Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.07.23. 13:16:50

Olimpia miert lesz csak 2 es fel het? Lemaradtam valamirol?


Bocs a duplaert.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.07.23. 11:25:30

Atlantis írta:
2021.07.23. 10:55:52


Mindkettő érdekelne. Szülők inkább a tényleg jó éttermek felé húznak, a fiatalabb generációnak meg a hangulata a helynek inkább fontosabb egy kis borozgatáshoz a végén.
Siklós felé is szeretnénk elnézni, ha nem lesz túlságosan nagy a kánikula.

Köszi szépen Cseri, ezek is jól hangzanak!
Pécs belvárosában,ha tényleg jókat akartok enni,akkor Elefántos,Replay(picit műmájer,de a kajájuk tényleg jó nagyon),Texmex is tényleg jó,bár ott elég furcsa a nyitvatartás,illetve nehéz időpontot foglalni, mert elég kicsi.
Ami még szép helyen van,gyönyörű kilátással a városra az a Bagolyvár.
Én a balkán bisztrókat erre nem ajánlanám,amikor én voltam inkább ez a sörözős,eszel valamit hozzá helyek.
Ugyanez a Nana,Lezser,Főtér. Ehetsz hamburgert,pizzát,pár kamu tésztát aztán ennyi. Oda inkább jó beülni mikor fröccsöznétek egyet,mellé valami sós előétel és ennyi. Viszont hangulatos szombat este nagyon.

Siklósra-Villányba szerintem mindenképp menjetek el,elég korrekt a wellness strandjuk is. + pincézgetni,borozgatni is jó feeling.
Ha arra mentek akkor útba esik a Tenkes Csárda,szerintem a környék legjobb étterme.
Villánykövesden van a fülemüle csárda,az is nagyon jó. Illetve Palkonyán a mokosnál megkóstolni az eper meg meggybort.. :mrgreen:
Extrán jót enni ritkán megyek be a belvárosba megmondom őszintén. Sok az ilyen olasz,balkan stb bisztro-etterem ahol azert nem kell hasra esni az eteltol.Az inkább az ilyen csárdákba sokkal jobb. :)
Pécsen Orfű felé van amúgy a Csülök bár. Viszont oda úgy menjetek,hogy előtte 2 hétig nem esztek,brutális adagok vannak. :D
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.07.23. 10:55:52

miro. írta:
2021.07.23. 08:56:28
Atlantis írta:
2021.07.23. 08:51:27
Pécs-Orfű környékén tudna valaki ajánlani jó éttermeket?
Pecsi vagyok.
Milyen jellegure gondoltal? A konnyed,kiulni egy roseval,meg valami tesztaval a belvarosba egy teraszra,vagy tenyleg jo ettermet akarsz?
Orfun en egy helyen voltam a Muskatliban,az akkor jo volt,bar lehet egy 5 eve.
Esetleg siklos fele meg mennel?
Mindkettő érdekelne. Szülők inkább a tényleg jó éttermek felé húznak, a fiatalabb generációnak meg a hangulata a helynek inkább fontosabb egy kis borozgatáshoz a végén.
Siklós felé is szeretnénk elnézni, ha nem lesz túlságosan nagy a kánikula.

Köszi szépen Cseri, ezek is jól hangzanak!
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.07.23. 09:11:07

Atlantis írta:
2021.07.23. 08:51:27
Pécs-Orfű környékén tudna valaki ajánlani jó éttermeket?
Teca mama kisvendéglő,ha hazai ízekre vágysz, Pécs belvárosában mindenféle konyha is van: balkán:balkán bisztró,Blöff, olasz:Azzura,Bellozzo, cseh:Bohémia,Ahoj, mexikói:tex-mex
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.07.23. 08:56:28

Atlantis írta:
2021.07.23. 08:51:27
Pécs-Orfű környékén tudna valaki ajánlani jó éttermeket?
Pecsi vagyok.
Milyen jellegure gondoltal? A konnyed,kiulni egy roseval,meg valami tesztaval a belvarosba egy teraszra,vagy tenyleg jo ettermet akarsz?
Orfun en egy helyen voltam a Muskatliban,az akkor jo volt,bar lehet egy 5 eve.
Esetleg siklos fele meg mennel?
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.07.23. 08:51:27

Pécs-Orfű környékén tudna valaki ajánlani jó éttermeket?
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.07.22. 18:38:58

ezert jo, ha nem sportolsz semmit, nem fogod erezni a kulonbseget az agyban fetrengesek kozott, ha beoltanak :)

komolyra forditva a szot, megkaptam mindeket pfizert marciusban, kutya bajom nem lett toluk, sot, a masodik utan egy hettel kb kihordtam labon is a covidot, enyhe torokkoszorulessel, a felesegem egy oltassal egy hetig fekudt 39 fokos lazban

szerintem van hatasa az oltasnak, meg ha meg is visel beadas utan egy picit...
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.07.22. 17:12:12

miro. írta:
2021.07.22. 07:11:40
En tegnap kaptam meg a masodik Pfizert,hat nem tudom ki hogy volt vele,de nagyon meglepodtem mikor megbokott.
Az elso az semmi volt,de a masodiknal azert kikerkedett a szemem.
De ez az orvoson múlik szerintem akkor, hogy milyen technikával bök és hova :D
Sonoma írta:
2021.07.21. 22:49:29
...
Azta! Érdekes, mik vannak :D

Én a két oltás között voltam rosszabbul, ugyanazon a rendszeres focin alig bírtam futni 5 perc után. Az első oltás előtt se bírtam túl jól, de azért végig ment a kocogás :DD
Második után kb 2 héttel már sokkal jobban ment, kb végig sikerült futni, előtte ugye meg már az elején se izommal se tüdővel nem bírtam az iramot. :D
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2021.07.22. 07:39:06

Az elsőnél még éreztem valamit, de a másodiknál már alig. Mondjuk az utolsó dózist délután/este kaptam be, majd feküdtem le :D Minden szervezet másképp reagál.
"And my heart will leave you never."
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.07.22. 07:11:40

En tegnap kaptam meg a masodik Pfizert,hat nem tudom ki hogy volt vele,de nagyon meglepodtem mikor megbokott.
Az elso az semmi volt,de a masodiknal azert kikerkedett a szemem.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.07.21. 22:49:29

Nekem mind a két oltás után volt lázam. Érdekes, hogy szinte óramű pontosan 8 órával a beadás után kezdtem belázasodni. Az elsőnél az első adag lázcsillapító levitte és utána már nem volt, a másodiknál másfél napig visszajött a láz.
Szerintem nincs értelme aznap edzened. Érdemes megvárni hogyan hat rád az oltás. 1-2 nap kihagyás meg nem a világvége, az immunrendszert feleslegesen nem érdemes túl terhelni emiatt.

Érdekes ez a covid. Én sajnos elkaptam október végén a fatertól ( innen is nagyon szépen köszönöm neki...). Kihagytam 6 hetet a sportolással, nehogy gondom legyen.
Viszont érdekes, hogy ( és ezt más is tapasztalta már), hogy jobb lett a teljesítményem utána. Előtte pár nappal pont tekertem egy barátommal és egy 35 km szakaszt, 30-as átlaggal. Kellemesen elfáradva.
Most meg egy hónapja olyat csináltam, hogy bemelegítő szakasz 8 km-ét 27-28km/h-val tettem meg, majd a következő 27 km- t 36-os átlaggal. Ezt soha nem bírtam azelőtt kitekerni. A tartós 30 feletti tempó sem okoz gondot már. Egy 32-33-as tempónál 145-150 a pulzusom.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.07.21. 20:30:45

zsoltfree írta:
2021.07.21. 18:25:52
Milyen edzés? Ha állóképességi, akkor lehet nem fogod emelni a szintedet... De ahogy tapasztalom ez szervezetenként és oltásonként is nagyon más. Sőt nekem pl az első Astra után elég ramatyul voltam 1,5/2 napig. Utána pedig csak szimplán nem volt erőm egy hétig. A második Astra után pedig nem volt semmi 2 nappal később már sparringoltam, ami azért eléggé igénybe veszi a testet. Szóval ezzel nem tudsz tervezni:)
60 km biciklizést terveztem, 25-30 km/h-s tempoval, de amúgy sima sík terepen. Erősítésnek pedig saját testsúlyos gyakorlatok: fekvőtámasz, hasizom, húzódzokás, tolóckodás, guggolás, kitörések stb. itt-ott egy-két nehezítéssel. + 1 óra intenzív gyaloglás.

Köszönöm a válaszokat mindekinek! Azt hiszem, nem kockáztatok, 1 nap mindenképp pihenek, aztán a második napon, ha már jól fogom érezni magam, legalább egy részét megcsinálom annak, amit eredetileg terveztem.
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2021.07.21. 18:25:52

Milyen edzés? Ha állóképességi, akkor lehet nem fogod emelni a szintedet... De ahogy tapasztalom ez szervezetenként és oltásonként is nagyon más. Sőt nekem pl az első Astra után elég ramatyul voltam 1,5/2 napig. Utána pedig csak szimplán nem volt erőm egy hétig. A második Astra után pedig nem volt semmi 2 nappal később már sparringoltam, ami azért eléggé igénybe veszi a testet. Szóval ezzel nem tudsz tervezni:)
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.07.21. 16:06:49

LG írta:
2021.07.21. 13:35:24
Sziasztok!
Úgy döntöttem, hogy beoltatom magam a nyáron, holnap reggelre kaptam is időpontot. Pfizer-ral fognak oltani.

Viszont nem gondoltam át előtte, hogy elvileg ugye az oltás után nem nagyon szabadna edzeni 1-2 napot, ha jól tudom. Pont a héten kezdtem el egy kéthetes edzéstervet, amiben fokozatosan emeltem volna a terhelést, hogy a hónap végére elérjem a kívánt formát. Most ezen annyit változtatnék, hogy tartanék két lazább napot, de teljesen nem szeretnék kiesni az edzésből, kivéve, ha nagyon rottyon lennék az oltás után.

Szerintetek, ha nem lesznek komolyabb mellékhatások, akkor ez így belefér?
Én már mindkét pfizert megkaptam, első után itthon maradtam nem csináltam semmit de nem is éreztem semmit, kár volt.
Második pont egy koncert napjára esett... hát izé na. Hát szórakoztam kb 2-től a délelőtti oltásra, egész éjjel, megállás nélkül. Semmit se éreztem, másnap se volt bajom. :D

Párom is megkapta már, semmi gondja nem volt Pfizer.

Pfizer szerintem nagyon szelíd, Astrásokat meg Sputnyikust hallottam panaszkodni.

Aztán simán lehet hogy valakit pont ledönt, kitudja min múlik. Pont mint maga a vírus.
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2021.07.21. 14:54:31

Mihu írta:
2021.07.21. 13:52:07
LG írta:
2021.07.21. 13:35:24
Sziasztok!
Úgy döntöttem, hogy beoltatom magam a nyáron, holnap reggelre kaptam is időpontot. Pfizer-ral fognak oltani.

Viszont nem gondoltam át előtte, hogy elvileg ugye az oltás után nem nagyon szabadna edzeni 1-2 napot, ha jól tudom. Pont a héten kezdtem el egy kéthetes edzéstervet, amiben fokozatosan emeltem volna a terhelést, hogy a hónap végére elérjem a kívánt formát. Most ezen annyit változtatnék, hogy tartanék két lazább napot, de teljesen nem szeretnék kiesni az edzésből, kivéve, ha nagyon rottyon lennék az oltás után.

Szerintetek, ha nem lesznek komolyabb mellékhatások, akkor ez így belefér?
Szia!

Ami tapasztalatot tudok mondani, bár nem velem történt, hanem három kollégámmal:

Ketten az oltás napján elmentek kondiba, a harmadik meg teniszezni. Eredmény :arrow: Másnap szabi, mert már aznap nem bírtak felkelni az ágyból. 2 napba telt, mire helyre jöttek és tudtak jönni edzeni. 2 Astra Zeneca, 1 Pfizer.

Viszont főnököm barátnője megkapta 11kor a Pfizert, 15 órakor összefutottunk a teremben, Ő is edzett és neki másnapra nem lett semmi baja.

Szóval nem törvényszerű, hogy ha rá edzel, akkor másnapra nem bírsz felkelni az ágyból, de látva a 3 kolléga példáját, szerintem nem véletlenül mondják, hogy inkább pihenjünk oltás után.
Kis megnyugtatás végett én is leírom a saját tapasztalatomat az Astrával.

Első oltás után nem csináltam semmit és úgy 6-7 órával kezdődött a láz, hidegrázás, stb. 2 nap alatt teljesen jól lettem. Doki mondta, hogy oltás után rögtön vegyek be egy lázcsillapítót, de nyilván nem hallgattam rá. Csak akkor nyeltem mikor már 39 fölé ment később.
Második oltás után rögtön bekaptam egy lázcsillapítót és mentem focizni rá 4 órával. Semmi bajom nem volt se közben, se utána.

Konklúzió számomra: Semmi sem biztos, hogy jön ki rajtad az oltás, de a sport biztos nem árt. Főleg, ha közvetlenül utána mész is edzeni. Addig talán nem is veszi fel a "cuccot" a szervezeted.
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4091
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2021.07.21. 13:52:07

LG írta:
2021.07.21. 13:35:24
Sziasztok!
Úgy döntöttem, hogy beoltatom magam a nyáron, holnap reggelre kaptam is időpontot. Pfizer-ral fognak oltani.

Viszont nem gondoltam át előtte, hogy elvileg ugye az oltás után nem nagyon szabadna edzeni 1-2 napot, ha jól tudom. Pont a héten kezdtem el egy kéthetes edzéstervet, amiben fokozatosan emeltem volna a terhelést, hogy a hónap végére elérjem a kívánt formát. Most ezen annyit változtatnék, hogy tartanék két lazább napot, de teljesen nem szeretnék kiesni az edzésből, kivéve, ha nagyon rottyon lennék az oltás után.

Szerintetek, ha nem lesznek komolyabb mellékhatások, akkor ez így belefér?
Szia!

Ami tapasztalatot tudok mondani, bár nem velem történt, hanem három kollégámmal:

Ketten az oltás napján elmentek kondiba, a harmadik meg teniszezni. Eredmény :arrow: Másnap szabi, mert már aznap nem bírtak felkelni az ágyból. 2 napba telt, mire helyre jöttek és tudtak jönni edzeni. 2 Astra Zeneca, 1 Pfizer.

Viszont főnököm barátnője megkapta 11kor a Pfizert, 15 órakor összefutottunk a teremben, Ő is edzett és neki másnapra nem lett semmi baja.

Szóval nem törvényszerű, hogy ha rá edzel, akkor másnapra nem bírsz felkelni az ágyból, de látva a 3 kolléga példáját, szerintem nem véletlenül mondják, hogy inkább pihenjünk oltás után.
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2021.07.21. 13:44:06

LG írta:
2021.07.21. 13:35:24
Sziasztok!
Úgy döntöttem, hogy beoltatom magam a nyáron, holnap reggelre kaptam is időpontot. Pfizer-ral fognak oltani.

Viszont nem gondoltam át előtte, hogy elvileg ugye az oltás után nem nagyon szabadna edzeni 1-2 napot, ha jól tudom. Pont a héten kezdtem el egy kéthetes edzéstervet, amiben fokozatosan emeltem volna a terhelést, hogy a hónap végére elérjem a kívánt formát. Most ezen annyit változtatnék, hogy tartanék két lazább napot, de teljesen nem szeretnék kiesni az edzésből, kivéve, ha nagyon rottyon lennék az oltás után.

Szerintetek, ha nem lesznek komolyabb mellékhatások, akkor ez így belefér?
Ez könnyű. Ha mellékhatása van,akkor meg se fordul a fejedben az edzés. Én 3 napot hagytam ki mindkét oltás után. Ha nem lett volna semmi bajom,simán edzettem volna az oltást követő nap. Itt melóban az oltópontról jöttek műszakba nehéz fizikai munkát végezni.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.07.21. 13:35:24

Sziasztok!
Úgy döntöttem, hogy beoltatom magam a nyáron, holnap reggelre kaptam is időpontot. Pfizer-ral fognak oltani.

Viszont nem gondoltam át előtte, hogy elvileg ugye az oltás után nem nagyon szabadna edzeni 1-2 napot, ha jól tudom. Pont a héten kezdtem el egy kéthetes edzéstervet, amiben fokozatosan emeltem volna a terhelést, hogy a hónap végére elérjem a kívánt formát. Most ezen annyit változtatnék, hogy tartanék két lazább napot, de teljesen nem szeretnék kiesni az edzésből, kivéve, ha nagyon rottyon lennék az oltás után.

Szerintetek, ha nem lesznek komolyabb mellékhatások, akkor ez így belefér?
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2021.07.20. 20:56:51

visca el barca írta:
2021.07.16. 05:33:56
Sajnos van 1 betegsegem amire szednem kell par gyogyszert es rohadtul almositanak. Kb ennyi kv kell h esznel legyek egesz nap...
A matét nem próbáltad még?
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.07.20. 19:39:10

Xboxosoktol kerdeznem,volt mar nektek olyan,hogy a menube akartatok felrakni egy jatekot,vagy csak elinditani,vagy frissiteni?de a box percekig nem csinalt semmit?
Meg letorolni se akart egy jatekot sem,majd par perc mulva minden egyszerre szinte elindult.
Most szedek le valamit,es neha megall fullra a letoltes,direkt beakarok lepni egy jatekba,de kiir valami hibat hogy tul hosszu ideig tartott a betoltes vagy ilyesmi,majd egy ido utan megy tovabb a letoltes,es a jatrkba is belep. #-o
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.07.16. 05:33:56

daffy írta:
2021.07.16. 05:29:36
visca el barca írta:
2021.07.15. 22:41:41
Csak a daralos :D napi 10 kaveval, a kapszulas 2 het alatt hazavagna anyagilag :D

Mi ilyet vettunk
https://euronics.hu/termekek/krups-ea81 ... tbEALw_wcB
:D 10et vízből sem iszok egy nap. Hogy vagy még életben?
Igaz,van előnye is,neked már csak 4et kell aludnod karácsonyig.
Sajnos van 1 betegsegem amire szednem kell par gyogyszert es rohadtul almositanak. Kb ennyi kv kell h esznel legyek egesz nap...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2021.07.16. 05:29:36

visca el barca írta:
2021.07.15. 22:41:41
Csak a daralos :D napi 10 kaveval, a kapszulas 2 het alatt hazavagna anyagilag :D

Mi ilyet vettunk
https://euronics.hu/termekek/krups-ea81 ... tbEALw_wcB
:D 10et vízből sem iszok egy nap. Hogy vagy még életben?
Igaz,van előnye is,neked már csak 4et kell aludnod karácsonyig.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.07.15. 22:41:41

Csak a daralos :D napi 10 kaveval, a kapszulas 2 het alatt hazavagna anyagilag :D

Mi ilyet vettunk
https://euronics.hu/termekek/krups-ea81 ... tbEALw_wcB
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2021.07.15. 22:38:03

recrea: ezt a sort a végtelenségig lehetne folytatni:
- kb egész életükben beérték 1 nejlon szatyorral
- egy állatot teljesen megettek, semmit sem pazaroltak el
- előző ponthoz tartozik, hogy az állatot ők termelték, és hozzá a zöldséget is
- kb egész életükben egy tucat ruhájuk volt, azt is hazai anyagból és vagy ők, vagy egy környékbeli varrta
- Nem volt szelektív, mivel kb nem is termeltek műanyag hulladékot. Papírt se nagyon

Ehhez képest a mostani divat zöldek nagyon nincsenek a fasorban sem.

Egyébként a kávéhoz:
A kapszulás GÉP olcsóbb. Viszont a kapszulák hozzá nem azok. Nézzétek meg a kávé kilós árát. Szemes kávéból egész jót lehet venni 3-4 ezer forintért. Persze, a végtelenségig lehet fokozni, de én sok kipróbált mellett egy 2500ft / kilós szemes kávét iszok. A gép pedig asszem 80 ezer volt hozzá, ami darál + főz. 2 éve használom, legalább napi 4, de lehet, hogy 6 kávéval, és a rendszeres karbantartással kutya baja. Sokkal kényelmesebb, nincs gond a sok kapszulával sem, és tényleg nagyon finom vele a kávé.
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2021.07.15. 22:17:48

recrea írta:
2021.07.15. 10:36:43
...

Utólag visszagondolva - tudtán kívül - feketeöves környezetvédő volt a fickó. Ezelőtt 30-40 évvel mennyire természetes volt a minimál fogyasztás és hogy nem járnak csakúgy maguktól a dolgok nekünk. Még egyszer, nem 100-150 évről beszélünk, hanem a gyerekkoromról.
Zseniális! :D Mondjuk el bírom képzelni, hogy ennek tök ellentétes hatása is lehet: faterod már csak azért is 2 ujjnyi vajjal eszi a kenyeret, és most már csak tökig feltekerve használja a csapot. Legalábbis sok ismerősömnél figyeltem meg, hogy a gyerekkorában rákényszerített módit felnőtt fejjel, amikor már megteheti, csakazértsem úgy tolja. Van egy haverom, aki nem ihatott gyerekként a leves mellé, azóta minden leves előtt leküld egy fél liter vizet húzóra.
Mindenesetre ez jó példa, hogy meddig el lehet menni ebben (még ha más is a motiváció), és ehhez képest a mai normál műkődés is mennyire közel van a másik véglethez.
Atlantis írta:
2021.07.15. 16:28:32
Igen, sajnos nagyon abba az irányba mentünk, hogy a kényelem miatt nem figyelünk oda ezekre a dolgokra, de talán most már kezd megfordulni a trend, az ebből adódó nyomás pedig kezd végre a cégek szemléletmódján is meglátszani, még ha jelentős része a "zöld tevékenységnek" csak parasztvakítás.
Viszont egyre több a tudatos vásárló, ezáltal egyre nagyobb az igény a valódi változtatásokra. Már ahol egyáltalán van erre lehetőség.
Viszont azt látom, hogy általában a cégek nem proaktívak. Megvannak ezek az előre legyártott ökomarketing csomagok, és ezekhez csatlakoznak: újrahasznosított csomagolás, faültetés (amit ki bír leellenőrizni?), vízmentes technológia (szintén ki bírja ellenőrizni) stb. De pl a kozmetikumok, amiknek a csomagolás tömege nagyon sokszorosa a terméknek, még be is vannak csomagolva egy dobozba, ami agyon van festve meg lakkozva. Vagy pl a fogkrém. Igazából nem azon agyalnak, hogy valóban mit tehetnének, hanem hogy mivel nyernek meg. Nem cél, hanem eszköz. Persze jobb, mint a semmi, de valószínűleg sokkal előrébb tartanánk, ha valóban arról szólna a fáma, amiről mondják.
Kalapos írta:
2021.07.15. 18:32:48
recrea írta:
2021.07.15. 10:36:43
...
Epic

Nem akarok belemenni, de tényleg nem, de meg kell jegyezni hogy azért tényleg sokat fejlődtünk a szocik óta.
Ha a médiában nem látnánk folyamatosan milyen a nyugati lét, ha nem lenne ez a szabad belsővándorlás, és a helyünkön kezelnénk magunkat, magyarországot, akkor is le lennénk maradva az optimális helyzettől, de azért sokkal jobb lenne a helyzet megítélése.

Köszi a sztorit :D
Ezt kifejtenéd kérlek, mert nem igazán értem. Fogyasztásban javultunk a szocik óta? Vagy miben?
Válasz küldése