Samuel Umtiti

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2021.09.05. 18:58:36

Mindjárt elmorzsolok egy könnycseppet ezért az élősködő figuráért. A semmiért kapja a csillagászati fizut, lóg a klub nyakán nem kis teherként. Annyi önbecsülés nincs benne, hogy elmegy onnan, ahol nem látják szívesen. Remélem Koeman nem számol vele továbbra sem, most tényleg nem fér bele, hogy pontok menjenek rajta el.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rivaldo11 2021.09.05. 20:49:33-kor.
Rivaldo-A Legnagyobb.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.09.05. 16:09:42

sansz írta:
2021.09.04. 22:46:39
Nem tudom mennyire hiteles, de több helyen is olvastam,hogy találkozót kért Umtiti az elnökségtől, az m4sporton pl ezt írták: " Umtiti panaszkodott arra, hogy az elnökség nem támogatta megfelelően a sérülése alatt, a klub orvosai nem tudtak pontos kezelési módszert javasolni. Ezért saját maga nézett gyógymód és megfelelő orvos után.

Az elnökség tagjai igazat adtak a játékosnak és az elnök elismerte, támogathatták volna jobban a játékost. Laporta hozzátette, francia játékosa megérdemel egy esélyt, ezért beszélni fog Koemannal a helyzetéről.Umtiti sírva fakadt, az elnök egy öleléssel vigasztalta. "

Ha ez így igaz, akkor azt támasztja alá,hogy Umtiti ellen tényleg rágalom hadjárat volt, aminek nem csak a fél fórum ült fel, hanem úgy általában a Barca szurkolók.

Moribától is olvastam egy interjút, nem volt nagyon konkrét, de azt elmondta,hogy nem a pénzről szólt a dolog és nagyon inkorrekt volt a vezetőség az elmúlt hónapokban.
Tényleg tanulságos lehet a dolog.
A fórumon terjedt az a legenda, hogy Umtiti elutasította az klub orvosainak ajánlatát és sámánokkal kezeltette magát. #-o Maradjunk annyiban, hogy ez nem tűnik túl életszerűnek, és lehet, hogy ez a hír közelebb állhat a valósághoz.

A másik Moriba kapzsisága. Én az igazolások topicban is írtam, nem nagyon hiszem, hogy a Lipcse megadta volna neki az a 6 milliós nettó fizetést, amit itt állítólag ki akart csikarni. Szóval ne ítélkezzünk olyan elhamarkodottan. [-X
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2021.09.05. 13:24:02

Ha ennyire [auto_cenzúra] neki, még inkább érthetetlen minek maradt. Ráadásul így soha többé nem lesz válogatott sem. 29 éves korában jár le a szerződése onnan már nem lesz visszaút az elitbe. Ha komolyan gondolta volna hogy bebizonyitja azt hogy jó, el kellett volna menni 1 év kölcsönbe (pl Lyonba vagy Marseiilebe) és ha tényleg olyan szuper ott, akkor 2022 nyarától még visszaverekedhette volna magát a Barcaba plusz a VBre is mehetne. Szerintem ö is teljesen biztos abban, hogy meg se közelíti azt a korábbi szintet és még egy annál gyengébb minőség elérése is temérdek munka. Ennél meg több a lóvé és büdösebb a munka.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.09.04. 23:54:10

Pjanic is panaszkodott
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.09.04. 22:46:39

Nem tudom mennyire hiteles, de több helyen is olvastam,hogy találkozót kért Umtiti az elnökségtől, az m4sporton pl ezt írták: " Umtiti panaszkodott arra, hogy az elnökség nem támogatta megfelelően a sérülése alatt, a klub orvosai nem tudtak pontos kezelési módszert javasolni. Ezért saját maga nézett gyógymód és megfelelő orvos után.

