Ronald Koeman

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Örülünk a menesztésének?

a. Igen
43
80%
b. Nem
3
6%
c. a
8
15%
 
Szavazatok száma: 54
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.05.10. 08:31:22

bunga írta:
2021.05.10. 07:07:07
Ha jövőre is együtt marad a csk. négyes, akkor ugyanaz folytatódik. Teljesen mindegy, hogy ki mellettük az edző.
De hát Piké megmondta hogy ő lesz az első aki lelép és belátja hogy elment az ideje!
Messi meg lépett is volna ha hagyjuk!
Busi rendben van, és lecserélni is engedi magát, igazából ő maradhatna.
SR egyáltalán mért kapitány? :lol:

Hát igen, szomorú a helyzet. Jó lenne ha egy (akár volt) edző végre kitálalna hogy most akkor ki állítja össze a csapatot, ő vagy a "klub".

Koemant viszont egyáltalán nem menti fel ez fel, mert nekünk olyan ember kell aki megmondja hogy heló én vagyok a főnök. Ha Ronaldinho-t ki lehetett rakni (akkor is Laporta volt az elnök!)... akkor pár katalán szívünk csücskét is ki lehet, remélem. Csak tökös edző kell.
Koemannál ez se magyarázat arra hogy mért nem játszanak a támadók. Bár ha Piké utálja Dembelét akkor érthető hogy ő nem játszhat.
De Puig? Ő még katalán is, ha katalán belső maffia van akkor ő tuti játszana, nem?
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.05.10. 07:07:07

Ha jövőre is együtt marad a csk. négyes, akkor ugyanaz folytatódik. Teljesen mindegy, hogy ki mellettük az edző.
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2021.05.10. 00:02:23

davi10 írta:
2021.05.09. 22:20:39
pep71 írta:
2021.05.09. 21:59:45
Mindent elmond róla , hogy Carrasco ellen, aki brutális sebességgel rendelkezik , Mingut kezdeti, nem pedig a csapat leggyorsabb játékosát(talán csak Dembi gyorsabb mint Araujo). Parádés volt egyébként Araujo , én benne láttam eddig is a következő Van Dijk-ot, talán labdakihozatalban gyengébb, de sebesség , erő , fejjáték már most rendben van.
...
Semmi fejlődést nem látok a csapaton , egyedül Messi szedte össze magát , szezon elején hulla gyenge volt , nem lehetett ráismerni, amint ő javult , a csapat is , de ez édeskevés, remélem komolyabb edző jön majd a helyére.
Na igen, 2 féle ember van. Van aki fogja a fejét, hogy miért Géza kezdett, van aki meg onnan nézi, hogy milyen jó döntés volt behozni Araujo-t.

Az meg nekem kisebb ellentmondás, hogy nem látod a fejlődest a csapaton, de azért javult a csapat is.

A többivel egyetértek, százszor leírta mindenki, én is, hogy Pedri-t nem egészséges ilyen szinten nyomatni. És Araujo-ban szerintem is benne van a klasszis.
Igaz, rosszul fogalmaztam. A csapat csakis azért javult , mert Messi újra a régi formáját hozta és eldöntötte a kicsik ellen a meccseket a Barca javára,nem pedig Koeman miatt. A komolyabb csapatok ellen viszont kevés , nem tud Messi egyedül mit kezdeni, talán De Jong és Stegen tud még top szinten teljesíteni, úgy hogy van bőven munka , ami remélem nem Koeman-ra vár, mert sem a Messi függőséget nem oldotta meg semmilyen szinten, körülményes lassú a csapat, kontrázni sem tudnak , ugyanott tartunk , ahol Koeman előtt, csak a két Madridi csapat is visszaesett.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.05.09. 22:20:39

pep71 írta:
2021.05.09. 21:59:45
Mindent elmond róla , hogy Carrasco ellen, aki brutális sebességgel rendelkezik , Mingut kezdeti, nem pedig a csapat leggyorsabb játékosát(talán csak Dembi gyorsabb mint Araujo). Parádés volt egyébként Araujo , én benne láttam eddig is a következő Van Dijk-ot, talán labdakihozatalban gyengébb, de sebesség , erő , fejjáték már most rendben van.
...
Semmi fejlődést nem látok a csapaton , egyedül Messi szedte össze magát , szezon elején hulla gyenge volt , nem lehetett ráismerni, amint ő javult , a csapat is , de ez édeskevés, remélem komolyabb edző jön majd a helyére.
Na igen, 2 féle ember van. Van aki fogja a fejét, hogy miért Géza kezdett, van aki meg onnan nézi, hogy milyen jó döntés volt behozni Araujo-t.

