Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.04.22. 07:47:33

Ne siessünk annyira. Addig még hozni kéne a kötelezőt a Getafe ellen. Nem lesz könnyű meccs a kupagyőzelem után.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.21. 16:26:52

Ha jól rémlik, De Jong és Messi még mindig 4 sárgás, ezt is jó lenne vagy a Valencia vagy a Granada elleni meccsre időzíteni.

Közben Braithwaite-nek van valami a bokájával, úgy néz ki nem lesz holnap.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.04.21. 16:06:58

Barcaforever írta:
2021.04.20. 20:24:06
Vasárnap egy fontos meccs lesz nagyon, megyünk a Villarealhoz, akik nagyon jó formában játszanak, remélhetőleg, nem lesz egy keserves meccs, jó lenne újra a Soceidad, Sevilla, Bilbao elleni játékot produkálni.

Azért is lesz különösen fontos mert, aznap lesz egy Bilbao-ATM is, a baszkok kicsit összeszedhetnék magukat, utolsó 5 meccsükön 4 döntetlen 1 vereség.
Már csak azért is fontos lenne, mert hiába saját kezünkben a bajnokság az Atma-nak jóval könnyebb a sorsolása. Az egymás ellenin felül a Bilbao és talán a hazai Soci a legnehezebb. Ilyen Huesca, Valladolid, Elche, Osasuna nem hiszem, hogy sok pontot rabolna tőlük.
Nekünk van a "kis döntőig" egy Villareal, Granada, Valencia trió egy hét alatt. És kevés szó esik erről, de hátrafelé is kell tekintgetni mert a Sevilla sincs túl messze. Az 1.-től 4. helyig bármi megtörténhet. Rájuk talán jobban kell figyelni, mint a Realra. Ők a Bl meccsek mellett fogadják a Sevillat, Villarealt, Betist és mennek Granadába is.
Forca Barca!!!!
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.04.20. 20:24:06

Vasárnap egy fontos meccs lesz nagyon, megyünk a Villarealhoz, akik nagyon jó formában játszanak, remélhetőleg, nem lesz egy keserves meccs, jó lenne újra a Soceidad, Sevilla, Bilbao elleni játékot produkálni.

Azért is lesz különösen fontos mert, aznap lesz egy Bilbao-ATM is, a baszkok kicsit összeszedhetnék magukat, utolsó 5 meccsükön 4 döntetlen 1 vereség.
Kép
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2021.04.19. 07:21:58

Tudom, hogy az 5-10 évvel ezelőtti csapat minden tagja szinte utolérhetetlen, de azért egy 5 évvel ezelőtti Messi-Suarez-Neymart sort ha odateszek "bármelyik" csapat elejére, az TOP3 csapat lesz. Akár a sajátunk is, Pedrivel, De Jonggal. A gólok 90%at ők lőtték. Most is mennyit jelent a PSGben Mbappé+Neymar, Lewa és tsai a Bayernben, Salah-Firmino-Mané a Poolban, Ronaldo-Benzama.
Szóval nálam a prioritás egyértelműen egy Top csatár és egy nagyon jó középhátvéd.
ikajli
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2019.03.30. 20:40:04
Tartózkodási hely: Pécs

2021.04.18. 23:10:54

Mascherano14 írta:
2021.04.18. 22:54:40
Megint saját kézben a bajnokság!
Hát igen, ez tény. De azért nem lesz egyszerű. Azért reménykedjünk!
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2021.04.18. 22:54:40

Megint saját kézben a bajnokság!
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.04.16. 17:07:12

csababarca írta:
2021.04.16. 16:00:52
hau30 írta:
2021.04.16. 15:17:28

Hát persze, hogy így van! Gondoljunk bele Ini nem veri be a Stamfordon. De a lényeg az, hogy pont ezek támasztják alá, hogy nüanszokon múlik és nem akkora a szakadék, mint amekkorára mi felnagyítjuk. Jelzem nem Roma,Pool vagy BM elleni sitkókra értem. Ott tényleg változtatni kellett volna. Hétvége talán választ ad, hogy mennyire is viselte meg a csapatot a Real zakó. Ha nyernénk a kupát az nagyon jó lenne most.
nüanszokon múlik, de nálunk mostmár tendencia, hogy ezek a nüanszok hiányoznak.
ez nem véletlen, és balszerencse, egyszerűen ilyenek vagyunk.

holnap nyerni kell, hátha ad egy lökést a bajnokság utolsó szakaszára.
Igen én is így látom. Hau30 ezzel kicsit tisztáztad mire gondolsz, abban igazad is van hogy nem vagyunk fényévekre a Realtól vagy Pooltól, de le vagyunk maradva.
Nekem is már sok, és ki is fakadtam már arra hogy minden meccs után fogunk egy embert hogy ő volt a bukta oka, és aztán jövőre ugyanazzal a rendszerrel neki vágunk megint és megint bukunk, semmit se tanulva.
A holnapot nagyon várom, de félek is tőle.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.04.16. 16:00:52

hau30 írta:
2021.04.16. 15:17:28

Hát persze, hogy így van! Gondoljunk bele Ini nem veri be a Stamfordon. De a lényeg az, hogy pont ezek támasztják alá, hogy nüanszokon múlik és nem akkora a szakadék, mint amekkorára mi felnagyítjuk. Jelzem nem Roma,Pool vagy BM elleni sitkókra értem. Ott tényleg változtatni kellett volna. Hétvége talán választ ad, hogy mennyire is viselte meg a csapatot a Real zakó. Ha nyernénk a kupát az nagyon jó lenne most.
nüanszokon múlik, de nálunk mostmár tendencia, hogy ezek a nüanszok hiányoznak.
ez nem véletlen, és balszerencse, egyszerűen ilyenek vagyunk.

holnap nyerni kell, hátha ad egy lökést a bajnokság utolsó szakaszára.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2021.04.16. 15:17:28

Kalapos írta:
2021.04.16. 14:27:22
hau30 írta:
2021.04.16. 14:14:06
Még nem ért véget az évad! Ha Moriba beveri, akkor teljesen másképp nyilatkozunk? Huu mekkora királyok vagyunk, mert visszajöttünk a meccsbe és a mi kezünkben a sorsunk! Kezeljük már helyén a dolgokat.
Hát igazából igazad van, de nincs :lol:
Egy-egy gól és eredmény tényleg képes döntően befolyásolni egy karriert, egy csapat megítélését vagy egy edző hosszabbítását/elküldését/felmondását. Nem változik a nettó erőnk, de a megítélésünk és a csapathangulat igen.

El se kezdem sorolni a multból hogy 1 gól mennyi mindent megváltoztatott volna de ott van 2010ből az Inter elleni 2. meccs... vagy ha az Atléticót megverjük amikor ők lettek bajnokok, máshogy alakult volna a rákövetkező időszak.
A végtelenségig lehetne spekulációkat kitalálni mi minden változna egyetlen gól miatt.
Könnyen lehet hogy ezene a kapufán elment a bajnoki címünk, nem csoda hogy pörög a fórum.
Hát persze, hogy így van! Gondoljunk bele Ini nem veri be a Stamfordon. De a lényeg az, hogy pont ezek támasztják alá, hogy nüanszokon múlik és nem akkora a szakadék, mint amekkorára mi felnagyítjuk. Jelzem nem Roma,Pool vagy BM elleni sitkókra értem. Ott tényleg változtatni kellett volna. Hétvége talán választ ad, hogy mennyire is viselte meg a csapatot a Real zakó. Ha nyernénk a kupát az nagyon jó lenne most.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.04.16. 14:27:22

hau30 írta:
2021.04.16. 14:14:06
Még nem ért véget az évad! Ha Moriba beveri, akkor teljesen másképp nyilatkozunk? Huu mekkora királyok vagyunk, mert visszajöttünk a meccsbe és a mi kezünkben a sorsunk! Kezeljük már helyén a dolgokat.
Hát igazából igazad van, de nincs :lol:
Egy-egy gól és eredmény tényleg képes döntően befolyásolni egy karriert, egy csapat megítélését vagy egy edző hosszabbítását/elküldését/felmondását. Nem változik a nettó erőnk, de a megítélésünk és a csapathangulat igen.

