Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.09.16. 12:12:38

diagonal írta:
2021.09.16. 09:27:37
Csak legyen elég türelme mindenkinek most, főleg a vezetőségnek.
Türelem? Mihez?
Senki sem BL győzelemről álmodozik, hanem egy lelkes motivált csapatról tetszetős játékkal.
Kik is álltak rendelkezésre tavaly nyártól?
Mingu, Araujo, Piké, Alba, Dest, Busi, Pedri, de Jong,
Ezt a 8 főt kellene olyan szervezeti egységbe foglalni, hogy masszívan képesek legyenek labdát szerezni, azt megtartani és hasznosan a támadókat kiszolgálni. Esetleg néhányat a fentiek közül megtanítani átlövésre, mert átlövések nélkül meg sem pattanhat a labda, hogy legalább öngól legyen vagy kapusról esetleg kapufáról visszapanót valaki bekotorjon. Egy kerek éve senki sem tanult meg kapura lőni?
Második hullámban érkezésről ne is beszéljünk....
Ilyen szempontból indiferens, hogy Messi, Gríz vagy Depay, Dembelé, Fati vagy Haaland és Mbappé várja a labdát, mert előbb a labdának el kellene jutni hozzájuk.
Hány év türelem kell ahhoz, hogy ezt a 8 főt összegyúrják?
Ja, és ez a mag már tavaly adott volt.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.09.16. 11:52:57

statisztika szerint valoban nem volt

de Couti lott egyet 16-oson kivulrol, ami be is mehetett volna, de lepattant egy vedorol

nem kell szajkozni az egyetlen kapuralovesunk sem volt szoveget, mert nem igaz, voltak probalkozasok
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 820
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2021.09.16. 09:37:11

Diagonal, szerintem csak siman feleertetted az embereket. Senki sem azert sirt, amiert 3-al vert a Bayern. A bajunk az volt, hogy egy kapura guritott labdaja sem volt a Barcanak, hogy roviden fogalmazzak.
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.09.16. 09:27:37

Sok mindent írtatok, szerintem a helyzet nem olyan bonyolult. Van jelenleg egy Barcelona amelynek semmi köze nincs a régi, nagy Barcához, ami történt tegnapelőtt az szimplán a realitás. Ez a Bayern könnyen megnyerheti a BL-t, de legalábbis biztos, hogy ott van a top3 esélyesek között, ráadásul nagyon jó napot fogott ki.
A Barca meg ezer sebből vérzik, a régi nagycsapatból akik még megmaradtak azoknak is 1-2 szezonja lehet max vagy annyi sem, Busi, Alba, SR, Pique, bármelyiküket nézzük mindegyiknek megkopott a tudása/gyorsasága/állóképessége. Ez normális teljesen, igazából én inkább azon csodálkozom, hogy még ezt is hozzák amit hoznak manapság.
Egy totál átalakulóban lévő csapat van most tele fiatalokkal + egy rakat sérült, köztük olyanok akik a mostani Barcában kulcsemberek simán + elment egy olyan játékos aki nagy valószínűséggel minden idők legnagyobb futballistája ( még ha erről állandó viták is vannak persze ) + baromi nagy pénzügyi válságban van a klub meg szerintem az egész spanyol liga is.
Nincs klub amelyik ezeket a dolgokat ne szenvedné meg jelentősen.
Ezek után jön egy nagyon jó formában lévő Bayern tele klasszissal, más súlycsoport mondjuk ki. Miért is kellett volna verni vagy ikszelni vele? Csak kérdezem tényleg mert sok helyen olvasok most világvégehangulatot meg pocskondiázzák is sokan a csapatot.
Tény hogy nem kellemes látni egy Barcelonát amint folyamatosan képtelen kihozni a labdát saját térfeléről a Nou Campban, de ez csak egy folyamat vége, egy korszak vége amit látunk, ez teljesen normális helyzet, azt gondolom mindenki tudta hogy egy nap eljön amikor nem lesz már Messi, sem Iniesta, Xavi és a többiek és akkor majd jön egy nehéz, átmeneti időszak ami évekig is tarthat, most mégis azt látom hogy sokan csodálkoznak hogy ez meg hogy lehet.
Amit írtak páran, persze, lehetne jobb edzőnk is biztosan, játszhatnánk más rendszerben, itt lehetne még Messi, de 99% hogy ugyanígy kikapunk akkor is a Bayerntől.
Én félig tele látom inkább a poharat és egyáltalán nem vagyok borulátó. Ennek a csapatbak hatalmas bázisa van Katalóniában és külföldön is + van egy Masía is.
Igen, most egy ideig el kell felejteni a BL-t, sőt, lehet a La Liga bajnoki címet is, nem lesz pénz sztárigazolásokra sem, de láttunk egy Demirt, egy Baldét, utóbbi kifejezetten jó benyomást keltett, visszajönnek majd a sérültek, fel fog épülni egy új Barca és lehet vicces amit mondok most, de úgy érzem ez egy nagyon szerethető Barca lesz 2-3 éven belül. Remélem nem tévedek. Csak legyen elég türelme mindenkinek most, főleg a vezetőségnek.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.09.15. 17:37:37

