Európa-bajnokságok & Világbajnokságok

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a Világbajnokságot?

A szavazás 2022.12.18. 12:44:24-kor befejeződött.

Címvédés, Franciaország
15
33%
Ezúttal Messiéknek összejön, Argentína
29
64%
Horvátország idén megnyeri
1
2%
Folytatódik a csoda, Marokkó
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 45
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.06.15. 16:31:28

Szerintem páran kicsit eltúloztátok ezt a dolgot, hogy milyen gyenge a csapat és ötlettelen a játék. Egyértelműen nem olyan a keret,mint a vb győztesnek, bár ők svájc ellen is pont így kezdtek, vagy tán kikaptak? Na mindegy, szánalmas amit a svédek csináltak,még azzal sem értek egyet,hogy Barca Huesca,mert olyat kis spanyol csapattól se látni,hogy már a meccs elején egyértelműen húzza az időt. Taktika,persze. 11 emberrel védekezünk és imádkozunk. Az a helyzet,hogy bár jobb támadók kellenének, de ez a taktika ilyen meccseket szül, a csúcs Barca és mindenki más is szenvedett ilyenkor. Ha van egy gól,az megváltoztatja a dolgot persze, hát most nem volt szerencsénk. Isakot meg remélem megbünteti jól az edző,hogy néha nem védekezett és még egy csele is volt.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.06.15. 14:51:21

messi2009: Egyetértek.
A mostani spanyol válogatott, hasonlóan a Barcához, sok passzos játékra alapul, csak kevesebb labdavesztésük van, mint nekünk. Viszont irtó unalmas egy idő után.
Ugyanúgy körülményesen viszik fel a labdát, semmi kapkodás, fő a biztonság.

Én azt látom ennek a spanyol válogatott legnagyobb hibájának, hogy nem mer a középpálya bemenni a védelmi résekbe, így a két-három támadó magára van hagyva a védők között. A beívelésekkor meg minden támadóra legalább két védő jutott ezért. A többi 7-8 játékos meg járatta a labdát, hogy széthúzza a védelmet. Alba beindulásaira is mindig ketten mentek ki, nem is nagyon tudott beadni.
Ezzel a taktikával szerintem legkésőbb az elődöntőben elvéreznek. Egy jobban kontrázni merő (több emberrel) csapat hazaküldi őket.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2021.06.15. 11:22:40

az egy érdekes felvetés, hogy barca szurkolóként miért nem tudok szórakozni a sokpasszon?!
néztem néhány napja Messi összeállítást, Ronaldinhó-val és a többiekkel is. nos az a játék nem csak azért volt más és szórakoztató mert Iniesta, Xabi,...stb játszottak és mert kétségtelenül világ klasszisok voltak, hanem azért mert MÁST játszottak! nem ezt a lassú paszírozós , passzolok egyet ...tizet, stb.
akkor ott a (sok?) passz egy eszköz volt a robbantás előtt, egy altató ha éppen arra volt szükség, egy útkeresés a kapu felé! abban a játékban volt sebesség ha kellett és kellett, mert ez volt a taktika alapja.
manapság egy eltorzult szemléletű, ..."ha nálad van a labda...." passzolgatás folyik, rosszkor,(túl sokáig) rossz helyen (az ellenfél térfelén, beszorítva és beszorulva)és közben nincs alkalom a játék gyorsítására, és az állomány jó része nem szeret, vagy nem is képes kellő sebességen mozogni, a passzok 5m-en sűrűsödnek, egy szabadon lévő szélsőhöz három emberen át kerül a labda, pedig egy passzal is megoldható lenne.
az érdekességre persze ez nem indok. dühöngök magunkon, jobban tetszik a gyors korszerű, gólratörő játék de mégis a barcának szurkolok...érdekes.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.06.15. 10:02:05

Érdekes ez a spanyol keret, mert a kezdőben angol, spanyol bajnokok vannak, jó néhány BL győztes (bár nem huzó emberek), még a padon is van BL győztes, de Marcos Alonsot el se vitték, Thiago is a padon német bajnok, az utolsó EL győztes Villarealból néhányan, előtte Sevilla nyert EL-eket onnan néhányan stb. Trófeákkal tele van ez a spanyol generáció, de tényleg nem jók. Real spanyoljait sehol se látni, részben érthető részben nem.

Szerintem a kövi EB-re már jók lehetnek.

2008-ban és 10-ben a csatárok F Torres meg Villa még semmit se nyertek de még is korszakos támadók voltak. De a többiek is, Alonso, Senna stb nem voltak tele trófeákkal, de a Barcások is a 2008-as EB után kezdték főleg gyűjteni a címeket.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2021.06.15. 09:57:56

Sinya22 írta:
2021.06.15. 08:54:52
Még a Barcához se tudnám hasonlítani ezt a spanyol keretet. Nálunk bármennyire is a legtöbb esetben hasonló a játék, legalább van pár játékos, akik képesek villanni. Ebben a spanyolban szerintem az a legnagyobb baj, hogy nincs olyan, akin azt érezném, hogy na benne van a váratlan. Tehetséges fiatalok vannak, én nem írnám le ezt a generációt sem, akkor sem, ha nem Iniesták szaladgálnak a pályán, de jelenleg ezzel az ötlettelen támadó játékkal és Morataval nem sok siker lesz. Szurkolok nekik, mint mindig, de nem adnék sok esélyt a legjobb 4-re sem.
Azért a Barca sincs tele már sajnos sztárokkal, akik ráadásul a csúcsmeccseket tudnák eldönteni, még vagy már Messi sem, sajnos.
Azért egy Messi-Suarez-Neymar triótól fényévekre vagyunk, pedig látszik, hogy egy PSG is Mbappéval és Neymarral, plusz egy stabil csapattal oda-oda ér a BL-ben. Szóval szerintem Messi-Aguero-Depay háát.. kevés.
És nagyon kellene még egy klasszis középpályás, DeJong dolgozik, Pedri dolgozik, de előrejátékban kevesek.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2021.06.15. 09:53:50

hajnesz írta:
2021.06.14. 22:29:35
Nincs a világ elit mögött, csak jól kell játszani, megfelelő játékosokkal.
Ez nem csak neked szól, de nem tudom mit vártok barca szurkolóként, de előreláthatólag a következő 10 évben is ezt fogjuk játszani, kisebb-nagyobb változtatásokkal, ahogy eddig is ezt jatszottuk, csak jobb jatekosokkal.
Teljesen jó foci tud ez lenni ha megvannak hozzá a szereplők, játékosok, mindenki tudja a dolgát a rendszerben. Azért ha megnézzük a 10 évvel ezelőtti spanyol keretet, hát könnybe lábad a szemem az mennyire egy piszkosul jó csapat volt, egytől-egyig mindenki hozzá tett a játékhoz, világklasszis játékosok, Barca gerinc, de sajnos elmúlt az idő. Ha van eredmény ez a passzolgatás a legszebb foci, ha nincs akkor meg idejét múlt [auto_cenzúra], de hát a vélemény nyilvánítás mindig is ez volt. Kiöregedtek a régi nagyok ebből a keretből, az új generáció pedig még nagyon fiatal és nem is biztos lesz 7-8 korszakos egyéniség közöttük, sőt.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.06.15. 08:54:52

Még a Barcához se tudnám hasonlítani ezt a spanyol keretet. Nálunk bármennyire is a legtöbb esetben hasonló a játék, legalább van pár játékos, akik képesek villanni. Ebben a spanyolban szerintem az a legnagyobb baj, hogy nincs olyan, akin azt érezném, hogy na benne van a váratlan. Tehetséges fiatalok vannak, én nem írnám le ezt a generációt sem, akkor sem, ha nem Iniesták szaladgálnak a pályán, de jelenleg ezzel az ötlettelen támadó játékkal és Morataval nem sok siker lesz. Szurkolok nekik, mint mindig, de nem adnék sok esélyt a legjobb 4-re sem.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2021.06.15. 06:39:34

visca el barca írta:
2021.06.14. 22:58:39
Jo volt ez a messi nelkuli barca huesca.
Pont erre gondoltam én is! :D

Érdekes, tegnap odabökött a riporter egy olyat, hogy nem szeretik Luchot, mert önfejű és mert otthon hagyta a sztárokat. Kire gondolt? Ramosra? :D
Avatar
brownieheaven
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2014.08.04. 14:08:04
Tartózkodási hely: München

2021.06.14. 23:00:42

Pedri egészen rendben volt szerintem, alibizett ugyan néha, de azért volt egy-két jó megindulása, meg jó labdája előre.
Alba meg hozta a szokásos futóbolond beadósdit ami néha bejön, máskor nem, ma nem rajta múlott, hogy az utóbbiról beszélünk (khmm Sarabia).

A svédket elnézve meg ismét eszembe jutott, hogy az ő célfocijukat tudom mindennél jobban gyűlölni, már 2018-ban is ezzel a nézhetetlen bekkeléssel meneteltek negyeddöntőig. Idén legalább lenne náluk egy Isak aki némi színt tudna vinni a játékba, de Andersson természetesen az elsők között cserélte le, nehogy Svédországon kívül bárki is szórakozhasson. Oké, hogy kánikulában játszottak a csoport legnagyobb esélyesével de ez az időhúzós célfoci akkor is felviszi bennem a pumpát.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.06.14. 22:59:46

MatyiG írta:
2021.06.14. 22:56:39
City más szint, azért ott van 2-3 elit játékos.
(elit nálam posztján top5-10)

ebben a spanyol csapatban nincs ilyen.
Azért szerintem ide Alba, Busquets, Thiago és Laporte beleférhet.
ALba, Busquets már nem, Thiago sose volt az (részben a sérülései miatt), Laportet meg nem tudnom besorolni top 10 védőbe.
Az általad felsorolt 4 játékos közül Thiago az, aki mondjuk alkalmas lett volna arra, hogy megteremtse a különbséget, a többi nem.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2021.06.14. 22:59:18

Jó ez a Pedri srác. Ilyen fiatalon azon a poszton ez bőven kielégítő teljesítmény. Arról meg nem ő tehet, hogy Morata és Moreno a két csatár...
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.06.14. 22:58:39

Jo volt ez a messi nelkuli barca huesca.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2021.06.14. 22:58:07

Szerintem nem voltak rosszak,bőven voltak lehetőségek,sőt ziccerek is. Jól járt a labda,nagyon gyorsan visszaszereztek,jól csapdaztak. A svédek kiharcolták, de benne volt a spanyol gól, kár érte.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2021.06.14. 22:56:39

City más szint, azért ott van 2-3 elit játékos.
(elit nálam posztján top5-10)

ebben a spanyol csapatban nincs ilyen.
Azért szerintem ide Alba, Busquets, Thiago és Laporte beleférhet.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.06.14. 22:54:15

Azért európai élcsapatokban játszó fiatal játékosoktól kicsit ötletesebb focit vártam. Azt sem értem, hogy nem tudnak kinevelni egy értelmes csatárt 10 éve.
Jack Napier
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2015.02.01. 16:56:53
Tartózkodási hely: Gotham City

2021.06.14. 22:53:26

a lényeg, hogy európai szinten sokadrangú játékosok zöme alkotja ma ezt a spanyol válogatottat.
Na igen, erről van szó!
Én is ezt írtam egy kicsit lejebb, hogy egyszerűen nincs egy extra klasszis sem a keretben. 10 éve azokat a labdákat amiket most Morata vagy Koke kapott azt Villa, Torres vagy Iniesta hiba nélkül gólra váltotta.
Amikor nagy a tét, mint most akkor nincs senki aki magára vállalná a felelőséget. Mindenki a másikra vár, hogy majd az megoldja. Amíg ez így marad addig sehol nem fognak a spanyolok esélyesként indulni.
"8-szor nyertük meg a bajnokságot 11 év alatt! Nem értékeljük ezt annyira, mint amennyire kellene de az évek során majd látni fogjuk mennyire nehéz is volt ezt elérni."- Lionel Messi 2019
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.06.14. 22:53:02

hajnesz írta:
2021.06.14. 22:44:56

Nem teljesen tiki-taka, de a City szerintem jó példa arra a focira, amit mi játszani szeretnénk, nyilván sebességben sokkal jobbak, de egy bl döntősről beszélünk.
Egyetértek amúgy, hogy jelenleg nincs ilyen játékosunk, de potenciál bőven van pár játékosban, aki tudná játszani ezt a focit, csak ki kell várni, hogy mi sül ki belőle, esetleg kiegészíteni majd idővel 1-2 játékossal, akik pont hiányoznak egy jó csapathoz.
City más szint, azért ott van 2-3 elit játékos.
(elit nálam posztján top5-10)

ebben a spanyol csapatban nincs ilyen.
egy Pedri a legnagyobb ígéretük, akinek viszont nagyon nagy fizikai hátránya van, ezt egyelőre tehetséggel sem tudja kompenzálni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2021.06.14. 22:44:56

csababarca írta:
2021.06.14. 22:32:18

ezzel akkor tudsz megverni egy európai szinten elti, futós, fizikális, tudatosan focizó csapatot, ha a legmagasabb szinten focizod.
nem tudok ma mondani 2-3 olyan kp-t aki azt meg tudná csinálni mint Xavi-Iniesta duó.

erre ma nincsenek megfelelő játékosok, nem erre megy a foci.
Nem teljesen tiki-taka, de a City szerintem jó példa arra a focira, amit mi játszani szeretnénk, nyilván sebességben sokkal jobbak, de egy bl döntősről beszélünk.
Egyetértek amúgy, hogy jelenleg nincs ilyen játékosunk, de potenciál bőven van pár játékosban, aki tudná játszani ezt a focit, csak ki kell várni, hogy mi sül ki belőle, esetleg kiegészíteni majd idővel 1-2 játékossal, akik pont hiányoznak egy jó csapathoz.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.06.14. 22:41:12

MatyiG írta:
2021.06.14. 22:36:42

A futós, fizikális focit játszó csapat is csak akkor tud nyerni európai elit szinten, ha azt a legmagasabb szinten űzi. Más kérdés, hogy azt a focit egyszerűbb, könnyebb "betanulni".
a második része a kulcs.
azt meg tudod tanítani egy közepesnél jobb képességű játékosnak is.
azt, hogy olvasd a játékod, tudd hol a passzsáv, lásd, hogy hova mozognak a többiek, az nehezebben tanulható.

a lényeg, hogy európai szinten sokadrangú játékosok zöme alkotja ma ezt a spanyol válogatottat.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.06.14. 22:37:17

hajnesz írta:
2021.06.14. 22:29:35
mess2009 írta:
2021.06.14. 21:58:28
ez a "spanyolvagyokpasszolgatok" foci tíz évvel a világ elit mögött. igen, mintha a Barcát látnánk de ne csodálkozzunk egy L.E.-vel a kispadon.
Nincs a világ elit mögött, csak jól kell játszani, megfelelő játékosokkal.
Ez nem csak neked szól, de nem tudom mit vártok barca szurkolóként, de előreláthatólag a következő 10 évben is ezt fogjuk játszani, kisebb-nagyobb változtatásokkal, ahogy eddig is ezt jatszottuk, csak jobb jatekosokkal.
A megfelelo jatekosokkal annyit tesz, hogy van egy messid.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2021.06.14. 22:36:42

ezzel akkor tudsz megverni egy európai szinten elti, futós, fizikális, tudatosan focizó csapatot, ha a legmagasabb szinten focizod.
A futós, fizikális focit játszó csapat is csak akkor tud nyerni európai elit szinten, ha azt a legmagasabb szinten űzi. Más kérdés, hogy azt a focit egyszerűbb, könnyebb "betanulni".
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.06.14. 22:32:18

hajnesz írta:
2021.06.14. 22:29:35

Nincs a világ elit mögött, csak jól kell játszani, megfelelő játékosokkal.
Ez nem csak neked szól, de nem tudom mit vártok barca szurkolóként, de előreláthatólag a következő 10 évben is ezt fogjuk játszani, kisebb-nagyobb változtatásokkal, ahogy eddig is ezt jatszottuk, csak jobb jatekosokkal.
ezzel akkor tudsz megverni egy európai szinten elti, futós, fizikális, tudatosan focizó csapatot, ha a legmagasabb szinten focizod.
nem tudok ma mondani 2-3 olyan kp-t aki azt meg tudná csinálni mint Xavi-Iniesta duó.

erre ma nincsenek megfelelő játékosok, nem erre megy a foci.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2021.06.14. 22:29:35

mess2009 írta:
2021.06.14. 21:58:28
ez a "spanyolvagyokpasszolgatok" foci tíz évvel a világ elit mögött. igen, mintha a Barcát látnánk de ne csodálkozzunk egy L.E.-vel a kispadon.
Nincs a világ elit mögött, csak jól kell játszani, megfelelő játékosokkal.
Ez nem csak neked szól, de nem tudom mit vártok barca szurkolóként, de előreláthatólag a következő 10 évben is ezt fogjuk játszani, kisebb-nagyobb változtatásokkal, ahogy eddig is ezt jatszottuk, csak jobb jatekosokkal.
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2021.06.14. 22:21:37

Szegény Pedri csak vonszolja magát, sajnos egyébként is nagyon lassú a srác. A középpályán ez ma már nagyon kevés.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.06.14. 22:17:44

mess2009 írta:
2021.06.14. 21:58:28
ez a "spanyolvagyokpasszolgatok" foci tíz évvel a világ elit mögött. igen, mintha a Barcát látnánk de ne csodálkozzunk egy L.E.-vel a kispadon.
ha a Svédek meggondolják magukat és elkezdenek egy kicsit támadni, bajban lesznek a passzgépek.
sajna Pedri is teljesen jellegtelenné szürkül ebben a darálóban.
egyetértek.
mióta az eszemet tudom ilyen színtelen-szagtalan spanyol csapatot nem láttam.

drasztikusan esett le a színvonal a Ramos, Piqué, Xabi Alonso, Xavi, Iniesta, Villa, Torres vonal kiöregedésével.

Még egy Busquets kéne ide, teljes lenne a röhej.

Egy Llorrente jobbhátvéd, mikor ott van egy Nacho aki élete szezonját mente a realban....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csababarca 2021.06.14. 22:22:41-kor.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése