Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Atis710
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2020.10.31. 21:54:02

2021.04.11. 08:57:11

Ez a meccs most megmutatta újfent, hogy a védelmünk gyenge. Lassúak vagy fejben, vagy fizikailag, van aki mindenhogy. Zidane pontosan tudta ezt, és ki is használta. Most lehet írni itt, hogy nem szép focit játszva nyertek, de ez nem igaz. Szerintem mesterien védekeztek(főleg az első félidőben} , és használták ki az üres területeket, illetve a védőink gyengeségeit. Egyébként mi se játszottunk szép focit. Lassú körülményes, ötlettelen passzolgatás ment, volt hogy az sem.
Taktikailag Zidane magasan Koeman felett van. Levette azt az Asensiot, aki az elmúlt 4 meccsen eredményes volt, azért hogy legyen egy embere, aki Albat kiveszi a támadásokból. Ezzel a támadójátékunk meg is lett fojtva félig meddig. Innentől már csak Messire kellett figyelni, arra meg ott volt Casemiro, Modric, Kroos.
Meccsen is jobban taktikazott. Egy ilyen meccsen hogy lehet behozni Robertot aki egyáltalán nincs játékba, és csak most épült fel.
Mondjuk a többi csere se nagyon van játékban, mert, Koeman nem rotálja a csapatot, és 10-15 perceket játszanak egyesek, van aki annyit sem.
Azért kíváncsi vagyok Laporta elbeszélget e Koemannal Puig mellőzéséről?
Média felé nagy a bizalom Koemannal szemben, de vajon ha nem nyerünk semmit, akkor is maradhat?
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2021.04.11. 08:31:38

Az egy dolog hogy hogyan játszottunk és mit érdemeltünk volna .
Ez nem írja felül a szabályokat.
Értsük már ezt meg !
És bizony nem csak egy csapatot tud egy ilyen eseménysor negatívan befolyásolni hanem az is felvetődik , hogy menjen a fenébe a VÁR.
Legyen gólvonaltechnologia és kész
A bíró úgy mint régen tévedhet tizinél,lesnél és kész ék kell fogadni.
De az hogy ott a lehetőség és simán meg sem nézik az több mint gyanús es semmi köze ahhoz hogy mit érdemeltünk .
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2021.04.11. 08:22:20

A Real a lehetőségeihez képest megy jól az elmúlt időszakban, de nagyon sok szituációból egyszerűen jól jönnek ki, a szerencsével nem igazán szoktak hadilábon állni.
Jó csapatuk van, de sokkal jobb volt korábban.

Koeman hibája az volt, hogy most inkább a Realnak kellett volna az elejétől tepernie a győzelemért, feleslegesen vállaltunk kockázatosabb taktikát ellenük, mert amennyiben a Real szerez vezetést, úgy az tudják játszani, amiben például sokkal jobbak a mai Barcelonánál.

Teljesen mindegy, hogy a bírótól függött-e valami, számos szituációban megadta a hazai pálya előnyét, nem egyelően bírált hasonló szituációkat.

A rutintalanság is sokat nyomott a latba, de számos nagyon fiatal játékosunk nem volt megilletődött, szerintem egyikük sem lógott ki nagyon a sorból, legfeljebb kevesebb jó vagy több gyengébb megoldásuk volt, de nem voltak alárendelve., talán Dest volt az, akinek a cseréje megérett az első félidő alapján, de nála is bőven van idő, hogy erősségé váljon a csapatnak. Mingueza csupaszív játéka, akarata nagyon szimpatikus.

A Barcelonánál az edzői fronton úgy gondolom, hogy Koeman sok közelmúltbeli edzőhöz képest előre lépés, de nem biztos, hogy az igazi megoldás, valószínűleg itt is fiatalítani kellene majd korszerűséget belevíve a rendszerbe.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2021.04.11. 06:49:54

Klasszis csatár, középcsatár kell, ezt a tegnapi meccs is igazolta.
Fati Depay mellé is.
Ha ehhez Griz, Dembele is kell , szerintem túléljük.

Ha Vijnaldum is jön, Moriba is fejlődik, akkor mehet Pjanic és SR,
Busi meg kaphat egy utolsó évet, de már csak kisebb szerepekkel.
Ugyanígy a védelemben Piqué.
Bár egy jó bal belső kh is elkelne a középcsatár mellett, és nem feltétlen Garciara gondolok. Alaba jó lenne, de Koemannak valamiért nem szimpi.

