Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.07.25. 19:27:54

sztem a bajnoki+Copa leeshet idén már akár ezzel a garnitúrával is (Agüero brillírozhat ott simán a hokibb csapatok ellen, meg Messi ha leigazoljuk, meglovagolhatja a Copa miatti örömmámorát). a BL meg totál lutri, nem leszünk esélyesek biztosan, de ha azok is lennénk, még akkor is történhetne ott bármi.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.07.25. 14:48:52

Csababarca hsz-e is tök jó. Lenglet jó volt a labdával, ennyi mentsége volt, de tavaly már azzal se volt túl jó.

Beírom youtube-ba hogy Lenglet és ki akarja egészíteni: red card, fails, own goal, stb :D
https://www.youtube.com/watch?v=p7GxROxL08w - failek
https://www.youtube.com/watch?v=auaPZASYPro - failek
https://www.youtube.com/watch?v=C8LCL6foxfQ - hosszan a sztori, és ebbe is csak márciusig vannak benne a failek :D

Lehet válogatni miért kell elküldeni. A piké lenglet duó nem működő képes, de lenglet nem lesz jó mással se (piké se, és sr se).

Átigazolásokból ez a 3 érkező védhető, Garcia szerintem nagy fogás, de több kell, és kellenek távozók is, amíg marad így a helyzet ez addig kevés.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.07.25. 11:54:10

Chino írta:
2021.07.25. 11:31:37


Szerintem senki nem akarja kimosdatni a franciát, de az első két szezonja egyáltalán nem volt rossz, egy teljesen jó 3. számú védőnek számított. Tavaly egyértelműen mélyen maga alatt teljesített, kapott sarat bőven.

De Aguerot sem várjuk megváltóként, de mindenki az ő posztjára hiányolt embert, most jött valaki, de az is gond. Igen, már nem az aki 3-4 éve volt, de normális centert csak vagyonokért lehet hozni, ilyen Braithwaite-ek vannak 15-20-ért. Mellesleg EG-t mennyit láttad játszani? Azért 20 évesen a válogatottból sikerült kiszorítani az 50 millióért megszerezhetetlen Pau Torrest, és nem jogtalanul. Pep sem hiszem, hogy a levegőbe beszélt volna úgy róla és az ő véleményére személy szerint inkább adok, aki nem is akarta elengedni.

És honnan tudod, hogy nem mennek a háttérben a tárgyalások a távozókról, mert rengeteget hallani. Tényként közölték, hogy Alemany és Koeman is beszélt Pjaniccsal és Umtitivel, hogy nem számítanak rájuk, de pont az a baj, hogy a fizetésből nem adnak lejjebb és a francia is inkább választja a lelátót, másnak így meg ingyen sem kellene. Pjanic menne a Juveba, Allegri is akarja, de pénzt nem akarnak rá áldozni, a fizetése szintén az egekben.
SR úgyszintén nem enged a fizetéséből, egy évig még ezt úgyis kapja.
Lehet nem volt rossz, de sose volt többre predesztinálva mint nagyon max egy 3. számú védő.
Csak azt mondom, hogy rajta konkrét meccsek mentek el, mert belehibázott nagyon sokszor.

Agüero ingyen volt, így jobb opció, mint a Braitwhait féle alsópolcos játékosok, őt még kedvelem is egyébként.
EG-t nem láttam sokat, mivel a cityben még a vkp is előbb játszott khv-t mint Ő :D
Az EB-n jó volt, abból tudok kiindulni amit ott láttam, az bíztató.
Viszont nem tűnik ilyen védelem vezére kalibernek, ezt hiányolnám hátulról.

Umtiti, Pjanic okés, de ők eddig se sok vizet zavartak.
Én az olyanokról beszélek, mint SR, Piqué féle koloncok, akiknek már semmi keresnivalója ezen a szinten.
De igen, probléma, hogy ezt a fizut sehol nem kapnák meg ők sem, eladhatatlanok.

Tényként közölték már a Saul dealt is, látjuk mi lett belőle, most az hogy a klubnál ezt meg azt mondták egyes játékosoknak, hát erre nem alapoznék.
Tavaly is a megtisztulás nyara volt állítólag a 8-2 után, ebből még idén sincs nagyon semmi változás. Lajos, Rakitic ment el a kezdőből, mondjuk nem ők voltak a leggyengébbek konstans, de védhető volt az eladásuk.

