Ronald Koeman

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Örülünk a menesztésének?

a. Igen
43
80%
b. Nem
3
6%
c. a
8
15%
 
Szavazatok száma: 54
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.02.20. 10:01:17

Subinho írta:
2021.02.20. 08:53:49
Én meg Ancelottit. Evertonbók biztos előre lépés lenne. Nagyon jó edzőnek tartom. Ahova ment, rendbe tette az öltözőt. Az Evertonnal is jót megy.
Nem csak az öltözőt, az eredményeket is... a modern kor legjobb edzőjének tartom. Még egy Evertonnál is azonnali hatást tudott gyakorolni a csapatra, BL-ért mennek még mindig... Én tuti őt látnám legszívesebben, neki még egy Messinél is lehet respektje, és igazi szervezett csapatot tenne össze. De sajna szerintem álom marad.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2021.02.20. 09:08:12

Ancelotti szerintem is nagyon jó, csak ha jól emlékszem ő egyszer azt mondta nem lenne a Barca edzője, a realos múltja miatt. Persze sok ilyet hallottunk már.
Kép
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.20. 08:53:49

barca0417 írta:
2021.02.19. 23:34:49
Amúgy én megnézném Bielsát a kispadunkon. Tény hogy nem egy egyszerű eset, de hogy taktikailag nehéz megverni, és újat mutatni neki az tuti.
A jelen helyzetünkben egy komoly karakterű edző kéne, én kíváncsi lennék az Argentína itt, még Xavi előtt akár.
Bár én nem vagyok Koeman ellen egyelőre, hhaa nem is mindig értek vele egyet. De itt komoly gondok vannak, ehhez ő lehet kevés lesz.
Én meg Ancelottit. Evertonbók biztos előre lépés lenne. Nagyon jó edzőnek tartom. Ahova ment, rendbe tette az öltözőt. Az Evertonnal is jót megy.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.02.20. 07:19:14

Koeman az átmenet edzőjének bizonyult. Egy vezetés nélküli pénztelen csapatot kapott, ahol védett állatok is vannak. Neki kellett kipróbálni fiatalokat. Folyamatosan sujtotta a sok meccs és a sérülések. Ha a bajnokságban a csapat dobogón végez, akkor jó munkát végzett az utóda számára.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.02.19. 23:57:58

Koeman olyan "szerencsés" helyzetben van még jelenleg is, hogy holnaptól vagy holnaputántól is esélye van a változtatásra. Sosem volt a nyaka felett a pallos, teljes nyugalomban dolgozhatott volna fiatal sikerre éhes szinte "szüzekkel". Egyszerűen képtelen vagyok felfogni a manuszt.... :mrgreen:
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.02.19. 23:45:34

barca0417 írta:
2021.02.19. 23:34:49
Amúgy én megnézném Bielsát a kispadunkon. Tény hogy nem egy egyszerű eset, de hogy taktikailag nehéz megverni, és újat mutatni neki az tuti.
A jelen helyzetünkben egy komoly karakterű edző kéne, én kíváncsi lennék az Argentína itt, még Xavi előtt akár.
Bár én nem vagyok Koeman ellen egyelőre, hhaa nem is mindig értek vele egyet. De itt komoly gondok vannak, ehhez ő lehet kevés lesz.
Szerintem Bielsa igazi rendet teremtene, de a Leeds meccsek alapján nem egy komoly felelősségek által nyomasztott csapatban van a helye. Az a brahifoci ott tök jó, mert minden meccsen van 6-8 gól, de azért BL ambíciókhoz ez kevés. De persze ez egyáltalán nem biztos. A nézőknek jó lenne, az mondjuk tuti. :D

Én abból a csapatból nem őt hoznám el, hanem Raphinhát. Brutális amit ott megy, pont jó korban van, és duzzad az erőtől és az önbizalomtól. Jó középen és szélen, Cou és Dembi helyén is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2021.02.19. 23:34:49

Amúgy én megnézném Bielsát a kispadunkon. Tény hogy nem egy egyszerű eset, de hogy taktikailag nehéz megverni, és újat mutatni neki az tuti.
A jelen helyzetünkben egy komoly karakterű edző kéne, én kíváncsi lennék az Argentína itt, még Xavi előtt akár.
Bár én nem vagyok Koeman ellen egyelőre, hhaa nem is mindig értek vele egyet. De itt komoly gondok vannak, ehhez ő lehet kevés lesz.
Kép
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2021.02.19. 18:19:59

Én egyetlen dolgot vártam el ettől az embertől, hogy a védelmünket tegye rendbe. Egykori védőtől ez nem lett volna teljesíthetetlen elvárás, bár azt tudjuk jól, hogy nem minden nagy játékos válik nagy edzővé és pedagógussá, mert amit elsajátított, nem biztos, hogy át is tudja másoknak adni.

Amíg egy meccsen 4-8 gólt kapunk a BL egyenes kieséses szakaszában, a legkomolyabb célok elérésére semmi esélyünk nincs. A Bayern elleni égés során olyan fogalmatlanságra derült fény hátul, amely a Liga-meccseken nemigen kerül a felszínre. Ott egyértelművé vált, hogy ennek a csapatrésznek a rendbetételét prioritásként kell kezelni, enélkül komolyabb célokat nem tudunk magunk elé kitűzni.

Egy tapodtat nem haladtunk előre Koemannal ezen a téren (sem). Az első gólnál ölbe tett kézzel nézték végig, ahogy huzigálják az orruk előtt a labdát, tátott szájjal moziztak, miközben az ötös előterében vigéckedtek a labdával a szemük előtt. A második gólnál egy lescsapdát sem tudtunk alkalmazni, nem is akartunk, csak ad hoc módon kolbászolt mindenki ide-oda, zéró tudatossággal és csapatrész-szintű elképzeléssel. Ezt a taktikai elemet már kb. 1982-ben alkalmazták mindenhol, nálunk az ilyesmi most luxus. Persze itt még nem volt vége a jelenetnek, utána is minden rendszer nélkül kóvályogtak össze-vissza a védőink, Piqué még hentergett is egyet - miután felszabadítás helyett csetlett-botlott, mint egy féllábú bakkecske -, és megint tátott szájjal nézte végig mind a négy ember, ahogy két labdaérintéssel, minden különösebb erőfeszítés nélkül mattolják őket. A harmadik gólnál egészen elképesztő helyezkedési hibákat vétettek, a védelem egyszerűen a legártalmatlanabb helyzetekre sem tud reagálni, minimális nyomás alatt összeomlik, annyira felkészületlen. A negyedik gól már inkább a támadójátékunk kritikája, ahogy lábról lábra jár a labda a túloldalon, és mindenki tudja, mi a feladata, mindenki tudja, mi a következő lépés, mindegyik PSG-játékos fejében ott volt kirajzolódva az egész akció kimenetele. Nálunk ilyesmi jelenleg elképzelhetetlen.

A védelem felkészületlensége, hogy semmilyen játékszituációra nincs begyakorolt minta, hanem csak random módon improvizál mindenki, mint egy színházi előadás legeslegelső próbáján - bár még ott is előrébb tartanak, mert ott már legalább van szövegkönyv, itt meg semmilyen elképzelés nincs -, lehetetlenné teszi a komolyabb álmokat nemzetközi szinten. Ráadásul ez a felkészületlenség, ahogy egyetlen játékszituációra nem tudunk hátul reagálni, a kollektív elképzelés hiánya az egyéni formákat is elsorvasztotta, lásd Lenglet leépülését. Ahogy az ember egy idegennyelvből is sokat felejt, ha nem gyakorolja. Nálunk a védekezés nincs gyakorolva, már az alapok sem mennek, sem csapatrész-szinten, sem egyéni szinten.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.02.19. 17:33:27

Személy szerint úgy vártam a Koeman érát, hogy nincsenek már nálunk zsenik, viszont vannak nem favágó képességű, hanem fejlődőképes fiataljaink és néhány drága igazolás a múltból, akiknek a meglévő képességeit Barcelonában még egyetlen edző nem volt képes kihasználni.
Tökös, határozott, bevállalós edzői koncepcióval, perspektívikus játékrendszerrel, fegyelmezett építkezéssel össze kellett volna rakni egy új csapatot, mely a játékosok képességeihez és adottságaihoz alkalmazkodó szervezett játékra képes.
Dest, Mingu, Araujo, Alba (rövid pórázon fogva), Pedri, Puig, Alena (ősszel még itt volt) / Moriba, Dembi, Fati, Trincao, Konrad, Gríz, Cou, Leo.
Többiek szigorúan csak kispad, vészhelyzet, szükség esetén stb....stb...
Ősztől, már az első meccstól kezdődően be kellett volna vállani. Eredményeinket tekintve semennyivel sem lennénk rosszabb pozícióban, csapatépítést tekintve viszont előrébb lehetnénk.
Full felfoghatatlan az öszvér teszetosza, körülményes, alibi, ritmustalan, óvatoskodó Koeman foci, arról nem is beszélve, hogy morálisan kártékony hatással van minden fiatalra!

Szerk.: a névsorból de Jong kimaradt....neki ott a helye:)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2021.02.19. 23:29:37-kor.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.19. 14:10:00

Ahogy itt olvasom, nem is értem miért nem a B vagy Juvenil A csapattal álltunk ki alapból egy PSG ellen a legrangosabb európai kupasorozatban. :D
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.02.19. 13:47:09

Adott a játékosoknak 2 szabadnapot :lol: =D>

Robertoval Miújság amúgy? Van rá esély hogy vissza tud térni a visszavágóra? Az sem baj ha nem 100%os. A Pique-SR-Busquets trió nélkül nincs Barca!
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.02.19. 12:20:36

vidra írta:
2021.02.19. 03:43:26
bence0330, adom, amit írtál! Ha egyszer lesz lehetőséged, néz meg a cserék utáni szakaszt a PSG meccsből! Kaptunk még egy gólt, oké, de sokkal jobb volt a játék Puig-gal. Kövezz meg, de még Pjanic is adott egy kis stabilitást, meg Mingu is.
Ha jól emlékszem amúgy a Bayern ellen is valami nem szokványos, védekező 4-4-2-t játszottunk nem? A Barcelona nem tud védekezni. Ha azon áll, vagy bukik a meccs, akkor bukunk.
Csak FM szinten értek a taktikához, de tuti, hogy taktikai szinten is vannak bajok rendesen, pont azért, amit mondasz, hogy a kis csapatok meg tudják oldani, mi meg nem. Bár lehet, hogy náluk több a védekezni képes játékos.

Tipikus jelenet volt a meccsről, a nemtom hányadik gól előtti szitu, amikor a bal szélünkön Griezmann lemarad az indításról, vagy inkább ívelésről és utána jön a bepassz, Piqué átbotlik rajta és szívjuk a gólt.
Megállítottam és a nagyjából 5 PSG támadó ellen megvagyunk számban, de annyira széles a védvonalunk, hogy a szélére már csak a támadók tudnak kerülni: balra Griezmann. Közben a lesre állítást elcsesszük, mert Dest belóg, de legalább Piqué és Lenglet (meg Busi?) előrébb vannak.
Miért így védekezünk? Miért nem tömörülünk akkor középre és lógunk be kicsit hátrafele, hogy odaérjünk, ha baj van? Ez taktikai elcseszés, így kérte az edző. De miért? Ezer ilyen kérdés merül fel.
Ja, a Bayern ellen 4-4-2 volt a nyáron előtte remeklő Puig ésé Fati nélkül. Utóbbin a hangsúly. A 4-4-2-vel lett volna kevesebb baj, az a mentalitás volt szerintem a nagyobb gond, amivel kimentünk a pályára, fülünket-farkunkat behúzva. Persze Setien 0 volt ide, meg az erőnlétünk is 0 volt, úgyhogy több probléma is volt, de akkor is, könyörgöm, így nem lehet. Neki kell esni az ellennek, és lesz ami lesz.

Persze, a jobb kiscsapatokat sokszor kemény, megbízható játékosok alkotják. Egyéni képességek terén nem érnek fel még a mostani Barca gyengébb játékosaihoz sem, de ha belteszik őket egy szervezett rendszerbe, akkor keményen elvégzik a dolgukat.

A 10 méteres lyukak középen és hátul engem is rohadtul idegesítettek. Passzjátékra kb esélyünk sem volt, az összezárásról nem is beszélve.

Araujo mellett még van egy apró ráció egy feltoltabb védekezésben, de akkor sem sok...

Ami még idegesít, hogy Koemanban annyit láttam azért, hogy talán kicsit helyreteszi az erőnlétet. Hát nem tette... nem mondom, hogy 1-2%-al nem jobb, mint augusztusban, de még mindig nagyon gyenge.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.19. 09:39:35

Az, hogy a támadójátékunk nem jó, az egy dolog, de az, hogy feltörlik velünk a padlót sokadjára, mert a védelem nulla! Ez hihetetlen. Elől megy a körbepasszolgatás, középen átfutnak rajtunk, hátul meg bohózat, ahogy forgolódnak a védők, hogy merre is van a labda.....
Előbb rendbe kellene tenni a "Mesternek" a védelmet, gondolok itt arra, hogy NEM játszatja sem Umtitit, sem Lengletet. Araujo sérülése miatt inkább hoznék fel valakit a kicsiktől, akik játékban vannak és jól játszanak. Nem vagyok elájulva Mingutól sem, de még mindig inkább őt nézem, mint az említett urakat.
Középpályán könyörgöm hagyja már ki kedves "Mester" Buszkeccet, 1-2 jó labdája van mecsenként, DE csak engem idegesít, hogy ha nála a labda és szorongatják, akkor azt nézi, hogy tudna lefeküdni??? Ennek mi az oka? Tanácstalanság, vagy így próbál pihenni??? Pjanic sem egy nagy spíler, de asszem többre mennénk vele, legalább adjon már neki kedves "Mester" 4-5 meccset zsinórban, lássuk, hogy teljesít, ill. Busi addig kicsit gondolkodhat a padon.
Hol vannak már azok az idők, amikor Rijkard letette Ronaldinho-t a padra és csereként jött be, mert nem teljesített elvárt szinten...
Elöl kicsit rosszabb a helyzet, ott nem tud mással főzni, mint ami van és a Griez, Dembelé, Trincao... veretes névsor, kezdő közelében sem kellene lennük, de nincs más. Ők, meg a kiöregedő, elvágyó Messi...
Picike60
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2021.02.19. 07:40:38

2021.02.19. 07:50:38

Csak nehogy még megalázóbb legyen...kaptunk már eleget
Pláne ha Neymar is lesz.....mi lesz ebböl Kooman úr ??
Picike60
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2021.02.19. 07:40:38

2021.02.19. 07:46:32

Esélytelenek a visszavágon is...
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2021.02.19. 03:43:26

bence0330, adom, amit írtál! Ha egyszer lesz lehetőséged, néz meg a cserék utáni szakaszt a PSG meccsből! Kaptunk még egy gólt, oké, de sokkal jobb volt a játék Puig-gal. Kövezz meg, de még Pjanic is adott egy kis stabilitást, meg Mingu is.
Ha jól emlékszem amúgy a Bayern ellen is valami nem szokványos, védekező 4-4-2-t játszottunk nem? A Barcelona nem tud védekezni. Ha azon áll, vagy bukik a meccs, akkor bukunk.
Csak FM szinten értek a taktikához, de tuti, hogy taktikai szinten is vannak bajok rendesen, pont azért, amit mondasz, hogy a kis csapatok meg tudják oldani, mi meg nem. Bár lehet, hogy náluk több a védekezni képes játékos.

Tipikus jelenet volt a meccsről, a nemtom hányadik gól előtti szitu, amikor a bal szélünkön Griezmann lemarad az indításról, vagy inkább ívelésről és utána jön a bepassz, Piqué átbotlik rajta és szívjuk a gólt.
Megállítottam és a nagyjából 5 PSG támadó ellen megvagyunk számban, de annyira széles a védvonalunk, hogy a szélére már csak a támadók tudnak kerülni: balra Griezmann. Közben a lesre állítást elcsesszük, mert Dest belóg, de legalább Piqué és Lenglet (meg Busi?) előrébb vannak.
Miért így védekezünk? Miért nem tömörülünk akkor középre és lógunk be kicsit hátrafele, hogy odaérjünk, ha baj van? Ez taktikai elcseszés, így kérte az edző. De miért? Ezer ilyen kérdés merül fel.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.02.19. 00:19:33

Amit RK nyakába varrok ezen a meccsen:

1.: A jobboldalunk nem bírt Mbappéval. Kiemelném, hogy amúgy sem bírt volna, de azért alighanem jobb lett volna Mingu Dest helyett, mert keményebb, bátrabb, de ami fontosabb, játékban volt. Az utolsó ok miatt mindenképp ő lett volna a logikusabb választás. Nem arra gondolok, hogy hogy sült el, hanem puszta tények és közelmúltbéli meccsek alapján neki kellett volna ott lennie.

2. Középpálya. De Jong alighanem jó lenne egy rendszer részeként, szinte az egyetlen ténylegesen Barca-szintű játékosunk jelenleg Leo, és a két sérült (Fati, Araujo) és a játéklehetőséget nem, vagy csak vesztett helyzetben perceket kapó Puigon kívül. De egy öreg és egy 0 játékos mellett egyedül nem tud mit tenni a középpályán, amit iszonyatosan uralni kéne, még csak nem is a kevesebb kapott gól érdekében, hanem hogy egyáltalán LEGYEN FIZIKAILAG ESÉLYÜNK GÓLT LŐNI. Pl. Alenát is a nyakába sóznám, amikor játszott, messze a legjobb kp-sunk képét nyújtotta a 99%-os passzhatékonyságával, fizikai erejével, gyorsaságával. Hamarabb küldtem volna még el Pjanicot is kölcsönbe...

3. Következetlenség a kezdővel. Hosszú-hosszú idő után brillíroztunk a hétvégén egy totál más csapattal. És nem arra gondolok, hogy megvertük az Alavest 5-1-re, hanem hogy olyan pörgés volt a labdajáratásban, mint idén még talán egyszer sem (kivétel Granada meccs 2- félidő végétől). Ez a tempó főleg Puig érdeme, aki olyan sebességgel passzol és gondolkodik, hogy egyszerűen nem játszhat mellette senki nagyapósan, mintha villámot vezetnének a csapatba, mikor beáll - lásd még Granada elleni csodameccs, 75. percig szép lassan bandukolunk a pályán, beáll és emlékszünk mind, mi történt utána. Még ha nem is sikerült volna beverni szerencsével azt a két gólt, emlékszünk, hirtelen hogy kezdett mindenki 5-szörös sebességgel futni, passzolni, lőni? Hogy változott meg mindenki mentalitása? Egyszerűen egy szívvel-lélekkel játszó vidám "motor" a csapatban, még akkor is, ha nem tesz hozzá mondjuk gólpasszokat. Pedrire nem is mondok semmit aki helyette játszik, erőtlen, és cserébe se agresszivitása, se csele, lőni akkor sem merne, ha két liter tequila után állna be, és olyan látványosan lassú, amit egy PSG röhögve használ ki. Az azért gáz, amikor egy olyan Busquets is gyorsabb nála, aki még csúcskorában sem volt túl gyors, és bőven 30 felett jár. 18 éves... :(
Ja, és ami keveset tudna, azt is megtagadja tőlünk drágálatos edzőnk a kimulasztásával. Néha csereként pl. tudott hozzáadni a meccshez valamit, valamelyik szenvedős kupameccsen két gólpasszt is adott, meg az Alaves ellen is jól szállt be.
De említhetném Trincaot is, egészen elképesztő formában játszott 2-3 meccsen keresztül, erre ki játszik? Hát persze, hogy Dembelé.
Destet említettem fent, nem biztos, hogy jobb lett volna az alternatíva, de logikusabb, megfontoltabb lépés lett volna.
Piqué beállítása is nevetséges volt, de az még túl rosszul nem is sült el.

4. Beállítottság, mentalitás

Valverde két év alatt talán kétszer akart biztonságra játszani. Mindkettőnek csúnya vége lett. A Barca már akkor sem volt erre alkalmas, pedig sokkal stabilabb középpályánk volt, és kicsivel jobb védelmünk. Erre kiküldeni egy ilyen védekező felfogású csapatot, és reménykedni egy döntetlenben, vagy egy 1-2-ben... véletlenül bejöhetett volna, de a valós különbség így kb tényleg 1-4 volt. Ha feltüzelve nekiestünk volna az ellenfélnek egy Puiggal, Trincaoval (helyette Dembi azért nem volt vészes döntés), Messivel, félelmet nem ismerve, 3-4 gólnál többet szerintem akkor sem kaptunk volna, de legalább a reményt érezhette volna az ember, mert akkor bennünk lett volna, hogy vágunk mi is 3-4-et, és ki tudja, mi lesz. Szerintem ez lett volna az egyetlen távoli esélyünk. Sok gólt rúgni, és lesz ami lesz hátul.
És remegünk a BL vereségek miatt? Sportpszichológus!!! Ha kell, a legjobb a világon, hetente többször!

5. Csere hiánya. No comment a Sevilla után megint. Az alaves ellen félidőben cserélt, 5-1 lett a vége, vajon milyen követleztetéss vont le...? :D

6. Szervezettség hiánya. Azt ugye mindenki vágja, hogy egy francia kis- és középcsapatnak is ritkán rúg a PSG 4-et? Pláne Neymar és Di Maria nélkül... Nézek francia bajnokságot valamennyire, plusz az összefoglalókat is, és eléggé meg tudnak szenvedni egy kiscsapat ellen, ha az legalább szervezetten áll ki, egy a milyeinktől sok-sok szinttel lejjebb álló játékosállománnyal. Ez persze igaz Setinere és a Bayernre, egy Union Berlint is 4-1-re vernek csak jó esetben.
Szóval semmiképp sincs 4-1-nyi különbség a két játékosállomány közt, pláne a két nagy hiányzójukkal együtt, hazai pályán.


Amit nem varrok a nyakába:

1.: Cserepad minősége az apró játékosunk kivételével, bár Alena szerintem a jelen játékosállományunkhoz képest még csak nem is oda lett volna való, hanem inkább a kezdőbe, és kvázi őt R.K küldte el.

2... Ennyi, nem tudtam mást kitalálni, pedig ültem itt egy darabig. :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2021.02.18. 23:33:43

milyen új taktikát hozott? én ugyanazt a fost látom évek óta.
Kép
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 570
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2021.02.18. 23:10:36

bunga írta:
2021.02.18. 22:22:26
Nem értem, hogy a jelenlegi helyzetért felelős 27 személy közül miért pont a pár hónapja itt lévő edzőt kell folyamatosan okolni. Itt és most nincs az az edző a világon, aki gyors fordulatot tudna elérni.
Mert ő irányitja ezt a 27 embert? Hozott egy teljesen új taktikát és fomrációt megalkotva az elmúlt 15 év leggyengébb Barcáját :idea: =P~ :?:
Nyilvén nem a BL-ért mennénk mással sem, de ennél elég sok edző tisztességesebb csapatot rakott volna össze.
Én nem őt hibáztatom,Ő egy Barto bohóc, semmi több, de még mindig itt van és mindig gyenge, dicsérni nem fogjuk már boccs... :o
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.02.18. 22:22:26

Nem értem, hogy a jelenlegi helyzetért felelős 27 személy közül miért pont a pár hónapja itt lévő edzőt kell folyamatosan okolni. Itt és most nincs az az edző a világon, aki gyors fordulatot tudna elérni.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.02.18. 21:57:11

Ezek a múltbeli statisztikák is beszédesek,de nézzük a Barcás szerepvállalását. Hosszú évek után kikaptunk bl csoport meccsen hazai pályán,Simeone nyert ellenünk bajnokit,elbuktuk a Klasszikust,otthon kaptunk demoralizáló verést a bl kieséses szakasz első meccsén,buktuk a kupá(ka)t,rangadó(ka)t nem nagyon hoztuk,a bajnoki versenyfutásból hamar kiszálltunk. Hirtelen ennyi jutott eszembe.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.18. 21:10:45

Feast4 írta:
2021.02.18. 16:18:34
davi10 írta:
2021.02.18. 14:05:03
[
Az edzői pályafutását megint nem értem mit húzzátok le, többszörös holland bajnok, nemzetek ligája ezüst. Emellett természetesen ott vannak a kevésbé jó eredményei, nem vitatom, de azok meg nem bajnokesélyes csapatok voltak.
2001 december harmadikától volt edző az Ibrahimovic, van der Vaart, Maxwell, Heitinga, Chivu, Stekelenburg féle Ajaxnál. Ekkor lett bajnok.

2004-ben a Stekelenburg, Heitinga, Vermaelen (még az üveglábúvá mutálódás előtti Vermaelen)Nigel de Jong, Rafael van der Vaart, Wesley Sneijder, Ryan Babel, Ibrahimovic, és az akkor már levezető Litmanennel mégegy bajnoki cím. Hollandiába ezt én is megcsinálom ezzel a kerettel, de most minden túlzás nélkül.

Ezután Benfika égett mint a rongy, egy évet se húzott.

Utána 2007-ben visszarimánkodták a PSV-be Kluivertet, ott volt levezető Cocu, Alex, Reiziger, az élete egyetlen egy kimagasló idényét produkáló Jefferson Farfán, meg egy szárnyait bontogató akkor még elég jó Afellay. Itt pontegyenlőséggel jobb gólkülönbséggel lett bajnok.

Ezután vette át a Hildebrand,Helguera, Raúl Albiol, Carlos Marchena, David Albelda, Banega, David Silva, David Villa,Fernando Morientes,Joaquín, Arizmendi féle Valenciát, ami nagyon nem volt gyenge és 168 nap után 11 győzelem 9 X 14 vereség után úgy rúgták ki hogy pattant. Na azt ne mondja senki, hogy ekkor ez nem volt dobogóesélyes! :lol: Ez volt a mélypontja.

2017-ben az Evertont bevitte még a hetedik helyre 18-ban lett szövetségi kapitány, amikor eljött az Everton 8. volt és a 8. helyen végzett.

Eddigi edzői karrierje során 544 meccse volt 305-üt nyert, 116 X és 123 vereség.1016 gólt lőttek a csapatai és 563-at kaptak!!!!

Pepnél (csak egy példa)430 meccs, 328 győztes meccs, 59x, 43 vereség.A csapatai 1098 gólt lőttek 306 gólt kaptak.

De hasonló aránya van a legtöbb jó nevű edzőnek, mint Pepnek. Szóval ezen nincs mit lehúzni.Megtette azt Ő!
Jaja, maximálisan egyetértek, ezek a számok magukért beszélnek. A Valenciai időszaka volt a csúcs (lefelé), pedig az egy elég erős csapat volt, nem mint a mai Valencia. Kb. mint most az Atletico, vagy a Sevilla.
Hollandiában elbohóckodott, ráadásul azok a keretek nem voltak semmik. Ide ez nagyon kevés.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.18. 17:23:14

Feast4 írta:
2021.02.18. 16:18:34
Értem mire szeretnél kilyukadni, csak ennek a felsorolásnak így nem sok értelme van. Felsorolhatod az akkori csapattagokat, hogy lássuk kik dolgoztak a kezei alatt és mennyire volt nehéz dolga, de ha ezt érdemben akarjuk nézni akkor meg kellene nézni az adott bajnokságban abban a szezonban milyen játékosok voltak az ellenfeleknél is.
A Valenciát is például szezon közben vette már át, pontosan azért mert az általad említett játékosokkal az előző edző nem megfelelő eredményeket hozott (aki előtte 2 szezonban is top5 helyre vezette őket emlékeim szerint).

A lentebbi arányok pedig szintén csalókák. Azért Pep konkrétan minden szezonban a bajnokság toronymagasan legesélyesebb csapatába ült le (kivéve talán az első Barcás szezonja). Őt bárkivel összehasonlítani elég hálátlan statisztikai szempontból. :D

Én sem tartom hűdejó edzőnek, de azért itt most elég sok túltolt savazást kap. Azt meg már sosem tudjuk meg mire lett volna képes itt edzőként, ha nem egy világ- és klubválság közepén érkezik meg valódi igazolási lehetőségek és egy normális alapozásos előszezonnal. Szerintem a világot akkor sem váltotta volna meg, de például a bajnokságban simán lehet előrébb lennénk és lenne valódi izgalom a bajnoki címmel kapcsolatban.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.02.18. 16:18:34

davi10 írta:
2021.02.18. 14:05:03
[
Az edzői pályafutását megint nem értem mit húzzátok le, többszörös holland bajnok, nemzetek ligája ezüst. Emellett természetesen ott vannak a kevésbé jó eredményei, nem vitatom, de azok meg nem bajnokesélyes csapatok voltak.
2001 december harmadikától volt edző az Ibrahimovic, van der Vaart, Maxwell, Heitinga, Chivu, Stekelenburg féle Ajaxnál. Ekkor lett bajnok.

2004-ben a Stekelenburg, Heitinga, Vermaelen (még az üveglábúvá mutálódás előtti Vermaelen)Nigel de Jong, Rafael van der Vaart, Wesley Sneijder, Ryan Babel, Ibrahimovic, és az akkor már levezető Litmanennel mégegy bajnoki cím. Hollandiába ezt én is megcsinálom ezzel a kerettel, de most minden túlzás nélkül.

Ezután Benfika égett mint a rongy, egy évet se húzott.

Utána 2007-ben visszarimánkodták a PSV-be Kluivertet, ott volt levezető Cocu, Alex, Reiziger, az élete egyetlen egy kimagasló idényét produkáló Jefferson Farfán, meg egy szárnyait bontogató akkor még elég jó Afellay. Itt pontegyenlőséggel jobb gólkülönbséggel lett bajnok.

Ezután vette át a Hildebrand,Helguera, Raúl Albiol, Carlos Marchena, David Albelda, Banega, David Silva, David Villa,Fernando Morientes,Joaquín, Arizmendi féle Valenciát, ami nagyon nem volt gyenge és 168 nap után 11 győzelem 9 X 14 vereség után úgy rúgták ki hogy pattant. Na azt ne mondja senki, hogy ekkor ez nem volt dobogóesélyes! :lol: Ez volt a mélypontja.

2017-ben az Evertont bevitte még a hetedik helyre 18-ban lett szövetségi kapitány, amikor eljött az Everton 8. volt és a 8. helyen végzett.

Eddigi edzői karrierje során 544 meccse volt 305-üt nyert, 116 X és 123 vereség.1016 gólt lőttek a csapatai és 563-at kaptak!!!!

Pepnél (csak egy példa)430 meccs, 328 győztes meccs, 59x, 43 vereség.A csapatai 1098 gólt lőttek 306 gólt kaptak.

De hasonló aránya van a legtöbb jó nevű edzőnek, mint Pepnek. Szóval ezen nincs mit lehúzni.Megtette azt Ő!
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.18. 15:52:44

Peter írta:
2021.02.18. 15:24:23
Nem erről a konkrét meccsről írtam, hanem az itteni tevékenységéről összességében
Én is.
Puig-on kívül aki fiatal és egészséges, az általában játszott. Még talán Konrad kivétel, de Őt egyelőre nem érdemes az első csapat tagjának tekinteni.

Nagyon remélem, hogy a szezon vége felé már kevesebb sérült lesz, és a Dest, Mingueza, Araujo, Pedri, Puig, Fati, Trincao (Konrad, Moriba) sorból lesz olyan, hogy egyszerre a pályán vannak vagy 6-an.
Persze csak amikor már eldőlt, hogy az Atleti már nem tud beérni minket, és bajnokok vagyunk :mrgreen:
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Válasz küldése