Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.03.20. 08:52:22

Mondjuk, ha 150 emberből 2 ember kér az oltásból, úgy, h a csapból is ez folyik, nem biztos, h a maradék 148 a hülye :mrgreen:

Vegyél elő egy újabb cigit, a menyasszonyom is ugyanezen ok miatt nem akarja beoltatni magát, én meg csak szimplán nem akarom, édesanyám túl van rajta, édesapám várja, egy szóval sem mondtam meg nekik, h mit csináljanak. Szerintem mindenkinek szuverén joga, h kéri-e vagy sem (aztán majd elveszik ezt tőlünk). Legyünk őszinték, fogalmunk sincs, hogy mitől meg meddig véd minket meg az oltás, igazából az orvosok sem tudják. Ha bármilyen okból veszélyeztetett lennék, én is regisztrálnék, mert látom, h baj van, így majd akkor fogok, mikor oltási igazolás nélkül a kocsmába sem tehetem be a lábam.

Cserébe nem ugatok, h miért van minden zárva, miért nem lehet sehova sem menni, nincs mocskos Fidesz, egyszerűen alkalmazkodom a helyzethez.

Ha jól tudom, jelenleg nem amiatt nincs elég számú ember beoltva, mert nem akarja nép, hanem mert nincs elég oltóanyag. Tehát egyelőre a kormányra várunk, h szabadok legyünk...van ennek a mondatnak egy bája :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára recrea 2021.03.20. 09:00:03-kor.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.03.20. 08:24:43

Szerintem kb egy eve nincs facebookom,pont ezek miatt a dolgok miatt.

Nem vagyok kivancsi a megelhetesi celebek kamu eletere,illetve aki mogott meg van teljesitmeny,az alatt 1000 hozzaszolas,hogy hitvany vagy,minek csinalod,kit erdekel stb.

Csak messenger,instan meg az ismeroseimet kovetem akikre kivancsi vagyok,vagy par sportolot.
Boven eleg.


Mas.

Nalunk a cegnel megkerdeztek,hogy ki oltana be magat ha esetleg lenne lehetoseg itt melohelyen belul,mert ha sokan,akkor leadnanak igenylest.

Kb olyan 150 emberbol ketten mondtunk igent.
A tobbi xy nem,mert azert akarjak beadni hogy ne szulethessen gyerek,es meddi legyel tole.
Amikor elmegyunk tarsasaggal bulizni piazgatni,akkor elszivok ket szal cigit,de szoltam egyik munkatarsamnak hogy adjon egyet,mert egyszeruen sok mar ez a rettenetesen nagy emberi hulyeseg.
Nem lehet tenyleg,hogy ez egy virus,ami ellen kell oltas hogy ne legyen veszelyes a tarsadalom egy reszere?:D
Persze a red bull,a meki,a kebaposnal minden heten kajalas megy,meg a sparban mindenki ugyanugy zabalja a viz izu epret paradicsomot paprikat stb.
Ezek voltak felhaborodva hogy miert akarnam en megkapni. Mondtam,nem baj,uljunk minden hetvegen otthon meg egy par evig,ez igy elet. :)
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2021.03.20. 08:09:18

Na ma elkezdem a nagy tesztet. Facebook kilőve az űrbe. Index app is. Tévében amúgy sem nézek híreket. Maradnak a sporthírek/sofascore eredmények, eurobarca oldal/fórum, no és messenger, mert a cimbik elöl azért nem vonulnék barlangba. Se Várkonyi Andis, se Berkivel, se a mindent pusztító coviddal, se semmilyen hírrel és persze hozzászólásokkal kapcsolatos infóval nem találkozok legalább 1 hónapig. Aztán bízom benne, hogy végleg. Besokaltam ettől a rengeteg negatív megnyilvánulástól, hírtől. Nem mintha érezném, hogy más ember leszek a sok negatív impulzustól, de azon gondolkodtam tegnap este, hogy vajon észrevenném, ha igen? Mit adnak nekem, hogy ezeket olvasgatom alkalomadtán? A válasz semmit, csak egyfajta minimális belső feszültséget. Ha valaki csinált már ilyet, vagy így él akkor szívesen veszem a tapasztalásait. Kíváncsi lennék, hogy most az én készülékemben van a hiba, vagy másnál is felmerült egy ilyen elhatározás.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.03.19. 20:10:49

