Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.03.22. 22:54:55

“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2021.03.22. 06:58:38

Elég sok meccset szoktam nézni, de ilyen összetett játékost , aki a játék ennyi elemében ennyire jó , Messi-n kívül még nem láttam.
Tegnap is miket művelt. Azok az ütempasszok, cselek, amikor hirtelen kell dönteni , a labdalevételek(Dembi 15 méterről odabombázta feléje, abba is hogy nyúlt bele, a helyzet kihasználása, kapu előtti higgadt döntései ...ami viszont tényleg nem tanítható, az a helyezkedése. Elképesztő , hogy mindig milyen jó és veszélyes helyekre lép be, sokszor csak sétálva 😀
Ha nem lassult volna ennyire be végsebességre(régen volt , hogy futott 34-35 körül is, most olyan 30-31km/h-t szoktak kiírni nála a meccseken), akkor fényéveket verne mindenki másra simán, így csak éveket.
Busquets már évek óta rájött , hogy csak oda kell elé tenni a bogyót, a többit már intézi , hihetetlen a pali. Úgy jár 23 gólnál és 8 assist-nál, hogy év elején rá sem lehetett ismerni, akkora sz.r volt körülötte, nem is hittem el, hogy ő van a 10-es mezben, annyira nem volt ott fejben, erre megint ez a szint újra és újra.
Remélem a Barca-ban játszik még sok-sok évig és ott is fejezi be a pályafutását, hogy miért ? Mert ő megismételhetetlen, miatta érdemes esténként leülni a tv elé meccset nézni, a focit olyan szintű egyszerűséggel adja elő a legmagasabb szinten, hogy az már művészet. Ameddig ő a Barca-ban van, mindig lehet számítani egy kis csodára.
Minden tiszteletem , Captain Leo!
dinhopuyol
Barça B
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2020.10.23. 20:09:41

2021.03.21. 23:38:39

MatyiG írta:
2021.03.21. 23:27:32
Lionel Messi in 2021 so far:

-12 games
-15 goals
-7 assists

Ha nem nyer Lewa BL-t vagy EB-t, simán összejöhet neki a 7. aranylabda, ha így folytatja.
Áh azt nagyon max egy brutál Copaval, de egyébként valószínű BL győztes kapja sajnos.
Mindenesetre a sok farizeusnak (akik egész ősszel-télen temették) megint mutatja, hogy mi újság a fronton. 8)
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2021.03.21. 23:27:32

Lionel Messi in 2021 so far:

-12 games
-15 goals
-7 assists

Ha nem nyer Lewa BL-t vagy EB-t, simán összejöhet neki a 7. aranylabda, ha így folytatja.
dinhopuyol
Barça B
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2020.10.23. 20:09:41

2021.03.21. 23:00:59

Messi now has more non-penalty goals (636) Cristiano Ronaldo (635)
...In 144 less games

Mit is lehet erre mondani..csakakiscsapatokellenmegy. :lol:
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.03.21. 10:07:29

grgly50 írta:
2021.03.21. 08:28:41
Kalapos írta:
2021.03.19. 19:33:53
Bence0330 szerintem neked továbbra sincs fogalmad arról mi történik a pályán és a klubnál, de nekünk se.
De azért írtál egy regényt. :D
Bocs! Csak humor. Szép napot! Jó szurkolást!
Udvariasan jeleztem hogy nem értek vele egyet, és azt is, hogy nem gondolom, hogy én, vagy mások jobban tudnák mi az igazság. Más véleményen vagyunk, és fórumozunk :D
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 767
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.03.21. 08:28:41

Kalapos írta:
2021.03.19. 19:33:53
Bence0330 szerintem neked továbbra sincs fogalmad arról mi történik a pályán és a klubnál, de nekünk se.
De azért írtál egy regényt. :D
Bocs! Csak humor. Szép napot! Jó szurkolást!
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2021.03.20. 23:21:30

Az unokáimnak majd elmesélem, hogy legendákat láttam élőben játszani és elmondom nekik hogy Lionel Messi korában éltem....

https://www.youtube.com/watch?v=QE7MAyHTNSY
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.03.19. 19:33:53

Bence0330 szerintem neked továbbra sincs fogalmad arról mi történik a pályán és a klubnál, de nekünk se.
Azért játszik Pedri és nem Puig, mert Puigra nincs szükség amíg a pályán van Messi, 4-3-3ban. Azért kap lehetőséget a szürke munkás, hogy elég stabilak legyünk, ami két kreatív emberrel Puig és Messi már nem menne. Azért támadunk lassan, és azért volt kevés az 1v1 próbálkozásunk, mert senki se mert labdát veszteni, mert borzalmasan reagált a labdavesztésekre a csapat. Mindenkinek az volt a dolga, hogy Messit keressék, a felezőnél. Nem azért ment hátra Messi mert nem jött a labda előre, hanem mert az a taktika hogy majd ő hozza fel. Ehhez kellenek azok a csapattarásak akik segítik ebben, ezért volt 4-3-3ban Pedri meg De Jong feltolva az ellenfél 16osáig, és Messi meg a felezőnél volt. Korábbi években könyörgöm volt hogy 4-4-2öt játszottunk 4 védekező stílusú, vagy legjobb esetben is "stabilnak" csúfolható kp-val elől Suarez és Messi. Ez volt az irány, hogy majd ő megoldja. Ez úgy kapcsolódik ide, hogy a szürkítés korábban elkezdőtött, egy sérülésekkel is átkozott folyamat.

