Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2021.07.17. 10:49:50

A legjobb az lenne ha jövőre kivásárolnák 350 misiért :mrgreen: "Bilibe lóg a kezem esete"
Csak is Puyol
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.07.17. 00:26:16

Szponzorok kérdése

Ez volt az a téma, amely inkább a Barcelonának volt fontos. Amikor az év korábbi szakaszában kiszivárogtatták Messi már lejárt szerződését, senki sem beszélt azonnal arról, hogy mennyi pénzt termel közvetetten Lionel Messi a Barcelona számára. Most, Messi szerződésének lejártával vált ez igazán látványossá. Több már meglévő szponzor is rendszeresen érdeklődött Messi helyzetével kapcsolatban, mert ettől tette függővé, hogy meg akarják-e hosszabbítani a szponzori szerződést, mert nem ugyanaz az érték, hogy ha Messi a klub játékosa vagy már nem az.

Ide tartozott ráadásul a Rakuten is, a klub jelenlegi főszponzora, a Rakuten kontraktusa ugyanis jövő nyáron jár le. És természetesen olyan szponzorok is voltak, amelyek új belépők lennének, de Messi hosszabbítását elvárták a továbblépéshez. A jelenlegi anyagi helyzetben ez rengeteget számít.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.07.16. 16:25:20

recrea írta:
2021.07.16. 16:13:05

Egyben pedig kiszámíthatatlan :D illetve bármiféle nyilatkozatra alkalmatlan szegénykém. Fati nagyon jó alap marketing szempontból, a fiatalkori Messi úgy néz ki mellette, mint én David Beckham mellett…
jah én csak a játékára értettem, marketingszempontból gáz:D
de benne is volt néha merészség, mégha ügyetlen is volt sokszor.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.07.16. 16:23:59

recrea írta:
2021.07.16. 15:53:50
Fati, el kell kezdeni felépíteni idén.
akkor legyen Fati es Pedri :)
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.07.16. 16:13:05

csababarca írta:
2021.07.16. 16:09:45
recrea írta:
2021.07.16. 15:53:50

Fati, el kell kezdeni felépíteni idén.
Igen, én is benne bízok, egyrészt ebből a szempontból is, másrészt mert benne volt vállalkozó kedv, és nem mindig Messit leste, hogy neki letutizhassa.
Dembelé még ilyen, csak ő meg beszámíthatatlan :lol:
Egyben pedig kiszámíthatatlan :D illetve bármiféle nyilatkozatra alkalmatlan szegénykém. Fati nagyon jó alap marketing szempontból, a fiatalkori Messi úgy néz ki mellette, mint én David Beckham mellett…
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.07.16. 16:09:45

recrea írta:
2021.07.16. 15:53:50

Fati, el kell kezdeni felépíteni idén.
Igen, én is benne bízok, egyrészt ebből a szempontból is, másrészt mert benne volt vállalkozó kedv, és nem mindig Messit leste, hogy neki letutizhassa.
Dembelé még ilyen, csak ő meg beszámíthatatlan :lol:
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.07.16. 15:53:50

csababarca írta:
2021.07.16. 15:27:22
sansz írta:
2021.07.16. 15:10:19

Arra viszont nem gondoltam, hogy meg is vehetnék a klubot. Eddig azt hittem, hogy erre is van valami szabálya a La Ligának, hogy miért nem lehet.
Szerintem ez a klubokon múlik.
Malaga, Valencia is ugye el lett adva, nem tudom az okait, lehet nem pénzügyi gondok voltak.
Sociók vétózhatnak meg ilyet szerintem, illetve a klubmodell lehet nem teszi lehetővé, de azon meg változtatni lehet. (megjegyzem, nem kívánom ezt.)

Nem tudom mi jár Laporta fejében, én csak ötletelek.
Lehet arra gondolt, hogy Messi vonzó lehet jövőre mondjuk MBappé, vagy Haaland esetleges leigazolásánál.
Azt ismerjük el, hogy Messin kívül esetleg Griezmanra lehet mondani, hogy piacképes sztár, a többiekkel egy körömvágó ollót nem tudsz elmarkentingelni.
Talán majd Pedrivel Spanyolországban, de nem hiszem.
Ilyen Alba, DeJong, Busquets, Depay féle formák nem brandelhetők egyáltalán. (most lehet replikázni, mert biztos szerepelnek reklámokban, de nem az ugrik be a többi játékosról, hogy húú mennyi reklámban szerepelnek, mennyire vonzó személyiségek egy egy játékosnak esetleg).

Ezek is lehetnek szempontok szerintem.

Laporta akarja Messit, ennél könnyebb sose lett volna elengedni, hiszen lejárt a szerződése. Látszólag nem akart a klub megválni tőle, nem hiszem, hogy Messi kikönyörögte hogy maradhasson, bár lehet.
Fati, el kell kezdeni felépíteni idén.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.07.16. 15:27:22

sansz írta:
2021.07.16. 15:10:19

Arra viszont nem gondoltam, hogy meg is vehetnék a klubot. Eddig azt hittem, hogy erre is van valami szabálya a La Ligának, hogy miért nem lehet.
Szerintem ez a klubokon múlik.
Malaga, Valencia is ugye el lett adva, nem tudom az okait, lehet nem pénzügyi gondok voltak.
Sociók vétózhatnak meg ilyet szerintem, illetve a klubmodell lehet nem teszi lehetővé, de azon meg változtatni lehet. (megjegyzem, nem kívánom ezt.)

Nem tudom mi jár Laporta fejében, én csak ötletelek.
Lehet arra gondolt, hogy Messi vonzó lehet jövőre mondjuk MBappé, vagy Haaland esetleges leigazolásánál.
Azt ismerjük el, hogy Messin kívül esetleg Griezmanra lehet mondani, hogy piacképes sztár, a többiekkel egy körömvágó ollót nem tudsz elmarkentingelni.
Talán majd Pedrivel Spanyolországban, de nem hiszem.
Ilyen Alba, DeJong, Busquets, Depay féle formák nem brandelhetők egyáltalán. (most lehet replikázni, mert biztos szerepelnek reklámokban, de nem az ugrik be a többi játékosról, hogy húú mennyi reklámban szerepelnek, mennyire vonzó személyiségek egy egy játékosnak esetleg).

Ezek is lehetnek szempontok szerintem.

Laporta akarja Messit, ennél könnyebb sose lett volna elengedni, hiszen lejárt a szerződése. Látszólag nem akart a klub megválni tőle, nem hiszem, hogy Messi kikönyörögte hogy maradhasson, bár lehet.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.07.16. 15:10:19

csababarca írta:
2021.07.15. 15:05:20


De miért gondolod, hogy jobban látod/látjátok a pénzügyét a klubnak, mint a fent lévők?!
Trükköznek, persze hogy trükköznek, erről szól a nagytőkés lét. Vállalatok nem trükköznek?:D
Vagy bejön, vagy nem.

Ráadásul ilyen következmények, hogy csőd, meg másodosztály, kb sose fog megtörténni. Majd jön egy olajos és felvásárolja a klubot, mint tették azt sok esetben. Persze ezt én sem akarom, de inkább ettől tartanék, mintsem a másodosztálytól.

Igaz, nem tudhatjuk, kevés darabját ismerjük a kirakósnak, de amit látunk, az egyszerűen nem ad okot az optimizmusra. Ugye ami most hot topic, hogy beleférjünk a La Liga által szabott keretek közé, amit pont azért hoztak, hogy hosszabb távon a csapatok ne szálljanak el és ne menjenek tönkre. Mi meg mindent megteszünk, hogy idén beleférjünk abba a keretbe, megkerülve a szabály lényegét, ami pont védene minket.
A klub valójában sok éve (5-6?) egyre messzebb van a BL esélyességtől és egyre billegett a bajnokság is, melynek legalapvetőbb oka, hogy a csúcsgenerációnk kiöregedett, amit nem tudtunk pótolni, ami kisérlet volt az is balul sült el, most pedig látszólag ez tényleg nem is cél.
A bérköltségek úgy elszálltak, hogy már az előző idény fizujainak kifizetéséhez banki hitel kellett.

A keret drága, ahol ugye Messi kb a dupláját kereste a top játékosokhoz képest is, de Grizes is a top elitben van Európában nézve. Ha kettejük bére feleződik, akkor tartanak ott, mint egy BL nyertes csapat két legdrágább játékosa kb.
A többiek bére is kb így van eltolódva, pár kivétel van csak (pl Lenglet, aki nem sokat keres). Ezek csak akkor fájnak, ha nincs pénze a klubnak, de tudjuk, hogy nincs.
Itt tényleges felezések kellenek nem eltologatva a béreket, illetve szerződéseket felbontva.

Ezeket tudjuk. Laporta külön emlegette, hogy nagyon nagy a baj. Nyilván ők többet tudnak, de semmi olyan intézkedést nem mondtak és nem csináltak, ami konkrétan a jövőt építené, vagy legalább tartaná egyben.
És a múltban Laportától kezdve én egy elnökségre sem emlékszem, amikor valami fantasztikusan váratlant tudtak volna húzni, max annyit, hogy az akkori drága játékosokat kiszórták, mostmeg kapaszkodnak beléjük.
Minden kommunikáció, minden cselekedett kizárólag nagyon rövidtávú célokért vannak.

Aztán lehet tényleg van egy mesterterv, pl, hogy jövőre eladják sok pénzért a PSG-nek Messit, vagy létrejön a szuperliga, esetleg a szociokkal egy Naprendszerben keringő aszteroidán bányásztatnak gyémántot. Bármi lehet, de akkoris kicsit olyan mintha feltennénk mindent a piros 21-re, hogy ez a jövő. Ha nem jön be, buktuk.
Ha lenne valami bíztató a jövőre nézve, szerintem az is kiszivárgott volna, mert botrányosan sok info szivárog ki ennél a klubnál. Várom az idényt, kíváncsi vagyok egy Messiy-Depay-Fati támadósorra, De Jong, Pedri Puig és Saullal mögöttük, aki mindig nagyon jól játszott ellenünk, de ez továbbra is csak a nagyon közeli jövő és hosszabb távon majdnem mindegy, hogy mit fognak nyerni.

Arra viszont nem gondoltam, hogy meg is vehetnék a klubot. Eddig azt hittem, hogy erre is van valami szabálya a La Ligának, hogy miért nem lehet.
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2021.07.16. 11:14:03

Én nem tudom de a jegyeladásokat biztos megdobja a jelenléte, nem hiába van kikötve csomószor pl.: argentin bari meccseknél is, hogy neki muszáj játszania különben nem kajpja meg a szövetség a pénzt csak a felét mondjuk...

De a Barca meccseken is egyértelműen lehet látni, hogy kik azok akik csak miatta mennek ki (10 mezben vannak, fényképezik, stb...), szóval az ittléte mindenképpen jövedelmező ebből a szempontból a klubnak.
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.07.16. 10:51:54

Jó lenne tudni, mennyi szponzori bevétele volt a Barcanak az elmúlt években.
Szerény számításaim szerint 600 millió eurónál volt nullszaldós a Messi projekt, ha az elmúlt 4 év fizetését nézzük.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.07.16. 03:29:25

Messi has a huge economic impact. Barcelona’s sponsorship value increases by 30% with him on the squad.

Cadenan SER

most akkor a goljain kivul szamolja ossze mindenki h mennyit visz meg mennyit hoz. ..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára visca el barca 2021.07.16. 10:59:20-kor.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.07.15. 23:17:15

Deluigi írta:
2021.07.15. 21:18:55
Kalapos írta:
2021.07.15. 21:12:26
(Tatat, LE, Valverde és Setien) se tudott kijönni Messivel. Valverde még csak-csak, de csak ezzel a stabil 4-4-2 taktikával, amit meg mi szurkolók utáltunk. Messi azt játsza amit csak akar, és neki az edző nem mondhatja meg hogy máshogy kéne. Lecserélni se lehet, elvből. Ez a gond, de majd meglátjuk változott-e valami.
ezzel kapcsolatosan van valami konkret bizonyitek is?

Grizesre is ra volt mondva, hogy elnyomja, nem jonnek ki, aztan azt nyilatkoztak mindketten, hogy minden tokeletes koztuk

ezeket amiket irtal, bemondasra el kell hinnunk? :O
Tessék! Van még kérdés?

Már akkor is zsarolta a klubbot, hogy elmegy, ha nem úgy van, ahogy ő akarja. A korabeli más internetes lapokban is nem egyszer írtak róla, volt játékosok nyilatkozták le mennyire elnyomta őket. Volt akinek odaszólt egy rossz lövése után: " te ne lőj kapura, nekem passzolj, majd én megoldom...".
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.07.15. 22:27:17

en mar nagyon varom, hogy kezdodjon a szezon :)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.07.15. 22:10:04