Az elnökség tagjai igazat adtak a játékosnak és az elnök elismerte, támogathatták volna jobban a játékost. Laporta hozzátette, francia játékosa megérdemel egy esélyt, ezért beszélni fog Koemannal a helyzetéről.Umtiti sírva fakadt, az elnök egy öleléssel vigasztalta. "

Ha ez így igaz, akkor azt támasztja alá,hogy Umtiti ellen tényleg rágalom hadjárat volt, aminek nem csak a fél fórum ült fel, hanem úgy általában a Barca szurkolók.

Moribától is olvastam egy interjút, nem volt nagyon konkrét, de azt elmondta,hogy nem a pénzről szólt a dolog és nagyon inkorrekt volt a vezetőség az elmúlt hónapokban.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.08.28. 08:38:27

vg99 írta:
2021.08.28. 08:31:18

Gondolom Araujo Lenglet páros lesz.

Most hogy csatár keringő van, és Coutinho is marad, szerintem Grízt és Braitwaitet is passzolni kellene.
Jogos, én Araujot valamiért totál elfelejtettem.

Nem akarlak megbántani, de még Pjanicot sem tudtuk eladni akiért volt konkrét vevő. Griezmannt a kutya se akarja elvinni, főleg nem normális összegért. Szóval így augusztus 28-án kár már erről álmodozni, hogy itt távoznak emberek. :D
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2021.08.28. 08:31:18

Sinya22 írta:
2021.08.28. 08:20:52
Deluigi írta:
2021.08.27. 07:38:32
szerintem akar most hetvegen is ra lehetunk szorulva, hogy hasznaljuk, mert a vedoink egy resze le van serulve

Umtiti tudna hozni azt a szintet, amit elvarunk tole, szoval egy probat meger...
Garcia és Piqué nincs, nem tudom Minguezával miújság. De Jong jöhet még szóba, de mivel Pedri is hiányozni fog a kp-ról, kétlem, hogy a hollandot is kiszedné onnan Koeman. Így valóban marad a Lenglet - Umtiti kettős.
Nagyon hiteles vezetői és pedagógiai húzás lenne rögtön kezdőbe tenni..
Miután nem tudtuk elzavarni, és
Miközben a fiatalok ha meggüzülnek sem kapnak sanszot a jó előszezon ellenére sem.. (Ok, nem ugyanaz a poszt.)
Gondolom Araujo-Lenglet páros lesz.

Most hogy csatár keringő van, és Coutinho is marad, szerintem Grízt és Braitwaitet is passzolni kellene.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.08.28. 08:20:52

Deluigi írta:
2021.08.27. 07:38:32
szerintem akar most hetvegen is ra lehetunk szorulva, hogy hasznaljuk, mert a vedoink egy resze le van serulve

Umtiti tudna hozni azt a szintet, amit elvarunk tole, szoval egy probat meger...
Garcia és Piqué nincs, nem tudom Minguezával miújság. De Jong jöhet még szóba, de mivel Pedri is hiányozni fog a kp-ról, kétlem, hogy a hollandot is kiszedné onnan Koeman. Így valóban marad a Lenglet - Umtiti kettős.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.08.27. 23:17:39

Alcantara írta:
2021.08.27. 06:16:54


Próbállak értelmezni: Egy ember hogy gondolja, azt ő tudja. Te viszont tudod, hogy a fél fórum (50 aktív ember kb.? :-k )
valamint nemzetközi szinten is így gondolják (mennyi ember lehet? :idea: ).
Ilyen logikai érvrendszer mentén már értelek, meghajolok előtte, tökéletesen fedi a valóságot.
Akkor segítek:Matyi meg lett konkrétan nevezve, hogy ő hogyan is gondolja, úgyhogy meghagytam neki,hogyha akarja akkor elmondja. És elhiszem neked is,hogy csak poénkodtál és valójában tudod,hogy orvosi kezelések alatt állt Umtiti. Azt viszont fogadd el,hogy az Umtitit köpködők többsége egyáltalán nem úgy fogalmaztak,mintha a sámánozást orvosi kezelés helyett nem komolyan hitték volna el és adták volna tovább. Lásd Zozzy hozzászólását. Gúnyolódhatsz nyugodtan, ettőlmég ez tény és csodálkoznék, ha ennek a "logikának" a megértése gondot okozna neked.

A nemzetközi részt pedig azért gondolom, mert érezhetően nem csak a magyar szurkolók utálják különösen Umtitit és ezt nem lehet azzal magyarázni,hogy azért mert sokáig volt sérült és bármi áron maradni akar és a pályán akarja bizonyítani,hogy újra a régi lesz. Ezért nem szokták kifütyülni a játékosokat. Tudom, belekeverték,hogy Messi miatta ment el, de lássuk be, ennek pont annyi igazságalapja van,mint annak,hogy orvos helyett táltos kezelte.
A hírességeket körbelengő pletykák (a jók és a rosszak is) pedig általában elég nemzetköziek szoktak lenni. Ezért sem lenne meglepő,ha katalán körökben is téma lett volna a sámános dolog. És nem csak egyértelmű vicc szintjén
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.08.27. 10:50:27

messi2009:Azért ne nézd ilyen feketén-fehéren a dolgokat.
Nem vagyunk egyformák. Van aki csak a játéka, más a személyisége alapján (vagy ezek keveréke) ítél meg egy játékost. Kicsit olyan, mint egy kocsi, nő stb. megítélése. Ízlések és pofonok.
Itt van Piké. Nálam ez a játék, amit mutatott az elmúlt két évben kevés. Szerintem nem való már a kezdőbe. Te még úgy ítéled meg, hogy van remény a megújulására. Másképp látjuk.
Ezzel nincs semmi baj. Ha mindenki ugyanazt látná, gondolná, írná, igen unalmas lenne a fórum.
Ami összetartja a fórumot, hogy a Barcának drukkolnak a tagok döntő többsége (ugye van pár madridista is jelen). Hogy azon belül melyik játékos mennyire szimpatikus, az kinek szíve joga.
Én nem lelkizek azon, ha a másiknak totál más a meglátása. Attól még se te, se én nem vagyunk rosszabb emberek. Nem befolyásolja az életünket anyagi, lelki (remélem) szempontból se.
Szerencsére ez nem egy munkahely, hanem egy hobbi.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2021.08.27. 08:49:11

.....itt a fórumon....
igen ez egy érdekes és nekem is fel-fel tűnő jelenség. talán azt mondhatnánk pontosítva: hangadók, a fő-sodor, a hsz-ek jelentős része......
én már túl teszem magam azzal, hogy megpróbálok máshol(is) tájékozódni, vagy ami még jobb, megmaradok a saját véleményem mellett.
a klasszikusok: Pique méltánytalan becsmérlése, Lenglet cca. u.az, Puig utáni (szerintem alaptalan) sóvárgás,...stb.
de vannak új keletűek is pl. E.Garcia és Depay túl tolása, Fati istenítése, a Griezmann körüli megmondások....
szó se róla, ezek nem alaptalanságok, csak a hangadók által eltorzított ítéletek - szerintem.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.08.27. 07:38:32

szerintem akar most hetvegen is ra lehetunk szorulva, hogy hasznaljuk, mert a vedoink egy resze le van serulve

Umtiti tudna hozni azt a szintet, amit elvarunk tole, szoval egy probat meger...
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.08.27. 07:22:18

Én a magam nevében tudok nyilatkozni: bennem tényleg volt plusz düh Umtiti felé attól, ha a sámános kezelést olvastam itt, és a konzervatív kezelés hallatán kevésbé pikkelek rá. Biztos torzít már a memóriám, de nekem nem olyan hangvételűnek tűntek a samanozos hozzaszolasok, mint amiknel az írója tisztában van azzal, hogy ezt a konzervatív kezelés vicces szinonimajakent használja, hanem full komoly volt, hogy itt Umtiti egy önfejű kokler, aki ezo vonalon hulyeskedik, ahelyett h az orvosokra hallgatna. Én meg pl felületes voltam és simán átvettem ezt. Szóval én csak magamból indulok ki ezzel, de elkepzelhetonek tartom, hogy másokban is egy negatív irányba elfogultabb hozzaallas alakult ki irányába attól, hogy terjedt ez a sámános mondás.

Mindenesetre ha mar itt marad, akkor szeretném legalább néhány komoly meccsen megnezni a kezdőben, folyamatosan. Akkor derülhetne ki, hogy mit tud még valójában. Ha végig lelátózik, aztán néha a semmiből bedobja, akkor magyarázható lenne azzal az esetleges bénázása, hogy nincs játékban.

De reálisan nézve nekem egy szép utópianak tűnik az jelenleg, hogy feltamad és a régi lesz. A tavalyi teljesítménye kritikán aluli volt, és akármilyen jó számokat is produkál, nem tudom, hogy fel lehet-e támadni egy olyan elmérgesedett kapcsolatban, mint ami közte és a klub között kialakult. Azt tudom elkepzelni, hogy Koeman számára az ő helyzete pont egy olyan terep, mint Puigé, ahol megint megmutatja majd, hogy milyen következetesen tartja magát ahhoz, amit mondott, mindentol függetlenül. Sőt, lehet ki is lesz adva neki, hogy Umtiti ne nagyon jatszon.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2021.08.27. 06:16:54

sansz írta:
2021.08.26. 22:54:42
Alcantara írta:
2021.08.26. 16:28:07


Matyi által használt kifejezés a fórumon terjedt el egymás között, amolyan vicces szólás formában 2-3 éve.
Természetesen nem kell szó szerint érteni, nyilván neked van igazad, ha nagyítóval nézzük a szavakat.
Cserében mi is igyekszünk majd megkülönböztetett figyelemmel követni a jövendő hozzászólásaidat, a teljes korrektség kedvéért. :wink:
Nos,hogy Matyi hogyan is érti, ezt ő tudja elmondani, de a fél fórum a hozzászólások alapján egészen biztos,hogy nem viccként, hanem meggyőződésből mondja és adja tovább, a szó szoros értelmében. Azt,hogy Umtiti megtagadja az orvosi kezelést és inkább pihenget meg sámánt fogadott fel ráolvasásokra.
............... szerintem ez nemzetközi szinten terjedt. Ha néhányotok nem is gondolja komolyan, az Umtitit köpködők többsége igen.
Próbállak értelmezni: Egy ember hogy gondolja, azt ő tudja. Te viszont tudod, hogy a fél fórum (50 aktív ember kb.? :-k )
valamint nemzetközi szinten is így gondolják (mennyi ember lehet? :idea: ).
Ilyen logikai érvrendszer mentén már értelek, meghajolok előtte, tökéletesen fedi a valóságot.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.08.26. 22:54:42

Alcantara írta:
2021.08.26. 16:28:07


Matyi által használt kifejezés a fórumon terjedt el egymás között, amolyan vicces szólás formában 2-3 éve.
Természetesen nem kell szó szerint érteni, nyilván neked van igazad, ha nagyítóval nézzük a szavakat.
Cserében mi is igyekszünk majd megkülönböztetett figyelemmel követni a jövendő hozzászólásaidat, a teljes korrektség kedvéért. :wink:
Nos,hogy Matyi hogyan is érti, ezt ő tudja elmondani, de a fél fórum a hozzászólások alapján egészen biztos,hogy nem viccként, hanem meggyőződésből mondja és adja tovább, a szó szoros értelmében. Azt,hogy Umtiti megtagadja az orvosi kezelést és inkább pihenget meg sámánt fogadott fel ráolvasásokra.

A valóságban két orvosi stáb közül az egyiket választotta. Sajnos azt utólag sem lehet eldönteni,hogy mivel járt volna jobban. (azt tartom,hogy minden pletykának lehet alapja, lehet sámán,pap, szentképnézegetés meg kitudja még mi a gyógyulás reményében, de igazából orvosok kezelik.)
És meg lennék lepődve,ha ez a sámános rágalom csak itt élne, szerintem ez nemzetközi szinten terjedt. Ha néhányotok nem is gondolja komolyan, az Umtitit köpködők többsége igen.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2021.08.26. 21:40:33

SzaSa13 írta:
2021.08.26. 17:59:17
Umtiti világklasszis védő volt és nem zárhatjuk ki, hogy még lesz is. Kívánom Neki, hogy teljesen épüljön fel, éljen a ritka lehetőségekkel és hallgattassa el a mostani sárdobálókat!
Amennyiben egészséges lesz és visszanyeri a régi formáját, mentálisan feltuningolja magát (újra felépíti a karrierjét), lehet még simán 5-6 jó éve. A két éves szerződéséből az elsőt fokozatos terheléssel lehozza egyre meggyőzőbb teljesítménnyel, majd az esetleges új edző bizalmat szavaz Neki, akkor az utolsó évében akár újra lehet világklasszis (legjobb korban van). Kívánom Neki is és a Barcának is, hogy ez a fogatókönyv valósuljon meg! Én drukkolok! =D>
Világklasszis? Ahhoz sok-sok fejes gól kell, hatalmas tiszta szerelések, a szögletek kifejelése, Ronaldok, Messik levétele a pályáról, óriási mentések. Azért ennyire jó sose volt.
Ha jelenleg is annyira jó lenne, mint ahogy gondolod számolnának vele, bőven volt lehetősége bizonyítani. És ha fel akarná magát építeni, akkor odamenne játszani, ahol megkapja a lehetőséget. Nem ragaszkodna a Barcelonához, ahol közölték vele, hogy nincs rá szükség.
de Jong
Barça C
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2021.08.25. 02:01:06

2021.08.26. 19:21:00

SzaSa13 írta:
2021.08.26. 17:59:17
Umtiti világklasszis védő volt és nem zárhatjuk ki, hogy még lesz is. Kívánom Neki, hogy teljesen épüljön fel, éljen a ritka lehetőségekkel és hallgattassa el a mostani sárdobálókat!
Amennyiben egészséges lesz és visszanyeri a régi formáját, mentálisan feltuningolja magát (újra felépíti a karrierjét), lehet még simán 5-6 jó éve. A két éves szerződéséből az elsőt fokozatos terheléssel lehozza egyre meggyőzőbb teljesítménnyel, majd az esetleges új edző bizalmat szavaz Neki, akkor az utolsó évében akár újra lehet világklasszis (legjobb korban van). Kívánom Neki is és a Barcának is, hogy ez a fogatókönyv valósuljon meg! Én drukkolok! =D>
Nem értem miért gondolod, hogy valaha világklasszis védő lesz. Az utóbbi szezonban amikor lehetőséget kapott, rendkívül bizonytalan volt.
Azt sem értem, hogy miért neki kellene lehetőséget kapnia, aki három évet elszórakozott a szerződéséből, szemben Araujoval, Eric Garciaval, vagy Minguezaval szemben. Nem csupán az 5-7 év korkülönbség miatt.
Egyébként az 50%-os fizetéscsökkentés az esetében azt jelentené, hogy évi 5 millió eurót keresne. Pontosan annyit, mint amennyit most ter Stegen. Szóval nem nyomorogna.
Avatar
SzaSa13
Barça B
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2017.08.11. 19:15:28

2021.08.26. 17:59:17

Umtiti világklasszis védő volt és nem zárhatjuk ki, hogy még lesz is. Kívánom Neki, hogy teljesen épüljön fel, éljen a ritka lehetőségekkel és hallgattassa el a mostani sárdobálókat!
Amennyiben egészséges lesz és visszanyeri a régi formáját, mentálisan feltuningolja magát (újra felépíti a karrierjét), lehet még simán 5-6 jó éve. A két éves szerződéséből az elsőt fokozatos terheléssel lehozza egyre meggyőzőbb teljesítménnyel, majd az esetleges új edző bizalmat szavaz Neki, akkor az utolsó évében akár újra lehet világklasszis (legjobb korban van). Kívánom Neki is és a Barcának is, hogy ez a fogatókönyv valósuljon meg! Én drukkolok! =D>
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2021.08.26. 16:56:10

Alcantara írta:
2021.08.26. 16:28:07
Matyi által használt kifejezés a fórumon terjedt el egymás között, amolyan vicces szólás formában 2-3 éve.
Természetesen nem kell szó szerint érteni, nyilván neked van igazad, ha nagyítóval nézzük a szavakat.
Cserében mi is igyekszünk majd megkülönböztetett figyelemmel követni a jövendő hozzászólásaidat, a teljes korrektség kedvéért. :wink:
Ja, hát ha vicc, akkor bocsánat, nem akartam kioktatni senkit. Csak nekem a hozzászólásokat olvasva határozottan úgy tűnt, páran elég komolyan hiszik azt a nagy gyűlölködés közepette, hogy Umtiti a szabadidejében tényleg ráolvasással és gyógyító versigékkel kezelte a sérülését ahelyett, hogy orvost hívott volna, ahogy a csapat szerette volna. ¯\_(ツ)_/¯
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2021.08.26. 16:28:07

jclayton írta:
2021.08.26. 15:33:49
MatyiG írta:
2021.08.26. 14:10:32
A sámánnal erre utaltam. :D Az orvosok mondták, hogy műteni kell, de ő inkább kijárt Katarba konzervatív kezelésre. Meg is lett az eredménye.
Szerény véleményem szerint te kevered a konzervatív kezelés fogalmát az ezoterikus kezeléssel, vagy népi gyógyászattal, vagy valami ilyesmi. A konzervatív kezelés egy teljesen elfogadott orvosi szakkifejezés azokra a kezelési formákra, amihez nem kell műteni. A fizioterápia, injekciók, speciális gyógyszerek mind ebbe a kategóriába tartoznak.
Matyi által használt kifejezés a fórumon terjedt el egymás között, amolyan vicces szólás formában 2-3 éve.
Természetesen nem kell szó szerint érteni, nyilván neked van igazad, ha nagyítóval nézzük a szavakat.
Cserében mi is igyekszünk majd megkülönböztetett figyelemmel követni a jövendő hozzászólásaidat, a teljes korrektség kedvéért. :wink:
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2021.08.26. 15:33:49

MatyiG írta:
2021.08.26. 14:10:32
A sámánnal erre utaltam. :D Az orvosok mondták, hogy műteni kell, de ő inkább kijárt Katarba konzervatív kezelésre. Meg is lett az eredménye.
Szerény véleményem szerint te kevered a konzervatív kezelés fogalmát az ezoterikus kezeléssel, vagy népi gyógyászattal, vagy valami ilyesmi. A konzervatív kezelés egy teljesen elfogadott orvosi szakkifejezés azokra a kezelési formákra, amihez nem kell műteni. A fizioterápia, injekciók, speciális gyógyszerek mind ebbe a kategóriába tartoznak.
dani87
Jugador del Barça
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2021.05.31. 11:15:35

2021.08.26. 15:19:44

MatyiG írta:
2021.08.26. 14:10:32

A sámánnal erre utaltam. :D Az orvosok mondták, hogy műteni kell, de ő inkább kijárt Katarba konzervatív kezelésre. Meg is lett az eredménye.
Ha nem műtenek meg, az már sámán kezelés? Oké...

Senki sem tudhatja, mi lett volna, ha műttetti magát. Lehet hogy még ennyit se tudna, mint most.
A Barca orvosi stábja szerintem már nagyon sokszor leszerepelt, nem lesz szent igazság, amit ők mondanak.
Valószínűleg Umtiti meghallgatott más orvosokat is, akik nem támogatták a műtétet.
Ezt mások is leírták már.
Ilyen sérüléseknél nincs mindig egyértelmű jó megoldás.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2021.08.26. 14:10:32

dani87 írta:
2021.08.26. 13:46:12
MatyiG írta:
2021.08.26. 12:55:42
[
Hivatalos oldal is lehozta pedig.
Küldenél linket?

Én amiket találok, az mind arról szól, hogy konzervatív kezeléseken vett részt, a Barca orvosi stábjának felügyelete alatt.
És végig ellenezte a műtéti beavatkozást.
A sámánnal erre utaltam. :D Az orvosok mondták, hogy műteni kell, de ő inkább kijárt Katarba konzervatív kezelésre. Meg is lett az eredménye.
dani87
Jugador del Barça
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2021.05.31. 11:15:35

2021.08.26. 13:46:12

MatyiG írta:
2021.08.26. 12:55:42
[
Hivatalos oldal is lehozta pedig.
Küldenél linket?

Én amiket találok, az mind arról szól, hogy konzervatív kezeléseken vett részt, a Barca orvosi stábjának felügyelete alatt.
És végig ellenezte a műtéti beavatkozást.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.08.26. 13:27:29

Barcaforever írta:
2021.08.25. 06:10:11
de Jong írta:
2021.08.25. 02:18:03


Teljes mértékben megértem a klubot amikor azt mondja, Umtiti pályafutása a Barcában véget ért. Én úgy emlékszem, hogy miután megemelték a fizuját megsérült, és az orvosi stáb javaslata ellenére nem a műtétet választotta, hanem először pihi a szezon végéig, majd az új szezon megint pihi, mert nem terhelhető a lába. így elment két szezon, a harmadikban meg használhatatlan volt...
Egyáltalán nem volt partner a klubbal szemben. Ahogy most sem az. Nem érdekel mit produkál az edzésen. Távozzon!
Egész pontosan egy ilyen záradékot, ha vki olyan okos, h nem a klub által javasolt módszert választja, hanem szembe megy vele, akkor tudjon rá, hogy a klub is tehet mást vele, mint a norma.
Én úgy tudom Umtitinek volt (elcseszett) műtétje a Barca előtt, illetve a fő gond az volt, hogy annyira akarta a vb-t, hogy sérülten játszotta le az orvosi javaslat ellenére.
De szerintem itt értitek félre a dolgot. Itt nem Umtii vs orvosi stáb véleménykülönbség van, hanem két orvosi stáb szakmai véleménye közül nem a Barcásat választotta Umtiti, aki amúgy azt nyilatkozta, hogy ebből adódóan valójában nem volt feszültség közte és a klub közt, ezt csak az újságírók erőltették. És sem előre, sem utólag nem lehet eldönteni, hogy melyik kezelés volt a jobb.

Jól hangzik, hogy pihizett, de amúgy mélyen depressziós volt és szintén nyilatkozta, hogy sokszor volt a teljes feladás küszöbén.
Akkor lenne igazatok, ha Umtiti csak simán nem kezeltette volna magát, hanem elment volna pihenni. Valójában az ő szintjén a konzervatív kezelés is komoly eljárás, folyamatos diagnosztika és kezelések formájában. Sokszor pont azért alkalmazzák, mert gyorsabb, mint a műtét utáni lábadozás, de nagyobb fegyelmet és kitartást igényel.
Jó lenne, ha a műtét lenne a tuti megoldás, de sajnos nem az. Lásd Fatinak is milyen jól sikerültek a műtétjei. Az utolsó, sikeresnek köszönhetően simán benne van, hogy 40 évesen bicegni fog állandó fájdalom mellett. Ronaldot többször műtötték összesen két-három évet simán sérült volt és volt baja a vezetőséggel mégsem pampogott senki arról, hogy ki kell dobni mert milyen dolog, hogy ígyis fizetést kell neki adni.

És pontosan ezért nem lehet olyan záradékot beletenni, amit szeretnétek. Arról lehet, hogy hivatalos orvosi (sportorvosi) csapattal kell dolgoznia, de az túlzás, hogy azt kell csinálnia, amit egy darab orvos mond. Azért ez vicces lenne. Mi lenne a következő? Ha azt mondják, hogy vágják le a játékosok lábát és tegyenek a helyére rugókat, akkor most ezt meg kéne tenni?
A Barca orvosi stábja nem egy mindenható szuper orvos csapat, akiknek mindig igazuk van. Ilyen a világon nincs sajnos. Az orvosi vélemények eltérnek a legjobb orvosok közt is és nem lehet százszázalékosan kijelenteni, hogy melyik módszer lesz rövid és hosszútávon is jobb. Sőt, ennél is bonyolultabb a helyzet.Vannak olyan műtétek, amik inkább rövidtávon jók, hosszabb távon rosszabbak. A klubnak a rövidtáv fontosabb, szóval ez sem egy egyértelmű terep.
Ne vegyetek mérget rá, hogy Umtiti bármivel is jobb állapotban lenne, ha műtötték volna. Hány játékost láttunk, akit folyton betoltak a műtőbe aztán vége is lett a karrierjének...
Ez ilyen sajnos. A klubnak annyi követelése lehet max, hogy elismert, igazi orvosi stábbal kezeltesse magát a játékos és tényleges kezelés legyen. Umtiti részéről ez megtörtént, elismert klinikákon folytak a kezelések, nem egy törzsi sátorban a sámánasszonnyal.

A klub (lehet mindegyik, nem tudom) látványosan nagyon megértő és kedves pár játékossal, másokkal meg arrogáns és úthengerként viselkedik. Kár, hogy nem egy köztes úton haladunk.
A keménykedéssel -túl az emberi dolgokon - az a probléma, hogy visszaüthet, ha a másik fél a keménykedésre keménykedéssel válaszol. A Barcának sikerült Umtitit örökre lejáratni a szurkolók szemében, de így is maradt, mindenkinek csak rosszabb lett.
Hogy mennyire sportemberként viselkedik Umtiti, erre azt mondhatjuk, hogy nem tudhatjuk, bár szerintem nagy akaraterő kell ilyen állapotok mellett olyan edzésmunkát végezni, hogy ilyen eredménye legyen. Nem ismerjük a lehetőségeit, nagyon könnyű mondani, hogy voltak ajánlatok, de semmit nem tudunk ezekről. Ráadásul most szó volt fizetéscsökkentésről és nem az a hír volt, hogy elutasította.

A klub viszont nagyon sportszerűtlen. Ha éppen nem is a vezetőség találta ki a hazugságokat, de legalábbis nem tettek semmit, hogy ne terjedjenek, mert ez volt az érdekük. Van egy most meggyógyult egészséges játékos, el akarták adni, nem ment, akkor dühből ki akarták dobni, hát ez se ment. Ennek milyen üzenete van? Akkor innentől minden sérült játékost megfenyegetünk, hogy felbontjuk az élő szerződését?

A klub és a játékos érdeke az lenne, ha szépen betennék Umtitit a csapatba, a fél védelem testileg-lelkileg sérült, játszatni kell 3-4 meccsen, ha nem jó, akkor mehet a padra. A fizetését meg szépen fizetik még két évig, ezt vállalták. Lehet csökkenteni, csak ezt szépen kellett volna kérni még a sárdobálás előtt. De itt csak 3-4 embertől tud a vezetőség szépen kérni valamit.

MatyiG: Tudsz linket rá? Én kerestem, de sosem találtam, csak a fórumozók bizonygatták egymás közt. Azt tudjuk, hogy durva életmódváltáson átesesett, grammra méri miből mennyit ehet, lehet szentelvizet iszik és kitudja milyen babonája van. Nem agysebészekről, hanem focistákról beszélünk, a többség babonás. Privát papokhoz meg táltosokhoz járnak, ez náluk normális. Itt az a kérdés, hogy sámán kézrátéttel gyógyította-e a kezét vagy rendes orvosi klinikán kapott konzervatív kezelést.
Válasz küldése