Nem is várhatnál hosszú indítást és kreatív megoldásokat a kp-tól, ha felvannak tolva, és nincs elől Messi aki ki akarna ugrani. A két szélen voltak embereink, akiket lehetett volna indítani, de ember hátrányban voltunk elől, nem az volt a játékunk, hanem hogy lassan, óvatosan, kis passzokkal érjünk a kapu elé, Messin keresztül.
Grizi is ezért volt a balszélen magára hagyva, mert Messi centerből vissza lépett a felező vonalig. Ez utoljára feltolt védelmek ellen, Villával működött 2011-ben egy álomcsapatban.
Sem morális sem taktikai szempontból nem volt jó ez a rendszer senkinek.
Amíg kerestük a felállást, szerinted azért voltunk rosszak mert mindenki gyenge képességű csak Messi nem?
Aztán azért lettünk jobbak, mert Messi úgy döntött akar focizni, és megmentette a csapatot, ezt mondod? Addig a pontig meg azért voltunk bűn rosszak mert nem volt kedve, de a pályán volt, és őt erőltettük.
Gondold végig. Amíg nem álltunk át 3 védőre, addig minden Messire épült. Ezt már leírtam neked, ha arra épül minden hogy ő majd megoldja akkor ne csodálkozzunk ha minden rajta múlik. De ezeket már milliószor leírtuk. Senki se utálja Messit, és nem haragszunk rá, szeretjük őt. Csak a vak is látja hogy nem lesz javulás játékban és eredményekben ha nem változtatunk játékrendszert.

Szerencsére változtattunk, én még mindig csodálkozok rajta, de úgy tűnik változtattunk.

Sokkal dinamikusabban és agresszívebben játszunk mostanában 3 védővel. De nem azért mert 3 védő van, hanem mert Messi így támadót játszik nem kp-t. Ő elöl van, és hagyja a KP-sokat meg Grizit is! játszani. Eszméletlen szerintem a különbség a csapat intenzitásában így, de ezt az eredmények is mutattják. És mindenki bátran cselez, mert labdavesztések esetén sokkal jobban reagálunk. Ezt úgy értem, hogy végre olyan érzésem van újra hogy mindenhol ott vagyunk, mindenhol elegen vagyunk. Korábban ez fordítva volt, mindig az ellenfélnél lehetett érezni hogy egyel többen vannak, hogy ott mindig segít a társ és mindig van kinek passzolni.

A játékosaink nem mind rosszak és nem szürkék, csak nem hagyjuk őket érvényesülni, a 3 csoportba osztás teljesen "valid". A kedvencem amikor azt írtad hogy Grizi sose volt sztár egy jó rendszerben működött csak... Könyörgöm, jó rendszer nélkül senki se álmodjon BL-ről. Minek a 400 elköltött millió ha csak felvannak szórva a pályára az emberek. Persze ha nem "szürke" játékosaink lennének hanem Ronaldinho-CR-Mpabné-Messi-Neymar-Lajos mögöttük Dejong meg 3 védő akkor biztos nem lennénk szürkék és verhetetlenek is lennénk =D> Kiforgatom a szavaid igen, mert nem reális amit kérsz. Kell előre 4, nagyon max 5 kreatív ember, 2 kp 3 támadó, jó támogató szélső védővel(kkel). A mostani keretben van legalább 5 kreatív támadó ember, Fati, Grizi, Cou, Messi, Bömböllé, Puig, Trincao, Pedri(?). Ez bőven jó lehetne ha az edző előbb rendszerbe tette volna őket. Most megtette a 3-5-2-vel, és látványos is a javulás. Xavi-Iniesta-Henry-Eto'o-Ronaldinho-Messi-Deco sorunk is volt, aztán semmit se nyertünk velük, mert nem voltunk elég jók csapatként, nem jött össze. Keita, Bojan meg Pedro és társaik is kellettek, mint egy falat kenyér az all time best csapatnak, pedig nem lehetnek sokkal jobbak, mint Pedri, De Jong meg Grizi szerintem.
A sérülésekről, elmeállapotról meg formáról inkább ne beszéljünk, szívtunk vele eleget, sajnos a fenti jelenlegi emberekből egyszerre sose volt mindenki minden szempontból rendben.

Összességében az bejött hogy a fiúk 3 csoportra bonthatók, ez abszolút igaz, valaki nem lesz hirtelen jobb mert a világ legjobbja nincs a pályán. A csapat se lesz jobb hirtelen.
A legfontosabb a kritikában Messi felé nem a jelenléte maga, hanem hogy a jelenléte egy bizonyos rendszert is jelentett eddig a pontig, ami nem működött.
Most szerencsére megoldottuk, hogy fent legyen a pályán Leo, de rendszer is legyen, pedig tényleg úgy tűnt hogy csak akkor lesz változás ha lelép, mert már az 5. (szerintem többedik) szezonban próbáltuk ugyanazt eljátszani 1-2 fő cseréjével, más más edzővel, azonos eredménnyel. Remélem, még sok meccsig kitart ez a 3 védős felállás, és mindenki ilyen bátor lesz a pályán. Jól játszunk mostanában, és nem csak Leo miatt.

Grizi hasznossága eszméletlen, a legtöbb gyors támadásépítést, azaz védekezésből gyorsan támadásba lépésben fontos szerepe van.
A szélső védők is élnek ebben támadóbb szerepben.
Dembelé pedig nagyobb területtel rendelkezik, mint amikor annyi volt a dolga, hogy cölöp legyen a vonal mellett ami vissza felé passzol (2-3 védő ellenében). 100x több helyzete van, mint ezelőtt, majd meg is tanulja berúgni őket reméljük.

Mindenki nyert a felállással, és Messinek is kevesebb a dolga, ez a felállás előnye. Nem a fiúk tanultak meg focizni hirtelen és támadást építeni, hanem más van felrajzolva a mágnestáblára, mást kérnek tőlük. Kár hogy mesternek ennyi időbe telt kitalálni. Messi hatalmasat megy egy ideje, nem tudom mi lökött rajta ennyit de hihetetlen a pali, újra, még mindig. Neki is könnyebb így.
Máshol nem tudom hogy reagáltak volna a pályán ha a prime támadó lelép a színről és nem támad, hanem állva várja a labdát a felezőnél. Ki fusson fel a helyére? Felballag a kp (De Jong, Paulinho, Vidal)... a két szélső most húzza szét a védelmet, vagy mozogjon befelé? Mikor kapnak labdát... labdavesztés.. kontra... instabil szerkezet. Szerintem sok edző szemében egyszerre átok és áldás Messi, meg az ő teljes szabadsága a pályán 30+ évesen. Más klubnak is óriási teher lenne egy teljesen szabadon játszó, össze-vissza megjelenő kiszámíthatatlan ember, aki alapvetően keveset fut és mozog. A többieknek erre rengeteget kell reagálniuk, ami igen is nehéz. Ha mindenhol megjelenik 13km-rel az oké és MVP, de ha mindenhol megjelenget 3 km-rel az gáz, ezt a különbséget be kell látni. Ha elmegy, nagyot kell változtoznia vagy neki, csak a csapatnak amibe beillesztik.

Tényleg ne gondoljuk már hogy Messi teszi tönkre a többieket. És ne gondoljuk hogy már nem ő a legjobb. Vagy hogy néküle jobb lenne. És ne gondoljuk hogy a többiek rosszak. És azt se hogy Messi nélkül sehol se lennénk, hogy csak ő old meg mindent.
Ezek közül egyik se igaz teljesen szerintem. Csak azt tudjuk tapasztalatból hogy az a 4-3-3 Messivel középen de úgy hogy visszalép a felezőig az egy bűn, ez tuti. Meg a 4-4-2 is bűn rossz volt, amikor volt előtte csatár középen, de hogy stabilak legyünk 1 másik támadó is vissza lett húzva. Vagy a 4-3-3, ahol jobb "szélső" Messi, de valójában belső kp és nincs jobb szélünk. Ezek voltak a rossz megoldások, amikkel Messi szép éveit tönkrevágtuk, és ezekkel jöttek hétről hétre meccsek amikkel vallatni lehetett. Ez a 3-5-2 egyelőre csodás.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7092
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.03.19. 18:10:45

Chino írta:
2021.03.19. 17:40:12
Hogy mennyire lépne elő nem tudni, mert nem lehet lemérni a változást annyiból, ha egy-egy meccsen nem játszik Messi, mert ezzel nem változik meg hirtelen más. Ez akkor derülne ki, ha a (támadó)játék egy Messi nélküli csapatra épülne.

Abban változhatnának, hogy ők se kényszeresen Messit keresnék. Mert jelenleg akkor is ő a célpont ha négyen lógnak a nyakán és sokszor azért nem viszünk végig egy kontrát mert inkább odagurítják Messinek két méterre, mintsem a meginduló embert játsszák meg. Annyiszor fogtam a fejem, mikor Dembélé vagy Dest rákapcsolt és üres térben kaphatta volna a labdát, ehelyett ment 5 méterre a kezdőkörbe Leonak.
A másik pedig, hogy úgy félnek a lövéstől mint a tűztől. Hiába a lehetőség ők inkább továbbteszik a labdát.
Pedriről inkább nem beszélek, mert nem gyengén vagy elfogult az irányába.


Ezzel nem azt mondom, hogy káros Messi a csapatra, mert még mindig döntő faktor és ennyi idősen is talán a világ legjobbja. Csupán azt, hogy a csapat inkább azért Messi-függő, mert akarva-akaratlanul azzá tették. Nélküle egy egész más rendszert lehetne felépíteni, amiben jobban kidomborodhatnának a játékosok erényei. Persze nem egyről a kettőre menne, kellene hozzá idő, munka és egy megfelelő edző.
Egyetértek az első rész nagy többségével, viszont én nem 2-3 Messimentes meccs alapján gondolom, hogy Griez nem sokkal lépne előrébb, egyszerűen úgy érzem, hogy rá eleve nagy a Barcelona mez. Egy tökéletesen felépített rendszer pontos elemeként tudna hozzáadni a meccsekhez, de én ezt nem látom sem a jelenlegi edző, sem a játékoskeret, sem egyéb okokból egy racionális "közeljövőképnek". Atletiben sem volt világsztár, de megfelelően alájátszva hasznos volt, és realtíve jól rúgta a gólokat. De ehhez kellett egy Simeone. Én nem látom ennek megvalósulását a közeljövőben - 1-2 év - és mivel Griez holnapután már 30 éves lesz, így számára/számunkra szerintem ez az egész tárgytalan lesz.
Természetesen engem is roppantmód irritál, hogy nem kapják a labdákat a beinduló emberek, van, sokszor fogom a fejem. (jé, Puigtól pár percen belül kapott a beinduló Trincao labdát, akinek megvan felvételen, tekerjen 87:33-hoz... biztos valami youtube összefoglalóban is megvan... 1 métert tévesztett, de na, se játékperce, se semmi, tökéletességet ne várjunk el így)
És ezt nem csak azért írom le, mert a Barca jelenlegi kb 3.-4. legjobb játékosának, és 2. legjobb támadójátékosának tartom, hanem hogy mennyire edzőkérdés, hogy azt az egy játékost nem tesszük be, aki nem Messit keresi, amikor felesleges. És ezzel arra akarok utalni, hogy igenis lehetne ezen változtatni, és ne a világ legjobb (talán ebben mintha egyet is értenénk?) játékosa tehessen arról, hogy többet passzolnak neki, mint kéne, és nehogy már ezért kellene neki elmennie... kp-ra Puig, előre Trincao és majd Fati, és máris felére csökken ez a függőség. Meg amúgy is el lehet ezt magyarázni, a görcsös játékosoknak is.

Következő résszel egyetértek, de továbbra is, hamarabb kéne ezt edzői szinten elérni, mint elküldeni a világ legjobbját. Ez szerintem elég egyértelmű prioritás... edzői kérdés, önbizalomnövelés, sportpszichológus, mit bánom én.

Kicsit elfogult vagyok, de azért objektíve sem hívnám se Barca-szintnek (kezdőnek), de támadókp-snak pláne nem. Ő meg a Barcelonában tkp-s. Lassú, nem tud cselezni, nem robbanékony, stb. A lövés fogalmáról szerintem még nem is szóltak neki. Egyszerűen nem elég arra a posztra, és látványos is az ott keletkezett kreatív hiány - jogom van hozzá, hogy egy nála sokkal támadóbb felfogású, és sokkal jobb képességű játékost szeretnék látni helyette a poszton, és vele egy agresszívebb, pörgősebb Barcát. Hogy ne legyen off, Messi pl. az ő munkáját jár végezni hátrafelé. Mármint amúgy is hátralépkedne, de így kötelező neki. Egy sorral hátrébb nem lenne vele bajom, legalábbis jóval kevesebb. Busi helyett lassan beépíteni, ha már mindenképp itt akarjuk tartani.

Azzal egyetértek, hogy Leo nélkül kidomborodhatnának emberek - akár pl Pedri is, aki tényleg alázatosan lesi őt - de szerintem nem Leo távozásának kéne lennie az első lépcsőnek a probléma megoldásában. Hitet verni az emberekbe, kiverni ezeket belőlük, ha kell, szigorral, és játszatni azokat, akik eleve makacsabban végrehajtják a saját terveiket. Puig, Trincao, és majd Fati, de ő nyilván fog is játszani.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.03.19. 17:40:12

bence0330 írta:
2021.03.19. 14:57:07

A nagy baj az, hogy én egyedül Griezben látok némi fejlődést Messi távollétében, de szerintem ő semmiképp sem elég ahhoz, hogy még akár javuló formában is elő lépjen és vezesse a csapatot. Szóval az én véleményem az, hogy a második csoportban egyedül ő lenne. Egy
Moriba ról például nem tudnék nyilatkozni, mert nem láttuk eleget.
Hogy mennyire lépne elő nem tudni, mert nem lehet lemérni a változást annyiból, ha egy-egy meccsen nem játszik Messi, mert ezzel nem változik meg hirtelen más. Ez akkor derülne ki, ha a (támadó)játék egy Messi nélküli csapatra épülne.
bence0330 írta:
2021.03.19. 14:57:07
A Dj, Pedri, Busi, SR vonal már csak a képességeik alapján is klasszikus szürke melósok. Ők csúcs formájukban is a ház alapját tudják csak szolgáltatni, ahol Messi, vagy éppen valamilyen másik góllövő a háztető. Nem látom be hogy mitől lenne bármelyikük is jobb.
Abban változhatnának, hogy ők se kényszeresen Messit keresnék. Mert jelenleg akkor is ő a célpont ha négyen lógnak a nyakán és sokszor azért nem viszünk végig egy kontrát mert inkább odagurítják Messinek két méterre, mintsem a meginduló embert játsszák meg. Annyiszor fogtam a fejem, mikor Dembélé vagy Dest rákapcsolt és üres térben kaphatta volna a labdát, ehelyett ment 5 méterre a kezdőkörbe Leonak.
A másik pedig, hogy úgy félnek a lövéstől mint a tűztől. Hiába a lehetőség ők inkább továbbteszik a labdát.
Pedriről inkább nem beszélek, mert nem gyengén vagy elfogult az irányába.


Ezzel nem azt mondom, hogy káros Messi a csapatra, mert még mindig döntő faktor és ennyi idősen is talán a világ legjobbja. Csupán azt, hogy a csapat inkább azért Messi-függő, mert akarva-akaratlanul azzá tették. Nélküle egy egész más rendszert lehetne felépíteni, amiben jobban kidomborodhatnának a játékosok erényei. Persze nem egyről a kettőre menne, kellene hozzá idő, munka és egy megfelelő edző.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7092
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.03.19. 14:57:07

davi10 írta:
2021.03.19. 14:18:42


Rosszul fogalmaztam, 3 részre érdemes osztani a brigádot.
1. Akik most is tudnak "érvényesülni" pl. Fati, Puig ha játszik
2. Akik Messi nélkül jobban tudnának érvényesülni.
3. Akik Messi nélkül is ugyanolyan sz.rok :D

Na mármost amíg Messi itt van, addig csak sejteni lehet, hogy a többség a 2. vagy a 3. kategóriába tartozik.
A többi résszel kapcsolatban pedig én nem vagyok ilyen pesszimista. A Sevilla elleni meccseken majdnem mindneki jó volt, és én pl. évek óta nem élveztem szezont annyira, mint ezt. Messze vagyunk (most éppen) a nézhetetlen játéktól.

@Peter
A rendes keret és a rendes edző együtt kell szerintem a felvázolt megoldáshoz.
A p.csán rúgásból akkor ért a játékos, ha leültetik a kispadra. Leültetni csak akkor lehet, ha van alternatívája. Legjobb példa erre a védősor, hiába kabarézik Lenglet minden 2. meccsen, ha nem tudsz kit berakni helyette.

Az óvatoskodással sajnos néha egyetértek, de mégiscsak a munkája a tét, és hiába vágtunk neki teljes letargiában a szezonnak, akkor is valamennyire eredménykényszer van. Én se értem gyakran, hogy miért vár a 80. percig a cserékkel, és miért vannak páran csapágyasra járatva.
Igen nagyjából egyet is értek ezzel a csoportosítással. Mivel A portugál t még nem láttuk eleget a jó formája óta, ezért őt nem merem egyértelműen berakni az első csoportba, de személyes véleményem szerint oda tartozik. Még dembelé t is mindenképp ide sorolnám, szerintem ő nem függ Messi től, egyszerűen csak nem passzol ebbe a csapatba és nem tud fejlődni, sőt valamiért inkább csak romlik a teljesítménye. 2018 őszén még egészen jól játszott és lőtte a gólokat is. Akkor sem illett teljesen a csapatba de akkor még egy jó gamechanger volt. Most meg sajnos már az sem, pedig aztán kap is elég lehetőséget mások kárára. Dehogy a topik nál maradjunk, szerintem ő nem függ Leotól, és most azt játssza amit tudna nélküle is.

A nagy baj az, hogy én egyedül Griezben látok némi fejlődést Messi távollétében, de szerintem ő semmiképp sem elég ahhoz, hogy még akár javuló formában is elő lépjen és vezesse a csapatot. Szóval az én véleményem az, hogy a második csoportban egyedül ő lenne. Egy
Moriba ról például nem tudnék nyilatkozni, mert nem láttuk eleget.

A Dj, Pedri, Busi, SR vonal már csak a képességeik alapján is klasszikus szürke melósok. Ők csúcs formájukban is a ház alapját tudják csak szolgáltatni, ahol Messi, vagy éppen valamilyen másik góllövő a háztető. Nem látom be hogy mitől lenne bármelyikük is jobb.

A Sevilla elleni meccsek ről: egyik irányból nézve jó volt, mert az új rendszerben nagyon stabilak voltunk, és gyakorlatilag lehetőséget sem adtunk nekik. Ez mindenképp plusz. Viszont hogyha megnézzük a támadó játékunkat, akkor az eléggé közelített a nullához. Alig volt egy egy helyzetünk, és kivételesen ezeket nagyon jól kihasználva megnyertük a meccseket. De hosszú távon biztos hogy nem fogunk tudni meccsenként 3-4 helyzetből stabilan nyerni. Itt visszajött az a szerencse, ami néha ősszel az ellenkező irányba billent. Szerintem a kreatív részleggel pont ugyanakkora probléma volt mint előtte, csak bármilyen fura kimondani de hátul zseniálisak voltunk, és ez ellensúlyozta. Elöl meg valahogy pont mindent belőttünk.

A többi részre csak azért nem reagálok bőven, mert nem akarok offolni, de azért megjegyzem hogy a fő bajom Koemannal a kezdők ön kívül nekem is a cserék és a rotáció hiánya. Már eleve furcsa hogy a nyolcvanadik percben akar cserélni, pláne hogy eleve ül jobb játékos a padon... Van vele sok más problémám, de ha ezt a kettőt rendbe tenné, már nem ágálnék annyira ellene.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6626
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.03.19. 14:18:42

bence0330 írta:
2021.03.19. 13:25:52
De vele is az van, hogy nem érdekli különösebben Messi, szóval rá, Puigra, Fatira eleve nem hat ez az általad említett negatív hatás. A többiekben meg eleve nincs meg a plusz... innentől kezdve megint nem látom, hogy javítana a dolgokon Leo távozása. Griezből néznék ki egyedül egy kis javulást.
Az utolsó pontban teljesen egyetértünk, csak máshogy látjuk az okot és okozatot. Szerintem is gusztustalanul függünk tőle, és nézhetetlenek a meccseink a villanásait kivéve, de szerintem a sok szürke ember közt Messi még mindig a "megmentőnk", és a kivennénk, szinteket bukna lefelé a Barca, és ki tudja, milyen anyagi-eredménybeli lavinát indítana ez meg, és mondjuk ki tudja, nem jutnánk-e a Milan sorsára. Szerinted meg előlépnének páran, és hellyel-közzel pótolnák Messit, abban az értelemben, hogy "felszabadulnak" többen a hiányában.
Rosszul fogalmaztam, 3 részre érdemes osztani a brigádot.
1. Akik most is tudnak "érvényesülni" pl. Fati, Puig ha játszik
2. Akik Messi nélkül jobban tudnának érvényesülni.
3. Akik Messi nélkül is ugyanolyan sz.rok :D

Na mármost amíg Messi itt van, addig csak sejteni lehet, hogy a többség a 2. vagy a 3. kategóriába tartozik.
A többi résszel kapcsolatban pedig én nem vagyok ilyen pesszimista. A Sevilla elleni meccseken majdnem mindneki jó volt, és én pl. évek óta nem élveztem szezont annyira, mint ezt. Messze vagyunk (most éppen) a nézhetetlen játéktól.

@Peter
A rendes keret és a rendes edző együtt kell szerintem a felvázolt megoldáshoz.
A p.csán rúgásból akkor ért a játékos, ha leültetik a kispadra. Leültetni csak akkor lehet, ha van alternatívája. Legjobb példa erre a védősor, hiába kabarézik Lenglet minden 2. meccsen, ha nem tudsz kit berakni helyette.

Az óvatoskodással sajnos néha egyetértek, de mégiscsak a munkája a tét, és hiába vágtunk neki teljes letargiában a szezonnak, akkor is valamennyire eredménykényszer van. Én se értem gyakran, hogy miért vár a 80. percig a cserékkel, és miért vannak páran csapágyasra járatva.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.03.19. 13:51:06

davi10 írta:
2021.03.19. 11:56:53
Nem vágom mit nem lehet azon érteni, hogy nem Messi személye és játéka a fék, hanem a csapattársak vagy tudatos vagy tudat alatti játékfelfogása, hogy majd Ő megoldja.
Ezt edzői és keretépítési feladat lenne megoldani. Kell egy keret, ami fel van töltve játekosokkal, akikben benne van a váratlan ( pl. Fati, vagy akarmennyire nevetséges Dembele). És kell egy edző aki p.csán rúgja azokat akik alibipasszokkal és "majd Messi megoldja" mentalitással hoznak le meccseket.
Lényeges dolgot fogalmaztál meg egy kicsit másként, mint amit én szezon kezdete óta gondolok.
Más irányból megközelítve, de gyakorlatilag nekem ez az egy dolog volt - van, lenne -, amit szerettem volna látni az éppen aktuális edzőnktől. A neve, hogy Koeman vagy XY, ilyen szempontból nem kardinális.
Hogy ezt az edző taktikával, pedagógiai érzékkel, rotációval vagy ezek kombinációival valóstja meg, az rajta kell, hogy múljon. Helyzetünkből adódóan kiindulásként a drasztikus fiatalításban gondoltam volna ezt leghamarabb és legkönnyebben elindítani, mert a fiatalok e tekintetben szüzek, lendületesek, motiváltak, alakíthatók, taníthatók stb.
Te szavaiddal élve szerintem Koeman nem rúgta p.csán kellően még a brigádot, nem kellően bátor, valamint sokszor ő maga is óvatoskodik, holott valójában semmi vesztenivalója nem lett volna. Minél kisebb rizikót szeretne, ami részben érthető, de fel kellett volna már fognia, hogy az elkerülhetetlen az nem elkerülhető.... :mrgreen:
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 742
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.03.19. 13:34:30