Szegény Puignak csak Messi és Koeman után van esélye, kinézne 1 év spanyol kölcsön, ahogy Trincaonak is.

A ballaszt meg bárcsak kellene máshova:
Firpo, Pjanic, Umtiti, Lenglet, Braithwaite, Coutinho, Neto.
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 582
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2021.04.11. 00:55:03

Itt most mindenkinek igaza van!
Csak most végül mi sz0p.nk... nézzétek pozitívan, nem vagyunk hozzászokva 😀
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2021.04.11. 00:19:27

Én sem adtam volna tizit a vitatott esetért. Focizni kellett volna az első perctől kezdve, nem pedig egy félidő előnyt adva az ellenfélnek. Mezőnyben jobbak voltunk, helyzetek és gólok terén viszont a Madrid volt a jobb. És a focit még mindig gólra játsszák.
Tudom, hogy zéró esély van rá, de én adnám Griezmant és Dembelét a Psg-nek a távozó Mbappéért. Nyilván ez álom, de bár utóbbit sokáig védtem, ezt az ingyen igazolható Depay kevesebb lóvéért is lehozza.
Puig mellőzése, és Pedri agyon játszatása már nekem is dühítő.

A Madrid innen behúzza, majd rásegítünk egy Atletico elleni X-el. A bl-ben meg simán összejöhet a döntő, ott meg egy meccsen bármi lehet, ha rutin dönt, akkor behúzzák. Minden tiszteletem az madridistáké, de azt gondolom ezen ők is jüt mosolyogtak volna év közben :-) Ja és még Benzemának leesik egy aranylasztit, nyáron behúzzák Mbappét, és lehet megint ápolni a sebeinket :-)
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2021.04.11. 00:17:57

Fölöslegesen akadékoskodunk(én is) a bírón...Rendesen kellett volna játszani az első félidőben. Busi,Pedri, Alba, Messi rengeteg labdát eladott, amikből lekontráztak minket. Felejtsük már el Dembit hamis9-esként játszatni...
Eddig egyszer jött be,talán.Rossz nézni amit csinál középen. Albát, Busit, De-Jongot, Pedrit fel kell tenni a lelátóra, mert nagyon sok perc van bennük.
Illetve, nem fogom többet ostorozni magam, de nagyon sajnálom hogy ma sem kapott Puig lehetőséget.Behozza ezt a kutya Dánt, meg Trincaot.... Miért került megint hátrébb a rangsorban???
Sajnos, ha így marad és Koeman marad az edző jövőre is, akkor sikerül az egyik legtehetségesebb La Massia-st kitolni a tanyerbol... El lesz adva
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Ricardinho
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2021.04.10. 23:48:56

2021.04.11. 00:11:31

Sziasztok!

Itt a forumon jo par realos van es ide irogatnak.... vagy nem hu fanatikus barcas. Ezt is azt is elfogadom!
Az idei ket meccs alapjan jobb volt a real.

Nam akarok birozni, de kerem ket 11-es gyanus szitubol egyet SEMM nezunk vissza!!! Ne bohockodjunk mar...... nem ezen mulott persze nem. Gyakorlatilag mire a vedok megfordultak nalunk lefujtak a felidot. Pedrinek ma egy jo passza nem volt tobb labdat adott el mint az addidas egesz evben( pedig nagy jatekos lesz belole remelem).
Kozepen seniki nem vallal kulcs passz szituaciot csak Messi ugy nehez.......csatar nelkul ugy nehez.
Es meg igy is kozel voltunk......es meg is messze.... az elit meg messzebb.

Es kerlek titeket... lehet itt irni hogy hogy lehetett volna 5-0 meg stb a pesszimista 'mit is' ? hagyjuk magunkba lehetet volna 2-3 is..... De ez van 2-1.

Szepen lassan jovunk ki a kodorbol ami nagyon mely volt.

