit mondasz problémát, az 2 éve van jelen, nem 8-9 éve.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.02.19. 19:22:59

https://www.youtube.com/watch?v=3Ua7JwxAJK4

Megint a védelmében csak megszokott szövegek, de semmi jelentőségük.
Egész európában nem adnak annyi keypasst mint ő egy hétvégén.. persze, Paredes többet adott egy félidő alatt. Mondom, a mágnestáblán bukik el a dolog, esélyünk sincs így támadni hogy ő a felezőnél kap labdát. Lehetetlen, 11en állnak vele szemben amikor labdát kap, és nem játszik a csapat, hanem ő. Vagy ő cselez, vagy ő próbálja átrúgni a labdát az egész ellenfélen. És nem megy neki, nem is kérhetjük hogy menjen.

Nézd meg a videót, olyan mélyen jászik mint régen Busi, a két védő között gyakran. Érted, a csúcstámadónk, hátul a két védőnk közül szervezne, és próbál átrúgni 50m-t és 10 védőt, egyedül. Miért???
És a csapatba hiába van csatár mellette, Suarezzel is így jártunk, meg Neymar is itt volt még amikor ugyanígy égtünk európában, ez nem a társakon múlik hanem a terven, ami nincs.
Most már csatár sincs kezdőben, így úgy járunk hogy se támadónk se középpályánk, se szélünk se közepünk. Csatár Messi a mágnestáblán, mivel Grizi és Dembele van szélen, de Messi nem érkezik és nem köti le a két KH-t középen. Ő csak 2. hullámban szeret érkezni. Mire más beérkezne oda veszélyt kreálni, az meg túl sok idő és tolódik az ellenfél.
Ha meg Suarez birkózott középen, akkor meg szélen nem volt senki, egyetlen mozgásunk hogy grizi bejön szélről bejön vele szélső védő és alba felfut a szélen, szóval akkor se mentünk többre, ezt még megyeibe is ismerik.

Nem is fogunk fejlődni, ahogy ti véditek, úgy védi mindenki más is Barcelonában, és ha meggyőzik hogy maradjon ez lesz jövőre is, meg utána is. Ez nem egyedi eset hogy nem jött össze, könyörgöm 8 éve ugyanez történik 1 tavasz kivételével. Edzői elképzelés nem tudom van-e, nem vagyok ott a megbeszéléseken, de a pályán amit mutat a csapat azt látom, és arról van véleményem.

Nem tudjuk kinek a hibája ez, de azt tudjuk hogy minden edzőnél teljes szabadsága van a pályán. És minden edzőnél ugyanaz a játékképe, ez az ami nem változik. Pep óta ez megy csak mondom, minden edzőnél.
Rob888
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2020.10.01. 23:49:16

2021.02.19. 18:17:59

bence0330 írta:
2021.02.19. 18:12:35
Nagybarcelona írta:
2021.02.19. 17:43:20
Messi az “elit” csatárok közül a 2. legjobb vèdekezèsben. Legjobban cselez, irányít, gólt lő, vèdekezik, mègis van aki eladná, mert sètál. Mi lenne, ha futna?
https://m4sport.hu/kulfoldi-foci/cikk/2 ... y-csinalja
Ja, és megint 20 gólos egy "gyenge szezonjában", úgy, hogy két hónapig össze volt omolva az ember lelkileg. Mióta összekapta magát, több mint 1 gól/meccses átlagot hoz, közben labdát vesz fel, 3-4 olyan passzt kioszt egy meccsen, amennyit közben az egész forduló alatt egész Európában összesen nem adnak, visszatámad, sőt, sokszor még bejöveteleknél és pályán csapatkapitányként is viselkedik, ami tőle teljesen karakteridegen.
Sajnos alighanem középhátvédként is köröket verne a jelenlegi bagázsra, és még szerintem 20 gól fölé is kerülne mellé a szezonban, de annyit azért már ne bír sprintelni fel le. De szerintem őszintén képes lenne rá. :D