Messi maga fog dönteni a jövőjéről - vagy az apja. Laporta csak annyiban, hogy tudja, mi az a maximális összeg, amit ki tud fizetni. Koeman mindaddig, amíg Barca játékos, addig fix játszatni fogja.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7092
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.03.19. 13:25:52

davi10 írta:
2021.03.19. 12:53:44
Ilyen szempontból 2 részre osztanám a keretet. Van akiben tényleg nincs ott a váratlan, van akiben ott van, csak nem jön elő.
Utóbbi lehet pl. Coutinho, vagy a legjobb példa Trincao, aki az edzői beszélgetés előtt totális nulla volt, azóta úgy teper, ahogy egy Ő korában lévő támadónak kellene is. Lő akkor is, amikor Messi-nek passzolna a keret 90%-a.
Vannak itt fiatalok, akikben még megvan a jó értelemben vett pofátlanság.

Az, hogy Messi távozásával pl. Busi, Robi tudna-e szintet lépni, az már más kérdés. De azoknan, akikben ott van a plusz, valahogy ki kell hozni. Ha az edző erre nem alkalmas, akkor a kényelmi faktort (Messi-t) kell kivenni.

És szerintem olyan szempontból ez nem is vita tárgya, hogy Messi nem lesz itt örökre, de ha még marad is, akkor sincs már benne 1-2-nél több év szerintem. Egyszerűen nem normális állapot ennyire függeni egyetlen játékostól, pláne nem, ha már 33 éves.
Ja, jó hogy írod, Trincaot kihagytam, de szerintem csak félig az én hibám, a három remek meccse óta Puig szinten jegelték, kétszer állt be pár percre, eszembe se jutott a fazon. :D Egyetértek, benne van jövő és potenciál, játszatni kéne Dembi helyett orrvérzésig - pont mint előtte, amikor még egy ijedt kiskutya volt, és mégis játszhatott.
De vele is az van, hogy nem érdekli különösebben Messi, szóval rá, Puigra, Fatira eleve nem hat ez az általad említett negatív hatás. A többiekben meg eleve nincs meg a plusz... innentől kezdve megint nem látom, hogy javítana a dolgokon Leo távozása. Griezből néznék ki egyedül egy kis javulást.
Az utolsó pontban teljesen egyetértünk, csak máshogy látjuk az okot és okozatot. Szerintem is gusztustalanul függünk tőle, és nézhetetlenek a meccseink a villanásait kivéve, de szerintem a sok szürke ember közt Messi még mindig a "megmentőnk", és a kivennénk, szinteket bukna lefelé a Barca, és ki tudja, milyen anyagi-eredménybeli lavinát indítana ez meg, és mondjuk ki tudja, nem jutnánk-e a Milan sorsára. Szerinted meg előlépnének páran, és hellyel-közzel pótolnák Messit, abban az értelemben, hogy "felszabadulnak" többen a hiányában. Reméljük, sosem fog kiderülni, mert itt lesz még 2-3 évig, csodálhatjuk a döbbenetes megoldásait, élvezhetjük a látványos megoldásokat, és nem csak az eredményért szurkolunk nézhetetlen játék mellett. Időt és pénzt nyer a vezetőségnek a keret normalizálására, és Laporta ezt meg is oldja 2-3 év alatt. És akkor sosem derül ki, kinek volt igaza, de nem is lesz baj.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6626
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.03.19. 12:53:44

Ilyen szempontból 2 részre osztanám a keretet. Van akiben tényleg nincs ott a váratlan, van akiben ott van, csak nem jön elő.
Utóbbi lehet pl. Coutinho, vagy a legjobb példa Trincao, aki az edzői beszélgetés előtt totális nulla volt, azóta úgy teper, ahogy egy Ő korában lévő támadónak kellene is. Lő akkor is, amikor Messi-nek passzolna a keret 90%-a.
Vannak itt fiatalok, akikben még megvan a jó értelemben vett pofátlanság.

Az, hogy Messi távozásával pl. Busi, Robi tudna-e szintet lépni, az már más kérdés. De azoknan, akikben ott van a plusz, valahogy ki kell hozni. Ha az edző erre nem alkalmas, akkor a kényelmi faktort (Messi-t) kell kivenni.

És szerintem olyan szempontból ez nem is vita tárgya, hogy Messi nem lesz itt örökre, de ha még marad is, akkor sincs már benne 1-2-nél több év szerintem. Egyszerűen nem normális állapot ennyire függeni egyetlen játékostól, pláne nem, ha már 33 éves.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7092
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.03.19. 12:31:47

davi10 írta:
2021.03.19. 11:56:53
bence0330 írta:
2021.03.19. 11:31:34

Ősszel zengett a topik arról, hogy a kis fékünket hogy kéne kiebrudalni innen.
Nem vágom mit nem lehet azon érteni, hogy nem Messi személye és játéka a fék, hanem a csapattársak vagy tudatos vagy tudat alatti játékfelfogása, hogy majd Ő megoldja.
Ezt edzői és keretépítési feladat lenne megoldani. Kell egy keret, ami fel van töltve játekosokkal, akikben benne van a váratlan ( pl. Fati, vagy akarmennyire nevetséges Dembele). És kell egy edző aki p.csán rúgja azokat akik alibipasszokkal és "majd Messi megoldja" mentalitással hoznak le meccseket.
Ezt úgy néz(ett) ki, hogy nem lehet máshogy megoldani, csak ha egész egyszerűen kivesszük Messi-t a képletből, akkor valamit muszáj lesz villantani.

Nem akarom Koeman-t fényezni, de az utóbbi időben pl. Alba se mindig azt keresi már, hogy hogyan adja vissza Messi-nek, hanem éles szögből ráküldi, meg is van az eredménye.
Dembele is lövöldözik, mégha csak stadionbú ki is.

A Messi-s videó meg libabőr, mintha ezer éve nem látott haverjaimat láttam volna :D
Keita-t meg se ismertem :D
Tökéletesen értem, mire gondolsz, de épp utána indokoltad meg, miért nem lehetséges. A keret. Mert a keretben bizony nincs, aki pótolná - igen, Fati kicsit, de ő eleve nem keresi Leot, szóval ez nem téma, és Puig, aki szintén nem keresi őt, meg hát nem is játszhat, szóval ez sem téma. Mindenki más alkalmatlan bárminemű villanásra. Valami alapszintet mindenkibe bele lehet magyarázni, de én nyilván Barca-szinten értem. Ha a Cityben lenne, onnan el lehetne küldeni, ha tényleg ezt a mentalitást látnák a problémának, mert ott van helyette Mahrez, Sterling, akiknek nem lehet követni a lábát és a lövéseit, KDB, akinek a megoldásait és a lövéseit nem lehet követni, Gündogan, akinek a mozgását vkp-sból hamis kilencesbe, B. Silva, akinek szintén a lábát és a lövéseit, és még meg sem említettem Fodent, vagy akár Agüerot ötletességét és gólérzékenységét, aki mindenféle rekordot megdöntött, de még a sokat szidott Jesus is olyan mozgékony és kreatív, mint nálunk senki.
Ha onnan kiveszel egy Messit, azt mondom, oké, ha tényleg úgy látjuk, hogy több kárt okoz, mint amennyire zseni.
Én nem értek egyet eleve a témával, szerintem épp azért keresik, mert tök ötlettelen előre kb mindegyik, és tudják, hogy az az egyetlen esély a gólszerzésre, ha leadják neki, ráadásul nem is tévednek, mert be is lövi, de ha egyet is értenék, itt Haalandokat meg KDB-ket kéne hozni arra, hogy pótolják Leot, és legalább kettőt, de inkább hármat, egyet előre, kettőt kreatív kp-snak, mert Leo mindkettőt játssza, és egyik helyre sincs, aki pótolja. Amíg ez nincs, és a keret ennyire szürke játékosokból áll, mint DJ, Busi, Pedri(ő különösen, mert tkp-sként játszatják, amikor annyi köze sincs a poszthoz, mint Businak), elöl Griez, Braith, Dembi - az egyetlen nemszürke meg nem játszhat - addig ez szerintem totálisan értelmetlen mint ötlet is.
Dembi felállt védelem ellen tök ötlettelen, és a kontrához túl toporgósak vagyunk, így sajna őt is idevenném, de legalább nem 100%-ban. Nem kreatív, de legalább bátor, akármilyen lejtmenetben is van, ez legalább félig kiváltaná, ha lenne valami hatékonysága. De nincs, pedig nem passzol Messinek, pláne nem görcsösen... nehogy már ez is Barca-szinten elfogadható legyen, hogy nem lő gólt, nem ad gólpasszokat, "de legalább bátor".

Ha most kivennéd innen Messit, akkor látnánk sorban a 0-0-ára álló meccseket, ahol a kedves kis szürke játékosaink hősiesen rohangálnak 12-km-eket tök értelmetlenül. Ezek a játékosok nem rosszak, ha van helyettük valaki, aki megoldja a meccset, de maguktól nem fognak soha gólt rúgni, amire ezt a játékot játsszák. Néha elöl villanna egyet 5-6 meccsenként Griez, 10 meccsenként Dembi, és 10 meccsenként DJ megérkezne fejelni, de ennyit kb kapnánk is hátul. Néha szerencsével nyernénk 3 helyzetből 2-tőt belőve, néha meg nem. Szerintem BL-ről szó sem lenne. Mármint az indulásról.
Olyan szintű keretátalakítás kellene, ami meg sem közelíti a realitás talaját, hogy a világ legjobb játékosát értelme legyen elküldeni némi mellékhatása miatt. A realitás talaján senki nem maradna, aki át tudna törni védelmeket (Puig-on kívül), távolról lőni (Pedri, DJ, Busi, vagy ki? :D Dembi néha eltalálná a kaput, de ez kevés), ezek nélkül meg kuka az egész.

Ja, és Alba. Sajnos több ok miatt Koeman-ellenes vagyok, úgyhogy elismerem, ha ebben tévedek, de ahogy én látom: A Messi-Alba kapcsolat pont ugyanolyan, mint eddig. Nem negatív felhanggal, mert ebből születik rengetege gólunk. Amikor Alba a minap felvágta élesen, nem volt senki a környéken, nem volt más opciója, régen is ellőtte ezeket.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6626
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.03.19. 11:56:53

bence0330 írta:
2021.03.19. 11:31:34

Ősszel zengett a topik arról, hogy a kis fékünket hogy kéne kiebrudalni innen.
Nem vágom mit nem lehet azon érteni, hogy nem Messi személye és játéka a fék, hanem a csapattársak vagy tudatos vagy tudat alatti játékfelfogása, hogy majd Ő megoldja.
Ezt edzői és keretépítési feladat lenne megoldani. Kell egy keret, ami fel van töltve játekosokkal, akikben benne van a váratlan ( pl. Fati, vagy akarmennyire nevetséges Dembele). És kell egy edző aki p.csán rúgja azokat akik alibipasszokkal és "majd Messi megoldja" mentalitással hoznak le meccseket.
Ezt úgy néz(ett) ki, hogy nem lehet máshogy megoldani, csak ha egész egyszerűen kivesszük Messi-t a képletből, akkor valamit muszáj lesz villantani.

Nem akarom Koeman-t fényezni, de az utóbbi időben pl. Alba se mindig azt keresi már, hogy hogyan adja vissza Messi-nek, hanem éles szögből ráküldi, meg is van az eredménye.
Dembele is lövöldözik, mégha csak stadionbú ki is.

A Messi-s videó meg libabőr, mintha ezer éve nem látott haverjaimat láttam volna :D
Keita-t meg se ismertem :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7092
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.03.19. 11:31:34

Jack Napier írta:
2021.03.16. 14:30:40
Én azért gratulálnék neki a tegnapi meccsért ami nyilván történelmi jelentőségű is volt.
De megint elrakott két olyan gólt, hogy csak néztem. Lehet én emlékszem rosszul de ezek a bombák amiket az utóbbi időben durrogtat még a prime 50-60 gólos szezonjaiban sem voltak jellemzőek.
Nyilván megkopott már fizikálisan de ebben mindenképp előrelépett veterán korára.

Ami pedig a rekordot illeti, a Barca csinált egy kis filmet volt és mostani csapattársakkal az alkalomra.
Ha valaki nem látta esetleg itt megnézheti:

https://youtu.be/q6Jmuoa90h0
Ősszel zengett a topik arról, hogy a kis fékünket hogy kéne kiebrudalni innen. Erre december óta megmentette nekünk a bajnokságot, a kupát, Koeman állását (én sajnálom, de ez szubjektív), újra örömet hozott a Barca-meccsekbe, mert Fati és Puig hiányában más erre sajnos jelenleg nem képes, és mostanában olyan bombagólokat lő olyan távolságokból, hogy ha valaki más életében egy ilyet elrakna, már boldogan halna meg.
Most meg néma csönd, meg nem is hírérték már.
Igen, megint elképesztő meccset hozott, és ujjongva ugráltam a TV előtt, már megint, neki köszönhetően. Nem is tudom, leülnék-e megnézni már a Barca-meccseket, ha nem játszana itt... nézhetetlen az egész a villanásain kívül, de amíg itt van, addig bizony villanások vannak. :)
Remélem lesz aranylabda-osztás jövőre, és remélem meg is kapja legalább még egyszer, az elmúlt hónapok vitathatatlanul a világ legjobb játékosává emelték megint KDB meg Fernandes, meg Lewa/Kimmich/Mbappé/Haaland/egyefeneRonaldo előtt. Ha tartani tudná azt a tempót, szerintem megkapná. Számomra nagyon gagyi lenne, ha csak 1-el verné Ronaldot pályafutása végére, mert nem mondom, hogy még csak nem is egy polc a két játékos, de azért még így is elég komoly a különbség.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Jack Napier
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2015.02.01. 16:56:53
Tartózkodási hely: Gotham City

2021.03.16. 14:30:40

Én azért gratulálnék neki a tegnapi meccsért ami nyilván történelmi jelentőségű is volt.
De megint elrakott két olyan gólt, hogy csak néztem. Lehet én emlékszem rosszul de ezek a bombák amiket az utóbbi időben durrogtat még a prime 50-60 gólos szezonjaiban sem voltak jellemzőek.
Nyilván megkopott már fizikálisan de ebben mindenképp előrelépett veterán korára.

Ami pedig a rekordot illeti, a Barca csinált egy kis filmet volt és mostani csapattársakkal az alkalomra.
Ha valaki nem látta esetleg itt megnézheti:

https://youtu.be/q6Jmuoa90h0
"8-szor nyertük meg a bajnokságot 11 év alatt! Nem értékeljük ezt annyira, mint amennyire kellene de az évek során majd látni fogjuk mennyire nehéz is volt ezt elérni."- Lionel Messi 2019
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.03.12. 18:28:12

MessiNeymarSuarez írta:
2021.03.12. 18:10:37


Az meg ha Messi oda menne nem jelentené Mbappé távozását, egy Neymar-Mbappé-Messi hármas azért kemény lenne, Messi is érezné a különbséget hogy nem Griezmannékat hanem Neymarékat tömné labdával.
Támadásban nagyon erősek lennének, de mögöttük a védőknek, középpályásoknak rendkívül kemény munkát kellene végeznie. Mi sem voltunk verhetetlenek az MSN-nel, és azóta azért Messi és Nemyar is gyengébb lett.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10089
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.03.12. 18:10:37

Valahogy én sem látom hogy Mbappé annyira a Realba tartana, a PSG kezd összeállni, BL döntőztek most meg minket kiejtettek, Neymarral is jól megvannak már, nem sok indoka lenne a mostani Real Madridba menni mert erősen visszalépés lenne Bl terén.

Az meg ha Messi oda menne nem jelentené Mbappé távozását, egy Neymar-Mbappé-Messi hármas azért kemény lenne, Messi is érezné a különbséget hogy nem Griezmannékat hanem Neymarékat tömné labdával.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2021.03.12. 17:43:09

Mbappé hihetetlen játékos, de nagyon elszállt, nekem már nem szimpi.
Menjen a Realba. Egyébként szerintem a bajnokságnak csak jó, egy jó Reál, főleg, ha mi még jobbak vagyunk.
Ezért egy Mbappé ott, Haaland itt hosszú évekre óriási párharc lenne.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1929
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.03.12. 16:12:32

Mbappé miért megy a Realba?
Válasz küldése