Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.05.19. 12:31:54

Legfontosabb illetve leginkább meghatározó igazolásunk az edzői posztra lesz.
Ez fogja igazán tükrözni Laporta és a szakmai vezetés szándékát.
Szakmai értelemben hosszú hosszú évek óta edző és szakmai stáb nélkül léteztünk.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.05.19. 12:30:00

Kalapos írta:
2021.05.19. 11:37:26
Viszont Koemant ez nem menti fel, a nyakába lehet varni azt hogy Barto és Laporta elnöksége alatt is Piké meg SR kezdett, max akkor nem ha nem voltak sérültek, de néha félsérülten is ők játszottak. A pihentetésről nem is beszélve. Ez edzői hiba és kész.

Teleírtuk a fórumot Koeman hibáival , az hogy nem küldött el senkit az nem az ő hibája, de hogy játszanak, az igen, tehát ő is hibás. Barto nem volt itt a szezonvégén, őt már hiába szidjuk, persze a kár amit okozott az adott, de Koemant nem tartotta vissza. Ha Koeman nem bírt a fiúkkal akkor nem és kész.
Persze, nem akarom mentegetni Koeman-t. Sokáig védtem, de az SR-Pique-Lenglet védősor felküldése olyan hiba, amit normális ember nem követ el.

Puszta spekuláció, de simán el tudom képzelni, hogy Laporta szezon közbe nem akart beleszólni az öltöző ügyeibe. Aztán vége a szezonnak, csúnya lett a vége, most mondja, hogy fejek fognak hullani, de én nem vagyok benne biztos, hogy akkor is rárepült volna-e a jómadarakra, ha valami csoda folytán megnyertük volna a ligát.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.05.19. 11:37:26

davi10 írta:
2021.05.19. 11:04:21

Abban mindneki egyetért, hogy rendrakás szükséges, de én nem az edző nyakába varrnám ennek a hiányát. Szerintem a fejétől bűzlik a hal, láttuk, hogy Bartomeu-nál mit jelent ha az edző szabad kezet kap. Ezt valószínűleg tudta mindenki (szerintem Koeman is).

Laporta-tól függ a nagytakarítás mértéke, Barto töketlen volt ehhez. Ha Barto alatt jött volna Tuchel/Klopp/Pep/Flick/ az aktuális Isten, akkor se lett volna nagytakarítás. Szerintem ezt tudták, ezért nem is vállalta el senki a melót.

Amúgy nem kötözködésből, nem vagyok annyira képben a Chelsea-vel, de kiket rakott ki Tuchel? Giroud meg Kepa?
Hu, valamivel egyetértek valamivel nagyon nem.
Hogy nagy edző nem akar idejönni azt már is hangoztattam korábban, teljesen egyetértek. Senki se úgy képzeli el a munkáját hogy könyörögjön a 30+-soknak hogy jaj fiúk ugyan légyszi gyertek már le edzésre, meg ha már itt vagytok fussatok is kicsit pls. És nálunk nem menedzser van, hanem edző, tehát nem is igazolhat csak kap egy kész keretet az edző. Ezt ma már kevesen eszik meg.

Viszont Koemant ez nem menti fel, a nyakába lehet varni azt hogy Barto és Laporta elnöksége alatt is Piké meg SR kezdett, max akkor nem ha nem voltak sérültek, de néha félsérülten is ők játszottak. A pihentetésről nem is beszélve. Ez edzői hiba és kész.

Teleírtuk a fórumot Koeman hibáival , az hogy nem küldött el senkit az nem az ő hibája, de hogy játszanak, az igen, tehát ő is hibás. Barto nem volt itt a szezonvégén, őt már hiába szidjuk, persze a kár amit okozott az adott, de Koemant nem tartotta vissza. Ha Koeman nem bírt a fiúkkal akkor nem és kész.

Flick simán rendet rakott volna, max itt is összeveszik a vezetőséggel meg a játékosokkal is, mint ott Münchenben :lol: de itt tuti nem játszott volna nála aki gyenge, max nem áll szóba senkivel amíg ki nem rúgják.

Tuchel előtt Lampard már elpakolta a szennyest, de zongorázható a különbség a két edző Chelsea-jén. Ennyit számít egy jó edző. A PSG is teljesen más volt előtte és utána is. Alatta valami egészen más volt a csapat.

Azért a Barcát még mindig bármelyik ambiciózus fiatalabb edző elfogadná 1-2 évre. A félelem a bukástól és a kihívástól erősebb nálunk mint máshol, de aki ilyenektől tart, az eleve el se jut erre a szintre. Itt az emberek max becsicskulnak de nem félnek. Tudják hogy csak előre van út.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.05.19. 11:04:21

Nervo írta:
2021.05.18. 11:56:51
Ide egy olyan tökös edző kellene aki ki meri rakni a kiégett emberkéket a csapatból. Pique, Busquets, Robertó stb.stb, ők rájuk már nem lehet építeni, ugyanabban a helyzetben vagyunk mint most a pool, hiába van ott klopp is sz..rbol várat, még ő sem tud csinálni. Amíg ez nem lesz megoldva, addig marad minden sajnos. Koeman egyértelműen alkalmatlan, mondom ezt holland drukkerként. Nekünk Tuchelhez hasonló emberbe kénne gondolkodni, aki kirakja a nem oda való embereket a csapatból. Xavi is lutri, hiszen korábban együtt játszott a kerett egyrészével, így a rendrakás nála is kétséges. Ugyanakkor nekem Ten Haag is szimpatikus és tehetséges, határozott edzőnek tűnik. Én benne is többet látok mint pl. Xaviban.
Abban mindneki egyetért, hogy rendrakás szükséges, de én nem az edző nyakába varrnám ennek a hiányát. Szerintem a fejétől bűzlik a hal, láttuk, hogy Bartomeu-nál mit jelent ha az edző szabad kezet kap. Ezt valószínűleg tudta mindenki (szerintem Koeman is).

Laporta-tól függ a nagytakarítás mértéke, Barto töketlen volt ehhez. Ha Barto alatt jött volna Tuchel/Klopp/Pep/Flick/ az aktuális Isten, akkor se lett volna nagytakarítás. Szerintem ezt tudták, ezért nem is vállalta el senki a melót.

Amúgy nem kötözködésből, nem vagyok annyira képben a Chelsea-vel, de kiket rakott ki Tuchel? Giroud meg Kepa?
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.05.19. 10:45:17

Èn nem hiszek ezekben a cserèlgetèsekben, főleg nem abban,hogy majd 2-3 játèkost is adnak Griezèrt. Inkább adjuk el,ő nem volt sèrült ès legalább nem 10 millár èr,aztán majd az edző meg aki ezzel foglalkozik eldönti ki kell a csapatba.
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 449
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2021.05.19. 10:16:35

szbsz írta:
2021.05.19. 09:50:42
Cerezo Grizlire is megorrolt a transzer miatt nem csak ránk, szóval nem hinném, hogy vissza akarná hívni a Wandába... Ami viszont elképzelhető egy Messi-Felix csere, így Messi újra együtt játszhatna Lajossal, lehet új lendületet is kapna. A hétvégén Madridba is utazott már, persze, hogy bratyizzon a barátjával, de azért már az is benne van, hogy új otthont keres ott valószínűleg...
En nehezen tudom elkepzelni, ha Messi lep, akkor ne valtana ligat. Felix melle meg meg a "fel" kezdot oda kene adnia a Madridnak, hogy megfontolhato legyen a csere.
Griezmann <-> Felix + Suarez, ezt mondjuk alairnam.
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.05.19. 10:14:37

szbsz írta:
2021.05.19. 09:50:42

Cerezo Grizlire is megorrolt a transzer miatt nem csak ránk, szóval nem hinném, hogy vissza akarná hívni a Wandába... Ami viszont elképzelhető egy Messi-Felix csere, így Messi újra együtt játszhatna Lajossal, lehet új lendületet is kapna. A hétvégén Madridba is utazott már, persze, hogy bratyizzon a barátjával, de azért már az is benne van, hogy új otthont keres ott valószínűleg...
Érdekes...
2 hónapja meg Suárez és az asszony volt Barcelonában, lehet inkább, hogy ő jön vissza és most csak azért mentek Messiék Madridba, hogy segítsenek csomagolni. :roll:
Morata+Lemar+Hermoso hármast akarták adni egész pontosan Griezmannért.
Tényleg igen, valami ilyesmi volt. :wink:
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.05.19. 10:05:34

Titinho írta:
2021.05.19. 08:41:39
🎙 | Atletico Madrid President, Enrique Cerezo: “Griezmann? He’s a magnificent player and I hope to bring him back. Any team would be delighted to have a player like him.”

Felmerült Griezmann esetleges visszatérése az elmúlt napokban, Cerezo szeretné is visszavinni Madridba.
Ezzel kapcsolatban ma már azt rebesgetik, hogy egy Griezmann - Joao Félix csere is lehet belőle, mivel ő meg Madridban sült be. Állítólag ennek még Simeone is örülne.

Ha távozni fog Griz, szerintem csak is olyan módon ha elcseréljük valakire, valamelyik csapattal. Tavaly nyáron is ugye az Atletico vitte volna vissza Madridba, de a Morata+pénz opcióra nemet mondott akkor Barto. #-o
Morata+Lemar+Hermoso hármast akarták adni egész pontosan Griezmannért.
Kép
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2021.05.19. 09:50:42

Titinho írta:
2021.05.19. 08:41:39
🎙 | Atletico Madrid President, Enrique Cerezo: “Griezmann? He’s a magnificent player and I hope to bring him back. Any team would be delighted to have a player like him.”

Felmerült Griezmann esetleges visszatérése az elmúlt napokban, Cerezo szeretné is visszavinni Madridba.
Ezzel kapcsolatban ma már azt rebesgetik, hogy egy Griezmann - Joao Félix csere is lehet belőle, mivel ő meg Madridban sült be. Állítólag ennek még Simeone is örülne.

Ha távozni fog Griz, szerintem csak is olyan módon ha elcseréljük valakire, valamelyik csapattal. Tavaly nyáron is ugye az Atletico vitte volna vissza Madridba, de a Morata+pénz opcióra nemet mondott akkor Barto. #-o
Cerezo Grizlire is megorrolt a transzer miatt nem csak ránk, szóval nem hinném, hogy vissza akarná hívni a Wandába... Ami viszont elképzelhető egy Messi-Felix csere, így Messi újra együtt játszhatna Lajossal, lehet új lendületet is kapna. A hétvégén Madridba is utazott már, persze, hogy bratyizzon a barátjával, de azért már az is benne van, hogy új otthont keres ott valószínűleg...
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.05.19. 08:41:39

🎙 | Atletico Madrid President, Enrique Cerezo: “Griezmann? He’s a magnificent player and I hope to bring him back. Any team would be delighted to have a player like him.”

Felmerült Griezmann esetleges visszatérése az elmúlt napokban, Cerezo szeretné is visszavinni Madridba.
Ezzel kapcsolatban ma már azt rebesgetik, hogy egy Griezmann - Joao Félix csere is lehet belőle, mivel ő meg Madridban sült be. Állítólag ennek még Simeone is örülne.

Ha távozni fog Griz, szerintem csak is olyan módon ha elcseréljük valakire, valamelyik csapattal. Tavaly nyáron is ugye az Atletico vitte volna vissza Madridba, de a Morata+pénz opcióra nemet mondott akkor Barto. #-o
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2021.05.18. 11:56:51

Ide egy olyan tökös edző kellene aki ki meri rakni a kiégett emberkéket a csapatból. Pique, Busquets, Robertó stb.stb, ők rájuk már nem lehet építeni, ugyanabban a helyzetben vagyunk mint most a pool, hiába van ott klopp is sz..rbol várat, még ő sem tud csinálni. Amíg ez nem lesz megoldva, addig marad minden sajnos. Koeman egyértelműen alkalmatlan, mondom ezt holland drukkerként. Nekünk Tuchelhez hasonló emberbe kénne gondolkodni, aki kirakja a nem oda való embereket a csapatból. Xavi is lutri, hiszen korábban együtt játszott a kerett egyrészével, így a rendrakás nála is kétséges. Ugyanakkor nekem Ten Haag is szimpatikus és tehetséges, határozott edzőnek tűnik. Én benne is többet látok mint pl. Xaviban.
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2021.05.18. 10:33:17

nagyatyesz írta:
2021.05.17. 23:59:09
Én mindenképpen küldeném Koemant. Nem várok már sokat a jelenlegi csapattól, de nekem olyan mintha behúzott kézifékkel vezetné a csapatot. Tetszett, ahogy a fiatalokhoz nyúlt, de nsgy részét kényszer szülte, mint utóbb bebizonyosodott.
A tölteléktől remélem meg tufunk szabadulni (Neto, Firpo, Umtiti, Pjanic, Cou...) Ami sajnos nem fog bekövetkezni, az Piqué elzavarása, aki annyira szereti a klubot, hogy kb miatta buktuk a bajnokságot...SR felőlem ülhet a padon, Busi idén jol tolta, belőle lehet egy jo kiegészitő ember, Messi az Messi, Albanak meg azért bőven voltak jo meccsei idén, de Piqué bántóan gyenge, és szerintem kártékony az öltözői jelenléte. Neki mennie kell, mert smig itt van játszik, mi meg kapjuk rola a gólokat...
Szerintem megy ő magától is, kizárt, hogy valami hatalmas pénzt keresne itt edzőként. Megpróbálta, de beégett, pedig szép lett volna a bajnoki cím és volt is rá esély a Granada elleni meccsig mindenképpen. Nekem az a rész furcsa, hogy elfáradtak a játékosok, hiszen a bl is idő előtt elment, a spanyol kupa, pedig nagyon kevés meccses lett. Máskor megy a heti két mérkőzés plusz a válogatott foci is több van.

Ami Piquet és a többieket illeti, fiatal játékosoktól akik a harmadik vonalban vannak, nem lehet elvárni, hogy a legmagasabb szinten játszanak. Azért a spanyol bajnokságnak még mindig van egy egy szintje, elég megnézni, milyen gólokat kaptunk, az utóbbi időben, mert azok nem voltak csúnyák.
Szerintem amúgy jön Xavi. És minden marad a régiben (tavalyi csapat) de egy picit szebben fogunk játszani, csak eredmény megint messze lesz az elvárttól. Főleg, ha a Real is erősödik.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2021.05.17. 23:59:09

Én mindenképpen küldeném Koemant. Nem várok már sokat a jelenlegi csapattól, de nekem olyan mintha behúzott kézifékkel vezetné a csapatot. Tetszett, ahogy a fiatalokhoz nyúlt, de nsgy részét kényszer szülte, mint utóbb bebizonyosodott.
A tölteléktől remélem meg tufunk szabadulni (Neto, Firpo, Umtiti, Pjanic, Cou...) Ami sajnos nem fog bekövetkezni, az Piqué elzavarása, aki annyira szereti a klubot, hogy kb miatta buktuk a bajnokságot...SR felőlem ülhet a padon, Busi idén jol tolta, belőle lehet egy jo kiegészitő ember, Messi az Messi, Albanak meg azért bőven voltak jo meccsei idén, de Piqué bántóan gyenge, és szerintem kártékony az öltözői jelenléte. Neki mennie kell, mert smig itt van játszik, mi meg kapjuk rola a gólokat...
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.05.17. 22:25:55

Subinho írta:
2021.05.17. 18:52:42
Ott a példa az Ajax. Lehet fiatalokkal is jól játszani.
Mondanám, hogy Ten Hag jöhetne Koeman helyett, de ha az öregek nem fogadják el és fúrni kezdik, kb. már decemberben szétesik a csapat..A fiatalokkal viszont lenne keresni valója itt. Ehhez viszont Laportának kellene egy kis tökösség.
Ilyesmi irányba kell(ene) elindulni. Az öregek lázadási lehetőségét viszont ki kell zárni.
Ennek egy biztos módja van, megválni tőlük. Siratni egyiket sem kell, jövő nincs bennük.
Az más kérdés, hogy ennek nem ez lenne a normális útja, de a normális útról már évek óta letértünk éppen a kirobbanthatatlan öregek miatt.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.05.17. 21:56:41

vinszentvega írta:
2021.05.17. 16:48:24



2008-ban Pep is kihajított mindenkit a csapatból. Olyan nevek, hogy Zambrotta, Deco, Ronaldinho, Oleger, Thuram, Edmilson,( Eto'o, meg Hleb félidőben ugye) mentek a levesbe.
Szóval, legyenek az ifjak, legyen velük Messi és Busi, csak ez a kettő ne legyen már kirobbanthatatlan a kezdőből....
Persze, emlékszünk rá, viszont van egy nagy különbség. A felsoroltak közül hányan voltak őskatalánok,már előre klubigazgatónak megálmodott, sportigazgatónak kinevezett,klubvezetővel uefa elnökkel zárgyalgató? Hát ez az. Ronaldinhoék "csak" nagyon jó idegenlégiósok voltak, ahogy vették,úgy el is adhatták őket,ha a pályájuk végefelé értek és korukból adódóan esett a teljesítményük. Ez sajnos túl nagy különbség. Mintha azt kérdeznéd a hóhértól,hogy nyakazott már le ártatlan embert,miért nem vállalja a saját gyerekét is?
Amit utoljára írtál adom. Egy jobb párhuzamos univerzumban ez így is lenne.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.05.17. 18:56:51

Depay elég sejtelmes Instagram posztot nyomatott:

https://pbs.twimg.com/media/E1mrGEbWQAE ... ame=medium
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2021.05.17. 18:52:42

Ott a példa az Ajax. Lehet fiatalokkal is jól játszani.
Mondanám, hogy Ten Hag jöhetne Koeman helyett, de ha az öregek nem fogadják el és fúrni kezdik, kb. már decemberben szétesik a csapat..A fiatalokkal viszont lenne keresni valója itt. Ehhez viszont Laportának kellene egy kis tökösség.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.05.17. 18:18:29

Nincs pénz, előfordul jobb helyeken is. Vannak viszont fiatal játékosaink, akiket nem a szél fújt össze.
Észre kell venni és fel kell fogni, hogy nincs jelenleg más opció, csak a fiatalok.
Öregekkel csak a haláltusa lesz kegyetlenebb napról napra és meccsről meccsre.
Jövő egyik öreg játékosunkban sincs.
Messi józan ésszel játszatva főnyeremény, ész nélkül játszatva emberhátrány.
Messi annyit játszon, amennyit reálisan bír. Ha ez 45 perc, akkor annyit, ha 60 vagy épp 30 akkor annyit.
Ha Eric Garcián kívül nem jön senki, akkor is össze lehet rakni úgy a csikókat, hogy lendületes, korszerű focit játszanak.
Ehhez igazodva a legjobb igazolás egy fiatalokhoz megfelelően hozzányúlni képes edzői stáb.
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2021.05.17. 16:48:24

sansz írta:
2021.05.17. 15:15:35
vinszentvega írta:
2021.05.17. 14:42:21

Az új szezonban nincs mese 2 irány lehet...
1, A rosszabb, marad minden ugyanígy, idehozunk kiégett ingyenhozhatót, unalmas , idegesítő játék= 4-6 hely, BL talán a legjobb 16..
2, Minden nagyszájút és öreget kitetnni a padra, lelátóra, egyrészét meg a piacra. Átlagéletkor valahol 22 és 26 között lenne. Ebbe látnám Xavi szerepét fontosnak.Eredmények lehet ugyanazok lenneének mint feljebb, de mennyivel élvezetesebb lenne nézni az ő meccseiket!

Ellenben a minden nagyszájú öreget kitenni rizikós (eleve, ki számít annak, kiről tudjuk Piquén kívűl, hogy nagy a szája? ) De oké, tegyük ki Piquét, mert nem vezér hátul,tegyük ki Busit, mert az idő eljárt felette, tegyük ki SR-t, mert cserének se jó, de a csk haverjai imádják, tegyük ki Albát, mert egy primadonna és iszonyú sablonos, ha meglátja Messit és persze Messit is, mert baromira nem egészséges, hogy nem lehet lecserélni és már fél évről fél évre revolverezi a klubbot, hogy el fog menni. Felét nincs értelme elküldeni, összetartó egymásért kiálló barátok(mellesleg Laporta is tag..) és akkor sok minden nem változna, mert nem egy-két emberrel van a gond. Szóval mindet kitesszük. Na ez az igazi rizikó és ebben TÉNYLEG benne van a 6-8 helyezés is, pláne úgy, hogy nincs pénzünk igazolni.
2008-ban Pep is kihajított mindenkit a csapatból. Olyan nevek, hogy Zambrotta, Deco, Ronaldinho, Oleger, Thuram, Edmilson,( Eto'o, meg Hleb félidőben ugye) mentek a levesbe.
Szóval, legyenek az ifjak, legyen velük Messi és Busi, csak ez a kettő ne legyen már kirobbanthatatlan a kezdőből....
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2021.05.17. 15:31:42

Hát meglehet próbálni a mi fiataljainkkal is az tény egy próbát megér,aztán ha nem indulunk sehol akkor meg nézünk mint a luki nyúl. Xavi nem tudom mennyire lenne megfelelő a csapatnak,van valaki nagy név aki szabad?És persze legyen megfizethető is. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.05.17. 15:15:35

vinszentvega írta:
2021.05.17. 14:42:21

Az új szezonban nincs mese 2 irány lehet...
1, A rosszabb, marad minden ugyanígy, idehozunk kiégett ingyenhozhatót, unalmas , idegesítő játék= 4-6 hely, BL talán a legjobb 16..
2, Minden nagyszájút és öreget kitetnni a padra, lelátóra, egyrészét meg a piacra. Átlagéletkor valahol 22 és 26 között lenne. Ebbe látnám Xavi szerepét fontosnak.Eredmények lehet ugyanazok lenneének mint feljebb, de mennyivel élvezetesebb lenne nézni az ő meccseiket!
Valójában ennél bonyolultabb és rosszabb a helyzet. Az első eset ugyanannyira nem valós szerintem, mint amit ősszel mondtak sokan.
Messivel, az öregekkel, egy haver edzővel és pár barát igazolásával IS benne van az első hely, de legalábbis harc menne érte. 4-6 hely nem reális.

Ellenben a minden nagyszájú öreget kitenni rizikós (eleve, ki számít annak, kiről tudjuk Piquén kívűl, hogy nagy a szája? ) De oké, tegyük ki Piquét, mert nem vezér hátul,tegyük ki Busit, mert az idő eljárt felette, tegyük ki SR-t, mert cserének se jó, de a csk haverjai imádják, tegyük ki Albát, mert egy primadonna és iszonyú sablonos, ha meglátja Messit és persze Messit is, mert baromira nem egészséges, hogy nem lehet lecserélni és már fél évről fél évre revolverezi a klubbot, hogy el fog menni. Felét nincs értelme elküldeni, összetartó egymásért kiálló barátok(mellesleg Laporta is tag..) és akkor sok minden nem változna, mert nem egy-két emberrel van a gond. Szóval mindet kitesszük. Na ez az igazi rizikó és ebben TÉNYLEG benne van a 6-8 helyezés is, pláne úgy, hogy nincs pénzünk igazolni.

És ezért foltozgatjuk 4 éve a csapatot, ezért engedünk a csapatkapitányainknak kb mindenben.
Érthető is valahol ez a félelem, de előbb-utóbb tényleg meg kell hozni a döntéseket, mert később csak még rosszabb lesz.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.05.17. 15:04:06

vinszentvega írta:
2021.05.17. 14:42:21
Camp Nou99 írta:
2021.05.17. 12:17:55
Uraim. Azzal mindenki tisztában van hogy pénz nélkül csak az alsósorból tudunk választani. Low Budget igazolásaink lesznek, a tini titánokat meg elszipkázzák az olajosok.
Miért is kéne igazolnunk, ifjú titánokat igazolni, amikor megvannak a sajátjaink is? Ott van a Bében Collado, az A-ban, meg egy Fati, Pedri, Puig, De la Fuente, Moriba?

Védősort meg lefedük egy Arajuo, Géza, Garcia, Dest, Firpo( mondjuk őt tilos lesz előre engedni) emerekkel...

Az új szezonban nincs mese 2 irány lehet...
1, A rosszabb, marad minden ugyanígy, idehozunk kiégett ingyenhozhatót, unalmas , idegesítő játék= 4-6 hely, BL talán a legjobb 16..
2, Minden nagyszájút és öreget kitetnni a padra, lelátóra, egyrészét meg a piacra. Átlagéletkor valahol 22 és 26 között lenne. Ebbe látnám Xavi szerepét fontosnak.Eredmények lehet ugyanazok lenneének mint feljebb, de mennyivel élvezetesebb lenne nézni az ő meccseiket!
B, béé, bééé, bé! Vagy is izé, 2., második, második!
Aguero leigazolása viszont egyértelműen mutatja hogy a klub az elsőben gondolkozik, és tuti maradni fog Grizi és Piké is.

Szerintem sincs szükség egyébként, se kiégett sztárokra (Aguero), se 150milkós szupersztárokra (Haaland). Másoknak se gyakran jöttek be a 100 feletti igazolások, teljesen feleslegesek. Okosan is lehet igazolni, az se olcsóbb 70 milliónál, de két 70es többet ér mint egy 150es. Nekünk meg 1 db 70es is sokat jelentene a kezdőbe, csak jöjjön az edző kérésére és posztra könyörgöm, posztra. Ne itt akarjuk átnevelni teljesen életidegen szerepekre az embereket. Nem lesz mindenki Villa meg Henry hogy tudásból lehozza. Ha meg nem találunk megfelelő embert, kényszerből ne hozzunk senkit csak hogy legyen igazolás, akkor játszon ott egy fiatal és kész.
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2021.05.17. 14:42:21

Camp Nou99 írta:
2021.05.17. 12:17:55
Uraim. Azzal mindenki tisztában van hogy pénz nélkül csak az alsósorból tudunk választani. Low Budget igazolásaink lesznek, a tini titánokat meg elszipkázzák az olajosok.
Miért is kéne igazolnunk, ifjú titánokat igazolni, amikor megvannak a sajátjaink is? Ott van a Bében Collado, az A-ban, meg egy Fati, Pedri, Puig, De la Fuente, Moriba?

Védősort meg lefedük egy Arajuo, Géza, Garcia, Dest, Firpo( mondjuk őt tilos lesz előre engedni) emerekkel...

Az új szezonban nincs mese 2 irány lehet...
1, A rosszabb, marad minden ugyanígy, idehozunk kiégett ingyenhozhatót, unalmas , idegesítő játék= 4-6 hely, BL talán a legjobb 16..
2, Minden nagyszájút és öreget kitetnni a padra, lelátóra, egyrészét meg a piacra. Átlagéletkor valahol 22 és 26 között lenne. Ebbe látnám Xavi szerepét fontosnak.Eredmények lehet ugyanazok lenneének mint feljebb, de mennyivel élvezetesebb lenne nézni az ő meccseiket!
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Geri777
Barça B
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2016.09.22. 00:27:42

2021.05.17. 14:25:44

Megnéztem újra a 2019-es 5-1 Barca-Realt: igazán lehengerlő, sziporkázó, kraetív játékot már ott sem láttunk, de volt még néhány tökösebb, küzdő játékosunk. A jelenlegi keretben - Fati kihullásával - Messi egyre ritkábban kidomboruló zsenialitásán kívül csak tehetséges vagy kevésbé tehetséges, de még bizonytalan, málé szájú fiatalokat, ill. a zenitjükön már rég túl lévő, jól lakott, szintén kissé lagymatag, korosodó sztárokat látunk. Pont az idősödő, de harcos sztárjainkat küldtük el. Nem pl. a Griezmann féle korábbi nagy arc hiányzik, hanem a Suarez vagy Vidal féle férfias önbizalom, ha már a kreativitás terén rosszul állunk. Messi-nek Xavi, Puyol, Alves... csapatában kellett(volna) megtanulnia harcolni, de Pedrinek, Fatinak, De Jongnak Messi, Pique, Busi maradt, Vidal és Suarez már nincs itt, Az eredményességünkben ez a faktor nagyon jelentős szerepet játszik az edző rossz döntései mellett! Elismerem Koeman erényeit, de mindazok mellett biztos vagyok benne, hogy egy a játékot inkább megtervezni és játszatni is képes edző, néhány rutinos harcossal (talán Aguero és ?) és ezzel a tehetséges fiatalított kerettel többre lesz képes...
LG írta:
2021.05.17. 10:37:03
Atlantis írta:
2021.05.16. 16:35:53
Mondjuk nekem személy szerint egyáltalán nem tűnik beképzeltnek. Bevallom nem néztem még meccseit csak összefoglalóban a góljait láttam, de az interjúi alapján egyáltalán nem tűnik egy elszállt, vagy nagyképű gyereknek. Pedig tegyük hozzá neki még lenne is mire, az alapján amit már most letett az asztalra.

Hogy mennyire illene bele a játékstílusunkba az már más kérdés, de ezt nagyban befolyásolja majd az edző + szakmai stáb elképzelése a következő szezonra nézve, amiről kevés információnk van még.
Meg azért nem mindegy, hogy ha valakinek a nagyképűsége mögött van teljesítmény is. Szerintem a Pique-féle nagyképűséggel van a baj, amikor a beszólogatás még megy, a játék meg már évek óta nem.

Grizinek is nagy volt az arca, itt meg egy önbizalomhiányos, mentálisan gyenge játékost csináltak belőle. És ez jó nekünk? :roll:
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2021.05.17. 12:17:55

Uraim. Azzal mindenki tisztában van hogy pénz nélkül csak az alsósorból tudunk választani. Low Budget igazolásaink lesznek, a tini titánokat meg elszipkázzák az olajosok.
Válasz küldése