Kalapos írta:
2021.03.19. 19:58:31
miro. írta:
2021.03.19. 18:09:56
Levegotisztitot szeretnenk hazara venni.
Van valakinek valami tapasztalata,tippe esetleg?
Air Purifierre gondolsz?
Aha. Azt olvastam a kinai gepek szenzora nem jelez jol vissza,ugyanis ami ott meg jo,az itt mar rettenetes levego minoseg.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.03.19. 19:58:31

miro. írta:
2021.03.19. 18:09:56
Levegotisztitot szeretnenk hazara venni.
Van valakinek valami tapasztalata,tippe esetleg?
Air Purifierre gondolsz?
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.03.19. 18:09:56

Levegotisztitot szeretnenk hazara venni.
Van valakinek valami tapasztalata,tippe esetleg?
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 853
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.03.13. 20:42:29

hajnesz írta:
2021.03.13. 11:14:37


Igazából szerintem attól függ, hogy mi a cél. Ha a gazdaság újraindítása, akkor egyértelműen a fiatalokat kellene oltani, a nyugdíjasok épp otthon is maradhatnának, amíg rájuk kerül a sor (nyilván így lehetne a legtöbb munkahelyet megmenteni), ezzel csak az a probléma, hogy ezzel szavazókat buknának, és ez fontosabb.
Erről beszélek, ez nem ilyen egyszerű. Kezdjük azzal, hogy a gazdaság nagyobbik része azért működik. A most bezárt üzletek egy része lehet nem is fog kinyitni, vagy szenvedni fog, mert százezrek jöttek rá,hogy baromira nem fontos az a rengeteg ruhabolt a plázákban és minden hónapban újat venni pl. De ugyanígy a kozmetikus és még sokan mások munkája is meg fog csappanni.
Másrészt, ha a kórház tele van idős haldokló covidossal, akkor más betegek sem kapnak megfelelő ellátást, ami nem éppen jót tesz a gazdaságnak.
Az idősek egy része egyáltalán nem maradhat otthon, sokan dolgoznak, nem tudnak online vásárolni, nincs közel rokonuk, stb. Minden nap sok idős hal meg, akik még boldogan élhetnének sok évet, minnél később lesznek beoltva,annál többen halnak meg.
A gazdaságot pedig nem akkor lehet "beindítani", jelentsen ez bármit is, ha a fiatalok be vannak oltva, hanem, ha a lakosság nagy része be van. A coviddal kórházba kerülők nagyrésze jelenleg 60 fölötti, ilyen alapon logikus velük kezdeni, hogy álljon helyre az egészségügy és ne hajtsák csapágyasra a halottszállító kézikocsit. Ja és azért se baj,ha az idősek be vannak oltva hamar, mert sokan higéniailag is már azért elmaradnak, így könnyen fertőzhetnek fiatalt is,ha boltba mennek.
Lényegében tehát nincs jó döntés, ha mindent be akarunk indítani,akkor a lakosság nagy részét be kell oltani a sorrendtől függetlenül.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2021.03.13. 11:14:37

