Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.07.26. 20:59:30

Deluigi írta:
2021.07.26. 19:47:39
recrea írta:
2021.07.26. 18:38:54
Értem.
Akkor joggal mondhatja azt a játékos, ha nem kellek, akkor engedjetek el ingyen. Elengedjük őket ingyen?
el
Te lehet, de a klub úgy tűnik, h nem :)
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2021.07.26. 20:35:43

davi10 írta:
2021.07.26. 11:31:01
mess2009 írta:
2021.07.26. 10:11:23
,
Igen, ez egy baromi életszerű megoldás, nap mint nap élnek vele a nagy klubok is.
Te se gondolod komolyan. Egyrészt anyagilag nem éri meg, mert úgyis ki kell fizetni őket + megy egy rakat pénz a tárgyalásokra. Másrészt az amúgyis megtépázott Több,mint egy klub imidzset is biztos nagyon megdobná, ha minden játékossal bíróságra járkálnánk.
Ezek után tudod mikor jönne hozzánk bárki.

Nem az a cél, hogy befenyítsük a játékosokat még több ráfizetéssel. Kitörölhetjük, hogy beleférünk a fizetési plafonba, ha közbe méginkább halmozzuk a hiteleket.
ami itt életszerű az egy Covid utáni, csőd előtti állapot. világosan leírtam, hogy pénzbe kerül! de időt nyerhetnek vele mert gyanítom, hogy senki nem kezeli úgy a fizetési plafont mint te! mert ha azt nem hozzák , nos az kerül csak igazán sokba. amúgy meg az egyiket már alkalmazták is(szerz.bontás) a másikra meg még rá kényszerülhetnek... ami a hiteleket illeti -nos az nem egy ördögtől való dolog csak tudni kell vele bánni.
ha valamivel kitörölhetjük, (hogy valamire használjam jeles ajánlásodat) az éppen a ..."több mint egy klub..."
az itt áradó polémiából egy bizonyulhat cáfolhatatlannak: amit a klub át él manapság az egy -ördögi kör.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.07.26. 20:14:45

Kalapos írta:
2021.07.26. 17:36:34
...Nem a szurkolókhoz kell mérni a játékosokat, hanem a többi játékoshoz..

Ahogy LG is írja, ha valakinek megmondják hogy ideje lépni, akkor ILLIK szót fogadni. Az illik azt úgy is kell érteni, hogy kell.
Hát igen. Én valahogy azt érzem, hogy a játékosokat 1-2 éve már nem igazán a mutatott játék, illetve az egymáshoz viszonyított játékerő alapján választják be a kezdőbe. Pedig - akármennyire is belesüppedtünk ebbe a posványba, és szinte már megszoktuk azt - ez így lenne egészséges. És itt jön ki szerintem az a szomorú tény, hogy ez a mértéktelen költekezés, amit Bartoék összehoztak, messze nem a gazdasági válságban csúcsosodik ki. Szerintem sok Barca-szurkoló jutott el oda - én legalábbis biztos - hogy hiába vettünk pl 3 játékos 350M-ért, elengednénk már őket 30-ért is, legyünk 1-2 évig anyagi kakiban, a megmaradt elittel és a fiatalokkal legyünk legalább versenyben a bajnoki címért, aztán majd lesz megint pénzünk. Mindezt csak hogy ne boruljon fel miattuk az egész hierarchia. De ilyen brutális fizuk miatt nem lehet megválni sem a játékosoktól, és ha már marad, padoztatni is nehezebb, de legalábbis kell hozzá egy kőkemény edzői mentalitás. És akkor még csak a drága trióról beszéltünk, a több éves komoly szerződésekkel megkínált kiöregedő/középszer/BarcaDNS játékosokkal még sokkal nagyobb baj van talán, mert bennük eleve nincs is meg az az elméleti minőség, ami egy Dembélében, Griezben azért megvan, és legalább ki-kibújik néha, és lehet mellettük valamit érvelni. De még ők is előrébb lesznek mindig, mint a fiatal, "óccsó" konkurencia, még akkor is, ha egy adott hónapban mondjuk rossz forma miatt amúgy mögöttük lennének (Trincao, Collado pl).

És ennek az egésznek szerintem további táptalaja a hibáikhoz való hozzáállás. Ha SR-ről kapunk két gólt 10 perc alatt, vagy mondjuk lefutják 10-szer rosszabb pozícióból, akkor azt mondjuk, hogy oké, de ő SR, legközelebb úgysem csinálja meg, kezd megint legközelebb. Ha Emerson játszana vészbelsőhátvédet jobbszélsőként, és hibázna ugyanott, ugyanúgy alighanem legalább pár hétre hátrasorolódna a listán. Piqué, Lenglet ugyanez, még ha a francia kicsit tán jobban kirakható.
De sajnos Busi esete is rosszül sülhet el, hiába tolt most jó fél szezont, ha kicsit elkezd hanyatlani, alighanem akkor is kezdő lesz, max nem mindig, vagy néha le lesz cserélve.

Ha valami elképzelt posztmodern szituban lennénk, és lenne egy mindent tudó AI a birtokunkban, aki nagyon mély analízis után meg tudná mondani 100%-ra a legjobb kezdő tizenegyet aktuális játék, forma alapján, akkor szerintem egészen más csapat jönne ki sokszor, mint ami az egész elbaltázott hierarchia miatt szinte kötelezően kialakul. És nekem legalábbis ez százszor komolyabb baj, mint hogy maszlagban vagyunk, és nem tudunk nagy neveket igazolni.

Koeman ezzel látványosan nem bír, még azzal együtt sem, hogy Valverdéhez képest pl kifejezetten jól foglalkozik a fiatalokkal, és egészen bátor velük, de amikor fontos, akkor ő is beáll a sorba. És a tavaszi szezonban még azt se lehetett volna mondani, hogy az elnök dirigált, mert nem is volt elnökünk. És ebben nekem az a szomorú, hogy Koeman még csak nem is tartozik szerintem a mogyorótlan edzők közé, és még neki sem megy. Ennek ez az egész elbaltázott hierarchia az oka, a felesleges igazolások, de főleg a meghosszabbított szerződések, Lenglet, SR, Piqué. És szerintem a pénzügyi rész ebben a legkisebb gond.

(Nem tudom, off-e, de szerintem a pénzügyeinkhez, és így az igazolásokhoz, döntésekhez is szervesen hozzátartozhat: az elmúlt 1-2 hétben megugrott jelentősen az Covid esetszám Spanyolországban, pár napja rekord is volt. Nagyon remélem, hogy nem vonják vissza a nézőkről hozott döntést, mert rájuk aztán most nagyon komoly szükségünk van...)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1860
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.07.26. 19:47:39

recrea írta:
2021.07.26. 18:38:54
Értem.
Akkor joggal mondhatja azt a játékos, ha nem kellek, akkor engedjetek el ingyen. Elengedjük őket ingyen?
el

de nem akarnak menni :(
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.07.26. 18:38:54

LG írta:
2021.07.26. 16:34:12
Már miért kéne egy játékosnak kérésre elmennie kevesebb fizetésért egy másik csapatba?! :D Laporta megkéri, h légyszi igazolj el a mi feltételeink szerint vagy mire gondolsz? Életszerű…
Páran azért fordítva ültök a lovon.

Miért ne küzdhetne Cou, Dembele, Umtiti vagy SR a helyért? Mert sérültek vagy mert nekünk nem tetszik a játékuk, meg hogy itt vannak? Esetleg ők tehetnek róla, h pár ember tönkreverte a klubot? Van fogalmatok arról, h lelkileg milyen egyik sérüléséből a másikba menni, önbizalom nélkül teljesíteni? Szerinted az jó egy klasszis játékosnak, h végigüli a meccseket?
Volt már ilyen eset nem is egy futballtörténelemben, hogy egy játékosnak, akinek még évei voltak hátra a szerződéséből, megmondták világosan, hogy nem számolnak vele a továbbiakban. És ilyenkor a legtöbben megértik, és távoznak, egyrészt, hogy megőrizzék a büszkeségüket, másrészt a karrierjüket sem akarják tönkretenni a mellőzésükkel. Eleve egy valamirevaló játékos játszani akar, és ha nem kap elég lehetőséget, ő maga akar távozni. Ilyenre is láttunk már nem egy példát.
A mieink sem küzdeni akarnak, hanem kényelmes nekik, hogy hulladék teljesítményért csillagászati fizetést kapnak, és erre sehol máshol nem lenne lehetőségük. De ennnek most már véget kell vetni, túl sok évig nem nem volt következménye a kudarcoknak, most már ideje Laportájéknak tűzzel-vassal rendet tenni. Ha erre nem képesek, mert lágyszívűek, vagy túlságosan nosztalgikusak néhány nagy öregeggel, vagy elfogultak a katalánokkal, akkor őket is fel kell állítani.
Értem.
Akkor joggal mondhatja azt a játékos, ha nem kellek, akkor engedjetek el ingyen. Elengedjük őket ingyen?
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2021.07.26. 17:48:05

bunga írta:
2021.07.26. 16:31:50
Igazolás lesz, vagy nem lesz, Koemannak az előszezonban össze kéne hozni egy komplett csapatot az elküldendőket kihagyva, Aztán ha érkezik valaki, azt csak később építeni be. Igy Balde,Comas, Gonzales; Gavi és Demir mindig együtt kell edzzen a "nagyokkal".
Ezerszer szívesebben nézném őket ősszel, Puiggal kiegészülve,
mint SR-t, Umtitit, Pjanicot, Lenglet, Piquet.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.07.26. 17:36:34

stickman írta:
2021.07.26. 15:35:11
Szeretnél te olyan buta lenni mint Piqué #-o =D>
Recreán legalább lehetett röhögni, de neked stickman köszönöm az átigazolások topic témájában az építő jellegű hozzászólást, tényleg sok a hozzáadott tartalom benne, de örültem volna ha reagáltál volna a mondanivalómra, nem egy szóba kötsz bele teljesen feleslegesen :D Azt hogy én minek örülnék bízd rám, de a klub szurkolói szemszögéből azt hiszem jogos felvetés hogy Pikére már nem kéne alapemberként számítani, sőt, egyáltalán nem kéne rá.

Az hogy valaki nem ismeri a saját korlátjait, és egy folytában jár a szája és ígérget de a tettek mezején nem vállal semmit az igenis buta viselkedésre utal. A klub jellenlegi mentális helyzetében, és megítélésében bőven meglátszik az hogy Pique csapatkapitány és hangadó. Ő a klub jelenlegi egyik legfontosabb arca, amit egyáltalán nem jól használ ki. Igenis lebutázom, mert segítenie kéne, de nem teszi, csak a szája jár. "első leszek ha le kell lépni" aztán kövi szezonban is minden meccsen játszik ha nem sérült, de még félsérülten is, botrányos teljesítménnyel aztán még van képe kiállni a nagy közönség elé hogy hát igen, magunkba kell nézni, nincs mentség, változtatni kell de aztán adja magát ahhoz hogy újra és újra leégjen. Az ilyen ember buta, önmagát rombolja le a szurkolók szemében, lehet így is elnök lesz, de sose fogják úgy szeretni mint pl Puyolt. Kb mindenki okosabban kezelte a saját korosodását, mint Piké, aki igazából visszaél a helyzetével (hogy részese volt a sikeres csapatnak) ahelyett hogy segítené a klubbot. Ez még Messire igaz részben, csak Messi legalább ma is gólkirály és aranylabda esélyes, Piké meg a liga leggyengébb védői közé tartozik.

Nem a szurkolókhoz kell mérni a játékosokat, hanem a többi játékoshoz..

Ahogy LG is írja, ha valakinek megmondják hogy ideje lépni, akkor ILLIK szót fogadni. Az illik azt úgy is kell érteni, hogy kell.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21124
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.07.26. 16:34:12

Már miért kéne egy játékosnak kérésre elmennie kevesebb fizetésért egy másik csapatba?! :D Laporta megkéri, h légyszi igazolj el a mi feltételeink szerint vagy mire gondolsz? Életszerű…
Páran azért fordítva ültök a lovon.

Miért ne küzdhetne Cou, Dembele, Umtiti vagy SR a helyért? Mert sérültek vagy mert nekünk nem tetszik a játékuk, meg hogy itt vannak? Esetleg ők tehetnek róla, h pár ember tönkreverte a klubot? Van fogalmatok arról, h lelkileg milyen egyik sérüléséből a másikba menni, önbizalom nélkül teljesíteni? Szerinted az jó egy klasszis játékosnak, h végigüli a meccseket?
Volt már ilyen eset nem is egy futballtörténelemben, hogy egy játékosnak, akinek még évei voltak hátra a szerződéséből, megmondták világosan, hogy nem számolnak vele a továbbiakban. És ilyenkor a legtöbben megértik, és távoznak, egyrészt, hogy megőrizzék a büszkeségüket, másrészt a karrierjüket sem akarják tönkretenni a mellőzésükkel. Eleve egy valamirevaló játékos játszani akar, és ha nem kap elég lehetőséget, ő maga akar távozni. Ilyenre is láttunk már nem egy példát.
A mieink sem küzdeni akarnak, hanem kényelmes nekik, hogy hulladék teljesítményért csillagászati fizetést kapnak, és erre sehol máshol nem lenne lehetőségük. De ennnek most már véget kell vetni, túl sok évig nem nem volt következménye a kudarcoknak, most már ideje Laportájéknak tűzzel-vassal rendet tenni. Ha erre nem képesek, mert lágyszívűek, vagy túlságosan nosztalgikusak néhány nagy öregeggel, vagy elfogultak a katalánokkal, akkor őket is fel kell állítani.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.07.26. 16:31:50

Igazolás lesz, vagy nem lesz, Koemannak az előszezonban össze kéne hozni egy komplett csapatot az elküldendőket kihagyva, Aztán ha érkezik valaki, azt csak később építeni be. Igy Balde,Comas, Gonzales; Gavi és Demir mindig együtt kell edzzen a "nagyokkal".
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.07.26. 15:51:32

stickman írta:
2021.07.26. 15:35:11
Kalapos írta:
2021.07.26. 15:23:49
Piké és SR? Öreg és buta, na ő senkinek se kell az tuti. SR-ben még van pár év, de nem hiszem hogy érte is sorban állnának. Egy Sociedadban kéne fociznia.
Szeretnél te olyan buta lenni mint Piqué #-o =D>
Én még olyan öreg is :D
stickman
Barça C
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2021.05.25. 13:15:16

2021.07.26. 15:35:11

Kalapos írta:
2021.07.26. 15:23:49

Piké és SR? Öreg és buta, na ő senkinek se kell az tuti. SR-ben még van pár év, de nem hiszem hogy érte is sorban állnának. Egy Sociedadban kéne fociznia.

Szeretnél te olyan buta lenni mint Piqué #-o =D>
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.07.26. 15:23:49

Azért nézzük már meg kikről van szó?

Kit akarunk hogy távozzon? Mert kb mind más tészta... szóval általánosságokban beszélni nem éri meg ha egyszerűen van 5-6 különböző szituációnk.

BW pl megértem hogy küzdene a helyéért, keveset játszott de akkor rúgott pár gólt, küzdött hajtott és soha nem volt ilyen magas szintű csapatban, és a legjobb korban van.

De Pjanic? Sose játszik, akkor is rosszul, ha megmondják neki hogy nem számítanak rá akkor tessék beletörődni. Ez mindig is így volt, mindig ki lett mondva hogy nem számítunk rád, keress magadnak csapatot. És a játékosok a korábbi években egész európában értették a célzást, hogy keresni kell egy csapatot ahol játszhat. Ő hiába akar küzdeni a helyéért, neki itt vége, sőt, el se kezdőtött.

Puig? Ő küzdene és van értelme számára. Ha most elkerül kölcsönbe, lehet hogy sose lesz újra kerettag. Ha meg bizonyít amikor nagy ritkán szerepet kap, lehet hogy bentragad a rotálásban. (ha lenne olyan Koemannál....)

Dembelé Coutinho? Sérültek folyton, nem nem kellenek senkinek, hanem magas a fizu, és sok a sérülés, tök más szitu mint a fentiek. Coutinho-t a Bayern is megtarotta volna ha olcsóbb lett volna. Angliába vinnék elvileg, de félnek a sok sérüléstől. BL győztes játékos. Dembelé meg sérült de képes jó teljesítményre, ha nem is konstans. Egy kontracsapatba főleg angliába tökéletes lenne, csak a magas fizu, a sok pénz, amit a klub látni szeretne érte, és a sok sérülés kb megágyaznak a maradásnak. De ő is Francia válogatott alapember.

Lenglet Umtiti? Előbbi mélyen van, de biztos sok klub látná szívesen ha megegyeznek a fizun. Umtitinél megint a fizu és a sérülések..

Piké és SR? Öreg és buta, na ő senkinek se kell az tuti. SR-ben még van pár év, de nem hiszem hogy érte is sorban állnának. Egy Sociedadban kéne fociznia.

Griezmann? Ő nem sérült, sokat dolgozik, "jól" játsza amit kérnek tőle, teljesít és nagy nevű játékos, sok fizuval de nem érdemtelenül. Ha nem lenne covid tényleg sorban állnának érte, még így 30as korában is.

Mind más tészta. B-be kit küldenétek le? Mert szerintem járható út és jó ötlet alapból a B-be űzés, csak éppen fegyelmi okokból és nevelés céljából. Itt kinél jöhetne szóba?? Mert szerintem senkinél, különböző okokból, pedih amúgy jó koncepció.
Sajnos abban kell bíznunk hogy valakinek találunk klubbot aki megveszi, és hogy a maradékot el tudjuk küldeni kölcsönbe az utolsó héten, vagy utolsó nap.
Abban meg sajnos biztos vagyok hogy SR, Piké és Griezmann maradnak.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.07.26. 15:09:22

Sonoma írta:
2021.07.26. 13:42:32
recrea írta:
2021.07.26. 13:24:46
- elveszik a helyet a fiataloktól
- szerintem az első csapathoz köti őket a szerződés, vagyis a b csapatnál sem meccsen, sem edzésen nem kötelező megjelenniük
- a fizetésüket ugyanúgy ki kell fizetni
- pluszban végképp eladhatatlanok lesznek

Nagy biznisz…
- ez igaz, de a B csapat fiataljai ellenük edzhetnek, rajtuk gyakorolhatnak. :D
-ha nem is a Barcanál, de volt már akit büntetésből a B csapatba száműztek.
- de legalább dolgozznak valamit a pénzükért, ha már nem akartak elmenni. Jobb, ha a lelátón üldögélnek? Az öltözőben is csak rontanák a hangulatot.
-így is azok, mert ki akarják tölteni a szerződésüket.

Ebben nincs semmi biznisz. De nehogy már ott legyen, edzzen az A csapattal azok után, hogy tojik arra a kérésre, menjen el a csapattól. Akkor legyünk mi is szemetek velük.
Már miért kéne egy játékosnak kérésre elmennie kevesebb fizetésért egy másik csapatba?! :D Laporta megkéri, h légyszi igazolj el a mi feltételeink szerint vagy mire gondolsz? Életszerű…
Páran azért fordítva ültök a lovon.

Miért ne küzdhetne Cou, Dembele, Umtiti vagy SR a helyért? Mert sérültek vagy mert nekünk nem tetszik a játékuk, meg hogy itt vannak? Esetleg ők tehetnek róla, h pár ember tönkreverte a klubot? Van fogalmatok arról, h lelkileg milyen egyik sérüléséből a másikba menni, önbizalom nélkül teljesíteni? Szerinted az jó egy klasszis játékosnak, h végigüli a meccseket?
dani87
Jugador del Barça
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2021.05.31. 11:15:35

2021.07.26. 14:44:13

sansz írta:
2021.07.26. 14:24:22
dani87 írta:
2021.07.26. 09:53:36


Én nem hiszek ebben, hogy Griezmann csak a 4. legjobban fizetett. Eddig mindenhol, éveken át azt írták, hogy a 2. legjobban kereső bruttó 40-45 milliós fizuval, a 3. meg kb bruttó 25 millió volt (de Jong talán). Most először olvasom ezt, úgyhogy nem adok sok alapot neki.
Ez csak azt mutatja mennyire sötétben tapogatózunk és bulvár hírek alapján formálódik bennünk ki egy kép az adott helyzetről.
Én csak hallottam Grizest egy interjúban, hogy nagyon zavarja, hogy ennyire a fizuján pattog a média, a közelében sincs a valóság ahhoz, amennyi valójában.
Szóval a fene tudja. Umtiti sámánozásos gyógyítása is csak egy szurkolói kampány volt, az járt szájról szájra, a valóságnak szintén nem sok köze volt valószínűleg.

Itt egy biztos volt, Messi fizetése, mivel azt a "korrekt" vezetés..vagy ki tudja ki, kiszivárogtatta.
Meg az is biztos, hogy ennek nyomán mindenki túl lett fizetve. De, hogy mennyivel, azt nem tudjuk.
Nyilván nem tudhatjuk pontosan. De a legtöbb oldal azért ezt a 40 milla körüli összeget írja, gondolom van alapja.
Az Umtiti-s sztorit sosem igazán hittem el, és azt nem is nagyon olvastam a nagyobb sport oldalakon. Szóval azért nagy különbség van ez meg Griezmann fizuja között.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.07.26. 14:24:22

dani87 írta:
2021.07.26. 09:53:36


Én nem hiszek ebben, hogy Griezmann csak a 4. legjobban fizetett. Eddig mindenhol, éveken át azt írták, hogy a 2. legjobban kereső bruttó 40-45 milliós fizuval, a 3. meg kb bruttó 25 millió volt (de Jong talán). Most először olvasom ezt, úgyhogy nem adok sok alapot neki.
Ez csak azt mutatja mennyire sötétben tapogatózunk és bulvár hírek alapján formálódik bennünk ki egy kép az adott helyzetről.
Én csak hallottam Grizest egy interjúban, hogy nagyon zavarja, hogy ennyire a fizuján pattog a média, a közelében sincs a valóság ahhoz, amennyi valójában.
Szóval a fene tudja. Umtiti sámánozásos gyógyítása is csak egy szurkolói kampány volt, az járt szájról szájra, a valóságnak szintén nem sok köze volt valószínűleg.

Itt egy biztos volt, Messi fizetése, mivel azt a "korrekt" vezetés..vagy ki tudja ki, kiszivárogtatta.
Meg az is biztos, hogy ennek nyomán mindenki túl lett fizetve. De, hogy mennyivel, azt nem tudjuk.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.07.26. 13:43:34

recrea írta:
2021.07.26. 13:24:46
- elveszik a helyet a fiataloktól
- szerintem az első csapathoz köti őket a szerződés, vagyis a b csapatnál sem meccsen, sem edzésen nem kötelező megjelenniük
- a fizetésüket ugyanúgy ki kell fizetni
- pluszban végképp eladhatatlanok lesznek

Nagy biznisz…

1. nem igaz, mert nem játszanak csak edzenek
2. ez sajnos lehet
3. ja de legalább nincsenek útban és nem züllesztenek mintha maradnának az első keretben
4. EZ A LÉNYEG

Ha valaha még játszani akarnak valahol szerződésük lejártakor, akkor ezt nem nyelhetik le. A gond az hogy Pjanicnak tök mind1 mert öreg, és Lenglet is bőven 30 felett lesz mire lejár a szerződése, szóval átigazolásra akkor már nem fog számítani. Umtitinél talán bejöhet ez.
A karrierjüknek lehet hogy vége, de legalább jól keresnek ha maradnak.

Ez a B-be leküldés csak fiatalabb játékosoknál jó fegyver, ha egyáltalán lehetséges.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 603
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.07.26. 13:42:32

recrea írta:
2021.07.26. 13:24:46
miro. írta:
2021.07.26. 11:32:35
Ez a b keretbe lerakas amugy abszolut nem hulyeseg.
Ezek a jatekosok tudnak,hogy tonkreteszik a karrierjuket akar egy eves b csapatban jatekkal.
Sot, b csapatban edzes,es semmi meccs.
- elveszik a helyet a fiataloktól
- szerintem az első csapathoz köti őket a szerződés, vagyis a b csapatnál sem meccsen, sem edzésen nem kötelező megjelenniük
- a fizetésüket ugyanúgy ki kell fizetni
- pluszban végképp eladhatatlanok lesznek

Nagy biznisz…
- ez igaz, de a B csapat fiataljai ellenük edzhetnek, rajtuk gyakorolhatnak. :D
-ha nem is a Barcanál, de volt már akit büntetésből a B csapatba száműztek.
- de legalább dolgozznak valamit a pénzükért, ha már nem akartak elmenni. Jobb, ha a lelátón üldögélnek? Az öltözőben is csak rontanák a hangulatot.
-így is azok, mert ki akarják tölteni a szerződésüket.

Ebben nincs semmi biznisz. De nehogy már ott legyen, edzzen az A csapattal azok után, hogy tojik arra a kérésre, menjen el a csapattól. Akkor legyünk mi is szemetek velük.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21124
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.07.26. 13:42:14

miro. írta:
2021.07.26. 11:32:35
Ez a b keretbe lerakas amugy abszolut nem hulyeseg.
Ezek a jatekosok tudnak,hogy tonkreteszik a karrierjuket akar egy eves b csapatban jatekkal.
Sot, b csapatban edzes,es semmi meccs.
Én is így látom. Nálunk nagyon ránőttek a játékosok a klubra. Néhányan a semmire kapnak hatalmas fizetéseket, és ez jó nekik így. Nincs bennük sem annyi, hogy elmenjenek egy másik csapatba, hogy bizonyítsák, nem olyan rossz játékosok ők, sem annyi, hogy ha itt maradnak, akkor belemenjenek a fizetéscsökkentésbe, amelyet a teljesítményük és a klub anyagi helyzete is indokolna. A sportemberi ambíció és a klub iránti lojalitás egyaránt hiányzik belőlük.
Ha pedig ez a helyzet, akkor keményítsen csak be a klub, mert ez így tűrhetetlen. Le kell nyilatkozni, hogy ha nem hajlandóak olyan kompromisszumra, ami a klubnak is jó, akkor ők az első csapatnál nem fognak már pályára lépni, de még edzeni sem. És akkor el lehet felejteni a VB-t, meg a komolyabb csaptok érdeklődését egy év kieséssel.

Valaki itt emlegette, hogy a PL-be mekkora pénzek vannak. Az a szomorú, hogy az ilyeneket még oda sem tudjuk elnyomni, mert még ott sem hajlandóak ilyen lófütty teljesítményért ekkora fizetéseket fizetések adni. #-o
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.07.26. 13:24:46

miro. írta:
2021.07.26. 11:32:35
Ez a b keretbe lerakas amugy abszolut nem hulyeseg.
Ezek a jatekosok tudnak,hogy tonkreteszik a karrierjuket akar egy eves b csapatban jatekkal.
Sot, b csapatban edzes,es semmi meccs.
- elveszik a helyet a fiataloktól
- szerintem az első csapathoz köti őket a szerződés, vagyis a b csapatnál sem meccsen, sem edzésen nem kötelező megjelenniük
- a fizetésüket ugyanúgy ki kell fizetni
- pluszban végképp eladhatatlanok lesznek

Nagy biznisz…
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.07.26. 11:32:35

Ez a b keretbe lerakas amugy abszolut nem hulyeseg.
Ezek a jatekosok tudnak,hogy tonkreteszik a karrierjuket akar egy eves b csapatban jatekkal.
Sot, b csapatban edzes,es semmi meccs.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.07.26. 11:31:01

mess2009 írta:
2021.07.26. 10:11:23
ismét csak az információ hiány generál itt véleményeket... tegyék le a B-be? persze ha az nem minősül szerződés szegésnek!
én egyetlen járható de persze gyötrelmes utat látok: aki nem hajlandó leadni a fizetéséből, annak megmondani: akkor komám nem kapsz egy fillért sem. ez persze pénzbe kerül és bírósági cirkusszal jár, de hatásos kényszerítő lehet. a másik az egyoldalú szerződésbontás. ez gondolom még drágább, de adminisztratívén segít a plafon kivédésben (nem élő szerződés- nem ront)
arról nem beszél senki, hogy ebben a térdig sz...-ban a Barcelona nincs egyedül, hiszen a szponzorai is vesztésre állnak vele együtt, ott is érdek lehet valami áldozat inkább mint a teljes csőd.
Igen, ez egy baromi életszerű megoldás, nap mint nap élnek vele a nagy klubok is.
Te se gondolod komolyan. Egyrészt anyagilag nem éri meg, mert úgyis ki kell fizetni őket + megy egy rakat pénz a tárgyalásokra. Másrészt az amúgyis megtépázott Több,mint egy klub imidzset is biztos nagyon megdobná, ha minden játékossal bíróságra járkálnánk.
Ezek után tudod mikor jönne hozzánk bárki.

Nem az a cél, hogy befenyítsük a játékosokat még több ráfizetéssel. Kitörölhetjük, hogy beleférünk a fizetési plafonba, ha közbe méginkább halmozzuk a hiteleket.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2021.07.26. 11:16:53

Kalapos írta:
2021.07.26. 10:23:36
dani87 írta:
2021.07.26. 09:55:16
Legeladhatóbb? Senkinek nem kell Atleticon kívül, egy komoly érdeklődő nincs, hagyjuk már ezt.
Végre el tudtuk volna sózni, kaptunk volna cserébe egy használható középpályást, és az éves fizun spóroltunk volna 25-35 milliót.
Inkább menjen csődbe a klub, sokkal jobb opció :D
A kolléga direkt ""-be tette a szót hogy legeladhatóbb, mert ő is érezte hogy vicc. De így is konkrétan igaza van, mert Grizi még így is eladhatóbb mint Coutinho vagy Dembele akik folyton sérültek :D A fizun nem spórolsz 25-30 milliót, ha eleve 20 misi, és Saulét viszont állni kell ami szintén komoly összeg, sőt, lehet a Tico megint nálunk akarta hagyni a fizu egy részét mint Suarez esetén :D
Én úgy tudom, hogy nettó 20, bruttó 40 a fizuja.
Ha Saul max a felét kapja, akkor is 20 misit spóroltunk évente.
Mondjuk Grizi állítólag közölte, hogy az Atleticon kívül nem hajlandó máshova menni, és a fizujából sem enged.
Na így nehéz..

Amúgy brutál, hogy az angoloknál (+PSG) milyen fizuk és milyen átigazolási díjak vannak. Beteg.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 603
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.07.26. 10:41:41

mess2009 írta:
2021.07.26. 10:11:23
ismét csak az információ hiány generál itt véleményeket... tegyék le a B-be? persze ha az nem minősül szerződés szegésnek!
én egyetlen járható de persze gyötrelmes utat látok: aki nem hajlandó leadni a fizetéséből, annak megmondani: akkor komám nem kapsz egy fillért sem. ez persze pénzbe kerül és bírósági cirkusszal jár, de hatásos kényszerítő lehet. a másik az egyoldalú szerződésbontás. ez gondolom még drágább, de adminisztratívén segít a plafon kivédésben (nem élő szerződés- nem ront)
arról nem beszél senki, hogy ebben a térdig sz...-ban a Barcelona nincs egyedül, hiszen a szponzorai is vesztésre állnak vele együtt, ott is érdek lehet valami áldozat inkább mint a teljes csőd.
Nem hiszem, hogy a szerződések záradékába beteszik, nem játszhat a B csapatban ( bár ki tudja?). Valószínűleg nem olyan egyszerű, hogy egyoldalúan felbontja a Barca egyes játékosok szerződését és kikerülnek a fizetési sapkából. Lehet azonnal kell fizetni a fennmaradó összeget. Plusz nem vagyunk olyan helyzetben, hogy az esetleges értük kapott pénzről lemondjunk. Főleg, ha ezzel a fizetésüket sem nekünk kell állni.
Az a baj, ezt tudják a játékosok is mennyire tehetetlen a vezetőség pénzügyileg, ezért is mernek ellenszegülni az eladási szándéknak. Ördögi kör.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.07.26. 10:23:36

dani87 írta:
2021.07.26. 09:55:16
Legeladhatóbb? Senkinek nem kell Atleticon kívül, egy komoly érdeklődő nincs, hagyjuk már ezt.
Végre el tudtuk volna sózni, kaptunk volna cserébe egy használható középpályást, és az éves fizun spóroltunk volna 25-35 milliót.
Inkább menjen csődbe a klub, sokkal jobb opció :D
A kolléga direkt ""-be tette a szót hogy legeladhatóbb, mert ő is érezte hogy vicc. De így is konkrétan igaza van, mert Grizi még így is eladhatóbb mint Coutinho vagy Dembele akik folyton sérültek :D A fizun nem spórolsz 25-30 milliót, ha eleve 20 misi, és Saulét viszont állni kell ami szintén komoly összeg, sőt, lehet a Tico megint nálunk akarta hagyni a fizu egy részét mint Suarez esetén :D
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2021.07.26. 10:11:23

ismét csak az információ hiány generál itt véleményeket... tegyék le a B-be? persze ha az nem minősül szerződés szegésnek!
én egyetlen járható de persze gyötrelmes utat látok: aki nem hajlandó leadni a fizetéséből, annak megmondani: akkor komám nem kapsz egy fillért sem. ez persze pénzbe kerül és bírósági cirkusszal jár, de hatásos kényszerítő lehet. a másik az egyoldalú szerződésbontás. ez gondolom még drágább, de adminisztratívén segít a plafon kivédésben (nem élő szerződés- nem ront)
arról nem beszél senki, hogy ebben a térdig sz...-ban a Barcelona nincs egyedül, hiszen a szponzorai is vesztésre állnak vele együtt, ott is érdek lehet valami áldozat inkább mint a teljes csőd.
Válasz küldése