Fc Barcelona - A Hátország

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.03.01. 11:11:15

Egy felettébb érdekes szavazás ment most twitteren.
Gerard Romero a Rac1 újságírója tett közzé egy szavazást, amiben egy héttel a választások előtt volt kíváncsi a közvéleményre.

49% Toni Freixa
46% Joan Laporta
4% Victor Font

:shock:

Szombat este indította a választási vita után, tegnap este járt le, több mint 54.000 szavazat érkezett.

Tudom nem szavahihető és hiteles eredmény, de SZURKOLÓI szempontból nem kicsit meglepő. Bár lehet madridisták is szavaztak és direkt a leggyengébbre. :lol:
De az mi hogy Font kb 2100 szavazatot kapott ebből...

Vagy tényleg van valami a háttérben, amit nem tudunk. :roll:
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.26. 14:03:40

Azzal nem értek egyet, hogy most nehezebb lenne befektetőket találni. Például: https://www.fcbarcelona.com/en/news/196 ... sixth-year

Az elmúlt 15 év sikeressége elég komolyan megdobta a klub értékét. Rengeteg új szurkolója lett a klubnak és azt el kell ismerni, hogy elég jól építették a globális bázist az évek folyamán (USA és Ázsiai túrák, ottani ifiklubok, stb.).
Azért 2021-ben elképesztően sokat nyom latba az online elérés és ezáltal a szurkolói tábor mérete, amivel mi elég jól állunk.

Szerintem a számok is azt mutatták az évek során, hogy bevételi oldalon jól csinálta a klub amit csinált (még ha lehetett is volna talán kicsit jobban), hiszen a bevételi oldalon top3 a klub hosszú évek óta, pedig nem PL csapat az ottani tévés bevételekkel.
Itt a kiadási oldal jelenleg a karcos, és ott a nagy kérdés az, hogy ki az aki meg meri lépni a tisztogatást, vagy csak azt mondani a játékosoknak, hogy "bármennyire is sokat tettél a csapatért, ez a maximum amit tudunk adni", amúgy pedig mindenki pótolható. Ezt az oldalt kell igazán megreformálni, hogy fenntartható legyen a klub + esetleg beleférjen a stadionépítési projekt. (amit előbb vagy utóbb muszáj lesz elkezdeni, ráadásul jól kivitelezve ugyancsak jelentős bevétel emelkedést jelenthet)
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.02.26. 13:21:35

Elég lenne Piqué - illetve elég lett volna - eltávolítása.
Busi, SR, Alba fegyelmezhetők, kordában tarthatók vezér nélkül, de erről már jócskán lekésett a klub
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.02.26. 13:19:21

Mihu írta:
2021.02.26. 10:54:10
:arrow: könnyebb volt befektetőket megnyerni a klubnak, mert egy feltörekvő, erős potenciával rendelkező klub támogatásába jobban belemegy egy nagy cég, mint egy hamvaiból visszakapaszkodni próbáló csapat esetében. Plusz itt is óriási lehetőség volt R10-ben és Messiben...a jövő Barcájában szinte biztos, hogy nem lesz ilyen reklámarc, akit egy világcég kirakna a kirakatba

Szóval ezek mind hiányozni fognak a következő ciklusban, úgyhogy most nem szabad a múltbéli jó döntésekből, sikerekből példát venni a most meghozandó döntésekhez. Viszont az ember úgy van összerakva, főleg egy ilyen érzelem vezérelt főnök esetében, mint Laporta.
Értem én persze, tudom is és kb minden szavaddal egyet is értek. Csak azt szerettem volna hangsúlyozni (bár tudom hogy nem kell), hogy a másik két jelölthöz képest ebben pl van Laportának tapasztalata, megvannak a kapcsolatai, emberei, eszközei hozzá, most sem egy csúcson lévő Barcát kellene átvennie, hanem újra alkotni egyet. De teljesen jogos érveket hoztál fel, van azért különbség a két éra között. :wink:

De én még akkor is nyugodtabb lennék ha ő kerülne az elnöki székbe.

A kiemelt részhez csak egy meglátás még: Ansu Fati. :D De ez majd a jövő éven is múlik nála.
Ezt attól tartok egyetlen jelölt sem húzná meg, főleg Piqué hosszabbításával
Ezt nagyon sokan félre értelmezik. A hivatalos komünikében is le lett írva Piqué esetében, hogy ez akkor tolódik csak ki további évekre, ha a 2021-22-es szezonban bizonyos meccsen pályára lép. Ha nem akkor 2022 nyarán lejár. Ezt már más topikban is láttam, hogy ezen ment a vita, hogy itt lesz 2024-ig. Totál nem biztos még. A kellő meccs szám viszont ugye nem lett közölve, de gondolom nem 5 meccs lett meghatározva. Voltak olyan hangok is az elmúlt hetekben, hogy jövőre be is fejezné végleg.

És mivel tényleg így áll a szerződése, jövőre még mindenképpen itt tartanám, inkább a Lenglet-Umtiti párostól szabadulnék, ami pl a Sport szerint fel is vetődött hogy a nyáron piacra dobjuk őket.

SZERK:
A Barca hivatalos bejelentése így szólt:
Gerard Piqué: 2024
Gerard Piqué extends his contract until 20 June 2024 and his buy-out clause stands at 500 million euros. The extension is subject to the player making a certain number of appearances from the 2021-22 season. The Barça number 3 is in his 13th season with the first team having made a total of 548 appearances.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Titinho 2021.02.26. 13:48:18-kor.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.02.26. 11:16:43

Mihu írta:
2021.02.26. 10:54:10
Chino írta:
2021.02.26. 09:17:57

...Nyilván nem a Piqué, Busquets stb. vonalról beszélek...
Na pont a pirossal kiemelt rész a lényeg...Ezt a két embert úgy el kell takarítani a jövő évi Barca-ból, hogy a lábuk sem éri a földet... Teljesítményben borzasztó gyengék, viszont duma az van, főleg Geri esetében...viszont a nagy pofa teljesítmény nélkül a fiatalok vagy új érkezők szemében sem túl hiteles, legyen akármekkora klublegenda az illető. Ezt a lépést mindenképp meg kell tenni, érzelmeket totál félretéve. Vannak fenntartásaim azzal kapcsolatban, hogy Joan ezt meghúzná-e...
Ezt attól tartok egyetlen jelölt sem húzná meg, főleg Piqué hosszabbításával.
Bár én őt megtartanám. Ha jön EG mondjuk, akkor is kell egy rutinosabb védő, mert Araujo és Garcia is nagyon fiatalok. Amellett utóbbi ki tudja mit tud alkotni. Araujo mellett a legjobb megoldás még mindig Piqué. Nagyobb név kh posztra úgysem fog jönni.
Forca Barca!!!!
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4091
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2021.02.26. 10:54:10

Chino írta:
2021.02.26. 09:17:57

...Nyilván nem a Piqué, Busquets stb. vonalról beszélek...
Na pont a pirossal kiemelt rész a lényeg...Ezt a két embert úgy el kell takarítani a jövő évi Barca-ból, hogy a lábuk sem éri a földet... Teljesítményben borzasztó gyengék, viszont duma az van, főleg Geri esetében...viszont a nagy pofa teljesítmény nélkül a fiatalok vagy új érkezők szemében sem túl hiteles, legyen akármekkora klublegenda az illető. Ezt a lépést mindenképp meg kell tenni, érzelmeket totál félretéve. Vannak fenntartásaim azzal kapcsolatban, hogy Joan ezt meghúzná-e...
Titinho írta:
2021.02.26. 09:55:24

Az első ciklusánál amikor 2003-ban átvette a klubot a híres Gaspart éra után (Barto előtt ugye őt tartották a legrosszabb elnöknek, viszont Barto nem kicsit előzött), na akkor aztán morális, szerkezeti csődről lehetett beszélni. Ott is ugye több tízmilliós játékosokkal volt tele a keret, mégis az UEFA kupáért harcoltunk, meg ott is indultunk. Ott is akkori mércével nézve óriási volt a gazdasági válság, ott is, akkor is felmerült a csőd. És ami számomra nagy tett volt, amit kb senki sem hitt, Laporta két év alatt épített egy csapatot, pedig 2003-ban amikor megválsztották akkor is azt mondták, hogy 5 év minimum mire talpra áll a klub. Első évében ugye nem is nyert semmit a csapat, sőt ki is tartott Rijkaard mellett amikor féltávnál asszem a 6. helyen voltunk (végül 2.). Akkor is kipucolta a keretet, teljesen megreformálta az utánpótlás képzést, és azért gazdaságilag sem álltunk úgy mint a Gaspart érában, egy komplett brand lett a Barcából. Nem is tudom mi lenne itt (fórumon) ha most azt a korszakot élnénk megint, de tegyük hozzá akkor még nem volt ilyen "világi" csapat a Barca.
Jogos amit írsz, ezt tényleg nem lehet tőle elvenni, hogy az akkori fekáliából kiemelte a klubot. Viszont az a baj, hogy
:arrow: teljesen más volt a klub helyzete, mert nem voltunk nagy csapat, csak nagy nevű, de az is csak a múltunk miatt. Könnyebb volt radikális lépéseket megtenni, plusz nem volt érzelmi kötődés a közelmúlthoz képest, nem voltak olyan játékosok, akik a közelmúlt történelmi sikereiben oroszlánrészt vállaltak
:arrow: volt egy Cruyff...ehhez többet nem is fűznék hozzá :cry:
:arrow: volt egy R10, aki tulajdonképpen egymaga lerakta az alapot ehhez a felhőkarcolóhoz... Miatta és Rosell miatt jött a Nike, jött a globális piacra betörés, jött kb. minden...még a véres szájú madridista keresztapám, unokatesóm és komplett családjuk minden héten Barca meccset nézett, csak miatta...
:arrow: könnyebb volt befektetőket megnyerni a klubnak, mert egy feltörekvő, erős potenciával rendelkező klub támogatásába jobban belemegy egy nagy cég, mint egy hamvaiból visszakapaszkodni próbáló csapat esetében. Plusz itt is óriási lehetőség volt R10-ben és Messiben...a jövő Barcájában szinte biztos, hogy nem lesz ilyen reklámarc, akit egy világcég kirakna a kirakatba

Szóval ezek mind hiányozni fognak a következő ciklusban, úgyhogy most nem szabad a múltbéli jó döntésekből, sikerekből példát venni a most meghozandó döntésekhez. Viszont az ember úgy van összerakva, főleg egy ilyen érzelem vezérelt főnök esetében, mint Laporta.
Titinho írta:
2021.02.26. 09:55:24
Fontnál azt érzem, hogy nem lesznek azonnali változtatások, el fog nagyon húzódni a csapat és szerkezeti változtatások, lesz 4-5 év mire az ő...hogy is mondjam, hozzá nem értése beérik.
Az biztos, hogy nagy kockázat van az ő tapasztalatlanságában, viszont azt nem gondolnám, hogy ne lennének azonnali változások, mert egyszerűen muszáj...ezt szerintem minden elnökjelölt tudja, hogy ha megválasztják és nem azzal kezdi, hogy kb. 180 fokot megfordul, akkor óriási népharag lesz, mert nem ezt várják a sociók és a világ Barca szurkolói.


Kicsit fura ez, hogy óriási Laporta-fan vagyok, de mégis amellett hozok fel példákat, hogy miért ne lenne jó választás...lehet meg kéne nézetni magam :lol:
Az tuti, hogy igazából nekem mindegy, hogy ki, csak vezesse ki ebből a kakából a klubot...mert az elmúlt 11 év minden volt, csak jó nem...
Kép
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.02.26. 09:55:24

Mihu írta:
2021.02.26. 08:24:34

Tartok tőle, hogy a klub most olyan gazdasági, szerkezeti és morális válságban van, hogy ide nem egy romantikus nosztalgia kellene, hanem egy vérátömlesztés... És ezt nem tudom, hogy Laporta-val végig lehet-e vinni...

Persze lehet, hogy mint a Real-nál Perez második időszaka is jól sült el, itt is ez lesz, de ott nem voltak ilyen gondok, mint most nálunk... ott csak nem ment a játék, rosszak voltak az edzők, stb. Itt most viszont igen-igen komoly gondok vannak...
Egyetértek a mondandóddal, viszont az idézet első felével nem.

Az első ciklusánál amikor 2003-ban átvette a klubot a híres Gaspart éra után (Barto előtt ugye őt tartották a legrosszabb elnöknek, viszont Barto nem kicsit előzött), na akkor aztán morális, szerkezeti csődről lehetett beszélni. Ott is ugye több tízmilliós játékosokkal volt tele a keret, mégis az UEFA kupáért harcoltunk, meg ott is indultunk. Ott is akkori mércével nézve óriási volt a gazdasági válság, ott is, akkor is felmerült a csőd. És ami számomra nagy tett volt, amit kb senki sem hitt, Laporta két év alatt épített egy csapatot, pedig 2003-ban amikor megválsztották akkor is azt mondták, hogy 5 év minimum mire talpra áll a klub. Első évében ugye nem is nyert semmit a csapat, sőt ki is tartott Rijkaard mellett amikor féltávnál asszem a 6. helyen voltunk (végül 2.). Akkor is kipucolta a keretet, teljesen megreformálta az utánpótlás képzést, és azért gazdaságilag sem álltunk úgy mint a Gaspart érában, egy komplett brand lett a Barcából. Nem is tudom mi lenne itt (fórumon) ha most azt a korszakot élnénk megint, de tegyük hozzá akkor még nem volt ilyen "világi" csapat a Barca.

A Perez-es példa egyébként nagyon jó és találó, én is hasonlóan látom, magát a két személyt is. Kb mindent megtenne eza két pali a klubjáért, legyen akármekkora "maffiózók" meg megalománok, nagyképűek. Megvan Laportának is egy olyan ismeretségi köre, kapcsolata ami szerintem a másik két jelöltnél csak álom kategória. Mert az egy dolog hogy ő az elnök, ő áll a függöny előtt a színdarabban, mégis a mögötte, mellette lévők irányítják a dolgokat. És ehhez neki megvannak az eszközei. Kell az hogy újra tiszteljék a Barcát, esetleg féljenek is tőle, ne legyünk vicc tárgya és a legutolsó "kis" csapat (lásd Monaco pl) ne űzzön gúnyt belőle. Pereznek is szíve ügye a Real és ez látszik is a második regnálása alatt is. Valami hasonlóban bízok én is.

Fontnál azt érzem, hogy nem lesznek azonnali változtatások, el fog nagyon húzódni a csapat és szerkezeti változtatások, lesz 4-5 év mire az ő...hogy is mondjam, hozzá nem értése beérik.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.02.26. 09:17:57

Mihu írta:
2021.02.26. 08:24:34


Kicsit úgy lennék az Ő új elnöki ciklusával, mint egy felmelegített kapcsolattal az ex-szel...Volt sok gyönyörű évünk, életünk legszebb időszaka. Tökéletes volt minden, de egyszer csak véget ért. Azóta eltelt jó pár év, mind a ketten megváltoztunk, de most összefutottunk és újra akarnánk kezdeni, táplálkozva a 11 évvel ezelőtti időszakból... Nem biztos, hogy jó ötlet...

Tartok tőle, hogy a klub most olyan gazdasági, szerkezeti és morális válságban van, hogy ide nem egy romantikus nosztalgia kellene, hanem egy vérátömlesztés... És ezt nem tudom, hogy Laporta-val végig lehet-e vinni...
Ez az egyik fele az érmének, ugyanakkor én leginkább róla tudom elképzelni, hogy radikális változtatásra lehet képes. Én belőle nézem ki leginkább, hogy szemrebbenés nélkül képes eladni Griezmannt vagy Coutinhot és sportszakmai oldalról közelítené meg a ténykedését. Értem ezalatt, hogy szabadabb kezet ad az aktuális edzőnek, bárki legyen is az, ténylegesen megpróbálja megszerezni azokat a játékosokat, akikre szükség lehet.
A gond persze nyilván az, hogy ennek jelenleg vannak korlátai és nem arról híres, hogy egy gazdasági zseni lenne, de az eddigi besült igazolásoktól, szent tehenektől képes megszabadulni. Nyilván nem a Piqué, Busquets stb. vonalról beszélek, hanem az ilyen Griezmann, Cou féléktól. Az pedig a másik dolog, hogy ha a klub meg akarná tartani Messit ő az aki képes lehet meggyőzni.

Ami mindenesetre biztos pozitívum, hogy bárki nyer is, a jelenlegi/múltbeli helyzetnél csak jobb lehet.
Forca Barca!!!!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.02.26. 09:11:25

Nekem majdnem mindegy, hogy Font vagy Laporta, a lényeg, hogy legyen végre elnökség és koncepció.
Mindkettő mellett lehet érvelni, ellen érvelni.
Font-nál nekem ez a tikitaka utánérzet köszön vissza, amit ma már nem lehet csinálni (vagyis lehetne, ha reinkarnálódna a Xavi-Iniesta kettős meg Messi is fiatalodna 10 évet).
Laporta is a nosztalgiafaktorra épít, de ő inkább a sikeresség nosztalgiáját hordozza, csak hozzá köthetőek a legnagyobb sikerek, meg az, hogy visszatette a klubot az európai focitérképre. Ezek erős érvek.

Meglátjuk, csak tartsák meg a választást végre, és legyünk túl rajta. Jót tenne a klubnak, csapatnak, ha lenne felül egy stabilitás, ez ami most van meg volt az elmúlt 2-3 évben, ez egy fertő volt, ami természetszerűen kihatott a csapatra is.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.26. 08:29:22

Én is Laporta-ra voksolnék, de szerintem se nagy cucc ez a Real-mezes dolog. Sőt, szerintem én is elvettem volna, egy elnök se nagyobb a klubnál.
Amióta nincs Mourinho és én is felnőttem, nem látom értelmét az ilyen szintű utálkozásnak. Nyilván nem örülök, ha nyernek, de azért na...

Freixa kommentje Perez-ről:
“I will not allow VARentino to control La Liga.”

Szerintem Ő abszolút az esélytelenek nyugalmával beszél össze-vissza. :D
Font is kicsit átment dedóba nálam. Elhiszem, hogy frusztrálja, hogy évek óta futtatja magát és jön a semmiből egy Laporta aki rommá veri a felméréseken, de kicsit sok ez a rinya. Nem hiszem, hogy ezzel fogja visszacsábítani a szavazókat.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4091
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2021.02.26. 08:24:34

Én óriási Laporta-fan vagyok/voltam. Kedvenc elnököm all time. Az tisztán látszik, hogy Ő tényleg egy szurkoló, aki az elnöki székben ült és ez nagyon sokszor vicces volt :D Ez garancia arra, hogy mindig megvédi az érdekeinket és soha nem akar majd rosszat a klubnak. A két utódjáról sajnos ez finoman szólva sem mondható el...

DE...

Kicsit úgy lennék az Ő új elnöki ciklusával, mint egy felmelegített kapcsolattal az ex-szel...Volt sok gyönyörű évünk, életünk legszebb időszaka. Tökéletes volt minden, de egyszer csak véget ért. Azóta eltelt jó pár év, mind a ketten megváltoztunk, de most összefutottunk és újra akarnánk kezdeni, táplálkozva a 11 évvel ezelőtti időszakból... Nem biztos, hogy jó ötlet...

Tartok tőle, hogy a klub most olyan gazdasági, szerkezeti és morális válságban van, hogy ide nem egy romantikus nosztalgia kellene, hanem egy vérátömlesztés... És ezt nem tudom, hogy Laporta-val végig lehet-e vinni...

Persze lehet, hogy mint a Real-nál Perez második időszaka is jól sült el, itt is ez lesz, de ott nem voltak ilyen gondok, mint most nálunk... ott csak nem ment a játék, rosszak voltak az edzők, stb. Itt most viszont igen-igen komoly gondok vannak...

Szép és jó Laporta és Font programja is. Viszont Laporta tudom, hogy sokkal inkább érzelem vezérelt, mint racionális. Font-ot én megfontoltabb ( :lol: :lol: :lol: :lol: ) embernek nézem az eddigiek alapján. Viszont ez a vagdalkozás nekem sose volt szimpatikus, bárki csinálta, úgyhogy a tegnapi kis mutatványával szerintem sem szerzett jó pontokat.
Kép
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.02.26. 07:58:33

MatyiG írta:
2021.02.25. 20:08:15
Titinho: https://www.eurobarca.hu/hirek/elemzes/ ... -a-jovore/

Bezzeg Laportának mekkora programja van. :D
Van egy kis különbség, hogy valakinek van egy 6 éve létező programja, meg aközött hogy valaki 3 hónapja jelentette be hogy indul. Mégis utóbbi fog nyerni utca hosszal kb. :lol: Érdekes hogy vajon miért, és miért állnak át az eddigi emberei is inkább Laportához.

Ha így nézzük, Laporta nyilatkozatait, Cat Rádiós beszélgetéseit (volt egy pár) is vissza lehet nézni, olvasni az elmúlt 2 évből, ott van a programja. :wink:
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2021.02.25. 20:08:15

Titinho: https://www.eurobarca.hu/hirek/elemzes/ ... -a-jovore/

Bezzeg Laportának mekkora programja van. :D
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.02.25. 19:44:52

Atlantis írta:
2021.02.25. 17:53:44
Titinho írta:
2021.02.25. 14:02:25
(...)
Én rettegek Laportától, de teljes szívemből kívánom, hogy Neked legyen igazad vele kapcsolatban, mert teljesen biztos vagyok benne, hogy Ő fog nyerni.
Ez a mezes kérdés amúgy nagyon érdekes. :D Nekem például pont ezzel kaszálta volna el magát Laporta és Freixa, mert számomra ennek pont ellentétes üzenete van. Font hajlandó lenne saját egyéni áldozatot is vállalni azért, hogy a csapatnak és a klubnak jó legyen (mert ha jól értettem neki kellene hordania). Számomra ez sokkal többet ér, mint az üres becsületkódexek.
Ezt persze embere válogatja. :)
Amúgy köszi a friss infókat Titinho!
Óó semmi, csak néhány infót osztottam meg, a töredékét. :D

Nekem az nem áldozat vállalás hogy a rivális mezét hordja, van egy bizonyos szint pláne ha a Realról van szó. :D De kinek mi. Laporta alatt megvolt egy bizonyos versengés is ha a Realról van szó, vérbeli katalán a csávó (állítólag Font is), ilyet egy katalán sem csinálna. Nem hiába kapta csóri a #PutaFont bejegyzéseket. :lol:

De kanyarodjunk vissza a ma délutánhoz.
Azt elfelejtettem még megemlíteni, hogy amikor Font bemutatta a csapatát, ott bizony ott volt Albert Benaiges a scoutok között. Ma pedig személyesen vett részt Laporta bemutatóján, Alemanyval, Alexankoval, Victor Valdéssel együtt.

Jött is délután Fonttól egy nyilatkozat, hogy ezt nem érti, és csalódott, meg a Cruyffos témát sem. Laportát kérdezték ugye arról mit szól a többi elnökjelölthöz, amire kb annyit mondott, hogy néha néz rajta hogy miket beszélnek, eléggé idegesnek tűnnek, de ő nyugodt. Mármint Laporta. És itt le is zárta a kérdést.

Na erre Font (számomra óvoda stílusban) elkezdte fikázni Laporta programját, hogy nincs is neki, nem állt elő nevekkel meg nem osztott meg szereposztási táblázatot (mint ahogy ő megtette pl). Holnap lesz egyébként a levélben szavazás, 20.000 socio fog szavazni.

Csak azt tudnám mi Font akkora zseniális programja ami miatt bele állt most a többiekbe. Most is ennyit mondott, hogy van sportszakmai programja és Xavi lesz az élén. Igen? De mi? Milyen program? Az hogy bemutatta hogy Jóska Pista lesz az igazgató, meg a scout meg az ifjúsági alelnöke. Hát azt kenheti mindenki a hajára.

Laporta egyébként azért nem nevezte meg hivatalosan is Alemanyt pl sportigazgatónak, mert a hozzá közel állók szerint 3 név van neki a kalapban erre a posztja: Overmars az Ajaxtól, Michael Zorc Dortmunból és Alemany. (de ez hónapok óta megy hogy egy holland, spanyol, vagy német szakembert szeretne) Mindhárom taggal jó barátságban van és ma is kiejelntette pl hogy ő nem fog nevekkel dobálózni, mert azt tiszteletlenségnek tartja. Elmondta hogy a La Masiát szeretné fejleszteni ő is, szeretné ha az első csapat vegyesen lenne fiatal La Masia tagokkal és tapasztalt vikágklasszisokkal. (Ahogy kb az ő idejében tényleg volt). Kérdezték Xaviról, Iniestáról és Puyolról is, azt mondta hogy nagyon jó kapcsolatban és barátságban áll velük, de nem akarja használni a nevüket. Ez szerintem ìgy tiszta. Xavi pl ma már azt találta mondani, hogy felkészültnek érzi magát, ha esetleg az új elnök hívja őt a Barcához, legyen az AKÁRKI. De ezt a kérdést az új elnökre bízza.

Font mit csinál azon kívül hogy ígérget meg bedob olyan neveket akik később kiderül nem is őt támogatják (Benaiges, Cruyff)??? Milyen csuda nagy programja van neki is azon kívül hogy La Masia és gazdasági szempontok. Amire kb ma is felhívta Laporta a figyelmet. De nyomja a szöveget hogy nincs a másik kettőnek programja, nincs semmi bemutatva.

Ezzel a mai nyilatkozatával, hogy neki ment Laportának és Freixának szerintem nem tett jót pl a holnapi szavazásnak is. Vagy ha igen akkor marha nagy kockázatot vállalt ezzel. Inkább egy gyerekes sértődöttség jön le nekem, hogy egy két embere máshoz pártolt. Vajon miért, az is érdekes. :roll:

Ha tehetitek olvassátok el majd valahol a mai teljes Laporta és Rafa Yuste sajtótájékoztatót és utána Font nyilatkozatát és mindenki vonja le a következtetéseit.

És félreértés ne essék, én nagyon is bírom Fontot és amit képvisel, nem dőlnék a karomba ha ő lenne az elnök (bár nem lennék 100%ig nyugodt) de ezzel a mai megnyilvánulásával nem kicsit szembe ment szerintem saját magával is. Eddig egyik elnökjelölt sem támadta nyíltan a másikat, ma Font megtette mindkettővel, 1 nappal a levélszavazás előtt. Ki ki döntse el maga, mennyire volt okos húzás. Szeintem nem. :wink:
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.25. 17:53:44

Titinho írta:
2021.02.25. 14:02:25
(...)
Én rettegek Laportától, de teljes szívemből kívánom, hogy Neked legyen igazad vele kapcsolatban, mert teljesen biztos vagyok benne, hogy Ő fog nyerni.
Ez a mezes kérdés amúgy nagyon érdekes. :D Nekem például pont ezzel kaszálta volna el magát Laporta és Freixa, mert számomra ennek pont ellentétes üzenete van. Font hajlandó lenne saját egyéni áldozatot is vállalni azért, hogy a csapatnak és a klubnak jó legyen (mert ha jól értettem neki kellene hordania). Számomra ez sokkal többet ér, mint az üres becsületkódexek.
Ezt persze embere válogatja. :)
Amúgy köszi a friss infókat Titinho!
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2021.02.25. 16:55:51

Nekem továbbra is úgy tűnik, hogy Laporta csak ígérget. Ez a szöveg, hogy "semmi nincs még fixálva, de szinte biztos" ez nagyon gyenge. Kvázi, "trust me bro, it'll be good"

Na mind1, a jelenlegi helyzetnél csak jobb lehet, remélem.
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.02.25. 14:02:25

Most zajlik már egy ideje Laporta sajtótájékoztatója ahol ismerteti az elképzeléseit, programját.

Nagyon jó dolgokat mond, én eddig is Laporta mellett érveltem és ezután is. Ő is kiemelte egyébként, hogy egy ekkora klubnál mint a Barca nem lehetnek átmeneti időszakok, azonnali lépés és gondolkodás mód változtatásra van szükség és ez be is következik amint megválasztják őket. (Font is valamelyik nap szóról szóra ezt mondta szinte)

Előtte Rafa Yuste Laporta alelnök jelöltje ismertetett néhány sportszakmai dolgot, valamint bedobták Victor Valdés nevét is, ő visszatér ha Laporta nyer. Valamint Mateu Alemany-t is megemlítették, de Laporta hozzátette hogy semmi nincs még vele lefixálva, de erősen esélyes hogy ő lenne a sportigazgató. Na ennek nagyon örülnék, ő nem kis név spanyolországban. :wink: Mallorca és Valencia drukkerek (vagyis én :D ) tudnának mesélni. Valamint Albert Benaiges és Alexanko visszatérése sincs kizárva. Benaiges volt ugye a 2000-es évek elején az a megfigyelő aki pl Iniestát a csapathoz hozta, de sok más saját nevelés az ő nevéhez is fűződik. Alexanko pedig asszem az ifjúsági osztály igazgatója volt, amikor 2008-ban pl Guardiolára bízták a B csapatot és az csapat meg is nyerte a bajnokságát.

Laporta egyébként az elmúlt hetekben rengeteg helyen féltűnt Katalóniában a kampánya miatt, nagyon nyomja a programját személyesen is.

A minap volt egyébként egy televíziós műsor, ahova külön-külön meghívták az elnökjelölteket, egy kis beszélgetésre. Volt akivel a stúdióban, de pl. Font-ot a Camp Nou előtt interjúztatták meg. A műsor végén a műsorvezető hölgyike elővett egy Real Madrid mezt (mondjuk azt nem értettem mindhárom esetben hogy miért egy kb 15 évvel ezelőttit, még BENQ szponzorral) és feltette az egymilliós kérdést az elnökjelölteknek: "Hordaná e ezt a Real mezt, ha cserébe a Barca megnyerné a BL-t?"
Freixa és Laporta egyértelműen nemet mondott rá, Font viszont elvette a Real mezt (nem vette fel) és belement. :D Mondanom sem kell nem kis anyázás ment aznap a vidi alatt twitteren. :lol:

Bő két hét és vége lehet ennek az időszaknak, reméljük 2021. március 7. egy új aranykorszak belépő dátuma lesz. :wink:

SZERK:
Hoppá! :shock:
Közben a Rac1 szerint Jordi Cruyff is része lesz Laporta sportprojektjének, amennyiben megnyeri a választásokat.
Ez azért is érdekes, mert pl. Font sokáig vele kampányolt, hogy ő lenne a sportigazgatója. Bár azt pl egyből cáfolta is utána Cruyff, meglátjuk erre reagál e valamit.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.02.19. 12:47:14

bence0330 írta:
2021.02.19. 12:39:31
Busquets? Fent, középen és néha még hátul is olyan támadásokat fojt el már a kezdetükkor, amit a világon konkrétan senki nem tud megcsinálni. Valahogy mindig ott van a sűrűjében, ahol a labda van, Messin kívül ő ad egyedül előre komoly vonalak közötti labdákat, labdát nem lehet elvenni tőle, mert még a hosszú lábaival is úgy tudja keverni nagy nyomás alatt, hogy mindig elkaszálják, ha el akarják venni tőle.

Elismerem, hogy már 1-1 labda elpattan tőle, és kicsit lassult is, de még mindig prémium szint szerintem. Nyilván egy normális csapatban, ahol nem egyedül kell csinálnia mindent a védekezésben, de még itt is meghatározó. Nem tudnék sztem 5 embert mondani, aki jobb nála a posztján, de 10-et már biztosan nem.

A mentális részével egyetértek teljesen.
Jujj.
Ez talán jóindulattal 2017ig igaz volt rá, bár már akkor sem konstans módon.
Azóta ezek egy egy meccsre jönnek elő, egyre ritkábban.

Normális csapatba már 2-3 éve nem férne be, nem véletlen, hogy sose volt kérője, max Pep, de ő is inkább vitt egy Rodrit magának, aki copy Busquets, csak kicsit gyorsabb, meg nem öreg.
Bárcsak be férne normális csapatokba, akkor el lehetne adni, de ő konkrétan az eladhatatlan kategória sajnos, ebbe a modern fociba egy ilyen játékos már öngyilkosság. (lassú mint a bűn, nem ütközik, mindenhonnan lemarad, vissza sem ér, fejjátéka nincsen.)
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.02.19. 12:39:31

csababarca írta:
2021.02.19. 12:05:26

Milyen dolgokra képes Busquets, ami durvának számít? De most komolyan kérdezem.
Semmit nem ad se előre se hátrafelé a csapatnak, átjáróház az általa vezetett kp.
85% felett passzol, ez remek, de már nem nagy kunszt, a csapatból is megcsinálják, meg más csapatokban is már.
Ezek 10-12 éve voltak nagy számok, ma már nem.

Trincaoval meg várjunk, volt 2 jobb meccse, ahol végre csinált valamit, amúgy pont az ellenkezőjét bizonyítja.
Mingu dettó, bár jobb mint Lenglet vagy Piqué, tiszta sor, ahogy Dest is jobb mint Roberto. Legalábbis nem okoz instant agyvérzést, mint a spanyol.

Na de legyen igazad, utóbbi három játékos fejlődhet, ott van remény, de Busquets reményvesztett 3-4 éve.
És ez már a napnál is világosabb, ellenfelek kiröhögik kb, ahogy fordul mint a dunai uszályok, sehova nem ér oda, mindig lemarad, általában kontráknál a félpályánál megáll vakarászni, ha esetleg visszacammog akkor meg megáll integetni, hogy les, és kapjuk a gólt belőle.

Mentális állapota meg eleve olyan, hogy sose volt egy mentálisan előrehajtó erő, nulla haszna van pályán tartani.
Az nekem nem indok, hogy nincs más helyette, mert láthatjuk, hogy kb mindegy ki játszik, akkor meg játszanak olyanok, akikben még van remény.
Busquets? Fent, középen és néha még hátul is olyan támadásokat fojt el már a kezdetükkor, amit a világon konkrétan senki nem tud megcsinálni. Valahogy mindig ott van a sűrűjében, ahol a labda van, Messin kívül ő ad egyedül előre komoly vonalak közötti labdákat, labdát nem lehet elvenni tőle, mert még a hosszú lábaival is úgy tudja keverni nagy nyomás alatt, hogy mindig elkaszálják, ha el akarják venni tőle.

Elismerem, hogy már 1-1 labda elpattan tőle, és kicsit lassult is, de még mindig prémium szint szerintem. Nyilván egy normális csapatban, ahol nem egyedül kell csinálnia mindent a védekezésben, de még itt is meghatározó. Nem tudnék sztem 5 embert mondani, aki jobb nála a posztján, de 10-et már biztosan nem.

A mentális részével egyetértek teljesen.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.02.19. 12:24:08

bence0330 írta:
2021.02.19. 11:50:23

Busquets-el még legalább 1 évig nem értek egyet, meglassulva is durva dolgokra képes.
Legalább 2 éve nem a kezdőbe való. Egy dologra képes,max 30 percre beállni Liga meg kupameccseken. Egyébként gyanítom hogy ha nem Pjanic lenne a padon mint alternatíva,Busi ki is szorult volna Koeman alatt. De hát Pjanic egy újabb remek igazolás volt azon a hosszú listán.

Egyetértek vebbel, sok sok év lesz mire mindenki eltűnik innen,aki nem idevaló. De nálam Alba sem maradhatna,védekezni ő sem tud. A sebesség önmagában kevés. Talán ha Messi tényleg lelép a nyáron,akkor a többi jómadár helye sem lesz ennyire beton biztos. Vagy ki tudja,álmodozni szabad :D
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.02.19. 12:05:26

bence0330 írta:
2021.02.19. 11:50:23

Busquets-el még legalább 1 évig nem értek egyet, meglassulva is durva dolgokra képes. Trincaoval sem, ő nagyon jó játékos, amiből elkezdett komolyan villantani is végre, szép lassan méretre szabják rá azt a nagy Barca-kabátot. Dest-ről és Munguezáról még legalább 1 év múlva állítanék csak ilyet. Dest szenzációsan kezdett, csak nem bírta az iramot. Mingu meg nagyon fiatal, és van több olyan jellemvonása, ami jelenleg Araujo sérülésével minden más védőnk fölé emeli (sajnos), és még sok fejlődés van benne.

A többi szerintem is stimmt.
Milyen dolgokra képes Busquets, ami durvának számít? De most komolyan kérdezem.
Semmit nem ad se előre se hátrafelé a csapatnak, átjáróház az általa vezetett kp.
85% felett passzol, ez remek, de már nem nagy kunszt, a csapatból is megcsinálják, meg más csapatokban is már.
Ezek 10-12 éve voltak nagy számok, ma már nem.

Trincaoval meg várjunk, volt 2 jobb meccse, ahol végre csinált valamit, amúgy pont az ellenkezőjét bizonyítja.
Mingu dettó, bár jobb mint Lenglet vagy Piqué, tiszta sor, ahogy Dest is jobb mint Roberto. Legalábbis nem okoz instant agyvérzést, mint a spanyol.

Na de legyen igazad, utóbbi három játékos fejlődhet, ott van remény, de Busquets reményvesztett 3-4 éve.
És ez már a napnál is világosabb, ellenfelek kiröhögik kb, ahogy fordul mint a dunai uszályok, sehova nem ér oda, mindig lemarad, általában kontráknál a félpályánál megáll vakarászni, ha esetleg visszacammog akkor meg megáll integetni, hogy les, és kapjuk a gólt belőle.

Mentális állapota meg eleve olyan, hogy sose volt egy mentálisan előrehajtó erő, nulla haszna van pályán tartani.
Az nekem nem indok, hogy nincs más helyette, mert láthatjuk, hogy kb mindegy ki játszik, akkor meg játszanak olyanok, akikben még van remény.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.02.19. 11:50:23

visca el barca írta:
2021.02.17. 12:19:41
Ebben a csapatban jelenleg stegen, de jong, fati, alba es messi aki meguti a szintet. araujo, pedri, puig, griezmann csere, a tobbi kuka.

Firpo, mingueza, lenglet, umtiti, pique, pjanic, sr, dest, busquets, dembele, coutinho, trincao, braithwaite mind kuka.

Ez also hangon 13 ember. 10 ev lesz mire mindtol megszabadulunk.
Busquets-el még legalább 1 évig nem értek egyet, meglassulva is durva dolgokra képes. Trincaoval sem, ő nagyon jó játékos, amiből elkezdett komolyan villantani is végre, szép lassan méretre szabják rá azt a nagy Barca-kabátot. Dest-ről és Munguezáról még legalább 1 év múlva állítanék csak ilyet. Dest szenzációsan kezdett, csak nem bírta az iramot. Mingu meg nagyon fiatal, és van több olyan jellemvonása, ami jelenleg Araujo sérülésével minden más védőnk fölé emeli (sajnos), és még sok fejlődés van benne.

A többi szerintem is stimmt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.02.17. 12:19:41

Ebben a csapatban jelenleg stegen, de jong, fati, alba es messi aki meguti a szintet. araujo, pedri, puig, griezmann csere, a tobbi kuka.

Firpo, mingueza, lenglet, umtiti, pique, pjanic, sr, dest, busquets, dembele, coutinho, trincao, braithwaite mind kuka.

Ez also hangon 13 ember. 10 ev lesz mire mindtol megszabadulunk.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.02.17. 11:59:06

Tomix354 írta:
2021.02.17. 10:46:40
Miből akartok takarítást tartani? Üres a kassza. Egyedül Coutinho, Dembele és Griezmannért adnának talán 2 szotyinál többet.
Lesz itt pénz ha arról van szó.
Már az is segítene, ha a bértömeg egy része kiesne.
Én elnézem a szenvedést, meg az ínséges éveket, de akkor ne keressenek már átlag 10-15 milliót a játékosok. Főleg olyanok, akik nem teljesítenek a bérhez arányos szinten.
Ezt a színvonalat kevesebből is meg lehetne oldani.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2021.02.17. 10:46:40

Miből akartok takarítást tartani? Üres a kassza. Egyedül Coutinho, Dembele és Griezmannért adnának talán 2 szotyinál többet.
Válasz küldése