Az meg nekem kisebb ellentmondás, hogy nem látod a fejlődest a csapaton, de azért javult a csapat is.

A többivel egyetértek, százszor leírta mindenki, én is, hogy Pedri-t nem egészséges ilyen szinten nyomatni. És Araujo-ban szerintem is benne van a klasszis.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2021.05.09. 21:59:45

Mindent elmond róla , hogy Carrasco ellen, aki brutális sebességgel rendelkezik , Mingut kezdeti, nem pedig a csapat leggyorsabb játékosát(talán csak Dembi gyorsabb mint Araujo). Parádés volt egyébként Araujo , én benne láttam eddig is a következő Van Dijk-ot, talán labdakihozatalban gyengébb, de sebesség , erő , fejjáték már most rendben van.
A másik , hogy Pedri-t állandóan játszatja , nem ügyetlen a srác , de fizikailag abszolut nem szint , állandóan le van hajtva a feje , csak vonszolja magát , mondjuk hajt , az biztos , de nem szabadna ilyen sokat játszania.
Semmi fejlődést nem látok a csapaton , egyedül Messi szedte össze magát , szezon elején hulla gyenge volt , nem lehetett ráismerni, amint ő javult , a csapat is , de ez édeskevés, remélem komolyabb edző jön majd a helyére.
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6151
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2021.05.09. 18:01:56

Ahogy azt varni lehetett, felepultek a jomadarak, egybol annyi is a nagy fiatalitasnak. Tok mindegy ki ul a padon amig ezek az arcok alkotjak a csapat magjat...
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2021.05.09. 17:53:51

Peter írta:
2021.05.09. 14:31:42
A bajnokságot (vakszencse kérdése esetünkben) és BL-t nem lehet rajta számonkérni.
Csapatépítést, koncepciót, karaktert, stílust, játékrendszert, játék minőségét viszont igen.
Fiatalok játszatása nem érdeme, mert nem volt más választása.
A fiatalokban rejlő lehetőségeket kihasználni képtelen volt.
Ezért nincs benne jövő.
Az, hogy nem sikerül megnyerni a bajnokságot, pedig meg lehetett volna az azt kell mondjam belefér. De volt egy éve csapatot építeni. És semmivel se vagyunk előrébb mint egy évvel korábban szóval ez nagyon nem jött össze.
Nem ő az az ember aki, maradandót alkot itt, jövőre vele kezdünk akkor itt nagyon komoly bajok vannak, mert nem cask az edző alkalmatlan a munkájára hanem a vezetőség is.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.05.09. 14:39:06

Cseri írta:
2021.05.09. 13:12:54
Jó lenne tudni, hogy van-e valami koncepció a megújulásra? Amennyiben igen, annak levezénylésére a holland alkalmas-e?
Már bebizonyította, hogy nem.
Szakmailag egy vehemensebb szurkoló szintjén van. Mondom én, aki csak szereti a focit.
Abszolute nem tud motiválni. A médiából nekem az jön le, hogy egy önfejű, megrögzött, a hibákat másra kenő egyén, aki nem képes tanulni a saját hibájából sem. Ja, "neki nincs is"
Szóval jó nagy gödörben vagyunk.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.05.09. 14:31:42

A bajnokságot (vakszencse kérdése esetünkben) és BL-t nem lehet rajta számonkérni.
Csapatépítést, koncepciót, karaktert, stílust, játékrendszert, játék minőségét viszont igen.
Fiatalok játszatása nem érdeme, mert nem volt más választása.
A fiatalokban rejlő lehetőségeket kihasználni képtelen volt.
Ezért nincs benne jövő.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.05.09. 13:12:54

Jó lenne tudni, hogy van-e valami koncepció a megújulásra? Amennyiben igen, annak levezénylésére a holland alkalmas-e? Én nem tartanám meg, mert, ha elfogadjuk, hogy ez kísérleti év volt, akkor mi változott? Miben lett más ez a csapat? Lett volna ideje, módja megmutatni valamit a filozófiájából. Hol érhető tetten a koncepciója? Úgy jött ide, hogy azt szakértette valahol, hogy a Piké- Busi tengely már nem működő képes, ennek ellenére szinte mindig játszottak... A fiatalok játszatása addig tartott míg a "vének" felépültek a sérülésből kivéve persze Pedri. Igen, Fati megsérült, érzékeny veszteség, de azért Ő még kiforratlan, miért gondoljuk, hogy konstans megoldást jelentett volna az egész szezonban? Sok szempontból szerencsétlen év, de azé' az sem szokványos, hogy nyert rangadó nélkül még van halvány esély a ligára,ez pedig inkább szerencse.
De akkor ki? Nem könnyű, de az nem lehet érv, a váltás ellen, hogy mással sem lenne jobb, ennyi erővel sosem kéne edzőt váltani. Olyan edzőt várnék, akinek van világos koncepciója, és golyója kiállni az elképzelései mellett, ill. véghez vinni a változtatásokat!
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.05.09. 11:44:55

Én azt meg tudnám bocsáttani, hogy nem leszünk bajnokok, ebben a szezonban nem volt elvárás ez a cím, inkább az volt meglepő, hogy volt rá esélyünk végül, sőt még egy kicsi van is.

Amit viszont komoly hibáknak tartok:
-a nagy öregek érinthetetlensége. A sokszor megbukott Pique-nek továbbra is bérelt helye van a kezdőben, csak a sérülések miatt volt lehetősége Minguezának és Arujonak bizonyítani, pedig ez utóbbit a holland számlájára írtunk pozitívumként. SR ha nem is kezdő, úgy cseréli be, mintha a kötelező lenne, holott ebben a szezonban bántóan gyenge a fickó. Busquets legalább szépen összeszedte magát, néha le is cseréli, hogy tudjon pihenni, miatta nem bántanám. De Messi már megint hosszú ideje végigjátszik minden meccset. Pedig mennyire jót tett neki ősszel, hogy egy meccsen a padon kezdett. A kevesebb néha több, szerintem többre mentünk volna vele, ha kevesebbet játszik, és nem Getafék ellen lövi el az összes puskaport. Pedig évek óta ez van, lehetett volna tanulni belőle.
-Puig. Az, hogy a tegnapi szenvedés során sem lett becserélve, az már mindennek az alja.
-Pedri indokolatlanul sokat játszatása és elfogyasztása a szezon végére. Sőt, ezt lényegében a csapat magjával megcsinálta, csak a 18 éves srácnál muatatkozott meg leglátványosabban a hatása.
-Mikor esélyünk lett a bajnoki címre, megijedt az egész csapat, visszatért a gyűlölt biztonsági foci.

Csinált jó dolgokat, de ha marad, szerintem ezek a hibák is maradni fognak. Pique és SR továbbra is stabilan szomorítani fog minkent, Puig-ot el lehet felejteni, a játékosok csapagyásra lesznek hajtva, hiszen mi vagyunk a Barca, nekünk mindent meg kell nyerni, az összes idióta Mikiegér-kupát is, persze mindegyiket az alapkezdővel kell végigtolni. (Na, ezt az ostobaságot is el kéne felejteni már a bánatba, és megtanulni beosztani az erőforrásainkat :!: ) A rangadókon pedig gyáván is bután fogunk futballozni.

Szóval én bánnám, ha elköszönnénk tőle. Persze csak akkor, ha végre egy normális edző jönne helyette. Ilyen Artétáktól az Isten mentsen meg minket!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.05.03. 23:15:28

Cseri írta:
2021.05.03. 13:31:34
Koeman első 50 meccse a Barca élén: 33 győzelem, 10 vereség. Az előző tíz Barca-edző közül az első 50 meccsén csak Rijkaard nyert kevesebbszer (28).

Biztos,hogy jövőre ez jobb lesz, vele a padon?
Naívság reménykedni benne, de a visszapassz VB-re mindenképp esélyes csapatot hozna össze
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.05.03. 23:07:15

Az kiderült,hogy végül ténylegesen miért tiltották el? Amiatt az egy szó miatt?
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2021.05.03. 15:54:13

Chino írta:
2021.05.03. 14:27:28
Cseri írta:
2021.05.03. 13:31:34
Koeman első 50 meccse a Barca élén: 33 győzelem, 10 vereség. Az előző tíz Barca-edző közül az első 50 meccsén csak Rijkaard nyert kevesebbszer (28).

Biztos,hogy jövőre ez jobb lesz, vele a padon?
Akkor azt is nézd meg Pep, Lucho, de még Valverde és Tito milyen csapatot vett át. Koeman egy játékoskeretben is jóval gyengébb Barcát kapott. Xavi, Ini, top Busquets, top Messi, Eto'o, Puyol, top Piqué, Rakitic, Neymar, Suarez és még lehetne folytatni a sort. Azért egy kicsit más, mint egy hitehagyott, padlón lévő csapat(Messivel az élen), ahol azokból a sikerkovácsokból hírmondó sem maradt, az az egy-két darab pedig már rég túl van fénykorán ráadásul jóllakott. Messi is hiába van még ott a szűk elitben, azért nem az a játékos, mint akár csak 2-3 éve, lelkileg pláne a béka segge alatt volt.
Megkérdezném a fenti edzőket, hogy milyen eredményesek lettek volna, ha Messi a bajnokság első 10 meccsén 1 akciógólt szerez, vagy az egész Bl-ben szintén egy akciógólig jut.

Nyilván van Koemannak is felelőssége ebben, de ezt a csapatot nem lehetett csak úgy egyből felcibálni a földről, szinte 0 frissítéssel, főleg nyögve Barto uralmát. Plusz Messi jövője is az utolsó percig a levegőben lógott, hatalmas balhé volt körülötte, szinte nyílt harc az elnök és közte.

Nem akarom Koemant védeni, de nem ennyire fekete-fehér a dolog, nem voltak egészen azonosak a feltételek. De lehet másik oldalról is nézni:azért a holland is lehozott egy 19 meccses veretlenségi sorozatot, mindössze 3 döntetlennel.
Mindenki olyan statisztikát csinál, ami neki éppen megfelelő. Szóval lehet itt játszani a számokkal. de azért az ellenfelek se, olyan erősek, mint korábban voltak, Atletico Real is kevesebb pontot gyűjtőt így ránézésre, mint a korábbi években. illetve Pep is mikor átvette a csapatot elég rendesen átalakította.
Én nem érzem jelenleg, hogy ez lenne az a Barcelona, aminek a játékát várom már sok-sok éve, viszont szerintem jobb mint a Valverde-féle, még ha nem is olyan eredményes.
Ami nekem számít, verjük meg- vagy ne kapjunk ki a Realtól
Bl-ben legyen esély a végső győzelemre
néha játszunk gálameccseket a többin legyen élvezhető a helyzetekkel teli a játék
legyenek drámai fordítások az utolsó percekben.
jó ha megnyerjük a bajnokságot, de az csak statisztika, inkább emlékezetes meccsek kellenek. Mint pl Rivaldo ollózós gólja..
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.05.03. 14:57:26

Chino írta:
2021.05.03. 14:27:28

.....a sikerkovácsokból hírmondó sem maradt, az az egy-két darab pedig már rég túl van fénykorán ráadásul jóllakott. Messi is hiába van még ott a szűk elitben, azért nem az a játékos, mint akár csak 2-3 éve, lelkileg pláne a béka segge alatt volt.
Megkérdezném a fenti edzőket, hogy milyen eredményesek lettek volna, ha Messi a bajnokság első 10 meccsén 1 akciógólt szerez, vagy az egész Bl-ben szintén egy akciógólig jut.

Nyilván van Koemannak is felelőssége ebben, de ezt a csapatot nem lehetett csak úgy egyből felcibálni a földről, szinte 0 frissítéssel, főleg nyögve Barto uralmát. Plusz Messi jövője is az utolsó percig a levegőben lógott, hatalmas balhé volt körülötte, szinte nyílt harc az elnök és közte.

Nem akarom Koemant védeni, de nem ennyire fekete-fehér a dolog, nem voltak egészen azonosak a feltételek. De lehet másik oldalról is nézni:azért a holland is lehozott egy 19 meccses veretlenségi sorozatot, mindössze 3 döntetlennel.
Ez tök igaz, emiatt jár neki a pirospont. Én nem vagyok a legnagyobb Puig fan, sőt. De nálam azzal vágta el magát Koeman hogy őt, és más lendületes fiatal támadókat jegel. Nem hiszem hogy jövőre ezen változtatna. Jövőre is keresné a tutikat, a box-to-box kp-kat, és tele rakná a kezdőt védekező emberekkel (3-5-2-ben 5 védő és 3 vkp játszik). Jövőre semmivel se lenne támadóbb és dinamikusabb a csapat. Wijnaldum mi? De Jong-Busi-Wijnaldum kp, SR meg Alba a két szélen vagy mi? NEM! Elegem van a Paulinho-Vidal-Pedri-Rakitic-Busi-Moriba vonalból. Puigot akarom nézni meg a többi tejfölös szájú barca B-s fiatalt, akik cseleznek, kényszerítőznek, mutattják magukat és keresik a labdát. Lassan ott tartunk mint a Milan amikor De Jong(a másik)-Muntari meg Essien játszott egyszere.

Mondjuk Fati tuti játszana jövőre, tehát a 3-5-2 jövőre nem lehetséges, mert ugye Griezmannak vagy egy új csatárnak is játszania kell!
Vissza fogunk állni 4-2-3-1-re vagy 4-3-3-ra.
3-5-2 elől Messi és Fati, padon 500 millió euró, ez nem fog megtörténni, no de nem is lenne eredményes.
4-3-3 elől Fati-Messi-bárki csak ne Grizi, mögöttük Pedri-De Jong-Puig, ezt megnézném, akkor is ha tényleg 4-ek leszünk jövőre, hátul is a fiatalok. Ennek a csapatnak tudnék szorítani, nem kéne Piké unott fejét nézni, vagy SR-t ahogy melegít és már ott látszik rajta hogy azt se tudja hol van és fosik. Én nem így álltam hozzájuk, még idén is tartottam magam egy ideig, de már nekem is elment ebbe az irányba a véleményem, elegem van belőlük.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.05.03. 14:27:28

Cseri írta:
2021.05.03. 13:31:34
Koeman első 50 meccse a Barca élén: 33 győzelem, 10 vereség. Az előző tíz Barca-edző közül az első 50 meccsén csak Rijkaard nyert kevesebbszer (28).

Biztos,hogy jövőre ez jobb lesz, vele a padon?
Akkor azt is nézd meg Pep, Lucho, de még Valverde és Tito milyen csapatot vett át. Koeman egy játékoskeretben is jóval gyengébb Barcát kapott. Xavi, Ini, top Busquets, top Messi, Eto'o, Puyol, top Piqué, Rakitic, Neymar, Suarez és még lehetne folytatni a sort. Azért egy kicsit más, mint egy hitehagyott, padlón lévő csapat(Messivel az élen), ahol azokból a sikerkovácsokból hírmondó sem maradt, az az egy-két darab pedig már rég túl van fénykorán ráadásul jóllakott. Messi is hiába van még ott a szűk elitben, azért nem az a játékos, mint akár csak 2-3 éve, lelkileg pláne a béka segge alatt volt.
Megkérdezném a fenti edzőket, hogy milyen eredményesek lettek volna, ha Messi a bajnokság első 10 meccsén 1 akciógólt szerez, vagy az egész Bl-ben szintén egy akciógólig jut.

Nyilván van Koemannak is felelőssége ebben, de ezt a csapatot nem lehetett csak úgy egyből felcibálni a földről, szinte 0 frissítéssel, főleg nyögve Barto uralmát. Plusz Messi jövője is az utolsó percig a levegőben lógott, hatalmas balhé volt körülötte, szinte nyílt harc az elnök és közte.

Nem akarom Koemant védeni, de nem ennyire fekete-fehér a dolog, nem voltak egészen azonosak a feltételek. De lehet másik oldalról is nézni:azért a holland is lehozott egy 19 meccses veretlenségi sorozatot, mindössze 3 döntetlennel.
Forca Barca!!!!
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.05.03. 13:56:01

Cseri írta:
2021.05.03. 13:31:34
Biztos,hogy jövőre ez jobb lesz, vele a padon?
Biztos.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.05.03. 13:31:34

Koeman első 50 meccse a Barca élén: 33 győzelem, 10 vereség. Az előző tíz Barca-edző közül az első 50 meccsén csak Rijkaard nyert kevesebbszer (28).

Biztos,hogy jövőre ez jobb lesz, vele a padon?
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
aszim
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2019.02.11. 21:19:48

2021.05.02. 14:45:56

Vannak itt hozzáértők is, valaki magyarázza már el, hogy egy Granada ellen otthon miért kell 5 védővel és 2 csatárral kezdenünk ??? Végig akartuk bekkelni a meccset? Akkor meg azt kellett volna csinálni nem rámászni teljesen az ellenfélre és nyitvahagyni nekik a nagykaput, Pique is elől bóklászva veszi el a helyzetet a hozzáértőktől, hátu meg terülj terülj asztalkám a 80 éves ellenfél csatárnak. :oops: Továbbra is tartom: Koeman válogatottnál lehet hogy jó edző de klubcsapatnál Mezőkövesd szint. Nem tud menet közben változtatni, nem tud motiválni, nem idevaló edző !
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2021.05.02. 13:57:16

Cseri írta:
2021.05.02. 12:55:36
Szerintem a legfontosabb kérdés, hogy a klub adjon-e neki még egy évet(esetleg lehetne egy szavazás itt fórumon) ,hátha szintet lép, pl. képes lesz-e nagyobb játékerőt képviselő csapatok elleni meccset nyerni (rangadókat nyerni)? Én nem bízom benne, de ez csak egy vélemény a sok közül.
Abban reménykedni, hogy a két madrid ilyen gyenge lesz jövőre is, szerintem naivság.
Nekem nincsenek olyan hatalmas elvárásaim felé, mint sokaknak, de én is azt gondolom, hogy kevés a szintje ahhoz, hogy újra top klub legyünk egy elithez méltó játékrendszerrel megspékelve. Az más kérdés, hogy ha ne adj isten behúzzuk a bajnokságot mégis, a vezetőséggel is kijön, a játékosok sem rinyálnak és nincs egy top edző sem terítéken, akkor nehéz lesz elküldeni. De ez legyen a legnagyobb bajunk.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.05.02. 13:49:07

Cseri írta:
2021.05.02. 12:55:36
Szerintem a legfontosabb kérdés, hogy a klub adjon-e neki még egy évet(esetleg lehetne egy szavazás itt fórumon) ,hátha szintet lép, pl. képes lesz-e nagyobb játékerőt képviselő csapatok elleni meccset nyerni (rangadókat nyerni)? Én nem bízom benne, de ez csak egy vélemény a sok közül.
Abban reménykedni, hogy a két madrid ilyen gyenge lesz jövőre is, szerintem naivság.
Öngyilkosság lenne még egy évet adni neki. én sem bízok benne. Plusz egy éveket adogatunk ennek a csapatnak 3-4 éve, nem kell még 1.
Az utóbbi pár meccs alapján meg nem mondtam volna hogy Koeman, Setien vagy Valverde az edző, nem érzek különbséget a csapat felkészültségében és játékában. (A kezdőkben se sokat..)

Valverde elkezdte ezt a 4-4-2öt Paulinhoval Busival Rakiticcel meg bárkivel aki éppen bevethető volt, ahol 2 ember értett csak a támadáshoz a teljes kezdőből, a többi meg csak legyen stabil. Most ugyanez van, Puig teljes eltörlése jól mutattja Koeman irányát, csak a tuti box-to-box kp-k kellenek.

Gyakorlatilag csak minimálisan változtattunk, és nem fejlődtünk támadó fociban. De Jong ugyanazt játsza mint Paulinho, 2016-17-et írunk csak csak gyengébb kerettel, Piké SR meg még mindig megkérdőjelezhetetlen tuti kezdők, mindenki passzoljon Messinek, és Suarezt eldobtuk Griezmannra, és most már 4-4-2-höz képest még egy kp-t elvesztettünk egy védőért cserébe, ebből elég.

Egy támadó szellemű edzőt szeretnék látni, elég a "stabilitásból". Pedig nem indult rosszul a 3 védős dolog, de ahogy visszatértek az érinthetetlenek, és 3-4-3ből 3-5-2 lett, ki is fújt a dolog.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.05.02. 12:55:36

Szerintem a legfontosabb kérdés, hogy a klub adjon-e neki még egy évet(esetleg lehetne egy szavazás itt fórumon) ,hátha szintet lép, pl. képes lesz-e nagyobb játékerőt képviselő csapatok elleni meccset nyerni (rangadókat nyerni)? Én nem bízom benne, de ez csak egy vélemény a sok közül.
Abban reménykedni, hogy a két madrid ilyen gyenge lesz jövőre is, szerintem naivság.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2021.05.02. 12:23:23

Szerintem meg nem lenne nehéz egy kis objektivitás, csak sokaknál az utálat meg a fröcsögés az, ami zsigerből jön, nehezen megy az összetettebb gondolkodás. Ez a köpködés, amit páran tolnak még egy Pinyő esetén is vállalhatatlan lenne, és azért Koeman nem egy sehonnan előtúrt kókler. Nem egy nagy stratéga, nem egy top edző, de ezt szerintem még egyetlen ember sem állította a fórumon. Sok hibája van ez is igaz, de azért elvárható lenne, hogy képesek legyünk méltósággal beszélni komoly emberekről. Értem én a csalódottságot meg az indulatot, én is idegrohamot kaptam a csütörtöki meccstől, de ettől még nem kell az ember összes frusztrációját azonnal levezetni itt, persze ez magánvélemény.
Az is ezerszer le lett írva, hogy ez egy átmeneti év, nem nagyon vállalta volna el komoly edző ilyen körülmények között, és ahhoz képest vannak pozitív jelek is, mégiscsak versenyben vagyunk a bajnokságért, sokszor képesek voltunk jó játékot mutatni, ha legtöbbször csak max. 40-60 percen át, de, aki kicsit is józan volt, az tudhatta előre, hogy nagyjából ilyen forgatókönyv várható. Mindezt lényegében igazolások nélkül, illetve "áligazolásokkal" kb.
Jövőre lehet komolyabb elvárásokat tenni a csapatra, akár Koemannal akár nélküle, most meg annak is örülni kéne, hogy ektakarodtak Bartoék és nem omlott össze a klub teljesen, sőt. Szerintem.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.05.02. 11:18:24

Egy rossz meccs után nehéz objektíven nézni a dolgokat, utána kettőt hátra lépve már talán valamennyire lehet. Akik a meccs után szidják, szerintem nem az a fő problémájuk hogy egyszer vesztettünk mert bőven belefér. Még talán csak nem is a játék mert az első félidő egészen korrekt volt. Egyszerűen csak nem jött össze a gól Busquets gyönyörű labdáiból. A fő probléma szerintem az ahogy az ilyen meccseket kezeli. Rossz eredménynél már sokadszor csinálja ezt a fejvesztett flúgos futam effektust, rosszul reagál, rosszul cserél. Igazából létrehozott egy olyan csapatot amelyik a nyerhető meccsei zömét meg is nyeri, és ezt azért nem szabad elvenni tőle. De sajnos ez már a sokadik ilyen esett amikor egyszerűen képtelen reagálni, képtelen jó embereket és behozni, SR-eket nem csak kezdetni de még végig a pályán is hagyni, Busi le öt támadó fel, Puigot már akkor sem teszi be, minden mindegy alapon kell cserélni, nem tudja rendesen fel tüzelni a játékosokat - hozzátenném hogy ilyen alap mentalitás beli problémákat most nem annyira látok a meccseken, de ha van valami kisebb baj akkor nem tud mentális szempontból sem hozzáadni semmit, És ez már több meccsen jól látszott. Aztán persze ott van az is hogy gyakorlatilag még nem nyertünk egy rangadót sem. Én például ezek alapján mondom hogy objektíve sem tartom Barcelona szintű edzőnek még ha meg is vannak pozitív hatásai. Azért ne felejtsük el hogy a világ egyik legnagyobb klubja vagyunk, igenis megérdemlünk egy korrekt, taktikailag és mentálisan is felkészült edzőt, akiről nem úgy kell beszélni hogy elfogadható e vagy gyenge. Nekünk az elfogadható nem elég, legalábbis szerintem. Olyat még a Koemant pártolóktól sem hallottam hogy szerintük ő egy zseniális edző.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.05.02. 10:29:35

Léfe írta:
2021.05.02. 09:38:32
A lényeg: ha nyerünk, gyenge edző és a sikerekhez semmi köze. Ha kikapunk nem Barca szint mennie kell.
Így van. Akik átlátnak itt a szitán, azokat a sokmeccses veretlenségi szériája sem tudta megtéveszteni. Már akkor tudták, hogy ő rossz, és ez csak bebizonyosodott az ezt követő első vereségünkkor, így mostmár kérdés sincs (még az is érthetetlen, hogy volt).
Válasz küldése