Hajra barca for ever!!!!
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2021.04.11. 00:09:38

Hagyjuk már a hülyeséget, nem egy kamu tizin múlt ez a buli. Itt ma a társaság egy büdös pontot nem érdemelt meg, Messivel az élen.
Real innentől meg be fogja húzni a bajnokságot ha tetszik ha nem.
De még a BL-t is kinézem olyan akarat van bennük, ami a Barcában nincs meg.
Majd talán jövőre vagy 2030 ban....
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.04.10. 23:55:18

sansz írta:
2021.04.10. 23:21:26
De akkor mit kellett volna játszani, de most komolyan?
Amilyen focira a keret is alkalmas. Lendületes letámadós focit és nem kényelmesen oldalpasszokkal és visszapasszokkal az ellenfél 16.osát körbepasszolni. Ha tartjuk a labdát, akkor ne a 16-os körül tegyük, hanem visszább, így több területünk marad és váratlan, gyors, mélységi indítással operálni. Ez jobban fekszik Gríznek is, Dembelének is, Leo is tud ehhez alkalmazkodni, ezekből jobb lenne a helyzetkihasználás is.
Ha azt játszuk amit most, akkor Alba vagy Dest ne az ötösre adja be a labdát, hanem legyen lendületből érkező a 16-os körülről....tanuljon meg onnan helyezni vagy lőni Pedri, de Jong....Moriba erre alkalmas lesz jövőre, Busi onnan sem tud veszélyesen lőni...
Ez a mai, egy totál vesztes taktika volt. Ráadásul a pool előttünk bemutatta, hogyan nem szabd játszani a Real ellen. Két helyzetük volt, egyikből lett a góljuk, de mindkét helyzett gyors és lendületes támadás után volt.
Avatar
jarvis
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2019.02.16. 12:24:53
Tartózkodási hely: Budapest/Csíkszereda

2021.04.10. 23:53:41

LG írta:
2021.04.10. 23:11:00
jarvis írta:
2021.04.10. 23:04:27
Borzasztóan csalódott vagyok a vereség miatt, de egy dolgot biztosan tudok: sokkal inkább szurkolok egy ilyen Barcának, aki adott esetben harmadik lesz a bajnokságban, de legalább focizni próbál, mint a real, PSG és társai. Másfelől, ha az utóbbi egy évet visszanézem igenis lehet rendszerszinten bírói hátszélről beszélni sajnos a Realnál és jelenleg ez bizony kupákat tud eldönteni.
Ez elég szánalmas lett, ne haragudj. Ha PSG nem focizik, hogy kaptunk 4 gólt tőlük az odavágón? Ha a Realt tolják rendszerszinten, akkor az előző meccsen miért kaptunk kamu piros lapot? Tanuljunk már meg méltósággal veszíteni.
Ó szerintem már mindenki megtanult ezen a fórumon az utóbbi évek blamáiból méltósággal veszíteni, volt rá lehetőség bőven. Másfelől leírtam, hogy inkább szurkolok egy ilyen Barcának, aki szerintem szerethetőbb, mint a védekezek és megpróbálok elfutni taktika, de ez az én személyes véleményem, lehet másnak más tetszik, ha ez neked szánalmas, hát sajnálom. A rendszerszintű csalás lehet erős kifejezés volt, de valahogy mind a két clasicon volt nem egy véleményes szitu és érdekes módon egyszer sem billent a Barca felé a mérleg nyelve. Engem ez idegesít engem, mert a bírói teljesítményen igenis múlt szerintem, hogy 6 pontot buktunk és adott esetben nem 4et szereztünk.

Mindegy, lehet én reagálom túl az egészet, annak szurkolok, hogy épüljön egy olyan csapatunk, ahol nem kell ilyen kérdések döntsenek, hanem a mutatott játék legyen a döntő faktor.
Avatar
jarvis
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2019.02.16. 12:24:53
Tartózkodási hely: Budapest/Csíkszereda