El se kezdem sorolni a multból hogy 1 gól mennyi mindent megváltoztatott volna de ott van 2010ből az Inter elleni 2. meccs... vagy ha az Atléticót megverjük amikor ők lettek bajnokok, máshogy alakult volna a rákövetkező időszak.
A végtelenségig lehetne spekulációkat kitalálni mi minden változna egyetlen gól miatt.
Könnyen lehet hogy ezene a kapufán elment a bajnoki címünk, nem csoda hogy pörög a fórum.
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2021.04.16. 14:14:06

Még nem ért véget az évad! Ha Moriba beveri, akkor teljesen másképp nyilatkozunk? Huu mekkora királyok vagyunk, mert visszajöttünk a meccsbe és a mi kezünkben a sorsunk! Kezeljük már helyén a dolgokat. Aki azt mondja, hogy több évnyi szakadék tátong köztünk és mondjuk a Real és matrac és EU TOP 10 csapatai között az nézze újra az elmúlt 15-20 meccsünket és gondolkodjon kicsit. Látni kell, hogy valami pozitív irányba elmozdult. Ezt most megszakítani butaság lenne. Játékosok kezdenek csapatként működni, Koeman kezdi megütni velük a hangot, meg van az egyensúly a fiatal és rangidős játékosok szerepeltetése között. Én sem szeretem Busit, Lenglet és Pique-t, de kellenek, hogy meg legyen az átmenet. Várjuk meg az év végét, de szerintem a végén többet fogunk kapni, mint amit előzetesen vártunk. Én mindenesetre újra szeretek leüllni meccset nézni.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.04.16. 11:27:27

LG írta:
2021.04.16. 09:19:45
Vannak rutinus klasszisok, okosan kellene használni őket, és akkor még sokat adhatnának a csapatnak.
Sajnos ez az okos használat a legnagyobb hiánycikk.
A csapatban benne van. Néhány meccsen illetve néhány meccs bizonyos szakaszaiban megmutatták a srácok a pályán, de ez nem céltudatosan, hanem ösztönösen, illetve az ellenfél játékára adott spontán válasz volt.
Ez egyértelműen edzői szakmai hiányosság, mivel ezt céltudatos taktikai hozzáállással folyamatosan kellene tudni alkalmazni. A játékoskeret képes rá, alkalomszerűen bizonyítva lett.
Ezzel a céltudatos hozzáállással a fényévek radikálisan csökkennének.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.04.16. 09:19:45

A fényéveket komoly túlzásnak tartom. Úgy gondolom, ebben a szezonban sikerült előrébb lépnünk, és elkezdtünk felzárkózni Európa top csapataihoz. Láttuk mi volt a helyzet tavaly nyáron, teljesen irreális elvárás volt, hogy egy szezon alatt építsünk BL-győztes csapatot. De valami elindult, a bajnokságért harcban vagyunk (lehet mondani, hogy tavaly is mentünk érte, de azóta szvsz a Real és az Atletico is erősebb lett, mi pedig tartjuk a lépést velük), a BL-ben is kisebb szerintem a hátrány.

Szerintem nem rosszak a kilátásaink jövőre: vannak fiatal reménységeink, tovább kell fejleszteni őket. Vannak rutinus klasszisok, okosan kellene használni őket, és akkor még sokat adhatnának a csapatnak. Pénz nincs, de ingyeng is be lehet húzni néhány olyan játékost, akivel javulhatunk.

Sok minden múlik a vezetőségen és Koemanon, de én azt mondom, hogy jövőre is lesz esély a bajnoki címre (még idén is meg lehet, de én 2. vagy a 3. helyet sem tragédiának élném meg), a BL-ben pedig tovább zárkózhatunk. Még jövőre sem hinném, hogy a legnagyobb esélyesek között leszünk, de tavaszra már lehetünk egy kellemetlen ellenfél, aki megizzaszthat bárkit.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.04.15. 02:17:27

Bizony, fényévekre van tőlünk ez a néhány csapat.
Fizikálisan, játékban, szervezettségben, csapategységben egész biztosan.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.04.14. 21:54:44

Atalanta írta:
2021.04.14. 21:45:17
Srácok, nézem a Real meccsét a Pool ellen, a két csapat fényévekre van tőlünk, és ilyen olyan bírói döntésekkel foglalkozunk, miközben minden szinten le vagyunk maradva, a klub is ezt teszi, össze vissza magyaráz, meg plakátol, mi meg nézhetjük ezt a szerencsétlen futóbolondot, meg a családi fotóit előszeretettel megosztó, táncikáló Griezmant és egy helyben toporgunk.

Azért ez necces kijelentés, a Reál 1 ponttal megy előttünk, a Pool meg jövőre nagyon valószínű, hogy el sem indul a BL-ben, 5-ös vereségszériájuk is volt pár héttel ezelőttig, 7-2-re is kaptak ki a Villától, ezek még egy sereghajtótól is döbbenetesen rossz statok lennének, nemhogy tőlük.

Az persze valószínű, hogy ha a mindhárom csapat legjobb emberét kivesszük (Poolban és a Reálban nem is tudom meghatározni, kik azok), akkor a Pool és a Reál maradna kb ahol van, a Barca meg pár helyet mindenképp visszaesne.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Atalanta
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2012.04.03. 23:00:27

2021.04.14. 21:45:17

Srácok, nézem a Real meccsét a Pool ellen, a két csapat fényévekre van tőlünk, és ilyen olyan bírói döntésekkel foglalkozunk, miközben minden szinten le vagyunk maradva, a klub is ezt teszi, össze vissza magyaráz, meg plakátol, mi meg nézhetjük ezt a szerencsétlen futóbolondot, meg a családi fotóit előszeretettel megosztó, táncikáló Griezmant és egy helyben toporgunk.
Atax
Barça B
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2019.08.09. 15:36:51

2021.04.14. 12:01:22

Én sajnos azt látom, hogy jó ideje a tiki takával a legnehezebb BL-t nyerni. Egyszerűen azért mert nincsenek meg hozzá a tökéletes emberek, hogy azt olyan extra szinten lehessen játszani mint a Pep korszakban.

Már a kisujjunkon jön ki hogy minden csapat feljött fizikálisan és taktikailag is védekezés szempontjából, bárki kivitelezi stb stb, de akkor is ez a legnagyobb probléma. Ez ellen a megoldás vagy az, hogy Xavi Iniesta típusú játékosaid vannak akik a fénykorukba vannak és fejben megrendíthetetlenek, vagy ha ez nincs meg akkor ahogy lentebb is írták az alap koncepció meghagyásával egy direktebb játék sztár támadókkal ami 14/15-be nagyon működött. (Aztán ahogy telt az idő úgy fogyott el a lendület anno meg persze más tényezők is közrejátszottak.)

Ugye a bl-ben elég egy rossz másodperc és már ki is estél.
Ha megnézzük a cityt persze vannak nagyon jó minőségű játékosok, de a dortmund elleni odavágón is látszott hogy elég dadogós volt a labda. Nem olyan volt a játék mint a bajnokságban. Persze minden fronton ott vannak még biztos benne van a fáradság is, de minden évben ez volt velük. Amit mondani akarok az az, hogy ha fejben kicsit is besz*rsz vagy egy kétszer elpasszolod a labdát, a real koncepciójú csapatok 0 játékkal elfutnak és gól. Ez volt a legnagyobb baj a cityvel az elmúlt években. Felvállalták a dominanciát, letámadást, megpróbáltak szépen játszani de ha a tiki taka nincs tökéletesen játszva, akkor kb annyi is az egésznek. A real fajta egyszerűség átmegy rajta. Ha fejben vagy képességekben van akármilyen gyengeséged, az ennél a stílusnál jön ki a legjobban főleg a Bl-ben ahol extra a nyomás. Ennek az eredménye a tesze tosza játék, állófoci meg oldalpassz. Az ellenfél közben meg kis túlzással állva pihen.
(Ennek ellenére remélem továbbmegy a city és meg is nyerik a BL-t, mert persze nem lehetetlen, a bajnokság nagy részében szépen és intelligensen játszanak, ott elég nagy szinten léptek, örülnék ha Guardiola összerakná őket fejben és a Bl-be is sikerülne megugrani a dolgokat)

Nagyon kíváncsi vagyok nálunk jövőre mi lesz a koncepció. Mivel fogunk próbálkozni? Laporta azért nagy reményeket ad nekem, reménykedem benne, hogy ő látja mi a helyzet.

Végezetül szerintem amúgy ez a fajta játék sose fog elavulni, hiába mondják többen is, mert ha a jó emberekkel megfelelően van játszva, jól össze van rakva, akkor nincs az a védelem ami megállítja. Csak hol vannak ilyen emberek? Nehéz találni...
"Do not rush. Do not come and look for the ball. Take the space and we will take the ball to you" - Xavi
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.04.13. 14:26:55

pep71 írta:
2021.04.13. 10:54:14
Griezmann sosem közelítette meg a 30 gólt a ligában, kétszer volt neki 22 gólja(Messi volt, hogy 50-et lőtt..) egy szezonban, ez a max nála, Messi ezt már most elérte, akinél ez a teljesítmény sz.rnak lett titulálva :D Dembelét meg hagyjuk is gólokban, ő sosem volt az az igazi gólvágó. Nevetséges is az összehasonlítás, Messi teljesen más kaliber mint a két francia.
Sokan azt nem értik meg, hogy ezt a gólmennyiséget akármennyire is Messi-re jön ki a játék szerinted, a világon csak páran tudják hozni és a barcának rájuk nincs pénze.
Én a szezononkéntit írtam, nem a bajnokságot. De arányaiban azt az arányt hozta itt, mint most Messi. És nem tudom honnan jött ide az argentin 50 gólos szezonja. Nem azt írtam, hogy Griezmann olyan jó, mint Messi.
Forca Barca!!!!
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.04.13. 11:35:16

Srácok, ne idézzetek már be legyetek szívesek két monitornyi előzményhsz-t minden válaszotoknál, mert olvashatatlanok a kommentjeitek és a vita is, ha előtte le kell görgetnem hozzá mindig egy km-t :mrgreen:
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2021.04.13. 10:54:14

Chino írta:
2021.04.13. 10:36:56
Subinho írta:
2021.04.12. 10:51:36
Messi nyakába varrni a vereséget... nem biztos, hogy kéne. Az egész csapat súlytalan volt.
Azt adom, hogy Messi bármennyire hajt, küzd és gólokat is lő a meccseken, de már régóta nem az, ami volt. Sokszor vezeti bele a labdát a játékosokba, nincsenek azok a gyors ütemváltásai, labdavezetései, cselei, stb. DE ez nem a tegnapi meccsen jött elő, ez már így van egy ideje, mégis, a legveszélyesebb játékosunk még így is. Miért? Mert Dembelé suta, tud futni, meg néha jól eltalálja a labdát, de kb. egy átlagos középszint. Griezman detto, súlytalan a pályán, kb. Mioribával többet érünk, mint vele, pedig nem is ugyanaz a poszt. Asszem Messit ekézni majd akkor lehet, ha a többi támadó felér erre a "gyenge" szintjére.
Remélem nyáron elviszi a MU Dembelét, illetve Griezmant is sikerül valahova elsózni és a helyükre olyan játékosokat igazolni, akik nem a lelátóra bombázzák a labdát, hazaadják a kapusnak, vagy földberúgnak helyzetben.
Jelenleg kb. egy csapatnyi felesleges játékos van, ki is állhatnánk velük. :)
Neto - Umtiti, Lenglet, Piqué - Firpo, Pjanic, Roberto, Trincao - Dembelé, Griezman, Braitwaith
És persze még ott van a sérült Coutinho is, akit nem ekéznék, mert amikor játszott, nem volt rossza, aztán azóta sérült, így nem tudom mi lesz vele, illetve én Busquetstől sem vagyok elájulva, így a fenti sorban kicserélhetjük simán Robertoval. Ez egy olasz középcsapat szintje.
Egy Fiorentinát vagy egy Genovát simán el tudnék így képzelni, ott vannak ilyen játékosok, mint Callejon, Caceres, Borja Valejo, Strootman, Behrami, Zapata.... kb. ez a szint a felsorolt 11, vagy némelyik még ez sem.
Azért az is hozzájárul, hogy ő a legveszélyesebb, mert a támadásaink 90 %-át rá hegyezzük ki és ez rohadt egészségtelen. Többek között ezért is van, hogy ennyi labdát veszt. Az ellenfelek kívülről fújják, hogy mi fog történni. A tizenhatos előterében a kényszerítő Messivel előtte pedig ott van 3-4 védő. Fatiban például ez volt az üdítő és emiatt is lehetett ilyen eredményes, mert nem kényszeresen Messit kereste, hanem, ha lehetősége volt támadta a kaput. Moriba is bejött vállalkozott. Ő is kiküldte elsőre a stadionból a labdát, nem félt újra megpróbálni, amiből minimális szerencsével egyenlítés lehetett volna. Lehet szidni Griezmannt, hogy ilyen rossz meg olyan rossz, de a képességeit nem lehet elvitatni. A válogatottban is egész szépen termel, abban az Atma-ban is rendszeresen hozta a 20-30 gólos szezonokat, ami nem a támadórészlegéről volt híres, minden évben házi gólkirály volt. Dembélé sem egy nyeretlen kétéves. Igazából ez az első szezonja, amit reálisan lehet értékelni. Hogy Coutinhoról ne is beszéljünk.
Fejben és taktikában van ezekkel a játékosokkal leginkább baj, nem a minőséggel. Az, hogy több olyan játékos ül a padon, aki egy középcsapatban stabil kezdő nem tudom miért akkora baj.
Lajos sem feltétlenül azért hoz most ilyen számokat, mert újbóli virágkorát éli, most rá jönnek ki a támadások.
Nem akarok Messi érdemeiből semmit levonni, mert ha számilag nem is, még mindig őt tartom a legjobb támadónak a világon, de amíg nem módosítanak ezen a berögződött taktikán ez nem fog változni, pedig ezzel neki is könnyebb lenne.
Amilyen játékosokat írtál, azok pedig nagy részben cserék, amivel nincs is baj. Nézd meg milyen játékosok vannak a Real vagy Atma padján. Nem véletlen az sem, hogy pl. Zidane 50 %-ban használja ki az összes cseréjét.
Griezmann sosem közelítette meg a 30 gólt a ligában, kétszer volt neki 22 gólja(Messi volt, hogy 50-et lőtt..) egy szezonban, ez a max nála, Messi ezt már most elérte, akinél ez a teljesítmény sz.rnak lett titulálva :D Dembelét meg hagyjuk is gólokban, ő sosem volt az az igazi gólvágó. Nevetséges is az összehasonlítás, Messi teljesen más kaliber mint a két francia.
Sokan azt nem értik meg, hogy ezt a gólmennyiséget akármennyire is Messi-re jön ki a játék szerinted, a világon csak páran tudják hozni és a barcának rájuk nincs pénze.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.04.13. 10:36:56

Subinho írta:
2021.04.12. 10:51:36
Messi nyakába varrni a vereséget... nem biztos, hogy kéne. Az egész csapat súlytalan volt.
Azt adom, hogy Messi bármennyire hajt, küzd és gólokat is lő a meccseken, de már régóta nem az, ami volt. Sokszor vezeti bele a labdát a játékosokba, nincsenek azok a gyors ütemváltásai, labdavezetései, cselei, stb. DE ez nem a tegnapi meccsen jött elő, ez már így van egy ideje, mégis, a legveszélyesebb játékosunk még így is. Miért? Mert Dembelé suta, tud futni, meg néha jól eltalálja a labdát, de kb. egy átlagos középszint. Griezman detto, súlytalan a pályán, kb. Mioribával többet érünk, mint vele, pedig nem is ugyanaz a poszt. Asszem Messit ekézni majd akkor lehet, ha a többi támadó felér erre a "gyenge" szintjére.
Remélem nyáron elviszi a MU Dembelét, illetve Griezmant is sikerül valahova elsózni és a helyükre olyan játékosokat igazolni, akik nem a lelátóra bombázzák a labdát, hazaadják a kapusnak, vagy földberúgnak helyzetben.
Jelenleg kb. egy csapatnyi felesleges játékos van, ki is állhatnánk velük. :)
Neto - Umtiti, Lenglet, Piqué - Firpo, Pjanic, Roberto, Trincao - Dembelé, Griezman, Braitwaith
És persze még ott van a sérült Coutinho is, akit nem ekéznék, mert amikor játszott, nem volt rossza, aztán azóta sérült, így nem tudom mi lesz vele, illetve én Busquetstől sem vagyok elájulva, így a fenti sorban kicserélhetjük simán Robertoval. Ez egy olasz középcsapat szintje.
Egy Fiorentinát vagy egy Genovát simán el tudnék így képzelni, ott vannak ilyen játékosok, mint Callejon, Caceres, Borja Valejo, Strootman, Behrami, Zapata.... kb. ez a szint a felsorolt 11, vagy némelyik még ez sem.
Azért az is hozzájárul, hogy ő a legveszélyesebb, mert a támadásaink 90 %-át rá hegyezzük ki és ez rohadt egészségtelen. Többek között ezért is van, hogy ennyi labdát veszt. Az ellenfelek kívülről fújják, hogy mi fog történni. A tizenhatos előterében a kényszerítő Messivel előtte pedig ott van 3-4 védő. Fatiban például ez volt az üdítő és emiatt is lehetett ilyen eredményes, mert nem kényszeresen Messit kereste, hanem, ha lehetősége volt támadta a kaput. Moriba is bejött vállalkozott. Ő is kiküldte elsőre a stadionból a labdát, nem félt újra megpróbálni, amiből minimális szerencsével egyenlítés lehetett volna. Lehet szidni Griezmannt, hogy ilyen rossz meg olyan rossz, de a képességeit nem lehet elvitatni. A válogatottban is egész szépen termel, abban az Atma-ban is rendszeresen hozta a 20-30 gólos szezonokat, ami nem a támadórészlegéről volt híres, minden évben házi gólkirály volt. Dembélé sem egy nyeretlen kétéves. Igazából ez az első szezonja, amit reálisan lehet értékelni. Hogy Coutinhoról ne is beszéljünk.
Fejben és taktikában van ezekkel a játékosokkal leginkább baj, nem a minőséggel. Az, hogy több olyan játékos ül a padon, aki egy középcsapatban stabil kezdő nem tudom miért akkora baj.
Lajos sem feltétlenül azért hoz most ilyen számokat, mert újbóli virágkorát éli, most rá jönnek ki a támadások.
Nem akarok Messi érdemeiből semmit levonni, mert ha számilag nem is, még mindig őt tartom a legjobb támadónak a világon, de amíg nem módosítanak ezen a berögződött taktikán ez nem fog változni, pedig ezzel neki is könnyebb lenne.
Amilyen játékosokat írtál, azok pedig nagy részben cserék, amivel nincs is baj. Nézd meg milyen játékosok vannak a Real vagy Atma padján. Nem véletlen az sem, hogy pl. Zidane 50 %-ban használja ki az összes cseréjét.
Forca Barca!!!!
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.13. 07:47:34

Rob888 írta:
2021.04.12. 22:29:40

Ha az én hozzászólásomra reagáltál, akkor szerintem félreértettél! Nem azt írtam, hogy a vereségünk oka Messi, hanem azt, hogy Messi közepes teljesítménye! Szerintem jelen helyzetben a nagy csapatok ellen Messi jó teljesítménye nélkül nincs esélyünk. A többi csatárunk egyszerűen nem az a szint!
Ez mondjuk igaz! Ezért írtam én is, hogy  egy Fiorentinát vagy egy Genovát simán el tudnék így képzelni, ott vannak ilyen játékosok... még ha én a ballasztot írtam is csak. Ez van sajnos.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.04.12. 23:33:01

Sztem ha a régiek kikopnak teljesen, ennek a tötymörgésnek is kakukk lesz. én azt látom, tudunk máshogy is játszani, csak ha para van, akkor a csapat visszasüllyed a konfort zónájába, amit ez a toszogatás jelképez.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.04.12. 23:11:03

vidra írta:
2021.04.12. 20:43:17
Felesleges ebben az esetben a játékosok egyéni teljesítményén pörögni. Taktikailag buktunk és még egy darabig fogunk is.
A bunkerfoci nem mai találmány, léteznek ellenszerek.
A Bayern ott volt, hogy meggyőzően akár 6-3 nyerhettek volna. Éppen ezért nem írhatók még le, mert bennük ott vannak a gólok és meggyőzően bárki ellen képesek fordítani. Persze nem mindíg pattan befelé minden nekik sem, de azon csapatok egyike, amelyik képes ilyen fordításra.
A mi esetünkben csak ez a meggyőző szócska hiányzik. Kicsit másként játszva, ahogy írtad, taktikusabban, simán benne van a keretünkben, hogy minimum közelebb kerüljünk ehhez a fránya meggyőző szócskához.
Magunktól vesszük el a teret, területet, magunkat fojtjuk meg az ellenfél 16-osa környékén.
MSN meggyőzően be tudott gyalogolni a gólvonalig. Dembinek és Gríznek terület kell ehhez, de ezt nem is kapják meg. Egyik sem gyilkos befejező, de lendületből hatékonyabb lenne mindkettő. Tetszetősebb, gyorsabb és meggyőzőbb is lehetne a csapatunk. Elég a Sociedad elleni góljainkat visszanézni. Megcsináltuk, hogy legyen terület.
Valamiért mégis a gyömöszölést, maszatolást próbálgatjuk.
Válasz küldése