Ronald Koeman

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Örülünk a menesztésének?

a. Igen
43
80%
b. Nem
3
6%
c. a
8
15%
 
Szavazatok száma: 54
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2021.05.12. 07:50:27

drobika írta:
2021.05.12. 06:36:13
Nem tudom , hogy valóban ő az aki ennyire nem tud cserélni és ő e az aki a csapatot felrakja a pályára.
Mert ennyire hülye nem lehet csak utasításra .
Ki utasítaná? A komplett vezetőség le lett cserélve.
Max az Illuminati lehet a háttérben.
més que un club
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2021.05.12. 06:36:13

Nem tudom , hogy valóban ő az aki ennyire nem tud cserélni és ő e az aki a csapatot felrakja a pályára.
Mert ennyire hülye nem lehet csak utasításra . Az hogy Pique , SR , stabilan ott vannak az nem lehet véletlen.A vak is látja hogy nem oda valók .
Levinni Dembelet aki a legjobb volt ésszerű döntés ?
Azt megértem hogy ezzel a védelemmel nem tud semmit kezdeni mert az lehetetlen ezen a szinten , ahol kellene hogy legyenek .Nem véletlenül TS is teljesen elfogyott ezek mögött .
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.05.12. 06:36:05

Top edzok kozul egyedul allegri elerheto. De mivel nem beszel spanyolul, nem fogjak idehozni. Ugyhogy vagy koeman, vagy vmi hasonlo toltelek.Nem hiszem h ilyen ten haag felekkel bentebb lennenk.

De leginkabb 5-6 selejttol kellene megszabadulni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára visca el barca 2021.05.12. 06:40:45-kor.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.05.12. 05:40:03

Remélem már megírta a lemondását. Persze ez csak vicc, nincs benne annyi. Majd vele is mehet a pereskedés, vagy még jövőre is szomorít minket a kókler játékosokkal egyetemben.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.05.12. 05:21:55

A rossz cserék királya
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.05.12. 00:08:10

zsoltfree írta:
2021.05.12. 00:01:25

Plusz még nálam azért Puig többet játszott volna. Kicsit belegondolva, lehet jobb ez a mai eredmény, mert ha bajnokságot nyernénj akkor sokmindent besöpörnének a szőnyeg alá még pár évre.
Nálunk a kudarcok sem hoznak változást, ez a 8-2nél végleg bebizonyosodott.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2021.05.12. 00:04:57

ktm írta:
2021.05.11. 23:55:08
Koeman out?
Nem is ez a baj. A kérdés az, hogy ki helyette? Xavi? Ő a régi spanokat leteszi a padra, elzavarja őket? Kizárt. Bármi történik, Pique, Roberto, Busquets és mostmár azt kell mondjam Messi betonfix kezdő. Ide nem edző kell, hanem egy pszichológus. Egyből kettő. Egy a csapatnak, egy a szurkolóknak.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2021.05.12. 00:01:25

csababarca írta:
2021.05.11. 23:59:27
Ma is ültek a cseréid töki.
Robertóról gólt kaptunk, Dest is wtf, meg hogy lehozza Dembelét, Braitxyz meg labdához sem ért.
Igazi barom, viszlát.
Plusz még nálam azért Puig többet játszott volna. Kicsit belegondolva, lehet jobb ez a mai eredmény, mert ha bajnokságot nyernénj akkor sokmindent besöpörnének a szőnyeg alá még pár évre.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2021.05.12. 00:01:11

Komolyan annyi szerencséje volt, hogy lesérült a tehervonat gyorsaságú Piqué és a stabilitást ado, dr focizni nem tudó Sr. Akkor kénytelen volt mást játszatni, akik éltek is többnyire a lehetőséggel. Aztán sajnos felépültek a sérültek és természetesen állandoan játszanak, mi meg dobáljuk a pontokat. De talán ennél is gázabb, hogy Puigot mindig akkor hozza, ha meg kell menteni a meccset 10 perc alatt. Ezek szerint ő is látja, hogy sokat tud adni a srác a csapatnak, de büntiből nem játszatja. Edzőzseni....
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.05.11. 23:59:27