sansz írta:
2021.03.13. 08:13:52
Nem olyan egyszeru ez a dolog. Egy korhazi orvos nyilatkozott,hogy neki a 60-70 eves is fiatal. Siman elhetne meg 10-20 evet,lathatna unokat felnoni stb. Persze tok jo volna, ha korhazi ellatasra szorulna tiz ember minig,akikbol 5 idos es 5 fiatal es kezeles nelkul mind meghalna, kezelessel mind meggyogyulna es 5 emberre van kapacitas. Ilyen esetben lehetne konnyen donteni,hogy hat akkor az idoseket hagyjak csak a portan,onnan konnyebb a hamvasztoba vinni. De ennel bonyolultabb a dolog. Az biztos,hogy minnel tobb oltott ember van,annal kevesebb tere van a virusnak mutalodni. Minnel tobb mutacio van,annal kiszamithatatlanabb a hatasa es annal kevesbe tudnak a kormanyok megfelelo donteseket hozni. Hogy a virusnak milyen sulyos lefolyasa van,nem lehet elore megmondani,genetikei alapon dol el valoszinuleg. A felepulesnel jelent elonyt a fiatalsag es fittseg. Jelenleg a korhazak idosebb emberekkel vannak tele,ez blokkolja azt is hogy mas betegsegeket kezeljenek,szoval a kovetkezo evben rekordmagas lesz majd a rakban elhunytak szama is. Bar Magyarorszag ebben amugyis elen jar,pont a botranyos egeszsegugyi rendszer miatt. Szoval tele a korhazi intenziv idos emberrel,a cel,hogy kevesebben legyenek,ezert oket oltjak elobb. De mint mondtam,nehez kerdes es van olyan orszag,pl kina is,ahol a fiatalokat oltjak elobb. De nincs tokeletes strategia. Ki se szamolhato. Pont ezert inkabb az lenne a fontos,hogy minnel tobb embert beoltsanak,vagyis a lakossag nagy reszet,mindegy milyen sorban,csak porogjon.
Igazából szerintem attól függ, hogy mi a cél. Ha a gazdaság újraindítása, akkor egyértelműen a fiatalokat kellene oltani, a nyugdíjasok épp otthon is maradhatnának, amíg rájuk kerül a sor (nyilván így lehetne a legtöbb munkahelyet megmenteni), ezzel csak az a probléma, hogy ezzel szavazókat buknának, és ez fontosabb.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 853
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.03.13. 08:13:52

LG írta:
2021.03.12. 14:19:34
recrea írta:
2021.03.12. 08:15:53


Az orvosok elmúlt 1 éves nyilatkozataiból pedig jól látszik, hogy fogalmuk nincs, h mi ez a vírus, kire, mikor veszélyes, hogyan hat rövid és hosszútávon a szervezetre. Sötétben tapogatóznak, ellentmondások sora az elmúlt 1 évben. Ha a mutáns vagy az x-edik hullám a 25-50 éveseket támadja, akkor nem őket kellene először oltani?! Akkor most ki a veszélyeztetett? Esetleg nem azt kéne oltani először, aki majd újraindítja a gazdaságot? Aki aktív, munkaképes és erős. Azt beoltjuk, aki vegetál 70-80 évesen, hogy még nem 1, hanem 3 évet vegetáljon? Mert az a magyar valóság, 99% vegetál, beteg és a halált várja. Biztosan őket kell először beoltani? Tényleg azt a sok betegséggel küzdő, munkanélküli, 30 éve alkoholista és cigifüggő, egészségtelenül élő 50 éves rokkantnyugdíjast kell beoltani és nem az én családomat, aki termeli az adót, amiből ezek élnek?
Jogos felvetések, de tegyük hozzá, a brit mutáns megjelenése előtt tényleg sokkal kisebb mértékben voltak veszélyben a fiatalabbak. A helyzet megváltozott, és nem tudtak már rá időben reagálni. Nemcsak Magyarországon, a többi országban sem.
Nem olyan egyszeru ez a dolog. Egy korhazi orvos nyilatkozott,hogy neki a 60-70 eves is fiatal. Siman elhetne meg 10-20 evet,lathatna unokat felnoni stb. Persze tok jo volna, ha korhazi ellatasra szorulna tiz ember minig,akikbol 5 idos es 5 fiatal es kezeles nelkul mind meghalna, kezelessel mind meggyogyulna es 5 emberre van kapacitas. Ilyen esetben lehetne konnyen donteni,hogy hat akkor az idoseket hagyjak csak a portan,onnan konnyebb a hamvasztoba vinni. De ennel bonyolultabb a dolog. Az biztos,hogy minnel tobb oltott ember van,annal kevesebb tere van a virusnak mutalodni. Minnel tobb mutacio van,annal kiszamithatatlanabb a hatasa es annal kevesbe tudnak a kormanyok megfelelo donteseket hozni. Hogy a virusnak milyen sulyos lefolyasa van,nem lehet elore megmondani,genetikei alapon dol el valoszinuleg. A felepulesnel jelent elonyt a fiatalsag es fittseg. Jelenleg a korhazak idosebb emberekkel vannak tele,ez blokkolja azt is hogy mas betegsegeket kezeljenek,szoval a kovetkezo evben rekordmagas lesz majd a rakban elhunytak szama is. Bar Magyarorszag ebben amugyis elen jar,pont a botranyos egeszsegugyi rendszer miatt. Szoval tele a korhazi intenziv idos emberrel,a cel,hogy kevesebben legyenek,ezert oket oltjak elobb. De mint mondtam,nehez kerdes es van olyan orszag,pl kina is,ahol a fiatalokat oltjak elobb. De nincs tokeletes strategia. Ki se szamolhato. Pont ezert inkabb az lenne a fontos,hogy minnel tobb embert beoltsanak,vagyis a lakossag nagy reszet,mindegy milyen sorban,csak porogjon.
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2021.03.12. 20:22:51

Nero. írta:
2021.03.12. 19:41:58
Nem akarok vitát gerjeszteni, csak 1-2 észrevétel így 5 év távollét után.:

-Az árak az egekben, nem csak ingatlan, hanem élelmiszer, benzin stb.
-Az jól hangzik hogy “már a minimálbér is 220”, de szerintem összeségében kevesebbet ér mint a 130 5 éve
-Az emberek nagyrésze mogorva és rosszkedvű (nyilván a Covid is közre játszik)

Minden tiszteletem azoknak akik itt talpon tudnak maradni, és ezt nem ironikusan mondom. Jóval keményebb terep ez mint a Nyugat.

Lehet hogy majd idővel megszokom és minden jó lesz de most így az elején ez nagyon magas hegynek tűnik.

A kormánypropaganda meg akkora hányinger, hogy amikor az M4 Sportot nézem akkor szünetben el kapcsolok különben úgy érzem megfejelem a TVt.

Kintről még ajnároztam orbánt, most így közelebbről másképp látom.
Na, hazaköltöztél?
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.03.12. 19:41:58

Nem akarok vitát gerjeszteni, csak 1-2 észrevétel így 5 év távollét után.:

-Az árak az egekben, nem csak ingatlan, hanem élelmiszer, benzin stb.
-Az jól hangzik hogy “már a minimálbér is 220”, de szerintem összeségében kevesebbet ér mint a 130 5 éve
-Az emberek nagyrésze mogorva és rosszkedvű (nyilván a Covid is közre játszik)

Minden tiszteletem azoknak akik itt talpon tudnak maradni, és ezt nem ironikusan mondom. Jóval keményebb terep ez mint a Nyugat.

Lehet hogy majd idővel megszokom és minden jó lesz de most így az elején ez nagyon magas hegynek tűnik.

A kormánypropaganda meg akkora hányinger, hogy amikor az M4 Sportot nézem akkor szünetben el kapcsolok különben úgy érzem megfejelem a TVt.

Kintről még ajnároztam orbánt, most így közelebbről másképp látom.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21115
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.03.12. 14:19:34

recrea írta:
2021.03.12. 08:15:53


Az orvosok elmúlt 1 éves nyilatkozataiból pedig jól látszik, hogy fogalmuk nincs, h mi ez a vírus, kire, mikor veszélyes, hogyan hat rövid és hosszútávon a szervezetre. Sötétben tapogatóznak, ellentmondások sora az elmúlt 1 évben. Ha a mutáns vagy az x-edik hullám a 25-50 éveseket támadja, akkor nem őket kellene először oltani?! Akkor most ki a veszélyeztetett? Esetleg nem azt kéne oltani először, aki majd újraindítja a gazdaságot? Aki aktív, munkaképes és erős. Azt beoltjuk, aki vegetál 70-80 évesen, hogy még nem 1, hanem 3 évet vegetáljon? Mert az a magyar valóság, 99% vegetál, beteg és a halált várja. Biztosan őket kell először beoltani? Tényleg azt a sok betegséggel küzdő, munkanélküli, 30 éve alkoholista és cigifüggő, egészségtelenül élő 50 éves rokkantnyugdíjast kell beoltani és nem az én családomat, aki termeli az adót, amiből ezek élnek?
Jogos felvetések, de tegyük hozzá, a brit mutáns megjelenése előtt tényleg sokkal kisebb mértékben voltak veszélyben a fiatalabbak. A helyzet megváltozott, és nem tudtak már rá időben reagálni. Nemcsak Magyarországon, a többi országban sem.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2021.03.12. 10:00:04

csababarca írta:
2021.03.12. 09:55:59

akkor nem szavazok, vagy rajzolok egy hatalmas péniszt a szavazólapra, mint már egyszer megtettem.
Meg is választották :)
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.03.12. 09:55:59

recrea írta:
2021.03.12. 08:15:53

Előfordulhat, h Vitya hazudik?! Netán kamu statisztikát gyártanak? Lehet, h a bizniszt nézi a vakcinákban, mégsem az emberek életét? Nem és nem! Ő nem olyan :D



És az egészben a legszomorúbb, h jövőre nekem is ezekre kell szavaznom, mert csak rosszabb van náluk :D
nem akartam így leírni, csak céloztam rá. :mrgreen:
de hogy valami nem stimmel a "ennyi vakcina érkezett" vs beoltottak szám vs "azért nem oltunk mert nincs elég az EU miatt" kommunikációval, az biztos.


én ezekre akkor sem szavaznék, ha fejbe akarnának lőni, hogy tegyem meg.
nem.
akkor nem szavazok, vagy rajzolok egy hatalmas péniszt a szavazólapra, mint már egyszer megtettem.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.03.12. 08:15:53

csababarca írta:
2021.03.11. 18:40:50
Van arról valami hivatalos infó, hogy eddig hány ember oltására való vakcina érkezett?
Minden nap nagy dirrel durral bejelentenek többszázezres adagokat, hogy jött, ehhez képest ma már csak azt merte mondani Gulyás, hogy húsvétig a 65éven felüliek be lesznek oltva.
Wtf kit oltottak eddig?
OV ugye 2-3 hete azt mondta hogy húsvétig az összes regisztráltat beoltják.
Ettől azért messze vagyunk jelenleg, még ha jól is állunk.

Csak nekem ezek a számok, mondások, realitás valahogy nem jön össze.
Előfordulhat, h Vitya hazudik?! Netán kamu statisztikát gyártanak? Lehet, h a bizniszt nézi a vakcinákban, mégsem az emberek életét? Nem és nem! Ő nem olyan :D

Másfél hét múlva kinyit pár tevékenységi körű butikot és azt kommunikálja majd, h megkezdtük a nyitást? Holott hátrébb tartunk majd, mint előtte, a szavazótábor meg tapsol...esküszöm, egyesek inkább vállalják, h tönkremennek, de akkor is úgy jó, ahogy a Fidesz csinálja :D

“Újraindítjuk a gazdagságot” - 13. havi nyugdíj, hitelfizetési moratórium, fiatalok adókedvezménye. Ez így hangzik el a rádióban, nagyon vicces. Mesélje el nekem valaki, hogy melyiktől fog újraindulni a gazdaság, ez mindhárom kizárólag poltikai döntés.

Az orvosok elmúlt 1 éves nyilatkozataiból pedig jól látszik, hogy fogalmuk nincs, h mi ez a vírus, kire, mikor veszélyes, hogyan hat rövid és hosszútávon a szervezetre. Sötétben tapogatóznak, ellentmondások sora az elmúlt 1 évben. Ha a mutáns vagy az x-edik hullám a 25-50 éveseket támadja, akkor nem őket kellene először oltani?! Akkor most ki a veszélyeztetett? Esetleg nem azt kéne oltani először, aki majd újraindítja a gazdaságot? Aki aktív, munkaképes és erős. Azt beoltjuk, aki vegetál 70-80 évesen, hogy még nem 1, hanem 3 évet vegetáljon? Mert az a magyar valóság, 99% vegetál, beteg és a halált várja. Biztosan őket kell először beoltani? Tényleg azt a sok betegséggel küzdő, munkanélküli, 30 éve alkoholista és cigifüggő, egészségtelenül élő 50 éves rokkantnyugdíjast kell beoltani és nem az én családomat, aki termeli az adót, amiből ezek élnek?

És az egészben a legszomorúbb, h jövőre nekem is ezekre kell szavaznom, mert csak rosszabb van náluk :D
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2021.03.12. 05:27:39

Nero. írta:
2021.03.11. 20:14:02
Regisztráltam, de mire mi fiatalok sorra kerülünk az lehet még egy év is akár.
Én is regisztráltam. Erre most vagyok itthon pozitív teszttel,szóval buktam pár hónapot. Nálunk háziorvosnál lehetett jelentkezni a kínaira,amíg a készlet tartott.
MatsMessi
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2015.05.24. 12:31:37

2021.03.11. 22:58:17

LG írta:
2021.03.11. 18:33:19
Úgy tűnik sajnos, igaz, amit sejtettünk a brit mutánsról:
https://www.penzcentrum.hu/biztositas/n ... =melleklet

A másik szomorú dolog, amit már szintén sejtettünk, hogy már a kutatók is pesszimisták a mutánsok miatt. Van rá esély, hogy jöhetnek olyan mutánsok, amelyek ellen nem védenek majd a jelenlegi oltások, és az sem lesz védett, aki átesett már a betegségen.

Messze még a vége sajnos. :cry:
Ahogy az összes többi vírus is mutálódik. Nincs ebben semmi meglepő. Influenza elleni védőoltás is az előzö évi vírus alapján lesz kifejlesztve. Több gyartó bejelentette már, hogy ősszel jön a next gen. oltásuk, az is megkőnnyítheti majd a dolgot ha nagyobb választék lesz az egydózisú vakcinákból. Johnson & Johnson pl ilyen lesz. Az már más kérdés, hogy ez az eszetlen védekezési stratégia meddig lesz alkalmazva. Mikor hagyják majd, hogy lesüllyedjen olyan érdektelen szintre mint az influenza.

De abban egyetértek, hogy messze a vége, olyannyira, hogy nem is lesz vége. Ugyanis nem fog ez eltűnni már soha, ebben ne is bízzon szerintem senki.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.03.11. 20:14:02

Regisztráltam, de mire mi fiatalok sorra kerülünk az lehet még egy év is akár.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2021.03.11. 18:43:16

Kint egy szavazás.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.03.11. 18:40:50

Van arról valami hivatalos infó, hogy eddig hány ember oltására való vakcina érkezett?
Minden nap nagy dirrel durral bejelentenek többszázezres adagokat, hogy jött, ehhez képest ma már csak azt merte mondani Gulyás, hogy húsvétig a 65éven felüliek be lesznek oltva.
Wtf kit oltottak eddig?
OV ugye 2-3 hete azt mondta hogy húsvétig az összes regisztráltat beoltják.
Ettől azért messze vagyunk jelenleg, még ha jól is állunk.

Csak nekem ezek a számok, mondások, realitás valahogy nem jön össze.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21115
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.03.11. 18:33:19

Úgy tűnik sajnos, igaz, amit sejtettünk a brit mutánsról:
https://www.penzcentrum.hu/biztositas/n ... =melleklet

A másik szomorú dolog, amit már szintén sejtettünk, hogy már a kutatók is pesszimisták a mutánsok miatt. Van rá esély, hogy jöhetnek olyan mutánsok, amelyek ellen nem védenek majd a jelenlegi oltások, és az sem lesz védett, aki átesett már a betegségen.

Messze még a vége sajnos. :cry:
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2454
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2021.03.05. 21:10:50

hajnesz írta:
2021.03.05. 20:35:54
Szerintem arra nagyobb esély van, hogy váltasz, és jól fogsz keresni, minthogy a munkahely megváltozik, és annyit fognak fizetni, amennyit érsz (feltéve, ha ér annyit a szakmád, munkád, hogy valaki megadja az elvárt bért).. Ez ilyen, neked kell kiharcolni a fizut, munkahely nem fogja odaadni a jó fizut a 2 szép szemedért.
Ez pontosan így van ott, ahol nincs szakszervezet. Ez a felhajtóereje az említett bevándorlásnak is, ahol nincs ennek akadálya vagy fékje, ott a meglévő állomány megtartása helyett inkább hoznak bevándorlókat a harmadik világból. Ezért is volt "érdekes", amikor a határon átlépő migránsokat akarták az önjelölt végvári vitézek feltartóztatni, miközben a liberális foglalkoztatás-politika eszközével ezerszámra áramlik az országba az olcsó munkaerő. Tipikus esete annak, amikor egy kormányzat teljesen mást kommunikál önmagáról, mint ami valójában, egyrészt a saját táborának az elvárásai miatt, hogy azt hallják, amit hallani akarnak, másrészt a másik térfelet is ki tudják herélni ezzel, ha az van olyan ostoba, hogy bekapja a horgot. Ez ugyanaz a köpönyegforgatás, mint amikor a jobboldal önmagát kiáltja ki nemzetinek, miközben a nagytőkéseik két kézzel kapkodnak a lehető legolcsóbb külső munkaerőért, jöjjön az bárhonnan. Hozzáteszem, az első generációs bevándorlók Nyugat-Európában is főleg azokon a területeken kezdtek el mindig hasítani, ahol nem volt munkahelyi szervezettség.

Olyan persze van, hogy specialisták, akiket nehéz lenne pótolni, egyénileg is ki tudják harcolni, amit akarnak. Ismerek olyan könyvvizsgálót, aki annyira penge, hogy bármelyik Big4-nál megállná a helyét, és kollektív szerződésen felül az addigi bérének a dupláját ki tudta követelni magának. Különben lelépett volna. Az esetek többségében viszont azt mondták volna az illetőnek, hogy oké, menj, hozunk helyetted mást, aki nem fog pattogni. Így az ilyesmi elég ritka, tömegek szintjén ez nem nagyon tud érvényesülni. Az emberek többsége pótolható, többségük máshol sem fog többet kapni, így a szervezetlen körülmények alacsonyabb fizetési szintet "eredményeznek".

+

Március 10-12. között részleges sztrájk lesz Gyöngyösön. Na, így már lehet fizetésemelést kiharcolni.

https://ado.hu/munkaugyek/ujabb-sztrajk ... -gyaraban/
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2021.03.05. 20:35:54

gránit írta:
2021.03.05. 17:22:22
Ami a második mondatrészt illeti, így van, pontosan ezért tartom blődségnek, amikor arról beszélnek, hogy akinek kicsi a fizetése, menjen el máshova. Miért kéne az embernek menekülnie? Új munkahelyi környezet, új folyamatok megtanulása, bizonytalanság, ez nagyon sok embernek nem hiányzik. Belülről kell ezt a problémát megoldani, nem pedig úgy, hogy egyesek ezt a problémát le akarják tudni annyival, hogy az emberek meneküljenek. A számok és a tapasztalat azt mutatják, hogy ott magasabbak a fizetések, ahol ezt belülről oldják meg.
Szerintem arra nagyobb esély van, hogy váltasz, és jól fogsz keresni, minthogy a munkahely megváltozik, és annyit fognak fizetni, amennyit érsz (feltéve, ha ér annyit a szakmád, munkád, hogy valaki megadja az elvárt bért).. Ez ilyen, neked kell kiharcolni a fizut, munkahely nem fogja odaadni a jó fizut a 2 szép szemedért.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2454
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2021.03.05. 17:22:22

Atlantis írta:
2021.03.03. 14:27:50
Aztán lehet hogy a szép excel tábla alapján még a magas fluktuációval is jobban járnak, mert elég sok olyan ember van aki fél a váltástól és megelégszik kevesebbel is, mint amennyit ér valójában a munkája a piacon.
Biztos, hogy jobban járnak vele, főleg egy harmadik világból jött dolgozóval, akinek jóval lentebb vannak az "igényei". Az igaz, hogy a tapasztaltabb kollégák életét keserítik meg a magas fluktuációval, az állandó betanítási procedúrával, tapasztalataim szerint ezzel a munkáltatók egyáltalán nem foglalkoznak. Szívni fognak a tapasztalt kollégák az újakkal, de oldják meg. Őket ez nem érdekli. Olcsóbb nekik új embert felvenni, mint a régit megtartani. Persze milliónyi érv szól a munkaerő megtartása mellett, csak őket ez nem nagyon érdekli. Ők nem ebben érdekeltek.

Ami a második mondatrészt illeti, így van, pontosan ezért tartom blődségnek, amikor arról beszélnek, hogy akinek kicsi a fizetése, menjen el máshova. Miért kéne az embernek menekülnie? Új munkahelyi környezet, új folyamatok megtanulása, bizonytalanság, ez nagyon sok embernek nem hiányzik. Belülről kell ezt a problémát megoldani, nem pedig úgy, hogy egyesek ezt a problémát le akarják tudni annyival, hogy az emberek meneküljenek. A számok és a tapasztalat azt mutatják, hogy ott magasabbak a fizetések, ahol ezt belülről oldják meg.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2454
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2021.03.05. 16:41:33

Veidt_madridista írta:
2021.03.03. 12:31:50
Soha nem mondta senki, hogy az illiberalizmus a gazdaságpolitikára vonatkozna.
?????

Pont arról írtam, hogy erről nincs szó egyáltalán.

Éppen ezért nincs értelme illiberalizmusról beszélni, ha pont a(z egyik) legfontosabb csapásirány totál liberális. Nem is arról írtam, hogy ezt bárki a gazdaság-politikájukra értené. Hanem arról, hogy így nincs értelme illiberalizmusról beszélni.

Veidt_madridista írta:
2021.03.03. 12:31:50
mondjuk nem is hiszem, hogy egyáltalán lehetne értelmezni ezt a fogalmat gazdasági szempontból.
Ronald Reagan, Margaret Thatcher & Co. ventilátorként forognak a sírjukban. :mrgreen:

Veidt_madridista írta:
2021.03.03. 12:31:50
A jobboldali gazdaságpolitika per definitionem liberális és piacpárti, nincsen ellentmondás.
Így van, liberálisok. Nem arról írtam, hogy ez ellentmondás lenne. Az az önellentmondás, hogy illiberálisként hirdetik magukat, miközben - ahogy írod is -, liberálisok. Nem az az ellentmondás, hogy egy jobboldali párt liberális, hanem az, hogy eközben illiberálisként adják el, amit csinálnak, és ezt a horgot az ellenfeleik is beveszik.
Válasz küldése