Ja, és kihagytam a legfontosabbat: minden egyes héten olyan adrenalinfröccsel, örömmel tölt el minden Barca-szurkolót azokkal a döbbenetes villanásaival, cseleivel, góljaival, amiket csak ő tud. Ha vége ennek a jelenlegi pandémiának, akkor megint 70-80 ezer néző fele miatta fog odaülni, mert amúgy a csapat többi része Fatin és Puigon kívül látványra teljesen nézhetetlen., és mivel előbbi talán egészen hosszú távra kidőlt, utóbbi meg nem játszhat, így igazából még csak nem is tényezők. Ennek a sok embernek mind örömet okoz, pl én is személy szerint miatta tudom rávenni magam a meccsnézésre. Amikor beáll az 58. percben 0-1-nél és az 59.-ben vág egy olyan gólt, hogy felpattanok a kanapéról öklömet rázva, vigyorogva - hogy aztán ráeszméljek, milyen röhejes is vagyok :D - na ezt még évekig tudja csinálni.

Plusszban évekig ő tudná fent tartani a fejünket az ürüléklavina felett, idevonzani pár új játékost, akik nélküle már nem jönnének, a Barca brendet fenntartani amíg még lehet, időt adva az új vezetőségnek az utánpótlásának kitalálására... És közben olyan döbbenetes mennyiségű lóvét is csorgat a Barca kasszájába, amit szerintem kb ki sem tudnánk mondani, és ez az anyagi segítség szintén az egyik legfontosabb alappillére lenne a fent említett ürüléklavinában evickélő Barca fennmaradásának. Még nyerhet nekünk bajnoki címet, spanyol kupát - BL-t hatalmas csodával mondjuk két év múlva, ha mindenből szerencsésen jövünk ki.
Jó, amit írtál! Magamra ismertem.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.02.19. 18:14:09

Az, hogy mit szeretne Leo, Ő tudja.
Az viszont egy másik kérdés, hogy akár a Citynek, akár a PSG-nek mennyire lenne rá szüksége. Nyilván nem lehet szétválasztani a marketinget a játéktól....
City-ben Pep és Agüero biztosan örülne, Párizsban talán többen várnák.
BL-t csak egyikük nyerheti vagy valaki más, de ha már valamelyikük megnyerné, szakmailag biztosan érdekes kérdés lenne, hogy kell vajon oda egy akkor már 34 múlt Messi?
Ha nem a PSG nyeri a BL-t, amire simán van esély, akkor viszont reális lehet a párizsi irány.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7097
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.02.19. 18:12:35

Nagybarcelona írta:
2021.02.19. 17:43:20
Messi az “elit” csatárok közül a 2. legjobb vèdekezèsben. Legjobban cselez, irányít, gólt lő, vèdekezik, mègis van aki eladná, mert sètál. Mi lenne, ha futna?
https://m4sport.hu/kulfoldi-foci/cikk/2 ... y-csinalja
Ja, és megint 20 gólos egy "gyenge szezonjában", úgy, hogy két hónapig össze volt omolva az ember lelkileg. Mióta összekapta magát, több mint 1 gól/meccses átlagot hoz, közben labdát vesz fel, 3-4 olyan passzt kioszt egy meccsen, amennyit közben az egész forduló alatt egész Európában összesen nem adnak, visszatámad, sőt, sokszor még bejöveteleknél és pályán csapatkapitányként is viselkedik, ami tőle teljesen karakteridegen.
Sajnos alighanem középhátvédként is köröket verne a jelenlegi bagázsra, és még szerintem 20 gól fölé is kerülne mellé a szezonban, de annyit azért már ne bír sprintelni fel le. De szerintem őszintén képes lenne rá. :D

Ja, és kihagytam a legfontosabbat: minden egyes héten olyan adrenalinfröccsel, örömmel tölt el minden Barca-szurkolót azokkal a döbbenetes villanásaival, cseleivel, góljaival, amiket csak ő tud. Ha vége ennek a jelenlegi pandémiának, akkor megint 70-80 ezer néző fele miatta fog odaülni, mert amúgy a csapat többi része Fatin és Puigon kívül látványra teljesen nézhetetlen., és mivel előbbi talán egészen hosszú távra kidőlt, utóbbi meg nem játszhat, így igazából még csak nem is tényezők. Ennek a sok embernek mind örömet okoz, pl én is személy szerint miatta tudom rávenni magam a meccsnézésre. Amikor beáll az 58. percben 0-1-nél és az 59.-ben vág egy olyan gólt, hogy felpattanok a kanapéról öklömet rázva, vigyorogva - hogy aztán ráeszméljek, milyen röhejes is vagyok :D - na ezt még évekig tudja csinálni.
Szerintem ez számít a legjobban. Én szívesebben nézek ilyen szemkápráztató focit (mármint nem a Koeman féle nudlit, hanem amit Leo művel közben) de közben nem nyerünk BL-t, mint mondjuk 11 robottal szürkén megnyerni azt. De persze ezt egyéne válogatja. Nekem a BL 2-3 lutri meccs az egyeneskiesés szakasz végén, az összes többi meg kb még 50 meccs, ahol olyanokat láthatunk, mint sehol máshol, a mindenki felett toronymagasan álló Bayernnél sem. Nekem fontosabb ez személy szerint.

Plusszban évekig ő tudná fent tartani a fejünket az ürüléklavina felett, idevonzani pár új játékost, akik nélküle már nem jönnének, a Barca brendet fenntartani amíg még lehet, időt adva az új vezetőségnek az utánpótlásának kitalálására... És közben olyan döbbenetes mennyiségű lóvét is csorgat a Barca kasszájába, amit szerintem kb ki sem tudnánk mondani, és ez az anyagi segítség szintén az egyik legfontosabb alappillére lenne a fent említett ürüléklavinában evickélő Barca fennmaradásának. Még nyerhet nekünk bajnoki címet, spanyol kupát - BL-t hatalmas csodával mondjuk két év múlva, ha mindenből szerencsésen jövünk ki.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2021.02.19. 18:19:31-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Rob888
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2020.10.01. 23:49:16

2021.02.19. 18:03:40

Gaillard írta:
2021.02.19. 16:51:45
Nem mutatott extra klasszist, de a 11-es is a zseniális labdája után alakult ki, illetve volt 2 gólpasszal felérő átadása és egy-két helyzetet magában hordozó pislákolása úgy, hogy kb. a bivalyerős PSG legfőbb szempontja az volt, hogy kivegye a játékból egy hamarosan 34 éves játékost.

Messi még 10 évvel ezelőtt sem lett volna elég, ha két ilyen minőségű csapat áll egymással szemben, most meg egyszerűen érthetetlen, hogy sokan nem bírják tudomásul venni, hogy Messi szerepe az öregedéssel járó aktuális fizikális adottságaiból adódóan már teljesen más, mint a fénykorában volt.
Mondjuk van itt, aki csak provokál, elég nyilvánvaló, nyalogass csak a professzori körmeit inkább az NSO-n.

30 felett még volt egy utolsó csúcsszezonja, amikor majdnem a BL döntőig vitte a csapatot, azóta értelemszerűen a folyamatosan gyengülő keretben a fizikális adottságainak megkopásával halmozottan jön ki a csapat gyengesége.
Mind Messi, mind a csapat jól járt volna, ha a tavalyi szezon végeztével elváltak volna útjaik (igazából Messi szempontjából min. még egy évvel korábban lett volna értelme ennek), de nem így történt, mert a "leköszönő" zsebes elnök folyamatosan építette fel neki az udvari bolond pozíciót, hogy elvigye egy több éves folyamat balhéját.

A probléma az, hogy a Barcelona valószínűleg nem fog tudni PSG szisztémára addig költekezni, amíg ki nem alakul valami, mert itt nincsenek már hibázásokra lehetőségek.
Nevetséges, hogy a PSG a Barcelonához képest sokkal kisebb piaci fajsúlyból, lehetőségekből, hírnévből kiindulva, folyamatosan költekezve, a Barcanál is sokkal többet költve játékosok vételére, egyszerűen nem tudott kidurranni (holott eddig még egy BL-t sem nyertek, összesen egyetlen döntőt játszottak) és simán benne van, hogy tényleg elviszik Messit is.
Tökéletesen egyetértek! Nem tudom, miért nem hagyják már sokan Messit békén. Nevetséges őt kritizálni ilyen mértékben. Nem játszott jól, de még így is a csapat legjobbja volt. Mit várnak sokan egy 34 éves játékostól. Zseniális labdái vannak, sokszor élvezetes nézni cseleit játékát, de már nem az a szint, mint pár évvel ezelőtt. Most is képes meccseket eldönteni, de már nem tud olyan mérhetetlen hatással lenni a játékra. Lássuk már be 34 éves: A Liverpool ellen az első meccsen extra klasszis tudott lenni, az elődöntőig vezette a Barcát, de akkor még fiatalabb volt. A visszavágón megbízott csapattársaiban önzetlenül passzolt az első félidőben kb. 4 esetben, minden kimaradt. Önzőnek kellett volna lennie, akkor továbbjutunk. Ne feledjük, hatalmas csapás volt a 0-4, de akkor legalább az elődöntőig jutottunk. Most mit várunk tőle, hogy a világklasszis müncheni, liverpooli, párizsi védőket és középpályásokat halomra cselezi? Egy személyben gólpasszt ad saját magának, majd beveri a ziccert? Nem erre már nem képes! Minőségi Barca szintű játékosok kellenek köré, akik szántják a pályát, gyakran helyette, akik bevállalják az egy az egybeni játékot, akik képesek kulcspasszokra, akik leveszik a terhet róla. Nincs ilyen jelenleg! Egyrészt nagy reményű fiatalok vannak ( Pedri, Fati, Puig Dest, De Yong, akikből bármi lehet, másrészt képességben nem idevalók vagy kiöregedettek.
Felelős azért, hogy sokszor nem látja be, hogy többet kellene neki pihenni, csak a 2. félidőre beállni és a csapatkapitányi szalagot átadni valakinek , mondjuk a kapusunknak. Ő szerintem az esetek nagy részében nem alkalmas csk. pozícióba. Nehéz helyzetekben nem képes hatással lenni a többiekre és feltüzelni azokat. Már többször írtam áldozatnak érzem, akitől elvettek 2 évet profi pályafutásából. Minket pedig, akik szeretik megfosztottak attól, hogy a BL ben is élvezzük a játékát.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2021.02.19. 17:43:20

Messi az “elit” csatárok közül a 2. legjobb vèdekezèsben. Legjobban cselez, irányít, gólt lő, vèdekezik, mègis van aki eladná, mert sètál. Mi lenne, ha futna?
https://m4sport.hu/kulfoldi-foci/cikk/2 ... y-csinalja
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2021.02.19. 16:51:45

Nem mutatott extra klasszist, de a 11-es is a zseniális labdája után alakult ki, illetve volt 2 gólpasszal felérő átadása és egy-két helyzetet magában hordozó pislákolása úgy, hogy kb. a bivalyerős PSG legfőbb szempontja az volt, hogy kivegye a játékból egy hamarosan 34 éves játékost.

Messi még 10 évvel ezelőtt sem lett volna elég, ha két ilyen minőségű csapat áll egymással szemben, most meg egyszerűen érthetetlen, hogy sokan nem bírják tudomásul venni, hogy Messi szerepe az öregedéssel járó aktuális fizikális adottságaiból adódóan már teljesen más, mint a fénykorában volt.
Mondjuk van itt, aki csak provokál, elég nyilvánvaló, nyalogass csak a professzori körmeit inkább az NSO-n.

30 felett még volt egy utolsó csúcsszezonja, amikor majdnem a BL döntőig vitte a csapatot, azóta értelemszerűen a folyamatosan gyengülő keretben a fizikális adottságainak megkopásával halmozottan jön ki a csapat gyengesége.
Mind Messi, mind a csapat jól járt volna, ha a tavalyi szezon végeztével elváltak volna útjaik (igazából Messi szempontjából min. még egy évvel korábban lett volna értelme ennek), de nem így történt, mert a "leköszönő" zsebes elnök folyamatosan építette fel neki az udvari bolond pozíciót, hogy elvigye egy több éves folyamat balhéját.

A probléma az, hogy a Barcelona valószínűleg nem fog tudni PSG szisztémára addig költekezni, amíg ki nem alakul valami, mert itt nincsenek már hibázásokra lehetőségek.
Nevetséges, hogy a PSG a Barcelonához képest sokkal kisebb piaci fajsúlyból, lehetőségekből, hírnévből kiindulva, folyamatosan költekezve, a Barcanál is sokkal többet költve játékosok vételére, egyszerűen nem tudott kidurranni (holott eddig még egy BL-t sem nyertek, összesen egyetlen döntőt játszottak) és simán benne van, hogy tényleg elviszik Messit is.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5723
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2021.02.19. 15:24:02

Chino írta:
2021.02.19. 13:06:05
Most láthattuk mennyire Messi-függő a csapat, de nem csak azért, mert ő az aki megnyeri a meccseket, hanem mindenki folyamatosan őt keresi. Alig van 1-2 ember a csapatban akinek ne az lenne az első gondolata. Kicsit lebutítva a franciák védelme beduplázta Dembélét, Messit bedarálták, hogy sehogy, vagy csak nagyon rossz szituációban kaphasson labdát és szinte meg is oldva minden. Max. a villanásokban bízhattunk.

Én a világért sem akarom Leot bántani vagy ellene beszélni, mert amit tőle kaptunk azt senkitől se fogjuk még egyszer, de nem jó, hogy minden meccs után azt hallani, hogy szemét csapat, megkeserítik Messit ezekkel az eredményekkel, mindenki hibás csak ő nem, Sokszor ő is nyakig benne van ezekben a dolgokban, Nem korrekt, hogy ő sosem hibás, ha rosszul játszik vagy unottan sétál végig egy meccset nemhogy negatívumot nem szabad mondani róla, hanem inkább szégyellje magát mindenki más.
Amúgy akkor mi is elmondhatnánk, hogy annyi a dolgunk, hogy bedaráljuk Mbappét és megfogjuk Icardit. Ha egyéniségekről beszélnük, akkor a legtöbb csapat ellen elég lenne a 2 legjobb támadót levédekezni és kész. A probléma az, hogy valami oknál fogva évek óta képtelenek vagyunk olyan dinamikus támadójátékot felépíteni, ami nem azon múlik, hogy átfolyik-e Messi lábán a laszti vagy sem. 3 edző már gyakorlatilag belebukott, és nevek alapján nem szabadna ekkora katasztrófának lennie ennek a csapatnak.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.02.19. 13:06:05

Kalapos írta:
2021.02.19. 09:31:50
A baj az, hogy az alapanyagból minden edző 8 éve ugyanezt teszi ki a pályára. Messire épül minden, de nem működik, és már rég felesleges várni hogy működni fog.

Amit leírtok védelmében így van, ő csinál mindent, de amíg itt van így is lesz, ezt láthatjuk. Azt kérditek hogy mi mást tehetne még ha így is mindent neki kell csinálnia? Hát vissza kéne venni a Messiből és többet látni a Barcából.
És nem a társak minősége számít, mert akkor is égtünk amikor nem Grizi meg Dembele volt itt, akkor még csak idegenben égtünk egy jó kerettel, most meg már otthon is, de a játékunk ugyanaz szóval nincs új a nap alatt, várható volt a teljes leépülés.

Mondtam már egyszer, úgy játszunk mint az Argentín válogatott, adjuk Messinek a felezővonalnál a többit megoldja ő. De ahol Messi játszik, ott ez a taktika úgy tűnik.
A PSG ellen domborodott ki ez leginkább. Hiába volt megjátszható ember még 2 méterről is Messinek adták a darálóba, persze hogy folyamatos labdavesztések voltak. Ennyi szisztéma volt a támadójátékban. Néha van egy kis rés ahol el lehet tenni a labdát, de ezek a hamvába holt mini kényszerítőkkel nem lesz előrébb a csapat. Hogy ez mennyire szól Messi tekintélyének a pályán, a "félelemnek", a taktikának az kérdés. Sokan mondják, hogy ha elmegy innen vége a csapatnak stb. Akkor majd láthatunk olyan játékot, amiben több ember is részt vesz. Jobb lesz-e a csapat? Eredményesebb? Nem tudni, valószínűleg sokáig sínyleni fogjuk a hiányát.
Most láthattuk mennyire Messi-függő a csapat, de nem csak azért, mert ő az aki megnyeri a meccseket, hanem mindenki folyamatosan őt keresi. Alig van 1-2 ember a csapatban akinek ne az lenne az első gondolata. Kicsit lebutítva a franciák védelme beduplázta Dembélét, Messit bedarálták, hogy sehogy, vagy csak nagyon rossz szituációban kaphasson labdát és szinte meg is oldva minden. Max. a villanásokban bízhattunk.

Én a világért sem akarom Leot bántani vagy ellene beszélni, mert amit tőle kaptunk azt senkitől se fogjuk még egyszer, de nem jó, hogy minden meccs után azt hallani, hogy szemét csapat, megkeserítik Messit ezekkel az eredményekkel, mindenki hibás csak ő nem, Sokszor ő is nyakig benne van ezekben a dolgokban, Nem korrekt, hogy ő sosem hibás, ha rosszul játszik vagy unottan sétál végig egy meccset nemhogy negatívumot nem szabad mondani róla, hanem inkább szégyellje magát mindenki más.
Forca Barca!!!!
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.02.19. 09:31:50

bence0330 írta:
2021.02.19. 00:30:37
MessiNeymarSuarez írta:
2021.02.17. 08:46:18
Azt akarta, csak a kedves vezetőség inkább beintett neki és a legjobb haverját is inkább odaadta ingyen az Atletinek minthogy elengedje.
Ettől függetlenül nyáron le kellett volna adnia a CSK karszalagot önként, csak felesleges teher neki, ő sosem a motivátor volt hanem aki csendben ül az öltözőben, kimegy és belövi a helyzetet, nem pedig ordibál mint az idegbeteg ha szükséges.
Amúgy is már lassan az egész támadásszervezést neki kell végig vinni, nem kellett volna +1 feladatot a nyakába varrni.

Az a baj hogy ilyen nem is nagyon van a csapatban aki CSK-ként említhető lenne Stegen kívül.
No igen. A legtöbb meccsen ő veszi fel a labdát, ő osztogatja a miliméter pontos labdákat - feleslegesen, mert senki nem lövi be - és még a gólokat is ő lövi. És valaki még képes elmondani, hogy legelső emberként nem vesz részt a középpályás védekezés környékén... :D

A támadás mindhárom lépéséért ő felel sajnos, nincs társ. Puig levehetné a terhet legalább az elejéről, akkor feljebb mehetne, mert lenne mögötte kreativitás, de ahhoz játszania kellene, és ráadásul sokkal többet. Fati kicsit kiválthatná a góltermelést, de ő meg sérült. Ebben a helyzetben így maradt ő egyedül minden feladatra.

És hozzátenném, december óta sokszor igazi csk-ként is viselkedik, ebben még szintet is tudott lépni.
Amikor a PSG-től meg a Juvétól kikaptunk még MSN volt, aztán Rómába meg Liverpoolba se gyenge kerettel mentünk, még se volt egy csipetnyivel sem jobb a csapat.

Azzal hogy hátramegy a felezővonalra megöli a játékot, de ez edzői hiba. Ő lenne a középső ember elöl, ha nincs elöl, nincs kinek passzolni felfelé. Ha felfut egy kp (De Jong ugyebár) de eladjuk a labdát, akkor könnyen lekontráznak minket, kaptunk is pár ilyen gólt. Ha nem futnak fel a kpk, akkor meg 3-4en ácsorognak a kezdőkörben. A szélsők meg nem kapnak labdákat, na nem mintha Grizi bárkit megverne 1v1ben és lefutná a kisegítésre érkező védőket, eleve bukott dolog őt baloldalon játszatni. Edzői hiba. De nem menti fel Messit se. Ha nem menne vissza, és próbálna elől, támadóként játszani jobb is lehetne, de erre már nem képes. A Granada ellen volt rendes támadóhoz illő beindulása, de már nem bírja fizikailag ezt láthattuk, amiből rúgott több szár gólt már nem megy, a védők utolérik vagy a kapus zárja le a szöget, és a jobb csapatok teljesen megfogják, hogy helyzetbe se jön. Támadót (akár középen akár szélen) nem tud játszani már 33 évesen. KP-ra meg kevés a munkája, a rendes kp-k meg nem értik mit kellene csinálniuk, hogy Messinek legyen helye, de legyen elől is megjátszható ember, de legyünk elegen védekezni is. Ez így nem működik. Hogy meglehetne-e oldani? Biztos, mert így is isteni, amit a labdával művel. Csak ez a rendszer nem fog menni ebben a formában. A PSG-be lehet, működne, de ott is ki helyére raknád be?

A puzzle-szerű játék, a mindenkinek megvan a helye és feladata, megvan ki mikor milyen ütemre hova fut stb, a figurák csak akkor működnek, ha mindenki teszi a dolgát.

A sétálás és 5km alatti futás / meccs ebbe se fér bele. Szerintem Kloppnál nem is kezdene ilyen morállal.
Az amikor nála van a labda és varázsol valamit ne feledtesse hogy amúgy csak sétálgat.
Megmondta Cruyff is, átlagban nagyon keveset (1-2min?) van nálad a labda per meccs, az a kérdés mit csinálsz amikor nincs nálad.

A baj az, hogy az alapanyagból minden edző 8 éve ugyanezt teszi ki a pályára. Messire épül minden, de nem működik, és már rég felesleges várni hogy működni fog.

Amit leírtok védelmében így van, ő csinál mindent, de amíg itt van így is lesz, ezt láthatjuk. Azt kérditek, hogy mi mást tehetne még ha így is mindent neki kell csinálnia? Hát vissza kéne venni a Messiből és többet látni a Barcából.
És nem a társak minősége számít, mert akkor is égtünk, amikor nem Grizi meg Dembele volt itt, akkor még csak idegenben égtünk egy jó kerettel, most meg már otthon is, de a játékunk ugyanaz szóval nincs új a nap alatt, várható volt a teljes leépülés.

Mondtam már egyszer, úgy játszunk, mint az Argentín válogatott, adjuk Messinek a felezővonalnál a többit megoldja ő. De ahol Messi játszik, ott ez a taktika úgy tűnik.
Sajnos nem egészséges a jelenléte (!! :oops: ), még ha ez nem is az ő hibája, de nem fog működni vele a Barca ezt be kell látni. Szélre meg csatárnak meg nem bírja fizikailag. Ha Xavi meg Iniesta és Eto'o is itt lenne, talán mennénk valamire, de gondoljatok bele, ha velük együtt ugyanígy középen álldogál Messi, Eto'o meg kint a szélen akkor megint ott tartanánk hogy nincs kinek passzolni nem? A mágnes táblán elbukik ez a játék, nem a pályán, a mágnes táblán. :(
Talán Pep megoldaná valahogy, de Messinek meg kell változnia, teljes szabadsága van a pályán, és évről évre bukik el vele. A szabadságával jár a felelősége, szóval ne mentsük fel ennyit mondok.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kalapos 2021.02.19. 14:05:21-kor.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7097
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.02.19. 00:30:37

MessiNeymarSuarez írta:
2021.02.17. 08:46:18
Azt akarta, csak a kedves vezetőség inkább beintett neki és a legjobb haverját is inkább odaadta ingyen az Atletinek minthogy elengedje.
Ettől függetlenül nyáron le kellett volna adnia a CSK karszalagot önként, csak felesleges teher neki, ő sosem a motivátor volt hanem aki csendben ül az öltözőben, kimegy és belövi a helyzetet, nem pedig ordibál mint az idegbeteg ha szükséges.
Amúgy is már lassan az egész támadásszervezést neki kell végig vinni, nem kellett volna +1 feladatot a nyakába varrni.

Az a baj hogy ilyen nem is nagyon van a csapatban aki CSK-ként említhető lenne Stegen kívül.
No igen. A legtöbb meccsen ő veszi fel a labdát, ő osztogatja a miliméter pontos labdákat - feleslegesen, mert senki nem lövi be - és még a gólokat is ő lövi. És valaki még képes elmondani, hogy legelső emberként nem vesz részt a középpályás védekezés környékén... :D

A támadás mindhárom lépéséért ő felel sajnos, nincs társ. Puig levehetné a terhet legalább az elejéről, akkor feljebb mehetne, mert lenne mögötte kreativitás, de ahhoz játszania kellene, és ráadásul sokkal többet. Fati kicsit kiválthatná a góltermelést, de ő meg sérült. Ebben a helyzetben így maradt ő egyedül minden feladatra.

És hozzátenném, december óta sokszor igazi csk-ként is viselkedik, ebben még szintet is tudott lépni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.02.17. 13:16:36

Messi elküldése a Barcaból szóba se jöhet. De van egy ésszerű plafon, ami fölött nem szabad vele új szerződést kötni. Akkor se, ha ezért inkább elmegy.
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2021.02.17. 10:10:56

MessiNeymarSuarez írta:
2021.02.17. 08:46:18
Azt akarta, csak a kedves vezetőség inkább beintett neki és a legjobb haverját is inkább odaadta ingyen az Atletinek minthogy elengedje.
Nincs azzal semmi baj hogy el akart menni. De az hogy ingyen az több mint vicc volt. Tény a vezetőség is mondhatta volna hogy 150 misi vagy valami és nem 400 vagy mennyi. Mindkét fél hibázott ebben.

Amúgy én tartom a véleményem hogy Messi hiába megy a PSG vagy Citybe. Nem lesz akkora király mint nálunk volt. Rengeteg pszichés dolog van a váltáskor. Gyermekkora óta itt él. Családja is. Gyerekei itt nőttek fel. Ő sem fiatal már. Minél idősebb vagy annál nehezebb a váltás. A másik pedig hogy itt simán csuklóztat mindenkit vezetőségtől kezdve. Máshol nem így lesz. Ott is csak egy lesz a játékosok közül hiába Ő Messi. Mondjuk ez itt se lett volna gond :(
Csak is Puyol
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2021.02.17. 10:04:17

MessiNeymarSuarez írta:
2021.02.17. 08:46:18
Az a baj hogy ilyen nem is nagyon van a csapatban aki CSK-ként említhető lenne Stegen kívül.
Mondjuk értem én a német hidegvért, de szeretném már látni, hogy MATS leórdítja végre a védők fejét. Nem csak a szemeit forgatja nekik.....
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2021.02.17. 09:27:15

MessiNeymarSuarez írta:
2021.02.17. 08:46:18
Léfe írta:
2021.02.17. 08:31:06
Messsi nem akar többet ilyet. Akkor huzzon ahova akar. Inkább futott volna, de csak álldogált. Igaz, hogy fogták, de sem szélre, sem hátra nem mozdult. Igaz társak sem voltak.
Ja kérem ez nem az Alaves volt. Persze ebben a csapatban nincsen több, kár az edzőt szidni. És sajnos ez még évekig igy lesz. Ez a csapat gyenge, de el bir egy Busit, vagy Dembelét, Griemannt. A fiataloktól pedig nemzetközi szinten nem lehet sokat várni. A lassuságot nem is emlitettem.
Azt akarta, csak a kedves vezetőség inkább beintett neki és a legjobb haverját is inkább odaadta ingyen az Atletinek minthogy elengedje.
Ettől függetlenül nyáron le kellett volna adnia a CSK karszalagot önként, csak felesleges teher neki, ő sosem a motivátor volt hanem aki csendben ül az öltözőben, kimegy és belövi a helyzetet, nem pedig ordibál mint az idegbeteg ha szükséges.
Amúgy is már lassan az egész támadásszervezést neki kell végig vinni, nem kellett volna +1 feladatot a nyakába varrni.

Az a baj hogy ilyen nem is nagyon van a csapatban aki CSK-ként említhető lenne Stegen kívül.
Abszolut igazad van. Messit okolni...Érthetetlen...Azon kevesek közé tartozik, akik akarnak,tudnak focizni nálunk. Bárkit megtörne ez a csapat.Még Messit is, de ő hozza három ember teljesítményét is. Ja hogy ez a BL-ben már kevés,a Ligában még néha elég,hát ez van...Nem csodálom, ha Messi frusztrált. Azt sokkal jobban amit ennek ellenére letesz a pályán. És hogy mindíg tőle függünk,hát istenem, nőjjön fel már a klub, az edző a többiek a feladathoz, mert ez rohadtul kevés amit tettek eddig Barto lemondása után
Válasz küldése