Kalapos írta:
2021.09.15. 16:02:17


Mi 0 percet pörögtünk 100%-on :mrgreen: :mrgreen:
Hat vagy ti inkabb 90-et porogtetek 100-on.
Nezopont kerdese.. :mrgreen:
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.09.15. 16:41:32

miro. írta:
2021.09.15. 14:46:42
Igazabol az egeszben a legdurvabb,hogy ez a Bayern nem porgott 100-%on 15percet sem.
És igaz. Sajnos. Ezért nem is értem, amikor azt írja valaki, hogy ez a 0-3 nem is olyan vészes. A Bayern 0-2 után kényelmesre vette, mintha nem is akarna újra megalázni minket, hisz a 3 pont úgyis meg van nekik. A cseréknek meg elfelejtett szólni az edző, mert ők elkezdtek hajtani, és kaptunk is 3 perc múlva egy újabb gólt.
Ha ez a meccs a kiesési szakaszban történik, 5 alatt nem állt volna meg a vége.
Troym írta:
2021.09.15. 16:26:47
Pedri 2 hétre, Alba 1 hónapra kidőlt. Na így teljes a tegnapi nap...
Egy ilyen hosszú szezon után legalább egy hónapot kellett volna adni Pedrinek pihenésre. Valahol várható volt ez a sérülés.
A teljesítményét nem bírálnám, mert nem lehet egy évet folyamatosan játszani pihenés nélkül. Jól.
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2021.09.15. 16:31:00

Troym írta:
2021.09.15. 16:26:47
Pedri 2 hétre, Alba 1 hónapra kidőlt. Na így teljes a tegnapi nap...
Pedri amúgy is hulla volt , rá fér a pihi, Balde meg nagyon jól szállt be, kíváncsi vagyok a mester őt kezdeti -e Alba helyén vagy inkább betesz bárki mást oda aki életében nem játszott azon a poszton pl. Lenglet , SR.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2021.09.15. 16:26:47

Pedri 2 hétre, Alba 1 hónapra kidőlt. Na így teljes a tegnapi nap...
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.09.15. 16:02:17

miro. írta:
2021.09.15. 14:46:42
Igazabol az egeszben a legdurvabb,hogy ez a Bayern nem porgott 100-%on 15percet sem.
Mi 0 percet pörögtünk 100%-on :mrgreen: :mrgreen:
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.09.15. 14:46:42

Igazabol az egeszben a legdurvabb,hogy ez a Bayern nem porgott 100-%on 15percet sem.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.09.15. 14:45:02

davi10 írta:
2021.09.15. 09:48:23
csababarca írta:
2021.09.15. 09:39:10
Nem akarod megérteni, hogy itt a koncepció, rendszer hiánya a probléma? kiscsapatok is tudnak tisztességesen, egységesen focizni, tizedannyi tudású keretekkel.
Persze, hogy tudnak, nem ezt cáfolom. Csak talán nem egy Bayern ellen, vagy talán 10 év alatt 1x.
Mi is tudunk jól játszani egy Soci ellen...

Akik Messi-t a legnagyobb gátnak állították be, azok se mondtak ilyet, hogy elmegy és 1 hónap múlva már világverő csapatunk lesz, de ne hegyezzük ki megint ezt a vitát is a Messi vs. No Messi-re.
Abban egyet kell értenem csababarcaval, hogy itt a koncepció teljes hiánya van.
A kezdő 11 úgy játszott, mint egy grund csapat. felmentek és játszottak, ahogy tudtak. A legjobban a cserék utáni játékon lehetett látni. Volt amikor elől a balszélen hárman mozdultak ugyanabba a pozícióba. Látszott, hogy nem értik egymás mozdulatait.
Kíváncsi leszek mit mutatunk egy Levante ellen majd. Az egy jól összerakott kiscsapat.

Én nagyon vártam már a Messi utáni időszakot, mert miatta túl egysíkú volt a játékunk, plusz ha sétált nettó emberhátrány volt.
De. Most úgy néz ki, a mindig őt keressük labdával is egy taktika volt. Azzal, hogy kikerült a csapatból, kiderült sose volt Koemannak semmiféle elképzelése.
Mintha csak kiküldené az embereket a pályára játszani és kész.
Évtizedes negatív csúcsokat döntött meg ezen a meccsen.
Máshol már az utódját keresné egy magára valamit is adó csapat.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.09.15. 14:30:20

Laporta és Koeman zseniális mérnöki precizitással elszabott termékének az első darabját bemutató jelleggel tegnap megkaptuk.

Ez egyáltalán nem egy vereségről szól, egy BM ellen amúgy bárki beleszaladhat a késbe.
Ez elképesztő szakmai hozzá nem értésről szól.
Kb egy éve másról nem is lehet igazán írni, mint a Koemani elfekvőről. Színezni lehet, reménykedni is, de veszett fejsze nyele az egész.
Avatar
barcami
Jugador del Barça
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2008.07.25. 12:09:18

2021.09.15. 11:54:15

Ez nagyon gyenge játék volt.
Semmi elképzelés nem volt a pályán.
Jól láthatóan le is írja az ellenfél a Barcelonát.

Azt azért nem hiszem, hogy 4-5, 17-20 éves megbízható teljesítménnyel húzná ezt a csapatot ebben az évben.
A Fatitól nem várok sokat, nem volt számomra meggyőző a játéka...és ez a rengeteg kihagyott idő..
Nekem olyan a megjelenése, mint aki máshol szeretne lenni, játszani.
Dembele, Coutinho, Umtiti,. L.d.Jong felejtős.

Talán Puig, Balde és Aguero lehetnének a kulcs Depay mellett, hogy elől játék alakuljon ki.

Az elszántságot sem láttam a meccsen, kivéve Gavi, Balde és F.d.Jongnál.

Nem látni stabilan működő játék- és passzkapcsolatokat a pályán.
Azonnal letámadnak minket, nincs olyan, hogy tartanának a csapattól.
A nyomást rosszul tűrik, ez már évek probléma.
Utána a játék is esetlegessé válik, ha valahogy valaki kibújik hátulról a labdával.

Tulajdonképpen az a Barcelona, ami sok örömet szerzett a játékával - ha döccenőkkel is - 2015-ig, mára eltűnt.
TS-Bus-Alba-Pique van az akkori bl döntőből a cserepadot is ideértve.

A maradék 4 idősebb katalán becsületből 'tartja a Barca frontot' (Bus-Alba-Pique-S.R.), de ennek is vége hamarosan.
A teljesítményük akkor lenne hasznos, ha a csapat minden elemében minőségi lenne.

Lezárult egy korszak, aminek utolsó köve volt a tavalyi kupagyőzelem.

A szezon előtti kiárusítást követheti még egy szezon utáni gyomlálás.

Megújulás vagy vergődés, ez a kérdés.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.09.15. 11:25:55

az elso 10-15 perc kifejezetten tetszett

ami utana tortent, az varhato volt, szerintem orvendjunk, hogy megusztuk 3 kapott gollal

jo lesz a balszelunk Balde - Ansu Fati, oruletbe fogjak kergetni az ellenfeleket a gyorsasagukkal es kiszamithatatlansagukkal

jobb felolrol hianyzik egy Dembele, nem tudom addig ki jatszhatna ott, talan Demir

tegnap LDJ helyett BW is jobb lett volna, de nem volt mas, aki a helyen jatsszon

melyenszanto konkluziokat nem lehet levonni egy BM elleni vesztett meccsbol, varjunk meg egy kicsit, lassuk, mi lesz a bajnoki meccseken, ha ott is szivunk, akkor lehet az ificsapattal jatszani minden meccset, ki nem esunk, de tapasztalatot szereznek...
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.09.15. 11:18:49

davi10 írta:
2021.09.15. 10:37:01
looka írta:
2021.09.15. 10:37:01
Összességében úgy érzem, hogy Koeman kitalálta, milyen taktikával lehet esélyünk, de nem nézett szét az öltözőben és nem vette észre, hogy ehhez nincsenek meg a játékosai. Elég nagy a probléma, ha az edző a játékosok képességeitől függetlenül próbálja összerakni a taktikát...
Valami ilyesmire próbáltam én is célozni.
Ez csak egy mellékzönge volt, nem is lényeges:) (azért ugrok, mert már felesleges elővenni, elment, nincs itt, új csapat van. olyat sem írtam, hogy Messivel nyertünk volna, mivel nem is gondolom így, és vele is már ezek a meccsek ugyanígy néztek ki)

a lényeg az itt idézet részben van leírva, én is ezt boncolgattam, próbáltam leírni.
én tartom, hogy bár ezer sebből vérzik a keret, de még ebből is össze lehetne rakni egy pofásabb csapatot.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2021.09.15. 11:09:37

Gyerekek. Hámozhatjuk itt a fingot. Mondjuk ki bátran ,botrányosan rosszul játszottunk, se elképzelés ,se kapura lövés. Ez a 0-3 még hízelgő szerintem ránk nézve úgyhogy a németek szerintem jó ha 25-30%-on pörögtek.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2021.09.15. 10:57:41

Az, hogy Messi hiányán vitatkozunk, hogy SR nem való jobb oldali védekezésre, sem támadásra, ez tőlünk megbocsátható. A súlyos baj az, hogy az edző nem képes az egyik hiányát semmilyen módon megoldani, és nem az évenkénti 50 gólra gondolok, mert azt nem fogja tudni senki, de hogy ennyire elképzelés nélkül játszunk az döbbenet. Az hogy SR jobb oldali játékára számít, az nekem magyar jelzőkkel nem jelezhető kérdés, hogy érzékeltessem a gondom ezzel.
Koeman alkalmatlan szerintem is, nem a tegnapi meccs alapján, mert értsük meg, amikor minden poszton különb , erősebb, gyorsabb játékos van a pályán mint mi, akkor ott nincs olyan taktika, amely működik. A mentális erősségülről nem is beszélek, persze a németeknél meg is van a háttér ehhez, hiszen általában a bajoroknál rend , fegyelem és céltudatosság van. Általában. Sajnos Koeman nem az az ember, ahogy én látom, aki képes a saját elképzeléseit kicsit is megmásítani, ha valami rögzült az agyában.Puig mellőzése, LDJ. csatár...és lehetne sorolni. Viszont vele kell együtt élnünk és ezzel a csapattal. Spanyol ligára és a tanulásra kell minden erőnket tenni. Nem tehetünk mást szerintem.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.09.15. 10:37:01

csababarca írta:
2021.09.15. 10:11:52
Arra próbáltam rávilágítani, hogy szerintem nem fair, hogy ha rosszul, kilátástalanul játszunk, akkor betakarózunk az ő távozásával, ha meg mint a Soci ellen jól játszunk, akkor meg döngetjük a mellkasunkat, hogy na erről beszéltünk.
Senki nem döngette a mellkasát. Maximum megdicsértük a csapatot, hogy milyen jól nézett ki, hogy Griez, Depay és BW is milyen jól védekezett.

És szintén nem takarózok Messi tavozásával a tegnapiért. Egyrészt ennél bővebbet írtam és abban a részben meg sem említettem Messi-t (más meg ahogy láttam egyáltalán nem). Másrészt vele is ugyanúgy szívtunk.
Azt veszem észre, hogy nagyon kiforgatsz és nagyon harapsz mindenre, ami csak futólag érinti Messi-t.
looka írta:
2021.09.15. 09:54:32

Összességében úgy érzem, hogy Koeman kitalálta, milyen taktikával lehet esélyünk, de nem nézett szét az öltözőben és nem vette észre, hogy ehhez nincsenek meg a játékosai. Elég nagy a probléma, ha az edző a játékosok képességeitől függetlenül próbálja összerakni a taktikát...
Valami ilyesmire próbáltam én is célozni.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.09.15. 10:35:25

A tegnapi meccs tökéletesen mutatta, hogy a csapatnak a torka is véres.

Nem az a baj, hogy kikaptunk a Bayerntől, mert aki egy picit látott már focit az tudja, hogy Európa jelenlegi legerősebb csapata (jöhetünk itt a Cityvel, meg a Psg-vel, meg a bárkivel, a Bayern a legerősebb már 3-4 éve annak ellenére is, hogy ha nem érnek oda a végére).

A baj az, hogy egy pillanatig nem voltunk veszélyesek rájuk otthon! Nem találtuk el a kapujukat, úgy hogy az első fél órában látszott, hogy nem erőltetik magukat és ha utána koncentráltabbak a 3 az megint 6. A mester a terve az volt, hogy 3-5-2-ben kimegyünk, de valójában 5-3-2-ben védekezünk és kontrázunk a lehet... Otthon.

Ezzel az egésszel két baromi nagy gond volt tegnap. A játékosminőség és az edző.

Na már most ez a Bayern középpálya a mi középpályánkat kettéharapja. Ez a Kimmich a jobb, mint bármelyik védekező középpályásunk, Goretzka évek óta szerintem top 3 a posztján, Müller bár ki nem állhatom, de amit tud azt nagyon tudja. Mi pedig odaállunk a Pedri, de Jong, Busquets sorral, ami még önmagában nem is lenne gáz, de olyan osztály különbség volt a két középpálya közt, hogy voltak pillanatok amikor azt hittem, hogy egy európai top csapat és egy életéért küzdő kelet-európai kis csapat meccsét nézem.

Nyilván a borzasztó anyagi lehetőségeink nagyon rányomják a bélyegét a csapat játékára, de bárki bármit mond (ne illik ebbe a játékba stb.) kell egy btb. Ne ilyen Pedriktől, Demirektől, meg Riqui Puigoktól várjátok már azt, hogy megver egy Goretzkát, aki egyébként nagyon képzett, nagyon erős és ha a mi 45 kilós emberkéink mellé lép azok meghalnak. Egyébként a pengés játékosok is baromira jobban tudnak érvényesülni, ha van mellettük egy megölhetetlen robot aki a piszkos munkát elvégzi.

A másik óriási gond, szerintem a bohóc McKoeman. Értem én, hogy ő se hitte el, hogy a Bayern verhető. Nem is vagyunk egy polcon. De 0-2- nél jut eszében, hogy cserélni kéne, úgy hogy az első félidő utolsó 10 percében egykapuztak. SR konkrétan nem tud labdát tartani bakker.

Mindemellett a játékunk unalmas, kiszámítható, darabos. Olyannyira darabos, hogy megkapja nem egyszer látványos volt, Depay befut üres területre kibújik a védő mögül, de a többiek még ekkor nézelődnek 20 méterrel hátrább, hogy mit is csináljunk vele. Félelmetesen lassúak vagyunk fejben, ami egy ilyen erős gyors, sokat mozgó, a labdát egyből tovább passzoló csapattal szemben életveszély. Ez a hollandosítás se nagyon akar úgy alakulni ahogy elképzelték, fejlődés semmi, sőt nemhogy fejlődés egyre rosszabb. És nekem ne mondja senki, hogy ez nem edzői hiba. Kitalál egy taktikát a meccsre. Az nem működik kiderül az első 10 percben és onnantól csak áll. Egyetlenegy rangadót nem nyert tavaly és az idén se fog.

A keret minőségbeli hiányosságait egy jó edzővel taktikával, elképzeléssel lehet ellensúlyozni. Egy fejlődést egy jó edző tud elindítani. Ez a fogalmatlan hülye minden csapatát tönkre vágta eddig. Muszáj megszabadulni tőle...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.09.15. 10:11:52

Kalapos írta:
2021.09.15. 09:51:29


A többivel abszolút egyetértek, de csak hogy rámutassak... ahhoz képest hogy te folyamat beszólogatsz másoknak hogy miért Messisnek, megint te hoztad fel.. =D>
Nem én hoztam fel, ha visszaolvasod látod.
Bár lehet hogy davi10 Griezmanra gondolt, mint legfontosabb játékos, ebben az esetben igazad van.

Arra próbáltam rávilágítani, hogy szerintem nem fair, hogy ha rosszul, kilátástalanul játszunk, akkor betakarózunk az ő távozásával, ha meg mint a Soci ellen jól játszunk, akkor meg döngetjük a mellkasunkat, hogy na erről beszéltünk.

Drótozzák össze Fatit meg Dembelét egyébként, és Depay-al kiegészülve lehetne ezt a 352t normálisan focizni.
SR ebben sem ad hozz semmit a jobbszélen, őt el kell felejteni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
dani87
Jugador del Barça
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2021.05.31. 11:15:35

2021.09.15. 10:11:25

Én azt nem értem, Araujot miért fényezik ennyire a tegnapi meccs után.
Első percekben majdnem összehozott egy büntetőt (nem is értem, VAR hogy-hogy nem nézte vissza), 2.gólnál ő miatt nem volt les (majd hevesen mutogatott, hogy les volt....), és voltak még bizonytalan megmozdulásai.
Nem volt rossz, de a mutatott teljesítménye messze volt azért a jótól.
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2021.09.15. 09:54:32

Nem volt semmi meglepő ebben a tegnapi meccsben, gyanítható volt, hogy simán kikapunk. Jobb a Bayern egyénileg és csapatszinten is, erről nem is érdemes különösebben beszélni.

Voltak viszont olyan következtetések, amiket szerintem le kellene vonnia Koemannak, hozzátéve persze, hogy a kezdőnk nem ez lett volna minden bizonnyal, ha nincs ennyi sérültünk.

Először is SR nem való a jobb szélre. A korábbi időkben még foghattuk arra a játszatását, hogy jó meccsei is vannak, de Koeman rendszerében egyszerűen nem illik arra a posztra. Fájdalmas volt nézni, hány alkalommal vezethette volna rá a védőjére egy az egyben a labdát (ahogy pl. Baldé megtette a másik oldalon), de inkább megállt, visszapasszolt, megállt az egész akció. Ő rövid passzokkal, pozíciós játékban lehet hasznos a középpályán, 20-30 percekre beállva, de a jobb oldalon haszontalan.

Luuk de Jong kényszerből játszott elől, de ennek így semmi értelme nem volt. Többre mentünk volna, ha megszilárdítja a kp-t egy plusz játékossal, minthogy elől álljon egy ember, aki lassú, és még a rá fellőtt labdákat sem tudja átvenni, lekészíteni. Hogy ez a félidőben miért nem tűnt fel Koemannak, az rejtély számomra.

A Busquets-Pedri-de Jong kp nem működik. Egyszerűen fizikailag és sebességben nem veszik fel a versenyt egy BM kp-val. Technikailag lehetne előnyük, de, ha azt játsszuk, hogy gyorsan megyünk át védekezésből támadásba, az a játék nem való nekik.

Összességében úgy érzem, hogy Koeman kitalálta, milyen taktikával lehet esélyünk, de nem nézett szét az öltözőben és nem vette észre, hogy ehhez nincsenek meg a játékosai. Elég nagy a probléma, ha az edző a játékosok képességeitől függetlenül próbálja összerakni a taktikát...

Pozitívum volt számomra Araujo játéka, illetve Baldé lendülete (azért nem mondom, hogy játéka, mert azért néha fejetlennek tűnt, de jó volt látni benne a merészséget).
mvik
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2009.06.05. 22:43:57

2021.09.15. 09:51:49

Én is úgy gondolom, hogy Koemannak mennie kell. Mert ilyen semmitérő focit amit tegnap is lenyomtunk egyszerűen elviselhetetlen nézni, komolyan mondom vallatni lehetne vele. Nem is a 3-5-2 (vagy 5-3-2) felállás szerintem a baj, mert manapság rengeteg gyengébb játékosálományú csapat ezt játssza, pl. én most a magyarok EB-n mutatott játékát hozom fel (pedig aztán minőségben ég és föld a különbség 🙂), mert ők se pörgették a fülükön a labdát ellenben futottak, hajtottak, a lelküket kitették egymásért a pályán és ha az egyik társ lemaradt az emberéről akkor egyből jöttek a társak segíteni, ott is az első meccs 0-3 volt a végén, de mégis büszke volt az ember a csapatra mert hajtottak egész meccsen és végéig szoros és izgalmas volt a játék. De ez a tegnapi lélektelen nulla kondicióval történő kocogás a középpályán az egyszerűen vérlázító volt nézni, gyakorlatilag az összes góljuknál a középpályásaink tisztes távolságból végig mozizták az egészet, azért az már elég gáz hogy a kapusunk véd vagy a védők blokkolnak de szinte az összes kipattanó a 16-osunk előterében hozzájuk került mert sehol se voltak a középpályásaink. Kész felüdülés volt nézni a végén a fiatalokat, mert ők legalább futnak. Veri itt a mellét Koeman hogy hála neki van jövője a csapatnak mert sok fiatalt játszat, de ahhoz képest egyszer sem meri kezdőként betenni őket, hanem inkább játszatja a lassú trágyákat. A csapatnak kondiban és mentálisan is nagyon komoly gondjai vannak, és ezt ez a gyökér képtelen megoldani, úgyhogy remélem mielőbb kirúgják a francba és ide valami kemény kezű edzőt kell hozni akinek szabad kezet ad Laporta, és egyáltalán nem muszáj barca múltú edzőnek lennie csak tudja végre kidobni a csapatból a selejteket és tüzelje fel a játékosokat ebből a lélektelen trágyából.
mvik
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.09.15. 09:51:29

csababarca írta:
2021.09.15. 09:39:10
Legfontosabb játékosunk meg a legnagyobb kerékkötőnek volt beállítva, a fejlődés legnagyobb akadályának volt itt kinyilatkoztatva, szóval ezzel takarózni most, hogy továbbra is elképzelés nélkül focizunk elég visszás.
A többivel abszolút egyetértek, de csak hogy rámutassak... ahhoz képest hogy te folyamat beszólogatsz másoknak hogy miért Messisnek, megint te hoztad fel.. =D>
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.09.15. 09:48:23

csababarca írta:
2021.09.15. 09:39:10
Nem akarod megérteni, hogy itt a koncepció, rendszer hiánya a probléma? kiscsapatok is tudnak tisztességesen, egységesen focizni, tizedannyi tudású keretekkel.
Persze, hogy tudnak, nem ezt cáfolom. Csak talán nem egy Bayern ellen, vagy talán 10 év alatt 1x.
Mi is tudunk jól játszani egy Soci ellen...

Akik Messi-t a legnagyobb gátnak állították be, azok se mondtak ilyet, hogy elmegy és 1 hónap múlva már világverő csapatunk lesz, de ne hegyezzük ki megint ezt a vitát is a Messi vs. No Messi-re.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Válasz küldése