Deluigi írta:
2021.07.15. 21:46:03
en jatszanek egy olyan meccset, ahol senki nem passzol Messinek

az ellenfel nagyon at lenne verve es (talan) sok gollal is nyernenk

a masik, amiert nem pihentet(het)ik Messit az az, hogy nagy a fizetese es ha csak nezi a meccset a padrol, azzal is vagyonokat keres(ne), akkor miert ne dolgozzon meg a penzeert?
Arany középút! :) Nyilván az nem megoldás, hogy senki nem passzol neki. Egyszerűen mindenkinek oda kéne passzolnia előrejátéknál, ahol több a lehetőség. Ha az Messi, akkor neki, statisztikailag mindenképp ő lesz a legveszélyesebb a kapura. Ha Depay, akkor Depay, és ha Mingueza még valaha fel mer futni életében, akkor neki. :D

Ez kicsit öncélú dolog lenne. Azért játsszon mindig végig, mert sokat keres? Tehát ugye a pénze miatt akarnánk minél többet kihozni belőle. De a valóságban 34 évesen ezt látványosan nem bírja el, és ha a kevesebb több lenne a csapat számára, akkor úgy hozod ki a maximumot, hogy néha pihenteted, egy Huesca ellen akár játszania sem kéne néha, vagy beállni a 2. félidőre, ha baj van.
Megjegyzem, tavaly egy csere esetére emlékszem összesen, és ott egy perc alatt lőtt egy nagy gólt. Nem emlékszem, melyik meccs volt. Látványos volt a frissessége is akkor.

A tavalyi évhez képest mondjuk remélem lesz előrelépés a fizikumát tekintve, hiába öregedett egy évet. Azért ez a heti két meccs durva volt szünet nélkül...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.07.15. 21:51:39

Kalapos írta:
2021.07.15. 21:27:22
Tök jó hogy emberek szofisztikált véleményeket fogalmaznak meg egymás megtisztelésével és aztán 1 szóba vagy egy fél mondatba kell belekötni, ráadásul tájékozatlanul, úgy hogy vélemény lényegét nem is veszik figyelembe. Ilyenekre én többet nem is reagálok.
ne haragudj, nem kotekedni szerettem volna, egyszeruen nem hiszem el, hogy egy jatekos nem az edzoi utasitasoknak megfeleloen jatszana...
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.07.15. 21:46:03

en jatszanek egy olyan meccset, ahol senki nem passzol Messinek

az ellenfel nagyon at lenne verve es (talan) sok gollal is nyernenk

a masik, amiert nem pihentet(het)ik Messit az az, hogy nagy a fizetese es ha csak nezi a meccset a padrol, azzal is vagyonokat keres(ne), akkor miert ne dolgozzon meg a penzeert?
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.07.15. 21:33:28

Deluigi írta:
2021.07.15. 21:18:55
ezzel kapcsolatosan van valami konkret bizonyitek is?

Grizesre is ra volt mondva, hogy elnyomja, nem jonnek ki, aztan azt nyilatkoztak mindketten, hogy minden tokeletes koztuk

ezeket amiket irtal, bemondasra el kell hinnunk? :O
Szerintem itt van némi félreértés. Az, hogy "elnyomja", nem azt jelenti, hogy kiutálja az öltözőből, vagy hogy megtilt Grieznek dolgokat meg hasonlók. Egyszerűen egy brutálisan nagy név, a világon a legnagyob, és a játékosok ösztönösen neki passzolnak, vele akarnak játszani. Az edzők is ösztönösen őt akarják kiszolgálni, akkor is, ha belerokkan a csapat. Messi meg amúgy szerintem engedelmeskedne, nem reklamálna ő lecseréléskor, vagy ha nem kezdene párszor. Amiatt sem, ha xy középpályás a beinduló Grieznek adná a labdát, mikor az a jobb szitu. De magától félreállni nem fog, mert ő szerintem csak a bogyót akarja rúgni, jellemzően a kapuba, vagy a csapattárs lábára, és kész. Ezért él, a többi nem annyira érdekli szerintem. És mivel ezt amúgy ő csinálja a világon a legjobban, a csapattársak úgy döntenek, hogy akárki indul be, akkor is Messinek adjuk, ha őt 3-an fogják, Griez meg közben beindult üresre. Majd megoldja. És sokszor meg is oldja, így igazolva érzik a döntést, de cserébe minden komolyabb védelem tudja, hogy ha megfognak 1 embert, vége a Barcának, olyan kiszámíthatóak lettünk.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.07.15. 21:27:22

Deluigi írta:
2021.07.15. 21:18:55
Hát ha csak hébe-hóba esetleg talán néha volt olyan is hogy véletlen bekapcsolva hagytad a meccset miközben aludtál akkor észrevehetted igen, hogy mi történt a pályán.
Saccra játszottunk 5 különböző edzővel 7 különböző felállást és taktikát és az egyetlen dolog ami konstans hogy Messi hogyan és mit csinál. Pedig volt aki próbált rajta változatni, de elbukott.

Ha még híreket is olvastál, és nyilatkozatokat is, akkor tudhatnád hogy Tata és LE is összeveszett Messivel, és Setien is. Valverde nem, de ő hagyta is csinálni a dolgát és volt olyan okos hogy nem küzdött vele, hanem megpróbálta mögé rakni azt a csapatot ami elbírja. Majdnem sikerült is neki, sőt, végül is bajnoki címeket nyert és BL elődöntőben is voltunk szóval kijelenem hogy sikerült neki. Ő konkrétan sikeres volt. De ez se volt elég hogy ne rúgjuk ki mert ronda a játék :D Igazából azért lett kirúgva mert a BL-ben szarok voltunk, mert oda már nem volt elég ez csak ússzuk meg mentalitás ami addigra az öltözőt uralta.

Griezmann meg még is mit mondana?? CR meg Ramos is azt nyilatkozza hogy mennyire tisztelik és szeretik Messit, hát még egy csapattársa xd Istenem ne legyünk már ennyire naívak. Griezmann aki balszélsőt meg ilyen csatár de nem ék, nem hamis 9es hanem konkrétan csak egy krumpliszsák a falban posztokat játszott mert amit tudna azt Messi csinálja. Nyílván bírja Leót, meg örül hogy itt lehet, de tönkre lett téve a focija az embernek. Ez Barto hülyesége, de tény. Arra amit mondtam meg nem is reagáltál. Esetleg megcáfolnád hogy Messi nélkül jobb lenne Griezmann? Vagy egyetértesz? Nem derült ki nekem mit gondolsz, csak szerinted bírják egymást. Ja, szerintem is :D Ha mindenki bírja egymást akkor biztos jók leszünk jövőre :D

Tök jó hogy emberek szofisztikált véleményeket fogalmaznak meg egymás megtisztelésével és aztán 1 szóba vagy egy fél mondatba kell belekötni, ráadásul tájékozatlanul, úgy hogy vélemény lényegét nem is veszik figyelembe. Ilyenekre én többet nem is reagálok.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.07.15. 21:18:55

Kalapos írta:
2021.07.15. 21:12:26
(Tatat, LE, Valverde és Setien) se tudott kijönni Messivel. Valverde még csak-csak, de csak ezzel a stabil 4-4-2 taktikával, amit meg mi szurkolók utáltunk. Messi azt játsza amit csak akar, és neki az edző nem mondhatja meg hogy máshogy kéne. Lecserélni se lehet, elvből. Ez a gond, de majd meglátjuk változott-e valami.
ezzel kapcsolatosan van valami konkret bizonyitek is?

Grizesre is ra volt mondva, hogy elnyomja, nem jonnek ki, aztan azt nyilatkoztak mindketten, hogy minden tokeletes koztuk

ezeket amiket irtal, bemondasra el kell hinnunk? :O
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.07.15. 21:12:26

PSG ellen belőtt egy tizit, kihagyott egy tizit, és lőtt egy szép távoli gólt.
De szervezett támadásiank nem nagyon voltak, a taktikánk nem működött ez a lényeg. Juve ellen szintén.
Messi csapattársai is hibásak ez igaz. Én ezért szavaztam az igazolások topicban arra hogy a támadókkal vagyunk a legnagyobb bajban :D
Azt írták sokan hogy de hát rúgtunk elég gólt, de valójában piszok gyengék voltunk támadásban, főleg mert bár a támadókat meg lehet védeni egyénileg, de csapatként nem funkciónálnak jól.

Nekem még mindig a szuperkupa döntő a legnagyobb szívfájdalmam. Ott éreztem nagyon hogy Messi jött sérülés után, és konkrétan emberhátrány volt. Előtte elődöntőben nem játszott, a csapat jó volt nélküle bár csak tizikkel mentünk tovább de egész jó zsugázások voltak. A döntőben viszont kedvtelen, testileg és lelkileg is 0 volt, semmi se sikerült neki, de minden labdát ő kapott, és el is szúrt mindent kb. És nem lett lehozva. És attól tartok ilyen meccsei lesznek még sok, és ezután se lesz lehozva. A kupa menetelésből se vette ki a részét. Azt a trófeát a csapat nyerte, ezért nagyon szép emlék is. Griezmann a szuperkupán és a kupán jókat ment. Át nem vehetné Messi középsőtámadó szerepét, de voltak jó meccsei. Kár érte, ha Messi után jön és a saját csúcs formájában ami kb 2014-18 között tudott akkor szép Barcás emlékei lennének de így hogy együtt játszottak és már Griezmann is kiöregedőben van tök felesleges volt ő ide és nem kell jövőre se.

Ahogy Csababarca írja, most már ez van, drukkoljunk hogy Leóval nyerünk valamit és szerencsénk lesz a nézőkkel + Laporta bemákol valami szponzort anélkül hogy eladná a klub lelkét, már ami maradt belőle.

"Koeman a főnök", ha Messi nem lesz pihentetve és nem lesz értékelhető csapatszintű támadógépezet akkor őt kell hibáztatni. Csak ebbe Tatat, LE, Valverde és Setien is belebukott. Egyikük se tudott kijönni Messivel. Valverde még csak-csak, de csak ezzel a stabil 4-4-2 taktikával, amit meg mi szurkolók utáltunk. Messi azt játsza amit csak akar, és neki az edző nem mondhatja meg hogy máshogy kéne. Lecserélni se lehet, elvből. Ez a gond, de majd meglátjuk változott-e valami.
Ugyanígy SR meg Piké. Kerettagok csökkentett fizuval? Ok, legyen. Első bajnokin ott feszítenek a kezdőben? Úgy nyomom ki a streamet a net is elmegy 2 hétre.
Messivel is most már legyünk úgy hogy a jóból is megárt a sok. Játszon akkor ha top formában van, és pihenjen ha ne. Tök jól működött mindig ha csereként jött be, de megnyert meccseken is lejöhetne. Pl Busival ha váltják egymást az tökéletes lenne. Messi kezd, meghajtja és ha vezetünk 2. félidő elején 55-60 körül Busi fel, Leo le. Puig szintén fel esetleg és akkor had pattogjon, Leo pihenhet, Busi meg képes lesz érettséget és stabilitást adni hogy megtartsuk a vezetést. Egy elmélet amit 30 másodperc alatt szültem. Jó lenne több, és minőségibb megoldásokat látni a kedves szakvezetéstől, és jó lenne látni hogy a játékosok is elfogadják.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.07.15. 19:26:19

Psgnek oda vissza gólt lőtt, szerintem még kapufája is volt de nem biztos.
Juve ellen idegenben gól-gólpassz.

De lényegtelen.

Sok dologban igaz amit írsz, ott nem értünk egyet, hogy ebben Messi csapattársai IS hibásak, mert senkinek nincs megtiltva hogy bátrabban focizzon, néha egyénieskedjen.
Lásd Fati, aki nem mindig Messit kereste hanem megcsinálta magának.


De látom a végén ilyesmiről írsz te is.
Én sem féltem a klubot, de ha már itt van örülök neki, mert hozzá tud tenni.
Ideje felnőni a többieknek, és bevállalósabban focizni, illetve bátrabb, a többiekre is alapozó taktikát kitalálni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.07.15. 19:17:22

Komolyan nem érzem ezt a Messi védést. Elmondjuk egy páran, hogy ekkora fizetéssel, és ekkora szabadsággal a pályán (elveszi a levegőt a többi támadótól), plusz azzal, hogy lecserélhetetlen, nem éri meg az újra szerződtetése. Erre jöttök azzal mennyire jó.
Hát nem.
Sajnos az eredmények sem ezt igazolják, pedig az egész csapat alá játszik. Ő kapja a legtöbb paszt, egy támadás nem indulhat nélküle, és így sem megyük semmire egy erősebb ellenféllel ellen.
Megpróbálok válaszolni egyesével a Messi védelmezésére hozott példákat.

"melyik bl rangadókra gondolsz pontosan? psg ellenire, ahol a párharcban messi nevéhez fűződött a legtöbb expected assist*, a legtöbb shot-creating action, a legtöbb progresszív labdavezetés és a legtöbb sikeres passz az ellenfél tizenhatosán belülre?"

Még jó, hogy neki volt a legjobb statjai, mert mindenki őt kereste, ez volt a "taktika". És arról van statisztikád mennyi labdavesztésel volt az ellenfél területén neki? Abban is vezetne. Hány kapura tartó lövése volt? Segítek veszélyes egy se.

"A nagy meccseket nem dönt el...sokan a nagy meccset úgy értelmezik, hogy az a nagy meccs amikor kikapunk, és Messi nem lő gólt.
Vagy kizárólag a nagy meccsek alatt az Atma, real, aktuális izomcsapat aki kiüt minket a bl-ből számít?
Fog még eldönteni ilyen meccseket is, minőségileg jobb csapatunk lesz, Fatival az oldalán lekerülhet teher is a válláról.

PSG ellen mondjuk oda-vissza betalált, Koeman meg berakta hátra Piquét bohóckodni."


A nagy meccs az, amikor hasonló erősségű csapattal találkozunk.
Az előző szezonban ez a Juve, PSG, Reál, Atma, és talán a Sevilla.
A Sevilla kivételével nem is voltak kiemelkedő megmozdulása. A tizenkét találkozó során (Sevilla 4x) 4 gólt lőtt ebből 2 tizenegyes. Az Atma, Real, Juve ellen gólt sem szerzett. Az említett PSG- ellen is csak 11-essel talált be.
Ez a statisztika szerintem nem mondhatni jónak.
Piké berakása még Koemant minősíti. Egy a sérüléséből felépülő, 0 játékpercel rendelkező embert a kezdőbe tenni, mert ő azt kéri, mindent elmond az ő szakmai fekészültségéről.

Mint mondtam, ha keresne 25m-t ( nettó 12,5m)simán elfogadnám ezt a gyengébb mutatót is.Ha viszont kifizet a klub majd egy milliárd(!) eurót az elmúlt 4 és a következő 4 év alatt, elvárom, hogy igenis rúgjon gólt és vigye a hátán a csapatot,és köpje ki a tüdejét, ha már ki is kapunk esetleg.

"az utolso bajnokin meglatszott, mire kepes a csapat nelkule
sajnos, a kozepmezonyben sem vegeznenk Messi nelkul"


Ez megint egy kiragadott példa. Azt pont megnyertük, ha szenvedve is. De kontrázzak? 2-8 a BayernM ellen? Akkor meg ő is volt. Ennek így semmi értelme. Az egy motiválatlan, legyünk túl végre csapat volt.
2015 őszén ( írtam már, de senki nem reagált rá) Messi megsérült. 10 meccsét hagyott ki. Ebből 9-et megnyert a Barca. A végén a 10. meccsen ( Messi beállt 15 percre a végén) 5-0-ra vettük a Realt. Életük egyik legjobb formáját mutatta Neymar és Suarez a Barcában. Lesz élet Messi után is.

___________

De itt nem csak Messivel van baj, úgy csapatszinten is káosz van. Ma ott tartunk, hogy a csatár a védő vonalon kéri a labdát, hogy egyedül fel vigye, persze a legtöbbször nem sikerül neki (Messi), a védő még előrébb van sokszor egy támadásban, mint a csatárjaink(Piké). Felállnak egy taktikával és ha kapunk egy gólt, fél órán belül mindenki a másik posztján csatangol. Persze meg is büntetnek olyankor az ellenfelek.

Én nem tartok a Messi utáni időkről. Lesz majd más ( mások), akik betöltik majd az űrt. Ronaldinho után is azt gondolta az ember, hogy utána sokáig nem lesz még egy ilyen ember. És lett. Messi után is lesz.
És ezzel nem a nagyságát akarom kissebíteni, de minden más csapat megválik az ikonjaitól, amikor már nem húzóerő a csapatnak. Mi nem Getafék ellen akarjuk Messit villogni látni, hanem a Real, Atma stb. ellen.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.07.15. 18:58:30

Deluigi írta:
2021.07.15. 16:47:06
Sonoma írta:
2021.07.15. 14:44:55
Én nem utálom Messit, mert sok örömöt okozott nekünk az elmúlt másfél évtizedben. De az érdemei ne homályosítsa már el a jelent. Ne fizessünk már egy olyan játékosnak csillagászati fizetést (amibe úgy néz ki, hogy belerokkan a klub), aki már nem tud nagy meccseket eldönteni. Ha kapna 20-25m-s ( nettó 10-12,5m) fizetést, plusz lecserélhető lenne, ha nem megy épp neki, egy szavam nem lenne ellene, hogy maradt.
az utolso bajnokin meglatszott, mire kepes a csapat nelkule

sajnos, a kozepmezonyben sem vegeznenk Messi nelkul
Ha jól emlékszem, az utolsó bajnokinkat megynertük végül. Messivel pedig előtte jó néhányat nem, és sokszor vele is ugyanúgy szenvedtünk. A Realt pedig korábban kétszer is kiütöttük Messi nélkül, szóval kár ilyenekkel dobálózni.
2015-ben nyertünk BL-t, de akkor sem egyedül Messi vitte a Barcát, hanem volt egy remek csapatunk. Ez az út a győzelmhez, egy emberes csapat nem fog BL-t nyerni. Akik azóta nyertek, azok is csapatszinten voltak erősek. A Realban ugyan CR volt a legnagyobb sztár és az elsőszámú gólvágó, a Bayernban pedig Lewa, de ők mégis elsősorban a saját dolgukat tették, nem akartak mindent is ők csinálni. :roll:
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.07.15. 18:43:51

Kalapos írta:
2021.07.15. 18:02:14
Tipikus esete amikor állít valaki valamit, tök igaza van, nem tudsz vele veszekedni ezért belekötsz az egyetlen apróságba amibe tudsz. A mondanivaló lényegére pedig nem reagáltál.
Coutinho nem világsztár, de azért a Bayernbe nem volt rossz, egy jó meccse biztos volt... :D És nálunk egyszer se játszott a posztján. Ahogy Griezmann se. Ahogy Dembelé is csak vész-szélső volt, konkrét középpályás és csatár támogatás nélkül. No mind1, ugyanazok a körök tényleg.
No igen. Én Coura azt mondtam, hogy világsztár (klasszist akartam írni, de mindegy is). Nem azt, hogy nálunk világklasszis teljesítményt nyújtott. Liverpoolban az volt, és amíg mi nem építettük le, névre itt is annak számított az elején, az árától eltekintve sokan nagy dolgokat vártak tőle. Játszott jó ideig balszélsőként (nem az), és kb 1 hónapja volt tavaly a helyén, ahol már kezdett emlékeztetni a régi önmagára. Közben a Bayernben is elég jól játszott, bár ott pl Müller mellett nehéz dolga volt. De oké, ne legyen világsztár, elfogadom, csak egy nagyon jó kis játékos.

Griez, Dembelé sem nyújtott igazi világklasszis teljesítményt, mert mi megfojtottuk őket. Mindhárom név sztár volt, csak nálunk nem az. És közülük lesz, aki még a jövőben is sztár lesz. Akár még itt is lehetne pl. Cou, de kétlem, szerintem Messi jelenlétéig ő és Griez is felesleges, Dembi meg eleve nagyjából az. De mivel a hsz arról szólt, hogy Messi nélkül középcsapat (sem!) lennénk, ezért nyilván úgy írtam ezeket a neveket, mintha Messi nem lenne itt. Helyette itt lennének ők, 3 közül legalább ketten, és lenne helyük is.
De ha ebbe bele lehet kötni, akkor mondok más megközelítésből példának egy középcsapatot: Alaves. A játékosok TM összértéke 57 millió. A Barcáé Messi távozásával 700M. Ezek persze kicsit szubjektív összegek, de azért láttatja azt a brutális minőségbeli különbséget, ami van a két csapat közt, Messi nélkül is. És ugye a bejegyzésben "középcsapat sem", szerepelt, úgyhogy az Alavessel még jóindulatú voltam. Azért szerintem a nevek felsorolása nélkül is látható a különbség.

Az persze egy valid vélemény, hogy Messi nélkül gyengébb lenne a csapat, lehet érvelni mellette és ellene, de azért szerintem az EL-helyekért küzdés is túlzás lenne, nemhogy a középcsapat. Eleve edzőkérdés is a dolog, az is lehet, hogy Koeman sokkal többet hozna ki egy Messi nélküli csapatból, mert ő nem tud Messinek nemet mondani, és rá építi fel az egész játékot, és lehet, hogy ezért csődöl be. Más meg pont fordítva, ki tudja. De az tuti, hogy a keretünk baromira erős, és max a BM, PSG, ManCity-hez kéne hasonlítani, hogy gyengébbnek tűnjön.

Egyébként senki nem állítja, hogy Messi egy falábú, vagy hogy egyénileg nem ő a legjobb játékosunk, mivel inkább az a kérdés, hogy egyénileg a világ legjobbja-e még. Itt a vita nem erről megy, és senki nem utálja, csak a betöltött szerepéről vitatkozunk jellemzően, és ennek a csapatra gyakorolt hatásáról.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése