Pedri

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.07.12. 09:03:36

Nem nagy meglepetésre ő lett az EB legjobb fiatal játékosa, megjegyzem teljes joggal. Ahhoz képest, hogy előzőleg még azon is csodálkozott mindenki, hogy a keretben mit keres nem rossz teljesítmény. Az ilyen Foden, Camavinga, Saka, Ferrán Torres stb. vonalra, akiket előzőleg vártak elég nagyot rávert. Itt látszik, hogy a hype nem minden.
Forca Barca!!!!
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2021.07.07. 16:50:01

Óriásit játszott a "kisgyerek" tegnap. Szerintem a 70 milliós árát felsrófolta alaposan.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2021.07.07. 10:02:15

Szegény kölyök :(

Kép
"And my heart will leave you never."
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2021.07.01. 13:20:36

mess2009 írta:
2021.07.01. 13:18:56
bence0330 írta:
2021.07.01. 11:36:48
Ez jórészt igaz. A szerencse nagy faktor egy játékosnál, egy edzőnél is. Húzhat egy rosszat az edző meccs közben, lehet, hogy semmi baj nem lesz belőle ötből négyszer, de az is lehet, hogy kapunk két gólt pár perc alatt, mint Robi beállításakor a khv posztra a Levante ellen. Lehet egy játékos túlterhelten is 5 évig makkegészséges, meg beadhatja a kulcsot az első mozdulatánál. De a %-os esély a sérülésre biztosan növekszik, főleg az izomsérüléseké. Ráadásul a karrierje is rövidülhet hosszú távon.
Ami viszont biztos, és szemmel láthatjuk, hogy a JÁTÉKÁBAN mit okoz, és mit láthatunk tőle a pályán. Hónapok óta rossz nézni szerencsétlent, ahogy mindent megtesz, de nem bírja, és ugyan van 1-1 remek előrepassza, de azon kívül szenved. Remélem, hogy jön egy komolyabb középpályás, és rotálva lehet majd játszatni Busi-DJ-xy-al.
nem boldogulok ezzel a kiemelésekkel de innen a válaszom:

o%-os esély 0 játékpercnél van, azt pedig, hogy több játékpercben nagyobb a sérülés esélye leírtam.
nincs jogom kétségbe vonni, hogy te mit látsz. azt viszont leírhatom hogy én egy fiatal tehetséget látok amikor a pályán van kiváló állóképességgel, hatékony a labdaszerzésekben, bejátsza az egész középpályát, jól lát és jól reagál a történtekre, élmény nézni a mozgását, labdatartó készségét és igen a passzait is.
azt is látom, hogy 18 évesen egy komplett idénnyel a lábában jól teljesít a válogatottban, sok mindent tesz és jól bírja de nem hibátlanul ez is nyilvánvaló.
amit én látok (lehet hogy nem jól) és fájlalom, az éppen az hogy bele préselődik ebbe a "passzolósdiba" és igy már valóban nincs lehetősége
és nem ereje a kreatívabb előre mozgásra amivel indított anno a kezdetekkor.
[/quote]
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2021.07.01. 13:18:56

bence0330 írta:
2021.07.01. 11:36:48
Ez jórészt igaz. A szerencse nagy faktor egy játékosnál, egy edzőnél is. Húzhat egy rosszat az edző meccs közben, lehet, hogy semmi baj nem lesz belőle ötből négyszer, de az is lehet, hogy kapunk két gólt pár perc alatt, mint Robi beállításakor a khv posztra a Levante ellen. Lehet egy játékos túlterhelten is 5 évig makkegészséges, meg beadhatja a kulcsot az első mozdulatánál. De a %-os esély a sérülésre biztosan növekszik, főleg az izomsérüléseké. Ráadásul a karrierje is rövidülhet hosszú távon.
Ami viszont biztos, és szemmel láthatjuk, hogy a JÁTÉKÁBAN mit okoz, és mit láthatunk tőle a pályán. Hónapok óta rossz nézni szerencsétlent, ahogy mindent megtesz, de nem bírja, és ugyan van 1-1 remek előrepassza, de azon kívül szenved. Remélem, hogy jön egy komolyabb középpályás, és rotálva lehet majd játszatni Busi-DJ-xy-al.
[/quote]
o%-os esély 0 játékpercnél van, azt pedig, hogy több játékpercben nagyobb a sérülés esélye leírtam.
nincs jogom kétségbe vonni, hogy te mit látsz. azt viszont leírhatom hogy én egy fiatal tehetséget látok amikor a pályán van kiváló állóképességgel, hatékony a labdaszerzésekben, bejátsza az egész középpályát, jól lát és jól reagál a történtekre, élmény nézni a mozgását, labdatartó készségét és igen a passzait is.
azt is látom, hogy 18 évesen egy komplett idénnyel a lábában jól teljesít a válogatottban, sok mindent tesz és jól bírja de nem hibátlanul ez is nyilvánvaló.
amit én látok (lehet hogy nem jól) és fájlalom, az éppen az hogy bele préselődik ebbe a "passzolósdiba" és igy már valóban nincs lehetősége
és nem ereje a kreatívabb előre mozgásra amivel indított anno a kezdetekkor.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.07.01. 11:36:48

mess2009 írta:
2021.07.01. 08:48:17
egyetlen ember sincs itt akinek tárgyszerű ismerete lenne arról, hogy egy jól edzett (sőt: erre "tenyésztett") fiatal szervezet esetén mi az ami túlterhelést okoz.
Ez jórészt igaz. A szerencse nagy faktor egy játékosnál, egy edzőnél is. Húzhat egy rosszat az edző meccs közben, lehet, hogy semmi baj nem lesz belőle ötből négyszer, de az is lehet, hogy kapunk két gólt pár perc alatt, mint Robi beállításakor a khv posztra a Levante ellen. Lehet egy játékos túlterhelten is 5 évig makkegészséges, meg beadhatja a kulcsot az első mozdulatánál. De a %-os esély a sérülésre biztosan növekszik, főleg az izomsérüléseké. Ráadásul a karrierje is rövidülhet hosszú távon.
Ami viszont biztos, és szemmel láthatjuk, hogy a JÁTÉKÁBAN mit okoz, és mit láthatunk tőle a pályán. Hónapok óta rossz nézni szerencsétlent, ahogy mindent megtesz, de nem bírja, és ugyan van 1-1 remek előrepassza, de azon kívül szenved. Remélem, hogy jön egy komolyabb középpályás, és rotálva lehet majd játszatni Busi-DJ-xy-al.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2021.07.01. 08:48:17

egyetlen ember sincs itt akinek tárgyszerű ismerete lenne arról, hogy egy jól edzett (sőt: erre "tenyésztett") fiatal szervezet esetén mi az ami túlterhelést okoz. ma már szinte a lépéseit is számolni és értékelni tudja egy erre szakosodott orvosi stáb, tehát akár bizton kijelenthetem, alaptalan fontoskodás ez a nagy aggodalom.
sérülések: ok. sok meccsen nagyobb a valószínűsége de semmi több! könnyű poén de vö. Dembélé-vel . persze én is látok aggasztó dolgokat....hirtelen szív leállások, összefejelések, izom szakadások...stb, valószínű, hogy a játék intenzitás változik kórosan olyan irányba ahol sűrűsödik a baleset-sérülés veszély.
akkor még nem is beszéltem olyan csemegékről, hogy egy terhelést megszakítani, majd újra terhelni biztos recept?! bevallom, nem néztem utána, de pl. Messinél nem igen emlékszem olyanra, hogy pihentetés után kirobbanóan , látványosan jól teljesített, a pihentetett játékosok bevetésénél sem hozható szignifikáns javulás, inkább esetlegesség.
én azt gondolom, hogy a tudományosan megalapozott egyénre szabott edzésprogram az amiben bízni lehet, a többi szerencse dolga.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.07.01. 07:05:20

Nagyon kellene egy olyan szabály, hogy egy játékos egy szezonban maximum hány meccsre lehetne nevezve. És ebbe minden beszámítana.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.06.30. 18:33:44

Itt azért gondolom van olyan érv is, hogy ha a csapatában is szünet nélkül szerepelt, és zombiként járt a pályán a végéhez közeledve, akkor milyen alapon várjuk el a pihentetését, és a fizikai állapotának figyelembevételét másoktól. Ráadásul volt a mostaninál rosszabb passzban is szerintem már a szezon második felének vége felé, amikor már nemhogy nem tudott csinálni semmit, de még hibázgatott is, ami tőle elég karakteridegen. Most kicsit frissebbnek látom ennél, attól függetlenül, hogy így is nyilván túl fáradt.
Nem mondom, hogy ez a helyes gondolkodás, de ilyen szemszögből nézve meg tudom érteni őket.

Az a szomorú, hogy ha jól tudom, az angol, illetve más nemzetiségű csapatok az UEFA szabályzata alapján pl megtehetik, hogy nem engedik el, úgy olvastam, hogy F. Torrest és Rodrit pl. nem engedte el a City. (https://www.marca.com/en/football/spani ... b456f.html) Illetve Olmot elengedte a Lipcse, de az ő döntésük volt.

A spanyoloknál meg nincs ilyen, mert valami szabályzat kötelezi a kiválasztott játékosokat a részvételre, és ez felülírja az UEFA hozzáállását. Gáz.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.06.30. 14:14:36

Hát akkor nincs mese, elő kell venni a Dembele-Coutinho módszert és jöhetnek a fantomsérülések :D

Tényleg nem értem amúgy mi a franc értelme van ennek, senkit nem érdekel az olimpia.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2021.06.30. 14:12:12

Remek játékos, egyetlen probléma hogy lassú, ezt mindenképpen fejleszteni kellene. A mai középpályán több kell.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.06.30. 14:07:49

Igazatok van. Aztán a hatalmas terhelés miatt kap egy olyan sérülést mint Fati és neki is vége a szezonjának mi meg kapkodhatjuk a fejünket mint Fati esetében.

Pihennie kéne, és a nyáron egy komoly fizikai alapozást végig vinni rajta, mert hogy tavaly ilyenkor legmerészebb álmaiban sem gondolta volna hogy ilyen brutál sorozatterhelést kap, Las Palmasban is csak 1 szezont volt felnőtt csapat tagja(bár akkor is 36 meccsen játszott 2800 percet), idén csak a Barcában 3500 percet nyomott emellé még hozzájön a jelenleg 600 percnél járó válogatottbeli szereplése is.


Amúgy szerintem nagyon jó igazolás volt, tény hogy el-el tűnöget 20-30 percekre és főleg a Barcában szeretett sokszor csak biztonsági passzokkal operálni, de mellette olyan labdákat adott csak a válogatottat nézve amiken a helyére Iniestát szerkesztenénk akkor is hihető lenne a videó, mindezt 18 évesen.
Ha a labda nélküli játékban is fejlődik akkor nagy jövő állhat előtte.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.06.30. 13:47:29

Na valami ilyesmi kritikákat fogalmaztam meg a szezon során, csapágyasra volt hajtva, most még EB, olimpia.
Grat.

Lassan akkor kiderül, hogy mégsem volt istenkáromlás az ő rotálását is kérni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.06.30. 13:12:58

davi10 írta:
2021.06.30. 10:12:09
A Cadena SER szerint felvettük a kapcsolatot a spanyol szövetséggel, hogy ne vigyék már Pedri-t az olimpiára is.

Szerencsétlen csávó, remélem megússza. Amúgy se értem mi értelme van az olimpián a focinak, és akkor beválogatják a csapágyasra járatott 18 éves gyereket...
Meg is van a válasz:

(🌕) RFEF has said NO to Barcelona’s request of removing Pedri off the Spain NT squad-list that’ll take part in the Olympics. @jordimartiras #FCB 🚫🚨

Valami 70 meccsnél jár már idén klub és válogatott szinten, 18 évesen. Úgy kb novemberig őt is elfelejthetjük. :?
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.06.30. 10:30:21

davi10 írta:
2021.06.30. 10:12:09
A Cadena SER szerint felvettük a kapcsolatot a spanyol szövetséggel, hogy ne vigyék már Pedri-t az olimpiára is.

Szerencsétlen csávó, remélem megússza. Amúgy se értem mi értelme van az olimpián a focinak, és akkor beválogatják a csapágyasra járatott 18 éves gyereket...
Nevetséges az egész elmúlt fél-1 év, ami vele történt, akár rajongója valaki, akár semleges irányába valaki, akár nem csípi annyira. Életemben ilyet még nem láttam. Puszta szerencse, hogy nem szenvedett komoly sérülést, és amint megtörténik, csak és kizárólag az edzőt fogja terhelni a felelősség, főleg nyilván RK-t, de LE sem segít a helyzeten. Ha valaki szerint csak akkor fáradt valaki, amikor már szívrohammal esik össze, de akkor még nem, amikor már nem képes 2 minőségi megmozdulásra meccsenként, és mindenki lefutja, akkor üljön vissza biológiaórára, pedagógia alapfokonra, ésatöbbi. Rossz nézni ezt az egészet. Még a hosszabbításokat is végignyomja csere nélkül...
Ha kiengedik olimpiára, az mindennek a megkoronázása lesz.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.06.30. 10:12:09

A Cadena SER szerint felvettük a kapcsolatot a spanyol szövetséggel, hogy ne vigyék már Pedri-t az olimpiára is.

Szerencsétlen csávó, remélem megússza. Amúgy se értem mi értelme van az olimpián a focinak, és akkor beválogatják a csapágyasra járatott 18 éves gyereket...
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
brownieheaven
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2014.08.04. 14:08:04
Tartózkodási hely: München

2021.06.15. 14:48:26

Az mondjuk vicces, ahogy a magyar- és a világsajtó körberajongja a tegnapi után, nem egy helyen új Iniestáról beszélnek, Lineker és Rio Ferdinand egymás szájából veszik ki a dicshimnuszokat, míg nálunk arról megy a vita, hogy a meccs 80 vagy 90 százaléka alatt nyúltott értékelhetetlen hígfos teljesítményt.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.06.15. 12:47:31

bence0330 írta:
2021.06.15. 11:49:01
Chino írta:
2021.06.15. 11:09:51
Azért nem mondanám hogy annyira eltűnt. Tény, hogy nem ő volt aki pörgette a csapatot és néhányszor nagyon eltűnt, de voltak klasszis megoldásai. A védelem mögé is belöbbölt két olyan labdát, amit Xavi is jobb napjain csinált. Az egyiket (tévesen) behúzták lesnek, a másikból pedig helyzet lett. Viszont látszott, hogy amikor előre játszott/megindult szinte mindig felpörgött a csapat, nem is nagyon vesztett labdát. Lehet hogy az a jó értelemben vett vagányság, önbizalom hiányzik, ami ennyi idősen valljuk be érthető.
Ha valaki látta látt a Portugália elleni meccset, szembetűnő volt, hogyx mit jelentett Pedri beállása. Úgy felpörgette a csapatot, hogy csak a vak nem látta a kontrasztot.
Mondjuk az ő és a többi játékos megítélése is más lenne ha a tiszta ziccerek felét bevarrták volna Moratáék. Félidőben már nyugodtan mehettek volna 3-4 góllal. Egy Villa/Torres nagyon hiányzik abból a csapatból, bár ha elkezdené Gerard Morenot játszatni Lucho,biztos előrébb lennének.
A vagányság nem tudom mennyire függ a fiatalságától (sőt, fiatalon kifejezetten jellemző vonás már általában), szerintem ez sokkal inkább személyiségbeli kérdés. Egy Foden, Sancho, Fati, és akár alacsonyabb szinten Puig ésatöbbi nem érdeklődik a másik hogyléte felől, hanem kőkeményen lecselezi az ellenfelét/megindul/elllövi, ésatöbbi, nyilván amiben épp jók. Azért tettem be 1-2 Barcás nevet is, hogy látszódjon, hogy hiába van ott Messi, azért attól még lehet vagánynak lenni. Szerintem látszik a Messihez való hozzáállásán is, messze ő passzol neki a legtöbbet feleslegesen, visszahúzódó típusnak tűnik, aki alkalmazkodik inkább a környezetéhez, semmint aktívan irányítja azt. Én így láttam eddig, persze simán lehet egy későn érő cserebogár.
Továbbá a Messivel való szereplése tuti, hogy ilyen téren nem tett jót neki, lehet, hogy ennél vagányabb lenne, ha nem lenne folyamatosan alárendelt szerepben - kétoldalú, mert nem kéne ennyire alárendelni magát, de akkor is, más csapatból lehet, hogy jobban érkezett volna ide - és akkor még meg sem említem, hogy miattunk van ennyire kifulladva. Szóval összességében mi nagyon nem tettünk neki jót, és sajna 21-ben már ő sem tett nekünk jót szerintem.
A többiben egyetértek, ki is emeltem a korábbi hozzászólásomban is, hogy az az 1-2 remek bellöbbölt labdája megvolt, ami mutatja az ígéretet, de amit az átlag labdaérintéseivel kezd, illetve amennyire bevonja magát a játékba, az szerintem még mindig bőven kevés egy spanyol válogatott/Barca szinten. Értsd, lassan beépíteni mindkét helyen rendben van szintre, de nem elsőszámú stabil kezdőnek a posztján, mert túl kevés így a hatása a meccsre, vannak jobbak nálunk is, és spanyolországban is. A Portugál meccset pont nem láttam, a barátságosak annyira nem érdekeltek, de miután pár napja említetted, megnéztem, és tényleg kifejezetten jól szállt be, volt hatása a meccsre. A márciusi selejtezőket láttam, azokon siralmas volt úgy mindenestől az egész spanyol támadójáték Olmón kívül, és Pedri maga is nagyon gyenge volt - de akkor szerintem még fáradtabb állapotban volt amúgy, és rohadtul nem lenne fair pálcát törni emiatt felette, mint inkább azok felett, akik ennyit nyomatják.
Sok dologban egyetértünk, de a kora is -akárki akármit mond- bőven befolyásolja. Szét van hajtva, olyan fizikai megterhelést kapott a szezonban, ami nem egy 17-18 éves kölyöknek való, főleg, hogy alsóbb osztályból érkezett. És nem lehet elvárni tőle, hogy majd ő fogja irányítani a csapatot és megteremteni a különbséget. Xavi pl. az első tétmeccsén a válogatottban 21-22 évesen debütált kiegészítő emberként és az se egy bivaly csapat volt. (pedig akkor már bőven játszott a klubcsapatban is) Szerintem sokan elmékszünk arra a VB-re is. (bár legalább ott voltak gólvágók)
Az teljesen jogos, hogy nagyon nagy terhet helyeztek a vállára, de szerintem sikerült ezt a lécet megugrani. Amíg bírt mozogni a pályán komoly teljesítményt rakott le és egy ilyen fiatal srác, első szezonjában Messi mellett természetes, hogy nem vállal annyit és többnyire inkább a biztosra megy. Fati ilyen szempontból más tészta és kb. 10-ből 1 ember vállalkozna így.
Mindenesetre ha tükrözte volna a játék az eredményt neki is más lenne most a megítélése. Most is csak a portugál meccsre tudok hivatkozni a spanyolok szempontjából, ahol Morata egymaga eltehetett volna 3-4 gólt. Ennek a válogatottnak ez lesz a veszte és amíg Lucho Moratát erőlteti nem lesz máshogy. Nem tudom miért nem kap Moreno esélyt, aki bomba szezont ment, ez az önfejűség vezet majd a kieséshez.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.06.15. 11:49:01

Chino írta:
2021.06.15. 11:09:51
Azért nem mondanám hogy annyira eltűnt. Tény, hogy nem ő volt aki pörgette a csapatot és néhányszor nagyon eltűnt, de voltak klasszis megoldásai. A védelem mögé is belöbbölt két olyan labdát, amit Xavi is jobb napjain csinált. Az egyiket (tévesen) behúzták lesnek, a másikból pedig helyzet lett. Viszont látszott, hogy amikor előre játszott/megindult szinte mindig felpörgött a csapat, nem is nagyon vesztett labdát. Lehet hogy az a jó értelemben vett vagányság, önbizalom hiányzik, ami ennyi idősen valljuk be érthető.
Ha valaki látta látt a Portugália elleni meccset, szembetűnő volt, hogyx mit jelentett Pedri beállása. Úgy felpörgette a csapatot, hogy csak a vak nem látta a kontrasztot.
Mondjuk az ő és a többi játékos megítélése is más lenne ha a tiszta ziccerek felét bevarrták volna Moratáék. Félidőben már nyugodtan mehettek volna 3-4 góllal. Egy Villa/Torres nagyon hiányzik abból a csapatból, bár ha elkezdené Gerard Morenot játszatni Lucho,biztos előrébb lennének.
A vagányság nem tudom mennyire függ a fiatalságától (sőt, fiatalon kifejezetten jellemző vonás már általában), szerintem ez sokkal inkább személyiségbeli kérdés. Egy Foden, Sancho, Fati, és akár alacsonyabb szinten Puig ésatöbbi nem érdeklődik a másik hogyléte felől, hanem kőkeményen lecselezi az ellenfelét/megindul/elllövi, ésatöbbi, nyilván amiben épp jók. Azért tettem be 1-2 Barcás nevet is, hogy látszódjon, hogy hiába van ott Messi, azért attól még lehet vagánynak lenni. Szerintem látszik a Messihez való hozzáállásán is, messze ő passzol neki a legtöbbet feleslegesen, visszahúzódó típusnak tűnik, aki alkalmazkodik inkább a környezetéhez, semmint aktívan irányítja azt. Én így láttam eddig, persze simán lehet egy későn érő cserebogár.
Továbbá a Messivel való szereplése tuti, hogy ilyen téren nem tett jót neki, lehet, hogy ennél vagányabb lenne, ha nem lenne folyamatosan alárendelt szerepben - kétoldalú, mert nem kéne ennyire alárendelni magát, de akkor is, más csapatból lehet, hogy jobban érkezett volna ide - és akkor még meg sem említem, hogy miattunk van ennyire kifulladva. Szóval összességében mi nagyon nem tettünk neki jót, és sajna 21-ben már ő sem tett nekünk jót szerintem.
A többiben egyetértek, ki is emeltem a korábbi hozzászólásomban is, hogy az az 1-2 remek bellöbbölt labdája megvolt, ami mutatja az ígéretet, de amit az átlag labdaérintéseivel kezd, illetve amennyire bevonja magát a játékba, az szerintem még mindig bőven kevés egy spanyol válogatott/Barca szinten. Értsd, lassan beépíteni mindkét helyen rendben van szintre, de nem elsőszámú stabil kezdőnek a posztján, mert túl kevés így a hatása a meccsre, vannak jobbak nálunk is, és spanyolországban is. A Portugál meccset pont nem láttam, a barátságosak annyira nem érdekeltek, de miután pár napja említetted, megnéztem, és tényleg kifejezetten jól szállt be, volt hatása a meccsre. A márciusi selejtezőket láttam, azokon siralmas volt úgy mindenestől az egész spanyol támadójáték Olmón kívül, és Pedri maga is nagyon gyenge volt - de akkor szerintem még fáradtabb állapotban volt amúgy, és rohadtul nem lenne fair pálcát törni emiatt felette, mint inkább azok felett, akik ennyit nyomatják.
Annak ellenére, hogy nem tartom kezdő szintnek, pont ahogy írtad, nem rajta múlt, hogy nem nyertek a spanyolok, még ha a játékhoz magához nem is adott sokat hozzá, az az 1-2 villanás elég lehetett volna. Moreno mellőzését fel nem tudom fogni, noha amúgy Morata sem rossz csatár, csak szerintem sokkal kiszámíthatatlanabb a formája, mint Gerardnak, aki jóval megbízhatóbbnak tűnik nekem, és magabiztosabbnak is. De összességében tényleg nagyon hiányzik egy gyilkos befejező (is).
Amúgy a csapat játéka nagyon nem volt nekem meggyőző, szerintem nincsenek most top3-ban Európában, de talán top5-ben sem. Kb hasonló utat járnak be szerintem, mint mi, ami nem meglepő, mivel a 2008-12 közti spanyol aranykorszak gyakorlatilag maga a Barcelona volt Messi nélkül. :D
De ezt az egészt baromi nehéz megítélni egy olyan szezon után, ahol finoman fogalmazva sem megfelelően lett felhasználva, szerintem nem is a tökéletes poszton, vitathatatlanul nem megfelelő mennyiségben, ráadásul az ő mentalitásával Messi alatt játszani szerintem kifejezetten nem tett jót. Hiába nem a kedvencem, egyelőre ki akarok várni vele kapcsolatban, mert látom azt az 1-2 megoldását meccsenként, ami reménykeltő, hiába nem tetszik egyelőre az egész összkép ahhoz képest, amennyit játszik (nem tudok nem elvonatkoztatni a játékpercektől, én így vagyok egy filmmel is, ha agyon van hype-olva, akkor magasabbra teszem a lécet, és nem fog annyira tetszeni, ha nem egy hihetetlenül kimagasló alkotás.) Remélem jövőre normálisabban lesz felhasználva mindkét csapatban, és jobban meglátszik majd, mit is tud valójában.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.06.15. 11:09:51

bence0330 írta:
2021.06.15. 00:23:38
Tomix354 írta:
2021.06.14. 23:02:57
Néztem a mostani meccset, ugyan úgy semmit sem mutatott mint Barcelonában. Hihetetlen nagy alibi amit ma is csinált, ötletem sincsen miért kezdő a válogatottban is. 18 éves, még bármi lehet de nem értem miért kell játszatni állandóan ha nincs meg hozzá a teljesítmény. Jó lenne pihentetni, nem csapágyasra járatni talán mutat egy kicsit többet is később.
Azért szerintem jobb volt a válogatottban, mint nálunk. Nem elég oda, de Messi nélkül irányítóbb szerepben kicsit jobb labdákat adott - főleg Albának. Mezőnyben mondjuk tényleg eltűnt kicsit.
Ez kb az, amit írsz is: van benne potenciál, de jelenleg szerintem is kevés mindkét helyen. A rengeteg (mennyiségileg messze alaptalan) játékperce és a kora miatt imádják sokan, köztük Lucho is. Meg mert alázatos, és lehet benne a jövőben még valami - ezek miatt sokan hunynak szemet afelett, hogy ezek fele a potenciális jövő, nem a jelen.
Mondjuk a szomorú, hogy nemigen lógott ki lefelé a válogatottból... ez a válogatott pont ugyanolyan öregasszonyos romantikatikitakát nyomott, mint mi rosszabb napjainkon... (majdnem ugyanúgy kaptak 1 helyzetből 1 gólt is).
Vissza Pedrire: mondjuk nem is középen játszott, ezt fel kell hozni a védelmében mindenképp. Itt is sokkal jobb volt középen, mint ahogy pl Cou is akkor kelt életre. Azért a kimerültségét is felhoznám szintén a védelmére, teljesen kizsigereltük, és ez nem volt elég pihenő EB előtt.

Azért nem mondanám hogy annyira eltűnt. Tény, hogy nem ő volt aki pörgette a csapatot és néhányszor nagyon eltűnt, de voltak klasszis megoldásai. A védelem mögé is belöbbölt két olyan labdát, amit Xavi is jobb napjain csinált. Az egyiket (tévesen) behúzták lesnek, a másikból pedig helyzet lett. Viszont látszott, hogy amikor előre játszott/megindult szinte mindig felpörgött a csapat, nem is nagyon vesztett labdát. Lehet hogy az a jó értelemben vett vagányság, önbizalom hiányzik, ami ennyi idősen valljuk be érthető.
Ha valaki látta látt a Portugália elleni meccset, szembetűnő volt, hogyx mit jelentett Pedri beállása. Úgy felpörgette a csapatot, hogy csak a vak nem látta a kontrasztot.
Mondjuk az ő és a többi játékos megítélése is más lenne ha a tiszta ziccerek felét bevarrták volna Moratáék. Félidőben már nyugodtan mehettek volna 3-4 góllal. Egy Villa/Torres nagyon hiányzik abból a csapatból, bár ha elkezdené Gerard Morenot játszatni Lucho,biztos előrébb lennének.
Forca Barca!!!!
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2021.06.15. 06:35:05

Fokozatosan kellett volna beépíteni, erre 18 évesen,első évében végig tolta az egész szezont, talán 1 meccset hagyott ki. Az eredmény látható. Szezon elején baromi jól játszott, most meg... szét van hajtva. Remélem köv. meccsen pihen és Thiago kerül a kezdőbe.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.06.15. 00:23:38

Tomix354 írta:
2021.06.14. 23:02:57
Néztem a mostani meccset, ugyan úgy semmit sem mutatott mint Barcelonában. Hihetetlen nagy alibi amit ma is csinált, ötletem sincsen miért kezdő a válogatottban is. 18 éves, még bármi lehet de nem értem miért kell játszatni állandóan ha nincs meg hozzá a teljesítmény. Jó lenne pihentetni, nem csapágyasra járatni talán mutat egy kicsit többet is később.
Azért szerintem jobb volt a válogatottban, mint nálunk. Nem elég oda, de Messi nélkül irányítóbb szerepben kicsit jobb labdákat adott - főleg Albának. Mezőnyben mondjuk tényleg eltűnt kicsit.
Ez kb az, amit írsz is: van benne potenciál, de jelenleg szerintem is kevés mindkét helyen. A rengeteg (mennyiségileg messze alaptalan) játékperce és a kora miatt imádják sokan, köztük Lucho is. Meg mert alázatos, és lehet benne a jövőben még valami - ezek miatt sokan hunynak szemet afelett, hogy ezek fele a potenciális jövő, nem a jelen.
Mondjuk a szomorú, hogy nemigen lógott ki lefelé a válogatottból... ez a válogatott pont ugyanolyan öregasszonyos romantikatikitakát nyomott, mint mi rosszabb napjainkon... (majdnem ugyanúgy kaptak 1 helyzetből 1 gólt is).
Vissza Pedrire: mondjuk nem is középen játszott, ezt fel kell hozni a védelmében mindenképp. Itt is sokkal jobb volt középen, mint ahogy pl Cou is akkor kelt életre. Azért a kimerültségét is felhoznám szintén a védelmére, teljesen kizsigereltük, és ez nem volt elég pihenő EB előtt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2021.06.14. 23:02:57

Néztem a mostani meccset, ugyan úgy semmit sem mutatott mint Barcelonában. Hihetetlen nagy alibi amit ma is csinált, ötletem sincsen miért kezdő a válogatottban is. 18 éves, még bármi lehet de nem értem miért kell játszatni állandóan ha nincs meg hozzá a teljesítmény. Jó lenne pihentetni, nem csapágyasra járatni talán mutat egy kicsit többet is később.
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 582
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2021.06.12. 22:08:53

Alcantara írta:
2021.06.11. 06:05:32

ALEXDP!

Legközelebb próbáld szerkeszteni a hsz-t. Tegnap már lett jelezve Sampernek is.
Következő eset bárki legyen, törlődni fog.

Értem. Rendben .
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.06.11. 15:18:25

ALEXDP írta:
2021.06.11. 00:53:40
bunga írta:
2021.05.06. 08:13:32
Engem De Jong arra a Fabregasra emlékeztet, akit szerettünk volna látni, de nem jött össze. Puig meg egyelőre nem több Halilovicnál.
De Jong esetében egyet értek.
Puig esetében nem. Sokkal több annál amit írsz, kvalitásait alapul véve, ugyanakkor, pontosan ugyanaz az eljárás.... Igaz, Halilovic kapcsán fogalmam nincs , miért tűnt el, igaz, ha Puig is eltűnik, arról sem lesz fogalmam miért. Ennyi az átfedés összesen.
Jelenlegi helyzetben, szerintem amit Puig tud, azt mások nem. Nem állítom, hogy senki nem tudja, de azt igen, hogy jelenleg a csapatban nincs nála jobb dealer...
Ugyanakkor elfogadom Koeman döntéseit. Akkor is, amikor nem értem.
Halilovic leginkább a természete miatt tűnt el. Ha ebben az időszakban olyan alázatos lett volna mint mondjuk Puig, nem itt tartana. A képességeit nem lehet elvitatni, még ha nem is volt akkora csodagyerek, mint azt állították. Már itt is folyamatosan kiverte a balhét, ha nem játszott és a többi klubjától is lehetett hasonlókat hallani. Nem véletlenül váltogatta fél évente a csapatait.

Azért Puigot sem kell még ennyire piedesztára állítani. Nagyon jó a kölyök és tényleg képes változtatni a játék képén, de azért olyan hosszútávon még nem láttuk. A B-ben mondjuk eléggé kiemelkedett, de azt tudjuk hogy annyira nem mérvadó.
Szerintem van benne egy olyan dolog is, hogy, nem igazán bírja el a csapat Messivel együtt.
Pedri is például nem azt játszotta szezon elején, mint a második felében, de a válogatottban is lubickolt a szerepkörében.

Amúgy volt egy érdekes cikk, azt hiszám a Marca-n vagy a Sport-on: a focistákat rengeteg különböző paraméter alapján megvizsgálták, kicsit tudományos alapon, és felállítottak egy sorrendet a legértékesebbtől kezdődően. A Barcaból a top 10-ben ketten voltak. Az 5. De Jong volt, a 6. Pedri.
Nyilván ez teljesen hipotetikus és olyan paraméter is bele van véve ami a pályán lényegtelen, mindenesetre érdekes. Az első amúgy Foden lett.
Ha valaki kíváncsi esetleg előkaparom.
Forca Barca!!!!
Válasz küldése