Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 745
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.06.27. 07:59:25

Messi a jelenlegi szerződése lejártakor még nem tudhatja, hogy milyen projektre mond igent, vagy nemet, mert Laporta addig elhúzza a "vérengzést" De akkor neki is körmére ég az, hogy drasztikusan csökkentenie kell a játékosoknak kifizetett pénzt. És nem tudhatja, hogy kivel (és ügynökével) hogy boldogul
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7167
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.06.24. 13:43:36

Kalapos írta:
2021.06.24. 12:52:27
...
Én is nagyon remélem. Nevetséges, hogy CR7 mellett kb ez az egy érv szól kettejük összehasonlításában, de ezt állandóan hangoztatni kell, az összes többi stat meg mehet a kukába. :D Sajnos elég gyengén játszanak eddig (mármint ez magukhoz és a játékosállományukhoz képest értendő), Paraguay nagyon dominálta a meccset, egy egész félidőre odaszorították a kapu elég az argentinokat. Mondjuk akármilyen gyengék, és minden meccsük 1-0 vagy 1-1, nagyon régóta nem kaptak ki - talán ez jó jel. Nagy szerencse kell, és ahogy írtad, egy tökéletes Messi-nap. Én jelen pillanatban amúgy Kolumbiát még játékerőben eléjük tenném, bár a tegnapi Brazil-Kolumbiát ma fogom csak megnézni felvételről, szóval ha mondjuk 5-1 lett, akkor módosítok. :D Illetve Chile még, akik elég erősek, kemények, jók fejben, nem sziporkáznak, de nagyon stabilak. Klasszikusan a Vidal-stílust képviselik. :D (1-1 is lett az Argentína - Chile)
Egyébként azóta olvastam, hogy pihentetni is akarták már Paraguay ellen, mert már korábban is nagyon fáradt volt, de félelemből nem tették. Nagyon követelik már több helyen, hogy pihenjen Bolívia ellen, mert ez a mostani sétálgatás tényleg nem ugyanaz volt, mint amit nálunk csinált. Hulla volt az ember, a mozgása és a testbeszéde is erőtlen volt. Nem is csoda, ilyen idősen ennyi meccset játszani az alighanem valaha volt legdurvább szezonban, és utána pihi nélkül a válogatottban - ez nem normális dolog, még akkor sem, ha nem Kanté szinten futkározik.

És természetesen én is boldog szülinapot kívánok Neki! :)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.06.24. 12:52:27

bence0330 írta:
2021.06.22. 19:07:21
...
Köszi a hsz-t, érdekes volt elolvasni olyan szempontjából aki nézte az egész meccset.
Nagyon drukkolok hogy megnyerje a Copát, ha eljutnak elődöntőig/döntőig azt tuti megnézem én is tök mind1 hánykor lesz. Megérdemelné, ha jó napot fog ki simán megnyerheti nekik Brazilia ellen. Mert ha nem Messiék akkor ők nyerik, nyílván ez nem is kérdés jelenleg szerintem.
Amit írsz hogyan kéne hozzányúlni, bevetni az ő tudását azzal abszolút egyetértek.
Ha megnyernék a Copát kíváncsi vagyok milyen hatással lenne rá. Lehet hogy betöltene egy űrt a lelkében, és sokkal nyugodtabban játszhatna klub színekben is.

Jó hogy szólsz VEB, köszi!

Boldog Szülinapot Leo! Köszönjük hogy vagy nekünk!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.06.24. 11:56:25

Ma 34 eves leo.

Akit erdekel, a spileren este lesz egy dokumentumfilm rola.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7167
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.06.22. 19:07:21

Kalapos írta:
2021.06.22. 08:32:46
...Most nézegetem az összefoglalókat a Copa-ról de semmi új. Sétálgatás, sok hiba, néha bejön amit akar, és hát akkor persze zseniális de nekem ez a helyezkedés és ötlet hogy majd végig cselezi a pályaközepét egyedül ez nem jön be. Mert neki se jön be.
Főleg 2. meccse mondjuk videóról elég jónak tűnt, de ez a 3. már inkább gyenge. Sajnos ugyanúgy játszik és nyílván minden rajta megy keresztül, viszont ehhez egész egyszerűen nem elég hatékony.
Pár extrém szólója azért így is volt, szegény ellenfelek még most is csak néznek néha :D
Nem tudom, érdekel-e infóként, láttam végig a Paraguay elleni meccsét. Több rossz megoldása volt, egy jó szabadrúgása, ami szerencsén múlott, hogy nem lett gól, és tán az átlagnál is többet sétált.
De! Az első félidőben remek volt. Egy komoly szóló után született a gól is. Nem mondom, hogy nem volt rossz megoldása, de bőven több volt a jó, és azok nem is akármilyenek voltak. Le kellett volna cserélni.
Az is igaz, hogy a 2. félidőben Paraguay totálisan odaszorította őket a kapu elé, kevés esélye volt akkor már, de rengeteget sétált, jóval többet, mint nálunk szokott. A megoldásai meg rendre nem jöttek be. Hulla volt. Szerintem a szezon is hosszú volt, hiába futott keveset, heti két meccs 34 évesen akkor is sok. Válogatott meccsek előtt sem volt szünet... neki szerintem jó hossszú pihenőidő kell majd ezek után.
Jó lenne, ha 45-60 perceket játszana, néha 1-1 90-el fűszerezve, és akkor nagyon komoly segítségére válna a csapatnak. Nyilván nem így lesz sajna. Így is nyilván ő lesz a legjobb játékosunk, mint ahogy egyénileg 40 évesen is az lenne, de a csapatszinten így lesznek problémák, amit ő fog okozni. Feltéve persze, ha egyáltalán marad.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 602
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.06.22. 12:50:34

Peter írta:
2021.06.22. 10:16:26
Leo egész biztosan marad, szerintem fizetés nélkül is.
Csalódnék, ha már most az amerikai utat választaná.
A reklámokból érkező bevételei is valószinűleg kevesebbek a korábbi évekhez képest, de ő innen már csak amcsiba megy. Ha normális a viszonya CR-rel, a helyükben együtt mennék, egy időben.
Mondjuk jövőre, de ez az ő dolguk persze .... :lol:
Ha igazak a hírek és a fizetési sapka 383m euró a keretre, abba nehezen fér bele még a lefelezett fizetése sem. Az majdnem 20% egymagában.
Ha meg ingyen marad, az a jövőbeli (amerikai) tárgyalási alkupozícióit gyengítené.
Rezeg a léc a maradásánál. Sok játékosunkat kell eladni ehhez még...
dani87
Jugador del Barça
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2021.05.31. 11:15:35

2021.06.22. 10:55:48

Peter írta:
2021.06.22. 10:16:26
Leo egész biztosan marad, szerintem fizetés nélkül is.
Csalódnék, ha már most az amerikai utat választaná.
A reklámokból érkező bevételei is valószinűleg kevesebbek a korábbi évekhez képest, de ő innen már csak amcsiba megy. Ha normális a viszonya CR-rel, a helyükben együtt mennék, egy időben.
Mondjuk jövőre, de ez az ő dolguk persze .... :lol:
Én Messit nem úgy "ismerem", mint aki ingyen itt maradna...
De úgy tippelem, maradni fog, kis fizucsökkenéssel.
Egyrészt szerintem macerásnak érezné a költözést, másrészt nem nagyon van olyan csapat, ami leigazolná és mellette olyan kiskirály lehetne, mint itt.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3273
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.06.22. 10:16:26

Leo egész biztosan marad, szerintem fizetés nélkül is.
Csalódnék, ha már most az amerikai utat választaná.
A reklámokból érkező bevételei is valószinűleg kevesebbek a korábbi évekhez képest, de ő innen már csak amcsiba megy. Ha normális a viszonya CR-rel, a helyükben együtt mennék, egy időben.
Mondjuk jövőre, de ez az ő dolguk persze .... :lol:
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.06.22. 08:32:46

Komoly éve volt, és sok emlékezetes megmozdulással, tele vannak vele a youtube videók :D
Sok gólpassz, sok gól (mindkettőből legtöbb európában talán?), BL-elődöntő a Pool ellen egy nagy meccs, bajnokságban is szokásos isteni stattok, úgy lettünk bajnokok hogy még nem kaptunk ki, csak miután már megvolt matematikailag, és ezt főleg ő hozta le, szóval ja, komoly volt.
Nem rajta múlt a tripla abban az évben, de meg kell hagyni hogy a kupadöntőn és a Pool elleni visszavágón csapatkapitányként és vezérként nem boldogult. Nyílván senki más sem volt aki átvehetné tőle a szerepet, szóval ez az egész csapat szegénységi bizonyítványa, egyáltalán nem csak az övé, hogy kétszer összetörtünk és nem volt visszaút.

hehe látom Redditen is megkérdezted :D


Most nézegetem az összefoglalókat a Copa-ról de semmi új. Sétálgatás, sok hiba, néha bejön amit akar, és hát akkor persze zseniális de nekem ez a helyezkedés és ötlet hogy majd végig cselezi a pályaközepét egyedül ez nem jön be. Mert neki se jön be.
Főleg 2. meccse mondjuk videóról elég jónak tűnt, de ez a 3. már inkább gyenge. Sajnos ugyanúgy játszik és nyílván minden rajta megy keresztül, viszont ehhez egész egyszerűen nem elég hatékony.
Pár extrém szólója azért így is volt, szegény ellenfelek még most is csak néznek néha :D

Visszatérve 18/19-re, talán akkor ment neki és a Barcának a legjobban ez az egyedül megoldok minden támadást taktika.
MarnelKelis
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2021.06.22. 07:22:00

2021.06.22. 07:27:19

Inter rajongó itt, bár Messi valószínűleg a kedvenc játékosom

Egy messi rajongó raboltjában voltam a twitteren, és megállapítottam, hogy az ott élők nagyon szeretik a Messi 18/19-es verzióját, alig 11/12 és 14/15 alá sorolva. Nem tudtam, hogy Messi számára különlegesen különleges szezon volt, kérem, derítsen fényt
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 745
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.06.10. 06:12:30

Ha Messi ahhoz kötötte a maradását, hogy bíztató-e Laporta projektje, akkor nem lennék biztos a maradásában.
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2021.05.28. 18:22:15

A legnagyobb probléma Leo pótlásával hogy ezt csapatszinten nem lehet hozni, vagy lehet de ahhoz koncepció kell és minimum egy állat előre. Ugyanis Leo-CR mellett-az egyetlen olyan játékos amióta követem a futballt aki ha kakiban van a csapat az esetek 85%-ban villan és eldönti. Ha csereként áll be megváltoznak a rezgések a stadionban. 34 éves és még mindig úgy lehet megállítani ha ráállítanak két verőembert.
De ameddig a védelemben pikének és robertonak bérelt helyük van és emiatt 0-1-ről indítunk minden meccset jöhet előre egy Mbappé-Haaland pakk is nem leszünk beljebb.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21115
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.05.28. 17:50:53

Én nem gondolom, hogy nem oldottuk meg Suarez hiányát. Az idei csapat nem volt gyengébb, mint a tavalyi.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 602
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.05.26. 19:04:39

csababarca: "Szerintem abban kiegyezhetünk, hogy a javuláshoz Messinek is változtatni kell a hozzáállásán, illetve a klubnak is, és a többi játékosnak is.
btw. nem hiszem, hogy az minden játékos kimondott feladata, hogy Messit keresse a labdával. nem tudom elképzelni, hogy Koeman taktikai utasítása az, hogy passzoljatok Messinek majd megoldja. ez egy mentális beidegződés, ami az évek során kialakult."

Ez a "Messinek is változtatnia kell a hozzáállásán" mantra megy már évek óta. Aztán ugyanazt csinálja, a fél meccset végigsétálja. Senki nem merte megmondani neki, hogy ez nem jó, ez már nem elég.
Már Tata Martino is megmondta ki a főnök.
Újra le kell írni, hogy a mostani Messi már nem az a Messi, aki végig bír hajtani egy meccset. Csak még kell nézni a régi mérkőzések videóit, hogy hajtott ment, meg a mostanit. Ordít a különbség.
Nehéz elfogadni, hogy felette is eljárt az idő. Ő is sokat lassult.

Biztos hasznos tagja lehetne még egy-két évig a csapatnak, ha meg mondaná neki valaki, hogy innentől addig vagy a pályán amíg bírod fizikailag, vagy csereként bejössz 30-45 percekre. Kötöttebb szerepkört adni neki.Ha a csapatkapitányi karszalag máshoz kerülne, jelezve a változást.
De ilyen ember a Barca vezetőségében jelenleg nincs. És szerintem ezt ő sem fogadná el.

És engedjük el ezt a " csapatot kell építeni Messi köré".
A közelmúlt kimagasló csapatai ( mégha némelyik csak egy- két szezonra) ld. Pool, BM vagy City sem ezt az utat követte ( követi), hogy egy ember köré építi a csapatát.
Másrészt aki hozzánk jön, legyen már benne annyi ego ( jó értelemben), hogy igenis jobb akarok lenni még Messinél is.
Ha újra az elithez akarunk tartozni, nagy takarítást kell végezni. Anno Pep is megtette és bejött neki, pedig Ronaldinho nagy kedvencem volt.
Persze a játékos állomány nem olyan jó, mint akkoriban, de egyszer el kell kezdeni. Minél tovább halogatja a mindenkori vezetőség annál fájdalmasabb lesz.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7167
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.05.26. 19:00:36

Kalapos írta:
2021.05.26. 18:12:15
...
Ja, én is szeretem eszközként alkalmazni. :D
1. Azért én is azt vallom, hogy nagyon egészségtelen, amennyire Leot tömik, szóval ez szerencsére nem is vita. Pedri és DJ illetve a két szélső is rendre megjátszható, én mondjuk jellemzően a progresszív játékra értettem, amit mondtam, mindig van valaki, akinek ki lehet dobni oldalra vagy hátra, de előrefelé, vagy legalább úgy, hogy egy előremutató háromszögelés jöjjön ki, az jellemzően, de legalábbis elég sokszor csak Messi. Griez pl. sokszor tűnik el teljesen, támadásépítésben kis szerepe van - a beindulások egész más téma, sokkal többet kéne megkínálni olyankor.
Plusz mégiscsak a világ legjobbja, így az egészséges lenne, ha többet kapná a lasztit, mint a többiek, mert nyilván többször alakul ki gólhelyzet az ő megmozdulásából, mint mondjuk bárki máséból, csak nyilván messze nem ennyire betegesen kéne megjátszani.
2. Jó, ezt kicsit máshogy látjuk, de félig-meddig ebben is egyetértünk. Azért a baloldalunk eleve erősebb szélen, nem csak a híres kapcsolatuk miatt. Dest 1v1-ben kifejezetten vagány dolgokat csinál, de ritkán érkezik be jól. Azzal egyetértek, hogy Messi erősen tendál arra - de jobb beindulásokat is kap, jobb ütemben, és sűrűbben. Meg azért kb minden meccsen van Albán kívül is olyan belöbbölt vagy lőttpasszos átadása, ami 90%-os ziccer, és vagy belövi az aktuális DJ/Griez/Dembelé/Moriba vagy nem. Vagy épp Messi méri el fél ütemmel persze, nem akarom hibátlannak beállítani. :D De mindig van ilyen próbálkozása is, még ha Albát is keresi többször.
Ezt mondjuk Busi mostanában félig átvette helyette, vagy legalábbis tehermentesítette e téren.

Xaviban én is bízom. Eleve a játékfelfogása nem alkalmas erre az "egy emberes" témára. Hogy félidőkre le meri-e ültetni, abban nem vagyok biztos, de a függőségünket mindenképp csökkentené szerintem.

Amit a támadások befejezéséről írsz, 100%-ban osztom. Vannak klasszis támadóink még Leo nélkül is + Messi maga, szerintem ha eleresztenénk 15-20 lövést és még 6-8 veszélyes bepasszt/belöbbölést meccsenként - és nem csak akkor, amikor épp kinyjlik a védelem, vagy épp bejön az 5-ös környéki cicázás, hanem 20-ról is ha kell, meg akkor is megkínálni a beindulót, ha nem 100%-os ziccereben megy egyedül - akkor arra hiába jönne két végzetes "kontra" is akár, hoznánk a meccset zömében. Kontra helyett inkább azt mondanám, hogy az abból fakadó támadásokból, amennyivel kevesebbet birtokolnánk a labdát. Griez milyen bombagólokat lőtt, te jó ég, pedig alig próbálkozott vele. Dembelé pontatlan, sok megy akár sok méterrel is mellé, de akkor is veszélyes, mert bivalyerővel tudja megküldeni mindkét lábbal, és néhány még úgy is gól az erő miatt, ha nem is megy sarokra. De ebben még Trincaoban is van potenciál, életerős lövései vannak, lőtt belőlük gólt is. Egy szó mint száz, vannak erre is alkalmas játékosaink - a középpályán jelenleg nem annyira, ezért is akarnék nagyon egy KDB-Fernandes-Malinovskyi-stílusú kőkemény, agresszív, bátor passzokat és bátor lövéseket is bevállaló középpályást. Tudom, hogy nincs lóvé, úgyhogy csak elméleti szinten.

De ezt az egész problémát mindenképp tetézni fogja, illetve nem fogja megváltoztatni, ha Koeman marad. A friss főoldali cikk alapján pedig erre nagyobb az esély, mint ahogy annak lennie kellene.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2021.05.26. 19:07:51-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.05.26. 18:12:15

bence0330 írta:
2021.05.26. 17:32:03

1.: Amikor ő kapja: szerintem is sokkal többet kap, mint kéne, szegény Gríz tudna erről mesélni, rengeteg apró beindulása van, de Dembélé, és DJ is megindulgat a védők mögé, és nem kapják. Alba kivétel talán. De még így sem kap szerintem Messi annyival több labdát a normálisnál, mint amennyire látszik. Ugyanazt a játékot játsszuk, mint 12-3 éve, de ő az egyetlen, aki úgy is mozog, hogy az a játékstílus legalább kicsit értelmet nyerjen. Rengetegszer van üresen, rengtegszer jön be területre és mutatja magát. Többször, mint a társak, jóval többször. Nem vitatom, hogy így is bőven egészségtelen, amit kap, de a csőlátású kollégák miatt ez is egy indok rá - szerintem. Iszonyatosan egészségtelen a helyzet, de nem csak miatta...
2.: Amikor ő adja: itt szerintem sokkal jobb a helyzet. Ő egyszerűen mindig előrefelé akar törni - hál' Istennek - és szerintem elég jó a percentage play-e. Ha van beinduló játékos, odarakja miliméter pontosan az orra elé, ha van egy Braith a falban, akkor monduk megpróbál vele egy kényszerítőt, ha nincs ilyen opció, akkor belemegy olyan cselbe is, ami mondjuk csak 10-20%-ban jön össze, de azért teszi, mert ezt látja a legjobb előrejátéknak abban az adott pillanatban, nem lát alternatívát, és szerintem ritkán mérlegel rosszul. Ha pici területe van, már lő 20-ról is. Hogy ebből labdavesztések vannak? Nyilván. Gólok is. Nem lehet 90 percig birtokolni a labdát, be kell fejezni a támadást egy agresszív próbálkozással, máshogy nem lesz gól. Mindegyik top csapat erre törekedik.

A második felével egyetértek, ez nem annyi, hogy hátrébb megyünk, és majd a másik csapat nagy rössel kirongyol. Ettől függetlenül meg lehet próbálni kicsalogatni őket, aztán ha nem jön össze, nyomulhtunk tovább.
Mindkét részre költői túlzásokat alkalmazol, de nem hibáztatlak, én is ezt teszem :lol: Átigazolásokra amit mondtam pont ilyen túlzás volt.

1. Nem mindig mutatja magát hanem totyog a felezőnél és ő kapja a labdát. A többieknél többször mutattja magát? A többiek alatt kiket értünk? Pedrit vagy De Jongot? Mert ebből a kérdésból a szélsők ki vannak zárva, ők stabilan elérhetők. Busi nyílván mutatja magát de csak vissszapasszra. Szóval marad De Jong és Pedri akik ugye box-to-boxt játszanak, tehát futnak fel hogy legyen kinek passzolni. Ez a játék béna.

2. Nem adja a labdákat mindenkinek aki beindul mméter pontosan, mert jobbra alig passzol, csak balra szokott. Előre is kb csak ha vissza is akarja kapni.

Szerintem sokkal rosszabb a statisztikája mint gondolod, itt a labdavesztésre gondolok, nem a felpasszokra. Xavinál sokkal rosszabbul csinálja ezt a szervezés dolgot, de mondhatnám a csúcs Modricot is. Nem is az lenne a dolga, csak mégis az.

Xaviban bízok én is. Talán az utolsó reményünk hogy Messit kezelje.

Egyébként a kontra is érdekes szó, mert ha csak szimplán próbálunk olyan gyorsan támadásba átlépni amint lehetséges az már kontra nálam. Attól függetlenül hogy milyen magasan szerzünk labdát, tehát hogy visszaállunk-e vagy sem. Nyílván ha teljesen fel vagyunk tolva és letámadunk az nem "kontra", hanem inkább az amit Peppel játszottunk vagy a modern gegenpressing ugye. De a lényeg hogy azonnal lőjjük be a labdát a védelem mögé, kapja aki üresen van és pörögjön a játék. Ezt jó lenne látni, és nem kell hozzá 10 emberrel védekezni. De mi szándékosan nem csináljuk, mert túl kockázatos, és sok labdát eladnánk így. Pedig szerintem ha csinálnánk, és lövésekkel/szögletekkel zárnánk a támadásokat labdavesztés helyett akkor kevesebb kontrát kapnánk. Hatékonyan kell hozzá passzolni cselezni és lőni is. Na ehelyett mi nem kockáztatunk, hanem sétálunk, lassan apró léptekben haladunk és lehozzuk úgy a meccset hogy alig jutottunk el az ellenfél kapujáig, de bízunk benne hogy az bemegy. Kupadöntő tökéletes példa.

Engem könnyen meg lehet győzni hogy nem Messi a gonosz, mert szerintem sem ő a gonosz. Én részemről csak annyit mondok hogy van egy Messi problémánk, ami hihetetlenül bonyolult és érdekes jelenség, taktikailag, fejben, mentalitásban is. Jó róla beszélni hogy ki miként látja :D Mindenesetre már elég belőle, mert visszakerültünk a már lefutott körökhöz. Citybe szerintem nem való Messi.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7167
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.05.26. 17:32:03

Chino írta:
2021.05.26. 16:25:13
Azt nem mondanám, hogy mindig ő van üresen, jellemzően akkor is ő kapja a labdát, ha 2-3 ember van a nyakában, aztán amikor középen belemegy a falba vagy 4 játékoson keresztül próbál kis területen kényszeríteni persze, hogy labdavesztés van. Bármekkora zseni ezeket ő sem tudja megoldani,.

Taktika miatt nem kontrázunk? Hát így is fel lehet fogni, de mikor meg lehetne lódulni és inkább bevárjuk a félpályán Messit, a védelem meg háromszor rendeződik, az nem hiszem, hogy edzői utasítás.
Ez az adjuk át a területet se olyan egyszerű mint hangzik. Az összes csapat tudja, hogy fel kell húzni két falat, eszükbe sincs kitámadni. Úgy csak a késbe szaladnak bele.
Az első részhez annyit tennék hozzá, hogy két részre bontanám Messi túlzott játékba vonását:
1.: Amikor ő kapja: szerintem is sokkal többet kap, mint kéne, szegény Gríz tudna erről mesélni, rengeteg apró beindulása van, de Dembélé, és DJ is megindulgat a védők mögé, és nem kapják. Alba kivétel talán. De még így sem kap szerintem Messi annyival több labdát a normálisnál, mint amennyire látszik. Ugyanazt a játékot játsszuk, mint 12-3 éve, de ő az egyetlen, aki úgy is mozog, hogy az a játékstílus legalább kicsit értelmet nyerjen. Rengetegszer van üresen, rengtegszer jön be területre és mutatja magát. Többször, mint a társak, jóval többször. Nem vitatom, hogy így is bőven egészségtelen, amit kap, de a csőlátású kollégák miatt ez is egy indok rá - szerintem. Iszonyatosan egészségtelen a helyzet, de nem csak miatta...
2.: Amikor ő adja: itt szerintem sokkal jobb a helyzet. Ő egyszerűen mindig előrefelé akar törni - hál' Istennek - és szerintem elég jó a percentage play-e. Ha van beinduló játékos, odarakja miliméter pontosan az orra elé, ha van egy Braith a falban, akkor monduk megpróbál vele egy kényszerítőt, ha nincs ilyen opció, akkor belemegy olyan cselbe is, ami mondjuk csak 10-20%-ban jön össze, de azért teszi, mert ezt látja a legjobb előrejátéknak abban az adott pillanatban, nem lát alternatívát, és szerintem ritkán mérlegel rosszul. Ha pici területe van, már lő 20-ról is. Hogy ebből labdavesztések vannak? Nyilván. Gólok is. Nem lehet 90 percig birtokolni a labdát, be kell fejezni a támadást egy agresszív próbálkozással, máshogy nem lesz gól. Mindegyik top csapat erre törekedik.

A második felével egyetértek, ez nem annyi, hogy hátrébb megyünk, és majd a másik csapat nagy rössel kirongyol. Ettől függetlenül meg lehet próbálni kicsalogatni őket, aztán ha nem jön össze, nyomulhtunk tovább.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.05.26. 16:45:44

Chino írta:
2021.05.26. 16:25:13
Azt nem mondanám, hogy mindig ő van üresen, jellemzően akkor is ő kapja a labdát, ha 2-3 ember van a nyakában, aztán amikor középen belemegy a falba vagy 4 játékoson keresztül próbál kis területen kényszeríteni persze, hogy labdavesztés van. Bármekkora zseni ezeket ő sem tudja megoldani.

Taktika miatt nem kontrázunk? Hát így is fel lehet fogni, de mikor meg lehetne lódulni és inkább bevárjuk a félpályán Messit, a védelem meg háromszor rendeződik, az nem hiszem, hogy edzői utasítás.
Ez az adjuk át a területet se olyan egyszerű mint hangzik. Az összes csapat tudja, hogy fel kell húzni két falat, eszükbe sincs kitámadni. Úgy csak a késbe szaladnak bele.
Párszor mondjuk megoldotta ezeket, illetve a kényszerítőhöz társ is kell, Ini meg Neymar képes volt rá, a mostaniak nem.

Egyébként Messi előtt miért nem kontráztunk? LE alatt miért tudtunk kontrázni? Guardiola, Cocu, Xavi ugyanúgy ráült a labdára, mint most Messiék, ráadásul lassú volt mindegyikük, fejben mondjuk fényévekkel jártak előrébb. Ezt írtam, sokszor hoz rossz döntést Messi, de senki nem készteti arra, h belevezesse 3-4 emberbe.

Pofon egyszerű átadni a területet, csak vissza kell állni, sőt, védekezni és kontrázni is meg lehet tanulni, azért ez a kis csapatok fegyvere, mert tanulható. 20-25 méteren belül már nem tanulható semmi, oda kell a klasszis, a jó focista, a váratlan, a nyerő típus. Elhiszi az ellenfél, h nyerhet, mindig elhiszi, egyszer próbálnánk ki végre :) nem beszélve arról, h sokszor be is szorítanak minket, de mi szeretjük a labdát, ezért nem kontrázunk.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7404
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.05.26. 16:25:13

recrea írta:
2021.05.26. 15:50:05
Szép elgondolás, h ne Messire építsük a csapat játékát, amikor a pályán van, ezzel az a probléma, h még mindig annyival a mezőny felett van, h elnyomja a többi játékost, de az egész csapatot is. Valahogy mindig ő van jó helyen, mindig őt találja meg a labda, mindig hozzá pattan, mindig tud ritmust váltani, mindig ő van üresen. “Mindig”. Mivel ez nem tanítható, elég nehéz tőle elvenni. Hogy ezekből milyen arányban hozza a jó és a rossz döntéseket, az más kérdés.

Nem Messi miatt nem kontrázunk, hanem a taktika miatt nem kontrázunk. Kb. ‘95 óta ismerem a Barcát, ez a csapat sosem kontrázott. Bár, hazudok, mert LE idején sokat kontráztunk, méghozzá Messivel, sokkal direktebb volt a játékunk és jól is nézett ki.

Évek óta ugatom, h át kéne adni az ellenfélnek a területet és abból játszani, LE ezzel egész eredményesen próbálkozott, mivel most nincsenek azok a klasszisaink, akik voltak pár éve, ez fokozottan igaz.
Azt nem mondanám, hogy mindig ő van üresen, jellemzően akkor is ő kapja a labdát, ha 2-3 ember van a nyakában, aztán amikor középen belemegy a falba vagy 4 játékoson keresztül próbál kis területen kényszeríteni persze, hogy labdavesztés van. Bármekkora zseni ezeket ő sem tudja megoldani,.

Taktika miatt nem kontrázunk? Hát így is fel lehet fogni, de mikor meg lehetne lódulni és inkább bevárjuk a félpályán Messit, a védelem meg háromszor rendeződik, az nem hiszem, hogy edzői utasítás.
Ez az adjuk át a területet se olyan egyszerű mint hangzik. Az összes csapat tudja, hogy fel kell húzni két falat, eszükbe sincs kitámadni. Úgy csak a késbe szaladnak bele.
Kalapos írta:
2021.05.26. 15:21:08

Mondjuk ahogy igazolunk simán az EL selejtező jön tényleg, Messi ide vagy oda, mert a kiégett sérült fásult kezdők mellé dettó ugyanilyen embereket hozunk más csapatok kispadjairól a mi kezdőnkbe =D> Ne lepődjünk meg ha nincs foci csak alvás a pályán.
Mondjuk ez pont nem jellemző. Dest, Pedri, Trincao, egyik sem ilyen volt. Ahogy tavaly Griezmann vagy De Jong sem. A mostaniak közül, akik jönnek/jöhetnek Wijnaldum stabil kezdő, Depay szintén, EG sem azért padozott, mert olyan gyenge lenne, egyedül Aguerora lehet mondani, de ő sanszosan Messi megtartása miatt jött.
Araujo, Puig, Mingueza, Moriba szintén nem a fásult vonalat képviseli. Pjanic eg kényszerűtranszfer volt, szintbe kellett hozni a pénzügyeket, Arthurt is kiröhögték volna 72 millióért.


Kalapos írta:
2021.05.26. 15:21:08
Ha nem is edzői utasítás hogy mindenki keresse Messit, de az alakzat adja hogy mindenki keresi Messit. Az általános játékszituációk amiket kialakítunk rá építenek szóval én bátor vagyok kijelenteni hogy igen ki van mondva hogy őt keresd. Szerintem egész részletesen leírtam ezt a felállásbeli problémát, amit csak Messi szabadsága okoz egyedül. Konkrét posztot kéne neki adni, konkrét percekkel és feladattal. A 10 mezőnyjátékosból ott tartunk hogy 4 ember hiányzik jelenleg előről:
Griezmann balszélen 0 (ez az ami nem Messi hibája),
centerünk nincs a felállásban,
jobbszélsőnk korábbi években nem volt de most van csak nincs kivel játszania (idén center helyett lett jobbszélsőnk ugye hála Koemannak),
és nincs belső kp-nk aki szervezne.
Ezt Messi okozza azzal hogy ott játszik szabadon ahol akar, és az edző engedi neki. Amelyik edző meg változtatna ezen azzal összeveszik, ez aggasztó.
Azt kötve hiszem, hogy ukászba lenne adva, hogy Messit keressék, az ilyen Valverde, Setien, Koeman-féle emberek nem akarnak konfrontálódni vele, aminek ez az eredménye.
Griezmann balszélen tényleg 0, de neki nem is az a posztja, Messivel ütik egymást, ahogy tavaly Suarez is rengetegszer oda szorult. És távolról sem biztos, hogy rossz döntés volt Lajos elküldése. Az utóbbi két évben ő sem igazi centert játszott, cserébe -1 ember volt mezőnyben/védekezésben, 1 vs1-ben meg kb. 10-ből egyszer ha megvert egy embert. Amikor Messi tényleg szélen játszott és Suarez tehette, amit tudott és szeretett szállította a gólokat. Nem véletlen termelt így az Atma-ban.
Én emiatt szeretném szeretném, ha Xavi érkezne. Ha Koeman megy, nem is nagyon lesz más választás. Neki van olyan tekintélye, hogy megoldhatja ezeket a feladatokat, mentálisan talán helyrerakhatná egy kicsit a brigádot, főleg, ha hozza magával Puyolt. Komoly rutinja lehet, hogy nincs, de Pep-nek és Luchonak sem volt. Persze utóbbi azért egy jobb csapatot vett át, de Xavi nélkül lehet, hogy egy szezont sem tolt volna végig. Csak attól tartok, hogy megszállottan elkezdi azt a taktikát, amire az ő idejében épült a csapat, de ezek a játékosok már nem alkalmasak rá
Forca Barca!!!!
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.05.26. 15:50:05

Szép elgondolás, h ne Messire építsük a csapat játékát, amikor a pályán van, ezzel az a probléma, h még mindig annyival a mezőny felett van, h elnyomja a többi játékost, de az egész csapatot is. Valahogy mindig ő van jó helyen, mindig őt találja meg a labda, mindig hozzá pattan, mindig tud ritmust váltani, mindig ő van üresen. “Mindig”. Mivel ez nem tanítható, elég nehéz tőle elvenni. Hogy ezekből milyen arányban hozza a jó és a rossz döntéseket, az más kérdés.

Nem Messi miatt nem kontrázunk, hanem a taktika miatt nem kontrázunk. Kb. ‘95 óta ismerem a Barcát, ez a csapat sosem kontrázott. Bár, hazudok, mert LE idején sokat kontráztunk, méghozzá Messivel, sokkal direktebb volt a játékunk és jól is nézett ki.

Évek óta ugatom, h át kéne adni az ellenfélnek a területet és abból játszani, LE ezzel egész eredményesen próbálkozott, mivel most nincsenek azok a klasszisaink, akik voltak pár éve, ez fokozottan igaz.

2016-ban amúgy leírtam, h Messit kellene eladni, nem Neymart, mindhárom fél érdekében és Neymarnak odaadni a pálcát. Elég csúnya dolgokat kaptam anno ezért :D btw, azóta esélyünk sem volt BL-t nyerni :? És a két játékos sem felfelé ment, és nem a koruk miatt. Tartom, h akkor ez lett volna a jó döntés.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.05.26. 15:21:08

csababarca írta:
2021.05.26. 14:45:20
sansz írta:
2021.05.26. 14:21:25

Szerintem te tolod túl azt a Messi védést, most visszaolvastam sok kommentet, senki nem szapulta Messit és nem is gyűlöli senki (itt). És ráadásul pont te is olyan vagy, aki nem fogja vissza magát, ha egy játékost szidni kell és örökre eltiltani még a stadion közeléből is :) Ha tavaly te lettél volna a döntéshozó, most nem lett volna Businak jó éve. Megjegyzem, ha én lettem volna, akkor se lett volna...
Nem tudom másnak nevezni azt, hogy valaki fél éve regisztrált, és hozzászólásainak zöme Messi elleni érvelés.

Igen, tény, de mondjuk azóta sok rosszat nem mondtam Busiról, mert csak azért is.
Sőt tudják sokan hogy utálom az embert, de sokáig a topikjába se írtam, mert nem láttam értelmét lefutni mindig ugyanazokat a köröket ott.

Túltolom, mert mások meg a támadást tolják túl.
Ha elolvastad az összes hozzászólást, azt is láthattad, hogy sok dologban egyetértek, és leírtam, hogy lehetne változtatni ezen, szerintem.

Én nem írnék ide messilove, messiakirály, meg stb kommenteket, nem linkelnék videókat (így sem teszem), ha nem minden héten ugyanaz lenne a téma itt, ugyanazokat a köröket folyamatosan futva.

Szerintem abban kiegyezhetünk, hogy a javuláshoz Messinek is változtatni kell a hozzáállásán, illetve a klubnak is, és a többi játékosnak is.

btw. nem hiszem, hogy az minden játékos kimondott feladata, hogy Messit keresse a labdával. nem tudom elképzelni, hogy Koeman taktikai utasítása az, hogy passzoljatok Messinek majd megoldja. ez egy mentális beidegződés, ami az évek során kialakult.
Húha, lehet én triggereltelek megint :D De meglepően nem azért regisztráltam kb fél éve hogy Messit szidjam, hanem mert kevés emberi interakcióra volt lehetőség ebben az időszakban, a fórum meg jó mókának tűnt. Az is.

És mint írtam, engem az triggerelt hogy de a Citybe megnyert volna mindent is és aranylabda stb. Ez volt a vitaindító aminek én is a végére csatlakoztam. Szerintem könnyen lehet hogy be se férne a kezdőbe, legalább is ebbe a gépezetbe nem. Hogy Guardiola Messivel együtt más játékot talált volna-e ki, és milyen sikeres lenne azt nem tudom, de a jelenlegi Messi úgy ahogy nálunk játszik nem való egy "City, Chelsea, Bayern, Pool, MU, stb"-szerű csapatba. PSG meg olasz csapatok jók lennének neki. Ez volt az érdekes bedobott téma amire sokan reagáltak, nem az hogy Messit ki kéne rakni. Hanem hogy Messi mért nem ment el innen a 2. osztályú balfékek közül hogy nyerhessen valamit, mi meg sehol se lennénk nélküle, jaj jön a világvége meg a EL selejtező. Ez volt a téma.

Mondjuk ahogy igazolunk simán az EL selejtező jön tényleg, Messi ide vagy oda, mert a kiégett sérült fásult kezdők mellé dettó ugyanilyen embereket hozunk más csapatok kispadjairól a mi kezdőnkbe =D> Ne lepődjünk meg ha nincs foci csak alvás a pályán.

Ha nem is edzői utasítás hogy mindenki keresse Messit, de az alakzat adja hogy mindenki keresi Messit. Az általános játékszituációk amiket kialakítunk rá építenek szóval én bátor vagyok kijelenteni hogy igen ki van mondva hogy őt keresd. Szerintem egész részletesen leírtam ezt a felállásbeli problémát, amit csak Messi szabadsága okoz egyedül. Konkrét posztot kéne neki adni, konkrét percekkel és feladattal. A 10 mezőnyjátékosból ott tartunk hogy 4 ember hiányzik jelenleg előről:
Griezmann balszélen 0 (ez az ami nem Messi hibája),
centerünk nincs a felállásban,
jobbszélsőnk korábbi években nem volt de most van csak nincs kivel játszania (idén center helyett lett jobbszélsőnk ugye hála Koemannak),
és nincs belső kp-nk aki szervezne.
Ezt Messi okozza azzal hogy ott játszik szabadon ahol akar, és az edző engedi neki. Amelyik edző meg változtatna ezen azzal összeveszik, ez aggasztó.

Én azt kívánom maradjon, nézzen magába, jöjjön Xavi, beszéljék meg, osszák be az erejét, és hajrá, legyen egy szoros bajnokság és egy BL elődöntő jó ágon az eredmény mind1, csak jó focival érjük el végre, ne ezzel a kínnal amit kitesznek a fiúk mostanában.

Hogy most milyen poszton és feladatokkal rendelkezzen a pályán meg nem mondom, próbáljuk ki szélen 60 percre, próbáljuk ki elől úgy hogy nem jöhet hátra sétálni vagy legyen kp de akkor fusson és rakjunk be egy másik kp helyett egy csatárt. Csak így nem jó az tuti.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.05.26. 14:45:20

sansz írta:
2021.05.26. 14:21:25

Szerintem te tolod túl azt a Messi védést, most visszaolvastam sok kommentet, senki nem szapulta Messit és nem is gyűlöli senki (itt). És ráadásul pont te is olyan vagy, aki nem fogja vissza magát, ha egy játékost szidni kell és örökre eltiltani még a stadion közeléből is :) Ha tavaly te lettél volna a döntéshozó, most nem lett volna Businak jó éve. Megjegyzem, ha én lettem volna, akkor se lett volna...
Nem tudom másnak nevezni azt, hogy valaki fél éve regisztrált, és hozzászólásainak zöme Messi elleni érvelés.

Igen, tény, de mondjuk azóta sok rosszat nem mondtam Busiról, mert csak azért is.
Sőt tudják sokan hogy utálom az embert, de sokáig a topikjába se írtam, mert nem láttam értelmét lefutni mindig ugyanazokat a köröket ott.

Túltolom, mert mások meg a támadást tolják túl.
Ha elolvastad az összes hozzászólást, azt is láthattad, hogy sok dologban egyetértek, és leírtam, hogy lehetne változtatni ezen, szerintem.

Én nem írnék ide messilove, messiakirály, meg stb kommenteket, nem linkelnék videókat (így sem teszem), ha nem minden héten ugyanaz lenne a téma itt, ugyanazokat a köröket folyamatosan futva.

Szerintem abban kiegyezhetünk, hogy a javuláshoz Messinek is változtatni kell a hozzáállásán, illetve a klubnak is, és a többi játékosnak is.

btw. nem hiszem, hogy az minden játékos kimondott feladata, hogy Messit keresse a labdával. nem tudom elképzelni, hogy Koeman taktikai utasítása az, hogy passzoljatok Messinek majd megoldja. ez egy mentális beidegződés, ami az évek során kialakult.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 853
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.05.26. 14:21:25

csababarca írta:
2021.05.26. 09:21:17


Nem elég, hogy Messit lekorlátozod, és akkor a többiek szabadabbak lesznek.
Alba, Busquets, Roberto, stb játékosok első gondolata az hogy visszafelé átveszik a labdát, forgolódnak, majd keresik Messit, ha nem találják haza TS-nek.
Ezt kellene kiölni a fejekből.
Az, hogy Messit leteszed a padra, az ezen nem fog változtatni, mert ha nincs a pályán, akkor is a berögzött automatizmusok fognak életbe lépni.

Tehát ahhoz hogy itt jobb foci legyen, mindenkinek változtatnia kell, elsődlegesen fejben.
Mert ezek fejben dőlnek el, a gondolatok, előre ütemezések fejben, hogy ki hol lesz mikor átveszem a labdát, és passzolnék.
Igen, Messinek is visszább kellene lépni, de ez csak akkor működik, ha a többiekben is tudatosul ez, hogy Messi visszább lépett, ne őt keressék.

Én így gondolom, lehet nincs igazam.
Szerintem te tolod túl azt a Messi védést, most visszaolvastam sok kommentet, senki nem szapulta Messit és nem is gyűlöli senki (itt). És ráadásul pont te is olyan vagy, aki nem fogja vissza magát, ha egy játékost szidni kell és örökre eltiltani még a stadion közeléből is :) Ha tavaly te lettél volna a döntéshozó, most nem lett volna Businak jó éve. Megjegyzem, ha én lettem volna, akkor se lett volna...
Én azt látom a Barca játékában, mint az argentin válogatottéban. Volt olyan vb, ahol csak szerencséjük nem volt Messiéknek az aranyhoz, de összességében nagyon kevés ideig volt jól összeállva a válogatott. Amikor Messi még csúcsformában volt a Barcában, akkor ment a nagy szenvedés a válogatottban. Ugyanez volt, szimpi csapat, jó játékosok, a játék sem volt annyira rossz, de inkább szenvedés volt, mindenki mindenhol Messit kereste.
Akkoriban a Barcában erről szó nem volt, Messi bírta erővel, mégsem csak róla szólt a Barca.
És most, hogy már fizikailag sem bírja és kiestek a társai, akikről, mint kiderült, azért az egoját is segítettek kordában tartani és az edzők is LE óta elsősorban csak jóban akarnak vele lenni, ugyanaz a szenvedés van, mint a válogatottban.

És igen, én sokszor "előveszem" Messit, megjegyzem, soha addig nem megyek, mint sokan SR, Piqué, Busi, Grizes, Dembele, Koeman gyalázásával. Messi főszereplője ennek a történetnek és a csapat szenvedésének ő IS okozója. Totál egyetértek veled, hogy mindenkinek változtatnia kellene, de ezt a klub legfontosabb elemével kell kezdeni, aki Messi. És igen, akiket kiheréltünk pár év alatt, szépen adagolni kell a töknövesztőt nekik, meg az edzőn változtatni stbstb.
És nem az a baj, hogy egy-egy Messi-fanatikus kikel minden egyes puha Messi-kritika miatt és hogy különben is SR tehet minden vereségről, hanem, hogy a klub vezetőségei is így állnak a dologhoz sok-sok éve. Azzal a különbséggel, hogy nem csak Messi a szent tehén(bár ő a fő) de a csapatkapitányaink is, akik a klub fejére nőttek egytől egyig - igaz sokat köszönhetünk is nekik.
De abban teljesen egyetértek, hogy ha Messit kitöröljük a képletből, nem lesz jobb a csapat magától, sőt, de ezt senki nem mondja. De megsúgom, attól sem lesz jobb a csapat, ha kirúgják a fél kezdő tizenegyet, pláne ha a cserepadot.
Addig viszont teljesen mindegy, hogy kik vannak Messi körül, ha csak az a feladatuk, hogy Messit keressék (és most mindenki képzeljen ide egy embert, aki szerint a felelős ezért pl Messi, az edző, Piqué, Barto, Laporta, Grizes, a szűz kaszáspók stb - mert valójában tökmindegy). Én tartom, hogy ez egy szerethető csapat, jó játékosokkal, sok-sok bénázás mellett is és kis szerencsével lehetnek itt még aranyak, BL-ben is lehet előrébb kikötni- azért a BL-t sem mindig a legjobb nyeri. De, ha szintet akarnánk lépni, akkor le kéne szokni a bálványimádásról és a keretnek illetve a játékosok teljesítményének függvényében kezdeni a változtatásokat, ha kényelmes ez a csapatkapitányoknak, ha nem. Azt meg el kell fogadni, hogy amikor a siker van, akkor a főszereplő kapja a legtöbb elismerést, pl a sok gólja mellett az el van felejtve, hogy a sok Messi gólért mennyit tesznek a betegesen becsicskult úgymond alibit játszó társai, akkor a bukásoknál is lehet beszélgetni róla, hogy azért jó lett volna, ha nem csak sétafikál Busi és Messi a pálya közepén, mert akkor talán a belső védőnek nem egy lendületből érkező játékossal kéne felvennie a versenyt. De nem, itt mindenki hibás mindenért, csak Messi nem és így tökéletes, ahogy és amennyit játszik. Ha a hal nem tud úszni, akkor meg a víz a hülye.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7167
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.05.26. 10:01:01

Itt szerintem mindenki remekül látja a pro és kontra érveket, csak van, aki egyik irányba tendál, és van, aki a másik irányba. Messi utálatot még nemigen láttam, a rajongói oldalon esetleg túlcsúsznak(unk) páran, de az sem vészes, és mi sem lenne ennél természetesebb. Szerintem a megoldás mibenléte is a legtöbb ember számára közös, legalábbis amit olvasgatok, az alapján. Más rendszer, tökös edző, fejben rendet tenni (sportpszichológus, vagy bármi más eszköz). Aki azt akarja, hogy elmenjen a Citybe, félig Messi miatt mondja, félig meg mert ő a kontra oldalon van inkább, és úgy véli, már el kell kezdődnie a Messi nélküli időszaknak, de "hatert" én sem láttam még itt igazából, és szerintem egyik véleménnyel sem volt semmi komolyabb probléma.

És szerintem egy szempont, ami miatt a pro oldalon többen vannak: sokan örülnek, amíg itt láthatják játszani, és kész. Én ezzel sem látom a problémát, egy egész más szurkolói hozzáállás. Megvan az a biztos tény, ami miatt le lehet ülni megnézni a meccseket, mert ő mutatni fog zseniális dolgokat, amit sehol máshol nem láthatunk, az tuti. Én pl. tudom ezt magamról. Nem azt mondom, hogy ezért rövid távon feláldoznám a Barcát - az én véleményem szerint nem is kell, mert én a pro Messi oldalon vagyok, de értem azt, aki nem így gondolja, és aki szerint ez történik. De nem is zavarna, ha 1-2 évig Messi miatt érnénk el PICIVEL gyengébb eredményeket, mert olyan élmény a játéka még mindig. Szóval én pro Messi vagyok, de nem zavarna OLYAN NAGYON, ha enyhe fokban az ellenkezője igazolódna be.
Meg azért olyan nagyon szélsőségesen nem igazolódhat be, nem fogunk EL-helyekért küzdeni vele, sőt, még BL-csoportban ragadni sem, ez kb borítékolható, ellentétben a távozása esetével, ami zsákbamacska, és elsülhetne jól is, meg akár nagyon rosszul is jelenleg, tényleg nem tudjuk, mi történne. Vele max kiesünk 4-1-re a negyeddöntőben és épphogy elvesztjük a bajnokságot, meg hasonlók, és nem leszünk top5, csak top10 klub Európában. Én így látom. Persze mindez akkor, ha nem jön tökös edző, és nem sikerül bátorságot önteni a többiek fejébe, hogy elszhakadjanak a kötelező passzoktól, mert akkor ki tudja, milyen eredményeket érhetnénk el.

+ Ugyanazokat a köröket azért futjuk le szerintem újra és újra (kicsit azért módosítva néha rajta), mert változik a helyzet. Más a helyzet úgy, hogy Koeman már valószínűleg nem marad, ugyanezen a vonalon más, ha bejelentik Xavit pl, megint más, ha jön pl Agüero, megint más, ha Fati felépül, más, hogy 3. helyen zártunk a bajnokságban, más volt a PSG ellen. Az is más lenne pl, ha Piqué-SR stb vonal menne, és már csak Messi és esetleg még Busi lenne az öreg a háznál. Más ha nagy munkabírású Wijnaldum játszik mögötte, nem sorolom tovább, van ezer változó, ami után Messi szerepe ha nem is nagyon, de kicsit megváltozhat a csapaton belül, de akár csak egy szurkoló szemében, és újraértékeli a szituációt a maga módján.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.05.26. 09:21:17

Chino írta:
2021.05.26. 08:59:12


Igen van igazság abban amit írsz, de ez a véglet megvan a másik oldal felől is. Sokaknak pedig az a véleményük, hogy ebből a csapatból csak Messi ér valamit, neki köszönhetünk mindent, nélküle EL helyért küzdenénk, sőt egyenesen sajnálják, hogy ilyen sz...r csapatban kell játszania.
De szerintem mindketten (és az intelligensebb szurkolók is) tudják, hogy egyik véglet sem igaz, az igazság valahol középen van, viszont, hogy merre húz az lehet alapja egy értelmes vitának.
Vannak tények, érvek amiket fel lehet hozni. Viszont személy szerint én inkább afelé hajlok, hogy a legtöbbet abból tudnánk profitálni, ha a szerepét egy kicsit "korlátoznánk" nem kellene az egész csapatnak alá játszani. Ugyanakkor egyet tudok érteni az alattam szólóval, miszerint nem valószínű, hogy ebben Messi feltétlenül partner lenne. Hogy megvalósulhasson ahhoz egy megfelelő edző kellene és bármilyen furcsa is, én Xavit találom erre legalkalmasabbnak. Más elérhető emberről nem tudom elképzelni, hogy bármit is változtasson Messi szerepével kapcsolatban.
Nem elég, hogy Messit lekorlátozod, és akkor a többiek szabadabbak lesznek.
Alba, Busquets, Roberto, stb játékosok első gondolata az hogy visszafelé átveszik a labdát, forgolódnak, majd keresik Messit, ha nem találják haza TS-nek.
Ezt kellene kiölni a fejekből.
Az, hogy Messit leteszed a padra, az ezen nem fog változtatni, mert ha nincs a pályán, akkor is a berögzött automatizmusok fognak életbe lépni.

Tehát ahhoz hogy itt jobb foci legyen, mindenkinek változtatnia kell, elsődlegesen fejben.
Mert ezek fejben dőlnek el, a gondolatok, előre ütemezések fejben, hogy ki hol lesz mikor átveszem a labdát, és passzolnék.
Igen, Messinek is visszább kellene lépni, de ez csak akkor működik, ha a többiekben is tudatosul ez, hogy Messi visszább lépett, ne őt keressék.

Én így gondolom, lehet nincs igazam.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése