Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.05.08. 16:50:28

Nero. írta:
2021.05.07. 22:42:08
Napra pontosan 2 évvel ezelőtt volt a tragédia az Anfielden.

2004 óta vagyok barcás, toronymagasan a legnagyobb bekapott gyomros az elmúlt 17 évben.
Nekem pl. Róma jobban fájt. 2018-ban szerintem erősebbek voltunk, reális esély volt a triplára is. És a 19-es Liverpoolnál gyengébb csapat ellen véreztünk el....

A Liverpool esetében amit az első meccset kaptunk a sorstól, azt a másodikon visszavette tőlünk. A két meccs alapján összeségében szvsz reális és igazságos eredmény született.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.05.07. 23:19:12

Nero. írta:
2021.05.07. 22:42:08
Napra pontosan 2 évvel ezelőtt volt a tragédia az Anfielden.

2004 óta vagyok barcás, toronymagasan a legnagyobb bekapott gyomros az elmúlt 17 évben.
Elolvasva a posztodat, nekem valahogy beugrott 2006....Belletti gólja.....lehet, hogy rosszul emlékszem, de talán előtte nem is rúgott még gólt a Barcában.... :lol:
Kellemesebb nosztalgia
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.05.07. 22:42:08

Napra pontosan 2 évvel ezelőtt volt a tragédia az Anfielden.

2004 óta vagyok barcás, toronymagasan a legnagyobb bekapott gyomros az elmúlt 17 évben.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2021.03.11. 16:24:13

Abban szerintem minden egyetért, hogy a PSG máshogy áll a meccshez, ha nem 4-1 lett volna az első meccs. Azonban megint más kérdés, ha 3-1-gyel fordulunk (amit teljesen reális lett volna) azt hogyan reagálják le. Mi már nem egyszer ráfizettünk hasonló helyzetben. Kell egy gólvágó, aki jó hatékonysággal belövi a helyzeteket. Ebben volt jó Fati a szezon elején, de mivel sérült van egy test idegen Griezmannunk és egy Dembelénk, aki bár nagyon szép, hogy cselez, de nem megyünk vele az ég világon semmire. Vagy feladja a kapusnak, vagy kilövi a stadionból. Havonta egyszer, jó formámban kétszer el is ereszt egy egészséges lövést is, amiből gólt szerez. Mondjuk azok általában nagy gólok meg kell hagyni.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.03.11. 15:56:20

Egy meccs forgatókönyve sokmindentől függ. Tegnap nekünk menni kellett az eredmény miatt, a PSG kényelmes helyzetben volt, elegendő volt akadályozni minket, nekik nem életük meccsét kellett játszaniuk, így is álltak hozzá. Majd a következő körben kiderül róluk, hogy valójában mit tudnak.
Rólunk: Igyekeztünk, jól is játszottunk az ellenfél 16-os vonaláig, aztán elfogyott a tudomány. Ez nem először fordul elő, gyakorlatilag ismétlődő probléma.
A jelenlegi támadó alakzattal szerintem többre mehetnénk, ha nem az ötösről szeretnénk gólokat szerezni, valahogyan szerencsével áthámozva magunkat a buszon keresztül.
Grízből és Dembeléből sosem lesz Suarez és Neymar. Grízzel és Dembivel értelmetlen odaszögezni az ellenfelet a kapu elé. Távolabb a kaputól kellene építkezni, magunkhoz közelebb csalogatni az ellenfelet a saját 16-osától és gyors ritmusváltással, méységi beindulásokkal megbontani őket majd a rendezetlen védelmet kihasználva helyzetbe kerülni.
Amit tegnap próbáltunk, az sem lett volna rossz, ha van olyan középpályás sorunk, akikből minimum ketten képesek 16 körülről biztosan lőni és oda is érnének ahova kell.
Csak átlövesekre 5-6 remek lehetőségünk volt, ebből egyet Busi be is vállalt, de tudjuk, hogy ez neki nem megy. A többiből pedig lövés sem lett, mert passzolgatni akartunk vagy elgurult a labda keresztbe. Csak ilyen lehetőségekből simán nyerni tudtunk volna.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.03.11. 15:25:55

grgly50 írta:
2021.03.11. 14:20:56
Hát én ünneprontó leszek. Nem pesszimista vagyok, de a tegnapi meccs szerintem egy délibáb volt.
Tény, hogy a fiúk hajtottak amennyire csak bírtak. Bírtokoltuk is a labdát, amennyire a PSG engedte. Bizonyíték rá a második félidő eleje, amikor egy ideig a saját térfelünkről nem tudtuk kijönni. De 4:1 bírtokában nem izzasztották agyon magukat a franciák. Reálisabb képet kaptunk volna, ha egy mérkőzés dönt. (Szerintem jobb is volt így!)
Na, és a meddő mezőfölény. Most megint emlegetem Suarezt. Amíg itt volt, Messivel osztoztak a gólokon. (Jó, BL góljai nem nagyon voltak) Most már csak Messi maradt, meg elvétve egyik-másik. Aggódva gondolok a Messi utáni időkre, ha ez a társaság marad, ki fog gól rúgni?
Ha ezt pár meccsel korábban írod még egyet is értenék. Azóta volt három rangadó, amin kaptunk egy kétséges büntető gólt, a Sevillat is oda-vissza lesiméáztuk egy hatalmas fordítással, plusz még egy nagy meglepetés is benne volt. Persze lehet azt mondani, hogy a PSG engedte, de nem hiszem, hogy úgy akartak játszani, hogy tiszta ziccereket engednek, nekik meg kb. egy veszélyes megmozdulásuk volt a 85-90. percben.
Valószínű, hogy ezt így tervezték a franciák. A meddő mezőnyfölény pedig inkább időszakos volt mint jellemző. Egy 20/10-es mutató, azért nem ezt tükrözi, főleg ha hozzávesszük, hogy Navas életee formáját hozta.
Suarez meg szanaszét lett savazva tavaly a helyzetkihasználása miatt, mert minden 3. ziccerét tudta csak bevarrni, meg 3 méterről lőtte mellé a labdákat. De az idő megszépít mindent, plusz mindig az a jó, aki nincs itt. Ha helyette elmegy Griezmann és hozná az addigi 30+-os szezonjait akkor meg az lenne a gáz.
grgly50 írta:
2021.03.11. 14:20:56
Olvasom ismét a hozzászólásokban, hogy majd a nyáron erősítünk. Jöhetnek ingyen. Kik? Olyanok, akik pl. a jelenlegi csapatuknál a keretbe sem férnek bele? Majd ők itt klasszis teljesítményt nyújtanak? Ébredjetek már fel a délibábos álomból.
Csodálatos cserék voltak: Artur-Pjanics, Suarez-Grizman, stb
Nagyon remélem, hogy az új vezetés sokkal megfontoltabb és szerencsésebb lesz a válogatásnál.
Akikről szó van az Depay, akit csak Mbappé előz meg a góllövőlistán, a holland válogatott kezdője, Wijnaldum, a Liverpool alapembere, Alaba, a Bayern stabil kezdője, EG 19-20 évesen egy olyan csapatban 4. sz. védő, ahol Laporte, Stones, Aké, Ruben Dias játszik. Tényleg nem férnek be a keretbe, plusz jó részüket nem is alapembereknek szánják.
A csatárról pedig pont most folynak a diskurzusok a háttérben. Az, hogy ki lövi majd a gólokat kiderül. Nyilván hiányozni fog Messi zsenije, de azt se felejtsük el, hogy a jelenlegi taktikában mindenki alá van rendelve neki, nem véletlenül neki van magasan a legtöbb lövése, nemcsak a csapatban, hanem az egész ligában. Ezért fontos az ilyen ember, mint Fati, aki nem arra vár, hogy mikor tudja Messit megjátszani, hanem a kaput támadja vagy éppen Dembélé, csak ő a befejezéseknél katasztrófa.
Forca Barca!!!!
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.03.11. 14:20:56

Hát én ünneprontó leszek. Nem pesszimista vagyok, de a tegnapi meccs szerintem egy délibáb volt.
Tény, hogy a fiúk hajtottak amennyire csak bírtak. Bírtokoltuk is a labdát, amennyire a PSG engedte. Bizonyíték rá a második félidő eleje, amikor egy ideig a saját térfelünkről nem tudtuk kijönni. De 4:1 bírtokában nem izzasztották agyon magukat a franciák. Reálisabb képet kaptunk volna, ha egy mérkőzés dönt. (Szerintem jobb is volt így!)
Na, és a meddő mezőfölény. Most megint emlegetem Suarezt. Amíg itt volt, Messivel osztoztak a gólokon. (Jó, BL góljai nem nagyon voltak) Most már csak Messi maradt, meg elvétve egyik-másik. Aggódva gondolok a Messi utáni időkre, ha ez a társaság marad, ki fog gól rúgni?
Olvasom ismét a hozzászólásokban, hogy majd a nyáron erősítünk. Jöhetnek ingyen. Kik? Olyanok, akik pl. a jelenlegi csapatuknál a keretbe sem férnek bele? Majd ők itt klasszis teljesítményt nyújtanak? Ébredjetek már fel a délibábos álomból.
Csodálatos cserék voltak: Artur-Pjanics, Suarez-Grizman, stb
Nagyon remélem, hogy az új vezetés sokkal megfontoltabb és szerencsésebb lesz a válogatásnál.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.03.11. 11:40:32

Én szintén csatlakozom azokhoz, akik elégedettek a tegnapi teljesítménnyek, ugyanakkor visszajött a csapat rákfenéje, amit már-már azt hittem magunk mögött hagytunk. A Sevilla elleni meccsek ebből a szempontból piros pontot kapott a csapat, meg is lett az eredménye. Sajnos a BL-ben ez visszatérő probléma. A Juve ellen is már a félidőben is mehettünk volna minimum 3, de akár 4 góllal, akkor pedig nem igazán lett volna tétje a visszavágónak. Ezeket a sanszokat viszont képtelenek voltunk kihasználni.
Egy 20/10-es helyzetkihasználással nem lehet továbbmenni, főleg egy PSG ellen nem, ráadásul csalóka is egy kicsit, mert sok kaput nem eltaláló lövés volt a veszélyesebb.
Az egyik szemem sír, a másik nevet, mert benne volt a meccsben, amit csak legvérmesebb álmainkban reméltünk, ráadásul több kulcsjátékosunk is hiányzott. Azért egy Fati-Araujo-Piqué-Coutinho kvartettel más lehetett volna a leányzó fekvése. Ugyanakkor elszalasztottunk egy hatalmas lehetőséget, ami egy iszonyatos lökést adhatott volna a szezon végéig.

Akit ki lehet emelni Messi mellet az Dest, De Jong, Busi, de többen is olyan mentalitással léptek pályára, ami igazán megsüvegelendő. Sajnos a Griezmann. Dembelé, Pedri trió nagyon maga alatt teljesített, de előbbi már semmi meglepetést nem okoz. Dembélét lehet ekézni, a befejezések valóban kritikán aluliak voltak, de rajta kívül nem volt senki aki bármilyen veszélyt is képes jelenti, beindul, kéri a labdát. Emiatt kellene Fati, mint egy falat kenyér.

Koeman szerintem megint jól meccsel. Az, hogy De Jongot eggyel hátrébb tolta, jó döntésnek tűnt. Hiba nélkül hozta le a meccset és ha volt helye meg is tudott indulni. Persze így hiányzott a kp-ról, de volt egy biztos pont a védelemben.

Összességében tetszett amit láttam, még ha az eredmény nem is tükrözi a valóságot le a kalappal a csapat előtt.
Forca Barca!!!!
Avatar
brownieheaven
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2014.08.04. 14:08:04
Tartózkodási hely: München

2021.03.11. 10:34:29

visca el barca írta:
2021.03.11. 09:10:55
Innentol lehet ezerrel a bajnoksagra koncentralni, a -6 hozható.
Kár hogy minden bizonnyal az Atleti is ki fog zúgni a Chelsea ellen, jó lett volna, ha jobban megnyúzva mennek neki a hajrának. A Real meg nem hiszem, hogy az Atalanta ellen otthon elrontaná. Szóval nekik legalább lesz még 2 nehéz hétközi meccsük ami lefárasztja őket, remélhetőleg rájuk legalább hatással lesz és jobban lemaradnak mögöttünk.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2021.03.11. 09:36:48

Tudom, hogy a fociban nincs ha így meg ha úgy lett volna, DE
1. az első félidőben maximálisan domináltuk a meccset
2. rengeteg helyzetet alakítottunk ki, érett a gól
3. csak Dembele legalább 2 gólt lőhetett volna, Dest kapufájáról nem is beszélve
4. lendületben voltunk, a PSG verve volt
5. jött egy kamu 11-es, ami minden volt, csak nem szabálytalan. Belépett Lenglet elé Icardi, Lenglet meg rálépett a sarkára. Ebben semmi szándékos nem volt, nem hibáztatom Lengletet, ha belép egy csatár, akkor ugorjon félre, vagy mi???
6. a félidő végén meglehetett volna a vezetés és ezzel elmenni szünetre, ehelyett Messi kihagyta (nem rúgta jól, Navast naggyá tette) és látható volt nagyon, mert a 2. félidőben már visszafogottabb volt a csapat.
Tisztes helytállás volt, sőt, az első félidőben bőven túlléptünk a PSG-n és ha nem ez a két szerencsétlen francia van elől, akkor lehet 2-3 góllal megyünk pihenni.
Nagyon remélem, hogy lát Laporta és nyáron azonnal elköszön a francia négyestől. Miért is?
Griezman: nem ide való, Cou-t divat volt ekézni, de Griez még annyit sem nyújt, nálam még cserének is gyenge.
Dembelé: elsül néha a lába és lő egy bombagólt, de utána meccsekig csak a rossz megoldások, feladja a kapusnak, kilövi a stadionból, stb. Semmi esze nincs, ahogy jön a labda eltalálja, ha szerencséje van, akkor baromi nagy gól, ha nem, akkor lelátó.
Lenglet: bár a tegnapi 11-est nem varrom a nyakába, de folyamatos életveszély a pali, max. cserének, de inkább annak sem.
Umtiti: teljesen felesleges, semmi haszna, csak pénzkidobás, ha kifizetnénk a maradék időre a bérét és csak simán felbontanánk a szerződését, még akkor is jobban járnánk.
A védelembe nagyon kell egy megbízható játékos, tőlem lehet ez Garcia, csak jöjjön valaki.
Előre meg a 2 francia helyett kell 1 vérbeli csatár (Fati lenne a másik), Aguero ingyen hozható lesz.
Ez a csapat most jó, dominál, jól játszik, a 2 hiányposztra kell 2(3) ember és a fiatalokkal ez a csapat jövőre versenyben lehet kupákért.
sojal
Barça B
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.03.01. 12:43:20

2021.03.11. 09:16:08

Az első félidőt nézve az volt az érzésem, hogy a Pool kb két éve hasonló helyzetekből be is talált. Persze nem lehet összehasonlítani meccseket, de az iram jó volt tegnap, a mázlival nem állt olyan jól a Barca, de jó lenne ennyire összeszedetten nekimenni a madridi csapatoknak is a bajnokságban (meg persze a többinek, ahogy ezt már le is írták páran előttem).
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.03.11. 09:10:55

Kar ezert a tegnapi meccsert. Ha a biro korrekt es kovetkezetes, akkor kurzawat kuldte volna zuhanyozni. + Ha messi belovi a 11-est akkor gol es emberelonybe kezdtuk volna a masodik felidot, siman be lehetett volna oket daralni. De fociban nincsen ha. Ez van. Legalabb nem mostak fel velunk a padlot megint. Innentol lehet ezerrel a bajnoksagra koncentralni, a -6 hozható.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Scout42
Barça C
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2021.03.11. 08:28:57

2021.03.11. 08:41:42

Én úgy látom ezt a PSG-t kiejthettük volna. A két meccs alapján azt gondolom,hogy jelenleg a szerencsefaktor hiányzik a legjobban. Persze voltak hibás döntések a csapat és az edzői stáb részéről is.
De ha az első meccsen 1:0-nál Dembele belövi a helyzetét akkor biztosan másképp alakul. Itt meg ugye Messi hibázott a tizenegyesnél mert ha az bemegy akkor szerintem meg lehetett volna a továbbjutás is akár.
A csapat nagy része előtt le a kalappal. De amit a többiek is írtak a francia idegenlégiót száműzném a Galapagos szigetekre. Griezmannt rossz volt nézni ,Dembelén egyszerűen nem tudok eligazodni.,Lenglet meg......inkább hagyjuk.
Amúgy Koeman egyik nagy hibája ,hogy Kutyuskát(L.Suarez) elengedte. Ennyi helyzetből amennyit az idei csapat kidolgoz simán ott lenne Messi mellett a házi góllövőlistán. És kíváncsi lettem volna ha Dembele vagy Griezmann helyett ő lett volna a pályán hol tartanák.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.03.11. 08:32:37

Subinho írta:
2021.03.11. 08:02:08
Maximálisan egyetértek, ez a csapat most jelesre vizsgázott akarásból! Gratula! Simán lehetett volna 2-3 gólos előny az 1. félidőben, erre jött a kamu 1-es és a kihagyott büntető. Azzal is egyetértek, hogy Griez és Demb nem.i ide való. 3 éve várjuk Dembelénél az áttörést, nem jön el. Van 1-2 kiemelkedő meccse, de a meccsek bagy részében ez van, mint tegnap. Nem játszik jól és elrontja a helyzeteit, pedig kap bőven labdát. Egyet nem tudott belőni. Menjen a francia négyes, jöjjön Aguero ingyen és Messivel, Fatival megvagyunk elől.
3 éve? El kell szomorítsalak, lassan 4 éve! :D
Griezmann meg nem bírja a nyomást ahogy máshol írták...Világbajnok, BL döntős, mégsem bírja a nyomást, nem hiszed el hogy létezik ilyen de sajnos tényleg ez a helyzet. :lol: Sajnos nem egy prime Lajos aki mégha ki is hagyta néha a kötelezőt, mellette lehetetlenből lőtt 2 másikat.


A meccsről pedig:
Azt hiszem egy ilyen szezonban nem is kérhettünk volna szebb búcsúzást mint egy ilyen meccs, le a kalappal!
Az idei szezont elnézve stílszerű lett volna egy újabb történelmi beárazás idegenben és még mélyebbre esés, ennek ellenére sikerült olyan teljesítményt nyújtanunk hogy már azon bánkódunk hogy nem nyertünk több góllal!
Bízom benne hogy ez nagy erőt, és önbizalmat fog adni a srácoknak és nem Róma-Liverpool fog legközelebb a fejekben járni hanem az hogy így is tudunk játszani mint tegnap, mert eddig ez hiányzott igazán, a küzdeni akarás és az önbizalom!
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.03.11. 08:02:29

Nem láttam a meccset,de olvasgattam a hozzászólásokat. Örülök,hogy sikerült azért az első meccshez képest jó eredményt elérni,és hogy bőven partiban voltunk. A helyzetkihasználáson sürgősen javítani kell a következő szezonra,mert valóban az ősszel is sok meccs elment rajta.

Azért durva belegondolni,hogy rossz ősz ide-oda,ha nem lenne folyton sérült a 2 legjobb hátvédünk,valamint Fati még jobbak lehetnénk. Na de így sem volt ez rossz, végre egy idegenbeli bl meccs ahol helyt álltunk.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2021.03.11. 08:02:08

Maximálisan egyetértek, ez a csapat most jelesre vizsgázott akarásból! Gratula! Simán lehetett volna 2-3 gólos előny az 1. félidőben, erre jött a kamu 1-es és a kihagyott büntető. Azzal is egyetértek, hogy Griez és Demb nem.i ide való. 3 éve várjuk Dembelénél az áttörést, nem jön el. Van 1-2 kiemelkedő meccse, de a meccsek bagy részében ez van, mint tegnap. Nem játszik jól és elrontja a helyzeteit, pedig kap bőven labdát. Egyet nem tudott belőni. Menjen a francia négyes, jöjjön Aguero ingyen és Messivel, Fatival megvagyunk elől.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.03.11. 07:52:20

jól tolták a fiúk tegnap, a hozzáállás remek volt. elértük az én szememben azt, h még ha sz.ar is lett az összesített eredmény, ez a kiesés már nem volt blama.

jövőre jó lesz ez a csapat.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2021.03.11. 05:41:40

Imádkozom, hogy Fati felgyógyuljon mihamarabb, és csúcsformában játszon. Mert ezt a Griezmant nézni...
Büntetés.
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 582
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2021.03.11. 01:52:07

Titinho írta:
2021.03.10. 23:51:10
Tökéletesen egyetértek Iván cikkének minden szavával, tökéletes összefoglaló.

Ebből a meccsből (is) az szűrődik le, hogy nekünk 20 gól helyzet kell 2 gól lövéséhez, most csak 1-re volt elég. Ez a legnagyobb probléma, már ősszel is ez volt, amikor 3 meccs után kb. a 60. helyzetünket váltottuk gólra. Nem is tudom igazából vagy nem emlékszem, de rúgtunk mi már idén valakinek is 4 gólt idegenben? :roll:

Ha már ott voltunk a kapu előtt, ha már megvoltak a helyzeteink, akkor ez meglehetett is volna akár, ahogy Iván írta, az első félidőben gólokkal vezethettünk volna.

De hát ilyenekkel takarózunk meg simogatjuk Dembelét, hogy de hát neki csak 1 helyzete volt...bocsánat ziccere...na én az ilyeneken visítok. :lol: Nagyon de nagyon kevés ide a pali, mind fejben, mind játéktudásban, megkapta a lehetőséget, köszönjük a Fradinak lőtt gólokat de adiós muchaco.

Az egész francia légiót úgy ahogy van piacra kell dobni a nyáron, de ha már háromtól megszabadulunk én akkor is pezsgőt bontok az tuti.

Nem szép ez az összességében 5-2, pláne egy ilyen PSG-től, ezek a következő körben úgy kiesnek mint a szél akárkit kapjanak.

Tanulni lehet a meccsből, kell is. Mást nem nagyon lehet most mondani.
Tökéletes összegzés.
Dembele helyzetét én máshogy látom, szoval ha muszáj megtartanunk párat a franciák közül, legyen köztük.
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.03.10. 23:51:10

Tökéletesen egyetértek Iván cikkének minden szavával, tökéletes összefoglaló.

Ebből a meccsből (is) az szűrődik le, hogy nekünk 20 gól helyzet kell 2 gól lövéséhez, most csak 1-re volt elég. Ez a legnagyobb probléma, már ősszel is ez volt, amikor 3 meccs után kb. a 60. helyzetünket váltottuk gólra. Nem is tudom igazából vagy nem emlékszem, de rúgtunk mi már idén valakinek is 4 gólt idegenben? :roll:

Ha már ott voltunk a kapu előtt, ha már megvoltak a helyzeteink, akkor ez meglehetett is volna akár, ahogy Iván írta, az első félidőben gólokkal vezethettünk volna.

De hát ilyenekkel takarózunk meg simogatjuk Dembelét, hogy de hát neki csak 1 helyzete volt...bocsánat ziccere...na én az ilyeneken visítok. :lol: Nagyon de nagyon kevés ide a pali, mind fejben, mind játéktudásban, megkapta a lehetőséget, köszönjük a Fradinak lőtt gólokat de adiós muchaco.

Az egész francia légiót úgy ahogy van piacra kell dobni a nyáron, de ha már háromtól megszabadulunk én akkor is pezsgőt bontok az tuti.

Nem szép ez az összességében 5-2, pláne egy ilyen PSG-től, ezek a következő körben úgy kiesnek mint a szél akárkit kapjanak.

Tanulni lehet a meccsből, kell is. Mást nem nagyon lehet most mondani.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2021.03.10. 23:44:46

Minden adott volt a kicsi es a nagy csodához is a taktika is működött , legyen 9-10 kaput talált lovesunk 40-50% os hatékonysággal !!es ennyi !
Na ez az egy nem ment es Demebelevel Griezmannal soha nem is fog ezen szinten !
Es a jo oreg Lenglet higy meg nehezebb legyen ,ma is előhúzta persze az amatőr [auto_cenzúra] ...
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2021.03.10. 23:41:41