2021.04.10. 23:52:29

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára jarvis 2021.04.10. 23:55:47-kor.
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1122
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2021.04.10. 23:47:30

miro. írta:
2021.04.10. 23:30:22
De az sem objektiv amit te allitasz,mert mondhatnam hogy a real ha berugja a helyzeteit akkor a 65.perc 3-0 vagy 4,es a barcanak semmi eselye nincs meccsbe kerulni.
Nezzem en is ugy hogy mekkora makja van a barcanak hogy a real kihagyott addig mindent,majd jott a 65.perc utani faradsag a liverpool miatt,ami hozta a csereket magaval,majd ezek miatti visszaesest?
Amikor a Barca jo lett nem volt a hianyzokon kivul benzema kroos lucas vazquez valverde es vinicius sem a palyan.
Ha azt nezzuk az utolso 20percben ez az 5 plusz ramos,varane,carvajal.
8 jatekosa nem volt mar a palyan a tuti kezdobol a realnak..
Most ez is akkor balszerencse,vagy mak a barcanak? :D
Vagy nem érted a mondanivalómat, vagy nem akarod érteni. Amit írtam az 4 objektív tény (2 tizi, 2 szerencsés gólt/épp nem gólt érő mozdulat, ami kétség kívül nem az összes meccset befolyásoló tényező), ami érdemben befolyásolta a meccs kimenetelét. Egy átlag szurkolónak már 1 vagy 2 is elég, hogy a saját narratívájának megfelelően lássa a meccset, de te vagy elvárod a szubjektív nézőpontú emberektől, hogy a te nézőpontod szerint lássák a meccset, vagy felháborodsz azon, hogy ezeket felhozzák.

Én a magam részéről nem várom el egy Madrid szurkolótól, hogy tizenegyesnek lássa az eseteket, vagy hogy elismerje, hogy legalábbis a meccs végének alakulása miatt elismerje, hogy szerencséjük volt, de nem értem miért vannam a madridista szurkolók meglepődve, ha a Barca szurkolók ezt a 4 dolgot emelik ki a meccsből, és nem borulnak térdre előttük, azért miro, te se mostanában kezdted ezt a fórumozás dolgot...

De mivel ilyen fontos el kell mondani, hogy többször el kellett volna döntenetek a meccset, hogy Valverde kapufájánál vagy Araujo önkapufájánál szerencsénk volt. A korai gól meghatározta a meccset, ami titeket hozott abba az ideális helyzebe, hogy egy üres térfelet kontrázhattatok tönkre, az hogy azt a kapufán kívül nem tudom a szerencsére írni, mert ott rossz megoldásokat válaszottatok.
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.10. 23:42:49

LG írta:
2021.04.10. 23:02:28
zsoltfree írta:
2021.04.10. 22:57:43
Szerencse - balszerencse: 2:1

Megérdemelten jobb volt, meg egy osztállyal jobb volt a real? Jézusom, ti román kommentárral nézetétek a meccset?
2-0, 2-1 után is voltak olyan kontráik, amelyekkel simán lezárhatták volna meccset, így maguknak nehezítették meg. Nekünk is volt két kapufánk, nekik meg három.
A mivanha játékba akkor már számoljuk már bele a tiziket is. Meg azt hogy egy semmitmondó 2 emberen megpattant szabadrúgásból lőttek egy gólt.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.04.10. 23:40:50

Igazabol amit zidane tud a nagyobb csapatok ellen azt megmutatta a heten es bevallt.

Kicsit melyebben visszazarni,bele rantani az ellenfelet egy lotyogos fociba,es utana piszok gyorsan vedekezesbol tamadasba atvaltani,felerni par passzal az ellenfel tamadoharmadahoz,ott letszamfolenyt vagy letszam azonos helyzeteket kialakitani,es belole golt loni.
Majd ujra egy tokeletes csapatvedekezessel es hatalmas rutinnal visszazarni,es a 16-os elott meg takaritani.

Ebbe Koeman belement,ugyanugy mint klopp.
Egyszerubb lett volna vedekezni,azert az x szerintem nem lett volna senkinek sem gaz annyira.
Koeman ezt a meccset nyerni akarta szvsz,okosabb lett volna elcsalni a meccs utolso feleig az idot,majd akkor egy faradtabb realt kivegezni.
Zidane es a rutin nyert.
Viszont eddig nem voltatok rosszak,a bajnoksag meg kokemenyen nyilt.. bukni fog mindenki meg.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.04.10. 23:35:36

MatyiG írta:
2021.04.10. 23:11:14
45 perc ajándékot egy realnak nem szabad adni, arról nem beszélve, hogy itt a fórumon beszéltük azt, hogy az impotens pool focival senkinek semmi esélye a real ellen....
körbepasszoltuk a 16-ost
a második félidő azért csalóka, mert 2-0 után a realnak az eredmény tartása volt a fontos

hiányzott a lendület, a mélységi indítások, a gyorsaság, a kreativitás, azaz teljesen más taktika
volt helyette meddő labdajáratás, gyömöszölés

egyébként pedig minden úgy alakult, ahogy a Zidane eltervezte

ki lehet kapni egy real ellen, de nem úgy, hogy eleve vesztes taktikával küldi fel az edző a csapatát
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2021.04.10. 23:34:35

De mit csinalt? Odanyult. Ha ez tizi akkor minden felpassz utan szabadrugast kene fujni mert a vedonek fent van a keze a csatar vallan.
Mit csinált? Épp annyira fogta meg a kezét mögötte futás közben, hogy kibillentse az egyensúlyából. Olyan kontakt volt, ami nem test-test elleni szituáció, tehát bőven megért volna egy videózást szerintem.

Fordított esetben habzó szájjal követelték volna odaát is a tizenegyest. :)
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.04.10. 23:32:12

miro. írta:
2021.04.10. 22:58:30
LG írta:
2021.04.10. 22:53:36
A végén majdnem lett a slusszpoén. A Real olyan szempontból megérdemelte volna, hogy vagy 3x simán lezárhatták volna meccset. De összességében kevesek voltunk ma.
70.perc utan a real teljesen elfaradt.
Nem hiaba jottek a cserek azonnal.. viszont addig ez oke volt.
Ramos,Varane,Carvajal nelkul egy pool-barca gyozelem meg foleg.
Gratula a csapatodnak, szép győzelem! :wink:

És köszönjük is meg, hogy csak ennyi lett, mert ha Vini nem szórakozik elől akkor sima 5-1 oda és egy büdös szavunk se lehetne!!!! Szépnek mutat ez a 2-1 így, csak nem ez volt a meccs, tizi ide vagy oda. Az utolsó 20 percben a Real B ellen nem tudtunk egy helyzetet kidolgozni, a 18 éves Moriba fejese és a végén a kapufája volt a legnagyobb ziccerünk. Ez igen.

A 2. félidőben 15 percenként változott a felállásunk, az hogy az utolsó 10 percben mit akartunk játszani hót homály, de még a játékosok sem tudták. Az első félidővel együtt legalább 4 felállásban játszottunk ma.

Koeman papa ismét nem tudott meccselni, egy fáradt Real B ellen Curtinak szinte dolga nem volt. Egy Valladoid ellen több dolga van.

De bírózzunk, meg szerencsézzünk, meg hogy feljavultunk. Jaa...egy Real B ellen, mekkorát toltunk. =D> =D> =D>

Mingueza a meccs embere nálunk egy Clásicon. Ehhez nincs mit hozzáfűzni.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
Xavier Hernandez
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2018.01.04. 22:42:42
Tartózkodási hely: Barcelona

2021.04.10. 23:32:01

Összességében - az idei veretlenségi sorozat ellenére - ez a meccs is megmutatta, hogy a csapat nagyon messze van a korábbi, világverő formájától, de ezt eddig is tudtuk. Tekertek a srácok, de ennyi van idén ebben, a szezon elején a harmadik helynek is örültünk volna. Kellenek az erősítések hátra, előre is, a ballasztokat meg ki kell dobni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Xavier Hernandez 2021.04.10. 23:38:01-kor.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.04.10. 23:30:22

MatyiG írta:
2021.04.10. 23:11:14
Valaki mondjon valamit, hogy miért négy percet hosszabbított a szatyros? 2 percig csak a szerelését csinálták, Courtois is legalább 2-3 percet húzta az időt csak az utolsó 10 percben. Érthetetlen. Arról nem is beszélek, hogy meg sem nézte a két tizenegyes esetet.
Gondolom fociztal mar,es tudod milyen erzes,mikor eg a csapatod,gurul ki a labda,eselyed nincs igazabol megjatszani,ezert alig varod hogy valaki hatulrol hozzad erjen,hogy dobhasd magad..
És? Attól még nem volt szabályos Mendy megmozdulása.
De mit csinalt? Odanyult. Ha ez tizi akkor minden felpassz utan szabadrugast kene fujni mert a vedonek fent van a keze a csatar vallan.
Miert nem fordult meg pl a fejebe braitnek,hogy eleri a labdat,lefedezi,vagy befordul,vagy visszakesziti,vagy becenterezi,vagy kiharcol egy szogletet,vagy barmi?
Mit csinalt? Erezte hogy mogotte van Mendy,es eldobta magat.. :D
Alapvetően minden szurkolótábor a saját szemüvegén keresztül nézi a meccset, a legtöbbje meg elvből indulatkos. Braithwaite esésénél a madridi szurkolók is jöttek azzal, hogy mekkora patkány színész csapat ez a Barca, amikor igazából arról beszélünk, hogy volt kontakt a két játékos közt, nálam nem ért tizit. Ettől függetlenül a Real szurkolók szemében ez aljas fetrengés és színészkedés, a Barca szurkolók szemében csalás.

Érdemesebb ilyenkor pártatlan nézőpontot is meghallgatni. Szabó Zsolt szerint 2 tizit kellett volna adni (szerintem max az elsőt lehetett volna reálisan befújni, de akkor a madridi szurkolók hőzöngenek), a Barca rúgott egy utolsó perces kapufát, kapott egy balszerencsés szabadrúgás gólt. Ezek az objektív tények (nem az, hogy 2 tizit kellett volna megadni, hanem, hogy egy objetkív volt játékvezető szerint 2 tizit kellett volna adni)

Ezek után ha a szubjektív nézőpontú Barca szurkolók szerint szerencsések voltatok, és bírói segítséget kaptatok, az szerintem bőven belefér a szurkolói attitűdbe.

Az én szubjektív véleményem, hogy a csúszás-mászás és az izgalom/változatosság faktoron felül ez egy nagyon gyenge klasszikus volt, az elmúlt X évhez képest egyre szegényedő minőségű csapatokkal. Igazából se a Barca se a Madrid nem nagyon nyújt mostanában olyan futballt, ami tényleg szórakoztató lenne...
De az sem objektiv amit te allitasz,mert mondhatnam hogy a real ha berugja a helyzeteit akkor a 65.perc 3-0 vagy 4,es a barcanak semmi eselye nincs meccsbe kerulni.
Nezzem en is ugy hogy mekkora makja van a barcanak hogy a real kihagyott addig mindent,majd jott a 65.perc utani faradsag a liverpool miatt,ami hozta a csereket magaval,majd ezek miatti visszaesest?
Amikor a Barca jo lett nem volt a hianyzokon kivul benzema kroos lucas vazquez valverde es vinicius sem a palyan.
Ha azt nezzuk az utolso 20percben ez az 5 plusz ramos,varane,carvajal.
8 jatekosa nem volt mar a palyan a tuti kezdobol a realnak..
Most ez is akkor balszerencse,vagy mak a barcanak? :D
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 449
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2021.04.10. 23:25:35

aszim írta:
2021.04.10. 23:02:54
Azért ezt a Trincaot a Reál itt fogja nálunk tartani ( még a fizetését is állja) Ter Stegen lövését nagyszerűen blokkolta. Egyébként ennyit tudunk, jó lesz gyúrni a kupára , a többi már eluszott..
Tegyuk hozza, ha nem blokkolja, akkor kb. 2 kapuval ment volna melle/fole az a loves....
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2021.04.10. 23:24:44

Méltósággal veszíteni?
Ezt a meccset csak papíron vesztettünk el.
Ilyen nyilvánvaló csalást teljesen egyértelműen a Madrid ellen egyetlen csapat sem tud csak úgy leküzdeni .
Lahoz jobb lett volna pedig az sem kis spiler
Nem is értem hogy milyen megfontolásból tudott így viselkedni a bíró egy Ilyen nagy múltú meccsen és persze a bajnokság jelen állásában . A hosszabbítás mértéke is elképesztő volt , legalább 7 perc lett volna a reális .
Nem kell ecsetelni hogy ez a három pont mennyit számít.
Az első félidő játékáért jár a kritika a másodikat jobban toltuk .
Nem marasztalnám el a csapatot , ez a meccs a foci , a sportszerűség , a fair play és az esélyegyenlőség teljes bukása és szégyene volt.
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1122
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2021.04.10. 23:23:50

miro. írta:
2021.04.10. 23:09:52
Nezd meg a forumot, szerencse,csalas,biro.. :)
De abszolut nem gratulalni kell,csak hogy lehet minden meccsbol ezeket levonni..
Alapvetően minden szurkolótábor a saját szemüvegén keresztül nézi a meccset, a legtöbbje meg elvből indulatos. Braithwaite esésénél a madridi szurkolók is jöttek azzal, hogy mekkora patkány színész csapat ez a Barca, amikor igazából arról beszélünk, hogy volt kontakt a két játékos közt, nálam nem ért tizit. Ettől függetlenül a Real szurkolók szemében ez aljas fetrengés és színészkedés, a Barca szurkolók szemében csalás.

Érdemesebb ilyenkor pártatlan nézőpontot is meghallgatni. Szabó Zsolt szerint 2 tizit kellett volna adni (szerintem max az elsőt lehetett volna reálisan befújni, de akkor a madridi szurkolók hőzöngenek), a Barca rúgott egy utolsó perces kapufát, kapott egy balszerencsés szabadrúgás gólt. Ezek az objektív tények (nem az, hogy 2 tizit kellett volna megadni, hanem, hogy egy objetkív volt játékvezető szerint 2 tizit kellett volna adni)

Ezek után ha a szubjektív nézőpontú Barca szurkolók szerint szerencsések voltatok, és bírói segítséget kaptatok, az szerintem bőven belefér a szurkolói attitűdbe.

Az én szubjektív véleményem, hogy a csúszás-mászás és az izgalom/változatosság faktoron felül ez egy nagyon gyenge klasszikus volt, az elmúlt X évhez képest egyre szegényedő minőségű csapatokkal. Igazából se a Barca se a Madrid nem nagyon nyújt mostanában olyan futballt, ami tényleg szórakoztató lenne...

Aztán lehet, hogy csak a bennem növekvő és gyarapodó, de végtelenül megkeseredett Hegyi Iván mondatja velem, hogy régen minden jobb volt (Butragueno, Roberto Carlos, Raul... azok voltak az igazi futballisták! :lol: )
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Balinho 2021.04.10. 23:27:23-kor.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.04.10. 23:21:26

Peter írta:
2021.04.10. 23:06:32
miro. írta:
2021.04.10. 22:52:55
Csalas,kotsog biro..
Minden egyes meccs,minden egyes klassziko utan valamelyik tabor ezt tolja..
De hogy mi ment 90percem keresztul,arrol mar onallo velemeny nincs.
De van aki tud gratulálni. A két edző közötti különbség minimum kijött. Úgy zajlott a meccs, ahogyan Zidane eltervezte. Koeman lemásolta a pool játékát, hogyan értelmetlen focizni ellenetek, kivéve azt a néhány lendületből induló támadást, amiből a pool helyzetei és gólja volt.
Egységesebb és szervezettebb a Real. Nekünk nem ezt a focit kellett volna játszani.
De akkor mit kellett volna játszani, de most komolyan? A Real se nagyon tud alkalmazkodni,mi se. A két stílus örök ellentétjei egymásnak és amikor az egyik nyer,akkor a másik stílust temetjük. De a végül aranyat nyert spanyol válogatottat is temették az első szenvedős meccs miatt,mondván,hogy ez a taktika nem működik.

Örüljünk,hogy van egy többé-kevésbé jól játszó csapatunk, ne a Real ellen kezdjünk új formációkba.
A mai meccsen a gólig az volt,amit mi akartunk, Barca nyomás, Realnak nulla lehetősége. Aztán kiderült,hogy a real szerencsésebb és összeszedettebb csapat. Nem akkora meglepetés.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.04.10. 23:20:44

miro. írta:
2021.04.10. 23:09:52
Nezd meg a forumot, szerencse,csalas,biro.. :)
De abszolut nem gratulalni kell,csak hogy lehet minden meccsbol ezeket levonni..
mindíg más a hibás, másra fogni könnyű, mindíg mindenki minket bánt.... #-o
az már túl bonyolult, hogy talán másként kellett volna játszani, ráadásul egy olyan kerettel, amelyik alkalmas is lenne másabb focira....majd talán 2022 ősztől....jó sokára lesz
Válasz küldése