Summa summarum, az érkezőkkel gondom nincs, egy bika kp-ért nagyon ordít ez a csapat, ennyi a hiányosság a szememben.
Viszont eladni is kéne, valahogy remélem ezen megy a matek, meg a tárgyalások, hogy az eleve pályára se kerülő embereket legalább elcsencseljük valakiknek.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2021.07.25. 11:42:16

Szerintem Lenglet mentálisan nagyon gyenge játékos. Elképesztő volt tavaly 5-6 olyan meccs ment el, ahol ha csak a minimálisat megcsinálja és nem csinál valami fatális, ostoba hibát, akkor nyert volna a Barca. Amikor az ellenfél az egész meccsen kétszer jár a Barca térfelén majd a 92. Percben felívelnek egy labdát a csatárnak, aki totálisan veszélytelenül háttal áll a kapunak és Lenglet teliberúgja , mert fel akar szabadítani, ahelyett hogy csak megállna mögötte. De nem egyszer volt, hogy totálisan ostoba faltokat követett el sárga lap birtokában, 16-oson belül nem egyszer belekezelt a labdába, odarúgott, lerántotta az ellenfelet. Emellett az ostobaságai mellett még védekezni sem tud. Állandóan olyan érzésem van, hogy a csatár megeszi őt (ahogy a svájci meccsen is egy kht ne toljon már el így egy csatár. Olyan volt , mint ha Lenglet ott sem lenne, fel sem tudott ugrani a csatárral), a másik, hogy mindig majdnem tud szerelni és majdnem odaér, de végül sosem ér oda. Nézzük meg mellette Araujot, aki annyira nem jó a labdával de őt megérzi a csatár és van jelenléte a pályán, de Minguezának is sokkal inkább. Szerintem egyértelműen nem Barca szintű játékos Lenglet.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.07.25. 11:37:50

recrea írta:
2021.07.25. 11:10:27
Nem, nem jó csapat.
Oké, én hiszek neked :D

Közben olvasom a Sporton, hogy Mourinho is kinézte magának, 15 misit ajánlanak érte, mi 25-öt kérnénk.

Rey Manaj (akit elvileg "csak" fejfájás miatt kellett tegnap lecserélni ) előtt még mindig 2 opció van, a Titinho által már említett Famalicao 1 év kölcsönnel, vagy a Sassuolo.
Chino írta:
2021.07.25. 11:31:37
De Aguerot sem várjuk megváltóként, de mindenki az ő posztjára hiányolt embert, most jött valaki, de az is gond.
Az Eurobarca fórum 1 mondatban :D
Ha Haaland-ot hoztuk volna arra is menne a fika.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.07.25. 11:31:37

csababarca írta:
2021.07.25. 10:14:18
Ki ne mosdassuk már Lenglet, komolyan, 4-5 meccs csak miatta ment el legalább, plusz a szuperkupadöntőn se felejtsük el az agyatlan utolsó másodperces faultját, amire semmi szükség nem volt ott. jött is belőle az egyenlítés.
Egy béna, aki max akkor tudna jól teljesíteni, ha körülötte mindenki ultra formában játszana.
Szerintem senki nem akarja kimosdatni a franciát, de az első két szezonja egyáltalán nem volt rossz, egy teljesen jó 3. számú védőnek számított. Tavaly egyértelműen mélyen maga alatt teljesített, kapott sarat bőven.
csababarca írta:
2021.07.25. 10:14:18
Igaza van VEB-nek, van hiányérzete az embernek.
engem nem az igazoltak zavarnak, mégha kicsit vicces is a nyugdíjazott Kun, meg a keretből kiszoruló EG-t várni megmentőként, de legalább ingyen jöttek.
Ami zavar, hogy tele a keret olyanokkal, akikkel eredményt nem lehet elérni, kódolva van bennük a lúzerség, és a folyamatos kudarcok.
Na őket kellett volna kipaterolni.
Egyszerűen megmondani nekik, hogy elmentek innen a francba, vagy lelátó.

Hiába vannak ígéretes fiataljaink, van egy 4-5 olyan fertőző kórság az öltözőben, akik előbb utóbb magukkal rántják a fiatalokat is, és felveszik a vesztes mentalitást. Ezeket kellett volna már réges rég kigyomlálni.
De Aguerot sem várjuk megváltóként, de mindenki az ő posztjára hiányolt embert, most jött valaki, de az is gond. Igen, már nem az aki 3-4 éve volt, de normális centert csak vagyonokért lehet hozni, ilyen Braithwaite-ek vannak 15-20-ért. Mellesleg EG-t mennyit láttad játszani? Azért 20 évesen a válogatottból sikerült kiszorítani az 50 millióért megszerezhetetlen Pau Torrest, és nem jogtalanul. Pep sem hiszem, hogy a levegőbe beszélt volna úgy róla és az ő véleményére személy szerint inkább adok, aki nem is akarta elengedni.

És honnan tudod, hogy nem mennek a háttérben a tárgyalások a távozókról, mert rengeteget hallani. Tényként közölték, hogy Alemany és Koeman is beszélt Pjaniccsal és Umtitivel, hogy nem számítanak rájuk, de pont az a baj, hogy a fizetésből nem adnak lejjebb és a francia is inkább választja a lelátót, másnak így meg ingyen sem kellene. Pjanic menne a Juveba, Allegri is akarja, de pénzt nem akarnak rá áldozni, a fizetése szintén az egekben.
SR úgyszintén nem enged a fizetéséből, egy évig még ezt úgyis kapja.
A klub nagyon rosssz tárgyalási pozícióban van és azt se lehet megtenni, hogy mindenkit ingyen elengednek.
Nem akarom Laportáékat védeni és mindent Bartoékra kenni, de ez a helyzet túlnyomó részt az ő saruk, ilyen szerződéseket hatalmas hiba volt kötni.
Ami szerintem sokkal inkább akadályozza a komolyabb megújulást, az nem Piqué, Sr vagy Umtiti, hanem Messi ügye. Ezzel Laportáék nagyon mellényúlnak. Ezzel a pénzügyi helyzet sem javul, sőt! A játék változását pedig vele hiába várjuk. Normál keretek között nagy erősség lenne, de ezzel a klub anyagi helyzete és a játékrendszer is maradni fog. Inkább ezért lehet felelősségre vonni Laportát.
Forca Barca!!!!
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.07.25. 11:30:57

Ha a francia válogatott nem jó csapat, akkor küldjük el lengletet mert mi sose leszünk azok :D

Amúgy tök mind1 milyen képességei vannak, tavaly Koeman alatt bizonyított.. hogy sz@r védő, szóval idénre se lesz jobb.
Jobb lenne ha lenne egy egységes, mentálisan erős, egymást segítő és biztató, küzdeni tudó, és egyénileg is erős csapat? Ja, tuti jobb lenne. Jó is lenne ha lenne ilyenünk, de pont amíg Piké, SR és Lenglet marad, meg támadásban nem lesz más mint passzolj Messinek, és amíg az edző nem tud mást csinálni mint megmondani hány naponta hányra kell jönni edzegetni addig nem lesz csapat.
Ezért kár itt tartani egy közepes és fejben szétesett védőt, ő már itt nem fog kivirágozni. Máshol talán felépíteni újra magát, egy új edzővel aki kicsit foglalkozik vele külön, ha csak heti 1-2x fél órát beszélgetnek és érzi majd Lenglet a támogatást, ha nem kell a belsővédő társ (piké) hibáit javítgatni folyton, talán lesz belőle újra egy jó védő, valahol, valamikor. Itt ilyen nem lesz, ezért lényegtelen hogy mi lenne máshol máskor belőle, vagy mi lenne itt belőle más edzővel és más társakkal.
Griezmann ugyanígy, mondom szerintem ha Messi után jön, és a saját legjobb korában ami neki 2014-18 között volt, ha azt tudná és centrális szerepben itt a Barcában akkor kiemelkedőt is nyújthatott volna, és mindenki szeretné. De nem így lett, együtt van Messivel, már ő is öregszik, és fejben ő is szétesett nem is kicsit, szóval tök mind1 hogy amúgy mit tudna, mert itt nem jön ki belőle, tehát küldjük el ahova csak lehet, ez egyszerű, nem kell védeni hogy de így meg úgy, azt érteni lehet hogy mi lett volna ha, csak tudni is hogy mik a körülmények, amik között jelenleg kellene teljesíteni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kalapos 2021.07.25. 11:33:03-kor.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.07.25. 11:10:27

davi10 írta:
2021.07.25. 11:03:20
recrea írta:
2021.07.25. 10:49:54
Nem mosdatom, csak semmivel sem rosszabb, mint az átlag. Piqué, Umtiti, Dembele, SR amikor játszottak, ugyanúgy jöttek az egyéni hibák. Griezmannak momentuma nem volt tavasszal, embert ritkán látni így eltűnni a pályán. Csak arra gondoltam, h egy mentálisan erős, jó csapatban az ő teljesítménye is felemelkedne, mert nem béna, ahogy te írod.
Szerintem az itt felsoroltak mind még Lenglet-nél is jobbak. Elképesztően nulla a csávó, egyedül a tavalyi Busquets-hez lehet hasonlítani, mindenki mástól még egy szinttel lejjebb van, legalábbis szerintem.

Nem néztem őket annyira, de a francia válogatott nem egy jó csapat? Csak mert ott se váltotta meg a világot.
Nem, nem jó csapat.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.07.25. 11:03:20

recrea írta:
2021.07.25. 10:49:54
Nem mosdatom, csak semmivel sem rosszabb, mint az átlag. Piqué, Umtiti, Dembele, SR amikor játszottak, ugyanúgy jöttek az egyéni hibák. Griezmannak momentuma nem volt tavasszal, embert ritkán látni így eltűnni a pályán. Csak arra gondoltam, h egy mentálisan erős, jó csapatban az ő teljesítménye is felemelkedne, mert nem béna, ahogy te írod.
Szerintem az itt felsoroltak mind még Lenglet-nél is jobbak. Elképesztően nulla a csávó, egyedül a tavalyi Busquets-hez lehet hasonlítani, mindenki mástól még egy szinttel lejjebb van, legalábbis szerintem.

Nem néztem őket annyira, de a francia válogatott nem egy jó csapat? Csak mert ott se váltotta meg a világot.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.07.25. 10:49:54

csababarca írta:
2021.07.25. 10:14:18
Ki ne mosdassuk már Lenglet, komolyan, 4-5 meccs csak miatta ment el legalább, plusz a szuperkupadöntőn se felejtsük el az agyatlan utolsó másodperces faultját, amire semmi szükség nem volt ott. jött is belőle az egyenlítés.
Egy béna, aki max akkor tudna jól teljesíteni, ha körülötte mindenki ultra formában játszana.
Nem mosdatom, csak semmivel sem rosszabb, mint az átlag. Piqué, Umtiti, Dembele, SR amikor játszottak, ugyanúgy jöttek az egyéni hibák. Griezmannak momentuma nem volt tavasszal, embert ritkán látni így eltűnni a pályán. Csak arra gondoltam, h egy mentálisan erős, jó csapatban az ő teljesítménye is felemelkedne, mert nem béna, ahogy te írod.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.07.25. 10:14:18

Ki ne mosdassuk már Lenglet, komolyan, 4-5 meccs csak miatta ment el legalább, plusz a szuperkupadöntőn se felejtsük el az agyatlan utolsó másodperces faultját, amire semmi szükség nem volt ott. jött is belőle az egyenlítés.
Egy béna, aki max akkor tudna jól teljesíteni, ha körülötte mindenki ultra formában játszana.

Semmi baj nincs vele, de a középszer tipikus sablonja a pali.
Umtiti van szidva, jogosan sokszor, de az ő szintjének közelében sem járt Lenglet még villanásnyi időkre sem.

Igaza van VEB-nek, van hiányérzete az embernek.
engem nem az igazoltak zavarnak, mégha kicsit vicces is a nyugdíjazott Kun, meg a keretből kiszoruló EG-t várni megmentőként, de legalább ingyen jöttek.
Ami zavar, hogy tele a keret olyanokkal, akikkel eredményt nem lehet elérni, kódolva van bennük a lúzerség, és a folyamatos kudarcok.
Na őket kellett volna kipaterolni.
Egyszerűen megmondani nekik, hogy elmentek innen a francba, vagy lelátó.

Hiába vannak ígéretes fiataljaink, van egy 4-5 olyan fertőző kórság az öltözőben, akik előbb utóbb magukkal rántják a fiatalokat is, és felveszik a vesztes mentalitást. Ezeket kellett volna már réges rég kigyomlálni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.07.25. 10:10:59

A legtöbb azon múlik, hogy Messi visszajön-e. Ha i.gen, nem sok változik a tavalyihoz képest. Ha nem, akkor az edző szabadabban alakíthatja a játékot. Laporta akar egy vonzó sztárt, de ha ez nem sikerük, egy fiatal csoportot érdemes felhozni Mats , Memphis és Frenki mellé.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.07.25. 09:40:32

Azon kívül hogy álljuk a sok felesleges fizut nem lenne gond, ha bő kerettel megyünk neki a kövi szezonnak.. tehát nem lenne egy jó edzővel olyan kritikus baj hogy nem tudjuk kitenni őket.

A gond az, hogy ha marad a sok selejt, és marad az edző is, akkor mi változik?
Jövőre majd Koeman felpörgeti Lengletet, Pikét és SR-t? Vagy maradnak, de nem játszanak, és ők lesznek a tarcsik? Sajnos ebben nem hiszek, ha maradnak, kezdenek, mert ők a kapitányok, a nagy nevek, Koeman tavaly is nyomta őket folyamatosan ha nem voltak sérültek.

Szóval marad a védelem jövőre ugyanaz, ami 5 éve ég évről évre? És marad az edző aki tavaly sem tudta őket felkészíteni. Akkor miben bízunk?
Majd elől Aguero megoldja, ez lesz a változás tavalyhoz képest?



Belterjes posvadt lötyögés lesz jövőre is ha nem változtatunk.

Jó lenne a távozókról hallani a pletyiket, vagy legalább jó lenne ha a felkészülési meccsek nem Pikéről és SR-ről szólnának... nem jó előjeleket látni, teljesen jogosan a félelmek.
Nincs türelmi idő gyerekek, sok sok éve a türelmi időben voltunk, most már illett volna átlépni. Nincs pénz igazolni Haalandot? Kit érdekel Haaland, senkit, nem az a realitás, de nem is lehet az a realitás hogy senkit se küldünk el és marad minden úgy mint tavaly + 3 szabadonigazolható mókus.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.07.25. 09:31:54

visca el barca írta:
2021.07.25. 07:13:46
Akkor ennyi volt a nagy reform? Hoztunk elore - ahol eddig se volt gond - 2 jatekost, meg elhoztuk a city 5. szamu hatvedet es ennyi. Hu de nagy erosites, laporta igazi magus :lol: iden pont ua. a semmit nezhetjuk mint tavaly.
Nem tudom mit vártál néhány hónap alatt, szerintem jópár év kelleni fog, mire stabil lesz a klub és mehetünk ilyen Haaland-okra.

Igen, ingyen igazoltunk, de valahogy mégis eljöttek bagóért, Barto szerintem letett volna mindegyik elé egy 10 milliós fizetést és kész.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.07.25. 09:27:57

Sonoma írta:
2021.07.25. 08:57:15
recrea írta:
2021.07.25. 08:21:58
Mondjuk SR-t eddig sem erőltette és Lengletet sem mondanám full kezdőnek nála, csak nem volt más/jobb. Egyébként a francia egyáltalán nem olyan rossz, mint amennyire ütitek, csak volt pár látványos egyéni hibája egy mentálisan gyenge csapatban. Jó volt ekézni a svájci gólért is, de ott volt egy nagyon jó beadás és a világ egyik legjobban fejelő csatára. Vele és a csapattal kapcsolatban is helyén kéne kezelni a jelenlegi helyzetet.

SR-t dehogynem erőltette. Volt jhv, khv, kp-s is a múlt szezonban. Mindenhol kipróbálta Koeman mester. Azért nem játszott többet, mert lesérült vagy kétszer.
Lenglet barátunk még igenis gyenge. A minap feldobott a youtube egy videót a " világot sokkoló futball meccsek" videót, amiben a Barca- PSG- (6-1), a Brazil-Német (1-7) és a Barca-Bayern (2-8) volt.
Megnéztem mindet. Az érdekes az volt számomra, hogy a BayernM elleni zakónál az első 6 gólból (még leírni is fáj, a hatost) 3 Lenglet hibájából eredt....olyan helyezkedés hibák, amit az elmúlt szezonban láttunk tőle, csak egy meccsbe besűrítve. Az én véleményem továbbra is az marad, hogy mennie kell.
Emberileg ( Pikével ellentétben) semmi bajom vele, ha nem teljesítene ilyen gyengén még kedvelném is.
Akkor ez így véget nem erő vita, minden csak viszonyítás kérdése. Szeretnék én ilyen gyenge védő lenni :D
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.07.25. 08:57:15

recrea írta:
2021.07.25. 08:21:58
Mondjuk SR-t eddig sem erőltette és Lengletet sem mondanám full kezdőnek nála, csak nem volt más/jobb. Egyébként a francia egyáltalán nem olyan rossz, mint amennyire ütitek, csak volt pár látványos egyéni hibája egy mentálisan gyenge csapatban. Jó volt ekézni a svájci gólért is, de ott volt egy nagyon jó beadás és a világ egyik legjobban fejelő csatára. Vele és a csapattal kapcsolatban is helyén kéne kezelni a jelenlegi helyzetet.

SR-t dehogynem erőltette. Volt jhv, khv, kp-s is a múlt szezonban. Mindenhol kipróbálta Koeman mester. Azért nem játszott többet, mert lesérült vagy kétszer.
Lenglet barátunk még igenis gyenge. A minap feldobott a youtube egy videót a " világot sokkoló futball meccsek" videót, amiben a Barca- PSG- (6-1), a Brazil-Német (1-7) és a Barca-Bayern (2-8) volt.
Megnéztem mindet. Az érdekes az volt számomra, hogy a BayernM elleni zakónál az első 6 gólból (még leírni is fáj, a hatost) 3 Lenglet hibájából eredt....olyan helyezkedés hibák, amit az elmúlt szezonban láttunk tőle, csak egy meccsbe besűrítve. Az én véleményem továbbra is az marad, hogy mennie kell.
Emberileg ( Pikével ellentétben) semmi bajom vele, ha nem teljesítene ilyen gyengén még kedvelném is.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.07.25. 08:21:58

Sonoma írta:
2021.07.25. 07:28:50
visca el barca írta:
2021.07.25. 07:13:46
Akkor ennyi volt a nagy reform? Hoztunk elore - ahol eddig se volt gond - 2 jatekost, meg elhoztuk a city 5. szamu hatvedet es ennyi. Hu de nagy erosites, laporta igazi magus :lol: iden pont ua. a semmit nezhetjuk mint tavaly.
Remélem a többi előkészületi mérkőzésen meggyőzik a fiatalok Koemant, hogy az öregeket tegye padra a bajnokságban.
Félek a Piké-Lenglet-SR hármast megint addig erőlteti, amíg 5-10 pontos hátrányt összeszedünk.
Mondjuk SR-t eddig sem erőltette és Lengletet sem mondanám full kezdőnek nála, csak nem volt más/jobb. Egyébként a francia egyáltalán nem olyan rossz, mint amennyire ütitek, csak volt pár látványos egyéni hibája egy mentálisan gyenge csapatban. Jó volt ekézni a svájci gólért is, de ott volt egy nagyon jó beadás és a világ egyik legjobban fejelő csatára. Vele és a csapattal kapcsolatban is helyén kéne kezelni a jelenlegi helyzetet.

Sajnos legfontosabb posztra nem igazolunk évek óta, én elsősorban ebben látom a hibát. Az pedig az edző. Laporta sem tud a sz..ból várat építeni. Szerintem inkább a hozzáállással van a gond, mintsem a tudással, amikor egy bajnoki “döntőben” kapura lövés nélkül lötyögünk az Atma ellen.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.07.25. 08:07:52

éves
visca el barca írta:
2021.07.25. 07:13:46
Akkor ennyi volt a nagy reform? Hoztunk elore - ahol eddig se volt gond - 2 jatekost, meg elhoztuk a city 5. szamu hatvedet es ennyi. Hu de nagy erosites, laporta igazi magus :lol: iden pont ua. a semmit nezhetjuk mint tavaly.
Még az átigazolási időszak felénél tartunk úgy hogy közben volt egy Copa egy EB, most egy Olimpia. Közben a gazdasági helyzetet is rendbe tenni, a hosszabbításokról is tárgyalni nem tudom mit vártak egyesek, mostanra készen lesz a keret?. A többi klubnál sem repkednek a transzferek, nálunk volt talán eddig a legnagyobb mozgás, még ha ingyenesen is igazoltunk. Máshol is szinte csak pénz nélkül érkeztek/mentek játékosok.
Másrészt elég minőségi játékosok jöttek eddig kevés fizetésért ingyen. EG-nél máig nem értem miért kell felhozni, hogy X. számú védő volt. 19 évesen, lejáró szerződéssel még a 45 milliós Aké előtt volt, Ruben Dias, Stones, Laporte mögött, akik jelenleg szinte minden csapatban kezdők lennének. Nem mellesleg hosszabbítani akartak vele Plusz az EB-n 20 évesen is elég komoly szinten teljesített. Szóval vele szemben ezt szerintem nem korrekt felhozni.
Emellett eddig a fiatalok is nagyon ígéretesnek tűnnek.
Majd ha szeptemberben is így néz ki a keret lehet károgni, de addig még várjunk.
Forca Barca!!!!
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.07.25. 07:28:50

visca el barca írta:
2021.07.25. 07:13:46
Akkor ennyi volt a nagy reform? Hoztunk elore - ahol eddig se volt gond - 2 jatekost, meg elhoztuk a city 5. szamu hatvedet es ennyi. Hu de nagy erosites, laporta igazi magus :lol: iden pont ua. a semmit nezhetjuk mint tavaly.
Remélem a többi előkészületi mérkőzésen meggyőzik a fiatalok Koemant, hogy az öregeket tegye padra a bajnokságban.
Félek a Piké-Lenglet-SR hármast megint addig erőlteti, amíg 5-10 pontos hátrányt összeszedünk.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.07.25. 07:20:47

Deluigi írta:
2021.07.24. 23:37:30
sansz írta:
2021.07.24. 23:26:22
Moriba is el lett mondva mindennek,nem csak itt, de valójában nem tudjuk,hogy mi a jobb neki. Ezt senki sem tudja. A klubhűség mire lesz jó az életében,ha a többiek fizetéséhez szotyiért kötelezi el magát, majd lesérül? És/vagy kirúgják élő szerződéssel,hogy pereljen nyugodtan,mert kisfizetésével ez nem para. Ezt az arcát (is) mutatja a klub a játékosok felé.
elo pelda Messi, hogy a klubhuseget megfizetik 40 evesen is

ha mar ebben gondolkodna... de nem tud
Kifelejtetted Umtitit, Pikét meg SR-t is. Ők is hűek a klubhoz...

Hogy komolyra fordítva a szót. Nagyon nem szeretném 40 évesen is a Barca színeiben látva focizni Messit. A klub hűsége meg csak a pénz miatt van. Soha senki nem volt (lesz) olyan hülye, mint mi, hogy ekkora összeget kifizessen neki. Én inkább pénzhűségnek nevezném ezt a klubhűséget nála.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.07.25. 07:13:46

Akkor ennyi volt a nagy reform? Hoztunk elore - ahol eddig se volt gond - 2 jatekost, meg elhoztuk a city 5. szamu hatvedet es ennyi. Hu de nagy erosites, laporta igazi magus :lol: iden pont ua. a semmit nezhetjuk mint tavaly.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.07.25. 00:05:56

davi10 írta:
2021.07.24. 20:54:16
visca el barca írta:
2021.07.24. 20:30:38
A selejttol mikor kivanunk megszabadulni? 3 het mulva idenykezdet, de eddig egy embert nem kuldtunk el. Pike, umtiti, langlet, pjanic, sr, griezmann, dembele mind itt rohad még.
Szerintem ez nem kívánás kérdése, nem hiszem, hogy Laporta jókedvéből tarja meg őket.

Múlthéten elkezdtem egy Fifa 21 Manager módot, Lenglet-ért jöttek a 90 milliós ajánlatok, a való életbe meg a kutyának nem kell kb :D
Az Everton-os vonalról sincs semmi hír egy ideje.

Pjanic valószínűleg Olaszországba megy, a Juvét meg a Milant írják.
Umtiti-nél Lyon kölcsön lehet.

A többiek szerintem maradni fognak.
Nem arról van szó elsősorban, hogy annyira gyengék lennének, hogy senkinek sem kellenek, hanem a fizetésük nagyon magas a képességeikhez képest. Ezt semmilyen más csapat nem vállalja be, a nagy részük pedig inkább ül a lelátón és várja, hogy lejárjon a szerződése, addig meg kapja a sok-sok euro milliót. Erre még rátesz egy lapáttal a Covid-helyzet miatt beállt gazdasági helyzet. Nem csak mi állunk rosszul, számos más nagy csapat is nagyon megérzi. Milan, Juve, Pool, Real stb. szintén nem tud nagy pénzeket kiadni sem nagyon komoly béreket osztogatni. Lásd a Real, inkább elengedték Ramost ingyen mintsem tlljesítsék az igényeit, most úgy tűnik Varane-on a sor, igazolni ők is csak ingyen tudtak. Nem véletlenül nem repkednek még a 60-70 milliós igazolások sem. Két-három csapat van jelenleg, akik megszerezhetik a kiszemelt játékosokat és -ami talán fontosabb- állni tudják a bérüket.
Egy közepes játékosnak senki sem fog/tud 8-9 milliót fizetni. Umtiti/SR/Pjanic stb. mind ilyenek. Dembélére volt több igazán komoly érdeklődő, jó eséllyel már itt sem lenne, csak az aranylábú fiaink tettek róla, hogy kiszálljon az idei transzferidőszakból. A MU őt akarta elsősorban, Sancho volt a B-terv, egy amúgy is sérülékeny játékost szintén nem fognak megvenni, ha éppen egy több hónapos sérülés elején tart. Őt elfelejthetjük mint pénzforrást, ez teljesen egyértelmű, a klubon belül is tudják, nem véletlenül tették parkolópályára az szerződését. Coutinho fél éve nem látott pályát, az Everton vagy Leicester sem kockáztat ész nélkül, hogy top 1-es fizetést adjanak neki egy kb. 30 milliós transzfert követően.

Be kell látni, hogy itt a szerződések megkötésekor lettek elcseszve a dolgok, annak isszuk máig a levét, erre tett még rá egy lapáttal a Covid-helyzet. Nem olyan egyszerűek ezek a dolgok, hogy azt mondják: "te nem kellesz" és pár nap múlva már máshol játszik, mi pedig jó pénzt kaptunk érte. Egyesek elég egyszerűnek képzelik ezeket a dolgokat.
Forca Barca!!!!
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.07.24. 23:37:30

sansz írta:
2021.07.24. 23:26:22
Moriba is el lett mondva mindennek,nem csak itt, de valójában nem tudjuk,hogy mi a jobb neki. Ezt senki sem tudja. A klubhűség mire lesz jó az életében,ha a többiek fizetéséhez szotyiért kötelezi el magát, majd lesérül? És/vagy kirúgják élő szerződéssel,hogy pereljen nyugodtan,mert kisfizetésével ez nem para. Ezt az arcát (is) mutatja a klub a játékosok felé.
elo pelda Messi, hogy a klubhuseget megfizetik 40 evesen is

ha mar ebben gondolkodna... de nem tud
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.07.24. 23:26:22

Chino írta:
2021.07.23. 16:59:59
Főleg egy 18 éves gyerek esetében. Elsősorban a pénz mozgatja őket, a saját érdekeit tartják ő is leginkább szem előtt. Az hogy mivel jár egy ilyen átigazolás nagyban tesznek, pedig egy ilyen fiatal esetében eligazolni egy másik országba például nem túl könnyű.
Később még nehezebb eligazolni,országot váltani,hidd el.
Amúgy szerintem,mint minden ez is csak kívülről tűnik egyszerű dolognak.
Egyfelől a játékostól és menedzserétől azt lehet elvárni,ahogy a klub is viselkedik velük.
A Barca pl Messivel pont nem úgy viselkedett,mintha bajban lenne. Mi is látjuk, a játékosok is látják,hogy ez micsoda sunnyogás,szemfényvesztés volt, közben beharangozzák,hogy példamutatás, belement fele fizuba. Az más kérdés,hogy a felével is vsz az egyik legjobban kereső focista a világon(ugye ez normális egy bajban levő klubnál), meg szerződés 39éves koráig,de játszania sem kell,meg ha kiszáll, még ő kap kompenzálást.
Na, akkor a csapattagok is pont ezt várják el.. Pontosan ilyen fizufelezést. Ha bajban lenne a klub, Messi kapott volna egy fele,harmada szerződést,ha akar marad,ha nem,nem. Egy, max két évre.
És akkor a többiek szerződéséhez is így lehetne hozzáállni. A klub nagyban hirdeti maga,hogy Messi hozzáállása a példa,ha ez a példa,akkor hajrá.
Nem csak a Barca ilyen,nem tudom a Real-Ramos vihart ki-mennyire követte,ott is állást lehet foglalni minden résztvevő mellett. De abban Ramosnak nagyon igaza volt,mikor azt mondta,hogy nehogy az ő és a társai fizetésén spóroljanak a vírusra meg rossz gazdasági helyzetre hivatkozva miközben Haaland és Mbappe sztárigazolásoknak csinálnak csak helyet.
Itt is pont az igaz,hogy a munkavállaló úgy viselkedik a munkáltatóval,ahogy az vele.
A másik dolog a pénz. Persze,hogy fontos,miért várjuk el a focistától,hogy legyen különb,mint az értelmiségiek nagy része. Sok embert láttam arról beszélni,hogy ez volt élete legjobb csapata, de a pénz miatt másik céghez ment. Ez ilyen dolog. És mindenki a maga szintjén nyomorog, szerződésekkel számol a focista, van mögötte bizalmas könyvelő,ügyvéd,kertész és még ki tudja mi minden. Nem véletlen,hogy pályafutás vége felé sokan mennek levezetni gazdag országba,olyanok is,akiket nem tartunk pénzéhesnek. Szerintem ki van számolva,hogy mi kell nekik és a családjuknak,hogy életük végéig azon az életszínvonalon ketyegjenek. Ráadásul bármikor beeshet egy sérülés,pályafutás vége, szóval érthető,hogy miért ragaszkodnak a szerződéshez. És ki képviselje az anyagi oldalt,ha nem a játékos és ügynöke? A klub nem fogja és ha nyeregben érzi magát,valójában elég inkorrekt is tud lenni. Talán Piqué az,akire azt mondanám,hogy még így is lemondhatna a fizujáról,de nála se tudjuk,hogy milyen elvi dolgok játszanak. Biztos,hogy egymást is nézik a játékpsok és egymáshoz is viszonyítanak, eddig is ez volt,egymás bérét húzták felfele és ezért van az,hogy Messi és Grizes együtt annyit keres,mint a fél BL győztes londoni csapat és ezért keresi a többség a dupláját ahhoz képest,amit kellene. Moriba is el lett mondva mindennek,nem csak itt, de valójában nem tudjuk,hogy mi a jobb neki. Ezt senki sem tudja. A klubhűség mire lesz jó az életében,ha a többiek fizetéséhez szotyiért kötelezi el magát, majd lesérül? És/vagy kirúgják élő szerződéssel,hogy pereljen nyugodtan,mert kisfizetésével ez nem para. Ezt az arcát (is) mutatja a klub a játékosok felé.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2021.07.24. 22:51:26

Senkitől sem sikerült a héten megszabadulni, ez nem jó jel. A felesleg nagy része valszeg rajtunk marad. De legalább tennénk őket parkolópályára.

A fiatalok ügyesek, ha idén is 2-3 megmutatja magát már nyertünk.

Vicces, hogy pár hónapja még Haaland volt a téma, és hogy ki legyen Koeman helyett..
Válasz küldése