Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.08.16. 12:14:58

Most maradnék amúgy, nem olyan rossz hely ez ha az ember talál egy jó munkahelyet és/vagy észreveszi hogy ebben az országban mindenki “okoskodik”, “trükközik” stb.

Ami igazán megdöbbentő volt, hogy itthon még azok is számláznak akikből azt se néztem volna ki hogy a sárgán átmegy.

Madridba meg nem hiszem hogy találnék munkát spanyol nélkül.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2021.08.16. 12:01:10

Nero. írta:
2021.08.16. 11:51:05
Van itt olyan aki élt már távkapcsolatban? Tapasztalatok?

Történet: Egész nyáron sokat dolgoztam, nem is nagyon terveztem össze jönni senkivel. De megismertem egy lányt júniusban akivel nagyon jól kijöttünk egyből. Már az első talin mondta hogy Augusztus végén megy ki Madridba fél évre (ami lehet hogy egy lesz) mert ott fog tanulni. Akkor úgy voltam/voltunk vele hogy csak egy éjszakás kaland de egyre többet voltunk együtt. Nagyon egymásra találtunk, tényleg jó minden pedig én azt hittem ilyen csak a filmekben van. Más nőkre jelenleg rá se nézek, nem az hogy megcsalnám.

Ő nagyon akarja hogy megvárjam, meg hogy menjek ki hozzá néha. Én szintén full szerelmes vagyok.

Szerintetek kibírja a kapcsolat?
1 év nem olyan sok idő, ha tényleg csak 1 év lesz, de amúgy te úgyis dobbantani akarsz Magyarországból, nem?

Vigyázz, mert csak egy rosszabb van, ha megcsal a csajod, ha egy RM drukkerrel teszi :mrgreen: :mrgreen:
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2021.08.16. 12:00:04

Nero. írta:
2021.08.16. 11:51:05
Van itt olyan aki élt már távkapcsolatban? Tapasztalatok?

Történet: Egész nyáron sokat dolgoztam, nem is nagyon terveztem össze jönni senkivel. De megismertem egy lányt júniusban akivel nagyon jól kijöttünk egyből. Már az első talin mondta hogy Augusztus végén megy ki Madridba fél évre (ami lehet hogy egy lesz) mert ott fog tanulni. Akkor úgy voltam/voltunk vele hogy csak egy éjszakás kaland de egyre többet voltunk együtt. Nagyon egymásra találtunk, tényleg jó minden pedig én azt hittem ilyen csak a filmekben van. Más nőkre jelenleg rá se nézek, nem az hogy megcsalnám.

Ő nagyon akarja hogy megvárjam, meg hogy menjek ki hozzá néha. Én szintén full szerelmes vagyok.

Szerintetek kibírja a kapcsolat?
Nehéz. Nekem a hasonló nem működött, de van olyan barátom, akik 5 év együttjárás alatt 3 évet töltöttek külön országban. Azóta összeházasodtak, már nyilván együtt is élnek, minden rendben van náluk.
més que un club
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.08.16. 11:51:05

Van itt olyan aki élt már távkapcsolatban? Tapasztalatok?

Történet: Egész nyáron sokat dolgoztam, nem is nagyon terveztem össze jönni senkivel. De megismertem egy lányt júniusban akivel nagyon jól kijöttünk egyből. Már az első talin mondta hogy Augusztus végén megy ki Madridba fél évre (ami lehet hogy egy lesz) mert ott fog tanulni. Akkor úgy voltam/voltunk vele hogy csak egy éjszakás kaland de egyre többet voltunk együtt. Nagyon egymásra találtunk, tényleg jó minden pedig én azt hittem ilyen csak a filmekben van. Más nőkre jelenleg rá se nézek, nem az hogy megcsalnám.

Ő nagyon akarja hogy megvárjam, meg hogy menjek ki hozzá néha. Én szintén full szerelmes vagyok.

Szerintetek kibírja a kapcsolat?
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.08.11. 15:33:23

Számomra sokkal nagyobb törés volt a Liverpool elleni kiesés. Már Róma után kezdtem érezni, de ekkor pedig végérvényesen úgy éreztem, ennyi volt a nagy generáció. Hiába maradt Messi még két szezont, abba a generációba beleégett a két nagy zakó, így egy kicsit sem lepődtem meg, hogy két újabb BL-égést sikerült begyűjteni és két szoros bajnoki hajrát is elbuktunk. Jó lett volna Messit szépen elbúcsúztatni, de én 2019 tavasza után nem hittem már benne, hogy ez összejöhet.
Nekem szurkolói szempontból letargikusak voltak az elmúlt szezonok, és inkább a feltörekvő fiatalok, akik tartották/tartják bennem a lelket.

Daffynak annyit: én is a 98-as VB-vel kezdtem a focinézést. Az ezredfuldó környékén nagyon komoly foci volt, Barca-szempontból nem túl fényes, de amúgy hatalmas BL-párharcok voltak, sok kiváló csapat, klasszisok, egyéniségek. Most már azt mondanám, hogy amióta én követem a labdarúgást, az volt a legélvezhetőbb időszak. Még a 2000-es évek második fele is elég komoly volt, ráadásul elkezdtek jönni a BL-sikerek. Aztán ahogy egyre több klasszis öregedett ki, egyre kevesebben jöttek helyettük, szerintem a futball globálisan komoly hanyatlásnak indul, és hanyatlik még ma is. Ha Messi és CR befejezik, ezt még inkább fogjuk érezni.

Az idő múlását én azon érzékelem leginkább, ahogy az emberek változnak és kicserélődnek körülöttem. Az öreg bácsik és nénik közül, akiket gyermekkormban kedveltem, ma már igen kevesen élnek. És ahogy öregszik az ember, egyre több ismerősét veszíti el. Sok nagyon jó gyermekkori barátommal teljesen eltávolodtunk már egymással, van, akiről már semmit sem tudok. De jöttek helyettük mások, az ismerősi köröm egy jó része kicserélődött az évek során.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.08.11. 14:38:49

daffy írta:
2021.08.11. 10:01:12
Messi tavozasaval vannak itt olyanok,akik radobbentek hogy telik az ido? Biztos tobben vagytok ugy,hogy az o palyafutasa elejen kezdtetek el a focit kovetni es ilyenkor szembetuno hogy repulnek az evek. En a 98as vb-t lattam eloszor,23 eve... egyre gyorsabbnak tunik a vilag,peregnek a honapok,az evek. Masnak is feltunik ez? Gyerekkent lassabbnak ereztem az eletet.
bennem is aktivált Messi távozása valami hasonlót, habár engem kevésbé az idő múlásának gyorsasága érint meg ebben, hanem a "vége, ennyi volt" élmény. olyanok ezek, mint amolyan "kis halálok", amik mindig emlékeztetnek arra, hogy az egész életemnek is vége lesz egyszer. Messi itteni léte számomra tipikusan olyan volt, amiről az eszemmel tudtam, hogy egyszer vége lesz, de valahogyan érzelmileg mégis kialakul egy olyan meggyőződés, hogy ez örökké tart, Messi nem lehet máshol. aztán jön az élet és megmutatja, hogy de.

azért is nagyon rossz, hogy így ment el, egyik pillanatról a másikra, bombaként robbanva, mert nem volt lehetőség felkészülni rá, a gyászfolyamatnak tök hirtelen kell elindulni, ráadásul úgy, hogy nem is értjük pontosan, mi történt. ez mindig nehéz szerintem, és emiatt amúgy van is neheztelés bennem Laporta és Messi felé is, amiért a helyzet ködössé tételével és az ellentmondások feloldatlanul hagyásával megnehezítik a feldolgozást. Szép emberi gesztus lett volna, ha nem így csinálják.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.08.11. 12:04:01

daffy írta:
2021.08.11. 10:01:12
Messi tavozasaval vannak itt olyanok,akik radobbentek hogy telik az ido? Biztos tobben vagytok ugy,hogy az o palyafutasa elejen kezdtetek el a focit kovetni es ilyenkor szembetuno hogy repulnek az evek. En a 98as vb-t lattam eloszor,23 eve... egyre gyorsabbnak tunik a vilag,peregnek a honapok,az evek. Masnak is feltunik ez? Gyerekkent lassabbnak ereztem az eletet.
Én 40 vagyok, van két lányom(5,3 évesek). Mióta ők megszülettek, érzem, hogy mennyire rövid az élet. Eltolódtak a hangsúlyok, azt gondolom mostmár tudom, hogy mi a fontos, és mi nem.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2021.08.11. 11:29:08

daffy írta:
2021.08.11. 10:01:12
Messi tavozasaval vannak itt olyanok,akik radobbentek hogy telik az ido? Biztos tobben vagytok ugy,hogy az o palyafutasa elejen kezdtetek el a focit kovetni es ilyenkor szembetuno hogy repulnek az evek. En a 98as vb-t lattam eloszor,23 eve... egyre gyorsabbnak tunik a vilag,peregnek a honapok,az evek. Masnak is feltunik ez? Gyerekkent lassabbnak ereztem az eletet.
Nem tudom, hogy ez mennyire érdekes, de egyszer hallgattam erről egy podcastot, ahol hosszan elmagyarázták, hogy ennek annyi a tudományos oka, hogy gyerekkorban több információt kell feldolgoznod, mint felnőttként. Felnőttként ugye már csomó dolgot tapasztaltál, nem kell újra dekódolnod, őket. Gyerekként, meg kb minden újdonság, tehát az elmélet szerint a sok információ feldolgozása miatt telik lasabban az idő.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.08.11. 10:06:50

daffy írta:
2021.08.11. 10:01:12
Messi tavozasaval vannak itt olyanok,akik radobbentek hogy telik az ido? Biztos tobben vagytok ugy,hogy az o palyafutasa elejen kezdtetek el a focit kovetni es ilyenkor szembetuno hogy repulnek az evek. En a 98as vb-t lattam eloszor,23 eve... egyre gyorsabbnak tunik a vilag,peregnek a honapok,az evek. Masnak is feltunik ez? Gyerekkent lassabbnak ereztem az eletet.
En Ramosnal dobbentem ra,hogy mar 16 eve igazolt a Realhoz.
Ott meg kolyokkent (12), emlekszem O miatta novesztettem a hajam,hajpant meccsen stb. :lol:
Ebbol kifolyolag esett le,hogy uristen 16 eve,aztan ugraltak be a dolgok abbol az idobol.
Felelmetesen robog az ido.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2021.08.11. 10:01:12

Messi tavozasaval vannak itt olyanok,akik radobbentek hogy telik az ido? Biztos tobben vagytok ugy,hogy az o palyafutasa elejen kezdtetek el a focit kovetni es ilyenkor szembetuno hogy repulnek az evek. En a 98as vb-t lattam eloszor,23 eve... egyre gyorsabbnak tunik a vilag,peregnek a honapok,az evek. Masnak is feltunik ez? Gyerekkent lassabbnak ereztem az eletet.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.08.10. 17:12:54

Veidt_madridista írta:
2021.08.10. 15:03:36
tldr: Sötétzöld klímahiszti miatt az EU padlóra vágta az európai autóipart.
Hát nem tudom ezt így ki tudnám-e jelenteni.. szerintem jól elvannak.
Mutyik mindig is voltak, lobbyk mindig is voltak, nőttek és összedőltek cégek mindig is... (klíma ciklus mindig is volt, nem?)

Az hogy ki miről beszél.. hát az átlagembert köszöni a saját autója érdekli. Más nem is érinti. Persze hogy nem kattint és ugrik másra mint a benzinre meg a parkolásdíjra.
A komoly berkekben ugyanúgy szó esik a többiről is, de arra a kóbor madár se kattintana rá.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.08.10. 16:17:34

Veidt_madridista írta:
2021.08.10. 16:15:30
Ez az egy kommentem volt három méter magasból. Nem kell ferdíteni a dolgokat. Mi ömlött az első kommentemből? Hogy klímahisztit írtam? Attól, hogy nem tetszik, még nem lesz személyeskedés, és lehet róla értelmesen beszélni. Az viszont nem értelmes beszéd, hogy az én tájékozódásom a youtubeig meg az fbig terjed, meg a többi hülyeség. Mindezt azért, mert egyeseknek nehéz a konkrétumokra reagálni (akár egyetértenek, akár nem), és így marad a személyeskedés.
En tok elhiszem amit irsz. Nem vagyok ennyire benne,biztos tudod.
Viszont a problema nem ez,hanem hogy 10 ev mulva krixkrax leszunk. Oriasiba.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2021.08.10. 16:15:30

Ez az egy kommentem volt három méter magasból. Nem kell ferdíteni a dolgokat. Mi ömlött az első kommentemből? Hogy klímahisztit írtam? Attól, hogy nem tetszik, még nem lesz személyeskedés, és lehet róla értelmesen beszélni. Az viszont nem értelmes beszéd, hogy az én tájékozódásom a youtubeig meg az fbig terjed, meg a többi hülyeség. Mindezt azért, mert egyeseknek nehéz a konkrétumokra reagálni (akár egyetértenek, akár nem), és így marad a személyeskedés, meg persze a ferdítés. Meg hogy melyik bolygón élek, ugye :wink:
Kép
amonos
Barça C
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2021.08.06. 21:58:48

2021.08.10. 15:33:44

Veidt_madridista írta:
2021.08.10. 10:36:54
vidra írta:
2021.08.10. 01:02:25
Mert ha egy politikai kör politikai hasznot kovácsol egy tudományos tényből, akkor maga a tudományos tény sem igaz többé.
Ki mondta, hogy nem igaz? Én azt mondtam, hogy röhejesen fel van fújva.
Nincs felfújva. A baj, hogy amíg a trágya ( jelen esetben a klímaváltozás) nem folyik közvetlenül a lábad elé, addig nem veszel tudomást róla. Ilyen a kevésbé tájékozott ember. Könnyebb elfogadni, hogy ez egy hülyeség, és élni a megszokott kis életünket.
dévid villa írta: írta:↑ Annak, aki szerint csak klímahiszti van, nem tűnt fel, hogy Magyarországon az elmúlt 2-3 évben olyan éghajlati jelenségeket látunk, amelyek 10 éve még elképzelhetetlenek voltak, vagy ha éppen megtörténtek, az annyira ritkának számított, hogy igazi szenzáció volt? Tornádók (mégha nem is olyan durvák egyelőre), jégesők szinte heti rendszerességgel, bozóttüzek, mandarin nagyságú jégeső, trópusi betegségeket terjesztő szúnyogfajok megjelenése, stb. Oké, bozóttűz, jégeső régen is volt, de közel sem voltak ilyen gyakorisággal.
Veidt_madridista írta: Igen? Én meg annyit látok, hogy BÁRMELYIK napot megnézem, a hőmérséklet a közelében sincs a mért melegrekordnak/hidegrekordnak. Ma 29 fokot mond, de 1948-ban 39 fokot mértek ugyanezen a napon. Időképen szépen végig lehet nézni. Persze az éghajlatváltozás nem ennyiből áll, rendben.
Az átlaghőmérséklet emelkedésénél nem a napit nézzük. Benne van a nevében. És nem öt- tíz fokra kell gondolni, ami már jelentősen befolyásolhatja az életkörülményeket, hanem 1-2 fokról. Ha ennyire fogalmatlan vagy ebben a témakörben nehéz vitatkozni veled erről.
Veidt_madridista írta: állatok védelmét én is támogatom, és pl. a műanyag cuccok betiltása egy jó lépés. De ez a lényegen nem változtat; az ember uralkodik a Földön. Most akkor vagy visszatérünk a gyűjtögető-vadászó életmódhoz, és egyensúlyba kerülünk a természettel, vagy tovább folytatjuk a bolygó kiszipolyozását. Utóbbit meg lehet próbálni észszerű keretek közé szorítani, de megállni/megfordulni nem fog, egyszerűen az emberi természetből kifolyólag. És most ne értsetek félre, én természetbarát ember vagyok, minden hónapban járok többször túrázni, via ferratázni. De amit a környezetvédelem témájával kapcsolatban tapasztalok, szerintem a józan ész és a realitásérzék teljes hiánya.
A józan ész. A te tapasztalataid úgy látom jobbak, mint azok a ( több éves) kutatások, mely szerint megmérgezzük a világot. Szóval te attól vagy természetbarát, mert jársz túrázni. Aha. Így már értem a többi mondandód is.
Veidt_madridista írta:És még egy szó a média erejéről. Ugye a csapból is az folyik, hogy mindmeghalunk. Ott van az ózonlyuk kérdése is. Kíváncsi lennék, hányan tudják, hogy ez valójában húsz-harminc éve volt probléma, mostanra pedig szinte teljesen sikerült minimalizálni az ózonréteg károsodását. Erről valahogy nem láttam a félmillió bulvár cikket, csak tudományos forrásokban lehet megtalálni, persze ha az ember célzottan rákeres.
Igen mind meghalunk. A biológiai programunk nem engedi meg az örök életet. Bár ahány idióta politikus van a világon ez jó dolognak tartom. Az ózonlyuk probléma még mindig meg van, csak nem olyan súlyos. Minimalizálni a további károsodást sikerült.
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2021.08.10. 15:03:36

Kalapos írta:
2021.08.10. 13:16:08
Mi a példa a bepalizásra? Mármint ha megméred a levegőminőséget a városban, azt találod hogy borzasztó. Ha megméred a vidéken, egész jó.
Ezért a cél az hogy legyen jó a városban is, tehát legyen kevesebb benzines, és pláne kevesebb dízel. Mi a bepalizás? Mi a példád a bullshitre?
P.: Nincs infrastruktúra tölteni a kocsikat, Budapesten borzasztóak az utak és a forgalom tervezett útvonalai rendre dugót okoznak mert eleve hülyeség ahogy a város útvonalai megvannak tervezve, képtelenek ellátni az óriási terhet, a lezárások és korlátozások csak rontják a forgalom helyzetét, szerintem is. Utálom hogy nem tudok kijutni a városból kocsival. De attól még értem hogy a hiszti mögött van értelem, még ha gyengén is csinálják. De akkor nem az értelmet kell támadni, hanem azt aki rosszul csinálja.
Nagyon sok dolgot kérdeztél, őszintén szólva sem időm, sem kedvem nincs tovább húzni a témát :D Viszont erre válaszolok, mert az elektromos autó egy olyan kérdéskör, amivel kapcsolatban tényleg iszonyú sötétség van a fejekben, és ezért nem az emberek, hanem a média (és az őket pénzeli lobbicsoportok) a hibásak.

Az a része teljesen "jogos" a villanyautózásnak, hogy máshol szennyez, azaz a városokban tisztább lesz a levegő (bár már itt is sok dologba bele kellene menni). Viszont amikor az autózás, mármint a belső égésű motorokkal történő autózás általánosan úgy van beállítva, mint valami démoni dolog, ami tönkreteszi a környezetet, az elég nevetséges. A globális felmelegedést az üvegházhatású gázok közül elsősorban a CO2 jelenléte okozza, aminek a légkörbe jutásában a kipufogógázoknak iszonyat minimális (0,5% GLOBÁLISAN) szerepe van. N2O alig jön ki a kocsikból, az egyéb kipufogógázok (pl. szén-monoxid, nitrogén-oxidok) pedig nem is üvegházhatásúak, "csak" helyi szinten szennyezik a levegőt, de most a globális éghajlatváltozásról van szó, én is annak kapcsán hoztam fel.

Hogy mi a bullshit? Az, hogy az autóipar (mint Európa gazdaságának húzóágazata, lásd Németországban minden hetedik munkahely az autógyártáshoz kapcsolódik) konkrétan meg lett ölve az ostoba sötétzöldek miatt. Az Európai Unió lesöpört minden alternatívát a CO2-neutrális közlekedés megteremtésére (hidrogénhajtás, szintetikus üzemanyagok és még számos egyéb ötlet) , és csakis a villanyautókat nyomja. Arról nem beszél senki, hogy milyen szinten környezetszennyezőek a filléres repülőutak, hogy milyen szinten környezetszennyezőek a nehézolajjal működő nagy nyaralóhajók vagy teherhajók. Egy ilyen monstrum annyi károsanyagot juttat a környezetbe naponta, mint egymillió (!) autó. Ezek valamiért senkit nem zavarnak. És itt most már nem arról van szó, hogy miről cikkez a bulvármédia, hisz az EU kötelező előírásokat szab az autógyártóknak. Csak hát ugye megint a politika: azt nem kifizetődő mondani, hogy mostantól nem fogsz 15 ezer forintért repülni, meg nem fogsz 300 forintért rendelni Kínából akármit a neten. Úgy általánosságban nincsen szó a pazarlásról. Pedig az, hogy valaki 2-3 tonnás elektromos autóban ül a városi dugóban, az ugyanúgy energiapazarlás.

Miről van szó? Az EU 2050-re kitűzte a karbonsemlegességet, és CO2 emissziós kvótákat (emlékezzünk a 0,5%-ra) írt elő az autógyártóknak, amit vagy teljesítenek a gyártás során, vagy kemény büntetéseket fizetnek. Most abba ne is menjünk bele, hogy milyen szinten dilettáns szabályokat alkottak, pl. csak a kipufogógázból mérnek, nem a teljes gyártási folyamat környezetterhelését vagy pl. egy nagyobb és nehezebb hibrid autó kevesebb kibocsátást regisztrálhat, mint egy városi kis benzines autó (ezzel egyébként rengetegen csaltak, mert pl. céges autók vásárlására sok országban brutális adókedvezmény van, ha hibridet veszel, és megvették, aztán sosem kapcsolták át az elektromos motorra) . X5-ös terepjárókat árulnak 1,5 literes fogyasztással. Olyan szintű hazudozás és adatkozmetikázás megy az autóiparban, hogy az valami frenetikus, és ezt mindenki tudja, aki érintett, mégsem beszél róla senki.

Mi a probléma ezzel? Olyan kvótákat írtak elő, amit még a legdurvább kozmetikázással sem lehet betartani anélkül, hogy elektromos hajtást alkalmaznának. Igazából korábban is hasonlóak voltak a szabályok, de jelentős kiskapukkal meghagyva. Hiába nem érték el a kvótákat, ha folyamatosan zöldebbé tették az autóikat (és itt most röhejes fejlesztéseket kell elképzelni), akkor minimális büntetést fizettek csak. Aztán valakik valamiért kitalálták a dízelbotrányt, első számú boszorkánynak nevezték az autóipart, félresöpörték az ÖSSZES szakértői javaslatot. Hogy mi értelme volt ennek, azt senki sem tudja, mindenesetre lehetett hangoztatni, hogy hát ez milyen környezetkímélő, megmentjük a bolygót, meg a többi bullshit. A politikai haszon miatt nem számoltak egyszerűen a döntéseik középtávú gazdasági következményeivel. És akkor megint politika, a kínaiak százszor okosabbak: ott csak úgy építhetsz autógyárat, ha az 51%-ban közvetletnül / közvetetten állami kézben van. Mentek is szép számmal oda nyugati befektetők, de végeredményében elsősorban a kínai ipart erősítették meg, ahol van egy szinte végtelen (több mint egymilliárdos + részben az indiai) felvevőpiac, és bizony már a kínai autókat, illetve gyártókat sem kell lesajnálni (más kérdés, hogy jogsértően folyamatosan másolják az európai autókat). Most megmondom nektek, hogy tíz-tizenöt év múlva nem kevés kínai autó lesz az európai utakon is, mert egyszerűen be fognak törni. Már egész jók, és túl olcsók ahhoz, hogy az európai gyártók egy ilyen gazdasági-politikai környezetben tartani tudják velük a lépést. És mit csinál az EU? 500-2000 millió euróra büntetik az autógyárakat kartellezés miatt, ami a valóságban annyit jelentett, hogy a szabványosítás (pl. a villanyautók terén) miatt egyeztetettek alkatrészek beszerzéséről és gyártásáról. Tehát iszonyatos büntetéseket osztogattak szó szerint a semmire. Később persze valamilyen szinten észbe kaptak, és különböző kiskapukat meghagytak ők is, például hogy az egyedi gyártókra (évi 10.000-nél kevesebb autót ad el, ilyen például a Ferrari) semmilyen kötelező kvóta nem vonatkozik, mert konkrétan csődbe mennének. Vagy hogy össze lehet állni "flottázni", így "egyesült" ebből a szempontból a Fiat és a Tesla. Ennek pedig az volt az értelme, hogy a két cég összeáll és közösen számítják az emissziót. És mivel a Tesla csak villanyautókat gyárt (tehát nincs kibocsátás), így a Fiat is a határértékek alatt tud maradni, csak ehhez fizettek közel 2 milliárd eurót a Teslának (ez még mindig kevesebb, mint a büntetés lett volna), csak hát így az a pénz szépen kimegy az európai piacról az amerikai piacra. Másik kiskapu, hogy 2021 helyett 2030-tól fogják csak a fedélzeti számítógépekkel mérni a kibocsátást (ami sokkal valóságközelibb adatokat ad, mint a kipufogótesztek). Nagyon sok ilyet csináltak, de a probléma az, hogy az eddigi büntetgetésekkel (és a jövőbeliekkel) már így is visszafordíthatatlan károkat okoztak az európai autógyártásban, ezzel a német gazdaságban, és persze a magyarban is. Mindez teljesen háttérbe szorult a covid miatt, de már így is egyértelműen lehet látni a gazdasági következményeit ennek, természetesen negatív értelemben. Sőt, alapvetően a legnagyobb szigor most, 2021-22 magasságában lép majd életbe, és simán kioszthatnak akár kétévnyi profitnak megfelelő összegeket is. Ez egyet jelent a csőddel, ismét.

Egy másik probléma, hogy jelenleg még a mézesmadzag periódus van, hogy menjél azzal az árammal, amit (részben) te magad termelsz meg a háztetődre felszerelt napelemekkel. De ha majd az elektromos autók miatt költségvetési rések jönnek létre a gazdaságban, ami először persze a nyugati országokat fogja érinteni, akkor bizony valahogy pótolni fogják a jövedéki adó hiánya miatt kieső bevételt, ezt pedig az orwelli megfigyeléssel teszik majd. Mindenhol és mindig figyelni fognak (ezért is gyártanak most már minden autót beépített intelligens chipekkel és kütyükkel), hogy mikor követed el akár a legkisebb szabálytalanságot, és te is fizetheted majd a kemény büntetéseket. De lehetne még beszélni nagyon sok mindenről, egyre hosszabb lejáratú és bonyolultabb konstrukciójú autóhitelek, amiket az USA-ban például egyre többen nem / késve fizetnek (ugyanez vezetett 2008-ban a gazdasági válsághoz, csak akkor lakáshitelekkel). Vagy hogy a VW konszert egy kínai céggel kötötte meg a történelem legnagyobb szerződését három éve: 44 milliárd euróért fognak a következő x évben akkumulátorokat vásárolni tőlük. Minderre csak az új EU-s szabályozások miatt volt szükség. Tehát 44 milliárd euró szépen kimegy az európai piacról Kínába. A VW egyébként hatalmas sz.rban van, messze ők állnak a legrosszabbul a kibocsátás terén. Idővel mindenki át fog állni a villanyautók gyártására (is), így talán teljesíthetőek lesznek a kvóták, csak addigra megtörténnek a gazdasági károk, és bejönnek a kínai gyártók. Na, nekem ezzel a "környezetvédelemmel" van bajom.

tldr: Sötétzöld klímahiszti miatt az EU padlóra vágta az európai autóipart.
Kép
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.08.10. 14:28:15

nzxtpo írta:
2021.08.10. 13:29:12
Peldaul a figyelmedbe ajanlom ezt a videot:
https://www.youtube.com/watch?v=TWBUc4kLjrU

De, ha nincs jartassagod, es kedved sem utanajarni a temanak, akkor ervek az elektromos autok ellen:
-Akkumulator, a gyartasa, es majd ujrafelhasznalasa tenylegesen kornyezetszennyezobb, mint a jelenlegi belsoegesu motoros autoke?
-Az aram javareszet amivel feltoltjuk, biztosan zoldebb es fenntarthatobb formaban alliltjuk elo, mint a gazolajat vagy benzint?

Es meg csak veletlenul sem mondom, hogy a dizel, vagy a benzin kornyezetbarat... De lehet, hogy en is, aki autoiparban dolgoztam nem veletlenul teszem fel a kerdest, hogy ez tenyleg jo-e a kornyezetnek, vagy csak az autoipar lobbija, hogy valamivel egy ujabb bort huzzanak le a vasarlokrol.
Google keresés:
https://www.google.com/search?q=eletrom ... e&ie=UTF-8

Ez az egészet már megválaszolta egy kolléga:
vidra írta:
2021.08.10. 01:02:25
...hiszti :D. Mert ha egy politikai kör politikai hasznot kovácsol egy tudományos tényből, akkor maga a tudományos tény sem igaz többé...
Politikai kör helyett lehet gazdasági kör is..

Figyelj:
Kalapos írta:
2021.08.10. 11:11:15
Mi a példa a bepalizásra? Mármint ha megméred a levegőminőséget a városban, azt találod hogy borzasztó. Ha megméred a vidéken, egész jó.
Ezért a cél az hogy legyen jó a városban is, tehát legyen kevesebb benzines, és pláne kevesebb dízel. Mi a bepalizás? Mi a példád a bullshitre?
Szóval a városban ha villanyautó van, az jó a levegőnek. Hogy az erőmű kb ugyanannyi gázt termel, máshol, az nem akkora probléma mint ahol a népsűrűség nagyobb. Az hogy drága? Az egészségért fizessünk is, hol itt a baj?

Most egy autónál beleszámolod hogy mi van a konnektor végén. ok. Mert amúgy 0 lenne, de hozzáadodd azt is. És így már nem olyan szép az eredmény. Ok elfogadom.
Legközelebb akkor add hozzá a dízel kocsi emissziójához is a dízel üzemanyag előálltásának és szállításának költségét, aminek az ekvivalensét hozzáadtak az elektromos autóéhoz. Mi lesz így az eredmény??

Amúgy a győri egyetemen végeztem én is.

Amit 13 perc után mond szabtechtől azt nem értem. Mit oszt mivel miért?
A klímakötvény? És az mit csinál, hogyan miért? Van egy célja azt értem, és azzal számol, de mi ez?
Azt mondja ez a megoldás és olcsó, de mit takar? Az első lépés mi?

Gondokodva azt mondja hogy ha ennyit pénzt öltünk volna valami másba aminek van egy ígért hatásfoka/eredménye akkor az ennyivel jobb lett volna.
De mi ez az alternatíva? Az hogy működik? Vagy arra utal hogy ha nem költöttek volna semmit az ennyire jó lett volna? Tényleg nem egyértelmű nekem.
Mondjuk abban tuti igaza van hogy a Németek nem jó példák, a legképmutatóbb ország, utálom őket :D

Amit az összefogásról, a globális gondolkodásról ír így igaz. Buszokra is szükség van így igaz. Az is igaz hogy a busz elvisz 50 embert körönként, naponta többezret. Szóval persze hogy az ő szennyezése nagyobb ha azt feltételezzük hogy csak 1 ember utazását oldja meg. 50-1000 autó szennyezését kellene összadni és összehasonlítani egy busszal. De a lényeg hogy a buszt is cserélni kell, ez nem is vitás. Hiába vesz valaki Teslát, vagy parkol ingyen a kis villany hjundááájjááával ha közben pöfög a kékvillám. Világos.
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2021.08.10. 13:29:12

Kalapos írta:
2021.08.10. 13:16:08
Veidt_madridista írta:
2021.08.10. 11:41:51
Engem személy szerint legjobban az elektromos autók körüli irgalmatlan bullshitek zavarnak. Bár nem járműmérnök vagyok, de a járműiparban dolgozom mérnökként, van rálátásom a témára. De mondhatnám az atomerőműveket is, amik ellen nem gyenge lejárató kampány indult Fukusima után / miatt. Nagyjából akkor kezdtek el erősödni a zöld pártok Európában, ahogy én látom.
Mi a példa a bepalizásra? Mármint ha megméred a levegőminőséget a városban, azt találod hogy borzasztó. Ha megméred a vidéken, egész jó.
Ezért a cél az hogy legyen jó a városban is, tehát legyen kevesebb benzines, és pláne kevesebb dízel. Mi a bepalizás? Mi a példád a bullshitre?
P.: Nincs infrastruktúra tölteni a kocsikat, Budapesten borzasztóak az utak és a forgalom tervezett útvonalai rendre dugót okoznak mert eleve hülyeség ahogy a város útvonalai megvannak tervezve, képtelenek ellátni az óriási terhet, a lezárások és korlátozások csak rontják a forgalom helyzetét, szerintem is. Utálom hogy nem tudok kijutni a városból kocsival. De attól még értem hogy a hiszti mögött van értelem, még ha gyengén is csinálják. De akkor nem az értelmet kell támadni, hanem azt aki rosszul csinálja.
Peldaul a figyelmedbe ajanlom ezt a videot:
https://www.youtube.com/watch?v=TWBUc4kLjrU

De, ha nincs jartassagod, es kedved sem utanajarni a temanak, akkor ervek az elektromos autok ellen:
-Akkumulator, a gyartasa, es majd ujrafelhasznalasa tenylegesen kornyezetszennyezobb, mint a jelenlegi belsoegesu motoros autoke?
-Az aram javareszet amivel feltoltjuk, biztosan zoldebb es fenntarthatobb formaban alliltjuk elo, mint a gazolajat vagy benzint?

Es meg csak veletlenul sem mondom, hogy a dizel, vagy a benzin kornyezetbarat... De lehet, hogy en is, aki autoiparban dolgoztam nem veletlenul teszem fel a kerdest, hogy ez tenyleg jo-e a kornyezetnek, vagy csak az autoipar lobbija, hogy valamivel egy ujabb bort huzzanak le a vasarlokrol.
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.08.10. 13:16:08

Veidt_madridista írta:
2021.08.10. 11:41:51
Kalapos írta:
2021.08.10. 11:11:15
Szóval szerinted akkor van gond vagy nincs? Természetes a folyamat, vagy nem? Számít mit csinálunk vagy sem?
Nem hiszem, hogy ilyen nehezet írtam. Tényleg röhejes már ez. Csak el kellett volna olvasni a kommentet, amit beidéztél: " épp olyan éghajlati ciklusban járunk, ami globális felmelegedéssel jár (..) ezen az emberi tevékenység gyorsít valamennyit (...)"

Hogy pontosan mennyit, arról a mai napig sincsen tudományos konszenzus...
Szóval akkor miért mondod hogy nem érdemes vele foglalkozni? Ha nem tudod hogy érdemes-e vagy sem, akkor miért lehet az egyik igaz, a másik nem?
Hiszti van igen. Jogos? Nem tudjuk. Mit csinálunk? Valakit jobban érdekel, ezért foglalkozik vele, valakit kevésbé ezért nem.
Közben meg kinyír minket a természet :D
Veidt_madridista írta:
2021.08.10. 11:41:51
Kalapos írta:
2021.08.10. 11:11:15
Mit takar hogy bepaliznak? Mi ennek a következménye, miben befolyásolnak?
Engem személy szerint legjobban az elektromos autók körüli irgalmatlan bullshitek zavarnak. Bár nem járműmérnök vagyok, de a járműiparban dolgozom mérnökként, van rálátásom a témára. De mondhatnám az atomerőműveket is, amik ellen nem gyenge lejárató kampány indult Fukusima után / miatt. Nagyjából akkor kezdtek el erősödni a zöld pártok Európában, ahogy én látom.
Mi a példa a bepalizásra? Mármint ha megméred a levegőminőséget a városban, azt találod hogy borzasztó. Ha megméred a vidéken, egész jó.
Ezért a cél az hogy legyen jó a városban is, tehát legyen kevesebb benzines, és pláne kevesebb dízel. Mi a bepalizás? Mi a példád a bullshitre?
P.: Nincs infrastruktúra tölteni a kocsikat, Budapesten borzasztóak az utak és a forgalom tervezett útvonalai rendre dugót okoznak mert eleve hülyeség ahogy a város útvonalai megvannak tervezve, képtelenek ellátni az óriási terhet, a lezárások és korlátozások csak rontják a forgalom helyzetét, szerintem is. Utálom hogy nem tudok kijutni a városból kocsival. De attól még értem hogy a hiszti mögött van értelem, még ha gyengén is csinálják. De akkor nem az értelmet kell támadni, hanem azt aki rosszul csinálja.
Veidt_madridista írta:
2021.08.10. 11:41:51
Kalapos írta:
2021.08.10. 11:11:15
Ha egy embert bepaliznak, de ő később cégvezető lesz és a saját cégét ennek megfelelően vezeti, az segít vagy sem?
Aki zölden gondolkodik, az sosem lesz cégvezető.
És ez nem egy probléma? Mivel válaszoltál a kérdésre? Szóval mivel paliznak be, és mi a következménye annak hogy be vagy palizva?
Lehet nem lehet cégvezető, és ezért lesz aktivista :D
Veidt_madridista írta:
2021.08.10. 11:41:51
Kalapos írta:
2021.08.10. 11:11:15
Mire használja ezt a politika, és miért gátlástalan ez?
A baloldal / balliberális oldal (illetve egyes helyeken a szélsőjobb) központi programelemként adja elő a saját vízióit a környezetvédelemmel kapcsolatban, de ezeknek jellemzően vajmi kevés értelmük van, látszatmegoldások, de leginkább csak lózungok. A közelmúltbeli méhlegelős tragikomédia remek példa erre a fővárosban. Egy kézen meg lehetett számolni, hány virág volt ott. Csak a gaz nőtt, meg a fű. De méhlegelő :D A város közepén :D
Szóval aki rosszul csinálja csinál egy címlapokat érő akciót közpénzből, és nyer pár like-ot, esetleg néhány szavazót.
Igen, ez hülyeség mert közben nem sok értelmeset csinált. Valaki a saját céljára használja a klímahelyzetet. Mert valaki meg úgy használja a saját előnyére, hogy azt mondja nem is létezik klímaválság, és ezzel zsebel be like-okat ingyen egy tök másik ember csoportból :D
Szóval? Akkor hülyeség az ötlet, vagy hülye aki rosszul csinálja? Mert nem ugyanaz. A politikusok szerintem is szemetek, de a föld védelme szerintem nem hülyeség. Az hogy szerinted lehetetlen, hát szerintem is. De nem bántam azokat akik szerint nem, az hogy én kb lehetetlennek tartom és reményvesztett vagyok, nem jelenti azt hogy másokat is hasonlóan szeretnék látni.
Veidt_madridista írta:
2021.08.10. 11:41:51
Kalapos írta:
2021.08.10. 11:11:15
Mivel hülyíti a fiatalokat, mit okoznak ezzel?
Én azt látom, hogy a fiataloknak ez úgy van előadva, mint napjaink legfontosabb hősküzdelme. Nyilván sokakat meg lehet fogni ezzel. A környezetvédelmet is lehet észszerűen csinálni, vagy lehet hisztizve csinálni. Utóbbi csak kárt okoz. De Greta Thunberg legalább szépen meggazdagodott belőle.
Mi napjaink legfontosabb hősküzdelme? A BLM? A szivárvány? A covid elleni küzdelem? A klímaválság? Minden héten más, attól függ mire számítanak a médiában mire kattintanak a legtöbben éppen. Attól még valahol mind fontos kérdés korunkban :)
Hiszti leírtam hogy hülyeség, de miért hiszti csinál valamit? Vagy mi a hiszti? A radikális környezetvédő aki lebillincseli magát a 3 sávos útra és balesetet okoz? Nem rég láttam redditen kimentek az esőbe a szerencsétlenek ellálták az utat, és az autók nem tudtak időben megállni, és egymásba mentek, és egymást lökték be a tömegbe. Bravó, ez hülyeség volt, nem így kell megoldani a problémát, és nem kell napi 1000 cikket elolvasni és minden ismerősnek elküldeni. Radikális hülyeség. És? Van itt ilyen? Miért kellett hisztinek nevezni egy érdekes cikk bedobását?
Veidt_madridista írta:
2021.08.10. 11:41:51
Kalapos írta:
2021.08.10. 11:11:15
Most akkor van probléma vagy nincs?
Elmondtam, hogy van, nem kell a hülyét játszani. Csak nem akkora és nem olyan, ahogy be van állítva.
Nem játszom a hülyét, éppen próbállak megérteni. Úgy érzem eleve úgy érzed megtámad valaki ha hozzádszól, pedig csak próbálom össze rakni mit akarsz mondani, mert utalásokból meg félszavakból nehéz. Nem mindenki fekete-fehér jobb-bal. Az hogy kérdezek valamit, nem azt jelenti hogy az ellenséged vagyok.
Minek van beállítva? Vannak olyan közösségek akik ráfeszültek a problémára? Igen. Mindenki ilyen? Nem.
Kik vannak többen? Akik le se tojják. Hangos a másik csoport is? Igen, és?

Veidt_madridista írta:
2021.08.10. 11:41:51
Kalapos írta:
2021.08.10. 11:11:15
Ha van, miért ne tennénk ellene bármi áron, a saját fegyvereinkkel?
De nem teszünk ellene semmit és nem is tehetünk. Látványos kudarc mindenféle kísérlet a globális átlaghőmérséklet csökkentésére. A politikusoknak a gazdasági érdekköröket kell kiszolgálni, azok meg maximum a felszínen adják el magukat zöldnek. Önbecsapás az egész. Most te válaszolj az én korábbi kérdéseimre. Mit kellene tennünk? Mire számítasz?
Szóval van egy probléma, amit viszonylag még gyorsítunk is, holott a vesztünket okozhatja.
Szerintem akkor logikus hogy próbáljuk megakadályozni, lassítani. Rosszul csináljuk ja.
Miért lenne az én dolgom kitalálni? Mármint, valaki hangot ad a problémának, és ezzel segítségért kiállt. Kollektív segítségkérés, és várjuk a csodát.
Ha engem kérdezel, fentről kell kezdeni. De válaszoltam a kérdésedre, csak ezek szerint te se szeretsz olvasni.

Szóval még egyszer:
Kalapos írta:
2021.08.10. 11:11:15
Az embernek dráma kell, arra kattint, ezért a média csak a drámára koncentrál.
A drámát ki is használják sokan hogy hírnévre sikerre tegyenek szert, de ettől még vannak rendes tagok akik ésszerűen akarnak tenni valami jót.

pl Állatok visszatelepítése, túlvadászat tiltása pl tök jól működik, de még mindig nem globálisan. Erről viszont semmi hír. Láttam egy természet filmet ahol mutatták hogy mi megy jól és ennyi, hír nincs róla.
Vannak kis érdemek, de összességében még mindig rossz az irány, szóval nem gond ha van dráma és megy a média cirkusz, elég ha 100ból 1 ember gondolkodását sikerül megfordítani.

Csak a politikán múlik, nyílván. Ha ők nem hoznak szigorú korlátozásokat, határértékeket, szabályokat, és nem hoznak létre ellenőrző és végrehajtó bizottságokat (amik persze nem korruptak..) akkor tök mind1 hogy pl az egyén mit csinál. Összeszedheted a saját szemeted, meg még másik 1000 emberét, akkor is 1 globálisan kis cég is több szemet csinál mint amit te eltakarítasz egy év alatt.
És a következő kolléga is közben oldalt választ. Nincsenek oldalak. Minek osszuk fel magunkat?
nzxtpo írta:
2021.08.10. 13:09:16
Szoval eghajlatvaltozas van, az embernek van rahatasa, de az embernel megnagyobb rahatasa a tarsadalmaknak, a mentalitasnak, a szervezeteknek, az allamoknak es a cegeknek van. Minden ember tette kulonbseget jelent, csak nem igazan nekunk kene valtoztatni elsokent, hanem az elobb emlitetteknek.
De mindent amit felsoroltál azt az ember alkotja. Ez az emberiség. Aki foglalkozik vele, az nem neked szól. Hanem az emberiséghez szól. Ja igen, abból te 1 vagy, és mindenki más, a teljes társadalom, az emberiség, úgy fogja fel az üzenetet mint te, vagy én, vagy bárki más. Ül, elolvassa címet, jaaaj má megin ez, hát mi csináljak én vele? - és tovább görget.
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2021.08.10. 13:09:16

En valamilyen szinten Veidt oldalan allok, de azert nem 100%-ban.

Szerintem is letezo dolog az eghajlatvaltozas, es az embereknek koze van hozza. Ahogy o is irta, a tanulmanyok egymasnak mondanak ellent, hogy mekkora mertekben, es a tudosok sem tudnak ebben kiegyezni egymassal.

De, nem az embernek van igazan koze hozza, hanem a szervezeteknek, allamoknak, cegeknek. Dolgoztam kulonbozo multiknal tobb kulonbozo orszagban, es kijelenthetem, hogy egy-ket torekvesen kivul amely neha latvanyra neha tenyleges javulasra megy, meg mindig eszmeletlen mennyire nem kornyezettudatosan mukodnek a gyarak, cegek. Meg nyugaton is, ahol a hetkoznapokban az emberek pl. sokkal jobban szetvalogatjak a szemetet, meg ott is a mai napig teljesen bevett szokas a teljesen felesleges nyomtatgatas. Es akkor ha lemegyunk a termelesbe, ez meg hatvanyozottabban igaz.
A gepkezeloknek, sori munkasnak stb-nek, van egy napi celja, legyen az darabszam vagy barmi. Ennek elerese erdekeben, o nem foglalkozik semmivel, olyan szintu pazarlas megy a munkahelyeken, csak mert "ez nem az enyem", "majd a ceg elintezi", "majd a ceg kivalogatja" stb. Es hany milliard ember dolgozik cegeknel, szervezeteknel, ahol ok elmondhatjak, hogy ez nem az ovek, meg a fonok mondta, hogy igy csinaljam stb?
Arrol meg nem is beszeltunk, amikor egy ceg tudatosan rakja le a feldolgozhatatlan hulladekjat illegalisan, vagy egyeb mas tudatos kornyezetszennyezo tevekenyseget folytat napi szinten. Azok a mennyisegek amik az iparban mennek osszehasonlithatatlanok meg orszag szintu lakossagokkal is, mert a lakossag a munkahelyen mindig kevesbe lesz tudatos, mint otthon. Tisztelet a kivetelnek.

Persze az egesz folyamatot az emberek generaljak, mert megvesszuk minden evben a legujabb kutyut, meg autot meg stb-t, generaljuk a csomagoloanyag hulladekot, meg lehet, egy pillanatig rosszul is erezzuk magunkat emiatt, de abba mar szinte senki nem gondol bele, hogy milyen kornyezetszennyezes tortent azalatt amig az a termek elkeszult.

Szoval eghajlatvaltozas van, az embernek van rahatasa, de az embernel megnagyobb rahatasa a tarsadalmaknak, a mentalitasnak, a szervezeteknek, az allamoknak es a cegeknek van. Minden ember tette kulonbseget jelent, csak nem igazan nekunk kene valtoztatni elsokent, hanem az elobb emlitetteknek.
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2021.08.10. 12:58:42

Én igen, nem is egyet, bár nekem sajnos nincs annyi földem, mint amennyit szeretnék.

Viszont amennyiben lenne, tuti nem újabb szállodámat vagy parkolóházamat húznám fel oda.
Kép
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 820
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2021.08.10. 12:30:56

A vilagmegmentoktol kerdeznem, hogy eletetekben 1 fat legalabb elultettetek?
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.08.10. 12:28:38

Az emberi faktor tul van misztifikalva?
Te melyik bolygon elsz???? :D
De ez a baj,hogy ezzel nem fogunk tudni elni.
Lesznek teruletek,sot vannak ahol nincs viz,nincs termoterulet,nem tudsz ott elni,ezek az emberek elfognak kezdeni felenk meg tobben jonni,es csak ez egy pelda.

De en is befejeztem,mert elkezdtek torolgetni a hszeim,leirni 200x meg nincs kedvem.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2021.08.10. 12:20:17

Esik a jégeső, meg 40 fok van. Azt a betyár mindenit :D Könyörgöm, ha már egy fűszálat rossz szögben fúj meg a szél, az is a klímaváltozás számlájára írandó?! Régen is voltak viharok, régen is voltak aszályos időszakok, régen is volt jégeső, régen is volt kánikula. És ezt szerencsére néhány egyszerű internetes kereséssel könnyen bizonyítani lehet. Például a magyarországi tornádókkal kapcsolatban: https://www.origo.hu/tudomany/19991004tornadok.html
miro. írta:
2021.08.10. 12:10:55
A sok tudos,a sok egyetem,a sok termeszetvedo,geologus stb stb. Mind-mind hisztizik es felulnek a politika hullamvasutjara.
De miért állítod be úgy, mintha én tagadnám a klímaváltozást és szembemennék a tudománnyal? Szerintem 1. az emberi faktor tényezője túl van misztifikálva a dologban 2. úgy van beállítva, mintha manapság valami ultra szélsőséges időjárás lenne pl. a 100 évvel ezelőttihez képest, ami nem igaz. De egyébként igen, aki mondjuk nap mint nap lesi a pánikkeltő mindmeghalunk cikkeket, az klímahisztizik. És ez nem azt jelenti, hogy az erdőtüzeket elbagatellizálom. De ez van, és akkor sem lesz más, ha napi 5000 cikket olvasol természeti katasztrófáról. Meg kell tanulnunk kezelni ezeket a természeti jelenségeket, és együtt élnünk velük, én alapvetően ezt mondom, nem önbecsapással azzal hitegetni magunkat, hogy itt bármit is meg lehet állítani. És ezzel én is befejeztem.
Kép
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2021.08.10. 12:00:42

Véletlen benéztem ide, mert tíz évnyi inaktivitás után a Messi ügy visszacsalogatott a fórumra.
És elkeserítő.

Teljesen hihetetlen számomra, hogy még mindig van, aki úgy gondolja, sőt akár erősködni is képes amellett, hogy a klímaváltozás és annak hatásai nem napjaink messze legsúlyosabb problémája.
Elismerem, időnként van 1-1 megnyilvánulás vagy épp újságcikk, ami már a pánikkeltésen is túltesz, de azt gondolom, hogy ők is csak az emberi hülyeség keltette végső elkeseredésükben jutnak el idáig.

2021 Július, Kárpát medence: egyik nap diónyi jég veri a fejed, másik nap 40 fok van. És nem valami egyedülálló eset, hanem mostmár minden évben, minden héten.
Közben a fél világ leég körülöttünk már.
És ezek csak apróságok, meg részben még "kevésbé" súlyos, rövidtávú mellékhatások. Csak azért írom, mert ezek pl kiverik az emberek szemét, és mégis képesek tagadni, meg elbagatelizálni a dolgot.

Mint minden téma körül, itt is félremennek kezdeményezések, szándékok, irányvonalak, de összességében nem valami féle divatról vagy túlzó pánikkeltésről beszélünk, hanem ég már felettünk a ház teteje. Gondolom mindenki ismeri a mémet is, nem rakom ide.

Ennyit gondoltam hozzáfűzni, inkább nem is nézek ide vissza többet.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2021.08.10. 11:41:51

Kalapos írta:
2021.08.10. 11:11:15
Szóval szerinted akkor van gond vagy nincs? Természetes a folyamat, vagy nem? Számít mit csinálunk vagy sem?
Nem hiszem, hogy ilyen nehezet írtam. Tényleg röhejes már ez. Csak el kellett volna olvasni a kommentet, amit beidéztél: " épp olyan éghajlati ciklusban járunk, ami globális felmelegedéssel jár (..) ezen az emberi tevékenység gyorsít valamennyit (...)"

Hogy pontosan mennyit, arról a mai napig sincsen tudományos konszenzus...
Kalapos írta:
2021.08.10. 11:11:15
Mit takar hogy bepaliznak? Mi ennek a következménye, miben befolyásolnak?
Engem személy szerint legjobban az elektromos autók körüli irgalmatlan bullshitek zavarnak. Bár nem járműmérnök vagyok, de a járműiparban dolgozom mérnökként, van rálátásom a témára. De mondhatnám az atomerőműveket is, amik ellen nem gyenge lejárató kampány indult Fukusima után / miatt. Nagyjából akkor kezdtek el erősödni a zöld pártok Európában, ahogy én látom.
Kalapos írta:
2021.08.10. 11:11:15
Ha egy embert bepaliznak, de ő később cégvezető lesz és a saját cégét ennek megfelelően vezeti, az segít vagy sem?
Aki zölden gondolkodik, az sosem lesz cégvezető.
Kalapos írta:
2021.08.10. 11:11:15
Mire használja ezt a politika, és miért gátlástalan ez?
A baloldal / balliberális oldal (illetve egyes helyeken a szélsőjobb) központi programelemként adja elő a saját vízióit a környezetvédelemmel kapcsolatban, de ezeknek jellemzően vajmi kevés értelmük van, látszatmegoldások, de leginkább csak lózungok. A közelmúltbeli méhlegelős tragikomédia remek példa erre a fővárosban. Egy kézen meg lehetett számolni, hány virág volt ott. Csak a gaz nőtt, meg a fű. De méhlegelő :D A város közepén :D
Kalapos írta:
2021.08.10. 11:11:15
Mivel hülyíti a fiatalokat, mit okoznak ezzel?
Én azt látom, hogy a fiataloknak ez úgy van előadva, mint napjaink legfontosabb hősküzdelme. Nyilván sokakat meg lehet fogni ezzel. A környezetvédelmet is lehet észszerűen csinálni, vagy lehet hisztizve csinálni. Utóbbi csak kárt okoz. De Greta Thunberg legalább szépen meggazdagodott belőle.
Kalapos írta:
2021.08.10. 11:11:15
Most akkor van probléma vagy nincs?
Elmondtam, hogy van, nem kell a hülyét játszani. Csak nem akkora és nem olyan, ahogy be van állítva.
Kalapos írta:
2021.08.10. 11:11:15
Ha van, miért ne tennénk ellene bármi áron, a saját fegyvereinkkel?
De nem teszünk ellene semmit és nem is tehetünk. Látványos kudarc mindenféle kísérlet a globális átlaghőmérséklet csökkentésére. A politikusoknak a gazdasági érdekköröket kell kiszolgálni, azok meg maximum a felszínen adják el magukat zöldnek. Önbecsapás az egész. Most te válaszolj az én korábbi kérdéseimre. Mit kellene tennünk? Mire számítasz?
Kép
Válasz küldése