Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
aszim
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2019.02.11. 21:19:48

2021.02.27. 15:54:36

Nero. írta:
2021.02.27. 15:19:02
Lassan március és nem csak hogy az alap kezdő, de még a formáció sincs meg.
Topkomment !
Atis710
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2020.10.31. 21:54:02

2021.02.27. 15:46:09

Kontra támadásokra épít Koeman. Úgy van vele, hogy az (is) nagyon megy nekünk :D
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3278
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.02.27. 15:27:19

davi10 írta:
2021.02.27. 15:16:16
Sinya22 írta:
2021.02.27. 15:05:46
Mats- Mingueza,Piqué,Lenglet- Dest,De Jong,Busi,Pedri,Alba- Messi,Dembelé.
Ez elég érdekesnek néz ki. Elöl középen konkrétan senki nem lesz?
Ha már ebbe a 3-5-2-ben gondolkodik Koeman (a névsor alapján nekem annak tűnik), Griezmann vagy Braith logikusabbnak tűnik nekem a kezdőbe mint Dembele.
Sőt a forma alapján még Trincao is :D

Azt még el tudom képzelni, hogy maradunk 4 védővel és Alba vagy Dest "rendes" szélső lesz.
Szerintem támadásban majdhogynem mindegy, milyen felállás van megadva,mert a helyezkedés az a szokásos lesz. :D Szerintem Brait kell, ősszel is jól nyomta,amikor tényleg középen játszhatott, és az Elche ellen is.

Inkább védekezésben lesz talán valami változás,ha már van 5 védő konkrétan a pályán.
Avatar
brownieheaven
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2014.08.04. 14:08:04
Tartózkodási hely: München

2021.02.27. 15:19:10

Gondolom 3-5-2 hátul hármasfogattal, elöl Messivel középen, Dembelével meg Desttel jobboson kombinálva, baloson meg Albával gyalogkakukkként.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.02.27. 15:19:02

Lassan március és nem csak hogy az alap kezdő, de még a formáció sincs meg.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.27. 15:16:16

Sinya22 írta:
2021.02.27. 15:05:46
Mats- Mingueza,Piqué,Lenglet- Dest,De Jong,Busi,Pedri,Alba- Messi,Dembelé.
Ez elég érdekesnek néz ki. Elöl középen konkrétan senki nem lesz?
Ha már ebbe a 3-5-2-ben gondolkodik Koeman (a névsor alapján nekem annak tűnik), Griezmann vagy Braith logikusabbnak tűnik nekem a kezdőbe mint Dembele.
Sőt a forma alapján még Trincao is :D

Azt még el tudom képzelni, hogy maradunk 4 védővel és Alba vagy Dest "rendes" szélső lesz.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
ikajli
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2019.03.30. 20:40:04
Tartózkodási hely: Pécs

2021.02.27. 15:12:06

Elég védekező felállás.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2021.02.27. 15:11:59

Sinya22 írta:
2021.02.27. 15:05:46
Mats- Mingueza,Piqué,Lenglet- Dest,De Jong,Busi,Pedri,Alba- Messi,Dembelé.
Piqué, Lenglet, Busi .. de jó
Hány gólt kapunk?
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3278
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.02.27. 15:05:46

Mats- Mingueza,Piqué,Lenglet- Dest,De Jong,Busi,Pedri,Alba- Messi,Dembelé.
Atis710
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2020.10.31. 21:54:02

2021.02.27. 08:38:18

Én szívesen megnézném hosszabb távon a 4-2-3-1-es felállást, amit a 2. félidőben elején nyontunk az elche ellen. Egész jól működött. Hátsó alakzat, az fogós kérdés, de előttünk lehetne a Pedri De Jong páros, két szélén Trincao és Dembele, középen Messi, és Braithwaite csatár poszton
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.02.26. 14:36:49

Arthur8 írta:
2021.02.26. 13:30:22
Igen egyetértek. Baromira sajnálom egyébként Puigot, hogy ennyire jegelik. Covid miatti leállás után még Setiennél élmény volt nézni a játékát. Nekem hatalmas kedvencem. Azt a posztot így kell játszani , ahogy Puig, meg kell próbálni gyilkos passzokat adni még akkor is , ha benne van a hiba. Baromi jó ritmusváltásai vannak, nagyon jó összjátékban. Én mostmár inkább velük próbálkoznék. Nekem nagy kedvencem volt egyébként régen Busquets is, de sajnos topcsapatok ellen jelenleg nem tudjuk felvenni a versenyt, úgyhogy én inkább a De Jong- Pedri - Puignak adnék több lehetőséget. Lehet megennék Pedrit , de sajnos szerintem Busquetset méginkább megeszik.
Hát igen. A nyáron Messi után egyértelműen Puig volt a legjobbunk (Fati-val még lehet vitatkozni, más poszt). Miatta volt élmény nézni a Barcát. Amikor a Bayern ellen mindketten kikerültek a kezdőből, már eldőlt, hogy nagy verés lesz, mert eltűnt a támadópotenciál a játékunkból, és nekik előzetesen gondolkodva is minimum 4-et kellett volna vernünk, hogy egyáltalán esélyünk legyen. Így is lett. Most is így van nagyobb csapatok ellen - Fati nyilván sérülés miatt nincs.
Puignak kb a lényegesebb támadókvalitások közül egyedül a lövései nem ANNYIRA jók, de azért rúgott már "ficakkapufát" is álló helyzetből nagy erővel, meg a Cádiz ellen is csak pár centivel hibázott, szóval a potenciált még abban is látnám, ha nem 5 percek alatt kéne görcsösen bizonyítania. 7-8-9 gólokat szerintem biztos lőne egy szezonban.

Nekem a álomkp 3 kp-snál ez lenne(nyilván csak jövőre): Alena-DJ-Puig. Pedri meg főleg hátra, de akár előre is cserének, illetve rotálva rendszeresen velük. Alena és DJ a modern focinak is megfelelő erős, gyors játékosok, mindketten jók hátul és elöl. Várom Laportát és az új edzőt, aki Alenára és Puigra is a kvalitásaik szerint tart igényt. Nem mondom, hogy nincs a világon Alenánál jobb, de a jelen helyzetben szerintem De Jong legméltóbb párja lenne, a keretünkben nincs jobb, és pénzünk sincs jobbra.

Hogy melyikük lenne hátul jobb, Busi vagy Pedri, csak több meccses próba után lehetne eldönteni. Lehet, hogy igazad lenne! :)

De akár a DJ-Pedri-Puig, akár az általam preferált Alena-DJ-Puig lenne, elöl egy Messi-Fati-formábajött Trincaoval, az tuti, hogy újra lenne gyors játék, és komoly támadópotenciál is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.02.26. 13:50:21

Arthur8 írta:
2021.02.26. 13:30:22
Igen egyetértek. Baromira sajnálom egyébként Puigot, hogy ennyire jegelik. Covid miatti leállás után még Setiennél élmény volt nézni a játékát. Nekem hatalmas kedvencem. Azt a posztot így kell játszani , ahogy Puig, meg kell próbálni gyilkos passzokat adni még akkor is , ha benne van a hiba. Baromi jó ritmusváltásai vannak, nagyon jó összjátékban. Én mostmár inkább velük próbálkoznék. Nekem nagy kedvencem volt egyébként régen Busquets is, de sajnos topcsapatok ellen jelenleg nem tudjuk felvenni a versenyt, úgyhogy én inkább a De Jong- Pedri - Puignak adnék több lehetőséget. Lehet megennék Pedrit , de sajnos szerintem Busquetset méginkább megeszik.
De Jongnak kéne Busi helyén játszania, nem Pedrinek szerintem, de ez a 3as lenne az álom kp az biztos.
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2021.02.26. 13:30:22

Igen egyetértek. Baromira sajnálom egyébként Puigot, hogy ennyire jegelik. Covid miatti leállás után még Setiennél élmény volt nézni a játékát. Nekem hatalmas kedvencem. Azt a posztot így kell játszani , ahogy Puig, meg kell próbálni gyilkos passzokat adni még akkor is , ha benne van a hiba. Baromi jó ritmusváltásai vannak, nagyon jó összjátékban. Én mostmár inkább velük próbálkoznék. Nekem nagy kedvencem volt egyébként régen Busquets is, de sajnos topcsapatok ellen jelenleg nem tudjuk felvenni a versenyt, úgyhogy én inkább a De Jong- Pedri - Puignak adnék több lehetőséget. Lehet megennék Pedrit , de sajnos szerintem Busquetset méginkább megeszik.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.02.26. 13:06:37

Arthur8 írta:
2021.02.26. 12:39:40
Amúgy én is szívesen megnézném De Jong - Pedri - Puigot együtt. Én nem hiszem egyébként, hogy jobban átfutnának ezen a középpályán , mint ha Busquets vagy Pjanic van bent , mert ezek a fiatalok baromira odateszik magukat. Szerintem is egyébként Puigban több ötlet van előrefelé, mint Pedriben , egy picit többet is hibázik, de azért is, mert többet próbálkozik.
Elképzelésem sincs, miért nem történt ez még meg, legalább egy félidőre. És igen, Puig elöl nekiesik mindenkinek védekezéskor, már megzavarja az ellenfelet még akkor is, ha nem hatékony, mögötte meg DJ és Pedri remekül védekeznének és szerelnének. Én sajna még mindig nem látom azt, hogy bárki jobb lenne ebben a csapatban Businál a posztján a megkopott sebessége ellenére sem, de még akkor is el kell gondolkozni már a helyettesítésével a jövőre nézve. Akárhogy is, ez a DJ-Pedri-Puig életképes lenne ebben a formációban.

Ahogy írod. Puig elöl többet hibázik, mert ezt a játékot így játsszák a posztján, mersszel. Meg lehet nézni, hogy egy City pl. hogy veri agyon a PL-t úgy, hogy asszem 12-13 meccs alatt 1 gólt kaptak és mindent megnyertek. Nem úgy, hogy elöl biztonságosan passzolgatnak 3 métereseket, hanem 2-3 kreatív játékos mindig bevállal valamit. És ezt nyilván többször elhibázzák, mint nem, de néha meg nem, és ebből lesz a gól.
Pedri meg stabilabb, mert nem vállal be dolgokat. Ez utóbbi nem lenne baj, de a jelenlegi posztján az, és amikor "szidom", akkor nyilván nem őt szidom, hanem az edzőt, aki ott és ennyit játszatja. Ez eleve előrevetíti a két játékos teljesen különböző posztját, és érthetetlen, miért Pedri vagy Puig a téma, mikor Puig támadókp-s, Pedri meg nem az a kvalitásait tekintve, és remekül megférnének egyszerre a pályán. Pedri akár DJ helyén is, ha végre kaphatna egy kis pihit a holland.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2021.02.26. 12:39:40

Amúgy én is szívesen megnézném De Jong - Pedri - Puigot együtt. Én nem hiszem egyébként, hogy jobban átfutnának ezen a középpályán , mint ha Busquets vagy Pjanic van bent , mert ezek a fiatalok baromira odateszik magukat. Szerintem is egyébként Puigban több ötlet van előrefelé, mint Pedriben , egy picit többet is hibázik, de azért is, mert többet próbálkozik.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.02.26. 12:32:44

Arthur8 írta:
2021.02.26. 12:03:25
Én sokkal jobbnak gondolom már most Pedrit, mint ahogy leírtad. Szerintem ebben a szezonban Messi és De Jong után a 3. legjobb mezőnyjátékosunk. Még Alba és Araujo, akik hasonló jók. Szerintem sokkal sokkal jobb védekezésben , mint Busquets. Busquets mellett eltolják labdát és vége , elkocognak mellette és fel is adja, meg sem próbál visszaérni, ellenben Pedri termete ellenére baromi jó ütemben lép oda És sokszor akasztja meg az ellenfél támadását, mellé fut meccsenként 11-12 kmet. Ezen az Elche elleni meccsen szerzett 11 labdát, de szerintem már sokszor bizonyította , hogy nagyon jó védekezésben is. Emellett baromi higgadt, ha odaadják neki nem veszít labdát kb soha és összjátékban is jó szerintem, Messivel kifejezetten jól játszanak össze. Szerintem baromi intelligens és nagyon univerzális játékos. Én őt semmiképp nem venném ki. Szerintem Busquetsnek kellene sokkal kevesebbet játszania.
Sokan sokféleképpen látjuk a focit, ez is szép benne. :)
Egyetértek abban, hogy mezőnyben jó. Én tkp-sként vagyok róla rossz véleménnyel, mert azt látom, hogy kevés, oda a Barcánál kisebb csapatba is kevés lenne. Ha megnézed, az égegyadta világon semmilyen csapattal nem próbálták meg még erőltetetten sem összeboronálni, ebbe a pozícióba top csapatba nagyon-nagyon kevés. Ahhoz mindenképp, amit én akarok látni (gyors, ritmusos játék, merész és kreatív passzok, annyi cselezőkészség, hogy legalább magára vonja 1-2 védő figyelmét, és 1-2 átlövés) Hátul felőlem bizonyíthat, és legyen igazad! De tényleg ki kéne próbálni, mert akkor Puignak is helyet lehetne adni, aki viszont elöl sokkal többet tud hozzáadni, és rendelkezik kb minden tulajdonsággal, ami szerintem egy tkp-s poszthoz kell. A két fiatalt nézném meg egyszerre. Hátrébb Pedri, elöl Puig. Nekem az az érzésem, hogy top csapatok ellen kevés lenne hátul, de mivel nem próbáltuk még ki, ez csak a véleményem, és fikció.
Azt én is elismertem, és örülök neki, hogy mennyit fut, és hogy jól szerel. Mondom, szimpi maga a csávó, csak nekem ebbe a csapatba, ebbe a pozícióba pláne kevés. Egy EL induló, mondjuk Granadában belső kp-sként látom kb szintben és pozícióban.
De abban gondolom egyetértünk, hogy jóval kevesebbet kéne játszania, kb minden szempontból, ami csak létezik. A saját és a csapat érdekében is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2021.02.26. 12:03:25

Én sokkal jobbnak gondolom már most Pedrit, mint ahogy leírtad. Szerintem ebben a szezonban Messi és De Jong után a 3. legjobb mezőnyjátékosunk. Még Alba és Araujo, akik hasonló jók. Szerintem sokkal sokkal jobb védekezésben , mint Busquets. Busquets mellett eltolják labdát és vége , elkocognak mellette és fel is adja, meg sem próbál visszaérni, ellenben Pedri termete ellenére baromi jó ütemben lép oda És sokszor akasztja meg az ellenfél támadását, mellé fut meccsenként 11-12 kmet. Ezen az Elche elleni meccsen szerzett 11 labdát, de szerintem már sokszor bizonyította , hogy nagyon jó védekezésben is. Emellett baromi higgadt, ha odaadják neki nem veszít labdát kb soha és összjátékban is jó szerintem, Messivel kifejezetten jól játszanak össze. Szerintem baromi intelligens és nagyon univerzális játékos. Én őt semmiképp nem venném ki. Szerintem Busquetsnek kellene sokkal kevesebbet játszania.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.02.26. 11:32:52

grgly50 írta:
2021.02.25. 12:00:29
davi10 írta:
2021.02.25. 10:45:00

Trincao tegnap is tetszett, gürizett és nem is pattantak el tőle a labdák. Őt most nagyon nyomatni kéne, semmivel nem rosszabb mostanában, mint Dembele.
Csak annyi megjegyzés, hogy ugye nem Trincao a jó, hanem Dembelé bűn rossz. De valahogy így is írtad.
Dembiben az a poén, hogy sérülése után egész jól játszott, és megy folyamatosan lefelé. Az ember azt hinné, ez fordítva megy :D
A lövései után már konkrétan örülni kell, ha az alapvonalon megy ki a labda, és nem oldalt.
Ellenben Trincao felfelé ível, és végre van valaki, aki tud 1v1-ben valamit csinálni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.02.26. 11:27:27

Arthur8 írta:
2021.02.26. 09:28:42
Én ezt amúgy (ahogy írtam is) nem egy egész bajnoki idényre, hanem a Sevilla elleni kupa elődöntő visszavágóra és a PSG elleni BL visszavágóra értettem, ahol már sok veszíteni való nincs. Szerintem lehet kockáztatni.
Én eljutottam oda , hogy a 4-3-3 lehetne jó, ha Pjanic és Busquets védekezésben nem lenne minusz 1 ember. Így most az van , hogy 4-3-3 van, de Messi ugyanúgy visszalép a középkörig és teljesen üresen marad a középcsatár pozíció, nem tud senkinek felfele passzolni, a szélen , ha Dembele véletlenül 1-1ben megver valakit nem tud kinek befele passzolni, mert nincs ott senki, de cserébe még átjáróház a középpálya is, mert Busquets tényleg nulla. Ebben a 4-2-3-1ben Messi csinálhatná ugyanazt, mint szokott 4-3-3ban , hogy hátrébb jönne és felvenné a labdákat, csak így tudna kinek felfele passzolni, lenne középen egy ember és lenne széle a csapatnak és nem lenne elcsúszva az egész , érkezhetne második hullámból a visszatett labdákra és szerintem a Messi, Pedri , De jong háromszög tudná uralni azt a területet ott a középpályán. Ebben egyébként a két széle visszazárhatna és így védekezésben lehetne egy 4-4-1-1 és ebben az esetben én inkább védekezőbb szerepben képzelném el az egész meccsen Pedrit és De Jongot. Szerintem ez így védekezésben nem lenne rosszabb, mint most Busquetsel a középpályán , de jobb lenne támadásban. Busquetset egyszerűen már nem lehet játszatni top ellenfelek ellen, egyszerűen ez nem fér bele , hogy ennyire őrületesen lassú és csak dísznek van ott.
Több véleményeddel egyetértek. Braith végre bekerült a második félidőben középcsatár pozícióba, és mindjárt hasznosan tudott játszani. Ősszel is játszott ott 1-2 meccset, és rúgtak Messivel egy pont ugyanilyen gólt többek közt, amikor Messi agyonver 2-3 embert, a 4.-et már nem feltétlenül tudná, de ott áll kőkeményen a falban Braith, leveszi, visszajátssza, gól. Ez a kapcsolat szerintem üthetné a Messi-Albát. És ezt csak olyan formációban tudják megoldani, mint a 4-2-3-1. Persze lehetne pl 4-3-2-1 karácsonyfa is, ahol mondjuk a jelenleg egészségesek és nem kegyvesztettek közül Braith az ék, Leo és Griez mögöttük, és a mögötte lévő 3 talán kicsit kivenné a lyukat a kp-nkból. Csak ennél Trincao/Dembelé lenne felesleges. De ott pl lenne helye ténylegesen Pedrinek is, mert lássuk be, a csávó jól szerel, melós, biztosan passzol kicsiket, de ennyi. Most hagyjuk, hogy mi LEHET belőle egyszer, de most a jelenben ő kevés, főleg nagy meccsekre. És ezek nagyon nem egy támadóközéppályás jellemzői, sőt, kb pont az ellenkezői. Előre nem szeret/mer játszani, lassú, nem cselez, indulósebessége kicsi, nem lő, egy az egyben kb tök esélytelen, stb. Van meccsenként egy jó felpassza, de ezt a La ligából bárki hozná. 4-3-3-ban nem szívesen látnám közben Busi helyén sem, mert Busi azért jobban szerel, már csak a termete miatt is jobban megakasztva a támadásokat. És mivel Busi ellen a sebessége szól csak, ami Pedriben pont szintén nincs meg, azért szerintem oda Pedri nem lenne elég, egy komoly csapat megenné reggelire.
Szóval én nem tudom hova tenni a srácot. Nem ügyetlen, lát is a pályán, de egyszerűen egy Barca szellemiséggel teljesen ellentmegy, hogy ennyire kreativitás nélküli, 1v1-ben nagyon gyenge játékosok tengjenek-lengjenek elöl. Nem véletlenül lépked hátra Leo ennyit... ha nem teszi, el sem tud indulni a támadás. Tehát előre biztos nem Barca-szint. Hátra meg pár kvalitása alapján meglehetne, de oda kéne tempó, de ha az nincs, akkor Busi lábhossz. Valahol a kettő között tudnám elképzelni hasznosan, de mi olyat nem játszunk. 4-4.2-ben az egyik középső kp, vagy 4-3-2-1-ben a 3 közül valamelyik.
Nekem amúgy szimpatikus a srác, csak ne lenne kezdő egy ilyen csapatban. Alázatos, melós, megy, meg minden, bírom, de ilyen Ronaldinhok, Neymarok, Fatik, Puigok, Iniestákhoz képest SZÁMOMRA egyszerűen idegesítő, hogy ő egy támadószerepkörben játszhat a Barcelonában, ráadásul minden egyes tétmeccsen kihagyás és szünet nélkül úgy, hogy 1-2 jó meccsre jön 10 olyan, ahol akkor sem veszed észre, hogy pályán van, ha direkt őt figyeled, mert én villanásokat, gyors és szép focit akarok látni (kétlem, hogy egyedül vagyok vele, legtöbben a látványosságért nézik a focit), és ezek Pedritől konkrétan olyan messze állnak, mint SR-től pl. Még fejlődhet, és lehet hasznos tagunk, noha sebességben már nem lesz több, mint most pl. De most ő még egyszerűen nem Barca-szintű kezdő, és kész.
Messi mögé minimum 1 kreatív játékos kéne, de ha kettő lenne, akkor sem dőlnék a kardomba. Ilyen meccseken még képes egymaga mindent megcsinálni elöl (3 gólból 2 az övé, egyik őrületes szóló után, ahol ugye ő volt a labdafelvevő, a cselgép, a felpasszoló és a befejező játékos is egymaga...) a 3. is az ő döbbenetes kulcspasszából történt meg) , de egy Sevilla ellen már nem. Puig adná magát, nekem Alena is sokkal többet mutatott, mint Pedri, kreatívabb sokkal gyorsabb és sokkal erősebb is, ő tényleg játszhat előrébb és vkp-ban is. Örülök, hogy csak kölcsönbe ment, Laportánál remélem, végre maradni fog. Egy 2017-8-as Barcában ő még kicsit tényleg kevés lett volna, de jelenleg szerintem konkrétan a legjobb kp-sunk lenne DJ után.
Ha RK marad, és Puig nem játszhat, Cout eladnánk, akkor meg kéne egy kreatív tkp-st kukázni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2021.02.26. 09:28:42

Én ezt amúgy (ahogy írtam is) nem egy egész bajnoki idényre, hanem a Sevilla elleni kupa elődöntő visszavágóra és a PSG elleni BL visszavágóra értettem, ahol már sok veszíteni való nincs. Szerintem lehet kockáztatni.
Én eljutottam oda , hogy a 4-3-3 lehetne jó, ha Pjanic és Busquets védekezésben nem lenne minusz 1 ember. Így most az van , hogy 4-3-3 van, de Messi ugyanúgy visszalép a középkörig és teljesen üresen marad a középcsatár pozíció, nem tud senkinek felfele passzolni, a szélen , ha Dembele véletlenül 1-1ben megver valakit nem tud kinek befele passzolni, mert nincs ott senki, de cserébe még átjáróház a középpálya is, mert Busquets tényleg nulla. Ebben a 4-2-3-1ben Messi csinálhatná ugyanazt, mint szokott 4-3-3ban , hogy hátrébb jönne és felvenné a labdákat, csak így tudna kinek felfele passzolni, lenne középen egy ember és lenne széle a csapatnak és nem lenne elcsúszva az egész , érkezhetne második hullámból a visszatett labdákra és szerintem a Messi, Pedri , De jong háromszög tudná uralni azt a területet ott a középpályán. Ebben egyébként a két széle visszazárhatna és így védekezésben lehetne egy 4-4-1-1 és ebben az esetben én inkább védekezőbb szerepben képzelném el az egész meccsen Pedrit és De Jongot. Szerintem ez így védekezésben nem lenne rosszabb, mint most Busquetsel a középpályán , de jobb lenne támadásban. Busquetset egyszerűen már nem lehet játszatni top ellenfelek ellen, egyszerűen ez nem fér bele , hogy ennyire őrületesen lassú és csak dísznek van ott.
Avatar
ventiladors
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.05.13. 20:31:40

2021.02.26. 03:15:53

Arthur8 írta:
2021.02.24. 22:44:47
rávállalnék mostmár egy 4-2-3-1re ahol Pedri és De Jong van hátrébb (semmi értelme se Pjaincnak se Busquetsnek ugysem tudnak védekezni) és Messi előttük a csatár mögött , mert ebben a 4-3-3ban Messi középről visszalépked és nincs senki középen. Jobb lenne , ha Messi megkapná középen , tudna irányítani (ahogy mindig is szokott) és lenne két széle és tudna egy középső embernek felpasszolni, aki vissza tudja tenni neki ,
Ebben a részben két dologgal nem értek egyet. Az első, Pjanicsra és Busquetsre is szükség van ebben az idényben, mert 11 játékossal nem lehet végig csinálni a bajnokságot se. (Másról meg most ne is álmodjunk.)
A második baj, hogy Messi soha nem lesz egy olyan középpályás aki végigfutja a meccseket ott középen, ahol megálmodtad.
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2021.02.25. 15:17:42

nagyon jó amiket itt leírtok, egyet is értek vele, Fati, Araujo, Pedri a jövő.
de meg kell kérdeznem ki az aki nem hiszi hogy szeptemberben nem a ts-oldalpassz,piké,lenglet,alba-busq,de jong,x-gríz,x,x kezdő megy fel? :D
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 768
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.02.25. 12:00:29

davi10 írta:
2021.02.25. 10:45:00

Trincao tegnap is tetszett, gürizett és nem is pattantak el tőle a labdák. Őt most nagyon nyomatni kéne, semmivel nem rosszabb mostanában, mint Dembele.
Csak annyi megjegyzés, hogy ugye nem Trincao a jó, hanem Dembelé bűn rossz. De valahogy így is írtad.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.25. 10:45:00

Annak fényében főleg nem értettem De Jong pályán hagyását, hogy veszélyeztetett volt a 4 sárgájával.

mess2009-cel nagyjából egyetértek a fiatalokkal kapcsolatban.
Pedri amikor el is tűnik, akkor is komolyat melózik és nagyon fontos szerelései vannak. Kompenzálni tudja, hogy nem egy szélvész, viszont az szembeötlő, hogy mennyire nem mer/akar/tud lőni. Ezzel valamit kezdeni kéne, tiszta lövőhelyzeteket is lead.
Trincao tegnap is tetszett, gürizett és nem is pattantak el tőle a labdák. Őt most nagyon nyomatni kéne, semmivel nem rosszabb mostanában, mint Dembele.
Dest-et bitang mód visszahúzta a sérülése. Jövőre jöhet Emerson, remélem húzzák majd egymást felfelé. Az meg piros pont, hogy a baloson is jó, így Firpo maradásának nem lesz sok értelme.
Fati nagyon remélem, hogy ugyanott folytatja majd, ahol abbahagyta, a jövő egyik legfontosabb játékosa lehet.
Araujo szintén. Leírtuk már sokszor, Ő a kiválasztott, a fény az alagút végén azon a poszton, ahol a legvállalhatatlanabb a csapat. Egyértelműen a legstabilabb védőnk.

Konrad jónak nézett ki, de Moriba-val egyelőre kérdőjel.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2021.02.25. 09:10:16

néhány gondolat a fiatalokról:
Pedri....nagyjából azonos a megítélése ami nem különösebben nehéz, az utóbbi évek legnagyobb tehetsége.
Trincao...eleinte nagyon mellé nyúltak itt sokan, ma már látható, hogy van benne kakaó, játszatni és nevelni kellene.
Dest...sajna engem nem győz meg. egyértelműen rossz csere volt (Semédo), nem elég erős, nem elég gyors és nem elég fegyelmezett... hol elől, hol hátul hoz valami jobb teljesítményt de nem kiegyensúlyozottan. védekezésben még Mingueza is veri.
Puig....egy lelkes, lendületes gyerek aki nem biztos hogy valaha is felnőtté válik. koránt sem osztom az itteni ajnározását.
Konrad...sajnálom, (vagy inkább nem értem)hogy a Holland miért nem ad neki több lehetőséget?!
Iliax....legalább jó alkatú , elvárható tőle egy kellő sebesség. hogy mi lesz? még látni kellene többször.
Araujo.....detto Pedri, a posztján fix pont.
Fati...?! a leg nagyobb kérdés, hogy lesz e folytatás a nagy elvárások szintjén?!
Válasz küldése