Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.03.04. 19:55:49

Agyonveri a mezőnyt jövőre is a Fidesz, emiatt ne aggódjatok. Nem hülyék ülnek ott, pontosan tudják, hogy mikor és milyen csontot kell ledobni a népnek a húsostálból.

Én is rühellem a hazugságokat, az uszítást, a mérhetetlen képmutatást és nagyképűséget, a szemellenzős szavazóikon meg jót szórakozom. Undorító, ahogy nem hagynak piacot, nem hagynak vállalkozni, a jó ötleteket lesöprik az asztalról, a kitálalójával együtt, elveszik a jövőmet, meg a leendő gyerekeim jövőjét is. Alacsonyan tartják a béreket és mindekit tolnak abba az irányba, h adósodjon el és alkalmazott legyen, mindent centralizálnak és szabályoznak. Bármiben fogadok, h a dohányipari termékek után az alkohollal, a vitaminokkal, az egészségügyi termékekkel is így lesz pár év múlva, de a gyógyszertárak újraosztását is kinézem belőlük. Vendéglátás, turizmus, építőipar övék, a mezőgazdaságból pedig próbálnak minél nagyobb szeletet elvenni.

Csok, babaváró, ingyen céges hitelek, látom, mert ilyen területen dolgozom, olyan is kap hitelt, akinek egy kisfröccsöt nem hiteleznék a kocsmában :) éhezés lesz ebben az országban.

De, még mindig jobbak, mint a dilettáns balodali “vezetők”. Ez az egész ország kritikája, olyan az ország, amilyen a vezetősége. Majd ha az utolsó ember is meghal, a kommunizmusban született, akkor lesz változás. Nagyon kevés politikus nem fejlövést érdemel ebben az országban.

Mondjuk a következő generáció, amit Instán, TikTokon művel, arra nem is találok szavakat, 36 éves vagyok, de elképedve figyelem, h mekkorát változott az elmúlt 10 évben a világ. Nem tudják az emberek, h hány kilósak, meg is érdemeljük a sorsunkat.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.03.04. 18:56:11

Meg úgy általában nem lepődnék meg, ha a jelenlegi regnáló kormányok a világon ne buknák el a következő választásukat, főleg ha az idén vagy jövőre van.
Így van

Sokan elszegényednek, vagy a korlátozások, maszk stb. miatt frusztráltak lesznek és ezt az aktuális kormányra fogják.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2021.03.04. 18:51:14

LG írta:
2021.03.04. 17:13:07
dévid villa írta:
2021.03.04. 15:41:54
Én fideszes vagyok, és egyet is értek a korlátozásokkal (annak ellenére, hogy kummára unom már), de ebbe szerintem is bele fog bukni a Fidesz :D nem baj, legalább megtudom mi az igazi szólás és sajtószabadság a balosok szerint :D
Én nem vagyok oda a Fideszért (igaz, az ellenzékért sem), de sokkal jobban nem lehetett volna kezelni a járványhelyzetet. Szerintem eddig tök jól megtalálták az aranyközéputat: nem vezettek be túl szigorú korlátozásokat, ezért nem esett még vissza jelentősen a népszerűségük, viszont arra meg jók voltak a korlátozások, hogy durván ne robbanjon be a járvány. Aztán eljött az a helyzet, amikor ez már nem működött. Most a lockdown miatt köpködik őket, ha meg nem vezetik be, úgy belobbant volna a járvány, hogy abba buknak bele. Itt bárki van kormányon, az szív, csak az embereknek nincs annyi eszük, hogy ezt belássák.

Ezzel nem a Fideszt akarom védeni. De fordított esetben, ha az ellenzék van kormányon, a Fidesz pedig ellenzékben, szerintem már 2020-ban vagy 21 elején bukott volna a kormány.
Én nem a járványkezelést kritizálom, szerintem azért fog ebbe belebukni a Fidesz, mert tönkremennek a vendéglátósok, meg sokan mások is. Hacsak nem adnak nekik az egész után (mondjuk jövő januárban) valamilyen nagy összegű kárpótlást.

Meg úgy általában nem lepődnék meg, ha a jelenlegi regnáló kormányok a világon ne buknák el a következő választásukat, főleg ha az idén vagy jövőre van.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.03.04. 17:13:07

dévid villa írta:
2021.03.04. 15:41:54
Én fideszes vagyok, és egyet is értek a korlátozásokkal (annak ellenére, hogy kummára unom már), de ebbe szerintem is bele fog bukni a Fidesz :D nem baj, legalább megtudom mi az igazi szólás és sajtószabadság a balosok szerint :D
Én nem vagyok oda a Fideszért (igaz, az ellenzékért sem), de sokkal jobban nem lehetett volna kezelni a járványhelyzetet. Szerintem eddig tök jól megtalálták az aranyközéputat: nem vezettek be túl szigorú korlátozásokat, ezért nem esett még vissza jelentősen a népszerűségük, viszont arra meg jók voltak a korlátozások, hogy durván ne robbanjon be a járvány. Aztán eljött az a helyzet, amikor ez már nem működött. Most a lockdown miatt köpködik őket, ha meg nem vezetik be, úgy belobbant volna a járvány, hogy abba buknak bele. Itt bárki van kormányon, az szív, csak az embereknek nincs annyi eszük, hogy ezt belássák.

Ezzel nem a Fideszt akarom védeni. De fordított esetben, ha az ellenzék van kormányon, a Fidesz pedig ellenzékben, szerintem már 2020-ban vagy 21 elején bukott volna a kormány.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2021.03.04. 16:49:46

csababarca írta:
2021.03.04. 16:23:58
Én Toroczkai kezét elengedem az évértékelője első 10 perce után.
Nem tudom hova tenni az embert, de szerintem valami problémája van.
Kár érte.

Beleneztem, pedig a korabban linket videoi utan biztos voltam benne, hogy nem nezem meg egy ujabb agymeneset. Ez valami botrany. Nyolc percet birtam, ami lehet az en szegenysegi bizonyitvanyom is, de erre minden perc elfecserelt idonek tunik.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.03.04. 16:23:58

Én Toroczkai kezét elengedem az évértékelője első 10 perce után.
Nem tudom hova tenni az embert, de szerintem valami problémája van.
Kár érte.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2021.03.04. 15:41:54

Én fideszes vagyok, és egyet is értek a korlátozásokkal (annak ellenére, hogy kummára unom már), de ebbe szerintem is bele fog bukni a Fidesz :D nem baj, legalább megtudom mi az igazi szólás és sajtószabadság a balosok szerint :D
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.03.04. 13:29:03

Nero. írta:
2021.03.04. 12:42:20
Érdemes olvasgatni a közösségi oldalakon az emberek reakciót. Erre mondtam a múltkor hogy még korai jósolni a választásokkal kapcsolatban.

Ebbe belefog bukni a fidesz.
A közösségi oldalakon eddig is köpködték a Fideszt. Emlékszem 2018-ban forradalmi hangulat volt a választások előtt, mikor látszott, hogy nagyon magas a részvételi arány, sokan elhitték, hogy most meg lesznek fogva. Aztán sima 2/3. Vagy egy olyan fanatikus táboruk, akiknek bármit le tudnak nyomni a torkán.

Illetve ahogy nézem, sokan a korlátozások miatt vannak kiakadva, pedig ezt nem lehetett elkerülni már.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.03.04. 13:08:49

Nero. írta:
2021.03.04. 12:42:20
Érdemes olvasgatni a közösségi oldalakon az emberek reakciót. Erre mondtam a múltkor hogy még korai jósolni a választásokkal kapcsolatban.

Ebbe belefog bukni a fidesz.
jah van egy 2-3 % őrült (lehet sokat mondtam), aki mindenért fröcsög, jókat röhögök a kommenteken, de inkább szomorú.
szerintem a fideszesek egyetértenek a kormánnyal a zárásokkal kapcsolatban, hiába a vendéglátósok, addigra elfelejtik, vagy kapnak valami csontot.
ellenzék meg lezárás párti volt eleve, legalább két hete megy a mantra, hogy zárjanak.

de ha mindent feloldanak legkésőbb ősszel, akkor a hátralévő fél évben a választásokig elfelejtődik minden.


btw, szerintem ki van ez matekozva okosba, zárás, majd jön a na ugye hogy ugye megmondtuk hozzáállás, szakaszos nyitás júniusig, majd megint irány a Balaton, költsd a pénzed, aztán a kérdéses az ősz majd újra.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.03.04. 12:42:20

Érdemes olvasgatni a közösségi oldalakon az emberek reakciót. Erre mondtam a múltkor hogy még korai jósolni a választásokkal kapcsolatban.

Ebbe belefog bukni a fidesz.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.03.04. 10:42:17

Nero. írta:
2021.03.04. 10:24:04
LG írta:
2021.03.04. 09:50:30
Nem akarok vészmadár lenni, de ahogy elnézem az utóbbi napok adatait, hamarosan Magyarországon is komoly problémák lehetnek a covid miatt. Majd most valószínűleg lesznek szigorúbb korlátozások, de ezekkel már eléggé elkéstek.
https://index.hu/belfold/2021/03/04/kor ... ola-ovoda/

Szép
Nagyon nincs más választás sajnos, a kórházban ápoltak száma főleg nagyon kritikus, ezzel volt a legnagyobb baj Csehországban és Szlovákiában is, és ha lakosságarányosan nézzük, Magyarország is hamarosan hasonlóan leterhelt lehet. Csak mint írtam, lehet, hogy ez a szigorítás már későn jön, hiszen ahhoz idő kell, hogy eredményt is hozzon, a szomorú realitás az, hogy még néhány napig romolhat a helyzet. :cry:

Szerk: Említetted, hogy megtört a bizalmad Toroczkai felé. Most már egyre inkább az enyém is. Nekem tetszett, hogy 1 éve még tárgyilagosan próbált beszélni a koronavírusról, de mostanra sajnos ez teljesen megváltozott, ő is elkezdett konteókat terjeszteni, és még akkor is a lezárások ellen kampányolt, amikor már látszott, hogy Magyarországon is hamarosan berobbanhat a harmadik hullám. Meg hogy nem kellenek korlátozások, sem oltás, hanem az immunrendszernek kell legyőznie a vírust. Persze, ha hagytuk volna az egészet az emberek immunrendszerére, annak teljes összeomlás lett volna a vége.

Ha olyan durván fog Magyarországon is berobbanni a harmadik hullám, mint Szlovákiában vagy Csehországban, akkor a korlátozásellenesek el is áshatják magukat. Az egyszerű ember itt is haragadutt a korlátozások miatt, de mikor el kezdtek hullani körülötte az emberek, nagyot változott a véleménye. Nekem van olyan ismerősöm, aki nyáron még vírustagadó volt, télen már rettegett a vírustól.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.03.04. 10:24:04

LG írta:
2021.03.04. 09:50:30
Nem akarok vészmadár lenni, de ahogy elnézem az utóbbi napok adatait, hamarosan Magyarországon is komoly problémák lehetnek a covid miatt. Majd most valószínűleg lesznek szigorúbb korlátozások, de ezekkel már eléggé elkéstek.
https://index.hu/belfold/2021/03/04/kor ... ola-ovoda/

Szép
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.03.04. 09:50:30

Nem akarok vészmadár lenni, de ahogy elnézem az utóbbi napok adatait, hamarosan Magyarországon is komoly problémák lehetnek a covid miatt. Majd most valószínűleg lesznek szigorúbb korlátozások, de ezekkel már eléggé elkéstek.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.03.04. 08:21:26

"Összesen 19,2 milliárd forintból épülhet stadion Nyíregyházán a Nemzeti Stadionfejlesztési Program keretében – olvasható a szerdai Magyar Közlönyben."

Ez is annyira hiányzott Szabolcs megyéből :D
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.03.03. 14:27:50

A munkáltatós rész azért ennél szerintem sokkal komplexebb.
Egyrészt a nagyobb multiknál, illetve tudtommal a "kormányzat által finanszírozott állások" esetén is fix bérsávok vannak, amin belül bár van mozgás, de nem annyira drasztikus. Az adott sávba pedig a szakmai tapasztalatod alapján kerülsz be (hogy azt mi alapján mérik különböző). Egy adott cégnél/munkahelyen pedig folyamatosan szükség van X mennyiségű tapasztaltabb munkaerőre. Például egy bölcsődét sem fognak megnyitni szerintem kizárólag frissdiplomásokkal.
Az IT szektortban például inkább vesznek fel tapasztalt seniorokat, akik azonnal le tudnak tenni valamit az asztalra, mint egy újoncot akinek sokkal több idő ez, plusz még egy senior kolléga idejét is rá kell szánni a betanításra. Aztán új ember felvételénél hozzájön az aláírási bónusz, a fejvadász cégeknek a bónusz, az álláshirdetési bónusz, a belső HR extra effort, stb. Ráadásul egy újonnan felvett embernek a fizetési igénye is magasabb lehet ha tényleg rátermett, mert körbenéz a piacon és látja az átlagfizetést az Ő tudásával, és megkéri. A munkaerőhiány miatt pedig előbb vagy utóbb meg is fogja kapni valahol.
Én éppen ezért nem értem, hogy sok cégnél miért nem szánnak nagyobb pénzt és energiát a megtartásba inkább. Aztán lehet hogy a szép excel tábla alapján még a magas fluktuációval is jobban járnak, mert elég sok olyan ember van aki fél a váltástól és megelégszik kevesebbel is, mint amennyit ér valójában a munkája a piacon.

Nekem is van olyan haverom, aki konkrétan a lehetséges piaci fizetés alatt dolgozik 55-60%-al (!) egy nagyobb banknál pénzügyi szektorban, mert amikor először keresett munkát nem nézte meg az átlagfizetéseket és egyből az első ajánlatnak megörült és elfogadta. Aztán ott ragadt, mert fél is a váltástól, meg amúgy szereti a kollégáit és a munka sem rossz. Szóval lenyeli, hogy fele annyit keres, mint amennyit máshol kaphatna. Ez pedig nem a munkáltató hibája, hanem a munkavállalóé, ha beletörődik.

Persze ez amit most írtam, nagyon sok szakmára nem igaz, tudom jól. Illetve vidéken ahol sokszor inkább munkahely hiány van is biztosan teljesen más a helyzet ilyen téren.

Azzal pedig egyetértek Veidt_madridista-val, hogy itt az illiberalizmust szerintem ezen a gazdasági vonalon soha senki nem hangoztatta.
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2021.03.03. 12:31:50

Megint összemosod a dolgokat. Soha nem mondta senki, hogy az illiberalizmus a gazdaságpolitikára vonatkozna. Nyilvánvalóan nem, mondjuk nem is hiszem, hogy egyáltalán lehetne értelmezni ezt a fogalmat gazdasági szempontból. A jobboldali gazdaságpolitika per definitionem liberális és piacpárti, nincsen ellentmondás.
Kép
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2021.03.03. 12:01:46

Atlantis írta:
2021.03.02. 21:01:14
gránit írta:
2021.03.02. 14:32:33
Eszükben sincs egy jóléti, szociális államot építeni, a lényeg a számukra, hogy a munkáltatók jól járjanak. Alacsonyabb (fizetési) igényekkel rendelkező, a harmadik világból érkező munkásokkal jobban járnak a munkáltatók. (...)
Ez amúgy egy nagyon érdekes és szomorú jelenség, ami jellemző a globálisan működő multi cégekre is. Én eddig a legtöbb multinál ugyanezt a mentalitást tapasztalom az IT szektorban, hogy sokkal nagyobb energiát fektetnek új emberek toborzásába (reklám,marketing,referálási bónuszok, aláírási pénz), mint amennyit a meglévő munkaerő megtartásába.
Konkrétan azért van annyi új munkahely folyamatosan Budapesten ebben a szektorban, mert az EUn (GDPR) belül még talán mi vagyunk továbbra is az egyik legolcsóbb, de mégis relatív jól képzett és képességű munkaerő. (+ a rengeteg állami támogatás ugye) Mégis ha az ember végigsétál egy nagyobb irodanegyedeken azt látni, hogy lassan 10-20% körül van külföldiek aránya.
Igen, ennek a jelenségnek pontosan ez az egyik oka, hogy a munkáltatók tudják, hogy a kezdő munkaerő mindig olcsóbb, emellett kevesebb fizetett szabadsága van, és követelőzni sem fog, hanem örül, hogy sikerült bekerülnie egy nagy céghez, és meghúzza magát/örül a fejének, azt gondolva, hogy megfogta az isten lábát. Tapasztalt emberből elég nekik éppen annyi, hogy el legyen végezve a munka, aztán vigyék ők a hátukon a csapatokat meg az újakat, ahogy tudják. Ez az egyik oka a magas fluktuációnak. A munkáltatók nem is törekszenek arra, hogy állandó állományuk legyen, jól jön nekik, ha időről időre naiv kezdőkkel töltik fel a soraikat. A tapasztaltabbak meg húzzák csak az igát, ahogy akarják.

Ez a budapesti szolgáltatóközpontokra is, de az egész térségre jellemző. Ehhez képest ahol erős szakszervezetek működnek, ott ezt a munkáltatók már kevésbé, vagy egyáltalán nem tudják eljátszani, mert a kezdőknek sem éppen minimálbér felett van a fizetésük. Akármilyen nyuszi a kezdő gyakornok az állásinterjún, és mond alacsony fizetési igényt, kollektív szerződés van, meg fogja kapni azokat a juttatásokat, mint bárki más, akkor is, ha az interjún tele van a gatyája. A bónuszok teljesítmény-függők, a munkáltatónak viszont mindegy, hogy a nyereségből osztott bónuszok egyénenként hogy oszlanak el, a kiharcolt arányt mindenképp ki kell fizetniük. Így nem éri meg nekik a magas fluktuáció, mert nincs igazán hasznuk abból, hogy az állomány nagy része mindenképp kezdő legyen.

Ugyanez vonatkozik a bevándorlókra. Magyarországra azért özönlenek az EU-n kívüli munkavállalók, mert a cégek ezt megtehetik. Alacsonyabbak a (fizetési) igényeik, inkább felvesznek egy ukránt vagy egy bangladesit, mint egy magyart. Ahol van erős szakszervezet, ott minek vegyen fel egy cég egy ukránt? Nem tudnák lenyomni a fizetését, így pedig elveszik a harmadik világból hozott dolgozókból szerzett előnyük, csak a negatívumok maradnának (pl. nyelvi problémák).

A teli szájjal üvöltözött illiberalizmus ellenére Magyarországon a jelenlegi irány teljesen liberális. Ez a klasszikus liberalizmus korszakára hajaz, amikor a munkáltatók szinte bármit megtehettek, bármilyen társadalmi kontroll, szabályozás, korlátozás nélkül. Klasszikus liberális gazdaságpolitikát folytatnak, teljesen szabadjára vannak engedve a folyamatok, ebben az esetben pedig az egyenlőtlen küzdelmekben mindig a nyers erőfölény fog győzni. Elárulták a dunaújvárosi melósokat is, pár napja Cserkeszőlőn fojtottak el egy szakszervezeti kezdeményezést, most meg Makón van sztrájk. Időről időre eljutnak hozzánk az információk, hogy hogy állnak a magyar szakszervezetek, nagyon nagy dolog, ahogy a makóiak tartják magukat, és egyelőre nem tudták őket megtörni. Drukkolok nekik.

https://merce.hu/2021/03/02/lazar-a-mun ... asa-makon/

Az illiberális mantrára azért van szüksége a jelenlegi vezetésnek, mert tudják, hogy az igencsak fantáziátlan ellenzék csak az inverzét tudja mondani annak, amit ők mondanak, így olyasmit tesznek "népszerűvé" a másik térfélen, ami velük szemben nem alternatíva. Így pedig a valós, lehetséges támadási felületeket szűkítik magukkal szemben, miközben a legnagyobb támadási felület velük szemben pont a liberális gazdaságpolitikájuk (ezért is kellene a baloldalnak Magyarországon felhagynia a kulturális liberalizmussal, és bátran egy protekcionistább irányt venni, ez áll a melósok érdekében, nem az, hogy az EU-n kívüli munkavállalókkal le lehessen nyomni a fizetéseket). Emiatt sokan elvándorolnak Nyugatra, helyükre pedig jönnek a harmadik világból jött bevándorlók. Számukra a lényeg egyedül az, hogy a munkáltatók jól járjanak, a többi nem számít. Ezen az alapon eredményesen lehetne őket támadni, csak hát amikor a liberálisok próbálják támadni a liberálisokat, annak túl sok tartalmi alapja nincs.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.03.02. 21:01:14

gránit írta:
2021.03.02. 14:32:33
Eszükben sincs egy jóléti, szociális államot építeni, a lényeg a számukra, hogy a munkáltatók jól járjanak. Alacsonyabb (fizetési) igényekkel rendelkező, a harmadik világból érkező munkásokkal jobban járnak a munkáltatók. (...)
Ez amúgy egy nagyon érdekes és szomorú jelenség, ami jellemző a globálisan működő multi cégekre is. Én eddig a legtöbb multinál ugyanezt a mentalitást tapasztalom az IT szektorban, hogy sokkal nagyobb energiát fektetnek új emberek toborzásába (reklám,marketing,referálási bónuszok, aláírási pénz), mint amennyit a meglévő munkaerő megtartásába.
Konkrétan azért van annyi új munkahely folyamatosan Budapesten ebben a szektorban, mert az EUn (GDPR) belül még talán mi vagyunk továbbra is az egyik legolcsóbb, de mégis relatív jól képzett és képességű munkaerő. (+ a rengeteg állami támogatás ugye) Mégis ha az ember végigsétál egy nagyobb irodanegyedeken azt látni, hogy lassan 10-20% körül van külföldiek aránya.
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2021.03.02. 20:56:16

Veidt_madridista írta:
2021.03.02. 20:39:43
gránit írta:
2021.03.02. 19:38:10
Mindkettőt 1-3% között mérik.
Kik? A kormány és az ellenzék intézetei? :)
A Medián független mindkettőtől, és ők általában elég pontosak is szoktak lenni a választások előtt. Csak ők ritkán mérnek, mivel nem pénzeli őket senki, hogy folyamatosan csinálják :D
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2021.03.02. 20:39:43

gránit írta:
2021.03.02. 19:38:10
Mindkettőt 1-3% között mérik.
Kik? A kormány és az ellenzék intézetei? :)
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.03.02. 20:30:47

Azért nem ilyen egyszerű, hogy összeadjuk az előző szavazatokat, bár ilyen egyszerű lenne.
Elnökjelölt is számítani fog, persze az m1 és társai rendelésre mindenkit be fognak sározni, nem irigylem majd az elnökjelöltet azért, amit kapni fog a választások előtti hónapokban a ner propagandától. :D

Meglátjuk mi lesz, engem nagyon nagyon meglepne egy kormányváltás.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.03.02. 19:54:12

Ha a 18as választás eredményeit nézem és össze adom az ellenzék szavazatait akkor majdnem döntetlen jön ki. Szerintem azóta gyengült a Fidesz, és erősödött az ellenzék. A koronavírus se a kormánynak dolgozik.

Szoros lesz, még korai jósolni. Addigra lesz egy gazdasági válság is, rengeteg bedőlt hitellel.

Remélem bukik a fidesz. Nézegetem az MTVt meg a TV2t, nem semmi ez az agymosás ami itthon folyik. Egyébként elég gagyi, de úgy látszik sokan megeszik.

Ha vége a Covidnak szerintem kénytelen leszek vissza menni Angliába. Szomorú realitás hogy itt sosem fogok tudni annyi pénzt keresni hogy normális színvonalon tudjak élni, és ne csak vegetálni.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2021.03.02. 19:38:10

Mindkettőt 1-3% között mérik.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.03.02. 19:19:50

Nero. írta:
2021.03.02. 17:35:00


Egyébként szerintem az ellenzéknek pont az az 5-8% fog hiányozni amit a KKP meg a Mi hazánk elvisz
kutyák 2 max 3%ot tudnak, lehet ezzel még optimista voltam.
Mi Hazánk meg nyilván a dupláját ennek alsóhangon.

azért is írtam már mikor megalakultak, hogy ez a Fidesznek jön jól, nem az ellenzéknek.

Az, hogy az O1G-NER együtt szavazzon nem látok nagy lehetőséget, szerintem túl mélyre van már ásva a gödör közöttük, persze a hatalom megszerzése/megtartása miatt ezek bármire képesek.

az, hogy marad a kormány a helyén, szerintem 99,9%, esetleg az arányokon lehet vitatkozni, hogy kétharmad vagy nem. bár ha a fidesz nyer, szerintem a kétharmad is meglesz, győztes mindent visz nálunk is működik.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2021.03.02. 18:48:38

Nero. írta:
2021.03.02. 17:35:00
Egyébként szerintem az ellenzéknek pont az az 5-8% fog hiányozni amit a KKP meg a Mi hazánk elvisz
Szerintem teljesen reális forgatókönvy az (persze a jelenlegi viszonyok alapján), hogy a jelenlegi kormánypártok győznek 2022-ben is, de nem lesz kétharmaduk, a Mi Hazánk pedig össze tud szedni annyi szavazatot, hogy a mérleg nyelve legyenek az Országgyűlésben. Ez ebben a formában számomra optimális lenne. Persze könnyen elképzelhető, hogy ekkor az O1G és a NER beszüntetné a polgárháborút (hisz már egyikük sem lenne érdekelt benne) és szépen elkezdenének együtt szavazni.
Kép
Válasz küldése