Ma is ültek a cseréid töki.
Robertóról gólt kaptunk, Dest is wtf, meg hogy lehozza Dembelét, Braitxyz meg labdához sem ért.
Igazi barom, viszlát.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 449
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2021.05.11. 23:55:08

Koeman out?
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2021.05.11. 16:11:18

Én azt látom, hogy eléggé ilyen hollandos, németes gondolkodása van: azokat a játékosokat preferálja, akik pontosan illenek a taktikai felállásba és betartják az "előírásokat". Kb. Messi az egyetlen, akinek szabad rohangálási lehetősége van, meg esetleg de Jong. Géza próbálkozik néha, de őt leordibálta. Araújo lesz a következő :D.
Ez nagyon nem az a Ronaldinho fajta Barcelona, de az ellenfelek se rohangálnak ki úgy, mint régen.

Ezzel a taktikával az a baj, hogy ha van egy kiemelkedő játékos, az nem tud nagy támogatást kapni a többiektől, mert tartani kell a pozíciókat, viszont az egyes pozíciókban meg a gyengébb játékosoknak is elfogadható teljesítményt kell hozniuk.

Nyilván van előnye is: nem hagyunk akkora üres területeket, mivel nincs akkora támogató kimozgás. Pl. Messihez nem megy oda Dest 1.5 méterre, hogy segítse, hanem kint marad a szélen.

Emiatt tűnik lassúnak, darabosnak és uncsinak a játék a korábbi adok-kapok Barcelonákhoz képest. És az is szembeötlő, ahogy itt-ott egyedül maradnak a játékosok és egyedül kell megoldaniuk a helyzeteket.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.05.11. 14:59:41

grgly50 írta:
2021.05.11. 14:31:05
Na, jó! Azért nehogy mártírt csináljunk már belőle!!!! Nagyon jól tudta Ő, hogy mire vállalkozik. A körülmények igaz, másként alakultak, de ez már hónapokkal később.
Neki presztizs volt a BARCÁHOZ jönni. Ennyi. A többi az ő felelősége, amit igyekszik mindenki másra hárítani.
Az, hogy egy csapathoz igazolnak valakit, az egy dolog. Az meg egy másik, hogy azt az egyént be kell építeni a csapatba. Na, nála ez nem teljesen működik.
Nem értelek. Pont azt írtam,hogy engem meglepett,hogy idejött az EB előtt,mikor tudta,mi vár rá. Vagy a pénzt választotta,vagy volt annyira buta,hogy azt hitte,hogy szabad kezet kap,és 3-4 új embert,akit akart.

Az,hogy szerinted minden az ő felelőssége,az legyen akkor a te véleményed, de azt továbbra se felejtsd el,hogy ennek a szezonnak nem az volt a célja,hogy elkezdjünk építkezni,és építsük a következő triplázó Barcát. Hiszen Pedrin és Desten kívül nem jött senki,mindenki maradt,pontosabban még egy Messivel gyengébbek is lettünk,aki úgy novemberig csak kereste önmagát. Ez még mindig egy átmeneti időszak,és amíg Piqué,Roberto meg Alba a kezdő tagja,ne is várj mást,csak a vesztes mentalitást. Ezt a csapatot már annyiszor elverték, hogy odateheted az atyaúristent is a padhoz,nem fogja megváltani a világot. Koeman kell nekünk továbbra is?Valószínűleg nem. De szerinted ki jött volna ide tavaly nyáron,és igazolások nélkül, öregekből és rutintalan emberekből majd szép játékot fog játszatni, meg mellé még eredményest is. Szerintem senki,és nem is nagyon volt jelentkező,mert már Setien is ilyen " valakit találjunk már" kategória volt.

Továbbra is leírom,hogy nálam sem maradna, és engem még szeptember óta mindig zavar,hogy Puig kb a 20. játékos a keretben,de egy edző munkáját nem ítélheted meg csak úgy,hogy semmilyen körülményt nem veszel figyelembe,és akkor mindent ami történik,azt ráhúzod,hogy de hát ő az edző.
Peter írta:
2021.05.11. 14:38:51


Azt értem ezalatt, hogy be kellett volna vállalnia az első fordulótól a full fiatalítást, utólag könnyű okoskodni, de szinte minden fiatalunk ilyen olyan hiányosságokkal, de rendben van.
Lemondott Barto....kihullott a férgese sérülésekben.....nem lehetett volna rajta számonkérni trófeákat, szóval ideális helyzetek alakultak rajta kívülálló okokból is....két madridi is szenved a maga módján.....szóval minden összeállt (kivéve Fati talán)....
Ennyi minden ritkán jön össze egy Barcánál
Igen,be kellett volna vállalnia,viszont nem ő az első edző,aki így járt,hogy bizonyos embereknek játszania kell. Sőt,ő még tovább is vitte ezt,mert csóri Pedri már vagy 3 hónapja úgy játszik,hogy ráférne némi padozás. De mégse,nyomni kell.
Igazából bármi lesz a szezon vége,a szuperkupát és a bajnokságot számon fogja rajta kérni elég sok ember,mert néhány ponttal fogunk lemaradni maximum,aztán elő lehet venni a Granada vagy Cadiz elleni meccseket. Vagy a klasszikusokat.

Én azért nem gondolom ideális helyzetnek azt,hogy megsérül Piqué,Roberto, Umtiti is elég sokáig nem tudott sehogy pályára lépni,mert a fiataloknak, mint pl Pedri vagy Mingueza,nem feltétlenül használ az,hogy az első szezonjukban a nagyoknál ennyit játszanak váltás nélkül. Dest is mennyit végig tolt pihenő nélkül? Csak ugye itt jön az,hogy oké,rotálni kell,csak akkor meg Roberto,Piqué,játszaniuk kell. :D Na mindegy,szerintem itt nagyon sokat kell alakítani ezen a kereten,és valóban,valószínüűeg nem a holland fogja megtenni.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.05.11. 14:38:51

Sinya22 írta:
2021.05.11. 14:10:52
Azért nem volt ez olyan álom munka.
Azt értem ezalatt, hogy be kellett volna vállalnia az első fordulótól a full fiatalítást, utólag könnyű okoskodni, de szinte minden fiatalunk ilyen olyan hiányosságokkal, de rendben van.
Lemondott Barto....kihullott a férgese sérülésekben.....nem lehetett volna rajta számonkérni trófeákat, szóval ideális helyzetek alakultak rajta kívülálló okokból is....két madridi is szenved a maga módján.....szóval minden összeállt (kivéve Fati talán)....
Ennyi minden ritkán jön össze egy Barcánál
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.05.11. 14:35:48

Sinya22 írta:
2021.05.11. 14:25:27
bence0330 írta:
2021.05.11. 14:20:20


Én ezért is gondolom róla, amit írtam pár hsz-el lejjebb: meg kell köszönni neki, hogy ezt az időszakot segített átvészelni. A játék és az egész rendszer nem előremutató, szóval hosszútávra én nem tudom elképzelni, de azért ezt a bűzölgő kupacot merni kellett átvenni, amiről te is írtál, és a maga és keret képességeinek határai között félig rendbe rakta a csapatot. És nem álltak sorban a melóért itt Nagelsmannok, de még Allegrik sem. Szerintem nem átmeneti fejlődési időszaknak kell ezt felfogni, mert remélem arra a következő évünk "megy majd rá", hanem túlélésnek, kilábalásnak egy elviselhető évvel.
Szerintem továbbra sem fognak ilyen edzők sorban állni. Én 99%-ban biztos vagyok benne,ha az a döntés születik,hogy Koemannak megköszönik,akkor jön Xavi. Legalább is merem remélni,hogy akkor ő jön,mert volt itt nemrég szó Artetáról. :D
Szerintem sem, noha most Laportával az élen kicsit több esélyünk lehetne valaki komolyabb név érkezésére. A Xavi topikban épp írtam egy hosszabb lelkesedést Xaviról. Ha már Arteta, akkor nyilván Xavi, ugyanazon a szakaszukon állnak az edzői karrierjüknek, de Arteta hasonló problémákkal is küszködik félig mint Koeman (Puig=Martinelli), én ilyen játékosfavorizálásokból nemigen kérnék, másrészt atomtapasztalatlan, és itt még a neve sincs meg, amivel tiszteletet parancsolna, mint TALÁN Xavi. Ráadásul azért volt másfél éve bizonyítani, és nem tette meg, az Arsenal lehetne előrébb, mint a helyezésre, azért az EL-ért minimum versenyben kéne lenniük. Szerintem ugyanolyan kidobott év lenne, mint ez, csak ez szükségszerű volt a Barto-rémuralom után, a következő már nem lenne az, ott már nagyon el kéne kezdeni felfelé megindulni, ha lehet, hosszabb távra tervezve.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.05.11. 14:31:05

