Gerard Piqué

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21122
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.08.15. 12:52:50

csababarca írta:
2021.08.15. 11:07:39
Igaz amit írsz a védekezéssel kapcsolatban, de az utóbbi 1-2 évben már felállt védelem is belebakizott nagyon sokszor.
Piqué lassú, körülményes, még mindig abban a hitben van, hogy meg tudja oldani. De nem tudja.
Nyilván egy Araujo vagy EG mellett talán jobban megélne, mert javítanák a hibáit, mint ahogy Puyol folyamatosan javította, vagy Rakitic mikor visszazárt, stb.

Becsülendő a fizucsökkentése, de Messinél röhögtek hogy csak átütemezte, most meg Piqué mennybe megy, mikor a hírek arról szólnak, hogy nála is lényegében ez történt.
Kettős mérce.

Szóval a rendszer rossz valóban, de már szó sincs arról, hogy ezek azért hibáznak, mert kiszolgáltatottak. Lenglet és Piqué is nem egyszer magának csinálta a bajt, úgymond ki nem kényszerített hibák sokszorosát követték el.

Jah és továbbra is azt kellene megértenie annak, aki védi, hogy itt a probléma az, amikor Roberto, Lenglet, Piqué egyszerre van a pályán, vagy ketten, az halálos.
Ha 1-1et beteszel egy jó hajtós kezdőbe, az szódával elmegy, ha már ketten ott vannak, akkor kódolva van a hiba.
Ezekkel egyetértek!
A fizetéscsökkentések valójában átütemezések, egyszer ezeket ugyanúgy ki kell majd fizetni. Szóval most örülhetünk, de hosszútávon kemény böjtje lehet, hiszen már így is komoly az adósság. Ráadásul Pique mellett nagy valószínűséggel SR és Dembelé is hosszabbítani fog. Pedig szerintem mind a három mehetett volna, gazdságilag megkönnyebülés és a pályán is meg lettünk volna szvsz nélkülük.

Arról pedig szinten lehetne oldalakat vitatkozni, hogy Pique, SR, Lenglet egyenként milyen szintet képviselnek, de az biztos, hogy így együtt nagyon komoly pofonokba szaladunk most már évek óta bele velük.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2021.08.15. 12:03:35

Pique távozása max akkor lehetne téma ha Umtiti és Lengelet már nem lennének a csapat tagjai és még szándékoznánk igazolni egy új KH-et. Nem Pique a legrosszabb KH a csapatunkban. Bár a kezdő 11be én is az Araujo, Garcia kettőst raknám rendszeresen.
Egyébként ebből a csapatból a két fent említett francia bohócon kívül simán ki kellene vágni a Coutinho-Griezmann kettőst is és hozni még egy épkézláb középcsatárt. Agüero és Braithwaite kevés lesz.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.08.15. 11:07:39

Igaz amit írsz a védekezéssel kapcsolatban, de az utóbbi 1-2 évben már felállt védelem is belebakizott nagyon sokszor.
Piqué lassú, körülményes, még mindig abban a hitben van, hogy meg tudja oldani. De nem tudja.
Nyilván egy Araujo vagy EG mellett talán jobban megélne, mert javítanák a hibáit, mint ahogy Puyol folyamatosan javította, vagy Rakitic mikor visszazárt, stb.

Becsülendő a fizucsökkentése, de Messinél röhögtek hogy csak átütemezte, most meg Piqué mennybe megy, mikor a hírek arról szólnak, hogy nála is lényegében ez történt.
Kettős mérce.

Szóval a rendszer rossz valóban, de már szó sincs arról, hogy ezek azért hibáznak, mert kiszolgáltatottak. Lenglet és Piqué is nem egyszer magának csinálta a bajt, úgymond ki nem kényszerített hibák sokszorosát követték el.

Jah és továbbra is azt kellene megértenie annak, aki védi, hogy itt a probléma az, amikor Roberto, Lenglet, Piqué egyszerre van a pályán, vagy ketten, az halálos.
Ha 1-1et beteszel egy jó hajtós kezdőbe, az szódával elmegy, ha már ketten ott vannak, akkor kódolva van a hiba.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1122
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2021.08.15. 10:30:10

Nem leszek népszerű a véleményemmel, de szerintem Pique a mai napig nem rossz védő. Még mielőtt szétszednétek azt is mindenképpen meg kell említeni, hogy példamutató, ahogy a helyzetet kezelte, és ezért mindenképpen köszönet, és hála jár neki, reméljük jó példával jár elő, és a többi kapitány, esetleg bővülő értelemben a keret több tagja is követi a példáját.

Először is a véleményemmel kapcsolatban el kell mondjam, hogy ha elfogult vagyok Pique irányába, az inkább negatív értelemben lehetséges, mert a személyiségét, az (akár siker, akár kudarc esetén történő) óvodás szintű megnyilvánulásait valósággal rühellem. Nem, szerintem nem vicces a manitát mutogatni, poénból köpködni, a Madridot fikázni, cinkelni twitteren.

De a teljesítményével kapcsolatban nekem az a véleményem, hogy bár öregszik, és kopik, még mindig le tudna hozni egy jó szintet... egy normális rendszerben. Szerintem ő az idei év Rakitice, vagy Suareze, ki van kiáltva bűnbaknak, miközben igazából a rendszer kapott léket régóta.

Nincs még egy csapat a világon, amely úgy védekezik, mint a Barca. Mindaddig, amíg a játékunk egy egykor működő, mára megfelelő emberek hiányában kiüresedett filozófiára alapulva abból áll, hogy az ellenfél térfelén tilitolizunk, addig kódolva vannak a rendszerben, hogy a védőinkből időről-időre bohócot csináljanak. Mindaddig, amíg az ellenfél térfelén labdatartás értelmetlen, céltalan és meddő, addig az egésznek előbb-utóbb labdavesztés a vége, és akkor van egy teljesen üres térfél, ahol sprintben hátrafelé kell védekeznie a bekkeknek.

Nyilván minden meccsen, minden csapatnál, minden rendszerben előfordul ilyen, mindenkit megkontráznak néha, de a mi rendszerünk ebből áll, erre épül. Nézzétek meg azokat a meccseket, ahol felállt védelemmel védekezünk, azokon Pique máris szintekkel jobban teljesít... ahogy tenné minden védő kb. Amúgy is olyan világot élünk, hogy amikor egy védőt megvernek, onnan a szurkoló a védő fejét követeli.

Araujo vagy Mingueza előnye Piquevel szemben eddig annyi, hogy nincsenek ebben a rendszerben annyi ideje, hogy a kódolt hibák felhalmozódjanak, és a szurkolók türelme elfogyjon. Még abban a periódusban vannak, amikor a szurkoló megbocsátja a hibát, mondván, majd abból tanul, de a tizedik után már mindegyikre ugyanúgy kígyót-békát fognak kiabálni.

A rendszeren kellene elsősorban javítani, ezt a mostani kilátástalan tiki-takát kellene vagy elfelejteni, vagy alkalmas játékosokat hozni rá, hogy ne csak elvegyen a játékból, és ne csak a rizikót hozza, hanem adjon is valamit. A mostani gerinccel utoljára sikeres és élvezhető focit LE játszatott, aki látványosan szakított a passzív labdabirtoklós focival.

És persze nem azt mondom, hogy Pique minden kritikája alaptalan, de akkora savat és indulatot kap, ami szerintem szakmailag messze nem indokolt, és legalább egy részben nem az ő hibájából ered.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2021.08.15. 09:17:02

Nem kell pezsgőt bontani, de pálcát törni se. A sok rossz után végre történt valami jó is. Legalább picit fel lehet lélegezni.
més que un club
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2021.08.15. 07:52:34

Most tényleg pezsgőt kellene bontani, hogy aki 4 éve minden komoly vereségben benne van, és lehorgasztott fejjel álldogál, az átütemezi a fizuját és még garantáltan 4 évig itt marad?

Alba is állítólag az átütemezésbe megy bele.
Nem igaz, hogy nagyjaink csak ennyi áldozatra hajlandóak. Több mint egy klub, ja. Az, hogy a klub csődben van Barto hibája leginkább, de a veszteség jó részét az itt lévők elmúlt években kifizetett gigászi fizuja okozta. Az átütemezésekkel pedig még évekig fogja korlátozni a fejlődést.

Szerintem full gáz, hogy amikor össze kelkene fogni, megmutatni, mi a Barca, miért szerethető, akkor ez van. A 4 kapitány miért nem tudott egységesen kiállni, áldozatot hozni. Pique megint csak magát marketingeli..
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2021.08.15. 07:23:15

Peter írta:
2021.08.14. 21:54:09
NovaProspekt írta:
2021.08.14. 19:54:03
Nincs itt megjósolva semmi. Elmondom, mi történik: a fórum egy bizonyos rétege folyamatosan problémázik, mindig a negatív dolgokat látja, és folyamatosan bukást, csődöt, halált vizionál.

Aztán ha ezekből bejön valami, akkor lehet írni, hogy na megmondtam.
Aki problémázik a fórumon, az nyilván negaítv, végülis ez magától értetődik.... :mrgreen:
Biztos rosszat akar csapatának.
Lehet, hogy nem akar rosszat, de rossz hangulatot teremt. Megszoktuk, hogy kritizálunk bárkit, akit lehet, erre a covid-os időszak rá is erősített bőven. Bármilyen intézkedést hoznak, a legtöbben keresnek benne valami kivetnivalót, és találnak bűnbakot is.

Bohóckodással együtt, Pique-nek lehet még komoly szerepe. Ha nem a pályán, az öltözőben. Van játékos, aki nála idősebben rázta meg magát.
més que un club
Zsoma
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:45:27

2021.08.15. 07:12:38

vg99 írta:
2021.08.15. 06:50:38

Biztos véletlen igen...
Amúgy cserébe még 1 évvel hosszabbodott a szerződése, a 34 éves Piquének immár 2025ig.
Nem, a szerződése 2024-ig szólt, opcionális utolsó évvel bizonyos feltételek teljesülése esetén. Ez az utolsó év vált garantálttá és nem plusz egy évvel hosszabbodott.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2021.08.15. 06:50:38

ktm írta:
2021.08.15. 01:15:51
Azert valahol erdekes, hogy most jutott eszebe a fizucsokkentes es nem 2 hettel ezelott...
Biztos véletlen igen...
Amúgy cserébe még 1 évvel hosszabbodott a szerződése, a 34 éves Piquének immár 2025ig.
SR-rel meg szintén úgy csökkentünk fizut, hogy szerződést kap?
Azért ehhez nem kell szuper menedzsernek lenni, ez Bartonak is ment.
Az utánpótlásból kellene lehetőséget adni a fiúknak, az lenne a motiváció, és sokkal kevesebbe is kerülne.
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 452
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2021.08.15. 01:15:51

Azert valahol erdekes, hogy most jutott eszebe a fizucsokkentes es nem 2 hettel ezelott...
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.08.14. 21:54:09

NovaProspekt írta:
2021.08.14. 19:54:03
Nincs itt megjósolva semmi. Elmondom, mi történik: a fórum egy bizonyos rétege folyamatosan problémázik, mindig a negatív dolgokat látja, és folyamatosan bukást, csődöt, halált vizionál.

Aztán ha ezekből bejön valami, akkor lehet írni, hogy na megmondtam.
Aki problémázik a fórumon, az nyilván negaítv, végülis ez magától értetődik.... :mrgreen:
Biztos rosszat akar csapatának.

De nézhetjük úgy, hogy teljesen értelmetlen a fórum, hiszen akár tapsolunk, akár kritikát fogalmazunk meg, attól még semmi sem fog megváltozni Barcelonában
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1947
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.08.14. 19:54:03

Sonoma írta:
2021.08.14. 19:02:12
Sajnos néha úgy éreztem a szezon során. Ezért kritizálom Koemant is. Ha én ( és páran itt még) előre megjósolom mi fog történni, az nagyon nagy baj az edzőre nézve, ha egy laikus is jobban látja, mi fog történni.
Nincs itt megjósolva semmi. Elmondom, mi történik: a fórum egy bizonyos rétege folyamatosan problémázik, mindig a negatív dolgokat látja, és folyamatosan bukást, csődöt, halált vizionál.

Aztán ha ezekből bejön valami, akkor lehet írni, hogy na megmondtam.

Ha pedig mégsem jön be, mert éppen nyer a csapat, vagy leváltanak egy rossz elnököt, vagy elküldenek egy gyenge játékost, vagy bármi pozitív kicsengésű esemény van, akkor ezeken az embereken nem kérik számon, hogy miért vészmadárkodnak, mert mindenki örömködik a fórumon a szóbanforgó esemény kapcsán, és senki nem akarja elcseszni a jó hangulatot.

Ez nekem hatalmas problémám, és nagyon károsnak tartom az ilyen embereket.
Unicef
Jugador del Barça
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2009.12.14. 17:21:16

2021.08.14. 19:48:07

Holnap bajnoki és a jelenlegi hírek alapján neki köszönhető, hogy az új igazolásoknak van esélye pályára lépni. Szerintem a legsürgetőbb problémát oldotta meg Pique. Hogy ezt meglépte volna-e most, ha nincs gond a regisztrációkkal, nem tudhatjuk.
Viszont a pályán nyújtott teljesítményét ne mossuk már össze ezzel a lépésével.
Az is igaz ezzel többet tett a csapatért, mint az elmúlt években a pályán, de én kalapom emelem most előtte.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 603
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.08.14. 19:02:12

Arthur8 írta:
2021.08.14. 16:39:52
Szóval ezek szerint mi innen Magyarországról jobb edzők vagyunk, mint a Barca és a válogatott edzői... szerintem, ha egy játékos minden edzőnél kezdő az valamit csak jelenthet...
Hozzáteszem én is jobban csípem Araujot, mint Piquet, de semelyik másik védő a mai keretből szerintem nem jobb nála. Évekkel ezelőtt meg végképp nem volt nála jobb. Szerintem közel nem olyan rossz Pique, mint ahogy itt be van állítva állandó jelleggel. Azt totál megértem, hogy sokan utálják a személyiségét , nekem sem tetszik sokszor , viszont én úgy vagyok vele, ha valami szimpatikusat tesz, akkor azt is elismerem. Amit tett szerintem szimpatikus lépés volt.
Sajnos néha úgy éreztem a szezon során. Ezért kritizálom Koemant is. Ha én ( és páran itt még) előre megjósolom mi fog történni, az nagyon nagy baj az edzőre nézve, ha egy laikus is jobban látja, mi fog történni.
Pont Piké rá a példa a PSG meccs odavágóján. Imádkoztam, hogy ne épüljön fel addigra, de felépült. És láttuk az eredményt.
Egy sérülésből visszajött nulla játékpercel rendelkezőt betenni egy ilyen fontos meccsre, mindent elmond az edzőről, meg a játékosról is.
Neki már max. csereként szabadna szóhoz jutni. Hihetetlenül lelassult, nem lát a pályán, és amikor Lenglet is mellé csapják az kész katasztrófa.
És mivel erre a nulla teljesítményre ( ami már legalább 2 éve tart) hosszabbítottak neki Bartóék, az a minimum, hogy segít a Barcanak.
Ezért nálam nem jár köszönet.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1947
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.08.14. 18:32:25

culinho írta:
2021.08.14. 18:18:44
Arthur8 írta:
2021.08.14. 18:01:37
Nem Pique hibájának érzem, hogy egy De Ligt helyett még Griezmannra is rávállalt a Barca... szerintem inkább a vezetőség hibája, hogy nincsenek jobb védőink... évek óta nem foglalkoznak vele. Azért Pique elfért volna úgy a keretben, hogy vesznek mellé vagy elé klasszis védőt, vagy klasszis potenciállal rendelkező védőt. Szal nem érzem, hogy ő vette el a helyet. (Nézd meg milyenek voltak a cserék az elmúlt években a védelemben)
Most megtörtént. Eric García méltó utód lehet. Koeman építse össze Araujo-val, mögéjük tökéletes lehet Pique és Mingi. A 2 franciának pedig cső.
Ez lenne a legjobb.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21122
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.08.14. 18:31:15

Ja, annyit megjegyeznék -bár ezt már írtam az igazolások topicban- azért én is tisztelem, hogy tavaly után most is az elsők között ment bele a fizetéscsökkentésbe. Minden hibája ellenére úgy gondolom, hogy neki valóban többet jelent a klub, mint a legtöbb játékosnak a jelenlegi keretből.

Hogy még mindig stabil kezdő, amikor nem sérült, mégha a teljesítménye nem is indolja, arról nem ő tehet. Ez Koeman döntése.
culinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 543
Csatlakozott: 2008.03.02. 09:38:26
Tartózkodási hely: budapest

2021.08.14. 18:18:44

Arthur8 írta:
2021.08.14. 18:01:37
Nem Pique hibájának érzem, hogy egy De Ligt helyett még Griezmannra is rávállalt a Barca... szerintem inkább a vezetőség hibája, hogy nincsenek jobb védőink... évek óta nem foglalkoznak vele. Azért Pique elfért volna úgy a keretben, hogy vesznek mellé vagy elé klasszis védőt, vagy klasszis potenciállal rendelkező védőt. Szal nem érzem, hogy ő vette el a helyet. (Nézd meg milyenek voltak a cserék az elmúlt években a védelemben)
Most megtörtént. Eric García méltó utód lehet. Koeman építse össze Araujo-val, mögéjük tökéletes lehet Pique és Mingi. A 2 franciának pedig cső.
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2021.08.14. 18:01:37

Nem Pique hibájának érzem, hogy egy De Ligt helyett még Griezmannra is rávállalt a Barca... szerintem inkább a vezetőség hibája, hogy nincsenek jobb védőink... évek óta nem foglalkoznak vele. Azért Pique elfért volna úgy a keretben, hogy vesznek mellé vagy elé klasszis védőt, vagy klasszis potenciállal rendelkező védőt. Szal nem érzem, hogy ő vette el a helyet. (Nézd meg milyenek voltak a cserék az elmúlt években a védelemben)
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21122
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.08.14. 17:59:21

Arthur8 írta:
2021.08.14. 16:39:52
Szóval ezek szerint mi innen Magyarországról jobb edzők vagyunk, mint a Barca és a válogatott edzői... szerintem, ha egy játékos minden edzőnél kezdő az valamit csak jelenthet...
Hozzáteszem én is jobban csípem Araujot, mint Piquet, de semelyik másik védő a mai keretből szerintem nem jobb nála. Évekkel ezelőtt meg végképp nem volt nála jobb. Szerintem közel nem olyan rossz Pique, mint ahogy itt be van állítva állandó jelleggel. Azt totál megértem, hogy sokan utálják a személyiségét , nekem sem tetszik sokszor , viszont én úgy vagyok vele, ha valami szimpatikusat tesz, akkor azt is elismerem. Amit tett szerintem szimpatikus lépés volt.
Nem vagyunk jobb edzők, de ettől még van, amit lehet, hogy jobban látunk. Még a legjobb edzőknél is előfordult, hogy vakvágányra futottak egy-egy játékossal. Itt pedig LE után középszerű edzők voltak, a spanyol válogatottnál pedig az addigra kiégett Del Bosque, aztán Luchot leszámítva szintén középszerű arcok.

Pique pedig addigra már kétségkívül volt valaki. Az ilyeneket pedig nem olyan egyszerű kitenni. Nem mi vagyunk első, és valószínűleg nem is mi leszünk az utolsó csapat, akinek meggyűlik a baja a befolyásos, kiöregedő játékosokkal. Karakán edzők talán jobban tudták volna kezelni a helyzetet. Valverde bratyizott a játékosokkal, Setién próbált kemény lenni, de semmibe nézték. Koeman mielőtt a Barca edzője lett, lenyilatkozta, hogy a védelem gerincét le kell cserélni, aztán mikor pozícióba került, már nem volt olyan nagy szája, sőt, ő is az öltöző hangadóira támaszkodott.
Sikerek generációváltásokat, megújulásokat csak nagy edzők tudnak sikeresen végrehajtani.

Pique csapaton belüli konkurenciájáról: valóban nem volt. De mikörzben a támadószekcióba jött 3 100+ milliós játékos, ehelyett az egyik árából lehetett volna ide is erősíteni. De Ligt ugye közel állt egy időben hozzánk, és bizonyos pletykák szerint épp Pique befolyására lett megvétózva. Persze lehet, hogy hamis ez a rágalom, de az tény, hogy Messi távozásával most már egyértelműen ő legbefolyásosabb játékos az öltözőben.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8565
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.08.14. 17:57:12

Arthur8 írta:
2021.08.14. 17:51:00
:!: Viszont, akkor nekem ez a semmi keresnivalója kijelentés akkor állja meg a helyét, ha vannak nála jobbak, de nem voltak az elmúlt években...

Egyébként meg szerintem a nagy arca miatt van előszedve sokkal többször, mint mindenki más. Tavaly is pl Lenglet sokkal több hibát csinált, sokkal több meccs ment el rajta , mégsem utáljátok ennyire, mert ő legalább nem nagyképű...
Ez mondjuk 22es csapdája érvelés, mert ha nem küldik el, akkor fogja a helyet és nem is lesznek helyette jobbak a keretben 😀 amúgy meg nem is az a baj h keretben van, hanem h kezdoben, nem a padon. Semmi nem indokolta h visszarakja tavasszal a kezdobe, de visszarakta mert ő Pique és ócska is volt, amit tudott mindenki előre. Ennyi a baja sok embernek.

Ez a fizucsokkentes meg. Hat, jó, mondjuk h szép gesztus, de tegyük hozzá h semmi tétje nincs számára egy ilyennek. Ő maga mondta, hogy nem is a fociból él már, hanem az uzleteibol. Szóval ennek fényében értékeljük.

Illetve én utálom Lengletet 😀
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zozzy 5 2021.08.14. 18:01:06-kor.
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2021.08.14. 17:51:00

:!: Viszont, akkor nekem ez a semmi keresnivalója kijelentés akkor állja meg a helyét, ha vannak nála jobbak, de nem voltak az elmúlt években...

Egyébként meg szerintem a nagy arca miatt van előszedve sokkal többször, mint mindenki más. Tavaly is pl Lenglet sokkal több hibát csinált, sokkal több meccs ment el rajta , mégsem utáljátok ennyire, mert ő legalább nem nagyképű...

Umtitivel való összevetésben meg, lehet, hogy Umtiti nem ugat , csak évek óta nem játszik és felveszi a csillagászati fizetését... Pique meg csökkentett a fizetésén. Ezek a tenyek. Lehet nincs akkora arca Umtitinek , de negyed annyit nem tett a Barcáért, mint Pique. Umtitinek kéne az elsőnek lenni , aki lead a fizetéséből, mivel alig játszott az elmúlt években. Nekem sokkal felháborítóbb az ő viselkedése.

Pique meg azért van a kezdő közelében, amit te is mondtál, hogy ugyan nem olyan jó, de mások sem jobbak... nincsenek világklasszis védőink... Egyébként tartom, hogy az edző kicsit jobban ért hozzá, mint mi. Ő van ott edzésen és ő látja. Az, hogy azért van ott, mert katalán az egy feltételezés. ( de ahogy elmondtam korábban én is jobban örülnék, ha a fiatalok játszanának, de ettől még Pique a rutinjával lehet fontos.)

De mindegy is nektek az a véleményetek, nekem pedig ez... az egész onnan indult, hogy megjegyeztem h tiszteletre méltó, hogy csökkentett a fizetésén 😃
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.08.14. 17:28:55

Attól, hogy a többiek rosszak, attól Piqué teljesítménye nem lesz jobb.
Gyenge a tag, ráadásul a többiekhez képest a legnagyobb a szája.

Ha nem saját nevelés, meg katalán lenne, már kegyvesztett lenne, lásd Umtitit pl.
Lengletvel párban egyenesen gyilkos összeállítás.
Az sem igaz, hogy nála minden hibát észreveszünk, arról nem tehetünk, hogy sokat hibázik, és megjegyezzük.
Koeman legnagyobb vétke, hogy 4 hónap lábadozás után berakta a védelembe, szétzilálva az egészet. Azért vicces, mert más meg felépülés után vért pisil hogy szerephez jusson, őt meg egyből kezdőként betette.

Itt a kulcs az ő esetében is, mint Robertonál az, hogy barca nevelés és katalán. Ezért vannak még a csapatban, kezdőközelben.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2021.08.14. 17:20:24

Azért tartom üresnek a kijelentést , mert akkor lehet azt mondani , hogy semmi keresnivalója az elmúlt 5 évben, ha megnézzük konkrétan, hogy kiből lehetett válogatni. Végignézve a következő névsort hatalmas túlzásnak érzem, hogy Pique itt olyan rossz volt, hogy a csapat közelében sem kellett volna lennie:

2016/2017
Umtiti
Mathieu
Mascherano
Pique
Marlon

2017/2018
Pique
Umtiti
Thomas Vermalen
Yerry Mina
Costas

2018/2019
Pique
Umtiti
Lenglet
Murillo
Todibo
Vermalen

19/20
Lenglet
Umtiti
Pique
Araujo
Todibo

20/21 - itt volt sokat serult
Araujo
Mingueza
Pique
Umtiti
Lenglet


Szerintem túl van tolva, hogy Pique ennyire kutyaütő. Sokszor az az érzésem, hogy szándékosan minden egyes hibát nála észrevesznek a szurkolók, másnál meg nem. Az a véleményem, hogy egyáltalán nem rossz , hogy van egy rutinos védő itt a fiatalok mellett , aki többszörös BL győztes, világ- és európa bajnok. Egyetértek, hogy tavaly gyengébb volt és, hogy volt olyan fiatal, aki jobb volt nála. Én is jobban örülnék, ha idéntől nem lenne állandó kezdő és jönnének a fiatalok, de szerintem simán jól jöhet a rutinja. Azt meg, hogy ki a kezdő azt az edző jobban látja , mint te vagy én szerintem.
+ ami az eredeti kommentem volt , hogy a fizucsökkentés egy szimpatikus húzás volt tőle azt tartom.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.08.14. 16:50:38

Arthur8 írta:
2021.08.14. 15:58:55
Oké Peter... szépen látszódik az elfogult utálatod, amikor ilyeneket mondasz, hogy 5 éve semmi keresnivalója...😁 Ez annyira szép és hangzatos, csak totál üres kijelentés , addig amíg nem mondasz konkrét neveket a Barca keretből, akik miatt az elmúlt 5 évben a csapat közelében nem kellene lennie Piquenek... Biztos az összes Barca és Spanyol válogatott edző kókler és nem értett hozzá, amikor az elmúlt 5 évben Piquet a csapatba tette... (tudom , hogy 18-ban visszavonult a válogatottól Pique)
Bármilyen meglepő, nincs utálatom piké irányába. Visszakereshetők a posztok, felesleges ismétlésekbe nem szeretnék bocsátkozni, de olyat is írtam már, hogy Ibizán biztosan jót tudnék bulizni a társaságában, viszont a pályán már régóta nem azt nyújtja, ami egy Barcelonában elvárható lenne.
Üres kijelentés? Minden bejegyzés alkalmával felsorolni a tartalmi indokokat szükségtelen.
Szerény véleményem veleje arra épül, hogy amióta itt játszik, egyetlen versenytársa nem volt, ha lett volna akkor meghíúsult. Nyilván ez nem az ő felelőssége, de a pályán mutatott teljesítménye ellenére mindent túlél, ami a nyilatkozatai, megnyilvánulásai, viselkedése ismeretében jelentősen túlmutat a játékosi kvalitásain.
Üres kijelentés? Mert már lejárt lemezről beszélek, nem indulatból, pusztán egy olyan aggódó szurkolói benyomásból, mely az én véleményemet tükrözi. Az én véleményem pedig olyan, hogy a múltat meg kell becsülni, le kell tudni zárni, és van az a pillanat, amikor eljön annak az ideje, hogy valami változás szükségszerű lenne a jövő érdekében.
Szerény véleményem szerint az ő játékosi szavatossági ideje a Barcelonában régen lejárt.
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2021.08.14. 16:39:52

Szóval ezek szerint mi innen Magyarországról jobb edzők vagyunk, mint a Barca és a válogatott edzői... szerintem, ha egy játékos minden edzőnél kezdő az valamit csak jelenthet...
Hozzáteszem én is jobban csípem Araujot, mint Piquet, de semelyik másik védő a mai keretből szerintem nem jobb nála. Évekkel ezelőtt meg végképp nem volt nála jobb. Szerintem közel nem olyan rossz Pique, mint ahogy itt be van állítva állandó jelleggel. Azt totál megértem, hogy sokan utálják a személyiségét , nekem sem tetszik sokszor , viszont én úgy vagyok vele, ha valami szimpatikusat tesz, akkor azt is elismerem. Amit tett szerintem szimpatikus lépés volt.
Válasz küldése