Ez ma igazi nagybetűs csapat volt. Kisegítették egymást folyamat, labdavesztés után egyből visszaszerezték, kihajtották magukat, iszonyat sok helyzetet tudtak teremteni, többen zseniálisan játszottak. Sajnálom, hogy nem sikerült megnyerni a meccset, de én sokkal de sokkal többet kaptam a csapattól, mint vártam. Féltem, hogy felmossák velünk a padlót, de mi moshattuk volna fel velük, ha elől jobban használják ki a helyzeteket (Navas amúgy elképesztően védett). Megmondom őszintén szerintem ma jobban játszott a Barca mezőnyben, mint amikor 6-1re verték a PSG-t csak akkor minden befele pattant, ma minden kifelé. Nagyon remélem , hogy Messit ez a teljesítmény meggyőzi és nem megy el, mert most tényleg elindult valami. Egyre több a fiatal , egyre jobb a csapategység , mennek egymásért. 5-2 -re estek ki összesítésben és ez volt a legvállalhatóbb kiesés az elmúlt öt évben. Szerintem ez jövőre baromi jó csapattá válhat csak Messi maradjon.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Arthur8 2021.03.10. 23:47:32-kor.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2021.03.10. 23:33:43

Tisztességes, becsületes helytállás volt ez a mai, ha valahogy, akkor így kell becsukni a bl ajtaját. Annak ellenére, hogy megvoltak a helyzeteink, és a covid idején talán Oszmán adta el ma a legtöbb labdát, de ezek ellenére nem volt ez olyan rossz. Nyilván a keretben kellenek a változások, távozók-érkezők, de ezt majd Laporta intézi, én nem féltem, végre egy olyan ember vezeti a klubot akinek a Barca az élete, jövőre újra nekifutunk, remélhetőleg sokkal erősebben, sokkal kiegyensúlyozottabban, és több mesterövésszel.

Csak a Barca!
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2021.03.10. 23:31:33

Nagyon kéne valaki, aki belövi a helyzeteket, akkor rendben van ez a csapat szerintem, de félek, hogy megint valami jó drága, magas fizetésű kamu sztár reménységet hoznak.
Hátha olyan hozza meg a döntést, aki kicsit jobban ért a játékosok személyiségéhez, mint akiknek az utóbbi 4-5 évben volt ez a feladata. Dembele, Griezmann iszonyatosan körülményesek és fejben nagyon gyengék. Nem tudják kezelni a nagy nyomást, amit az ilyen meccsek jelentenek és rossz döntéseket hoznak. Lehet tényleg ide kéne hozni valami kevésbé szimpatikus, kissé önimádó paraszt gyereket, aki telibefos mindent, amit irkálnak, meg mondanak róla és csak arra koncentrál, hogy a labdát a hálóba tegye.

Egy csomó kis csapatban is látni ilyen csatárokat, akik közül egyet idehozva, a más elemeiben viszonylag jó csapatunkat mögé téve végre eredményesek lehetnénk.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára vidra 2021.03.10. 23:34:32-kor.
Mcsaba89
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2021.03.10. 23:13:12

2021.03.10. 23:28:24

Egyet nem értek miért nem lehetett ilyen meccset játszani otthon értem én hogy elnökválasztás volt és feltüzelte Laporta a srácokat.... Egyébkén kitettek a srácok magukért végig 10 emberrel ilyen teljesítményt nyújtani dicséretes, IGEN 10 EMBERREL Még mindig nem értem hogy griezmann mit keres a csapatban kb semmit nem csinált amikor hozzá került a labda már tudtam hogy elhalt a támadás remélem túladnak rajta ha veszteséggel is de ebbe a csapatba nem fér be egész egyszerűen, lengleről nem is beszélve nagyon sok meccs ment el miatta nagyon kell egy középső védő. Nagyon bízok Laportában remélem helyre tudják hozni azt amit az előző elnökség elrontott, amit jó volt látni az Messi ahogy küzdött bár ha csak 1 félidőt is Pedri nagy reménység, Dembelé is végre komolyan veszi a karrierjét, Dest is nagyot ment szóval bízom ebben a fiatal csapatban de egy csatárt venni kell mindenféleképpen pl egy haalandot mert különben gólokat nem sűrűn fogunk látni a szeretett csapatunktól...
Válasz küldése