Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2021.07.24. 22:51:26

Senkitől sem sikerült a héten megszabadulni, ez nem jó jel. A felesleg nagy része valszeg rajtunk marad. De legalább tennénk őket parkolópályára.

A fiatalok ügyesek, ha idén is 2-3 megmutatja magát már nyertünk.

Vicces, hogy pár hónapja még Haaland volt a téma, és hogy ki legyen Koeman helyett..
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.07.24. 22:19:07

visca el barca írta:
2021.07.24. 20:30:38
A selejttol mikor kivanunk megszabadulni? 3 het mulva idenykezdet, de eddig egy embert nem kuldtunk el. Pike, umtiti, langlet, pjanic, sr, griezmann, dembele mind itt rohad még.
Senkinek nem kellenek, ez a tény. Busquets is ugyanez, talán egy spanyol ötödosztályú csapat adna érte 3 megkülönböztető mezt, meg két meccs utáni kajálást, de ezekben a játékosokban ennyi van.
Mondom, én elnökként szerződésbontást csináltam volna, inkább kifizetve a bánatpénzt, mint hogy itt rontsák a levegőt.

Kp halott, ott bebukunk valószínűleg megint mindent.
Nem látják, pedig hetente milliókat tesznek zsebre.
röhej.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.07.24. 21:05:42

visca el barca írta:
2021.07.24. 20:30:38
A selejttol mikor kivanunk megszabadulni? 3 het mulva idenykezdet, de eddig egy embert nem kuldtunk el. Pike, umtiti, langlet, pjanic, sr, griezmann, dembele mind itt rohad még.
Piqué, Sr sehova sem fog menni, kudarcok ide-oda. Törődj bele, Piqué innen fejezi be, Sr meg még nem volt csatár és kapus sem, oda még bármikor beugorhat. Szerintem marad mindkettő csk is. Umtiti fizetését senki nem fogja fizetni, Dembelé meg sérült, megint csak sehova nem kell. Akiből viszonylag sok pénzt látnánk, az Griez, de érte meg semmi komolyabb ajánlat nincs, úgy tűnik az a Saulos csere is kudarcba fulladt.

Eladtuk amúgy Firpot, aki nem játszott, meg valakit még, akinek már a nevét is elfelejtettem :D

Engem még Coutinho sorsa érdekelne, nyilván az előző szezonja semmilyen volt, nem tudom el tudjuk-e adni, vagy kap egy 3. esélyt is itt.

Kb ez lesz a keret, ami most van, a védelem nem sokat fog változni, én kétlem hogy Araujo-Garcia kezdőt 5-nél több alkalommal látnánk. Mondjuk ha tényleg el tudnánk legalább 2-3 embert adni, jöhetne egy hátvéd, de ez inkább álom marad.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.07.24. 20:54:16

visca el barca írta:
2021.07.24. 20:30:38
A selejttol mikor kivanunk megszabadulni? 3 het mulva idenykezdet, de eddig egy embert nem kuldtunk el. Pike, umtiti, langlet, pjanic, sr, griezmann, dembele mind itt rohad még.
Szerintem ez nem kívánás kérdése, nem hiszem, hogy Laporta jókedvéből tarja meg őket.

Múlthéten elkezdtem egy Fifa 21 Manager módot, Lenglet-ért jöttek a 90 milliós ajánlatok, a való életbe meg a kutyának nem kell kb :D
Az Everton-os vonalról sincs semmi hír egy ideje.

Pjanic valószínűleg Olaszországba megy, a Juvét meg a Milant írják.
Umtiti-nél Lyon kölcsön lehet.

A többiek szerintem maradni fognak.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.07.24. 20:30:38

A selejttol mikor kivanunk megszabadulni? 3 het mulva idenykezdet, de eddig egy embert nem kuldtunk el. Pike, umtiti, langlet, pjanic, sr, griezmann, dembele mind itt rohad még.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.07.23. 16:59:59

LG írta:
2021.07.23. 10:11:10

Az ügynökök sajnos mára a sport hiénái lettek, gyakran teljesen megmérgezik a játékosok gondolkodását, és nem egyszer az ő áskálódásuk következménye a klubváltás.

A második belezdésre: pedig itt már néhányan tényként kezelték, hogy belementek a fizucsökkentésbe. Szégyen lenne, ha nem tennék, így is rendkívül túl vannak fizetve. Busquets most ugyan hozott egy jó tavaszi szezont, de előtte évekig az egyik leggyengébb volt az egész csapatból. Pique és SR meg konkrétan csapások voltak, és nem az ellenfél számára.
Lehet, hogy a játékosok érdekeit képviselik és nem csinálnak olyat amit az nem akar, de nagy befolyással tudnak lenni rájuk. Főleg egy 18 éves gyerek esetében. Elsősorban a pénz mozgatja őket, a saját érdekeit tartják ő is leginkább szem előtt. Az hogy mivel jár egy ilyen átigazolás nagyban tesznek, pedig egy ilyen fiatal esetében eligazolni egy másik országba például nem túl könnyű.
Viszont az, hogy kitették az első csapatból és még a B első felkészülési meccsére sem hívták fel nem túl korrekt dolog a klub részéről és nem tudom hogy tudná ez előrébb vinni a tárgyalásokat. Mondjuk az is igaz, hogy jelenleg is ő keres a legtöbbet a fiatalok közül és így sem tudnak megegyezni.

Piqué amúgy nem azt nyilatkozta, hogy ő ingyen is maradna, mert neki úgyis más forrásból van az igazi jövedelme? Ha jól emlékszem ő volt az első aki belement a fizetéscsökkentésbe. Nem vagyok benne 100 %-ig biztos, de mintha Busi is elfogadta volna. Vagy ennyire 180 fokos fordulatot vettek volna a dolgok? SR ágál ellene azt tudom, remélem valahogy sikerül kitenni a csapatból.

A Sport szerint Pjanic jó eséllyel a Juveban köthet ki, akár kölcsönben is. Ha minden igaz Allegri már jóvá is hagyta. Pénzt nem akarnak adni, mert ők is meg vannak szorulva, cserealapként pedig a Barcát csak Bentancur érdekli, rá viszont szüksége van az olaszoknak. Ha CR lép akkor pedig Griezmann is hasonló feltételekkel költözhet Torinoba.
Forca Barca!!!!
culinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 543
Csatlakozott: 2008.03.02. 09:38:26
Tartózkodási hely: budapest

2021.07.23. 16:18:40

Feast4 írta:
2021.07.23. 12:48:35
culinho írta:
2021.07.23. 10:09:32
Egy ügynök azt csinálja, amit az ügyfele kér, őt képviseli. Nem a játékos van az ügynökért, hanem az ügynök a játékosért (maximum saját érdekèből megpróbálja meggyőzni a váltás mellett). Mint az ügyvédek esetében. Mindegy, hogy a játékos magától, a családja, barátai, ügynöke befolyásolása miatt, de többet akar és a Klub próbálja megnevelni.

Amúgy a leggázabb, a Sporton lévő tegnapi cikk, miszerint a spanyol csapatkapitányaink nem mennek bele a fizucsökkentésbe. Ha ez igaz, akkor mit várhatunk a többiektől, akár Ilax-tól..
Már bocs, semmi sértés de melyik bolygón élsz? Tisztelet a kivételnek de még a mostani játékosok 70%-a "buta, mint a főd." Nézzél már rá Neymarra pl., vagy Mbappéra. Ezek full agy nélküli figurák. Ezeket mi mozgatja? Pénz. Ha azt mondja az ügynöke, hogy több pénz van itt, vagy ott. Oda fog menni. Az ügynökeik javaslatára ha több pénz kell elkezdik nyomatni a sajtóban, hogy fuuu de boldogtalanok, majd aztán aláírnak egy 25 millás nettó fizetésért, egy 50 millás aláíráspénzért és egy 80 millás ügynöki díjért. Arra se kell rábeszélnie, hogy máshova menjen egy ilyen csapatból, csak ki kell kényszerítenie egy új szerződést. Pár éve olvastam, hogy pl. Neymar szerződésébe benne van mennyi pénzt kap ha megtapsolják. Amikor több kellett elkezdett sírni, hogy vágyik vissza. Aztán csak aláírt újra.

Ma már nagyon ritka, a Totti, Maldini, Baresi, Terry , Xavi, Puyol féle játékos aki a klubbért mindent és az se érdekli, ha ingyen játszik, csak vegye fel a mezt. Reus-on kívül nem is tudok mondani jelenleg senkit.

A játékosokat az ügynök irányítja. A játékosok eszében annyi van, hogy pénz és teszik amit az ügynök mond.

Raiola, Mendes. El tudod képzelni, hogy bármelyik játékosuk ellent mond neki.