Sinya22 írta:
2021.05.11. 14:10:52
Peter írta:
2021.05.11. 14:01:04
Szerintem hatalmas lehetőséget kapott a sors minden irányából, de nem tudott ezzel élni.
Azért nem volt ez olyan álom munka. Engem mai napig meglep,hogy otthagyta az EB előtt a holland válogatottat,és inkább idejött úgy,hogy pontosan tudta,hogy mélyrepülésben van a klubb,és hacsak nem teljesen hülye,pontosan tisztában volt vele,hogy igazolások nélkül nem fogja rendbe tenni a csapatot,egy erősen kifelé menő Bartomeuval és Piqué vezette védelemmel. Aztán erre rájött még az is,hogy Messi majdnem lelépett az első héten,miután aláírt.

Lehet beszélni arról,hogy most ő mennyire jó meg nem jó edző,meg mit kellett volna máshogy csinálnia,de ne állítsuk be úgy,hogy tökéletes körülmények álltak a rendelkezésre,és mindent megakadtak neki,csak épp ő nem tudta beletenni a munkát. :D
Na, jó! Azért nehogy mártírt csináljunk már belőle!!!! Nagyon jól tudta Ő, hogy mire vállalkozik. A körülmények igaz, másként alakultak, de ez már hónapokkal később.
Neki presztizs volt a BARCÁHOZ jönni. Ennyi. A többi az ő felelősége, amit igyekszik mindenki másra hárítani.
Az, hogy egy csapathoz igazolnak valakit, az egy dolog. Az meg egy másik, hogy azt az egyént be kell építeni a csapatba. Na, nála ez nem teljesen működik.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.05.11. 14:25:27

bence0330 írta:
2021.05.11. 14:20:20


Én ezért is gondolom róla, amit írtam pár hsz-el lejjebb: meg kell köszönni neki, hogy ezt az időszakot segített átvészelni. A játék és az egész rendszer nem előremutató, szóval hosszútávra én nem tudom elképzelni, de azért ezt a bűzölgő kupacot merni kellett átvenni, amiről te is írtál, és a maga és keret képességeinek határai között félig rendbe rakta a csapatot. És nem álltak sorban a melóért itt Nagelsmannok, de még Allegrik sem. Szerintem nem átmeneti fejlődési időszaknak kell ezt felfogni, mert remélem arra a következő évünk "megy majd rá", hanem túlélésnek, kilábalásnak egy elviselhető évvel.
Szerintem továbbra sem fognak ilyen edzők sorban állni. Én 99%-ban biztos vagyok benne,ha az a döntés születik,hogy Koemannak megköszönik,akkor jön Xavi. Legalább is merem remélni,hogy akkor ő jön,mert volt itt nemrég szó Artetáról. :D
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.05.11. 14:20:20

Sinya22 írta:
2021.05.11. 14:10:52
Peter írta:
2021.05.11. 14:01:04
Szerintem hatalmas lehetőséget kapott a sors minden irányából, de nem tudott ezzel élni.
Azért nem volt ez olyan álom munka. Engem mai napig meglep,hogy otthagyta az EB előtt a holland válogatottat,és inkább idejött úgy,hogy pontosan tudta,hogy mélyrepülésben van a klubb,és hacsak nem teljesen hülye,pontosan tisztában volt vele,hogy igazolások nélkül nem fogja rendbe tenni a csapatot,egy erősen kifelé menő Bartomeuval és Piqué vezette védelemmel. Aztán erre rájött még az is,hogy Messi majdnem lelépett az első héten,miután aláírt.

Lehet beszélni arról,hogy most ő mennyire jó meg nem jó edző,meg mit kellett volna máshogy csinálnia,de ne állítsuk be úgy,hogy tökéletes körülmények álltak a rendelkezésre,és mindent megakadtak neki,csak épp ő nem tudta beletenni a munkát. :D
Én ezért is gondolom róla, amit írtam pár hsz-el lejjebb: meg kell köszönni neki, hogy ezt az időszakot segített átvészelni. A játék és az egész rendszer nem előremutató, szóval hosszútávra én nem tudom elképzelni, de azért ezt a bűzölgő kupacot merni kellett átvenni, amiről te is írtál, és a maga és keret képességeinek határai között félig rendbe rakta a csapatot. És nem álltak sorban a melóért itt Nagelsmannok, de még Allegrik sem. Szerintem nem átmeneti fejlődési időszaknak kell ezt felfogni, mert remélem arra a következő évünk "megy majd rá", hanem túlélésnek, kilábalásnak egy elviselhető évvel.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.05.11. 14:10:52

Peter írta:
2021.05.11. 14:01:04
Szerintem hatalmas lehetőséget kapott a sors minden irányából, de nem tudott ezzel élni.
Azért nem volt ez olyan álom munka. Engem mai napig meglep,hogy otthagyta az EB előtt a holland válogatottat,és inkább idejött úgy,hogy pontosan tudta,hogy mélyrepülésben van a klubb,és hacsak nem teljesen hülye,pontosan tisztában volt vele,hogy igazolások nélkül nem fogja rendbe tenni a csapatot,egy erősen kifelé menő Bartomeuval és Piqué vezette védelemmel. Aztán erre rájött még az is,hogy Messi majdnem lelépett az első héten,miután aláírt.

Lehet beszélni arról,hogy most ő mennyire jó meg nem jó edző,meg mit kellett volna máshogy csinálnia,de ne állítsuk be úgy,hogy tökéletes körülmények álltak a rendelkezésre,és mindent megakadtak neki,csak épp ő nem tudta beletenni a munkát. :D
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.05.11. 14:01:04

Szerintem hatalmas lehetőséget kapott a sors minden irányából, de nem tudott ezzel élni.
A biztos közepest kereső, langyos vizben ücsörgő edző. A túlélés számára az elsőrendű, nem konfrontatív és nem kockázatot vállaló típus. Képtelen átlépni a saját árnyékát. Amikor kikerül a konfortzónájából, akkor döntően kiszámíthatatlanul és logikátlanul reagál.
Minden attól függ, mi a klub célja.
Ha vissza szeretne jutni a BL mag közelébe, akkor elkerülhetetlen a változtatás.
Ha csak a létezés, a nosztalgia és helybenjárás, akkor Koeman ideális választás.

Egy Capello is távozott már arannyal a zsebben Madridból, ennél szebbet nem kívánhatunk Koemannak mi sem. (már akik jobb játékot, élvezhető focit szeretnénk.... :roll: )
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.05.11. 11:44:57

Titinho írta:
2021.05.11. 11:08:44
Koeman:
"Javulnunk kell, de nem hiszem, hogy én lehetek a hibás, ha gólt kapunk vagy büntetőt hibázunk.”
Nem tudom, de az ilyen elszólások engem baromira fel tudnak....ni egy edző szájából. :evil:

Mintha nem az ő dolga lenne, egy normális rendszerrel megszervezni a védelmet, vagy hogy ne az ellenfél 16-osánál kórincáljanak még a középső védők is. Egy Tuchel lehet tudna neki erről mesélni, aki 3 hónap alatt rendbe tette a Chelsea védelmét és ugyanúgy 3 védővel játszanak. A Top csapatokat úgy verték több alkalommal hogy gólt sem kaptak. Biztos ott is ezt mondja Tuchel, hogy: nem tudom mi közöm van hozzá.

Számomra nagyon nem szimpatikus, hogy inkább a játékosokra helyezi ezzel a felelősséget.

A rotációról meg kb kár volt kérdezni a Misztert, március végétől egy-két kivétellel ugyanazzal a csapattal nyomjuk, mondjuk most már kár is rotálni, így hogy Puig, Pjanic, Trincao 15 meccse nem játszott normális perceket. Szerintem hármójuknak nem jönne ki egy meccsnyi percátlag az utóbbi 2 hónapban.

Az utóbbi hetekben nagyon ritkán olvasom el a nyilatkozatait, most is kár volt... :?
No igen. A felelősségvállalás finoman szólva sem az erőssége, még ha fejlődött is benne ősz óta. Nem csak a védelemben van így, hanem pl. a játékosok önbizalma, mentális állapota esetén sem. Nem csak tevékenyen a pálya mellől nem segít ebben alá Simeone, Klopp, Pep, ésatöbbi, hanem indirekt módon sem ("nem hiszek a sportpszichológusokban") Volt egyszer egy más sportágban utánpótlásban régen egy edző, akivel fogjuk rá dolgoztam, nem akarom RK-hoz hasonlítani, mert sokkal rosszabb volt, meccs közben ordibált a gyerekekkel, és mindenki összeomlott alatta és senki nem tudott meccset nyerni, ő meg nagy komolyan odafordul hozzám, és tudálékosan elmagyarázza, hogy " ő nem érti, miért gyenge fejben az összes játékosa ez egy xy városi népbetegség lehet". És őszintén úgy gondolta, hogy neki ehhez semmi köze, és egy adott földrajzi helyhez kötött népbetegség az oka annak, hogy vele mindig kikapnak országos szinten az amúgy ügyes gyerekek. Nyilván Koeman azért messze nem ez, de önvizsgálatot a jelek szerint nem sűrűn tart, ebből következően a saját felelőssége ritkábban merül fel benne, mint kellene. Szerintem ő őszintén nem érti, miért kritizálják egyre többen.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.05.11. 11:08:44

Koeman:
"Javulnunk kell, de nem hiszem, hogy én lehetek a hibás, ha gólt kapunk vagy büntetőt hibázunk.”
Nem tudom, de az ilyen elszólások engem baromira fel tudnak....ni egy edző szájából. :evil:

Mintha nem az ő dolga lenne, egy normális rendszerrel megszervezni a védelmet, vagy hogy ne az ellenfél 16-osánál kórincáljanak még a középső védők is. Egy Tuchel lehet tudna neki erről mesélni, aki 3 hónap alatt rendbe tette a Chelsea védelmét és ugyanúgy 3 védővel játszanak. A Top csapatokat úgy verték több alkalommal hogy gólt sem kaptak. Biztos ott is ezt mondja Tuchel, hogy: nem tudom mi közöm van hozzá.

Számomra nagyon nem szimpatikus, hogy inkább a játékosokra helyezi ezzel a felelősséget.

A rotációról meg kb kár volt kérdezni a Misztert, március végétől egy-két kivétellel ugyanazzal a csapattal nyomjuk, mondjuk most már kár is rotálni, így hogy Puig, Pjanic, Trincao 15 meccse nem játszott normális perceket. Szerintem hármójuknak nem jönne ki egy meccsnyi percátlag az utóbbi 2 hónapban.

Az utóbbi hetekben nagyon ritkán olvasom el a nyilatkozatait, most is kár volt... :?
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.05.11. 09:56:26

Kalapos írta:
2021.05.11. 09:35:37
Teljesen korrekt meglátás.

Amivel most megint kiakasztott a mester:
"Ha a csapat jó, általában nem sok változtatást eszközölök"

Én nem vettem észre hogy jók vagyunk :roll: :roll:
Gondolom úgy logikázott, hogy nyertünk sok meccset egymás után - azért az elég jó volt, még ha nem is egy előremutató, sziporkázó játékkal, mint inkább egy stabil 3-5-2-vel és ragyogó Messivel - akkor ezt a bevált receptet tartja végig, és akkor behúzzuk a bajnokságot. Bejöhetett volna, meg még most is bejöhet, de a végére már kipukkadtak a játékosaink.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.05.11. 09:35:37

bence0330 írta:
2021.05.10. 14:02:31
Én Koeman helyzetét valahogy úgy ítélem meg, hogy meg kellene köszönni neki, hogy átvette a csapatot egy nagyon gyenge helyzetben, és mindent beleadva megpróbálta összerázni őket és kivezetni őket a slamasztikából. Több elvitathatatlan érdeme van, 1-1 játékost nagyon felhozott, a legevidensebb DJ, hol kényszerből, hol anélkül, de fiatalított,kicsit összerázta őket fizikailag, ésatöbbi. De egyre jobban kiütköznek azok a hibái (keret kihasználatlansága ---> rotálás hiánya ---> túlhajszoltság, rossz cserék, alkalmazkodóképtelenség, pozitív és negatív favorizálások - más edzőnél is megvannak, de ennyire tán nem túlzóan, túlságosan defenzív felfogás, és még pár apróság, amelyek miatt nem tudom vele elképzelni a jövőt, főleg BL-esélyes csapatként. Szerintem ő ennyit tudott, és ez is akár elég lehet egy átmeneti időszakra, ha most elvállalna minket egy komolyabb edző, neadj' Isten a német vonalból. Az ősz rajta kívül is el volt cseszve eleve, ő az őrült, össze-vissza kezdőivel és beszólásaival nem segített a helyzeten, ezen elment a bajnokság (ha elment) és a BL csoportelsőség. Amit azóta csinált, azok közt vannak megsüvegelendő dolgok, letolt egy szép tavaszt, szerintem ezt ismerjük el, de lássuk is be, mik a határai, és ennek megfelelően én személy szerint úgy gondolom, hogy ebből ennyi pont elég volt. Nyomathatjuk ezt még tovább is, de szerintem a Barcelona van akkora csapat, hogy ne egy olyan edzőben gondolkodjunk, aki talán elmegy, és elviseljük a sok hiányosságát, hanem az igazi elitben.
Nekem kb ez a véleményem róla, ha egyet hátralépek, és próbálok objektív lenni.
Teljesen korrekt meglátás.

Amivel most megint kiakasztott a mester:
"Ha a csapat jó, általában nem sok változtatást eszközölök"

Én nem vettem észre hogy jók vagyunk :roll: :roll:
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.05.10. 14:02:31

Én Koeman helyzetét valahogy úgy ítélem meg, hogy meg kellene köszönni neki, hogy átvette a csapatot egy nagyon gyenge helyzetben, és mindent beleadva megpróbálta összerázni őket és kivezetni őket a slamasztikából. Több elvitathatatlan érdeme van, 1-1 játékost nagyon felhozott, a legevidensebb DJ, hol kényszerből, hol anélkül, de fiatalított,kicsit összerázta őket fizikailag, ésatöbbi. De egyre jobban kiütköznek azok a hibái (keret kihasználatlansága ---> rotálás hiánya ---> túlhajszoltság, rossz cserék, alkalmazkodóképtelenség, pozitív és negatív favorizálások - más edzőnél is megvannak, de ennyire tán nem túlzóan, túlságosan defenzív felfogás, és még pár apróság, amelyek miatt nem tudom vele elképzelni a jövőt, főleg BL-esélyes csapatként. Szerintem ő ennyit tudott, és ez is akár elég lehet egy átmeneti időszakra, ha most elvállalna minket egy komolyabb edző, neadj' Isten a német vonalból. Az ősz rajta kívül is el volt cseszve eleve, ő az őrült, össze-vissza kezdőivel és beszólásaival nem segített a helyzeten, ezen elment a bajnokság (ha elment) és a BL csoportelsőség. Amit azóta csinált, azok közt vannak megsüvegelendő dolgok, letolt egy szép tavaszt, szerintem ezt ismerjük el, de lássuk is be, mik a határai, és ennek megfelelően én személy szerint úgy gondolom, hogy ebből ennyi pont elég volt. Nyomathatjuk ezt még tovább is, de szerintem a Barcelona van akkora csapat, hogy ne egy olyan edzőben gondolkodjunk, aki talán elmegy, és elviseljük a sok hiányosságát, hanem az igazi elitben.
Nekem kb ez a véleményem róla, ha egyet hátralépek, és próbálok objektív lenni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése