Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.06.18. 22:59:11

miro. írta:
2021.06.18. 12:08:37
Depay Messi Aguero harmas a mai vilagban mar nem fer be egy kezdobe.
Ezek kozul semelyik nem megy vissza vedekezni,ezekkel nem lehet letamadni. Ezek kiesnek harman a vedekezesbol.
Pont a futball arrafele megy,hogy mindenki a sajat terfelen kezdi a vedekezest...
We
Én is ezt mondom. Vettünk Agüero személyében egy újabb sétáló emberkét előre ( ne legyen igazam). Depayt nem tudom, de félek gyorsan hozzászokik, hogy elől nem kell megszakadni...
Pont Messi miatt nem tudunk letámadni vagy gyors kontrákat végigvinni. A vezetőség ( és Koeman) mégis Messiben bízik ennek ellenére is, csak azt felejtik el, hogy ő már rangadókat nem tud nyerni. Láthattuk tőle tavaly és idén is. De még mindig sokan hiszik itt is, hogy képes rá.

Viszont, ha a Real meg az Athletico hasonló szezont futna mint idén, akár behúzhatjuk a bajnokságot jövőre ezzel a kerettel.
A BL- ben meg sanszos egy újabb pofon, ha marad Piké a kezdőben, és Messivel együtt 90 perceket kapnak továbbra is. De Alba is egyre gyengébben tolja, ő lehet a következő fék, ha nem lesz megfelelő cseréje.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.06.18. 19:26:31

gyerekek, emlekezzunk, hogyan kerult ide Braith

nem olyan nagy gond az, ha 2 jatekos van minden helyre, legalabb lehet forgatni oket, kupan, bajnokin mas jatszik, meneteles kozben is lehet pihentetni

meg ott vannak (isten ments toluk) a serulesek, jo, ha olyankor van kit beallitani a csatasorba...

ingyen jatekosnak ne nezd a fogat :)
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.06.18. 12:29:25

Egyébként a csapatunk lendületét eddig sem Gríz vagy Dembi fojtotta el.

A jövőről feltételes módban elmélkedni lehet, de azon kívül sok értelme nincs.
El kell fogadni, drukkolni Depaynak, azt lesz valami majd .... :roll:

A francia bajnokságban pedig kicsit könnyebb csillogni, villogni, mint az EB meccsein, tehát a mi lett vele kérdéshez ez is hozzátartozik.
Illetve kihagyhatatlan ziccer, hogy most nem Koeman az aktuális edzője..... :mrgreen:
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.06.18. 12:08:37

Depay Messi Aguero harmas a mai vilagban mar nem fer be egy kezdobe.
Ezek kozul semelyik nem megy vissza vedekezni,ezekkel nem lehet letamadni. Ezek kiesnek harman a vedekezesbol.
Pont a futball arrafele megy,hogy mindenki a sajat terfelen kezdi a vedekezest.
Ez a harmas a galaktikus Real kornyeken lett volna jo..Olyan 15-20 evvel ezelott.
Mar honapok ota irom,hogy nektek a kis zseni holland melle kene egy igazi btb.(nem,nem wijnaldum,o sem az) hanem pl egy barella. Aki oda er de 90percig teker.( regi di maria) ez a ketto melle vagy egy melysegi iranyito,viszont akkor de jongtol is nagyobb melo kellene,vagy egy szuro.
Akar egy Marquinhos kozeppalyan szerepeltetve.
A nevek csak peldak ,tudom dragak. De en a helyetekbe efele mennek.
Illetve az Aguero-Messi melle egy Fati boven jo.
O meg fiatal,meg lehet szakitani,be lehet torni hogy vissza kell menni akar a jobbhatvednek is segiteni.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.06.18. 11:32:35

Feast4 írta:
2021.06.18. 08:38:15
Most le lesz szedve a fejem, de komolyan kérdezem:

Leszögezem semmi bajom nincs a sráccal, szerintem nem rossz játékos.

Depay az a fajta figura, aki azt élvezi, hogy kötetlenül rohangál a szélen, be a csatár helyére visszalép a támadó középpályás helyére. Akkor tud jól játszani ha elől van szabadsága. A tegnapi meccsen ez fullra kijött.

Nem klasszikus befejező, baromi gyors ez tény, jól is passzol, szereti ráverni a kapura.

Hány ilyen játékosunk van? 3-4? Hány ilyen játékosunk van, aki egymást zavarja? 3-4? Hány ilyen játékosunk van, aki ezzel a játékkal jött ide és megfőtt? 3-4? Basszus a szélre jön, akkor a fiatalok elől fogja elvenni a perceket, Messi mellett nyilván nem játszhat kötetlenül rohangálást mert ez a csapat sajna már nem bír el ennyi ilyen játékost. Nincs már az a stabilitás ami az MSN idején volt. Be fogjuk tenni csatárba, ott meg az lesz a baja, hogy oda lesz szegezve előre.

Tényleg én nem vagyok kontinentál pro licenses edző. Sose tanultam, taktikát, amit a fociról tudok az a pályáról és a pálya széléről ragadt rám.De nekem mindig az volt az elvem, ha sok hasonló típusú játékosunk van, akik nem működnek, akkor nem kell oda hozni egy negyediket is. Nem én vagyok Pep vagy Tuchel szóval lehet rosszul látom.

Szóval a kérdésem az, azon túl, hogy holland és ingyen van, mi a franc előnye van a gyereknek? Komolyan? Mit fogunk vele kezdeni?


Én olyan felállást tudok elképzelni hogy balszélső lesz és ilyenkor Agüero a csatár, illetve Fati lesz a balszélső és Depay/Agüero a középcsatár.
Igazából ha annyit tudna hozni mint Griezmann és a franciát el tudnánk egy jó EB esetén adni akkor már megérte, lesz a helyére egy budget megoldás aki vagy beválik vagy nem, mellette megszabadulunk Grizi fizetésétől és egy korrekt vételárat is kaphatunk mellé, amivel megalapozhatunk annak hogy jövő nyáron egy top csatárt hozzunk.
Igazából ha ő jön akkor könnyen lehet hogy Dembelétől(akivel amúgy is mennek már a kérdőjeles ügyek) is szabadulnánk amivel újabb hatalmas bértömegtől szabadulnánk meg és egy EB menetelnél szintén reálisabb árat kaphatunk érte.

Előnyére szól az ingyenességén kívül az hogy Koeman nagyon ismeri, talán ki tudja hozni belőle az erősségeit, ha kicsit a lendületesebb játék felé hajlanánk akkor hasznunkra lehet.
Amúgy nem annyira kutyaütő mint amit a EB-n mutat, nem tudom mi lett vele, az összesített gól-gólpassz mutatói közelítenek az meccsenkénti 1-hez, most meg Werner-kórban szenved.
De ez a 2 éves szerződés és reális fizu felüdülés ahhoz képest hogy nemrég Lengleteknek dobáltuk az 5 éves szerződést
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2021.06.18. 11:28:38

bunga írta:
2021.06.18. 11:09:00
Nem vagytok képesek tudomásul venni, hogy egyetlen játékosunk sincs, aki más csapatnak annyira kellene, hogy kp. akarna érte reális árat fizetni. Így vagy adjuk őket mélyen áron alul, vagy maradnak. Ezért van az a hiszti, hogy X-nek vagy Y -nak nincs helye a csapatban. Ha mindenkit el lehetne küldeni, aki nem illik bele a jövőt illető elképzelésekbe, akkor az edző játszva megtalálná mindenkinek a helyét.
Szerintem már rég nem vár senki reális árat, csak vigye valaki a felesleget. Griezzmann lehet reálisan piacképes, esetleg Dembi (nyilván áron alul), főleg ha virítanak vmit az EB-n. Coutinhot meg 20-30-ért azért nem nagy álmodozás elpasszolni egy angol középcsapatnak, még azzal is nyerünk +20 millát. A többieket aprópénzért is szívesen kiszórjuk szerintem, esetleg be lehet vonni csereüzletbe is.
De amúgy nem hiszem, hogy bárki pénzesőt várni itt.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.06.18. 11:27:51

Én a pártján vagyok, akarja az edző, ingyen van, nem akar sok fizut, gólerős, összesen 1 balszélsőnk és 1 centerünk van, ő meg mindkét helyre jó lesz. 3-an megoldják ezt a két posztot, és tán senkinek nem kell játékhiányban sem szenvednie. Ami nagy pro, hogy ő nem fog Messinek passzolni a neve miatt, mint ahogy Fati sem, illetve van olyan jó szabadrúgáslövő, mint Leo, sőt. Balról remélem ő lövi majd őket, majd meglátjuk. Eleve fel meri vállalni az 1v1-eket, és bátran lő távolról (tud is). Ez nagy hiánycikk.

Amúgy érdekes belegondolni, hogy "új Neymar" címen jött kb a 3 nagy igazolásunk, akkor is, ha Bartonak semmi köze nem volt a focihoz, és emiatt a játékosoknak is semmi közük nem volt a poszthoz, a stílushoz. Elment rá bő 300 milla, de szerintem az ingyen érkező Depay áll addig messze a legeközelebb hozzá játékstílusban, posztban, kb mindenben. A szintet nem akarom msot idevenni, bár sztem olyan sokkal szintben sincs már elmaradva, főleg az elmúlt 1-2 év Neymarjával szemben, cserében sokkal jobb a hozzáállása. Én bevallom, ha a kettő közül kellene választani, a hollandot választanám.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2021.06.18. 11:31:29-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.06.18. 11:09:00

Nem vagytok képesek tudomásul venni, hogy egyetlen játékosunk sincs, aki más csapatnak annyira kellene, hogy kp. akarna érte reális árat fizetni. Így vagy adjuk őket mélyen áron alul, vagy maradnak. Ezért van az a hiszti, hogy X-nek vagy Y -nak nincs helye a csapatban. Ha mindenkit el lehetne küldeni, aki nem illik bele a jövőt illető elképzelésekbe, akkor az edző játszva megtalálná mindenkinek a helyét.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.06.18. 10:59:01

Feast4 írta:
2021.06.18. 08:38:15
Szóval a kérdésem az, azon túl, hogy holland és ingyen van, mi a franc előnye van a gyereknek? Komolyan? Mit fogunk vele kezdeni?
Ha Depay előtt lenne terület, azt lehet, hogy Koeman észreveszi majd és szól a fiúknak hátrébb, hogy lehet majd indítani is, nem csak visszapasszolni. Depay és Koeman nagyon érezhetik egymást, Depay odafigyelt ezt kihangsúlyozni minden fórumon, lelki társak. Különeges kapcsolat lehet közöttük.
Dembelé elpassz
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2021.06.18. 09:45:40

Kalapos: Na, akkor örülök, hogy nagyjából konszenzusra tudtunk jutni, mert amiket most írtál, azzal nagyjából én is egyet tudok érteni.

Feast4: Dehogy lesz leszedve, szerintem elég sokakban kétely van Depay érkezésének értelmével kapcsolatban. Nekem is vegyesek az érzéseim.
Viszont, ha azt nézzük, hogy végre legalább a bal oldalra igazolunk előre, Fati ugye ki tudja, mikor lesz újra rendes formában, Aguero sincs már (és nem is lesz) olyan állapotban, hogy állandóan végigtolja a meccseket és nem tudjuk, hogy mi lesz az eladásokkal, de Coutinho, Dembi lehet, hogy mennek, Griezzmannál csend van, de egy jó EB esetén lehet, hogy rá is lesz ajánlat és akkor máris mondhatjuk, hogy azért meglesz a helye Depaynak. Én már nem szívesen nézem Alba szenvedését sem tovább a bal szélen, mint támadó. Tényleg a nagy kérdés, hogy Messivel mennyire férnek majd meg a pályán. De legalább De Jong biztosan fog neki passzolni :D
És igen, valószínűleg a legerősebb érv, hogy nem tudnak jelenleg a piacon ilyen feltételekkel egy gólerős támadót szerezni, akit ráadásul az edző is nagyon akar.
Én azt gondolom, mégha nem is válik be, egy ilyen 2 éves szerződéssel nagy bukta nincs benne. Ez van, most nem tudunk bárkit idehozni sajnos.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.06.18. 08:52:04

Koeman-nal haverok. Ha csak fele annyira fel tudja húzni, mint De Jong-ot, már megéri idehozni.
Azért az jót sejtet, hogy ennyire szeretnének megint együtt dolgozni.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.06.18. 08:38:15

Most le lesz szedve a fejem, de komolyan kérdezem:

Leszögezem semmi bajom nincs a sráccal, szerintem nem rossz játékos.

Depay az a fajta figura, aki azt élvezi, hogy kötetlenül rohangál a szélen, be a csatár helyére visszalép a támadó középpályás helyére. Akkor tud jól játszani ha elől van szabadsága. A tegnapi meccsen ez fullra kijött.

Nem klasszikus befejező, baromi gyors ez tény, jól is passzol, szereti ráverni a kapura.

Hány ilyen játékosunk van? 3-4? Hány ilyen játékosunk van, aki egymást zavarja? 3-4? Hány ilyen játékosunk van, aki ezzel a játékkal jött ide és megfőtt? 3-4? Basszus a szélre jön, akkor a fiatalok elől fogja elvenni a perceket, Messi mellett nyilván nem játszhat kötetlenül rohangálást mert ez a csapat sajna már nem bír el ennyi ilyen játékost. Nincs már az a stabilitás ami az MSN idején volt. Be fogjuk tenni csatárba, ott meg az lesz a baja, hogy oda lesz szegezve előre.

Tényleg én nem vagyok kontinentál pro licenses edző. Sose tanultam, taktikát, amit a fociról tudok az a pályáról és a pálya széléről ragadt rám.De nekem mindig az volt az elvem, ha sok hasonló típusú játékosunk van, akik nem működnek, akkor nem kell oda hozni egy negyediket is. Nem én vagyok Pep vagy Tuchel szóval lehet rosszul látom.

Szóval a kérdésem az, azon túl, hogy holland és ingyen van, mi a franc előnye van a gyereknek? Komolyan? Mit fogunk vele kezdeni?
Kép
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2021.06.18. 07:36:34

Depay hozzáállása és szerződése teljesen korrekt, neki is és a Barcának is. Ha jól teljesit elvárhat egy jobb szerződést, addig a klub helyzete is rendezödhet, ha nem jön be a kaland, mehet bárhova szabadon, ill. nem rohad rénk, mint pl. Dembelé, Umtiti, Lenglet.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.06.18. 00:18:06

Főoldali hírre: Depaytól ez korrekt, egyenes, nem árul zsákbamacskát. Őszintén szimpatikus, még ha egy Barca-fanatikus szimpibb is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.06.17. 17:11:42

Nagyon jó volt olvasni a hsz-eket, értelmes társalgás és érdekes meglátások! Próbálok reagálni erre-arra.
Egy igazi VKP szerintem is kéne, de akkor ő ne is box-to-box legyen hanem tényleg egy igazi vkp, mert a hollandok akik szóba kerültek inkább "kiegyensúlyozott" középsőközéppályások akik semmibe se kiemelkedők de semmibe se rosszak. Na szerintem ilyen nem kell nekünk, de egy igazi VKP nagyon kéne. És akkor már lehet szórakozni hogy támadóbb vagy stabilabb kp-t teszünk fel.
Szóval itt pontosítok, VDB meg Wijnaldum, Vidal amit játszott meg Paulinho ezek nem kellenek ahogy írtam, de egy Busi helyén mélyen játszó igazi VKP kéne a keretbe. De akkor ő ne is fusson be az ellenfél 16osáig Messi labdáira és ne érkezzen a beadásokra hanem maradjon hátul és zárja le a kontra lehetőségeket :roll:

Chino, azt már jól kirészleteztem Messi topicjában hogy szerintem miért káros az hogy ő 3 posztot játszik el, de egyiket se teljeskörűen míg a többiek miatta idegen helyeken és félposztokon, részfeladatokon dolgoznak és csak szenvednek. Kaptam is rá hurrogást rendesen :D De alapvetően ezt én is tartom, amíg ő itt van és ezt játsza addig evvan. A legutóbbi Argentin meccsen is ezt csinálta ahogy az összefoglalóban láttam, leghátul állt, a teljes csapat előtte, és kereste a hosszú labdát a szélsővédőnek vagy a kényszerítőt középen.. :roll: Ő szerintem már nem képes megváltozni, és az a baj hogy ahhoz nyílván túl jó hogy hozzá nyúljunk, ő így még mindig isteni számokat és meccseket produkál (kiéve a nagyok ellen) viszont a csapat megsínyli.

MSN így van.

Guille, javarészt egyetértek. Ahogy fent is írtam a keretbe kell egy VKP, de sok bajnokin neki nem kell szerep, ellenben az óriási fegyvertény lenne hogy ott van, és lehet rá számítani, és tudunk variálni stratégiákat más meccseken. Igen, kell egy csapatba egy olyan ember.

A kreatív kp más mint egy kreatív szélső vagy kreatív középső támadó :D Nekünk ilyen kreatív belső kp kell, aki tud mélyen is játszani. Itt bele futunk a Messi problémába, és igen Puig itt van de nem játszik mert Koeman nyíltan vállalja hogy ő box-to-box-okat akar és bízik abban hogy minden mást Messi megold. Ja itt megint az evvan helyzet.

Amit írsz, teljesen egyetértek, csak pontosítani kell hogy mi a vkp és mi Wijnaldum, és hogy a kreatív kp miért más mint a kreatív cselezni képes szélső. Mégegy, hogy megvoltunk-e támadásban. Nos sok gólt lőttünk, de szerintem ettől függetlenül támadásban nagyon gyengék voltunk. Sajnos nem voltunk elég jók a nagyok ellen, és sok meccset hoztunk le úgy hogy jó formán el se találtuk a kaput, vagy eleve nem is lőttünk kapura 30-40 perceking.. Ilyet nem szabad. Nem kell kitömni a Ticot meg a Realt, de ha ilyen és még az 1 polccal lejjebb lévő csapatok ellen is rendszeresen veszélytelenek vagyunk akkor ott baj van. A kicsiket meg bedarálgattuk de őket sem gyakran fociztuk le. Összességében az új támadók akár segíthetnek ezen, de szerintem kevés lesz ha nem váltunk rendszert. ~10 gól hiányzik amit a rajtunk kívüli top5 elleni 10 meccsen kellett volna megrúgni, és a kicsik ellen is többször helyzet kéne valahogy így érzem (mert gól volt elég, de helyzet kevés, fura hogy idén egész jó volt a helyzetkihasználásunk, érzésre).
Aztán amit a 2. hozzászólásodban írsz az abszolút igaz, így van.

Busi De Jong és Pedri nem kreatívak úgy ahogy én kértem. Még Pedri csak-csak. De a többiek nem mozognak a vonalak között, és nem képesek áttörni a felállt védelmet a felvázolt fegyverekkel. De Jong máshogy igen, sprintben, de az nem megoldás a totojázásra. Griezz is csak kontrában jó, francia meccsen szépen megjátszották hogy felpassz Papnénak vagy Benzemának aki visszateszi Grizinek aki kiteszi szélre az ottani fut vele és visszateszi stb. Ő csak helyezkedik, passzol és érkezik nem futja le a védőjét, nem cselez.. sajnos ez nálunk nem megy. Dembi-Fati szélsők és annak jók. Puig és Cou jók lennének belülre, de hát egyik ezért másik azért..
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.06.17. 16:28:58

Guille írta:
2021.06.17. 15:56:50
...
Igen, ez teljesen jogos, KDB pl kb a "szuperfutballista", akit elnyomni sem lehet, önbizalommal teli, jól lő, remekül passzol, és valóban, sokan felette állnak labdaügyeségben. Malinovskyi nekem még ez a típusú játékos, aki bár nem ennyire jó, de szerintem pont ugyanezt játssza, ugyanazokkal a kvalitásokkal.
A visszavont Leo meg valóban ellátja ezt a posztot, és azért most komolyabb támadók lesznek előtte, szóval nem kell ilyen 3in1 támadót játszania, lesz elöl 1-2 ember mindig, aki képes lesz befejezni egy támadást. (Fati-Kun-Depay közül akár ketten)
Nálunk Puig pl. egy zseni, de fizikálisan valóban el van maradva. Pedri nem zseni, bár jó meglátásai vannak, és fizikálisan már jobb mint Puig, de mégsem elég az ereje és a sebessége, hogy egy igazi modern középpályás legyen, amire gondolsz. Szóval összességében alighanem az a játékos kellene ide tényleg, amit te is írtál, bár nem tudom, ki az, aki normális áron elérhető lenne.
De érdekes lehetne variálni is ezzel, hogy beküldönk valami stabil, lendületes DJ/Wijnaldumpótlék kp-t, és ha nem elég, mehetne be Puig, Pedri, akár szerkezeti váltással is, mármint tudatossal, mint mikor Gasperini cseréli az egyik kolumbiait a másikra, vagy Ruslant mondjuk Pasaliccsal vagy Miranchukkal. Nem adhoccal, hogy 3-4-3-ból átmegyünk 2-1-7-re úgy, hogy vagy 5-en vannak idegen, vagy épp egymás posztján. Teszem hozzá, mivel csupa 10-esünk és jobbszélsünk volt idén, eleve nehéz volt jól váltani. Sokkal érdekesebb, ballanszírozottabb lesz (már most az) a következő szezonra kifutó keretünk.
Ez persze mind karosszékelmélet, nem tudom, megvalósítható lenne-e, meg amúgy sem látom a bekövetkezését. :)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2021.06.17. 15:58:04

Guille írta:
2021.06.17. 14:54:43
Na közben jól leírtátok kicsit máshonnan nézve a dolgokat, egyetértek velük.

"Előre megvagyunk, kicsit több sebesség és kreativitás kéne."

Ami erről még eszembe jutott: mivel 20-30 méterre passzolgatunk tényleg olyan, mintha a kreativitás hiányozna, hisz onnan már nem nagyon lehet mit kitalálni az átlövéseken vagy 1-1 zseniális passzon kívül. De pont ezzel szúrjuk tökön magunkat, hogy ha képesek lennénk tempósan kihasználni, amíg az ellenfél még nem állt fel egy 10 emberes fallal, eszünkbe sem jutna, hogy ötlettelen a focink és nem kreatív. Ez olyan, mintha 20 méter előnyt adnánk százon aztán keseregnénk, hogy nem vagyunk elég gyorsak. Vagy nem váltanánk fel 3-as fölé a ferrariban (inkább 2).

Most megint az olaszok: ki olyan rohadt kreatív abban a csapatban? De bármelyik sikeres élcsapatot megnézhetjük, hol vannak azok az überelhetetlenül kreatív játékosok? Gyorsak, erősek, hatékonyak. Alig van már 1-2, megváltozott a foci, csak mi nem akarjuk látni.
Nagyjából azt írtad körül, amire én gondoltam, csak talán nem fogalmaztam elég világosan első esetben.
Inkább a taktika szemszögéből értettem, ott kéne valami csavar, nem a támadóink képességeivel van a baj.
més que un club
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2021.06.17. 15:56:50

Persze, én sem ilyen fekete-fehéren gondoltam, hogy nincsenek kreatív játékosok, de így nézve Busi, De jong, Pedri is kreatív, Messi meg bár nyilván nem kp, de mivel visszajön labdáért rendszeresen, bőven jó arra, hogy megbontsa a védelmet. De papíron Griezz is tök kreatív, csak ugye nálunk nem tud a posztján játszani, meg Dembi/Fati, Cou, Puig szintén azok, szóval nem hiszem, hogy ez lenne nálunk a fő hiányosság.
Én inkább úgy értettem, hogy egy a fent felsorolt játékosoknál jóval kreatívabb szervező kp típusú játékosfajta nem jellemző már a mai modern fociban szerintem. Pl. KDB, akit említettél és elég top szerintem nem iszonyatosan kreatív, viszont fantasztikus munkabírása van, remekül irányít és lő, de azért nem egy labdazsonglőr ő sem. Viszont egy gép, és emellett még esze is van a játékhoz. Nyilván elfogadnék egy ilyen típusú embert, én is hasonlóra gondoltam, mint szükséges elemre hozzánk, csak kevésbé jó támadóra, de erősebb védekező képességekkel rendelkezőre.

Szóval egyetértek veled, csak pont azt akartam érzékeltetni, hogy ezek a játékosok már fizikálisan jóval erősebbek és nem a kreativitás a fő erősségük. Ebből a névsorból talán Bruno a kivétel, aki minőségben is elit, de nem annyira a fizikális képességei miatt. Na és ő pont olyan, akit hiába látnék mondjuk itt szívesen, nem tudom elképzelni, hogy életképes perspektíva lenne, amíg itt van nálunk Messi.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.06.17. 15:37:43

Guille írta:
2021.06.17. 14:54:43
Na közben jól leírtátok kicsit máshonnan nézve a dolgokat, egyetértek velük.
...Ami erről még eszembe jutott: mivel 20-30 méterre passzolgatunk tényleg olyan, mintha a kreativitás hiányozna, hisz onnan már nem nagyon lehet mit kitalálni az átlövéseken vagy 1-1 zseniális passzon kívül. De pont ezzel szúrjuk tökön magunkat, hogy ha képesek lennénk tempósan kihasználni, amíg az ellenfél még nem állt fel egy 10 emberes fallal, eszünkbe sem jutna, hogy ötlettelen a focink és nem kreatív. Ez olyan, mintha 20 méter előnyt adnánk százon aztán keseregnénk, hogy nem vagyunk elég gyorsak. Vagy nem váltanánk fel 3-as fölé a ferrariban (inkább 2).
Két dologra reagálnék: azért szerintem sok top csapatban van kreatív támadó középpályás, akik váratlan dolgokat tudnak húzni.
PL top5: MU: Bruno, Pogba - City: KDB - Chelsea: Mount, Havertz - Leicester: Maddison, Poolban annyira tényleg nincs.
La Liga: Reál: Modric - Barca: Cou, Puig - ATMA: ott inkább ilyen second strikerek vannak, ilyen konkrétan nincs
Serie A: Inter: Eriksen, talán Sensi és Barella - Atalanta: Gomez(oké, közben elment, de na), Malinovskyi - Milan: Diaz, talán Calhanuglu - Juve: nemigen - Napoli: kvázi mindenki - Lazio: Alberto
Bundesliga: Reina, Brandt, Reus - pedig ők klasszikusan lendületes focit játszanak - BM: Musiala, de Müller is főleg ezt játssza
Ligue 1: PSG - ha Neymart annak vesszük, van, ha nem, akkor tényleg nemigen - Lyon: Aouar, sőt, lassacskán Paqueta is.

Van, aki csak félig-meddig az a felsorolásból, de a kiemeltek szerintem egyértelműen azok. Feltűnő, hogy a jelenleg legsikeresebb PL topcsapatoknál szinte mind van ilyen, pedig a ManU, Chelsea, Leicester mind lendületes, sőt, akár kontrajátékot nyomnak. Ehhez is nagyon kell szerintem egy jó bokájú, ügyes játékos, aki továbbpenderíti a labdát bármi áron a mellette indulónak, akin átfolyik a lendületes támadás. Egy ilyen játékos szerintem tityi-totyiban és lendületben is elég fontos lenne. Ha sebessége lenne, annál jobb.

Amire még reagálnék: írtad, hogy felállt helyzetben a zseniális passzokon kívül az átlövések hiányoznak. Na ez nekem még nagyobb hiányosság, mint a kreatív playa, Cou óta senki nem mer lőni Leon kívül, Griez kétszer mert kb, mindkettőből bombagól lett, így hát többet nem is mert vele próbálkozni. Dembélé mer, néha be is esik, de mindketten támadók. A középpályáról senki nincs, és így mindenki tudja, hogy Messivel és Dembelével vigyázni kell, a többiek meg hadd szaladgáljanak amerre akarnak a 16-os előterében.

Az nyilvánvalóan igaz, amit írtál, hogy ha nem ez lenne a focink, ezek nem annyira tűnnének fel.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2021.06.17. 14:54:43

Na közben jól leírtátok kicsit máshonnan nézve a dolgokat, egyetértek velük.

"Előre megvagyunk, kicsit több sebesség és kreativitás kéne."

Ami erről még eszembe jutott: mivel 20-30 méterre passzolgatunk tényleg olyan, mintha a kreativitás hiányozna, hisz onnan már nem nagyon lehet mit kitalálni az átlövéseken vagy 1-1 zseniális passzon kívül. De pont ezzel szúrjuk tökön magunkat, hogy ha képesek lennénk tempósan kihasználni, amíg az ellenfél még nem állt fel egy 10 emberes fallal, eszünkbe sem jutna, hogy ötlettelen a focink és nem kreatív. Ez olyan, mintha 20 méter előnyt adnánk százon aztán keseregnénk, hogy nem vagyunk elég gyorsak. Vagy nem váltanánk fel 3-as fölé a ferrariban (inkább 2).

Most megint az olaszok: ki olyan rohadt kreatív abban a csapatban? De bármelyik sikeres élcsapatot megnézhetjük, hol vannak azok az überelhetetlenül kreatív játékosok? Gyorsak, erősek, hatékonyak. Alig van már 1-2, megváltozott a foci, csak mi nem akarjuk látni.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2021.06.17. 14:42:33

Messi az egyik dolog, amit épp leírtak előttem.

Szerintem az általad kérdezett négy pont mind problémás, és én sem a VDB/Paulinho/Vidal karakterekről beszélek, hanem igazi szűrőkről. Wijnaldum sztem oké lett volna, de mondjuk vegyük a riválistól Casemirot, hogy értsd, mire gondolok.

"Az utolsó kiscsapat is azért tud átrohanni rajtunk mert semmi nyomást nem vagyunk képesek kifejteni, úgy védekeznek le minket hogy mozogniuk is alig kell."

Szerintem ez két külön dolog. Nem lehet a labdavesztést megúszni, csak minimalizálni, sőt, ha gyorsabban és direktebben játszanánk, nyilvánvalóan még több labdát vesztenénk. Ettől függetlenül le lehetne védekezni a kontrákat sokkal jobban, ebben semmi ellentmondás nincs, csak nem Businak és Pedrinek kéne hátrafelé rohangálnia, és persze végképp nem Piqué meg Lenglet az, aki képes ilyen szitukban védekezni. De egy domináns focit nem lehet megúszni úgy, hogy ne legyen benne a kontra esélye, persze ok, hogy lehetne több ésszel csinálni a dolgokat elöl, pl. ne az egész csapat a térfelükön álljon.

"Ismét csapatszintű probléma, nem fog segíteni egy új kp, mert egyszerűen se fejben se testben nem vagyunk elég gyorsak csapatszinten."

Abban egyetértek, hogy ez csapatszintű probléma, de jelenleg akkor sincsen a keretben igazi VKP és ez baj. És ha lenne gyorsabb, védekezni is tudó ember a kp-n, valamint a védelemben sem a csiga Piquének vagy a szerencsétlen Lengletnek kéne versenyt futni hátul, azért az csak segíteni a helyzeten.

"Ide ismét egy kreatív ember kell, aki tud dönteni és megvan az ügyessége hogy kivitelezzen egy cselt vagy egy hosszú labdát."

És ha a kreatív embered elrontja a cselt vagy ad egy rossz passzt, akkor mi lesz? Ugyanúgy kapjuk a kontrát, ez is normális. Így is teli vagyunk kreatív emberekkel, pedig Messi mellett elég nehezen férnek meg. Cselezésre meg ott van Fati/Dembi, ami szerintem is kevés, de így is a fél fórum Dembit utálja, hogy mindig labdát veszít. De kit érdekelne minden labdavesztés, ha rendesen vissza tudunk támadni és nem lenne átjáróház a KP?

A hosszú labdákban Busi pl. tanár, itt inkább megint az a gond, hogy nincs kit indítani, mert ha Messi nem megy fel tempósan, maximum 1 szélsőnk van elöl, de középen senki nem érkezik a labdára, ezért jönnek a visszapasszok. Erre lehet megoldás Aguero, de amúgy jó lenne egy Vidal/VDB típusú box-to-box kp is. Irigykedve néztem az olaszok első gólját tegnap, ami pont egy ilyen szituból esett, és fájt, hogy mi évek óta nem vagyunk képes egy ilyen egyszerű, de hatékony akciógólt lőni.

Szóval, amíg Messi itt van, szerintem nincs értelme még 1 kreatív embernek. Összességében a gólokat meglőttük még a szenvedéses támadójáték ellenére is, és ez az új kerettel valószínűleg javulni fog, de a csapatvédekezés továbbra is aggasztó. De egyértelműen szükség van komoly taktikai változásra is.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.06.17. 14:35:57

Chino írta:
2021.06.17. 13:51:20
Kalapos írta:
2021.06.17. 13:17:03

A kreatív ember azért kellene nekem hogy amikor stagnálunk az ellenfér térfelén legalább valaki képes legyen 1v1be kis területen megverni az emberét egy lefordulással (közvetlenül miután megkapta a rövid passzt mert ez máshogy nem megy eleve) és ezzel kimozdítani a védőket, valakinek ki kell rá lépnie, de akkor ott lyuk keletkezik, oda be kell futni, neki oda kell tenni vagy társat keresni aki a vonalak között mozog blablabla. Ez az 1. szitu.

Ezt úgy is lehet látni hogy visszasírom Xavit és Iniestát de könyörgöm ha támadásban kb ugyanazt akarjuk játszani és nem vagyunk hajlandóak tovább lépni akkor igen is hozzájuk hasonló stílusú ember kell és kész. Vagy erőltetjük az idegentesteknek a tili-tolit aztán csodálkozunk ha nem megy. Lehet dönteni. :roll:

Lecserélheted az egész középpályát, de amíg Messi itt van és ennyire rá van kihegyezve a támadójáték nem lesz változás. Coutinho nem elég kreatív ember? De Pedri is képes ezt megcsinálni, betenni lyukba, védők mögé stb. Ráadásul az előbbinek olyan jobblába van, hogy 20-25 méterről rettegnek a kapusok, mégsem jöttek az átlövések. Ezeket nagyon kis százalékban próbálják, többnyire középen egy kis kényszerítő a próbálkozás egy falon keresztül, aminek kb. 70-80 %-ban labdavesztés a vége.
Nem azt mondom, hogy ki kell hajítani Messit és jobb lesz minden, de a változásnak egyik elengedhetetlen feltétele, hogy a szerepek jobban el legyenek osztva.
Ezért kellene fellépni és újraszervezni az egész középpályás játékot szerepről szerepre.
Persze ehhez kellene megfelelő játékosanyag, nem posztidegen helyekre beeröltetett játékosok és megfelelő edző aki olyan tökös hogy ezt meg is tudja lépni és jól kivitelezni, de amíg ez nem történik meg addig marad a "majd Messi vagy megoldja vagy rossz meccsünk lesz".
Nagyon rossz berögződés ez, ha vissza nézzük hogy mindig mikor igazán sikeres csapatunk volt akkor nem arról szólt a játék hogy Messi csináljon mindent és mindenki kényszerből/gyávaságból/lustaságból folyton őt keresi hanem csupa olyan figurákkal volt tele a csapat akik önállóan is tudtak alkotni és Messi is nagyon fontos szerepet játszott de ő "csak" hab volt a tortán és feltette az i-re a pontot, de most már egy ideje ott tartunk hogy lassan a fél ABC-t neki kell/ő akarja leírni.
Sajnos ez ördögi kör, minél inkább látta a középpálya gyengülését annál jobban lépett vissza szervezni a játékot, és megragadt ez a berögződés hogy Messi szervezzen mindenki csak oldalpassz, kell mellé megfelelő minőség és akkor ő is dönthet hogy egyedül akar mindent és szépen meghalva elérni a liga második helyezetettet vagy ütőképes csapatot aminek ő egy fontos eleme de nem minden róla szól, szerintem az utóbbi jobban hangzik az ő számára is.

Luchot és stábját tudom csak 200-adjára felemlegetni:
Ha Suarezt kirakják balszélre, Neymart a jobbosra(mint Tata sokszor), Messit be hamis9-esbe a darálóba, Rakiticet csak hellyel-közzel játszatják és akkor is parancsba téve hogy a hatalmas melózás helyett úgy kell játszania mint Xavi, ha az egész játékrendszer nem a direktebb focira, kontrákra épül akkor nem biztos hogy ugyanaz a csapat félelmetessé vált volna és nem csak a 2014-es lélektelen totyogás ment volna(mint ahogy most is)
Ott sem volt minden tökéletes de mindenki tudta a dolgát, szépen le volt osztva, mikor Dani Alves fent maradt akkor mögötte Rakitic segített be a hatalmas szorgos melójával, és a középpálya többi része is tudta hogy kinek mikor mit kell tenni az oldalpasszon kívül.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2021.06.17. 14:22:39

Guille írta:
2021.06.17. 12:04:17
off: Amúgy tegnap az olasz csapat játéka kapcsán mi jutottunk eszembe. Az olaszok is éveken át kényelmes, 1-0-s öregfiúkfocit játszott, most meg öröm volt nézni, a sebességüket, éhségüket, amivel még a 90. percben is még mentek a gólért. Valami hasonló változást szívesen látnék nálunk is. Persze értem, a klubfoci az megint más...
Dolgos középpálya: Barella, Locatelli, Jorginho. Van közöttük mindenhova odaérő, erős brusztoló és okosan szervező játékos is, nálunk ez hiányzik. Ezért lenne szükség egy Locatelli-hez hasonló emberre. Nem lehet ma már teljesen a Xavi-Iniesta szerű játékot játszani. Nincsenek meg az emberek sem, s a foci is megváltozott.

Szerintem Messivel is bőven lehet változás, nem miatta kaptunk annyi buta gólt. Viszont a két szélsőhátvéd/szárnyvédő se védekezik nagyon, s a középpálya sem szűr megfelelően. A támadással, bár néha impotensek vagyunk, nem voltak nagy gondok idén sem. Előre megvagyunk, kicsit több segesség és kreativitás kéne.
més que un club
dani87
Jugador del Barça
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2021.05.31. 11:15:35

2021.06.17. 14:19:54

Chino írta:
2021.06.17. 13:51:20
Kalapos írta:
2021.06.17. 13:17:03

A kreatív ember azért kellene nekem hogy amikor stagnálunk az ellenfér térfelén legalább valaki képes legyen 1v1be kis területen megverni az emberét egy lefordulással (közvetlenül miután megkapta a rövid passzt mert ez máshogy nem megy eleve) és ezzel kimozdítani a védőket, valakinek ki kell rá lépnie, de akkor ott lyuk keletkezik, oda be kell futni, neki oda kell tenni vagy társat keresni aki a vonalak között mozog blablabla. Ez az 1. szitu.

Ezt úgy is lehet látni hogy visszasírom Xavit és Iniestát de könyörgöm ha támadásban kb ugyanazt akarjuk játszani és nem vagyunk hajlandóak tovább lépni akkor igen is hozzájuk hasonló stílusú ember kell és kész. Vagy erőltetjük az idegentesteknek a tili-tolit aztán csodálkozunk ha nem megy. Lehet dönteni. :roll:

Lecserélheted az egész középpályát, de amíg Messi itt van és ennyire rá van kihegyezve a támadójáték nem lesz változás. Coutinho nem elég kreatív ember? De Pedri is képes ezt megcsinálni, betenni lyukba, védők mögé stb. Ráadásul az előbbinek olyan jobblába van, hogy 20-25 méterről rettegnek a kapusok, mégsem jöttek az átlövések. Ezeket nagyon kis százalékban próbálják, többnyire középen egy kis kényszerítő a próbálkozás egy falon keresztül, aminek kb. 70-80 %-ban labdavesztés a vége.
Nem azt mondom, hogy ki kell hajítani Messit és jobb lesz minden, de a változásnak egyik elengedhetetlen feltétele, hogy a szerepek jobban el legyenek osztva.
Egyetértek. Szerettem Messit, rengeteget tett a csapatért, de amíg itt van, nem lesz változás. Továbbra is végigjátszik minden meccset, akkor is, ha semmi nem jön össze nekik, és a többieknek ki lesz adva az ukáz, hogy a prioritás a labdatartás, meg hogy keressék Messit. Hozhatnak ide kreatív meg cselező játékost, őt is betörnék, vagy megszokná, vagy megszökne...
Továbbra sem látom, mi lesz a koncepció itt a csapatnál. Pedig szívesen megnéznék egy DeJong - Pedri/Busquets - Puig - Dembele - Depay - Fati sort elöl, mire lennének képesek.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.06.17. 13:51:20

Kalapos írta:
2021.06.17. 13:17:03

A kreatív ember azért kellene nekem hogy amikor stagnálunk az ellenfér térfelén legalább valaki képes legyen 1v1be kis területen megverni az emberét egy lefordulással (közvetlenül miután megkapta a rövid passzt mert ez máshogy nem megy eleve) és ezzel kimozdítani a védőket, valakinek ki kell rá lépnie, de akkor ott lyuk keletkezik, oda be kell futni, neki oda kell tenni vagy társat keresni aki a vonalak között mozog blablabla. Ez az 1. szitu.

Ezt úgy is lehet látni hogy visszasírom Xavit és Iniestát de könyörgöm ha támadásban kb ugyanazt akarjuk játszani és nem vagyunk hajlandóak tovább lépni akkor igen is hozzájuk hasonló stílusú ember kell és kész. Vagy erőltetjük az idegentesteknek a tili-tolit aztán csodálkozunk ha nem megy. Lehet dönteni. :roll:

Lecserélheted az egész középpályát, de amíg Messi itt van és ennyire rá van kihegyezve a támadójáték nem lesz változás. Coutinho nem elég kreatív ember? De Pedri is képes ezt megcsinálni, betenni lyukba, védők mögé stb. Ráadásul az előbbinek olyan jobblába van, hogy 20-25 méterről rettegnek a kapusok, mégsem jöttek az átlövések. Ezeket nagyon kis százalékban próbálják, többnyire középen egy kis kényszerítő a próbálkozás egy falon keresztül, aminek kb. 70-80 %-ban labdavesztés a vége.
Nem azt mondom, hogy ki kell hajítani Messit és jobb lesz minden, de a változásnak egyik elengedhetetlen feltétele, hogy a szerepek jobban el legyenek osztva.
Forca Barca!!!!
Válasz küldése