Így nem kell meglepődni, hogy az új szerződéseket is mindenki elfele tolja.
A két vélemény nem üti egymást. A játékos a megbízó, ő dönt. Általában nem agysebészek, könnyen befolyásolhatók és a fő érték a pénz (náluk is). De a végső szót ők, a játékosok mondják ki. Ott van Neymar esete. Baromságot csinált, telebeszélhették a fejét, de ő döntött így, nem az ügynöke. Az csak röhögött a markába.
A lényeg, ha Ilaix maradni akar, ha a Barca fontosabb, mint a bankszámlája (sajnálni most se kell, nem hal éhen), akkor már ott lett volna a pályán 2 napja. A mentalitásáról Thiago Silva jut eszembe.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.07.23. 12:48:35

culinho írta:
2021.07.23. 10:09:32
Egy ügynök azt csinálja, amit az ügyfele kér, őt képviseli. Nem a játékos van az ügynökért, hanem az ügynök a játékosért (maximum saját érdekèből megpróbálja meggyőzni a váltás mellett). Mint az ügyvédek esetében. Mindegy, hogy a játékos magától, a családja, barátai, ügynöke befolyásolása miatt, de többet akar és a Klub próbálja megnevelni.

Amúgy a leggázabb, a Sporton lévő tegnapi cikk, miszerint a spanyol csapatkapitányaink nem mennek bele a fizucsökkentésbe. Ha ez igaz, akkor mit várhatunk a többiektől, akár Ilax-tól..
Már bocs, semmi sértés de melyik bolygón élsz? Tisztelet a kivételnek de még a mostani játékosok 70%-a "buta, mint a főd." Nézzél már rá Neymarra pl., vagy Mbappéra. Ezek full agy nélküli figurák. Ezeket mi mozgatja? Pénz. Ha azt mondja az ügynöke, hogy több pénz van itt, vagy ott. Oda fog menni. Az ügynökeik javaslatára ha több pénz kell elkezdik nyomatni a sajtóban, hogy fuuu de boldogtalanok, majd aztán aláírnak egy 25 millás nettó fizetésért, egy 50 millás aláíráspénzért és egy 80 millás ügynöki díjért. Arra se kell rábeszélnie, hogy máshova menjen egy ilyen csapatból, csak ki kell kényszerítenie egy új szerződést. Pár éve olvastam, hogy pl. Neymar szerződésébe benne van mennyi pénzt kap ha megtapsolják. Amikor több kellett elkezdett sírni, hogy vágyik vissza. Aztán csak aláírt újra.

Ma már nagyon ritka, a Totti, Maldini, Baresi, Terry , Xavi, Puyol féle játékos aki a klubbért mindent és az se érdekli, ha ingyen játszik, csak vegye fel a mezt. Reus-on kívül nem is tudok mondani jelenleg senkit.

A játékosokat az ügynök irányítja. A játékosok eszében annyi van, hogy pénz és teszik amit az ügynök mond.

Raiola, Mendes. El tudod képzelni, hogy bármelyik játékosuk ellent mond neki.

Így nem kell meglepődni, hogy az új szerződéseket is mindenki elfele tolja.
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.07.23. 10:11:10

miro. írta:
2021.07.23. 08:47:57
Off
Nem tudjatok,marad ez az ot csere a jovoben is?
En ugy tudom szeptembertol ujra harom lesz.
Nem is hallottam. Olyan szempontból szerintem igazságosabb a 3 csere, hogy az 5 csere még inkább a City féle pénzescsapatokat segítette, akik ha felállítják a 11 cserejátékosukat, az is kb. top 5-ben van a keretek erőssége alapján. Láttuk idén a BL-ben és az EB-n, hogy az erős pad komolyabb tényező volt, mint bármikor korábban. A klubcsapatok közül pedig már egyre kevesebben engedhetik meg magukat, hogy a padra is minőségi játékosokat vegyenek. Jelenlei egy Real vagy egy Barca sem tudja felvenni a versenyt ebből a szempontból egy Cityvel, PSG-vel a versenyt. Mi pl. konkrétan ott tartunk, hogy a City cseréit igazoljuk le, és tőlük várjuk a csodát. 10 éve ki gondolta volna ezt? :roll:

Kokrétan a Barca szempotjából, ha ráagondolok, hogy tavasszal Koeman hogy cserélt és forgatta a csapatot, nekünk aztán édes mindegy, hogy hármat vagy ötöt cserélhetünk. #-o
Egy ügynök azt csinálja, amit az ügyfele kér, őt képviseli. Nem a játékos van az ügynökért, hanem az ügynök a játékosért (maximum saját érdekèből megpróbálja meggyőzni a váltás mellett). Mint az ügyvédek esetében. Mindegy, hogy a játékos magától, a családja, barátai, ügynöke befolyásolása miatt, de többet akar és a Klub próbálja megnevelni.

Amúgy a leggázabb, a Sporton lévő tegnapi cikk, miszerint a spanyol csapatkapitányaink nem mennek bele a fizucsökkentésbe. Ha ez igaz, akkor mit várhatunk a többiektől, akár Ilax-tól..
Az ügynökök sajnos mára a sport hiénái lettek, gyakran teljesen megmérgezik a játékosok gondolkodását, és nem egyszer az ő áskálódásuk következménye a klubváltás.

A második belezdésre: pedig itt már néhányan tényként kezelték, hogy belementek a fizucsökkentésbe. Szégyen lenne, ha nem tennék, így is rendkívül túl vannak fizetve. Busquets most ugyan hozott egy jó tavaszi szezont, de előtte évekig az egyik leggyengébb volt az egész csapatból. Pique és SR meg konkrétan csapások voltak, és nem az ellenfél számára.
culinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 543
Csatlakozott: 2008.03.02. 09:38:26
Tartózkodási hely: budapest

2021.07.23. 10:09:32

Egy ügynök azt csinálja, amit az ügyfele kér, őt képviseli. Nem a játékos van az ügynökért, hanem az ügynök a játékosért (maximum saját érdekèből megpróbálja meggyőzni a váltás mellett). Mint az ügyvédek esetében. Mindegy, hogy a játékos magától, a családja, barátai, ügynöke befolyásolása miatt, de többet akar és a Klub próbálja megnevelni.

Amúgy a leggázabb, a Sporton lévő tegnapi cikk, miszerint a spanyol csapatkapitányaink nem mennek bele a fizucsökkentésbe. Ha ez igaz, akkor mit várhatunk a többiektől, akár Ilax-tól..
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.07.23. 09:16:37

LG írta:
2021.07.22. 17:51:13
Kalapos írta:
2021.07.22. 17:21:16

Ha a fizu 6 misi, akkor az átigazolási díj remélem legalább 40 :D
Piaci ára 25 misi transfermarkt.
Mennyi a kivásárlási ára egyébként a jelenlegi szerződésben, ami jövőre jár le? Kerestem de nem találtam meg, csak azt hogy mennyire akarjuk emelni (100m EUR).
40 millióért simán eladnám, még 30-ért is meggondolnám. Szerintem itt az idő, hogy megszabaduljunk az ilyen mentalitású emberektől. Ráadásul én a jövőben is inkább egy erős csere szerepet látok benne (persze ezt sem szabad lebecsülni, mióta 5-öt lehet cserélni amúgy is felértékelődött a pad)
Mivel lejáró szerződésű játékosról beszélünk nem biztos, hogy olyan sok pénzt kapnánk érte, de ő a nyilatkozata szerint mindenképp maradni szeretne. Ha pedig igaz ez a 6 millás ajánlat, akkor csak nem egy olyan pénzéhes kölyök, tudnia kell hogy nagyobb emelésre itt nem számíthat (ha egyáltalán kap bármilyet). Valószínűleg az ügynöke kavarja itt azt a bizonyosat, nagy kár hogy váltott.
Azt viszont én speciel nem tartom szép gesztusnak, hogy amíg nem ír alá, addig kitették az első csapatból, nem hiszem, hogy túl sokat változtatna a helyzeten, legfeljebb negatív irányban.

Laporta a nyilatkozatában megerősítette, hogy Pjanicnak és Umtitinek keresik a jövőbeni klubját. Kíváncsi vagyok mikor lesz valami konkrét lépés.
Forca Barca!!!!
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.07.23. 08:47:57

Off
Nem tudjatok,marad ez az ot csere a jovoben is?
En ugy tudom szeptembertol ujra harom lesz.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.07.22. 17:51:13

Kalapos írta:
2021.07.22. 17:21:16
Chino írta:
2021.07.22. 16:57:06
A Sport és a Mundo szerint (habár a Manchester Evening News-ra hivatkoznak) a City és a Chelsea is vinné Moribát. Ha minden igaz a City 6 milliós fizetést ajánlana neki.
Ha a fizu 6 misi, akkor az átigazolási díj remélem legalább 40 :D
Piaci ára 25 misi transfermarkt.
Mennyi a kivásárlási ára egyébként a jelenlegi szerződésben, ami jövőre jár le? Kerestem de nem találtam meg, csak azt hogy mennyire akarjuk emelni (100m EUR).
40 millióért simán eladnám, még 30-ért is meggondolnám. Szerintem itt az idő, hogy megszabaduljunk az ilyen mentalitású emberektől. Ráadásul én a jövőben is inkább egy erős csere szerepet látok benne (persze ezt sem szabad lebecsülni, mióta 5-öt lehet cserélni amúgy is felértékelődött a pad)
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.07.22. 17:21:16

Chino írta:
2021.07.22. 16:57:06
A Sport és a Mundo szerint (habár a Manchester Evening News-ra hivatkoznak) a City és a Chelsea is vinné Moribát. Ha minden igaz a City 6 milliós fizetést ajánlana neki.
Ha a fizu 6 misi, akkor az átigazolási díj remélem legalább 40 :D
Piaci ára 25 misi transfermarkt.
Mennyi a kivásárlási ára egyébként a jelenlegi szerződésben, ami jövőre jár le? Kerestem de nem találtam meg, csak azt hogy mennyire akarjuk emelni (100m EUR).
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.07.22. 16:57:06

A Sport és a Mundo szerint (habár a Manchester Evening News-ra hivatkoznak) a City és a Chelsea is vinné Moribát. Ha minden igaz a City 6 milliós fizetést ajánlana neki.
Forca Barca!!!!
ZS10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2008.05.06. 19:13:30

2021.07.22. 16:26:09

ktm írta:
2021.07.22. 15:32:57
Diego Lainez eleg jo volt ma a franciak ellen, lehet elhoznam a Betisbol.


Elég jól mozog, de a Betisben 48 bajnokin eddig kereken 0 gólt jegyzett. :D Nem kell ő ide.
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 449
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2021.07.22. 15:32:57

Diego Lainez eleg jo volt ma a franciak ellen, lehet elhoznam a Betisbol.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.07.21. 16:18:43

davi10 írta:
2021.07.20. 18:43:55
Van amiben egyetértünk, de én pl. a szezon nagyrészében láttam az előrelépést. Csapatszinten nem a Valverde-féle nihill volt, a kupameccsek felüdülések voltak, és a Juve/PSG elleni zakóknál is teljesen más volt a "hangulat", mint a Roma, Liverpool, Bayern ellen. De itt lehet, hogy csak behaluztam valamit, javítsatok ki, ha így van.
Azért a Valverde- féle csapat teljesen más kategória volt, mint a Koemané. Ott a BL- esélyesek között tartottak minket mindkét évben tavasszal. Az előrelépés (Koemannál) is csak a mélyponthoz képest volt. Mikor meg már azt hittük ez valaminek a kezdete lesz, visszaszivárogtak a " legendák" majd újból rottyon lett a csapat részben Koeman ( újra) összevissza feldobált kezdőjének, és rossz cseréinek köszönhetően.
Koeman alatt nem nyertünk komolyabb csapat ellen ( kivétel a Juve idegenben), és 2x kaptunk ki csúnyán otthon a BL- ben, ami 7 éve nem esett meg velünk, akármennyire nem ment a csapatnak.
A gondom Koemannál, hogy nem hiszek a nagy fordulatban nála. Ahhoz egy teljesen más gondolkodás módra kellene váltania. Az ember nem tud kibújni a bőréből.
Olyat várunk tőle, mintha Pikétől azt várnánk felgyorsuljon jövőre, SR bombabiztos középpályássá váljon vagy Messi feladva a kötetlen szerepkörét Xavi szintű alázattal dolgozzon majd a csapatért.
Azaz érzésem ugyanazok a hibák jönnek majd elő, mint a mostani évben. Az erősebb játékosállomány ezt hogyan kompenzálja...majd meglátjuk.

A taktikai utasításokról pedig megint visszakanyarodunk ugyanoda. Szerintem nem lehet úgy "összetaktikázni", hogy valakinek ennyire kötetlen a szerepköre, mint Messi-é. Ezt totál laikusként mondom, nincs prolicenszem, semmim. De azóta hallgatjuk, hogy elképzelés nélküli a játékunk, amióta Leo ennyire "szabad kezet kapott".
Én is félek ettől. Amikor megjelenik a többiek posztján is, teljes a tanácstalanság ki hova helyezkedjen, hogy ne oltsák ki egymást. Ha meg Messi megint behúzza a féket ( és elkezd sétálni), az mind taktikailag, mint mentálisan is lehúzza majd a csapatot.
Koeman biztos nem fog rászólni.
Kérdés meg merik-e tenni a többiek ilyenkor, hogy kihaggyák a játékból (pl. egy gyors kontránál). Szerintem nem.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.07.21. 11:33:22

davi10 írta:
2021.07.20. 19:23:51
Visszatérve, ha Peter logikáját NAGYON ki akarnám sarkítani, akkor mennie kellett volna a Monaco szekerének tovább, mert a stáb megvolt, hogy komoly szintű felkészítést adjon a játékosoknak.
Jók ezek a Monaco, Ajax szintű menetelések, csak szökőévente összeérik egy csapat és abból lesz valami. Nálunk nincs erre idő. Illetve most volt rá egy év, megnézzük, mire volt elég a fiataloknak.
Kisarkított logika mentén Ancelotti vagy Mourinho óta senki sem nyerhetett volna BL címet, mert még ma is valamilyiknek kellene nyerni.
Vagy Pep amerre jár, oda vándorolna a BL cím?
E logika mentén kihalásos alapon működne minden.
Monaco szét lett kapva, Kalapos is kihangsúlyozta, ahogy az Ajax is. Ismeretlen fiatalokból lettek összerakva, ez a lényeg.
Ezek nagyon távol vannak a szökőévtől. Megemlíthetjük az idei Ch-t is. Illetve a Bayern újraébredését Flick irányításával.
Nálunk nincs idő? Pusztán hat éve süllyedünk .....kevés nagy klub viselkedik olyan türelmes időmilliosként, mint a Barcelona
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.07.20. 19:23:51

A Valverde vs. Koeman vitát nem nyitnám újra, ezerszer átbeszéltük, a többiben meg egyetértettünk, úgyhogy csak erre reagálnék:
Kalapos írta:
2021.07.20. 19:01:16
davi10 írta:
2021.07.20. 18:43:55
Kis csapatokkal semmi értelme összehasonlítgatni egy Barcelonát. Nekik nincs mit veszteniük, és kis túlzással, ha kapnak egy 5-öst de a statok alapján megvolt fejenként a 13 km, akkor már meg vannak dicsérve.
Ilyen egyszezonos / egytornás csapatokat semmi értelme példának hozni. Hol van most a Monaco?
Abban az értelemben amiben Peter összehasonlította, abban van értelme. - "kis" tudású, névtelen, fiatal játékosok jól felkészítve veszélyesek. Nem csak 1 meccsen, akár 30+ meccsen is. Hol a Monaco kérdezed? Hát leírta Peter hogy szétvásárolták. Ettől legalább nekünk nem kéne tartani ha bejönnek a fiatalok akiket bedobunk :DD Pont ez a lényeg.
Most komplett csapatokat vagy játékosokat hasonlítgatunk össze? Mert nagyon nem mindegy hova szállnak be. Trincao-t tudnám példának felhozni, a portugál bajnokságban kiskirály volt, folyamatos hónap játékosa, stb. Itt meg mint egy levágott tökű kiskutya.

Nem minden fiatalban van meg, hogy ekkora nyomás alatt is kihozza magából a maximumot. És az meg már nem edzői utasítás kérdése, hogy kaput talál, vagy kilövöldözi a stadionból a labdákat.
Lehet felhozni megint a sportpszichológust, de az se egy varázslat, egy ilyen szakember se tud mindenkivel csodát tenni.

Visszatérve, ha Peter logikáját NAGYON ki akarnám sarkítani, akkor mennie kellett volna a Monaco szekerének tovább, mert a stáb megvolt, hogy komoly szintű felkészítést adjon a játékosoknak.
Jók ezek a Monaco, Ajax szintű menetelések, csak szökőévente összeérik egy csapat és abból lesz valami. Nálunk nincs erre idő. Illetve most volt rá egy év, megnézzük, mire volt elég a fiataloknak.

Közben elvileg tagadta a klub, hogy Griezmann-Dybala cserében gondolkoznának.
Braithwaite ügynöke pedig a Wolves érdeklődését tagadta.

Pedig utóbbit megnéztem volna, egyre érdekesebb ez a Wolves keret.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.07.20. 19:01:16

davi10 írta:
2021.07.20. 18:43:55

Van amiben egyetértünk, de én pl. a szezon nagyrészében láttam az előrelépést. Csapatszinten nem a Valverde-féle nihill volt, a kupameccsek felüdülések voltak, és a Juve/PSG elleni zakóknál is teljesen más volt a "hangulat", mint a Roma, Liverpool, Bayern ellen. De itt lehet, hogy csak behaluztam valamit, javítsatok ki, ha így van.
Valverde nyert két bajnokságot, egyet veretlenül húzott be és aztán kaptunk ki tétnélküli meccsen, és vezető 1. helyről rúgták ki félévkor. A játék rossz volt, de semmivel se rosszabb mint most. Igazából ha ő kapott volna nagyobb szabadságot kirakni a szentteheneket lehet messzebb jutott volna?
davi10 írta:
2021.07.20. 18:43:55
Kis csapatokkal semmi értelme összehasonlítgatni egy Barcelonát. Nekik nincs mit veszteniük, és kis túlzással, ha kapnak egy 5-öst de a statok alapján megvolt fejenként a 13 km, akkor már meg vannak dicsérve.
Ilyen egyszezonos / egytornás csapatokat semmi értelme példának hozni. Hol van most a Monaco?
Abban az értelemben amiben Peter összehasonlította, abban van értelme. - "kis" tudású, névtelen, fiatal játékosok jól felkészítve veszélyesek. Nem csak 1 meccsen, akár 30+ meccsen is. Hol a Monaco kérdezed? Hát leírta Peter hogy szétvásárolták. Ettől legalább nekünk nem kéne tartani ha bejönnek a fiatalok akiket bedobunk :DD Pont ez a lényeg.
davi10 írta:
2021.07.20. 18:43:55

A taktikai utasításokról pedig megint visszakanyarodunk ugyanoda. Szerintem nem lehet úgy "összetaktikázni", hogy valakinek ennyire kötetlen a szerepköre, mint Messi-é. Ezt totál laikusként mondom, nincs prolicenszem, semmim. De azóta hallgatjuk, hogy elképzelés nélküli a játékunk, amióta Leo ennyire "szabad kezet kapott".
Egyetértünk, ezt mondogatom én is sokat.
davi10 írta:
2021.07.20. 18:43:55

Még a drágább jómadarakra reagálnék. Coutinho-nak jobban megtalálta a helyét, mint Valverde (meg talán még Flick is, de nem néztem sok Bayern meccset).
Griezmann szintén ég és föld Valverde/Setien és Koeman alatt.
Dembele is sokat játszott idén :D

Nyilván mindenki megnézne egy vaskezű német edzőt a kispadon, de valamiért az okosoknak ez nem pálya. Azokban nincs Barca DNS és nem ismerik a ligát.
Coutinho tök jó volt Valverde alatt a jobbszélen, és egy rövid időszakban az egyik kp-s poszton, aztán elhalt és lesérült. Koeman alatt volt bevethető mennyit 4 hetet, vagy 6ot? Addig egész jó volt aztán kidőlt. Nem döntenék melyik ment jobban. Dembele igaz, de ő is hogy most egészségesebb volt, vagy az edző volt jobb? Griezmann-ra igazat adok, ő fejlődött Koemannal.

Én nem biztos hogy német edzőt néznék, nem is Valverdét, de nem is Koemant :D Sajnos Xavi nem jött, más meg nincs :(
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.07.20. 18:43:55

Peter írta:
2021.07.20. 17:33:02
...
Van amiben egyetértünk, de én pl. a szezon nagyrészében láttam az előrelépést. Csapatszinten nem a Valverde-féle nihill volt, a kupameccsek felüdülések voltak, és a Juve/PSG elleni zakóknál is teljesen más volt a "hangulat", mint a Roma, Liverpool, Bayern ellen. De itt lehet, hogy csak behaluztam valamit, javítsatok ki, ha így van.

Kis csapatokkal semmi értelme összehasonlítgatni egy Barcelonát. Nekik nincs mit veszteniük, és kis túlzással, ha kapnak egy 5-öst de a statok alapján megvolt fejenként a 13 km, akkor már meg vannak dicsérve.
Ilyen egyszezonos / egytornás csapatokat semmi értelme példának hozni. Hol van most a Monaco?

A taktikai utasításokról pedig megint visszakanyarodunk ugyanoda. Szerintem nem lehet úgy "összetaktikázni", hogy valakinek ennyire kötetlen a szerepköre, mint Messi-é. Ezt totál laikusként mondom, nincs prolicenszem, semmim. De azóta hallgatjuk, hogy elképzelés nélküli a játékunk, amióta Leo ennyire "szabad kezet kapott".

Még a drágább jómadarakra reagálnék. Coutinho-nak jobban megtalálta a helyét, mint Valverde (meg talán még Flick is, de nem néztem sok Bayern meccset).
Griezmann szintén ég és föld Valverde/Setien és Koeman alatt.
Dembele is sokat játszott idén :D

Nyilván mindenki megnézne egy vaskezű német edzőt a kispadon, de valamiért az okosoknak ez nem pálya. Azokban nincs Barca DNS és nem ismerik a ligát.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.07.20. 17:33:02

davi10 írta:
2021.07.20. 14:02:02
Peter írta:
2021.07.20. 13:39:48
No persze, ehhez edző is kellet volna, ezt se felejtsük el.
Puig-on kívül ki az aki ígéretes fiatal és nem kapott tavaly elég játéklehetőséget? :D

Amúgy meg még mindig nem úgy működik a dolog,hogy berakunk 11 olyan gyereket, akik eddig max a harmadosztályban bohóckodtak és ugyanúgy legalább dobogó lesz belőle. Szép ez az utánpótlásdolog, de bőven a kisebbség az, aki beválik onnan
Ennél jobban nem tapinthattál volna rá a lényegre ! (kivételesen szándékosan nem szerkesztettem ki azt amire regáltál)

Igen, nem úgy működik, hogy berakunk 11 gyereket. Koemannál úgy működött, hogy berakott 11 embert az öltözőből. Nem látszott ezen a 11 emberen, hogy csapatot alkotnak. Az, hogy például a kupában meg néha itt ott látszott, hogy örülnek egymás góljainak, attól szakmai értelemben még nem jelenti azt, hogy csapatot alkotnak. Jó közösség és szakmai felkészítés nem együtt járó tényezők.
Olyan alapvető szakmai dolgok hiányoztak, amiket az EB-n láttunk "kis" csapatoktól - ausztria, svájc, cseh, de Rossi csapatánál is - mint játékrendszer, fegyelem, együtt mozgás, taktika, fizikális és morális felkészültség. Ezek a dolgok mind mind az edzőtől függenek és a korábban "harmadosztályból bohóckodók" is képesek megérteni edzői utasításokat, kéréseket olyan társakkal kiegészülve, mint pl Messi, Busi, Alba, de Jong, Gríz. Főleg úgy, hogy ezeket a korábban harmadosztályban bohóckodó gyerekeket, mint Mingu, Araujo, Firpo, Moriba, Dest, Puig, Pedri, Trincao nem a szél vagy a covid fújta a Barca öltözőbe. Nincs miért azt feltételezni róluk, hogy egy normális szakembertől kapott megfelelő útmutatást ne lennének képesek betartani, ráadásul mindegyik éhes a saját fejlődésére, sikerére, ezáltal a csapat sikerére és játékára egyaránt. Dembelét és Cout se hagyjuk ki, akiknek a képességeit semmire sem tudtuk kihasználni még akkor sem, ha egészségesek voltak.
Milyen szupersztárok fociztak a 2017-es Monacoban? Mbappét és társait addig senki sem ismerte, mégis jó kis csikócsapat voltak. Egy évvel később Ajax, dettó. Lehet, hogy voltak érettebb játékosok is a csapatban, de fiatal sem létezett a tapasztalt nélkül és fordítva. Ez is edzői munka! Ma egyik csapat sincs sehol, mert szétkapkodták a fiatalokat belőlük.
Szóval valóban nem úgy működik, hogy berakunk 11 gyereket, hanem őket össze kell tudni rakni.
Addig amíg nem lesz képes valaki ezt összerakni, addig teljesen mindegy, hogy kiket cserélgetünk, adunk veszünk.
Egy megfelelő szakmai team viszont az átlagos harmadosztályban bohóckodókból is képes összerakni egy szervezett csapatot ami remek alap ahhoz, hogy utána a megfelelő erősítésekkel lépegessen szintről szintre, modern jövőképet mutató játékkal.
Zsoma
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:45:27

2021.07.20. 14:34:32

vinszentvega írta:
2021.07.20. 12:24:22
Most olvastam a twitteren hogy Griez-Dybala csere. Ez atomkacsa, vagy valaki hallotta még ezt?
Tehát az a Juve, aki épp képtelen megszabadulni CR meg Ramsey gigantikus fizetésétől még Griezt is átvenné púpnak a hátára, seems legit...
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.07.20. 14:11:04

davi10 írta:
2021.07.20. 14:02:02
Puig-on kívül ki az aki ígéretes fiatal és nem kapott tavaly elég játéklehetőséget? :D

Amúgy meg még mindig nem úgy működik a dolog,hogy berakunk 11 olyan gyereket, akik eddig max a harmadosztályban bohóckodtak és ugyanúgy legalább dobogó lesz belőle. Szép ez az utánpótlásdolog, de bőven a kisebbség az, aki beválik onnan
Amúgy egyetértek a mondandóddal, de én még Alenát (bár ő már tán éppen nem fiatal) és Konradot idevenném. Amikor 3 támadós rendszerben Braith játszott balszélsőt rendszeresen, az szerintem minimum egy próbáért kiáltott Konrad felé, Braith mindig megtette amit tudott, és még csak nem is lassú, de nem jó a labdával. No meg én Alena játszatását hiányoltam a (ha jól emlékszem) 1 passzhibás, agilis meccse után, ha más nem, rotációként. Rajtuk kívül szerintem sem bánt szűkmarkúan a fiatalokkal, Araujo, Mingueza, Moriba. Ezen a névsoron mondjuk látszik is, hogy az erősen fizikális fiatalok mellett tette le a voksát, de ez persze az ő edzői felfogása miatt érthető.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése